• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مصرف مواد مخدر و قلیان کشیدن در بین دانش‌آموزان و دانش

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : قلیان کشیدن دانش آموزان

اینکه میانگین سنی مصرف دخانیات اومده پایین دلیلش اینه که فشار های روانی به سن های پایین بیشتر از گذشته است و چون تو جامعه ما متاسفانه تفریح سالم به اون صورت وجود نداره درنتیجه دانش آموز ها به سمت دخانیات کشده میشن البته توجیهشون نمیکنم ولی میخوام بگم که اونایی که مصرف میکنند تنها مقصر نیستن بلکه عوامل دیگه ای مثل جامعه هم مقصر هستند

فک کنم خیلی از خونواده ها دیگه جدیدا مشکلی با قلیان ندارند که خودش دلیلی برای رواج این مر هستش.

Isun

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
shiraz
پاسخ : قلیان کشیدن دانش آموزان

بستگی داره چقدر باشع اما در کل نمیپسندم! [-( :D

alibasirat

کاربر حرفه‌ای
مصرف الکل ومواد مخدر دربین دانشجویان

نتایج تحقیقات مصرف الکل و مواد مخدر در کرمان
رئیس داشنگاه علوم پزشکی کرمان گفت: 13 درصد پسران و 18 درصد دختران دانشجوی این استان الکل مصرف می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تحقیقات انجام شده در استان كرمان وضعیت موادمخدر در دانشگاهها مطلوب نبوده و مصرف الکل در پسران دانشجو 13 درصد و در دختران دانشجو 18 درصد و در دختران غیردانشجو 2 درصد است.

وی همچنین مصرف موادمخدر در دانشجویان پسر را 10 درصد و در دختران دانشجو 1.5 درصد و در پسران غیردانشجو 7.8 درصد در استان کرمان اعلام کرد.

بعضیافکرمیکنن هرچی سطح سوادبره بالا خطرمعتادشدن کم میشه اما آمار چیز دیگه میگه!بعضیافکر میکنن زنا کمتر دورموادمخدر میرن اما انگار بازهم آمارچیزدیگه میگه!!!
این مربوط به دانشگاه های کرمان بود.اما خوب اگر بدقت به اطراف نگاه کنیم وضعیت بقیه دانشگاه ها ایران بهتر ازاینجا نیست وچه بسا بدتره!سوالات درباره کل دانشجویانه!

خوب.نظرتون چیه?!
1-چرا دخترا مصرف الکلشون بیشتره?!
2-چرا دانشجوهامصرفشون بیشتره?!
3-چرا تعدادمعتادین دانشگاهی بیشتره?!

• لایک
امتیازات: Shery

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : مصرف الکل مواد مخدر دربین دانشجویان

ممکنه متنتون رو خلاصه کنین و به زبون خودمونی بنویسین ؟ # صرفا پیشنهاد

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

ببینید تاپیک اوکی هست. ولی آوردید یک متن فول کپی پیست گذاشتید اینجا.
باور کنید هیچ کس حوصله نمیکنه بخونه اون متن رُ.
یا خلاصه اش کنید نکات مهم رُ بذارید یا هم که به زبون خودمونی بیس کلّی ماجرا رُ توضیح بدید.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از سـوگـنـد :
ببینید تاپیک اوکی هست. ولی آوردید یک متن فول کپی پیست گذاشتید اینجا.
باور کنید هیچ کس حوصله نمیکنه بخونه اون متن رُ.
یا خلاصه اش کنید نکات مهم رُ بذارید یا هم که به زبون خودمونی بیس کلّی ماجرا رُ توضیح بدید.
خودم کامل خونده بودمش :D

• لایک
امتیازات: مت

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
پاسخ : مصرف الکل ومواد مخدر دربین دانشجویان

طبيعيه خودت كامل خونده باشي چون زننده ي تاپيك هستي خودت بايد بخونيش.
ولي بقيه لزومن نه.
ادامه نديد اين بحث رو. اسپم محسوب ميشه و حذف ميشه.

• لایک
امتیازات: مت

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

خوب یه دلیل که منتطقی به نظر میاد اینه که فشار بالا میره رو آدم و خوب بعضی زیر فشار به اینا روی میارن!
بعد یه چیز دیگه که هست سطح سواد که بالاتر میره یه چیزایی از دورو برمون درک میکنیم که ساده نیستن و خوب بعضی وقتا تحمل فهمیدن سخته!

یه حالت دیگه هم یه عده هستن که فکر میکنن استفاده از اینا معنای cool یا باحال بودن داره که نتیجش این میشه و طبق چیزایی که دیدم بیشتر واسه کساییه که توی محدودیت شدید بودن، یا بین نوجوونا که میخوان یه جوری ابراز کنن هستن یا یه حس قانون شکنی که توی اون سن بیدار میشه!

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

ببينيد در موررد اعتياد بيشتر زنان به الكُل نميتونيد بگيد حتمن همين طوره.
اون آمار فقط مربوط به يك دانشگاه هست و يك آمار كلّي كه بشه باهاش يك نظر قطعي اراعه داد نيست.

در كل مصرف الكل و اين ها يك چيز شخصي هست. الكل رو ميگم فقط. مواد مخدر نه.
امّا اين مسعله هست كه چرا در كشور ما كه خُب چيز عادي اي نيست مصرفش زياد شده.

جديدن ملّت تصور ميكنن اگر مثلن مواد مخدر مصرف كنن الكل بخورن تا خرخره خيلي انسان هاي شاخي هستن.
مثلن به اين طريق ميخوان نشون بدن خودشون رُ و يك جورايي عرض اندام بكنن. خُب ويژگي جوان هست كه خودش رُ نشون بده يك عده اي بدون "آگاهي" ميان از اين چيزا استفاده ميكنن.

بعضي موارد هم واقعن فشار هست. براي فرار از اين فشار دنبال يك راهي ميگردن تا خلاص شن.
خود من بار ها اين قدر اعصابم به هم ريخته كه فقطدنبال يك قرص كوفت زهرمار بودم كه اين حالت ازم دور شه.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
پاسخ : مصرف مواد مخدر و قلیان کشیدن در بین دانش‌آموزان

ميخواستم تو تاپیک سیگار بگم دیدم عه قفله فک کنم اینجا جاش بهتر باشه :-" خب سیگار و مضراتش! قلیون و مضراتش! و کلا دخانیات و مضراتشونو همگی فکر میکنم با اندکی تحقیق ازشون آگاه شیم! نیاز به پرسو جوی زیاد هم نداره! بسیار تابلوعه!
اما چیزی که باعث میشه علاوه بر این که میدونیم ضرر دارن بریم دنبالشون حس خوبیه که بعد از مصرف به انسان دست میده! احساس نیاز به اون حس خوب و این که فرد معتقد باشه که این حس رو فقط و فقط با این کار میتونه کسب کنه باعث میشه که هزاران دلیل برای سوء مصرفش بیاره!
دلیلایی مثل
با یک بار که آدم معتاد نمیشه!
به قلیون که کلا کسی معتاد نمیشه!
پیپ و سیگار های باکلاس جزئی از شخصیت افراد مهمه!
کشیدنش به آدم اعتماد نفس میده!
کسی که نکشه امله!
نیاز دارم بش! چون خیلی احساس غم میکنم!!!
و ....

برای مداومتش دلیلایی مثل این دلیلای زیر داره فرد
قلیون ضررش کمتر از سیگاره! عیبی نداره!
قلیون چون از تو آب رد میشه تصفیه میشه! ضرری نداره!
فلان مارک سیگار چون بوی دود نداره ضرری نداره!
یه بار در هر ماه اونم تفریحی که عیبی نداره!
سیگار برگ چون همه شو نمیشه کشید هر دفه یه کمشو میکشیم و تنباکوی طبیعیه ایرادی نداره!!
یا یه سری مواد که با تبلیغاتی مثل بالا بردن عملکرد مغز! برای امتحانا!!! منتشر و مصرف میشه! همه هم میگن ایرادی نداره!
و .....

ودلایلی مثل دلایل زیر دلایل اووووج مصرف مواد هستن!!!
دور هم کشیدن قلیون هر هفته حال میده! از هزار تا کار خلاف ک میشه کرد که بهتره!!!!
خب از سن ما که گذشته عادت کردیم بش!
اگر بذارمش کنار بدنم دووم نمیاره!
و .....

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

ما سه تا دوستيم !

من الرژى شديد دارم به دود سيگار و قليون و مشابهاتش ! انقدر سرفه ميكنم تا گلوم زخم ميشه ... ولى دوستام قليون ميكشن !
جداى از اينكه خودم نه ميتونم و نه خوشم مياد از سيگار و قليون ، حسميكنم بعضى چيزا در شأن يه دختر نيست ... البته اين نظر شخصى منه و قصد بى احترامى به هيچ كس رو ندارم !
ولى واقعا حس ميكنم هرچقدرم كه ما پيشرفت كنيم و انسان هاى روشن فكرى و شاخ و كوولى باشيم سيگار و كلا دود يه زمختى زشتى داره كه شخصيت خانومانه بر نميداره كه سمتش بريم ! و اين بازهم عقيده منه !

هردفعه با دوستام ميرم بيرون ، تقريبا هربار ، دعوامون ميشه ! سر اينكه ميخوان قليون بكشن ! البته ديگه فهميدن كه من واقعا مشكلم جديه و سعى ميكنن كافى شاپ هايى بريم كه توش سيگار نكشن و صبر ميكنن تا من ازشون جداشم بعد ميرن دود ميكنن ...
مثل خواهرم ميمونن و اين واقعا اذيتم ميكنه .. ولى خب زندگى خودشونه ! بيشتر از دلسوزى كارى ازم ساخته نيست :(

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

بله بابا ما نمونشو خیلی مشاهده میکنیم هر روز متاسفانه :( [-( [-(
حالا من پسرارو نمیدونم ولی ز دوستام هستن که علاقه شدیدی به سیگار و قلیون دارن ولی فرهنگ خانواده و محیط زندگی من جوری نبوده که به این چیزا تمایل داشته باشم البته اونا هم با من تو یه محیط بزرگ شدن ولی کاملا نظرشون متفاوته حتی فکر میکنن نشانه با کلاس بودنه سیگار کشیدن اصلا هم ترسی از خانوادشون ندارن پیش اونام میکشن
حتی یبار بم گفتن سیگار کشیدن کار هر کسی نیست ادمای با کلاس میکشن :| :| :|

• لایک
امتیازات: N¡na

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از چوکک :
نتایج تحقیقات مصرف الکل و مواد مخدر در کرمان
رئیس داشنگاه علوم پزشکی کرمان گفت: 13 درصد پسران و 18 درصد دختران دانشجوی این استان الکل مصرف می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تحقیقات انجام شده در استان كرمان وضعیت موادمخدر در دانشگاهها مطلوب نبوده و مصرف الکل در پسران دانشجو 13 درصد و در دختران دانشجو 18 درصد و در دختران غیردانشجو 2 درصد است.

وی همچنین مصرف موادمخدر در دانشجویان پسر را 10 درصد و در دختران دانشجو 1.5 درصد و در پسران غیردانشجو 7.8 درصد در استان کرمان اعلام کرد.

بعضیافکرمیکنن هرچی سطح سوادبره بالا خطرمعتادشدن کم میشه اما آمار چیز دیگه میگه!بعضیافکر میکنن زنا کمتر دورموادمخدر میرن اما انگار بازهم آمارچیزدیگه میگه!!!
این مربوط به دانشگاه های کرمان بود.اما خوب اگر بدقت به اطراف نگاه کنیم وضعیت بقیه دانشگاه ها ایران بهتر ازاینجا نیست وچه بسا بدتره!سوالات درباره کل دانشجویانه!

خوب.نظرتون چیه?!
1-چرا دخترا مصرف الکلشون بیشتره?!
2-چرا دانشجوهامصرفشون بیشتره?!
3-چرا تعدادمعتادین دانشگاهی بیشتره?!

این مرتبط با سن هست.

یعنی سن ۲۰-۳۰ سال عمومن دوره ی سنی ای هست که فرد شروع به امتحان سیگار، مشروب، پیپ و امثالش می کنه. و خوب اگه از هیچ کدوم خوشش بیاد ممکنه بعدن به طور عاقلانه تری ادامه بده.

و خوب معمولن تو بعضی دوره های سنی شایع تره و بعد کاهش پیدا می کنه. در بین دانشجو ها به خاطر دانشجو بودنشون بیشتر نیست! به خاطر دوره ی سنیشون، بیشتره.

سین سا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
دیار کریمان

کلا فکر کنم تو کل 100 نفر بچه های همرده ما تو علامه حلی 2 نفر سیگار میکشیدن

Sara kazemi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Frz4
شهر
Teh- Bnd
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
بهشتی

انگار طوری برای همه جا افتاده که مثلا کلاس داره و از این حرفا :-? فک کنم بیش تر دانش آموزا سر چشم و هم چشمی سمت این چیزا میرن
.
.
یه سریا میگن این تازه تفریح سالمه :O :O :O
این جوری که پس تفریحات ناسالم ک ادم به ....

mohaddeseh ti

❄️mohi
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
اینستاگرام

من کاری با قلیون ندارم اما
تو جیب چنتا از بچه ها سیگار دیدم :|
که نمیدونم واقعا فک میکنن با این کار شاخ میشن مثلا
کلا فازشون و درک نمیکنم :-/

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری

منم خیلی دیدم..
هم سیگار هم قلیون و بعضی وقتا چیزای وحشتناک دیگه.. :|
فقط میتونم بگم به کجاا میرویم..؟
اینا قراره پدر مادر شن و الگوی بچه هاشون ! درنتیجه نسل بعد دیگهه. هیچی :|
+خیلیا به خاطر کلاس و خیلیا هم به خاطر نشون دادن اینکه بزرگ شدن دست به این کارا میزنن.. [-(

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
چند تا از دوستام وقتی مدرسه زود تعطیل میشه مستقیم میرن قهوه خونه.ازشون میپرسم واسه چی میرین "هیچ" جوابی ندارن.صرفا از همدیگه تقلید میکنن.شایدم از سر بیکاریه! شایدم از سر جوگیری.شایدم از سر خودنمایی.شایدم از سر ناراحتی.
و هزاران شایدم از سر دیگر :|

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی
شهر
بهبهان
چندین تا از دوستای خودم قلیون رو به صورت عادی می کشن(جدا از اونایی که سمپادی نیستن)
یک نفر هم شدید سیگار میکشید تا این که یبار که سرش سنگین شده بود سیگار می کشید تو خونه باباش دید
شخصا تو کل عمرم یبار قلیون کشیدم(سه بارم در حد یه پک بوده) و یه پکم سنگین وینستون بلو
ولی چشمتون روز بد نبینه من بدبخت نمی دونستم چطور بکشم دوستم که گفتم شدید می کشید یه نخ بم داد(نصفشو کشیده بود) منم یه پک سنگین(اولین بارمم بود) دادم داخل گلوم به .... رفت.(منظورم فنا هست منحرف نباشید)
ولی خوب دیگه دست به این ات اشغالا نمیزنم.(خیلی از بچه ها شراب و ودکا و ویسکی و عرق تو خانوادشونم عادیه)
لازم به ذکره اون موقع داشتیم رو دیوار گرافیتی ارم نازی ها رو کار میکردیم.
کساییم که این کارارو می کنن فقط بخاطر دوست نابابه دیدم که میگم دلایل دیگه خیلی کمن.
من خودم یه نفرو همسن خودم میشناسم میگفت بین این همه فقط کوکایینو امتحان نکردم.(دلیلشم گرونیش بود)

آخرین ویرایش:
بالا