• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جام جهانی 2014

• شروع کننده موضوع 1870
  • تاریخ شروع

کدام تیم قهرمان جام جهانی 2014 می شود؟

• رای‌دهندگان
    123
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم
پاسخ : جام جهانی 2014

اول از همه باید بگم به عنوان کسی که از وقتی یادشه هوادار آلمان بوده اصلا از "حذف" اسپانیا "خوشحال" نشدم.(فک میکردم روی که اسپانیا دیگه اسپانیا نباشه خوشحال باشم،ولی نیستم.اصلا نباید هم باشم)اسپانیا تیمی بود که 2008 قهرمان یورو شد،2010 با حذف آلمان قهرمان شد،2012 با وجود افت ولی بازم قهرمان شد،ولی خب بالاخره اتفاق غیرقابل اجتناب افتاد.اسپانیایی که ذره ای تیکی تاکا بازی نمیکرد دورگروهی حذف شد.بعد ملت میگن دوره تیکی تاکا تموم شده :|||||| اصلا این حرف از بیخ چرنده.مگه دوره ی فلسفه ی بازی تموم میشه؟ :rolleyes: دوره ی یه تیم تموم میشه چون بازیکناش پیر میشن و مهره های مناسب برای اجرای اون سبک خاص وجود ندارن.تیم اسپانیا 4 سال پیر شده بود،دل بوسکه هم نفرات اشتباهی رو دعوت کرد.ازجمله کاستای ناآماده و داوید ویا و تورسی که روفرم نیستن.از اون طرف راموسی که امسال برای رئال عالی بود و آلونسو و کاسیاس هم خیلی بد بودن.کلا روی بازیکنای جوون هم ریسک نکرد.

بعد این به اصطلاح کارشناسا و مفسرای برنامه وزین 2014 این وسط صحبتایی میکننا..."ای کاش اسپانیا تو گروه ما بود،صعودمون قطعی میشد"
باید چی گفت واقعا؟ یا اینکه این وسط میان حرف از مرگ تیکی تاکا و عدم اتحاد بین بازیکنای اسپانیا میزنن!!! چه فازیه در مورد خوندن و نخوندن سرودملی و جدایی طلبی یه سری از ایالتای اسپانیا حرف میزنن این وسط؟؟!؟!؟!؟ :rolleyes: من از اسپانیا اصلا خوشم نمیاد،حتی بدم میاد.از باختشون به هلند هم خوشحال شدم.وقتی گل اول از شیلی رو خوردن هم خوشحال شدم(چون شیلی بهتر بود و حقش بود)، ولی اینجور حرف زدن در مورد یه تیم بعد از حذفش و خالی کردن عقده های درونی اصلا کار قشنگی نیست.اونم در حضور یه اسپانیایی(چقدر آدم با شخصیتیه انصافا)اصلا من نمیدونم چطور میشه انقدر از یه تیم ملی که هیچ وقت رقیب تیم ملی کشورمون نبوده عقده پیدا کرد:-??
همین بازیکنای اسپانیا که سرود ملی نمیخونن(سرود ملیشون متن نداره) و هرکودوم مال یه ایتالتن و اون ایالات جدایی طلبن،4سال پیش قهرمان شدن،اون موقه متحد بودن،اون موقه جنگنده بودن اون موقه تحسین برانگیز بودن و... حالا بعد4سال انقدر تغییر؟ بازیکنای اسپانیا هنوزم متحدن،جنگنده ن،و اینکه ایالتای کشورشون جدایی طلبن تاثیری روی فوتبالشون نداره،هیچ ربطی نداره.اونا از این مراحل عبور کردن.حذف اسپانیا صرفا دلایل فنی کاملا واضحی داشت.از وقتی لیست نهایی تیم ملی اسپانیا هم منتشر شد مشخص بود اسپانیا مدعی نیست(ولی نه که از گروهشم صعود نکنه)

و اما شیلی...چقد خوبه این تیم...الکسیس چقد خوب بازی میکنه...کلا فک کنم به نفع برزیل باشه شیلی اول شه.(البته به نظر میاد اول هم بشه،میتونن هلند رو ببرن)

+این آیتم ای اجتماعی 2014 خوبه خدایی.البته اونم یه جاهاییش حرفای غیرکارشناسی و مغرضانه زده میشه.
"راه کودوم توسعه س که از فوتبال نگذره؟" جمله قابل توجهی بود.

+بعد بازی یکی از فامیلامون که از 2008 طرفدار اسپانیاس(باز سابقه ش از بقیه بیشتره) اس ام اس داده تیم دوم ما آلمانه. حالا خوبه من میدونم تیم دهمشم آلمان نبود قبل جام جهانی :)) تاسف برانگیزه خب :|

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

مکالمه من با دوستانی که طرف دار اسپانیا بودند در محلمان
قبل بازی
من:سلام ;;)
اونا: سلام ;;)

-اسپانیا چکار میکنه؟ :D
-3-1 میبره [-o<

-کیا گل می زنن؟ ^-^
-رونالدو و بنزما :>

- :O رونالدو و بنزما که اسپانیا نیستن اولی پرتغال دومی فرانسه :P
-من اسپانیاییم بهتر میدونیم کی کدوم تیمه :|

- =)) باشه امشب منتظرم
- :-w

بعد بازی:

یکی از اونا:چرا رونالدو و بنزما رو بازی نداد عه وگرنه میبردیم ~X(
اون یکی: من طرفدار پرتغالم
من این وسط :پرتغال از آمریکا نبازه صلوات په په نیست رونالدو داغون شده و...
و اسپانیا حداقل بتونه سوم بشه صلوات

در کل شب خاطره انگیزی بود ;;)

به بالایی که میگه یه رقیب کم شد باید بگم یه رقیبم اضافه شد شیلی نباید دست کم گرفت اینارو ما چند سال قبل به هر دری زدیم نتونستیم اسپانیا رو ببریم ولی اونا 2-0 بردن

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

اسپانیای چند سال قبل البته با اسپانیای امسال خیلی فرق داشت !

گزارشگر سى بى سى: اين اسپانيا نيست كه حذف ميشه، اين نسل طلايى فوتبال اسپانياس كه داره از فوتبال خداحافظى ميكنه !

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

باز یه تسم دور قبل قهرمان شد .. همه شدن طرفدارش .. این دوره افتضاح بازی کرد ... طرفداراش غیبشون زد

یحتمل رفتن طرفدار المان یا هلند شدن

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

به نقل از امــیـــررضـــا :
باز یه تسم دور قبل قهرمان شد .. همه شدن طرفدارش .. این دوره افتضاح بازی کرد ... طرفداراش غیبشون زد

یحتمل رفتن طرفدار المان یا هلند شدن

باید رفت از دیسکوگرافی هاشون اسکرین شات گرفت که تیم مورد علاقشون چی و بوده و الان چیه :-" والا :))

niyayesh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين2
شهر
اصفهان
دانشگاه
ایشالا شریف!
رشته دانشگاه
ایشالا الکترونیک وهوش مصنو

خوب اسپانیا حذف شد...خیلی ناراحت شدم.... آره این نسل طلایی بود که تموم شد..ژاوی هم که داره میره العربیه!!!!
خداحافظ فهرمان...خداحافظ تیمی که حتی مدت کوتاهی تونستی کشورتو متحد کنی... حتی یه ذره.... خداحافظ تیکی تاکا =((
a041562141319164102a.jpg

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

ی جوابی لازمه بنده بدم اینجا ب ی عقیده ی اشتباه ک مطرح شد
وقتی بنده میام میگم تیکی تاکا دوره اش تموم شده ب این معنا نیست ک چون اسپانیایی ها پیر شدن و نتیجه گرفتن این حرفو میزنم
چلسی انجلوتی و اینتر مورینیو جریانی رو بر علیه تیکی تاکای غالب زمانه راه انداختن..هرکدوم هم با این جریان بارسا رو له کردن و قهرمان جام باشگاه ها شدن
آیا من از شخص موریانه خوشم میاد؟بیزارم ازش؟شاید حتی از مورینیو بیشتر از مادرید بدم میاد
اما این ی واقعیته.مورینیو یاد داد روش در هم شکستن تیکی تاکا رو..

پس آیا صرفا اسپانیا پیر شده و تیکی تاکا جوان مانده؟ :)خیر.رک بگم.تیکی تاکا مرد

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

مشکل اینه که اسپانیا از یورو 2012 دیگه تیکی تاکا بازی نمیکرد.نه ابزارشو داشت نه تواناییشو.پس این خیلی مسخره س که با حذف اسپانیا در حالی که کمتر پیش اومد تو بازی با شیلی 5 تا پاس متوالیشون درست باشه و تهش به مهاجم هدف برسه، در مورد تیکی تاکا و تموم شدن دوران تیکی تاکا و اینا صحبت میشه.مسخره اینه که تیمی حذف میشه که تیکی تاکا بازی نمیکنه بعد ملت در مورد مرگ تیکی تاکا حرف میزنن:| الان جای حرف زدن در مورد تیکی تاکا نیست چون هیچ تیمی الان تو جام جهانی تیکی تاکا بازی نمیکنه،فصل پیشم هیچ تیمی تو اروپا تیکی تاکا بازی نمیکرد.بارسا از وقتی وارد افت شد که دیگه تیکی تاکا بازی نمیکرد،چون ابزارشو نداشت،چون متخصصین تیکی تاکا پیر شده بودن.اگه اینتر مورینیو تونست روش شکست تیکی تاکا رو پیدا کنه چطور فصل بعدش بارسا در یکی از بهترین فصلاش چمپیونز و لالیگا رو برد و همون مورینیو با رئالش کاری نتونست از پیش ببره؟ چون این چیزا ربطی به تیکی تاکا ندارن.اینکه بارسا تیکی تاکا بازی نمیکنه بعد افت میکنه میبازه ربطی به اون فلسفه نداره.کسی روش مقابله با تیکی تاکا رو پیدا نکرد چون بارسا و اسپانیا تا زمانی که "واقعا" تیکی تاکا پیاده میکردن قهرمان میشدن.پیاده کردن درست تیکی تاکا هم ابزار میخواد،بازیکنا جدای از فلسفه ی بازی نیستن،با هم معنی پیدا میکنن.اگه بازهم بازیکنایی در کلاس ژاوی،اینیستا و بوسکتس 2011(که آماده ترین حالت ممکن بودن) ظهور کنن تیکی تاکا هنوزم موثر ترین روش مقابله با اتوبوسه.(چلسی 2012 به خاطر اینکه روش مقابله با تیکی تاکا رو پیدا کرده بود نبرد،به خاطر این برد که بارسا نتوست از گلش دفاع کنه،که مسی پنالتی خراب کرد که مسی و سانچز موقعیت خراب کردن.لازم نیست برای هر باختی دلایلی پیچیده وجود داشته باشه.خیلی وقتادلایل به شدت ساده ن.)
به نقل از niyayesh :
.خداحافظ تیمی که حتی مدت کوتاهی تونستی کشورتو متحد کنی... حتی یه ذره
والا من نمیدونم اینکه این تیم اسپانیا رو متحد کرده بود طی کودوم بررسی جامعه شناختی به دست اومده :-?? اسپانیا خیلی قبل تر از 2008 و ظهور نسل طلایی فوتبالشون متحد شده بود که بازیکنا تونستن تو تیم ملی با هم متحد باشن.ینی متحد بودن تیم ملی اسپانیا معلول اتحاد کشور اسپانیاس نه برعکس. اگه به تاریخ علاقه دارین من شما رو دعوت میکنم به مطالعه تاریخ اسپانیا که خیلی هم جالبه.این اتحاد رو هم میتونید بعد از مرگ فرانکو و روی کار اومدن خوان کارلوس پیدا کنید.هرچی تو تلویزیون میگن رو سریع باور و تکرار نکنید یه کم تامل خوبه کلا.(البته این نظر منه)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بنده سر حرفم هستم.اگه تیتو ب چیزی جر تیکی تاکا روی آورد و اتفاقا تا وقتی سالم بود نتیجه هم گرفت این بود ک تیکی تاکا با چیپ رامیرز ب دروازه ی والدز تمام شد
تیکی تاکا دیگه بازی نمیشه چون از همون جا تموم شد
اما مسلما الان تیم هایی توی دنیا مثل بایرن دارن از تلفیقی از تیکی تاکا و سبک خودشون استفاده میکنن

تیکی تاکا مرد.اگر نه پپ علتی برای ترک کاتالان نداشت

niyayesh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين2
شهر
اصفهان
دانشگاه
ایشالا شریف!
رشته دانشگاه
ایشالا الکترونیک وهوش مصنو

به نقل از آیدا-ق :
مشکل اینه که اسپانیا از یورو 2012 دیگه تیکی تاکا بازی نمیکرد.نه ابزارشو داشت نه تواناییشو.پس این خیلی مسخره س که با حذف اسپانیا در حالی که کمتر پیش اومد تو بازی با شیلی 5 تا پاس متوالیشون درست باشه و تهش به مهاجم هدف برسه، در مورد تیکی تاکا و تموم شدن دوران تیکی تاکا و اینا صحبت میشه.مسخره اینه که تیمی حذف میشه که تیکی تاکا بازی نمیکنه بعد ملت در مورد مرگ تیکی تاکا حرف میزنن:| الان جای حرف زدن در مورد تیکی تاکا نیست چون هیچ تیمی الان تو جام جهانی تیکی تاکا بازی نمیکنه،فصل پیشم هیچ تیمی تو اروپا تیکی تاکا بازی نمیکرد.بارسا از وقتی وارد افت شد که دیگه تیکی تاکا بازی نمیکرد،چون ابزارشو نداشت،چون متخصصین تیکی تاکا پیر شده بودن.اگه اینتر مورینیو تونست روش شکست تیکی تاکا رو پیدا کنه چطور فصل بعدش بارسا در یکی از بهترین فصلاش چمپیونز و لالیگا رو برد و همون مورینیو با رئالش کاری نتونست از پیش ببره؟ چون این چیزا ربطی به تیکی تاکا ندارن.اینکه بارسا تیکی تاکا بازی نمیکنه بعد افت میکنه میبازه ربطی به اون فلسفه نداره.کسی روش مقابله با تیکی تاکا رو پیدا نکرد چون بارسا و اسپانیا تا زمانی که "واقعا" تیکی تاکا پیاده میکردن قهرمان میشدن.پیاده کردن درست تیکی تاکا هم ابزار میخواد،بازیکنا جدای از فلسفه ی بازی نیستن،با هم معنی پیدا میکنن.اگه بازهم بازیکنایی در کلاس ژاوی،اینیستا و بوسکتس 2011(که آماده ترین حالت ممکن بودن) ظهور کنن تیکی تاکا هنوزم موثر ترین روش مقابله با اتوبوسه.(چلسی 2012 به خاطر اینکه روش مقابله با تیکی تاکا رو پیدا کرده بود نبرد،به خاطر این برد که بارسا نتوست از گلش دفاع کنه،که مسی پنالتی خراب کرد که مسی و سانچز موقعیت خراب کردن.لازم نیست برای هر باختی دلایلی پیچیده وجود داشته باشه.خیلی وقتادلایل به شدت ساده ن.)والا من نمیدونم اینکه این تیم اسپانیا رو متحد کرده بود طی کودوم بررسی جامعه شناختی به دست اومده :-?? اسپانیا خیلی قبل تر از 2008 و ظهور نسل طلایی فوتبالشون متحد شده بود که بازیکنا تونستن تو تیم ملی با هم متحد باشن.ینی متحد بودن تیم ملی اسپانیا معلول اتحاد کشور اسپانیاس نه برعکس. اگه به تاریخ علاقه دارین من شما رو دعوت میکنم به مطالعه تاریخ اسپانیا که خیلی هم جالبه.این اتحاد رو هم میتونید بعد از مرگ فرانکو و روی کار اومدن خوان کارلوس پیدا کنید.هرچی تو تلویزیون میگن رو سریع باور و تکرار نکنید یه کم تامل خوبه کلا.(البته این نظر منه)

خوبه شماهم تاریخ رو مطالعه کنین تواین کشور همیشه تفقه بوده به دلیل استقلال طلبی و اعتراض به حکومت پادشاهی کشورشون
به خاطر همینه هیچکس سرود ملیشونو نمیخونه....

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

الان یعنی اسپانیا شد نماد اتحاد و یکپارچگی ملی؟!؟بیخیال باو
در هر حال اسپانیا و موفقیت های هفت هشت سال اخیرش یک جرقه بود.نهایتا هم خاموش شد..
درحالیکه آلمان ها از ابتدا تا کنون مدعی بودن و خواهند ماند.یک نمونه ی بارز باشگاه مونیخه ک بعد از زوج وحشتناک ماکای و پیزارو و وقتی ک سانیول و لیزارازو دفاع کناراش بودن افت شدیدی کرد و از اون زمان تا دوهزار و ده یازده تیم نبود.ولی سرمایه گذاری کرد رو جووناش و امثال تونی کروس امروز رو ساخت..
اسپانیا البته شایان احترامه ب دلیل بنیان نهادن سبک و دورانی جدید

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

ما طرفدار آلمان بوده ایم طرفدار آلمان هم میمانیم. ;;)[nb]البته بعد از ایران :Dبا این اتفاقات جام جهانی؛ بعید نیست صعود کنیم حتی :D [/nb]

n-kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

اسپانیایی که ما میشناختیم و با اون لالیگای عالی نباید این قدر ضعیف بازی میکردن... اونا به خاطر دوره ی قبل و قهرمانیشون خیلی مغرور بودن که همین کار دستشون داد..... اگه سید جلال داشتن این قدر گل نمیخوردن.......... ولی ما حداقل از اسپانیا بیشتر امتیاز داریم.....

Flower

سينوهه
نام مرکز سمپاد
فـرزانگـآن
شهر
آمــل

تو تمام زندگیم هیچ وقت نشد انقد چیزی از پیش بینی من دور باشه =))
اسپانیا داغون بازی کرد . کاملاً داغون و دور از انتظار . خیلی حیف شد . می تونست خیلی بهتر بازی کنه .

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

حالا جدی‌جدی اسپانیا حذف شد؟ :))

خب الآن ما که حذف بشیم اینا یه بهونه دست‌شونه میگن اسپانیا حذف شده، ما هم حذف شدیم، پس ما در سطح اسپانیاییم. :))

Flower

سينوهه
نام مرکز سمپاد
فـرزانگـآن
شهر
آمــل

به نقل از صَواع. :
حالا جدی‌جدی اسپانیا حذف شد؟ :))

خب الآن ما که حذف بشیم اینا یه بهونه دست‌شونه میگن اسپانیا حذف شده، ما هم حذف شدیم، پس ما در سطح اسپانیاییم. :))

به مامانم میگم برزیل و مکزیک 0-0 شدن میگه دیدی گفتم ؟ ایران و نیجریه هم 0-0 شدن تو چرا می گی ایران بد بازی می کنه ؟ در صورتی که برزیل و مکزیک هم 0-0 شدن :|

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

به نقل از صَواع. :

اسپانیا اومده در سطح ما :-"

setaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

اسپانیا حذف شد ...
بسه شه خوب یه بار برده
و ایران دوم جدوله ... ینی میشه ؟
[-o< [-o< [-o< [-o<

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

خوبه شماهم تاریخ رو مطالعه کنین تواین کشور همیشه تفقه بوده به دلیل استقلال طلبی و اعتراض به حکومت پادشاهی کشورشون
به خاطر همینه هیچکس سرود ملیشونو نمیخونه....

دوست عزیز من تاریخ رو مطالعه کردم که میام این حرف رو میزنم :) تو این کشور همیشه "تفرقه" بوده چون از ایالت های مختلفی تشکیل شده که انقدر تفاوت فرهنگی و پیشینه تاریخی دارن که میتونن به تنهایی یه کشور مستقل باشن.این اختلاف ها همیشه بود ولی با کودتای ارتش و سقوط دولت چپ گرا و بعد جنگای داخلی که ثمره ش روی کار اومدن فرانکو بود این اختلافا از همیشه پررنگ تر شد چون فرانکو فاشیست بود و میخواست اسپانیا فقط یه دولت مرکزی قدرتمند داشته باشه و ایالت های مختلف تابع اون باشن و صداشون در نیاد.خب اونا هم مبارزه میکردن،حتی مسلحانه.ولی به مرور اوضاع تغییر کرد،فرانکو مرد و خوان کارلوس(همین پادشاه قبلی اسپانیا که مقامشو به پسرش واگذار کرد)اومد سر کار.پادشاهی مشروطه.بعد به اون ایالت ها خودمختاری داده شد(از جمله کاتالونیا)اوضاع اسپانیا آروم شد و مردم هم راضی بودن(نه کاملا ولی خب وقتی خودمختاری دارن و میتونن تو انتخابات نماینده خودشون رو داشته باشن اوضاع خوبه نسبتا) خوان کارلوس هم شد نماد اتحاد ملی.اسپانیا بعد مرگ فرانکو و روی کار اومدن خوان کارلوس متحد شد نه با ظهور نسل طلایی فوتبالش.اتحاد اون نسل طلایی هم حاصل همین اتحاد بود نه به وجود آورنده ش.

کسی سرود ملیشون رو نمیخونه چون سرود ملیشون متن نداره.

(اگه مایل به ادامه دادن بحث هستین قطعا جاش اینجا نیست،تاپیک جام جهانی ه خب)

به نقل از پوریا عابدی :
بنده سر حرفم هستم.اگه تیتو ب چیزی جر تیکی تاکا روی آورد و اتفاقا تا وقتی سالم بود نتیجه هم گرفت این بود ک تیکی تاکا با چیپ رامیرز ب دروازه ی والدز تمام شد
تیکی تاکا دیگه بازی نمیشه چون از همون جا تموم شد
اما مسلما الان تیم هایی توی دنیا مثل بایرن دارن از تلفیقی از تیکی تاکا و سبک خودشون استفاده میکنن

تیکی تاکا مرد.اگر نه پپ علتی برای ترک کاتالان نداشت
تیتو به چیز دیگه ای روی نیاورد.تیتو سعی میکرد یه چیزایی به تیکی تاکا اضافه کنه و اونو برای تیم خودش(که اون تیم رویایی پپ نبود)مناسب کنه.همه این کارهاهم به خاطر این بود که دیگه ابزار مناسب برای اون تیکی تاکا وجود نداشت.علت ترک پپ هم همین بود.بارسا دیگه تیمی نبود که ایده های پپ رو پیاده کنه چون دیگه اون مهره ها توش نبودن.پپ هم تیمی رو انتخاب کرد که میدونس پتانسیل پیاده کردن تیکی تاکا رو داره با یه سری تغییرات(بایرن هم اون تیمی نبود نیست و نخواهد بود که بتونه تیکی تاکای واقعی رو پیاده کنه چون اونا بازیکنا و سبک خاص خودشون رو دارن) تیکی تاکا بازی نمیشه چون امکانش نیست.چون دیگه بازیکنایی دراون سطح تو دنیا نیستن در نتیجه امکان پیاده سازی تیکی تاکا هم وجود نداره.تیکی تاکا دادن یه سری پاس متوالی و مالکیت بالای 60 درصد نیست.اینو که خیلی راحت میشه اجرا کرد و نتیجه گرفت یا نگرفت.تیکی تاکا فوتبالیه که بارسای 2011 بازی میکرد.مشخصه های خیلی مهمشم سرعت و پرس از زمین حریفه.چیزی که به خاطر بالارفتن سن بازیکنا از بارسا گرفته شد چون بازیکنای مناسبی جایگزین نشدن(یا نبودن که جایگزین بشن)و بارسا ازاون به بعد فقط یه سری پاس متوالی میداد که باعث بالارفتن درصد مالکیت میشد.خیلی از پاسا رو به عقب بودن خیلیاشون بیهوده.این به وضوح تیکی تاکا نیست.
حرف من اینه که اصلا پایان تیکی تاکا چیز بی معنیه چون به خاطر عدم وجود بازیکنای مناسب دیگه بازی نمیشه وتازمانی که مهره های مناسب وجود داشتن تیکی تاکا هم جواب میداد.حالا هم برای مدتی تیکی تاکا از کانون توجهات خارج میشه تادوباره بازیکنایی با مهارت ها و ویژگی هایی خاص پیدا شن که بتونن این سبک بازی کنن(بارسای پپ اولین تیم تاریخ فوتبال نبود که اینطوری بازی میکرد.قبلش هم تیمای زیادی بودن که اینطوری بازی میکردن،اونا بازیکناشون پیر شدن،این سبک فراموش شد ولی دوباره احیا شد.مثل همه سبکای دیگه)

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

@بالایی: به نظر من هم مرگ تیکی تاکا ربطی به نبود مهره و ابزار نداره. دیدیم که اینتر و چلسی هم تونستن جلوی اون بارسای قدرتمند قد علم کنند. تاکتیکی که ابزارش فقط در صورت وجود بهترین بازیکن تو هر پست اجرا بشه امکان موفقیتش خیلی کمه. دیگه تو کدوم تیم میشه هم سطح مسی، ژاوی، اینیستای چند سال پیش رو پیدا کرد؟

گواردیولا خیلی علاقه داره هنوز تیکی تاکا رو زنده نگه داره ولی خب اگه بخواد این کار رو بکنه تنها فایده ـش نابودی بایرنه. این مربی از موقعی که شکست هاش شروع شد چیزی جز شایعه برای بایرن درست نکرده. همین شایعه های توهینش به قیصر، جریان فروحتن شواینی و بقیه ی آلمانی ها نشون میده بایرن داره اون ثبات همیشگیش رو از دست میده. از نیم فصل دوم کم کم دوره ی افت بایرن داشت شروع میشد و به وضوح میشد دید که حتی تیم های معمولی بوندسلیگا هم جلوی بایرن قد علم میکنن و مطئن باشید اگه بایرن فصل بعد به تیمی بخوره که یه مربی درست درمون بالاسرشه به مشکل برمیخوره همون طور که جلوی بدترین منچستر دو دهه ی اخیر به مشکل برخورد و شاید حتی اگه آرسنال ده نفره نمیشد و اوزیل پنالتی رو خراب نمیکرد خیلی زودتر به مشکل برمیخورد!

ولی پپ جلوی دورتموند تو فینال جام حذفی ترکیب و تاکتیکش رو عوض کرد و بیشتر هدفش رو گذاشت رو خراب کردن بازی دورتموند از طریق هافبک های تخریبیش و مشخص بود بایرن برنامه ای برای حمله نداره و فقط تونست از روی اشتباهات مدافعین دورتموند + داور کور :|) + حرکات روبن موفق باشه. این سبک بازی جلوی دورتموندی که بازیکناش رو کامل در اختیار داشته باشه حتی با حضور تمام بازیکنان اصلی بایرن نتیجه نمیداد.

تموم حرفم اینه که تیکی تاکا حتی اگه ابزارش هم موجود باشه دیگه نمیتونه حرفی برای گفتن داشته باشه چون پادزهرش کشف شده.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا