• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق عزت نفس با غرور چیه؟

• شروع کننده موضوع

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
عزت نفس یکی از ویژگی های خوب انسان ها بشمار میاد در حالی که غرور یک ویژگی بده فرق غرور و عزت نفس چیه؟ مرز شون کجاست؟و یک ادم مغرور چه فرقی با یک انسان با عزت نفس بالا داره؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : فرق عزت نفس با غرور چیه؟

بحث کاملا عقیدتیه ب نظرم.وقتی بیش از حد ب اخلاق گرایش پیدا کنه تاپیک توی اعتقادی مجال بیشتری برای بحث در موردش هست..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
عزت نفس یعنی من به توانایی های خودم اشراف داشته باشم و به گونه ای قبولشون کنم که بتونم به درستی ازشون استفاده کنم
غرور یعنی من به توانایی هام مفتخر باشم

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
عزت نفسی که بکنی تو دهن بقیه میشه غرور
و اینکه خودت رو بیش برآورد بکنی

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس
تکریم و ارزشمند دانستن خود، هویت، جسم و به طور کل موجودیت فرد به صورت غیرشرطی، به نظرم به تعریف عزت نفس نزدیک‌ه.
غرور شاید نمودِ بیرونیِ عدم عزت نفس کافی و تاییدطلبیِ بیرونی باشه. مرزش فقط برای خود شخص مشخصه.
این بحث هم مربوط به انجمن روان‌شناسیه.

وحشی تر از بافقی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
نژاد ستاری
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1405
خب مغرور کسیه که در واقع چیز حقیقی از خودش نداره و بیشتر بعد پوچی داره خودش را خیلی بزرگ و بالاتر از دیگران میبینه و به چیز های کوچیک خودش خیلی مفتخره قالبا خوشش نمیاد دیگران پیشش از موفقیت های دیگران حرف بزنند اگر اشتباهی مرتکب باشه انقدر به خودش اطمینان داره که قبول نمیکنه در صورتی که آدمی که عزت نفس داره از دیگران یاد میگیره خودش را بالاتر نمیبینه و اگر اشتباهی مرتکب باشه با لفظ من مغرورم کنار نمیکشه بلکه معذرت خواهی هم میکنه به دیگران احترام میزاره و انقدر خودش را قبول داره که هر رابطه ای نداشته باشه و هر آدمی را وارد زندگیش نکنه ولی آدم مغرور کلا ارتباطش را با اکثریت قطع میکنه

بالا