• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور بدون داشتن دیپلم آن رشته

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : به نظر شما کنکور تجربی دادن با رشته ریاضی چطوره؟

به نقل از Reyhaneh-TKS :
شرمنده یه سوال دیگه! میگید دیپلم ریاضی خیلی به درد بخوره. میتونم بپرسم چرا؟ ینی تو آینده تحصیلی یا شغلیمون اثر مثبت داره؟

در ضمن خیلی ممنون >:D<

یکی از مواردش اینه که بعدا اگر بخوای دو رشته ای بخونی خیلی راحتتری ! اگر دیپلم ریاضی داشته باشی و پزشکی بخونی بعد بخوای به عنوان رشته دوم یه رشته مهندسی رو برداری میتونی ولی اگر دیپلم تجربی داشته باشی یا نمیشه یا کلی دردسرد داره !

YasinMahdizadeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
من رشته ریاضی بودم و امسال کنکور دادم و میخوام برم رشته گرافیک، اما کنکور هنر ندادم.
این امکان وجود داره که امسال انتخاب رشته بکنم و سال بعد برای گرافیک کنکور هنر بدم، و پس از کنکور هنر با انصراف از رشته مهندسی، گرافیک رو ادامه بدم؟

>____<

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan1
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
1396
من رشته ریاضی بودم و امسال کنکور دادم و میخوام برم رشته گرافیک، اما کنکور هنر ندادم.
این امکان وجود داره که امسال انتخاب رشته بکنم و سال بعد برای گرافیک کنکور هنر بدم، و پس از کنکور هنر با انصراف از رشته مهندسی، گرافیک رو ادامه بدم؟
بله امکان دارد!
به شرطی که تا ۳۰بهمن امسال انصراف بدی که سال بعد هم بتونی روزانه بخونی(البته اگه امسال هم روزانه باشی)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
نه اگه امسال روزانه قبول شده باشه سال 97 نمی تونه کنکور بده اصن سال 98 می تونه به شرطی که تا قبل اسفند 97 انصراف
بله امکان دارد!
به شرطی که تا ۳۰بهمن امسال انصراف بدی که سال بعد هم بتونی روزانه بخونی(البته اگه امسال هم روزانه باشی)
بده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
ببین این صفحه ی خود سنجش برای ثبت نام کنکور 96
http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=4896
البته من فک کردم کلن نمی تونه ثبت نام کنه ولی گویا به جز روزانه همه رو می تونه

Izadi491

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
ببینید دوستان. درسته قبلا اینکارو میکردن و جواب هم میداده چونکه اونموقع تفاوت زیادی بین درس های ریاضی و فیزیک تجربی با رشته ریاضی وجود داشته و درس زیست هم به این اندازه مساله طوری طرح نمیشد. خود بنده هم برای کنکور 94 همینکارو کردم و الان دارم پزشکی بهشتی میخونم. از مشاوران تحصیلی زیادی پرسیدم این سوالو اونا هم تایید کردن اما به چند دلیل: 1 - باتوجه به سوالات زیست کنکور حاضر اگر مادر با پدرتون دبیر زیست هستند و میتونید زیست رو بخونید یا در کل اگر میتونید در کنار دروس دیگه به زیست هم به طور کامل بپردازید اینکارو انجام بدید. بررسی که بنده انجام دادم با درصد های زیست شناسی کنکور سال های قبل ، 90 درصد کسانی که رتبه زیر صد تجربی اوردن و الان دارن پزشکی یا دندان میخونن زیست شناسی انها بالای 70عه. پس اول به این نکته توجه کنید. دوم اینکه دروسی مثل گسسته یا حسابان و جبر که توی رشته ریاضی وجود داره( توی تجربی هم هست اما نه به گستردگی ریاضی) میتونه ذهن ادمو خیلی خوب آماده کنه برای انواع سوالات مختلف. پس به این نکته هم توجه کنید.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
یه زمانی میگفتن (یه زمانی که میگم خیلی زمان پیشه : )) ) برید ریاضی بعد چون ریاضی فیزیکتون قوی میشه تو کنکور تجربی اینا رو بالا میزنید و فلان بسار
حالا اینکه از بیخ و بن همچین تفکری غلطه به کنار
حتی اگه یه زمانی اوکی بود الان دیکه منسوخ شده
حالا یه عده هستن که یهو سال آخر یا وسط سال آخر یا یک چهارم آخر سال آخر یا ... تصمیمشون عوض میشه
خب این جماعت سر زیست خوندن بیچاره میشن
چون اونهمه مطلب رو میخوان تو یه زمان خیلی کمتر بخونن
مثلا من دونفرو میشناسم که ریاضی بودن سال آخر رفتن تجربی ، هر دوشون ریاضی میموندن هر رشته ای رو شریف نمیاوردن دیگه تهران رو شاخشون بود
یکیشون پزشکی گناباد قبول شد و داره از دوری و وضعیت شهر دهنش آسفالت میشه اون یکی داروسازی آزاد که اونم شهریه صافش کرده
ولی خب تو همین سایت کسی داریم طلا ریاضی داره ولی پزشکی تهران میخونه
یعنی بستگی به آدمش داره

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
ب عنوان کسی ک ریاضی خونده و تجربی کنکور میده،میتونم بگم قوی کردن ریاضی فیزیک وقتی ک تجربی باشی خیلی آسون تر از قوی کردن زیسته وقتی ک ریاضی باشی عه
پس این اشتباه رو نکنید ک هدفتون پزشک شدن باشه ولی برید ریاضی
ازونطرف وقتی میاید ریاضی چون رقابت کمتره سرد میشی و کمتر درس میخونی

بالا