• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زن ناموس مرد نیست !

mobina7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران
رشته دانشگاه
حسابداری
پاسخ : زن ناموس مرد نیست !

به نقل از HOSSEIN JH :
شما الان بفرما نگاه کن تو جامعه ما کدوم مردی هست که به زنش اجازه بیرون رفتن نمیده ؟(نمیگم نیست ولی کم هست فرهنگ سازی شده تقریبا !)
الان تو جامعه ما زن کم کار میکنه ؟ معلم ها ! منشی ها ! بعضی از رییس ها ! پست ها و مقام ها ! مغازه ها ! این همه زن داره کار میکنه الان همه به زناشون اجازه کار میدن ! (البته هستن افرادی که این اجازه رو نمیدن)
بعد حق طلاق هم که بعضی ها میدن به زن ! حالا من دقیق وارد نیستم !
در مورد حق حضانت بحث نمیکنم !(فردا امتحان ریاضی دارم)
و این مواردی که گفتم هم با کلمه ناموس توجیه نمیشه !
تو عربستان زن حق رانندگی نداره باید برید خدارو شکر کنید اونجا نیستید ! چادر و روبند !
من مشکلم با همین اجازه هست حالا یکی این اجازه میده یکی نمیده! :|
من میگم اصلا چرا باید اجازه باشه؟ :|
چرا مرد باید حق اجازه دادن داشته باشه؟ :|
چرا باید ما خودمون با بدتر از خودمون مقایسه کنیم؟ :|
این سوسمار خورها :D کاری غیر از خوردن و زن گرفتن بلدن ایا؟ :|
فکر کنم هیچ بحثی درمورد عربستان وجود نداره چون فرهنگی ندارن! :|
لطفا خودمون با اونا مقایسه نکنیم! :|

razie95

کاربر فوق‌فعال

آقا من میگم بهتره یه چیزی دلیل نداشته باشه ،تا اینکه یه دلیل غیر منطقی داشته باشه!
من میگم اگه مسلمونی ،باید تسلیم باشی ،اصلشو تحقیق کن،از مغزت استفاده کن،(که درین مورد هیچکس به مغزش همچین زحمتی نمیده معمولا!) فرعیات رو بپذیر
حالا اگه کسی دنبال حقیقته اینجا ،بره 4 تا کتاب بخونه
اگه حقیقت رو پیدا کرده ،خوش به حالش ،بره زندگیشو بکنه بر مبنای اون حقیقت
اگه هم دارین برا سرگرمی بحث میکنید،سرگرمیای جالب تری هم هست!

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از Radikal :
اگر نامووس یعنی خانواده پس چرا مرد ناموس زن نیست؟

آیا پدر برای پسرش کمتر خرج میکنه؟

پسر آزاده چرا دختر آزاد نباشه؟

اصلاً بحث من اینه چرا یک زن که در خانواده های متعصب داره زندگی میکنه نمیتونه حق تحصیل یا کار کردن بیرون از منزل رو داشته باشه

چرا؟
چرا مرد هم ناموس زن هست ! اره هست ! ولی عنوان نمیشه !
منظورت رو از سوال شماره 2 نمیفهمم !
نه پسرا هم آزاد نیستن ! منظورت رو فهمیدم ! این دلیلش رو اینجا نمیشه بیان کرد اگر خواستی پ.خ بده برات توضیح میدم !
دوستان گفتن فرهنگ داره تغییر میکنه دیگه ! اینجور خانواده ها داره کم کم میرن و زن داره به حقوقش میرسه ! داره اصلاح میشه !
به این مواردی که داره اصلاح میشه یا داره کم میشه تو جامعه لطفا دیگه بحث نکنید !

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از mobina7 :
من مشکلم با همین اجازه هست حالا یکی این اجازه میده یکی نمیده! :|
من میگم اصلا چرا باید اجازه باشه؟ :|
چرا مرد باید حق اجازه دادن داشته باشه؟ :|
چرا باید ما خودمون با بدتر از خودمون مقایسه کنیم؟ :|
این سوسمار خورها :D کاری غیر از خوردن و زن گرفتن بلدن ایا؟ :|
فکر کنم هیچ بحثی درمورد عربستان وجود نداره چون فرهنگی ندارن! :|
لطفا خودمون با اونا مقایسه نکنیم! :|
آفرین به نکته خوبی اشاره کردی بیشتر این موارد که الان داره بحث میشه مثال هاش تو ایران انگشت شمار هست !!!
ولی این بحث اجازه برای زن هم هست ! مرد میره از خونه بیرون زنش نمیپرسه کجا میری ؟
بعضی مواقع هم زن چنین اجازه ای رو نمیده در اصل اجازه گرفتن دو طرفه هست !
بعد یک سوال واقعا چند نفر از شما ها الان ازدواج کردین و چنین مشکلاتی رو دارید که داریم در موردشون بحث میکنیم ؟ :D
اجازه یک مرد دست زنش هم هست ! مثلا مرد می خواد با دوستاش مجردی بره بیرون ممکنه زنش اجازه نده ! و اگر مرد هم بره زن ازش ناراحت میشه ! موارد بعدی هم میشه طلاق ! که زن میگه به این دلیل که این مرد به زندگی مشترکمون پایبند نیست می خوام طلاق بگیرم منطقی هم هست ! نه ؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از HOSSEIN JH :
چرا مرد هم ناموس زن هست ! اره هست ! ولی عنوان نمیشه !
منظورت رو از سوال شماره 2 نمیفهمم !
نه پسرا هم آزاد نیستن ! منظورت رو فهمیدم ! این دلیلش رو اینجا نمیشه بیان کرد اگر خواستی پ.خ بده برات توضیح میدم !
دوستان گفتن فرهنگ داره تغییر میکنه دیگه ! اینجور خانواده ها داره کم کم میرن و زن داره به حقوقش میرسه ! داره اصلاح میشه !
به این مواردی که داره اصلاح میشه یا داره کم میشه تو جامعه لطفا دیگه بحث نکنید !

ببین پسر قانونن حق داره هر وقتی که خواست از خونه خارج بشه و هر وقت که خواست برگرده و کسی بهش چیزی نمی گه. حالا درسته یه دسته ادمی هستن که جهت اب خوردن هم اجازه میگیرن ولی طبق قانون این مشکلی نداره. کسی نمیاد پسر فراری رو دنبال کنه! که پسره از خونش فرار کرده! چون معنی نداره.

ولی برعکسش دختر فراری مطرح میشه. زنه فراری! ولی ما مرد فراری نداریم! به کسی بگه مرده از خونش و از دست زنش فرار کرده بهت می خندن.

الان فهمیدی تفاوتشو ؟

اون مورد رو لطفن به من هم پ.خ. کن!

اون چیزی که ازش تحت عنوان بکارت تعریف شده. قسمتی از بدن یک شخصه و به خودش مربوطه. اون چیزی هم که از اندام جنسی تعریف شده خود طرف صاحب اختیارشه.

ولی کسی نمیاد بگه پسره قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته! خانواده نگرانش نمیشن مگر اینکه نگران بشن پسره ایدز گرفته باشه! ( که خب خریت خودش بوده )

ولی در مورد یک دختر این مهم نیست که ایدز گرفته باشه! اصلن ایدز گرفته باشه! ولی پدر حق داره سر دخترش رو ببره. چرا ؟

مگه دختره چی کار کرده ؟ جز اینکه بدنه خودشه و به کسی جز خودش مربوط نیست ؟
یا چه فرقی با پسره داره ؟‌

از این حرف ها هم نزن که دختر احساساتیه و این حرفا! اقا دختر احساساتی هم باشه بازم به خودش مربوطه.

یک ادم یک شخصه و رفتارش و اعمالش تا وقتی که به کسی اسیب نرسونه به خودش مربوطه و این جدا از جنسیت هست.

بحثی که در مورد خیانت میشه جداس. شما اگه کسی بهتون خیانت کرد طلاق بگیر! دیگه لازم نیست خون ریزی راه بندازی که.

چیزی موند بخوای تو پ.خ. بگی ؟‌

جوکر جان پست پشت سره هم نده. قبلی رو ویرایش کن. ( یا زیره پست جدیدت بزن که ویرایش بشه )

به نقل از razie95 :
آقا من میگم بهتره یه چیزی دلیل نداشته باشه ،تا اینکه یه دلیل غیر منطقی داشته باشه!
من میگم اگه مسلمونی ،باید تسلیم باشی ،اصلشو تحقیق کن،از مغزت استفاده کن،(که درین مورد هیچکس به مغزش همچین زحمتی نمیده معمولا!) فرعیات رو بپذیر

من خیلی کم دیسلایک میدم. مگر اینکه یه پست یا به بحث ربطی نداشته باشه. یا دیگه استدلالش خیلی پرت باشه! پسته شمارم اصلن ندیده بودم تا وقتی که جوکر این رو نقل قول کرد.

اول اینکه جمله اولتون معنی خاصی نداره. شما وقتی یک کاری رو می کنید باید براش دلیل داشته باشید وگرنه کاری که می کنید نتیجه ای نخواهد داشت یا نتیجش ممکنه خلاف پیش بینیتون باشه. وقتی شما سیر هستید و به خوردن ادامه میدید دل درد میگیرید که این بر خلاف نتیجه ای هست که وقتی گشنه هستید و غذا می خورید!!!

اگر مسلمونی : اگه این درسته -> به اصلیات دین فکر کن. اگه قبول کردی :‌حالا نوبت فرعیات دین هست. فرعیات چون بر اساس افراد و نقل قول ها هست بیشترین امکان تحریف و تغییر و اشتباه شدن رو داره. رو این ها دقیق فکر کن. ایا عاقلانس ؟ قبول کن. عاقلانه نیست ؟ رد کن.

مثلن وقتی حجاب سر یک کنیز زن مکروه هست. میشه این نتیجه رو گرفت که موی سر باعث تحریک جنسی نبوده! که اگه بوده پس اسلام نگران اصلن تحریک جنسی نبوده! چون کنیز ها به دلیل کنیز بودنشون بیشتر استفاده جنسی داشتن و در نتیجه جذاب تر باید باشن!!!

حالا اگه مسلمون نیستی :

خوب یا به دین دیگه اعتقاد داری که باید بری همین قسمت اگر مسلمونی ( یا اگر دین داری! )

اگه که دین نداری خوب درست فکر کن. کاری که عاقلانس انجام بده. اگه عاقلانه نیست ببین چه چیزی منطقی هست. اگه قدرت فکر کردن و نتیجه گرفتن نداری یعنی قدرت استدلال کردن نداری و خب مشکل داری دیگه!!!

چون این تنها چیزیه که انسان رو از سایر موجودات جدا می کنه!

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از razie95 :
کاری بی دلیل انجام نمیشه ! :D
×میدونم یک اسپم هست تقریبا
بعد اسلام با فکر و عقل هم جور در میاد فقط باید زحمت استدلالش رو به مغز داد !

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از مازیمون :
ببین پسر قانونن حق داره هر وقتی که خواست از خونه خارج بشه و هر وقت که خواست برگرده و کسی بهش چیزی نمی گه. حالا درسته یه دسته ادمی هستن که جهت اب خوردن هم اجازه میگیرن ولی طبق قانون این مشکلی نداره. کسی نمیاد پسر فراری رو دنبال کنه! که پسره از خونش فرار کرده! چون معنی نداره.

ولی برعکسش دختر فراری مطرح میشه. زنه فراری! ولی ما مرد فراری نداریم! به کسی بگه مرده از خونش و از دست زنش فرار کرده بهت می خندن.

الان فهمیدی تفاوتشو ؟

اون مورد رو لطفن به من هم پ.خ. کن!

اون چیزی که ازش تحت عنوان بکارت تعریف شده. قسمتی از بدن یک شخصه و به خودش مربوطه. اون چیزی هم که از اندام جنسی تعریف شده خود طرف صاحب اختیارشه.

ولی کسی نمیاد بگه پسره قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته! خانواده نگرانش نمیشن مگر اینکه نگران بشن پسره ایدز گرفته باشه! ( که خب خریت خودش بوده )

ولی در مورد یک دختر این مهم نیست که ایدز گرفته باشه! اصلن ایدز گرفته باشه! ولی پدر حق داره سر دخترش رو ببره. چرا ؟

مگه دختره چی کار کرده ؟ جز اینکه بدنه خودشه و به کسی جز خودش مربوط نیست ؟
یا چه فرقی با پسره داره ؟‌

از این حرف ها هم نزن که دختر احساساتیه و این حرفا! اقا دختر احساساتی هم باشه بازم به خودش مربوطه.

یک ادم یک شخصه و رفتارش و اعمالش تا وقتی که به کسی اسیب نرسونه به خودش مربوطه و این جدا از جنسیت هست.

بحثی که در مورد خیانت میشه جداس. شما اگه کسی بهتون خیانت کرد طلاق بگیر! دیگه لازم نیست خون ریزی راه بندازی که.

چیزی موند بخوای تو پ.خ. بگی ؟‌

جوکر جان پست پشت سره هم نده. قبلی رو ویرایش کن. ( یا زیره پست جدیدت بزن که ویرایش بشه )
آقا وقتی زن و مردی با هم ازدواج میکنن با هم توافق کردن ! یعنی چی برای مرد قانونی نیست ! الان شما با این حرف ها داری حق یک زن رو میخوری !!! اون مرد باید در کنار زنش باشه ! نه اینکه شب با دوستاش بره بیرون فرداش برگرده ! در چنین شرایطی زن حق داره از مزد شکایت کنه ! از چنین مردی باید جدا شد اون مرد با ازدواج نصبت به یک تعداد قوانین و اصول پایبند شده ! که باید بهشون عمل کنه و رعایت کنه !
شخصا دوست دارم این موردی که گفتی بدن خودشه هر کار خواست میتونه انجام بده ! دوست دارم بدونم برای زنت هم چنین حرفی میزنی ؟ قبول میکنی با زنی که به قول شما یک مشکلی براش پیش اومده (اشاره به بند 5 حرفت ) ازدواج کنی ؟ بفهمی زنت بهت خیانت کرده ! یا داره بهت خیانت میکنه باز هم چنین حرفی میزنی ؟ حق داره بدن خودشه ؟
این بدن ماله هیچکس نیست امانت هست از خدا ! داده میگیره ! خیانت به امانت جالب نیست !!!!
بعد یک مورد دیگه ! اسمش روش هست دختر زن ! براش گونه خاصی از رفتار تعریف شده که ازش انتظار میره !
نه اون زنی که اون دفعه تو هایپر مارکت تهران دیدم با شلوار سربازی و...(یک موجود وحشتناک و ترسناک اصلا یک چیزی در نوع خود اول بود ) یک دفعه پیچید جلوم جوری ترسیدم که خودش فهمید !
دوست دارم بدونم زن بدون احساس ! یک تیکه سنگ باهات ازدواج کنه ! که شب که میری خونه با یک تعداد اخلاق خشن مردونه طرف بشی (با کمر بند مننظرت باشه) یک سوال اصلا خود دخترا چیز هایی که گفتم میپسندن ؟
باز اشاره به بند 5 اون دختر مرز داره کاری بکنه ؟ بیشعوری از ما پسرا هست ! قبول کنید ! و خودتون رو کنترل کنید !
بدون این کار های زننده مردونه که ما انجام میدیم بعضی وقت ها داره حق یک زن رو تو جامعه میخوره !

razie95

کاربر فوق‌فعال

من خیلی کم دیسلایک میدم. مگر اینکه یه پست یا به بحث ربطی نداشته باشه. یا دیگه استدلالش خیلی پرت باشه! پسته شمارم اصلن ندیده بودم تا وقتی که جوکر این رو نقل قول کرد.

اول اینکه جمله اولتون معنی خاصی نداره. شما وقتی یک کاری رو می کنید باید براش دلیل داشته باشید وگرنه کاری که می کنید نتیجه ای نخواهد داشت یا نتیجش ممکنه خلاف پیش بینیتون باشه. وقتی شما سیر هستید و به خوردن ادامه میدید دل درد میگیرید که این بر خلاف نتیجه ای هست که وقتی گشنه هستید و غذا می خورید!!!

اگر مسلمونی : اگه این درسته -> به اصلیات دین فکر کن. اگه قبول کردی :‌حالا نوبت فرعیات دین هست. فرعیات چون بر اساس افراد و نقل قول ها هست بیشترین امکان تحریف و تغییر و اشتباه شدن رو داره. رو این ها دقیق فکر کن. ایا عاقلانس ؟ قبول کن. عاقلانه نیست ؟ رد کن.

مثلن وقتی حجاب سر یک کنیز زن مکروه هست. میشه این نتیجه رو گرفت که موی سر باعث تحریک جنسی نبوده! که اگه بوده پس اسلام نگران اصلن تحریک جنسی نبوده! چون کنیز ها به دلیل کنیز بودنشون بیشتر استفاده جنسی داشتن و در نتیجه جذاب تر باید باشن!!!

حالا اگه مسلمون نیستی :

خوب یا به دین دیگه اعتقاد داری که باید بری همین قسمت اگر مسلمونی ( یا اگر دین داری! )

اگه که دین نداری خوب درست فکر کن. کاری که عاقلانس انجام بده. اگه عاقلانه نیست ببین چه چیزی منطقی هست. اگه قدرت فکر کردن و نتیجه گرفتن نداری یعنی قدرت استدلال کردن نداری و خب مشکل داری دیگه!!!

چون این تنها چیزیه که انسان رو از سایر موجودات جدا می کنه!
[/quote]

خوب پس چرا یه دین رو میپذیریم؟
اگه قراره ادر هر حال با فکر و منطق خودمون ،هر جور که دوست داریم زندگی کنیم ،به نظر شما دین داشتن خیلی مسخره نیست؟
اگه قراره وقتی یکی از فرعیات که با منطق شخصیه من جور در نمیاد رو قبول نکنم و اجرا نکنم ،یکیشو قبول کنم،آیا دین خیلی موضوع تشریفاتی ای نیست؟!
باور کنین حتی وقتی یک دین رو انتخاب میکنی،یا اینکه حتی وقتی مسلمان میشی و تسلیم محض خداوند،بازم به قدرت استدلال نیاز داری و نه حتی کمتر از قبل که حتی بیشتر از قبلش
این تفکر اشتباهه که کسی که دین داره پس از فکرش استفاده نمیکنه و استدلال براش بی معنیه!
به نقل از HOSSEIN JH :
کاری بی دلیل انجام نمیشه ! :D
×میدونم یک اسپم هست تقریبا
بعد اسلام با فکر و عقل هم جور در میاد فقط باید زحمت استدلالش رو به مغز داد !

منم دقیقا همین تو مخیلم نمیره!
سال دوم دبیرستان یه تفکری مطرح شد به اسم "تفکر هدفمند" که به نظر من احمقانه ترین نوع تفکره!!
و حرف منم همینه ،به جای اینکه دلایلی ارائه کنین واسه یه موضوع که فقط برا خودتون قابل پذیرشه و مورد تمسخر بقیه قرار میگیره ،بهتره که اصلا دلیلی ارائه ندیم

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از HOSSEIN JH :
آقا وقتی زن و مردی با هم ازدواج میکنن با هم توافق کردن ! یعنی چی برای مرد قانونی نیست ! الان شما با این حرف ها داری حق یک زن رو میخوری !!! اون مرد باید در کنار زنش باشه ! نه اینکه شب با دوستاش بره بیرون فرداش برگرده ! در چنین شرایطی زن حق داره از مزد شکایت کنه ! از چنین مردی باید جدا شد اون مرد با ازدواج نصبت به یک تعداد قوانین و اصول پایبند شده ! که باید بهشون عمل کنه و رعایت کنه !
شخصا دوست دارم این موردی که گفتی بدن خودشه هر کار خواست میتونه انجام بده ! دوست دارم بدونم برای زنت هم چنین حرفی میزنی ؟ قبول میکنی با زنی که به قول شما یک مشکلی براش پیش اومده (اشاره به بند 5 حرفت ) ازدواج کنی ؟ بفهمی زنت بهت خیانت کرده ! یا داره بهت خیانت میکنه باز هم چنین حرفی میزنی ؟ حق داره بدن خودشه ؟
این بدن ماله هیچکس نیست امانت هست از خدا ! داده میگیره ! خیانت به امانت جالب نیست !!!!
بعد یک مورد دیگه ! اسمش روش هست دختر زن ! براش گونه خاصی از رفتار تعریف شده که ازش انتظار میره !
نه اون زنی که اون دفعه تو هایپر مارکت تهران دیدم با شلوار سربازی و...(یک موجود وحشتناک و ترسناک اصلا یک چیزی در نوع خود اول بود ) یک دفعه پیچید جلوم جوری ترسیدم که خودش فهمید !
دوست دارم بدونم زن بدون احساس ! یک تیکه سنگ باهات ازدواج کنه ! که شب که میری خونه با یک تعداد اخلاق خشن مردونه طرف بشی (با کمر بند مننظرت باشه) یک سوال اصلا خود دخترا چیز هایی که گفتم میپسندن ؟
باز اشاره به بند 5 اون دختر مرز داره کاری بکنه ؟ بیشعوری از ما پسرا هست ! قبول کنید ! و خودتون رو کنترل کنید !
بدون این کار های زننده مردونه که ما انجام میدیم بعضی وقت ها داره حق یک زن رو تو جامعه میخوره !

این بند ۵ من کیه ؟‌

اقا اگه من با کسی ازدواج کنم که بهم خیاانت کنه خوب یا اونقد دوسش دارم که می بخشم. یا اگه نه طلاق میدم.

ببینید طلاق واسه همین هست. شما با یه نفر زندگی می کنید از رفتارش خوشتون نمیاد طلاق میگیرید. دیگه بحث اجازه مطرح نیست. من از کسی اجازه نمی گیرم کی برم کی بیام. اگه مشکلی کسی داره می تونه جدا شه.

و این معنیش این نیست که من دیر خونه میام یا خونه نمیام. بر عکس من معمولن زود خونه میام ولی این حق رو برای خودم می دونم که در مورد خودم خودم تصمیم بگیرم.

اگه منظورم از بند ۵ بکارت هست. اگه فرد بیماری خاصی نداشته باشه من واقعن یک ادم با تجربه رو به یک ادم بدون تجربه ترجیح دادم همیشه.
بیشتر بخوای و دلیلشو بخوای بدونی پ.خ. بپرس بگم.

اینکه اسمش چیه و چه رفتاری باید داشته باشه هم باز به خودش برمیگرده. ببین شما مجبور نیستی با کسی باشی که از رفتارش خوشت نمیاد. به شما این حق داده شده که انتخاب کنی! خوب کسی که رفتارشو دوست نداری انتخاب نکن. و اون ادم هم این حقو داره که هر جوری ترجیح میده رفتار کنه! اصلن دوست داره پسرونه رفتار کنه. شما نپسند میل خودته ولی اون همینطوری شاید دوست داره.

معنی حرفتو نفهمیدم توضیح بده.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از razie95 :
خوب پس چرا یه دین رو میپذیریم؟
اگه قراره ادر هر حال با فکر و منطق خودمون ،هر جور که دوست داریم زندگی کنیم ،به نظر شما دین داشتن خیلی مسخره نیست؟
اگه قراره وقتی یکی از فرعیات که با منطق شخصیه من جور در نمیاد رو قبول نکنم و اجرا نکنم ،یکیشو قبول کنم،آیا دین خیلی موضوع تشریفاتی ای نیست؟!
باور کنین حتی وقتی یک دین رو انتخاب میکنی،یا اینکه حتی وقتی مسلمان میشی و تسلیم محض خداوند،بازم به قدرت استدلال نیاز داری و نه حتی کمتر از قبل که حتی بیشتر از قبلش
این تفکر اشتباهه که کسی که دین داره پس از فکرش استفاده نمیکنه و استدلال براش بی معنیه!

من نمی دونم شما چرا یک دین رو می پذیرید.

ولی باز هم به هر حال باید فکر کنید.
و خوب گفتم همه که به اسم مسلمونن لزومن حتا اسلام رو قبول ندارن. یا اصلن به خدا اعتقاد ندارن.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Radikal :
اگر نامووس یعنی خانواده پس چرا مرد ناموس زن نیست؟

آیا پدر برای پسرش کمتر خرج میکنه؟

پسر آزاده چرا دختر آزاد نباشه؟

اصلاً بحث من اینه چرا یک زن که در خانواده های متعصب داره زندگی میکنه نمیتونه حق تحصیل یا کار کردن بیرون از منزل رو داشته باشه

چرا؟

من نمیدونم چرا دخترا دیگه این حرفارو میزنن حالا اگه پسر بود میگفتیم شاید اطلاعی نداره

شما به عنوان یک دختر به من بگید انحراف جنسی برای یک پسر عواقب بیشتره یا یک دختر (دختر اگه یه بار منحرف بشه انگار همیشه منحرف بوده اما پسر نه)

اینا هیچی ،دختر ها از لحاظ جسمی هم ضعیف ترن شما برید تو ادارات اصن با مسئولین خانم نمیشه صحبت کرد از بس که به خاطر چهار تا مراجعه کننده عصبانی و خستن ولی آقایون واقعا اینجوری نیستن

دقت کنید یک سری مسائل در ذات زن هست و قابل تغییر نیست حالا هی شما بیاید بگید نمیدونم ما کارگر زنم داریم بله داریم اما آیا واقعا بازده کار یک زن با یک مرد برابره؟

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از arvin.a :
من نمیدونم چرا دخترا دیگه این حرفارو میزنن حالا اگه پسر بود میگفتیم شاید اطلاعی نداره

شما به عنوان یک دختر به من بگید انحراف جنسی برای یک پسر عواقب بیشتره یا یک دختر (دختر اگه یه بار منحرف بشه انگار همیشه منحرف بوده اما پسر نه)

اینا هیچی ،دختر ها از لحاظ جسمی هم ضعیف ترن شما برید تو ادارات اصن با مسئولین خانم نمیشه صحبت کرد از بس که به خاطر چهار تا مراجعه کننده عصبانی و خستن ولی آقایون واقعا اینجوری نیستن

دقت کنید یک سری مسائل در ذات زن هست و قابل تغییر نیست حالا هی شما بیاید بگید نمیدونم ما کارگر زنم داریم بله داریم اما آیا واقعا بازده کار یک زن با یک مرد برابره؟

کل عواقبش پرده بکارت برای دختر هست!!! :/

آیا پرده بکارت دارای کارکرد خاصی در بدن میباشد و آسیب رسیدن به اون موجب نقص میشه؟

خیر، تاکنون رابطه ای مسقیمی بین وجود پرده بکارت و هدف تطبیقی آن در روند تکاملی انسان پیدا نگردیده است!

وگرنه بیماری و ... که برای هر دو طرف وجود داره

راجع به بازده کارو ... به غیر از چند تا کار در باقی کار ها تفاوت زیادی بین مرد و زن وحود نداره

مثلاً کارهای کارمندی به کل پزشکی داروسازی و ....

من تفاوتی نمیتونم ببینم

برای یک کار کارگری هم هر فردی هر چقدر که کار کنه پول میگیره و اصلاً به بحثمون ربطی نداشت

من زنی رو میشناسم که با لیسانس شیمی و با اجازه ندادن خانواده متعصبش مجبور شد که خونه دار بشه و اصلاً از وضعیت ش راضی نیست

بحث اینه یک دختر چرا نباید بدون اجازه پدر نتونه کار کنه؟

نتونه بیرون بره ؟

یا...؟

حتی اگه همه ی مردا به زن هاشون اجازه بدن که کار کنن (که این طور نیست) و همه ی آزادی ها وجود داشته باشه باز هم من به قانون نوشته شده اعتراض میکنم

چون نفس قانون بده و توهین به شخصیته زن هست

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Radikal :
کل عواقبش پرده بکارت برای دختر هست!!! :/

آیا پرده بکارت دارای کارکرد خاصی در بدن میباشد و آسیب رسیدن به اون موجب نقص میشه؟

خیر، تاکنون رابطه ای مسقیمی بین وجود پرده بکارت و هدف تطبیقی آن در روند تکاملی انسان پیدا نگردیده است!

وگرنه بیماری و ... که برای هر دو طرف وجود داره

راجع به بازده کارو ... به غیر از چند تا کار در باقی کار ها تفاوت زیادی بین مرد و زن وحود نداره

مثلاً کارهای کارمندی به کل پزشکی داروسازی و ....

من تفاوتی نمیتونم ببینم

برای یک کار کارگری هم هر فردی هر چقدر که کار کنه پول میگیره و اصلاً به بحثمون ربطی نداشت

من زنی رو میشناسم که با لیسانس شیمی و با اجازه ندادن خانواده متعصبش مجبور شد که خونه دار بشه و اصلاً از وضعیت ش راضی نیست

بحث اینه یک دختر چرا نباید بدون اجازه پدر نتونه کار کنه؟

نتونه بیرون بره ؟

یا...؟

بکارت که چیز خاصی نیست اما مهم بود و نبودشه

وقتی یه دختر نمیتونه در مواقع لزوم به غرایض جنسیش نه بگه پس مسلما زن زندگی نمیتونه باشه

مازیمون خان میشه به منم پ.خ بدبد که چرا زن با تجربه بهتر از بی تجربه است؟

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از arvin.a :
وقتی یه دختر نمیتونه در مواقع لزوم به غرایض جنسیش نه بگه پس مسلما زن زندگی نمیتونه باشه
بعد من از شما میپرسم :
یه پسر اونوقت میتونه مرد زندگی باشه :))
بیخیال ...

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از ف یا ت میم الف لام (fitmal) :
بعد من از شما میپرسم :
یه پسر اونوقت میتونه مرد زندگی باشه :))
بیخیال ...

شما چطوری میتونید بفهمید یه پسر تونسته «نه» بگه یا نه

مگه اینکه پسره دیگه خیلی داغون باشه که زودانزالی بگیره

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از arvin.a :

نمیخوام وارد جزییات شم کلا :-"
ولی واسه دخترهم با یه سری اعمال میشه حلش کرد
اگر قراربر پنهان کاری باشه :-"

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از ف یا ت میم الف لام (fitmal) :
نمیخوام وارد جزییات شم کلا :-"
ولی واسه دخترهم با یه سری اعمال میشه حلش کرد
اگر قراربر پنهان کاری باشه :-"

اگه قرار بر پنهان کاریه پس از ابتدا نظر ندید و دیگران رو مسخره نکنید.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از arvin.a :

زود انزالی گرفتن باز هم خیلی مربوط به خود ارضایی که اون هم تاثیر زیادی نداره و زود انزالی تقریبن به شدت در بین افراد رواج داره ( بین مذکر ها )

و خود ارضایی در زن ها هم نشون بیرونی نداره. یعنی یک دختر می تونه خود ارضایی کنه و در عین حال دختر بمونه ( لزومی نداره برای رسیدن به ارگاسم جنسی به پرده ی بکارتش صدمه ای بزنه )

و جدا از این پرده ی بکارت نه فقط با رابطه ی جنسی ممکنه به روش های مختلفی از بین بره. و نمیشه به صرف اینکه یک نفر پرده ی بکارت نداره بگیم که اون ادم فاسد هست.

و خب ببینید این مشکل باز هم از دخترا نیست ( دختر یا زن ) مشکل با شماست. ببینید شما می تونید با کسی ازدواج کنید یا رابطه داشته باشید که باکره باشه. یا می تونید این موضوع رو بی اهمیت بدونید. باز هم اینکه یک نفر اینترکورس داشته باشه یا نه قبل از ازدواج به خودش مربوطه.

ارزش بکارت برای بعضی افراد برای انتخاب همسر به خودشون مربوطه.

قضیه پنهان کاری فرق داره. این پنهان کاری به خاطر این وجود داره که افراد روی یک لایه پوست ارزش یک ادم رو میدونن.

و باز هم به نظرم سخت در اشتباهن ( به دلایل کاملن پسرونه!!!)

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از arvin.a :
بکارت که چیز خاصی نیست اما مهم بود و نبودشه

مازیمون خان میشه به منم پ.خ بدبد که چرا زن با تجربه بهتر از بی تجربه است؟

بی اخلاقی از دید فلسفه : هر کار و عملی که موجب آسیب روحی و جسمی به خود فرد یا دیگران بشه بهش میگن بی اخلاقی!

اما رابطه قبل ازدواج اگر کنترل شده باشه به چه کسی ضربه میزنه؟ :-?
اغلب انسان ها دوستی با جنس مخالف قبل از ازدواج رو تجربه میکنند و ممکنه در این دوستی (که ممکنه به ازدواج ختم بشه ممکنه هم این طور نباشه) رابطه جنسی هم وجود داشته باشه!

چون کار بدی نکرده ، به کسی آسیب نرسونده ، به کسی تجاوز نکرده ، فقط نیاز جنسی خودش و فردی که در اون مقطع دوستش داشته رو رفع کرده(البته از نگاه غیر دینی )

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

من راستش نتونستم کامل بخونم پست ها رو فقط نظر شخصیم رو میگم
ببینید دختر هم به اندازه پسر عقل داره! در ضمن دخترا زودتر به بلوغ میرسن و همونطور که میدونید بین بلوغ جسمی و عقلی مدت زمان نسبتا کوتاهیه بنابراین دخترا به بلوغ فکری هم زودتر میرسن درسته گاهی احساسی شاید تصمیم بگیرن ولی خب به عنوان یه فرد بالغ باید اجازه تصمیم گیری داشته باشند! از نظر من یه جورایی اهانت به شخصیت موجود مقدسی به اسم زن هست اینکه اجازش دست پدر یا شوهرش باشه! هر اشتباهی بکنه دودش تو چشم خودش میره چه ربطی به بقیه داره که براش تعیین تکلیف کنند؟ خانمی که سال ها پا به پای مردا درس خونده زحمت کشیده آیا انصافه نتونه نتیجه زحمتش رو طوری که میخواد ببینه؟آیا انصافه که زن بخاطر زن بودنش نتونه مستقل باشه؟

واقعا ارزش زن به بکارتش ختم میشه؟ هر زنی مستقل باشه بکارتش در خطره؟ این وسواسا بیش از حد نیس؟
یعنی زن رو خلاصه در بکارتش می بینید؟ اگه تا این حد سطحی نگرانه بخواد به زنان نگاه بشهجایگاهی براش تو جامعه نخواهد بود! این دید حیوانی باید عوض شه تا زنان هم احساس امنیت کنند!

بالا