• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور بدون داشتن دیپلم آن رشته

• شروع کننده موضوع

Reyhaneh-TKS

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
BRZ
به نظر شما کنکور تجربی دادن با رشته ریاضی چطوره؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : به نظر شما کنکور تجربی دادن با رشته ریاضی چطوره؟

خب به طور کلی بستگی به توانایی و هدفت از این کار داره!

Melika Zangeneh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران

تو 10 سال ِ قبل به نظرم جواب میداد ؛ امّا الآن اگه میخای تجربی بخونی از اوّل باید بری تجربی. منم قبلن میخاستم برم ریاضی ، ولی دیدم واقعاً نمیتونم جواب بگیرم.

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

نظر شخصیمو میگم ، اشتباه محضه این کار.
درسته که این کار باعث میشه پایه ی فیزیک و ریاضی قوی بشه ولی درمورد زیست کلاس درس و صحبت های معلم و بحث های کلاسی و ..
خیلی اهمیت داره و تاثیر زیادی روی یاد گیری این درس و گرفتن نتیجه ی بهتر داره .
عاقا اصن هرکاری رو باید از راهش انجام داد ینی چی این کار واقعا :/

raha1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشكي

به نظر من درست نیست!به دو دلیل!
1-زیست اصلا درس حفظی نیست و فقط با سال آخر خوندن نمیتونید نتیجه درست بگیرید مخصوصا باوضع سوالات زیست این دوسال آخر
2-فیزیک تجربی و ریاضی اونقد باهم متفاوت نیست که بتونیم روش مانور بدیم فقط ریاضی چند فصل بیشتر میخونه که تو تجربی هیچ فایده ای نداره و کمکی به حل سوالات بقیه فصل ها نمی کنه اما ریاضی که تو دوتا رشته متفاوته واقعا یه دانش آموز تجربی نیازی به مباحث سنگین ریاضی تو رشته ریاضی نداره و سرجلسه اغلب دانسته ها بی استفاده میمونه من خودم با ریاضی67 تو کنکور رتبم شد230!در حالی که زیاد مطالعه ریاضی در سطح بالا نداشتم!

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

فقط نظر خودمو میگم...اگه هدفتون رشته های دانشگاهی تجربی هست به هیچ عنوان این کار رو نکنید.....اصلا به صلاحتون نیست....خیلی از جزییات رو اینجا نمیشه گفت ولی کلی میگم که اصلا نتیجه بخش نیست

mobina7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران
رشته دانشگاه
حسابداری

دوستان من الان سوم ریاضیم و به صورت جداگانه دارم زیست کلاس میرم! :)

سال دیگه میرم تجربی! :-"

نمیدونم موفق میشم یا نه! :|

ولی خیلیا میگن خوبه حتی معلم زیستم!

میگه اونایی که رشته ی ریاضین خیلی بهتر از تجربی ها ژنتیک درک میکنن! ;;)

+ یه دبیر فیزیکم هم میگفت کسی که میخواد پزشکی بخونه خیلی بهتره ک ریاضی باشه کنکور تجربی بده چون درصد ریاضی فیزیکش میره بالا! :-??

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از SS201 :
1-زیست اصلا درس حفظی نیست و فقط با سال آخر خوندن نمیتونید نتیجه درست بگیرید مخصوصا باوضع سوالات زیست این دوسال آخر
2-فیزیک تجربی و ریاضی اونقد باهم متفاوت نیست که بتونیم روش مانور بدیم فقط ریاضی چند فصل بیشتر میخونه که تو تجربی هیچ فایده ای نداره و کمکی به حل سوالات بقیه فصل ها نمی کنه اما ریاضی که تو دوتا رشته متفاوته واقعا یه دانش آموز تجربی نیازی به مباحث سنگین ریاضی تو رشته ریاضی نداره و سرجلسه اغلب دانسته ها بی استفاده میمونه من خودم با ریاضی67 تو کنکور رتبم شد230!در حالی که زیاد مطالعه ریاضی در سطح بالا نداشتم!

1) قرار نیست که زیست رو بذاریم سال آخر بخونیم که !!!
من الان سومم ، درسته که سال دوم حواسم نبود زیست رو بخونم ولی از امسال دارم میخونم !

2) اینکه بدون استفاده بمونه یا نه بستگی به خود فرد داره که چجوری بخواد استفاده کنه ! مثلا من علاقه دارم به رشته ریاضی و حتی اگر پزشکی هم بخونم باز سعی میکنم این مطالب رو به نحوی استفاده کنم .

raha1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از F@|-|!mEh :
1) قرار نیست که زیست رو بذاریم سال آخر بخونیم که !!!
من الان سومم ، درسته که سال دوم حواسم نبود زیست رو بخونم ولی از امسال دارم میخونم !

2) اینکه بدون استفاده بمونه یا نه بستگی به خود فرد داره که چجوری بخواد استفاده کنه ! مثلا من علاقه دارم به رشته ریاضی و حتی اگر پزشکی هم بخونم باز سعی میکنم این مطالب رو به نحوی استفاده کنم .
1-به هر حال به اندازه دانش آموز تجربی روش وقت گذاشته نمیشه
2-من صرفا درباره جلسه کنکور حرف زدم منظورم اینی اون چیزای اضافه که توی ریاضی خونده میشه کاربردی سر جلسه کنکور تجربی نداره

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از SS201 :
2-من صرفا درباره جلسه کنکور حرف زدم منظورم اینی اون چیزای اضافه که توی ریاضی خونده میشه کاربردی سر جلسه کنکور تجربی نداره

خب ریاضی یه حسابان و جبر اضافه داره که با اینکه مباحث بیشتری از تجربی داره ولی کلیتش یکیه ، با حسابان و جبر ریاضی ، سوالای ریاضی تجربی رو هم راحتتر میشه حل کرد
در عوض تجربی زیست و زمین اضافه داره که برای رشته پزشکی زمین رو هم لازم نیست بخونه ( برا داروسازی باید بخونه ) که در حد کنکور میشه خوندش حتی بالاتر !
اینکه حالا چقدر وقت بذاره بستگی به فرد داره
یه مورد دیگه هم هدفش از اینکه میخواد اینجوری بخونه هم بستگی داره !

raha1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشكي

خب اگه کسی بخواد ژنتیک یا بیوتک بخونه اره که دومیو از ریاضیم میتونه بره اما تو کل پزشکی عمومی فقط دو واحد آمار از کل ریاضی هست!
و سوالای ریاضی کنکور تجربی خ سخت نیست مثلا احتمالاش واقعا نیاز به درک عمیقی نداره!همین که بدونی قضیه چیه کافیه!
بازم نظر هر کسی محترمه اما من توی رتبه های برتر خ کم دیدم کساییو ک تغییر رشته ای باشن و اغلب ازهمون اول تجربی بودن
البته من فکر میکنم واس کسی که واقعا به ریاضی غلاقه مند باش شاید روش بدی نباشه

fatima74_2010

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

من خودم اینکاروکردم وخیلی هم راضی ام حتی پیشمم ریاضی خوندم ورتبه کنکورمم دورقمی شد.اگه تلاش کنید واقعاکارسختی نیست

• شروع کننده موضوع

Reyhaneh-TKS

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
BRZ

به نقل از MelO :
تو 10 سال ِ قبل به نظرم جواب میداد ؛ امّا الآن اگه میخای تجربی بخونی از اوّل باید بری تجربی. منم قبلن میخاستم برم ریاضی ، ولی دیدم واقعاً نمیتونم جواب بگیرم.
میتونم دلیلش رو هم بدونم؟ ممنون.

به نقل از SS201 :
این نکته که زیست یه درس حفظی نیس به جاس! ولی باید روش خوندن ما رو هم درنظر بگیرید. من خودم این رو کاملا با تست زدن درک کردم و هیچوقت موقع زیست خوندن تلاش به حفظ کردنش ندارم!

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
نظر شخصیمو میگم ، اشتباه محضه این کار.
درسته که این کار باعث میشه پایه ی فیزیک و ریاضی قوی بشه ولی درمورد زیست کلاس درس و صحبت های معلم و بحث های کلاسی و ..
خیلی اهمیت داره و تاثیر زیادی روی یاد گیری این درس و گرفتن نتیجه ی بهتر داره .
عاقا اصن هرکاری رو باید از راهش انجام داد ینی چی این کار واقعا :/
خب عزیز من یه مشکل واسم پیش اومده که قادر به تغییر رشته نیستم! وگرنه که همون راه خودش رو میرفتم!

به نقل از SS201 :
اتفاقا حس میکنم ما چون درس زیست جز درسای مدرسمون نیس روش حساسیت بیشتری به خرج میدیم! چون حس میکنیم از تجربی ها عقب تریم بیشتر سعی میکنم روش کار کنیم.

به نقل از F. :
ما الان تو مدرسمون 6 تا تغییر رشته ای داریم یکی از اون یکی موفق تر چون خواستن
و هیچ کدوم مثل خودم هدفشون این نبوده که بیان تجربی
من صرفا برای شریف درس میخوندم میتونید تصور کنید چقدر درسای ریاضیو کامل خوندم
و الان هیچکدوم از درسایی که خوندم فک نمیکنم به دردم نخوره و دقیقا حس میکنم که به کارم میان تو تک تک درسا
البته ناگفته نمونه باید علاقه داشته باشین و ببینین هدفتون چیه
به راحتی میتونیم هندسرو بزنیم همونی که بعضی از تجربیا میخوان کلا بذارن کنار
ما تو حسابان تمام دومو دوباره خوندیم و تک تکشو اثبات کردیم و مفهومی فهمیدیم
احتمالو تو یه کتاب جدا خوندیم
الان تو ژنتیک و احتمال ریاضی عمومی مشکلی نداریم

درساش اصلا هم سنگین نیست

تو کلاسای مدرسه دبیرای موظف همچین چیز خاصی نمیگن که از دست داده باشین+میتونین کلاس برین همزمان+مگه اینکه بچه هاتون خیلیییی شاخ باشن دیگه :D

روش کنکورای اخیر هم روشی نیس که آدم نتونه یاد بگیره من همین دفعه پیش زیست کل کانونمو 90 زدم سوالای کانونو که دیدین سطحششو که چطوریه؟

بازم ببینین برنامتون برا آیندتون چیه صرفا میخواید پزشکی قبول بشین یا...

ریاضی یه رشته ایه که شماچند سال دیگه خواستین یه رشته دیگه هم بخونین چه انسانی چ تجربی ... میتونین موفق بشین.
خیلی ممنون از راهنمایی و دلگرمیتون :)

z@f@rz@n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران

به نظر من خوبهوالبته اگه تو واقعا می تونی زیست سال دومو بخونی چون زیست سال دوم فوق العاده مهمه مخصوصا فصل6و2به خاطر همین اگه میتونی خودت بخونی توی این کارت شک نکن(البته باید درسای مدرستم برسی خوب بخونی)ولی به نظر من ارزششو داره چون فقط یه سال یا فوقش دوساله دیگه پس برید ایشالا جواب میگیرید. B- :)

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

بد نیست ولی اگه بتونی از پس زیست خوندن بر بیای! از یه طرف خیلی خوبه چون ریاضی و فیزیکت قوی میشه و تو رتبه ی کنکورت تاثیر خوبی داره اگه درصد بالایی بزنی ولی از یه طرف سختی خوندن زیست هست که خودش خیلیه...

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

من درحال حاضر سوم رياضيم و قصد دارم ديپلم رياضي بگيرم و كنكور تجربي بدم
زيست دوم رو خوندم،سوم رو هم همزمان با بچه ها دارم پيش نيرم
به تظرم شايد سخت باشه،اما ميارزه
چون ديپلم رياضي خيلي به درد بخوره،پايه ي رياضي و فيزيكت هم نسبت به تجربي ها بهتر ميشه و يه جورايي ازشون جلويي
فقط خيليا سعي ميكنن منصرفت كنن و نااميدت كنن و بگن نميتوني،حتي معلمها،ولي اگر تو به خودت اطمينان داشته باشي كافيه
به حرفشرن گوش نده

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

یک نمونه بسیار بارز این قضیه منم! الان امسال ریاضیم ولی دارم زیست میخونم برا تجربی. تو قلمچی ریاضیات رو دور و بر 90 ، فیزیک رو دور و بر 70 و زیست رو دور و بر 40 میزنم. زمین هم که صفر ...

• شروع کننده موضوع

Reyhaneh-TKS

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
BRZ

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون :) x:
راستش من خودم هم یه سری تحقیق انجام دادم! با یه نفر آشنا شدم که دانش آموز سمپاد بود و تو رشته ریاضی درس زیست رو خودش خوند و رتبه98 منطقه سه شد! رتبه ای که خیلی از تجربی ها موفق به کسبش نیستن! و ازش راهنمایی که گرفتم گفت من به دلایلی موفق به تغییر رشته نشدم. رشته ریاضی موندم ولی درس های تخصصی رشته ریاضی رو مثل دیفرانسیل، جبر... همگی در حدی میخوندم که تشدید نیارم و وقتم رو رو زیست میذاشتم!
از یکی از دانشجو های رشته ی دندان پزشکی دانشگاه شیراز هم راهنمایی گرفتم که اون هم گفت بهترین کار همینه. چون درس زیست چیزیه که فقط خوندن خودتون رو میطلبه! و این رو هم ذکر کرد که تو دانشکده شون تعداد کسایی که رشته ریاضی بودن خیییلی زیاده!

• شروع کننده موضوع

Reyhaneh-TKS

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
BRZ

به نقل از Roxan :
چون ديپلم رياضي خيلي به درد بخوره،پايه ي رياضي و فيزيكت هم نسبت به تجربي ها بهتر ميشه و يه جورايي ازشون جلويي
فقط خيليا سعي ميكنن منصرفت كنن و نااميدت كنن و بگن نميتوني،حتي معلمها،ولي اگر تو به خودت اطمينان داشته باشي كافيه
به حرفشرن گوش نده
خب حالا یه سوال! شما چجوری برنامه ریزی میکنید واسه خوندن زیست؟ مثلا هفته ای چند ساعت؟ من یا واقعا وقت نمیکنم یا برنامه ریزی مناسبی ندارم :-(

• شروع کننده موضوع

Reyhaneh-TKS

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
BRZ

به نقل از Roxan :
به حرفشرن گوش نده
شرمنده یه سوال دیگه! میگید دیپلم ریاضی خیلی به درد بخوره. میتونم بپرسم چرا؟ ینی تو آینده تحصیلی یا شغلیمون اثر مثبت داره؟

در ضمن خیلی ممنون >:D<

بالا