• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر کنکوری 94 بودم ... !

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
برای استفاده از تجربه کسایی که قبلا کنکور دادن....:)

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
پاسخ : اگر کنکوری 94 بودم ... !

من خودم اولین نکته رو بگم

بیشتر واسه دانش اموزای متوسط صدق میکنه

همین اول یه چیز رو باید بدونین .. اینکه قرار نیست واسه کنکور همه چی رو بدونید و همه مدل سوال و تست رو بتونین جواب بدین

یه مدل تست ها هست که بهش میگن تالیفی .. خیلی جاها این مدل تستا نه تنها کمکی نمیکنه بلکه حتی ممکنه باعث دلسردیتون هم بشه

زمانی که ببینید نمیتونید حلشون کنین واسه همین توصیه اول اینه که چارچوب سوالات کنکور رو بشناسین و بدونین چه سبکی باید درس بخونین :)

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

الان ما بپرسیم یا منتظر بمونیم سال بالایی ها صحبت کنن ؟ اصلا الان این وقت سال ، سال بالایی گیر میاد ؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

از من به شما نصیحت فعلا تو کف کنکور نرید!
هیچ کلاسی هم فعلا ثبت نام نکنید!
الکی هم کتاب کنکور نخرید!
:-"

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

بچه ها لطف ميكنيد درباره برنامه ريزي هم تجربياتتون رو بگيد؟

كاش همه ميومدن تجربشون رو ميگفتن

Martin Berg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
کرمان

من که میگم واسه هر درس یه کتاب تست بگیرین فقط واسه زیست اونایی که تجربین 3تا کتاب تست واقعا عالیه اگه بتونن بزنن
چون هرچی بیشتر کتاب میگیری و به آخر سال نزدیک تر میشی استرس میگیری و روحیت از دست میدی و میگی اینقدر کتاب نخونده دارم پس قبول نمیشم و بدجور ناامید میشین پس خواهشا اگه میخواهید حداقل از این لحاظ استرس نداشته باشید واسه هر درس یک کتاب بگیرین

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج

سلام بچه ها.ایشالا که حالتون خوب باشه.من هنوزکنکورندادم.شایدوقتی کنکوردادم بهتربتونم کمکتون کنم اماالان به عنوان کسی که نصف بیشتر راهو رفته و به آخرای خط نزدیکه اینو میگم.
از زمانی که من سال دوم بودم درست حسابی درس که نمیخوندم اما فک میکردم باید خوند و من نمیخونم.اما الان میدونم که حتی اگه پایت صفر باشه سال پیشو خوب درس بخونی میتونی بهترین نتایجو بگیریو میرسی کامل تموم کنی.
بعضی وقتا این آخر خطه که به آدم یاد میده اول یه خط درست کجاست و شاید این آخر هم از همان هاست.
یادمه تو راهنمایی که بودیم واسه امتحان ورزش 2 تا دو داشتیم:
دوی سرعت و دوی مقاومت.
حالاکنکورم 1مسابقه ی مقاومته و کسی برندست که مقاوم و با روحیه باشه.پس تو سال کنکورتون که از تیر شروع میشه روحیتونو حفظ کنین.
یه چیز دیگه اینکه سال کنکور 1سالیه که حاشیش خیلی زیاده.مثلا کدوم کلاس، کدوم کتاب و... خودتونو درگیر این چیزا نکنین.
1کلاس ، 1کتاب ، 1آزمون آزمایشیو انتخاب کنین و به انتخاب خودتون اعتماد کنین.همه اینا شما رو به 1جامیرسونه اما اگه شاخه به شاخه بپرین به مقصد نمیرسین.
1چیز دیگه اینکه سعی کنین سال کنکور واستون 1فرصت باشه ک به زندگیتون نظم بدین.
مهمتر ازهمه به خودتون اعتمادکنین و مطمئن باشین به تعداد آدمای روی زمین راه واسه موفقیت وجود داره چون خدای مهربون آدمارو آفریده که شادو موفق باشن.
اگه چیزی به ذهنم رسید بازم میگم.
واسم دعا کنین...

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

اصن قبول بعضیا پایشون ضعیف!
ولی حالا ک موقع امتحان نهایی هس!
خیلی کمک میکنه سومو عالی ببندین
وقتی تشریحی خوندن سرآخر20.30ا تست هم بزنید
میتونم بگم با این روش سوم من بهتر از دومه حتی

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

آغا چند نکته روانی من اشاره کنم در بدو راه :-":-":-"

1 . از الان هیچ مبحثی رو ولو با تست کم حذف نکنین برا خودتون ، تلقین میشه بعد حتی اگه بتونین هم بخونین و بزنین ، نمیخونین یا اگه بخونین واقعاً دیگه نمیتونین .

2 . اول بار سـه دسـته آدم میشین شوما و هم کلاسیات و دوستات ، یـه دسـته اصطلاحاً خرخون میشن و میرن دنبال درسشون مثه بچه آدم میخونن ، یه دسته تا الان رو کرد تو دیوار از الان به بعدم میکنن تو دیوار و میرن دنبال یللی تللی ، یه دسته هم ما بین این دو تان ، من حس میکنم تا آخر تابستون شما وقت دارین یا برین جزء دسته اول یا برین تو دسته دوم ، بعـدش دیگه اصلاح و ترک عادات سخـت میشه .

3 . ببینین دوران کنکور اونجوری که از خارج بهش نگاه میکنن شلـوغ پلوغ نیست ، یعنی خیلی راحت میتونه نباشه و در واقع بشـه یه تابستون بلند برای 12 سال گذشته ، فرصت زیادیه برا اینکه اگر سیگاری نیستی ، قلیون نمیکشی نمیدونم ماری نزدی تا حالا و .. همه رو شروع کنی و تازه موعتادشم بشی ، اگـه تا حالا دوزدختر/پسر نداشتی ، عاشق نشدی کلاً تو رابطه نبودی حالا همشو داشته باشی یه جاهایی اصن فلسفت باد میکنه میزنی تو فاز شر و ور ، اصن یهو میبینی حوصله نداری یه دیوان حافظ میزاری جلوت میزنی تو فاز شعر و عرفان و ادب ، اصن وضعی ، من اشـاره کنیم که اینا همه سرآبه تو راه خودتو میری ، راه سختی هم میری اینا رو میبینی کلن راه رو گم میکنی ، تا این حد که مورد داشتیم عقـد کرد و ... ، اینا رو بزارین برا بعد کنکور ، حالا اگه جشن فارغ التحصیلی دارین ، کلی کیس برازنده و تر و تازه میبینین اونجا ، موارد میخواین بزنین ، جنس خوب تحقیق ییکنین پیدا میکنین نمیدونم ، مشروب میخواین بخورینبا رفقا بزنین برین گردش از رو حوصله بخورین ، دوستان با خانوادشون میرن مسافرت ، خونه خالی فراوون میشه و ... حالا نیاز نیس همه اینا انجام شه :-":-" ولی خب نکتش اینه که خلافم میخواین بکنین بزارین بعد کنکور حداقل از رو حلاوت باشه به دلتون بشینه :|

4 . به هیچ وجه آغا ، به هیچ وجه از خونتون مهاجرت نکنین :| من دیگه حرفی ندارم در این مورد .

5 . از الان یه مشت کتاب گنده و گرون دور و بر خودتون جم نکنین ، صب کنین نمایشگاه کتاب بیاد :-":-":-":-" و اینکه حرص کتاب نزنین ، میمونه رو دستتون اعصاب خوردی میشه ، حدالامکان کتاب نو بخرین ، کهنه کنین :-"

6 . از الان اکثرتون گلی آزمون و چرت و پرت ثبت نام میکنین :-" خعلیم خوب ولی یادتون باشه بالا بردن تراز خعلی آسون تر از ممانعت از پایین اومدن ترازه ، سعی کنین تا جایی که میشه اطلاعاتتون ، علمتون ، ترازتون ، درصدتون ، رتبتون ، پایین نره ، بالا بردنش به مراتب ساده تره (:-" لزومی نداره با بالا رفتن معلومات تراز و بقیه موارد پایین نیاد ، حالا کنکوری میشین میفهمین :-")

7 . اینکه خارج از مدرسه کلاس برین اصلاً بد نیستا ، نه پنهون کنین نه خجالت بکشین اما یه بحثی هس که اکثرن حرص میزنن ، به صرف بالا بردن تعداد کلاس ها و خارج از مدرسه بودنش میرن ، بعد نه درس مدرسشون میفهمن نه کلاس بیرونشونو ، شوما کلاس مدرستو کامل برو بعد در کنارش هر جا نیاز بود معلم باب میل پیدا کن برو ، ببین با حذف اون کلاسای الکی اولا وقتت کمتر حروم میشه ثانیا کمتر میری تو چشم ، ثالثاً از همه مهمتر اینکه پولش میمونه تو جیب باباهه ، چار روز دیگه که مثه اسب پاشودی رفتی کلاس رانندگی به جا درس خوندن و گواهینامه گرفتی ، بابا جونت بتونه یه ماشین بزاره زیر پات :-":-" (دارم گولتون میزنم :-")

8 . برنامه ریزی + مشاور + مشورت دوستان و ... اینا همه خوبه اما خودت بیشتر خودتو میشناسی + قرار کنکور بدی که اینده خوبی داشته باشی ، نباس که بزنی خودتو ، حالتو داغون کنی :-" البته این بهونه گوشاد بازی نشه ، صــلوات

9 . خرمالو ...

*** از اینجا مال المپیادی های شکست خورده + نیمه شکست خورده و ...

10 . جم کنین این بساط مزخرف دپرس بودنو ، عــق ، سه (دو یا حتی یک) سال رفتی دنبال عشـق و حالتو علاقت ، هم کلاسیات رفتن تو کلاسا پاچه خواری معلما سیبیل کلفت/پاشنه بلند :-":-" یوخده هم سختی بکش زندگیت متعادل شه

11 . به صرف شکست در المپیاد و ... نه شرمنده کسی باش نه مدیون کسی : )

12 . *کامپیوتریا* خعـلی حال میده گسستت خوب باشه :-":-":-" حالا خودت میای میبینی :)) + خرمالوی بیشتر :|

آهان آهان ، آغا نتو ترک کنین :| خو ترک نمیکنین حداقل لاس کمتر بزنین ، والا :|

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

علي آقا اين خرمالو رو توضيح ميدين داستانش چيه ؟

نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

سلام

یه سوال از دوستان 93 ای ، تونتایج سنجشایی که دادید تاثیر معدل دادن برای شما ؟ اگه آره خیلی تغییر داد رتبه ها رو ؟[nb]خُرده نگرانی های المپیادی بدبختی که نهایی رو گند زده :-"[/nb]

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Aroosak :
علي آقا اين خرمالو رو توضيح ميدين داستانش چيه ؟

:( نه

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

یه چیزی که از همه چی مهم تره الان اینه که این راهو چجوری شروع کنین. اگه با دید مثبت واردش بشین همه چی خیلی بهتر میشه. برا خودتون هدف داشته باشين و با برنامه پیش برین، به نتیجه ش هم امیدوار باشین. سال کنکور واقعا ميتونه سال خیلی خوبی باشه و خوش هم بگذره حتی! بستگی داره چجوری بهش نگاه کنین. نمیگم فشار و استرس و این حرفا نیست ولی راحت میشه کنترلش کرد و باهاش کنار اومد. مهم ترین چیزی که آدم لازم داره روحیه س، نذارين راحت خراب شه.

حق میدم این حرفا رو باور نکنین چون ما هم اون موقع خیلی وحشت داشتیم از کلمه ی کنکور. :Dولی واقعا خیلی بهتر از اون چیزیه که فکر می کنین. نگران نباشید!

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

یه چیز بگم؟
نرید انجمن پشتیبان کنکور93
بعد بگید اوه طرف از بعدعید خوند پزشکی میخونه!
شما1سال وقت دارید!نذارید واسه دقیقه90

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

سلام !
الان حال خیلیامون گرفته ست ! .. میخوایم اگه بشه یه چیزایی بگیم که حال شماها سال دیگه گرفته نباشه !الان این تاپیکُ زدم چون تا چند وقت دیگه همه مون یادمون میره خیلی از درسایی که از این یک سال گرفتیمُ..
یه سری تجربه که فقط با "کنکوری بودن "به دست میاد !
امیدوارم به دردتون بخورـه !

کنکوری های 93 ـه عزیز !

میتونید اینجوری شروع کنید حرفاتونُ !

اگر سال بعد کنکور داشتم..
اگر الان تیر 92 بود..
اگر کنکوری 94 بودم !

منتظریم !

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فقط اگه می دونستم آنجور میشه کلا درس و نمی خوندم

البته تموم شد #S-:

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

میشه درخواست کنم اون ونکوور 93 پاک شه رو اعصاب

راستی من الان دانش آموختم

و اینکه من الان می تونم پشتیبان بشم؟؟؟؟؟؟

کسی سوالی داره؟ (; =))

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

درس نمیخوندم و اعصاب خودم را خورد نمیکردم
از کشور خارج میشدم و ی گوری کالج میرفتم :| :|

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

انقدر به رتبه هامو ترازام گیر نمیدادم.حساسیتم رفت بعد از عید.ولی کاش از تابستون حساس نبودم.

متعادل میخوندم از لحاظ ساعت مطالعه که اینطوری نشه که فروردین خودمو خفه کردم خرداد خسته شدم و هیچی.

روز کنکورم خودمو خسته میکردم که شبش همش 2ساعت و نیم نخوابم.

فعلا همینا یادمه .

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع