• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

َAnime

• شروع کننده موضوع

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست
انیمه یاکارتون ژاپنی.
ریشه ی کلمه انیمه از همون انیمیشن میاد.
انیمه در اصل نوعی کارتونه که در درجه اول به خاطر سبک گرافیکی خاص خودش از بقیه انواع انیمیشن متمایز می شه. مخاطب اصلی انیمه ها نوجوان ها و بعضا بچه ها هستن.
محتوی انیمه می تونه خیلی متغیر باشه. از داستان های علمی تخیلی تا فانتزی، رمانتیک و تاریخی. حتی انیم دارای سبک های مخصوص خودش هم هست.
پدر ومادرهای ما و حتی ماها بهخوبی با نسل قدیمی تر کارتون ژاپنی یا انیمه آشناییم.(مثل کارتون بابا لنگ دراز، پسر شجاع(!)و.)
انیمه توی کشور های دیگه به خصوص ژاپن و کشور های غربی بین نوجوان ها خیلی طرفدار داره. ما توی این تاپیک می خوایم انیم رو بهتر بشناسیم و نقدش کنیم.
اولش از چند تا سوال شروع کنیم:
شما انیمه نگاه می کنید؟ کدومها رو؟
چه سبک از انیم رو بیشتر نگاه می کنید؟

اینم چند تا انیمه معروف:
one piece
images

Fullmetal Alchemist
images

Sprited away
images

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394
پاسخ : َAnime

من يه دونه نگاه كردم اسمش به فارسي شهر ارواح بود،يكي ديگه هم ديدم كه اسمشو يادم نيست
ولي در كل من انيمه دوست ندارم
خيلي ترسناكه :D
واقعا نميدونم چرا اما من وقتي اين مدل كارتون ميبينم تا چند روز افسرده ميشم
حتي اگر كارتونش كمدي باشه
خيلي اثر عجيبي روم ميزاره
يا وحشتناك افسرده ميشم :-<

• شروع کننده موضوع

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از END :
من يه دونه نگاه كردم اسمش به فارسي شهر ارواح بود،يكي ديگه هم ديدم كه اسمشو يادم نيست
آره شهر ارواح همون sprited away هستش که اسمشو بالا گذاشتم و برنده اسکار 2003 می شه.

به نقل از END :
خيلي ترسناكه :D
واقعا نميدونم چرا اما من وقتي اين مدل كارتون ميبينم تا چند روز افسرده ميشم
حتي اگر كارتونش كمدي باشه
خيلي اثر عجيبي روم ميزاره
يا وحشتناك افسرده ميشم :-<
خب عنصر ترس یا تعلیق توی خیلی از انیمه ها یه عنصر کلیدیه مثل Amnesia . منم خیلی ها رو دیدم که دقیقا به همین علت ازانیمه خوششون نمیاد. کلا توی فرهنگ ژاپن ترس یک چیز قابل توجهه و فیلم های ترسناکشون یک حالت مورمورکننده داره.

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از Behemoth :
آره شهر ارواح همون sprited away هستش که اسمشو بالا گذاشتم و برنده اسکار 2003 می شه.
خب عنصر ترس یا تعلیق توی خیلی از انیمه ها یه عنصر کلیدیه مثل Amnesia . منم خیلی ها رو دیدم که دقیقا به همین علت ازانیمه خوششون نمیاد. کلا توی فرهنگ ژاپن ترس یک چیز قابل توجهه و فیلم های ترسناکشون یک حالت مورمورکننده داره.
خوب واقعا مسخره است
چرا بايد اينجوري باشه؟
اين حس وحشتناكيه
نميدونم درك ميكنيد يا نه،يه جور حس پوچي داره
اين شهر ارواح هم كه من خيلي وقت پيش ديدمش،اون موقعها هم ترسيدم هم خيلي روم اثر گذاشته بود

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

منم از طرفدارای انیمه ام. به نظرم کارتونای آمریکایی یه جورایی ایده هاشون ته کشیده٬ موضوعاتشون هم داره کلیشه ای میشه٬ اما تو انیمه هنوز سبکای زیادی هست برای نگاه کردن. من یه مدت پیش یه انیمه دیدم به اسم Another ٬ که سبکش ترسناک بود. البته ترس خاصی تو خود صحنه ها نیست ولی داستانش به شدت جذابه (کلا داستان پردازی به سبک ژاپنی. رو خیلی دوست دارم) 12 تا هم قسمت داشت که خیلی خوب توی این 12 قسمت داستانش رو جمع و جور کردن. پیشنهاد میکنم ببینین.

به نقل از END :
خوب واقعا مسخره است
چرا بايد اينجوري باشه؟
اين حس وحشتناكيه
اين شهر ارواح هم كه من خيلي وقت پيش ديدمش،اون موقعها هم ترسيدم هم خيلي روم اثر گذاشته بود
من میدونم دارین چی میگین و من هم دقیقاً از همین حس لذت میبرم ! فقط انیمه های ژاپنی نیستن که اینطورین. شما اگه اهل فیلم باشین (بخصوص ژانر وحشت)٬ اونوقت میبینید که ژاپنیا این حس رو توی این فیلم ها هم القا میکنن٬ بخاطر اینه که خیلی از طرفدارای فیلمای ترسناک هم طرف فیلمای ژاپنی نمیرن. حالا یه داستان قوی رو هم اضافه کنین٬ نتیجه ش فوق العاده میشه . توی گیم هم اینطوریه. اما خب طبیعیه انیمه هم مثل هر چیز دیگه ای طرفدارای خودشو داره. من خیلیا رو دیدم که روشون تاثیر بد میذاره انیمه های ترسناک.

× پست‌های متوالی‌تون یکی شدن؛ لطفاً رعایت کنید.

• شروع کننده موضوع

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از END :
خوب واقعا مسخره است
چرا بايد اينجوري باشه؟
اين حس وحشتناكيه
خب یه واقعیت اینه که خیلی افراد هیجان و ترس رو دوست دارن.
هرچند ما انیمه ی خیلی شاد هم داریم :-?

خب حالا که بحثش شد بذارین یه کم درمورد ژانر وحشت(horror) توی انیمه صحبت کنیم
واقعیتش اینه که ترسناک انیمه ای اون قدر هم ترسناک نیست چون ذات انیمیشن یک مقدار ترس رو کاهش می ده. هر چند انیمه های ترسناک از این جهت که خون و خونریزی رو زیاد نشون می دن می تونن ترسناک باشن.
چیزی که معمولا انیمه ها رومی تونه ترسناک کنه استفاده خوبیه که اونها از ژانر تعلیق می برن. مخفی کاری و فضای تلخ یک سری از انیمه ها وحشت رو به داستان اضافه می کنه.
سینمای ژاپن احتمالا مترقی ترین نوعش توی دنیا نیست اما تقریبا همه می دونن که ژاپنی ها استاد ترسن.
به نظرم نمی شه انیم های ترسناک روفقط توی زیر مجموعه horror در نظرگرفت. بیشتر انیمه های خوب این ژانر ترکیبی از ژانر تعلیق(suspense) و یا فانتزی تلخ هستن.(dark fantasy)
انیمه های پرطرفدار این سبک:

Another: از روی یک رمان ساخته می شه و داستانش هم در مورد یک دانش آموزه که ناگهان می میره و داستان مدتی بعد از مرگ اوندر همون مدرسه دنبال میشه. من خودم ندیدم این انیمه رو ولی خیلی معروفه وامتیاز بالایی هم گرفته.
images

Hellsing: مخلوط خوبی از اکشن و وحشت
images

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

خوب چرا بايد از حس پوچي لذت برد؟
من فكر نميكردم كه اين يك سبك از فيلم باشه
من فكر ميكردم كاملا شانسي اين كارتونها رو ديدم و شانسي بدم اومده
انيمه مخصوص گروه هاي سني بالا بايد باشه
درست ميگم؟
چون اين براي بچه هاي كم سن خيلي وحشتناكه !
خيلي تو روحيه ي بچه هاي كوچيك اثر ميزاره
انيمه فقط ژاپنيه؟

• شروع کننده موضوع

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از END :
انيمه مخصوص گروه هاي سني بالا بايد باشه
درست ميگم؟
چون اين براي بچه هاي كم سن خيلي وحشتناكه !
انیمه هم مثل بقیه انواع رسانه رنکینگ داره. معمولا مخاطبش نوجوون ها هستن اما انیمه مخصوص دوره های سنی پایین تر هم هست. به خصوص انیمه های سبک slice of life. وخب طبعا توصیه نمی شه که بچه ها انیمه های بالاتر از رده سنی خودشون ببینن.
به طور کلی چون انیمه سبک های خیلی مختلف با موضوعات مختلف داره آدمهاباید برن دنبال اون نوع انیمه ای که با سلیقه شون جوره.(البته اگه کلا به دیدن انیمه علاقه داشته باشن :D)

به نقل از END :
انيمه فقط ژاپنيه؟
اصلیتش ژاپنیه و اکثرشون هم ژاپنین. اما چند تا انیمه دیگه هم هست که مال کشور های دیگه است. مثل انیمه ی معروف ناروتو که توی آمریکا ساخته میشه. بعضی ها هم با همکاری چین. اخیرا هم ظاهرا یک کمپانی کوچیک خاورمیانه ای توی دبی فکر کنم می خواد یک انیمه بسازه به اسم torkaizer

ashitaka

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد فیزیک 93
رشته دانشگاه
فیزیک

یه نکته ای که هست اینه که اکثر انیمه ها برعکس رقبای غربیشون برای بزرگسال ها ساخته شده . مثلا شهر اشباح جدا برای یه بچه ها افسرده کنندست . ولی خوب "همسایه من توتورو " و "پونیو " اصلا اینطور نیستن .

من دو تا انیمه سریالی دیدم که هردوشون فوق العاده بودن :

1- attack on titan
2- death note

دومی که خیلی معروفه ولی اولی چون جدیده ( برای سال 2013 ) هنوز به اندازه دومی فراگیر نشده .

این دو انیمه اینقدر فوق العاده بودن که رفتن جزو 10 محصول برتر صوتی تصویری که تاحالا دیدم . ( توجه کنید که من طرفدار مانگا و انیمه نیستم )

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

دوستان انيمه ديده
ي انيمه ومپايري بهم معرفي كنيد پليز ;;)

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

من From Up on Poppy Hill رو دیدم خیلی قشنگ بود 8->

5cm per second رو هم دیدم واقعا خیلی خوب بود ;;)

عاشقانه بودن اینا :-?

از پونیو هم خوشم میاد :D
بعد من بچه هم که بودم از "من و برادرم" (فک کنم) خیلی خوشم میومد :د

• شروع کننده موضوع

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از NOVANDA :
دوستان انيمه ديده
ي انيمه ومپايري بهم معرفي كنيد پليز ;;)
خب من خودم انیمه ی خون آشامی ندیدم ولی انیمه ی vampire knight به شدت بهم پیشنهاد شده :-?

ashitaka

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد فیزیک 93
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از SPECTRE :
من From Up on Poppy Hill رو دیدم خیلی قشنگ بود 8->

5cm per second رو هم دیدم واقعا خیلی خوب بود ;;)

پس احتمالا از "wisper of the heart " هم خوشتون بیاد .

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

به نقل از smjty :
پس احتمالا از "wisper of the heart " هم خوشتون بیاد .

آره اتفاقا تازگیا دیدمش و خیلی ازش خوشم اومد :D

mr wayne

کاربر
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Auschwitz
سال فارغ التحصیلی
94

منم انیمه میبینم ۵ ساله ناروتو رو دارم دنبال میکنم(شیپپودن) واقعا چند سر و گردن از انیمه‌ هایِ دیگه بالا تره ژانرِ فانتزی و اکشنم تو انیمه نسبت به بقیه ژانرِا ترجیح میدم چون کلا بیشترِ انیمه‌ هایِ موفق تو این ژانرا بودن (بلیچ،وان پیس،ناروتو،..)
غیر از اون death note، code geass، vampire knight، فوتبالیستا!،.. رو دیدم. ولی‌ فقط و فقط و فقط ناروتو :D

..زهرا..

محب الرقیه (سلام الله علیها)
نام مرکز سمپاد
فرز III
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

من به صورت پراکنده bleach و naruto رو دیدم...جذبم نکردن ولی بدمم نمیاد...

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

این تاپیک چرا خوابیده!
Up :D

من تازگی شروع کردم انیمه دیدن البته قبلا کارای Hayao Miyazaki رو دیده بودم + یکی از فاینال فانتزی ها که یادم نمیاد کدومش :D
الانم فصل اول Hellsing رو نگاه کردم خیلی خوب بود شدیدا توصیه می کنمش. Death note هم 2 اپیزود دیدم در حال دانلود بقیشم :D
Death note راجع به یه پسری ه که یه دفترچه پیدا می کنه که اسم هر کسی رو که توش بنویسه میمیره بعدش سعی در این موضوع داره که با از بین بردن همه ی آدم های خلافکار و بد دنیا رو به بهشت تبدیل کنه.

راستی واسه دانلود انیمه ها سایت http://iran-anime.ir/ خوبه. کلی انیمه داره و انیمه درخواستی هم می ذاره.

کسی می دونه مانگا ترجمه شده به انگلیسی کجا میشه گیر آورد؟ من دنبال مانگا Hellsing ام.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

گفتی میازاکی!
اتفاقا ایشون چند روز پیش جایزه اسکار افتخاریش رو دریافت کرد. اونم از دست جان لستر!
من اگرچه علاقه زیادی به انیمه ندارم(مگه اینکه خیلی جدی باشه داستانش) ولی آثار میازاکی رو به شدت تحصین میکنم و به همه هم دیدن کارهاش رو توصیه میکنم.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از NEO :
گفتی میازاکی!
اتفاقا ایشون چند روز پیش جایزه اسکار افتخاریش رو دریافت کرد. اونم از دست جان لستر!
من اگرچه علاقه زیادی به انیمه ندارم(مگه اینکه خیلی جدی باشه داستانش) ولی آثار میازاکی رو به شدت تحصین میکنم و به همه هم دیدن کارهاش رو توصیه میکنم.

منظورت از جدی مخالف کمدی ه یا مخالف فانتزی؟

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Stewie Griffin :
منظورت از جدی مخالف کمدی ه یا مخالف فانتزی؟

فانتزی رو که نمیشه از انیمه‌های ژاپنی جدا کرد. منظورم بیشتر کمدیه.
داستانهایی که تم تاریک و جدی دارن رو میپسندم بیشتر.

بالا