• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ ehsan-mokhtarian (طلای المپیاد ریاضی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار
خوب چهارمین صندلی داغ هم صندلی ehsan-mokhtarian هست دارنده مدال نقره ریاضی 1391 طلا ریاضی 1392! :-"
واقعا سعی کنید از وقتی که ایشون قبول کردن و دارن اینجا می ذارن استفاده کنید!
به خصوص المپیاد ریاضی ها! و بقیه المپیادی ها هم قطعا می تونن از تجربیات ایشون استفاده ببرن
امیدواریم استقبال خوبی از این صندلی ها شه

فقط یک چیزی که هست ایشون وقت زیادی ندارن و خواستن صندلیشون فشرده برگزار شه و کلا 2 روز بیشتر رو صندلی داغ نمی شینن.
برای بعدش هم برنامه ای داریم احتمالا! :-"

Ahmad_MY

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
پاسخ : صندلی داغ ehsan-mokhtarian (طلای المپیاد ریاضی)

سلام،تبریک واسه ی مدال!
اضافه کنم ایشون طلا یک شدن امسال!
خب تویت به سوالا میرسه:
1.از چه سالی شروع به المپیاد خوندن کردید؟
2.چند ساعت برای المپیاد توی روز وقت میگذاشتید؟
3.درسای مدرسه رو در چه حد میخوندید؟معدل سال دوم و سومتون چند شد؟
4.برای ترکیبیات با چه کتابی شروع کردید؟
5.کلا چه کتابایی رو برای ترکیبیات خوندید؟
6.شده طی مراحل المپیاد خوندن ناامید بشی و بخوای بیخیال بشی؟
مرسی اینم از سوالای ما

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ریاضی 1391 طلا ریاضی 1392

به نقل از YEAH :
سلام،تبریک واسه ی مدال!
سلام مرسی
اضافه کنم ایشون طلا یک شدن امسال!
خب تویت به سوالا میرسه:
1.از چه سالی شروع به المپیاد خوندن کردید؟

من تابستانی که از سوم راهنمایی به اول دبیرستان می رفتیم تو کلاسای انرژی اتمی شرکت کردم. اونجا تاره فهمیدم المپیاد چیه بعدش که سال اول رفتم حلی (راهنمایی هم حلی بودما :D) اونجا خب کلاس المپیاد برای سال اول نبود خودم یه خرده خوندم . فک کنم 2-3 فصل اول احمد پور + صفا برای نظریه رو سال اول خوندم

2.چند ساعت برای المپیاد توی روز وقت میگذاشتید؟

سال اول خیلی نمی زاشتم(حدوده یکی دوساعت تو روز). تابستونه اول به دوم و سال دوم بیشتر شد که حدوده 4-5 ساعت هم رسید( به طور میانگین)(خیلی سعی می کردم کیفیت خوندنم رو زیاد کنم و نه زمانش رو ) تنها بازه ای هم که کلا خیلی خوندم دوره سال دوم بود و یادمه تو ماهه رمضونش حدودای 7 ساعت تو روز می خوندم ...)

3.درسای مدرسه رو در چه حد میخوندید؟معدل سال دوم و سومتون چند شد؟

سال اول با مدرسه پیش می رفتم (معدلم رو یادم نیست ولی پنجم پایه شدم) سال دوم عمومیا رو نمی خوندم و کلا با شبه امتحان ششم پایه شدم. سال سوم هم کلا دیگه سر کلاس نرفتم (البته به غیر از حسابان آقای مسافر :D) و فقط فقط شب امتحان نهایی خوندم (و نه حتی دو روز آخر !) و معدل نهاییم حدود 19/80 شد

4.برای ترکیبیات با چه کتابی شروع کردید؟

اول بهم گفتن با ترکیبیات ثروتی شروع کنم ولی اصلا ازش خوشم نیومد و نخوندم . بعدش دیگه زرده علیپور رو فقط خوندم. در ادامه کتابای دیگه هم خوندم مثل آنایز علیپور (اون آخرش که استقرا هست (بعضی سوالاش هم خیلی خوبه)) یه سری قسمتای استراتژی ، 102 مسئله ترکیبیات (حدوده80 -70 تا سوالاشو حل کردم و خیلی هم خوب بود و به شما هم پیشنهاد می کنم)، حدوده نصف سوالای شوروی رو حل کردم ، یه مدت هم نزدیکای مرحله دو تورنمنت شهر ها حل می کردم. حدوده دو سوم اصول فنون رو هم تو یه روز خوندم (تو همون ماهه رمضونه دوره :D) یه بار هم جو گیر شدم رفتم A course in combinatories رو دادم بیرون پیرینت کردم که بخونم ولی نخوندم

5.کلا چه کتابایی رو برای ترکیبیات خوندید؟

بالا توضیح دادم

6.شده طی مراحل المپیاد خوندن ناامید بشی و بخوای بیخیال بشی؟

تا الآن نه ولی از این به بعد شاید :D

مرسی اینم از سوالای ما

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

سلام

تبریک بابت مدال :D

سوالام زیاد بود ،دو دسته ش کردم تو این پست. بعدا هم اگه اجازه بدید مزاحم میشم.

دسته اول :-"
1- برای یه دومی که تا حالا. ترکیبیات رو فقط خونده و کمی هم نظریه و امسال میخواد برا مدرسه افتخار کسب کنه چه توصیه ای دارید ؟ :D
2-از الان تا دم مرحله دو چه کتابهایی رو نیازه که تموم کنم؟
3-تو دروس مدرسه چه درسایی نیاز هستش؟ و چه درسایی رو می‌شه معافی گرفت؟
4- در طول هفته چند زنگ المپیاد داشتید؟
5- چجوری رو سوالا فکر کنم؟مثلا یک سوال رو که کمی فک. می‌کنم روش خسته میشم،توصیه ای دارید آیا؟ :D
6- تو خلاقیت چطور؟ چطور می‌شه خوب ایده زد؟راهکاری هست که با تمرین بشه درستش کرد؟
7- سوالات رو چجوری بنویسیم جوابشو؟ مثل زمانی که مصحح داره برگه های مرحله 2 رو تصحیح می‌کنه؟ چجوری می‌شه به مرور زمان بخشی که به خاطر کوتاهی تو این مورد از دست میره رو از بین برد؟
8-ترکیبیات و جبر و تئوری و هندسه(کلا تمام مباحث :D ) رو چجوری بخونم؟ یعنی مثلا چطوری رو سوالات هر مبحث باىد فکر کرد؟ دنبال چی باشیم تو سوال(البته غیر از جواب :-" )
9- تو این مدت تا قبل از عید یه سال دومی باید چیکار کنه و چه مباحثی رو تموم کنه،
10- چجوری می‌شه سرعت حل مسئله رو برد بالا؟ همه میگن با حل مسئله زیاد اما سوال اصلی من اینه که چطوری با حل تمرین و مسئله زیاد میشه سرعت رو برد بالا؟
11-گاهی خسته میشم از المپیاد،چی کار.کنم که بتونم هر چه سریعتر شروع کنم؟ و با انگیزه تر باشم؟
12 - تو سال دوم اولویت ها چی هستن؟
13- در مورد نحوه خوندن دروس مدرسه توسط یه المپیادی هم ىه لطفی کنید و توضیح بدید
14- تمرکز رو چجوری میشه بالا برد؟

(تو این بخش باز هم سوال دارم ،فعلا همینکه وقت می‌ذارید همین هارو میخونید خیلی ممنون :D
بعدا اگه اجازه بدید باز هم سوال دارم)

دسته دوم :-"
1- دوره رو توصیف کنید :د
2- تو دوره امتحانات چطوری هستن؟
3- نحوه توزیع مدال چطوری هستش؟(جزئیات منظورمه،نه این‌که به 12 نفر طلا میدن بقیه نقره برنز)
4-زمان دوره چطوری درس می‌خوندید؟
5-بعد از این‌که طلا گرفتید چیکار می‌کنید الان؟
6- دوره انتخابی تیم چه طوریه؟
چه مباحثی کار می‌شه؟
دبیراتون چه کسایی هستن؟(صرفا جهت کنجکاویه وگرنه فکر نمی‌کنم بشناسم)
7-سر مرحله 2 استرس داشتید آیا؟ روز مرحله 2 چطور بود؟
قبلش که با بقىه رده ب ایا عکس یادگاری هم گرفته بودید و آماده بودید :-" :D بعدش چی شد؟
کلا مرحله 2 رو هم تعریف کنید .

مرسی آقا احسان :)

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از mehrdad.parsaii :
سلام

سلام

تبریک بابت مدال :D

مرسی (;

سوالام زیاد بود ،دو دسته ش کردم تو این پست. بعدا هم اگه اجازه بدید مزاحم میشم.

دسته اول :-"
1- برای یه دومی که تا حالا. ترکیبیات رو فقط خونده و کمی هم نظریه و امسال میخواد برا مدرسه افتخار کسب کنه چه توصیه ای دارید ؟ :D

خیلی سعی نکنید فقط تو یه مبحث قوی شید و یه مبحث رو ول کنید. کلا توصیه می کنم هر مبحثی رو که دوست ندارید رو بخونید :)

2-از الان تا دم مرحله دو چه کتابهایی رو نیازه که تموم کنم؟

خیلی پیشنهاد می کنم سوالای مرحله 2 از سال 70 به بعد رو به صورت کامل حل کنید. یه سری کتاب هست برای حل مسئله دیگه . خیلی ها می گن شوروی خوبه منم تا حدودی خوندمش و خوب بود. تورنمنت شهر ها هم خوبه. یه کتاب دیگه هم خوشخوان داره مرحله 2 آزمایشی ما سال سوم اونو نزدیکای مرحله 2 سوالاش رو حل کردیم.

3-تو دروس مدرسه چه درسایی نیاز هستش؟ و چه درسایی رو می‌شه معافی گرفت؟

به نظرم عمومیا خیلی مهم نیستن ولی درسای اختصاصی رو تو فضای درسش باش و کلا پرت از ماجرا نباش ( چون سال دوم هستی می گم)

4- در طول هفته چند زنگ المپیاد داشتید؟

سال دوم 10 زنگ سال سوم حدود 15 زنگ چون بعضی وقتا آزمون بود و بعضی وقتا هم (که زیاد هم اتفاق می افتاد ) معلم نمیومد

5- چجوری رو سوالا فکر کنم؟مثلا یک سوال رو که کمی فک. می‌کنم روش خسته میشم،توصیه ای دارید آیا؟ :D

چیزه خاصی نمی تونم بگم ولی مثلا یه کاری که می شه کرد اینه که سوالای سخت رو چند نفری روش فک کنید
6- تو خلاقیت چطور؟ چطور می‌شه خوب ایده زد؟راهکاری هست که با تمرین بشه درستش کرد؟

من کار ویژه ای به غیر سوال حل کردن سراغ ندارم :D کلا خیلی سعی کن منطقی همیشه فک کنی...

7- سوالات رو چجوری بنویسیم جوابشو؟ مثل زمانی که مصحح داره برگه های مرحله 2 رو تصحیح می‌کنه؟ چجوری می‌شه به مرور زمان بخشی که به خاطر کوتاهی تو این مورد از دست میره رو از بین برد؟

سعی کن قبل از این که بخوای بنویسی یه کلیاتی از چیزی که می خوای بنویسی رو ر بیاور (و حتی تو چک نویس به صورت فهرست وار بنویس ) خیلی سعی کن تمیز بنویسی و مثلا حل سوال رو با گفتن به صورت لم تیکه تیکه کن و یه چیز خیلی مهم هیچوقت از نوشتن این که فلان گزاره واضح است خودداری کن (حتی اگه نخوای اثباتش رو بنویسی و واقعا هم واضح باشه)

8-ترکیبیات و جبر و تئوری و هندسه(کلا تمام مباحث :D ) رو چجوری بخونم؟ یعنی مثلا چطوری رو سوالات هر مبحث باىد فکر کرد؟ دنبال چی باشیم تو سوال(البته غیر از جواب :-" )

هندسه خیلی ساختاری و کلا باید سعی کنی ساختار شکل رو کشف کنی و خیلی منطقی روش فک کنی. نظریه هم تا حدودی همین شکلیه. تو جبر قسمت تابعش سعی کن همین جوری اول به یه سری اطلاعات برسی و بعد از بیرون بهش نگاه کنی و ایده بزنی. ترکیبیات رو نمی دونم چی بگم آخه فک کنم همیشه رو هوا فک می کنم :D یه چیزی هم که درباره استقرا می گن اینه که سعی کنی به استقرا برسی که من مخالفم و همیشه یه سوال رو می بینی استقرا رو روش چک کن (حتی اگه منطقی هم نباشه :D)

9- تو این مدت تا قبل از عید یه سال دومی باید چیکار کنه و چه مباحثی رو تموم کنه،

راستش نمی دونم :D

10- چجوری می‌شه سرعت حل مسئله رو برد بالا؟ همه میگن با حل مسئله زیاد اما سوال اصلی من اینه که چطوری با حل تمرین و مسئله زیاد میشه سرعت رو برد بالا؟

کلا وقتی زیاد سوال حل کرده باشی و بخوای رو یه سوال جدید فک کنی با ساختاره سوال آشنایی و می دونی معمولا چه جور ایده هایی سوال رو حل می کنه. مثل بازی کامپیتری می مونه که وقنی که زیاد بازی کرده باشی به صورت خود کار خیلی سریع تر عمل می کنی و وارد تر می شی...

11-گاهی خسته میشم از المپیاد،چی کار.کنم که بتونم هر چه سریعتر شروع کنم؟ و با انگیزه تر باشم؟

سعی کن واسه المپیاد خوندت هدف داشته باشی (منطورم نیست که المپیاد رو هدف بزاری )

12 - تو سال دوم اولویت ها چی هستن؟

چه جور اولویت هایی؟

13- در مورد نحوه خوندن دروس مدرسه توسط یه المپیادی هم ىه لطفی کنید و توضیح بدید

من کلا خیلی شبه امتحانی هستم. حتی تو دوره هم که بودیم و معلما یه سری چی می دادن که بخونیم همه رو می ذاشتم شبه آزمون اون درس می خوندم. الآن هم که تمرین تحویلی باید تحویلی بدیم روز آخر شروع می کنم به حل کردن...
سعی کن خیلی از فضای درس مدرسه دور نشی ولی لزومی هم نداره که خیلی وارد بشی و سعی کن یه جوری بشه که آخرش بتونی جمعش کنی و نتیجه ی خوب بگیری ...

14- تمرکز رو چجوری میشه بالا برد؟

نمی دونم ... آخه تمرکز خودم هم پایینه و حتی همراه درس خوندن آهنگ گوش می دم و بعضی وقتا سر امتحان هم دارم رو سوال فک می کنم تو دلم آهنگ می خونم ...

(تو این بخش باز هم سوال دارم ،فعلا همینکه وقت می‌ذارید همین هارو میخونید خیلی ممنون :D
بعدا اگه اجازه بدید باز هم سوال دارم)

دسته دوم :-"
1- دوره رو توصیف کنید :د

خیلی جای خوبیه... :D

2- تو دوره امتحانات چطوری هستن؟

معمولا یه آزمون درس ویژه قبل از ماه رمضان می گیرن و بعد تو وسطای شهریور هم بقیه امتحان ها هست. امسال خوب بود امتحان ها رو توی کتابخونه گرفتن ولی پارسال همین جوری وسط راهرو صندلی می ذاشتن ...

3- نحوه توزیع مدال چطوری هستش؟(جزئیات منظورمه،نه این‌که به 12 نفر طلا میدن بقیه نقره برنز)

اگه یه نفر دو درس بیفته و یا پروژه بندازنش برنز می شه در غیز این صورت حداقل نقره می شه ( البته اگه مشکل انضباطی هم برای یه نفر پیش بیاد که مثلا یکی امسال گوشی برد سر جلسه و گوشیش زنگ خورد که در این صورت دیپلم افتخار می دن (البته یه قانون دیگه دارن که فک کنم اگه زیر یه درصدی از میانگین برنز هم بشی دیپلم می دن که بعیده پیش بیاد ...))
و در بین بقیه هم به 12 نفر اول طلا می دن. اگه در پروژه هم پروژه ی برتر بشی یکی از درسهای افتاده رو جبران می کنه.

4-زمان دوره چطوری درس می‌خوندید؟

سال دوم زیاد می خوندم آخه خیلی اطلاعاتم از بقیه کمتر بود ولی سال سوم زیاد نمی خوندم و فقط سعی می کردم سوالایی که می دادن رو فقط حل کنم

5-بعد از این‌که طلا گرفتید چیکار می‌کنید الان؟

فقط علافی. تا الآن یه 40 تایی فیلم دیدم. هفته ی یکی دو دفعه با بچه ها می ریم والیبال. بازی آنلاین می کنم. چند شب پیش هم رفتیم مدرسه شب مانی و رفتیم سایت تا صبح ساعت 7 داشتیم بازی می کردیم... (دوتا) البته به چند نفری هم که البته زیاد نیستن دارن خر می زنن که بزار بزنن ... :D

6- دوره انتخابی تیم چه طوریه؟
چه مباحثی کار می‌شه؟
دبیراتون چه کسایی هستن؟(صرفا جهت کنجکاویه وگرنه فکر نمی‌کنم بشناسم)

دوره از شنبه ای که میاد شروع می شه و فک کنم آقایان رجایی ، صلواتی ، دبیریان، رجب زاده و چند نفر دیگه هستن...

7-سر مرحله 2 استرس داشتید آیا؟ روز مرحله 2 چطور بود؟

سال دوم که بودم و روز دوم به شدت استرس داستم آخه اون آخراش 3 تا سوال حل کرده بودم و سر جلسه فک می کردم کف 28 هست و فک می کردم باید یه سوال دیگه هم حل کنم که این طور نبود البته یه چیزایی نوشتم که ظاهرا یه تف تا راه حل مونده بود (سوال 5 ) ولی سال سوم قبل از امتحان خیلی استرس داشتم (حتی صبح روز اول تو خونه حالت تهوع گرفتم :D ولی سر جلسه خیلی زود سوال 1و3 حل شد (فک کنم با نوشتن 1 ساعت شد) و کلا 2 ساعت زود تر هم اومدم بیرون و خب به طبع دیگه روز دوم استرس نداشتم و اونم یه یک ساعتی زود تر اومدم بیرون (برای از بین رفتن استرس یه کار خوب اینه که بقیه المپیاد ها رو هم شرکت کنین مثلا من کامپیتر و فیزیک هم بودم که قبل از ریاضی بودن و با امتحان دادن تو اون چند روز عادت کرده بودم (نجوم هم بودم که بعد از ریاضی بود و دیگه اونو نرفتم :D))

قبلش که با بقىه رده ب ایا عکس یادگاری هم گرفته بودید و آماده بودید :-" :D بعدش چی شد؟
کلا مرحله 2 رو هم تعریف کنید .

دقیق یادم نیست ولی یه خاطره سره مرحله 2 کامپیتر سال دوم که بودم دارم که تو حوضه انقدر از مدرسمون زیاد بودیم رفتیم دور حیاط رژه رفتیم و یه چیزی هم می گفتیم دور زمین می چرخیدیم ... :D P:>

مرسی آقا احسان :)

خواهش (;

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

1-به نظرت چه جوری میشه بعضی تو مبحثی که قویا گند میزنند؟
2-آیا راه حلی سراغ داری برای جلوگیری؟
3-به نظرت پروژه چیز درستیه؟یعنی یکی با خراب کردنش دیگه نباید طلا شه؟
4-به نظرت تو المپیادم باید برای دخترا جدا سهمیه بزارن؟
5-به خدا اعتقاد داری؟
6-حاضری واسه بعضی از رفیقات رشته خودتو عوض کنی؟
7-معیار اصلی موفقیت چیه؟تلاش یا هوش؟
8- چه مبحثی رو بیشتر از همه دوس داری؟
9-استقلالی هستی یا پرسپولیسی؟

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از moreda :
1-به نظرت چه جوری میشه بعضی تو مبحثی که قویا گند میزنند؟

خب معمولا تو اون مبحث زیاد چی دیدن و رو سوال که با ایده ی راحت حل می شه سخت فک می کنن و کلا بد فکر می کنن دیگه

2-آیا راه حلی سراغ داری برای جلوگیری؟

برای من هم این اتفاق سر بعضی سوالا افتاده . کلا سر یه سوال نباید لج کرد که مثلا باید با فلان ایده این سوال رو حل کنم. به نظرم برو سر بقیه سوالا و جلو تر دوباره برگرد رو سوال. تو یکی از امتحان های المپیاد مدرسه هم یه بار برای من اینجوری شد و وقت امتحان 4:30 بود و من 3:30 اول هنوز رو سوال آخر که مثلا سخت ترین بود فکر نکرده بودم و هیچ چی سوالی هم حل نشده بود. بعد رفتم رو همون سوال ( سوال 4 )و تا نیم ساعت مونده به آخر اون حل شد. بعد دوباره رفتم سر سوال 1 و از اول شروع کردم فک کردن و تو اون نیم ساعت هر سه تا سوال رو حل کردم و تازه هی به خودم می گفتم که چهقدر خنگ بودم که از اول حل نکردم ولی خب داشتم سخت فکر می کردم دیگه ...

3-به نظرت پروژه چیز درستیه؟یعنی یکی با خراب کردنش دیگه نباید طلا شه؟

کلا باید یک خط قرمز برای پروژه بزارن تا بچه ها علکی نگیرنش دیگه و کلا باید خیلی کم کاری کنی تا بندازنت... ولی بازم نمی دونم شاید اگه از اون ور برای پروژه های برتر چیزای بیشتری قائل می شدن بهتر بود ...

4-به نظرت تو المپیادم باید برای دخترا جدا سهمیه بزارن؟

خیلی موافق نیستم . آخه دختر پسر نداره دیگه . کلا هر چی از این کارا کنن به نظرم بدتر می شه و دختر پسرا رو از هم دورتر می کنه ...

5-به خدا اعتقاد داری؟

آره :D

6-حاضری واسه بعضی از رفیقات رشته خودتو عوض کنی؟

فک نکنم کار عاقلانه ای باشه ...

7-معیار اصلی موفقیت چیه؟تلاش یا هوش؟

راستش نمی دونم :-?

8- چه مبحثی رو بیشتر از همه دوس داری؟

الآن بیشتر ترکیبیات و هندسه ولی زمان های مختلف ، مختلف بوده. یه دوره هم نظریه رو دوست داشتم و یه بازه هم چند جمله ها ولی همیشه از نامساوی بدم میومده ...

9-استقلالی هستی یا پرسپولیسی؟

استقلال (+طرفدار سنگین بارسلونا هم هستم ... B-))

Mir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
93

سلام تیریک میگم بت امیدوارم موفق باشی
به نظرت چرا همه طلاها (البته به جز سامان هادیان از مدرسه ما) تهرانی بودن؟درسته؟خب تو فیزیک و شیمی هم همین شده.راه حلی پیشنهاد میکنی تا شهرستانی ها سطحشون رو با توجه به جوّی که تو مدارس هست ببرن بالا؟
المپیاد ریاضی خوندن کم نداره؟(کاش من میومدم ریاضی!)
رشته دانشگاهت؟
شیمی رو چجور میبینی؟حفظی و بیخود(نگرش اکثر بچه ها!) یا زیبا و استدلالی؟
نقره 1 امسال چه حسی داشت؟!
دیگه سوالی به ذهنم نمیرسه...باشه برا بعد ایشالله جهانی موفق میشی...

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از Mir :
سلام تیریک میگم بت امیدوارم موفق باشی

سلام ،مرسی ، تو هم موفق باشی

به نظرت چرا همه طلاها (البته به جز سامان هادیان از مدرسه ما) تهرانی بودن؟درسته؟خب تو فیزیک و شیمی هم همین شده.راه حلی پیشنهاد میکنی تا شهرستانی ها سطحشون رو با توجه به جوّی که تو مدارس هست ببرن بالا؟

به نظرم این طوری نیست که شهرستانی ها ضعیف شدت بلکه این تهران هست که مدارسش تمرکزشون رو خیلی روی المپیاد گذاشتن و خب هر چی بیشتر کار شه خب نتیجه هم بهتر می شه. نمی شه بالاخره تاثیر کلاس ها و حتی برای بعضی مدارس مثل انرژی ها کلاس های خصوصی (!) رو کنار گذاشت ولی شهرستانی ها با یه خرده تلاش بیشتر می تونن این رو جبران کنن و اگه بخوام پیشنهادی کنم اینه که با خودتون گروه تشکیل بدین و با هم درس بخونین. به نظرم فضایی که توی کلاسای تهران اتفاق می افته و اون جو بین خود دانش آموزا تاثیرش بیشتر از خود کلاسا هست و شما هم می تونید همین جو رو در شهرستان ها به راه بندارین و نیازی به خود کلاس برای این کار نیست...

المپیاد ریاضی خوندن کم نداره؟(کاش من میومدم ریاضی!)

نه به هیچ وجه خوندن کم نداره و حتی می تونم بگم از تمام المپیاد های دیگه زمان بیشتری لازم داره (البته منظورم زمانی هست که برای اون باید بزارین و نه زمانی که باید درسی رو مطالعه کنید چون بیشتر ریاضی بر خلاف المپیاد هایی مثل شیمی مسئله حل کردن هست و نه درس خوندن)

رشته دانشگاهت؟

دوست دارم دو رشته ای کنم یه مهندسی + یه محض (احتمالا ریاضی دیگه) درباره ی اون مهندسیه احتمال زیاد برقه ولی شاید هم مکانیک باشه

شیمی رو چجور میبینی؟حفظی و بیخود(نگرش اکثر بچه ها!) یا زیبا و استدلالی؟

به نظرم هر درسی یه میزان حفظیات داره و بعد با توجه اون مطالب یه سری سوال مطرح می شه و باید استدلال کرد. خب به نظرم اون میزان محفوظات شیمی بیشتر از بقیه هست ولی خب استدلال هم داره. ولی درباره المپیادش به صورت خاص یه مشکلاتی باهاش دارم که به نظرم اون استدلالش نسبت به بقیه المپیاد ها کمتره و بیشتر دقت توش مهمه و این که آخه جرا جهانیش تستی برگزار می شه؟!!

نقره 1 امسال چه حسی داشت؟!

امسال بین نقره 1 و طلا آخر یه فاصله ی معنا داری بود(حدود 1.5 درصد) ولی پارسال بین نقره 2 (خودم ~X() و طلا یکی مونده به آخر زیر نیم درصد فاصله بود ... حالا حس نقره داغ امسال رو نمی دونم ولی خودم پارسال یه مدت حس پوچی می کردم و خب تا حدودی هم خستگی که دوباره باید یک سال دیگه همه ی این مسیر رو دوباره بیام که تازه شاید آخرش به نتیجه برسم ولی خب این حس زود گذره و راحت می شه باهاش کنار اومد ...

دیگه سوالی به ذهنم نمیرسه...باشه برا بعد ایشالله جهانی موفق میشی...

بازم مرسی (;

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

1-کسی که کشورهای مختلف رو بخونه موفق تر از کسی نیست که کتب مختلف معروف رو کار کنه؟!
2-استادِ خوب چند درصد رو موفقیتت تاثیرگذار بود؟
3-یه خاطره ی خیلی خوب از روزایی که واسه المپیاد میخوندی؟
4-مواقعی که شکست میخوردی به چی فکر میکردی که دوباره انرژی و انگیزت بر گرده؟
5-چقدر به قبول شدن فکر میکردی چقدر به قبول نشدن؟
6- روزی چه قدر میومدی نت؟
7- فک می کنی میشه از درس های مدرسه نزد و المپیاد قبول شد؟!
8- واسه طلای سال دوم چه پیشنهادایی داری؟
9- تو مدرسه دربارت چی فک میکردن؟ ینی چه قدر تو چشم بودی؟
10- این چند تا دومی که تو دوره بودن، فک می کنی چی باعث شد طلا نشن ؟
11- آیا برات مهم بود که وای فلانی اینقدر خونده از من جلوتره من چی کار کنم اینا؟(خودم می دونم بله زر نزن دعوا میشه ها)
12- فک می کنی چی باعث شد سال دوم مرحله 2 قبول شی؟
13- الان به مدرسه سر میزنی که به بچه هایی که دارن واسه کنکور میخونن بخندی؟
14- یه چیز بگو یه جمله ای که باعث شه این همه سختی رو تو این راه آدم تحمل کنه!

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از moreda :
1-کسی که کشورهای مختلف رو بخونه موفق تر از کسی نیست که کتب مختلف معروف رو کار کنه؟!

نه لزوما. کلا به نظرم هر کی هر چیزی رو درست بخونه خوبه (منظورم از درست خوندن اینه که جوب نزنید :) آخه تقریبا مطمئنم بیشتر کسایی که می گن مثلا سوالای فلان مبحث رو کامل حل کردن و ... بیشتر سوالا رو جوب زدن و این خیلی جوه بدی بین بقیه ایجاد می کنه...)

2-استادِ خوب چند درصد رو موفقیتت تاثیرگذار بود؟

به نظرم معلم بیشتر باید راه رو نشون بده که خب خیلی مهمه و تا 30 درصد هم می تونه برسه

3-یه خاطره ی خیلی خوب از روزایی که واسه المپیاد میخوندی؟

تو مسابقات حذفی فوتبال مدرسه (رده ب) قهرمان شدیم (اون فینال مقابل فیزیک هم یادم نمی ره (آخه فیزیکیا تو لیگ قهرمان شده بودن و انتقام گرفتیم :D P:>))

4-مواقعی که شکست میخوردی به چی فکر میکردی که دوباره انرژی و انگیزت بر گرده؟

این که این تازه اول راهه و می شه جبران کرد ...

5-چقدر به قبول شدن فکر میکردی چقدر به قبول نشدن؟

سال اول و دوم خیلی فکر می کردم و زیاد استرس می گرفتم ولی سال سوم زیاد فکر نمی کردم

6- روزی چه قدر میومدی نت؟

درست یادم نیست ولی زیاد (آخه بازی آنلاین زیاد می کنم)
7- فک می کنی میشه از درس های مدرسه نزد و المپیاد قبول شد؟!

100 درصد

8- واسه طلای سال دوم چه پیشنهادایی داری؟

مگه من سال دوم طلا شدم که بخوام پیشنهاد بدم!!

9- تو مدرسه دربارت چی فک میکردن؟ ینی چه قدر تو چشم بودی؟

خب اینو باید از بقیه بپرسی ... :D

10- این چند تا دومی که تو دوره بودن، فک می کنی چی باعث شد طلا نشن ؟

خب تجربشون کمتر بود و کمتر می دونستن و ... خلاصه جای کار زیاد داشتن

11- آیا برات مهم بود که وای فلانی اینقدر خونده از من جلوتره من چی کار کنم اینا؟(خودم می دونم بله زر نزن دعوا میشه ها)

:D آره خب برام مهم بود ولی خب اکثرا این انرژی ها رو می دیدم که چند برابر من می خوندن (آخه از سال اول با اونا رو می شناختم و چند تا مسابقه با اونا شرکت کرده بودم و ...) و هی می گفتم چی کار کنم و اینا آخر سر هم همون روند قبلیم رو ادامه می دادم ... (;

12- فک می کنی چی باعث شد سال دوم مرحله 2 قبول شی؟

چه می دونم. شاید این که از نظر روحی خودم رو واسه امتحان اماده تر کرده بودم...

13- الان به مدرسه سر میزنی که به بچه هایی که دارن واسه کنکور میخونن بخندی؟

مگه مرض دارم :O

14- یه چیز بگو یه جمله ای که باعث شه این همه سختی رو تو این راه آدم تحمل کنه!

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد
ارغوان جام عقیقی به سمن خواهد داد چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد
این تطاول که کشید از غم هجران بلبل تا سراپرده گل نعره زنان خواهد شد
گر ز مسجد به خرابات شدم خرده مگیر مجلس وعظ دراز است و زمان خواهد شد
ای دل ار عشرت امروز به فردا فکنی مایه نقد بقا را که ضمان خواهد شد
ماه شعبان منه از دست قدح کاین خورشید از نظر تا شب عید رمضان خواهد شد
گل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت که به باغ آمد از این راه و از آن خواهد شد
مطربا مجلس انس است غزل خوان و سرود چند گویی که چنین رفت و چنان خواهد شد
احسان از بهر تو آمد سوی اقلیم وجود قدمی نه به وداعش که روان خواهد شد

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

سلام اساسا !! :D
خوب اول تبریک و اینا! :>
بعد چند تا سوال!
معلماتون کیا بودن؟ (پارسال و امسال در مدرسه!!)
کی اعضای اصلی تیم مشخص میشن امسال؟
بچه های طلایی امسال چطورن؟
جبر چقد تاثیر داره توی قبولی مرحله 2؟
کدوم قسمت جبر خوندنشو بیشتر توصیه میکنید؟
هندسه مسطحه قسمت تجانس و ایناش زیاد مهمه عایا؟
برای قوی شدن تو جبر چ چیزی رو پیشنهاد میکنید؟
ترکیبیات برای مرحله 2 بیشتر چ چیزی رو پیشنهاد میکنید؟
مرحله 2 معلومات مهمه خیلی یا ایده؟ واسه دوره چی؟
همین دیگه :D ممنون کلی!

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)
سری 2 !

با عرض سلام مجدد
دوباره مزاحم شدم سوال بپرسم :D
(این سوالات خودم و دوستمه گفتم شاید بعدا وقت نشه :-" )

تو سال دوم چقدر می‌خوندید تو بازه ی زمانی آذر تا آخر اسفند؟
در طول روز چقدر می‌خوندید(حداقل و حداکثر)؟
نظرتون درباره این انرژیا و سلامی ها که nزنگ درهفته کلاس دارن چیه؟چجوری می‌شه از اون ها جلو زد؟
در مورد نحوه خوندن المپیاد چه توصیه ای دارید؟
مهم ترین نکاتی که یه المپیادی باید همیشه بهش توجه داشته باشه چیه؟
ترکیبیات ریاضی و کامپ چه فرقی با هم دارن؟
تو ترکیبیات چه کتاب‌هایی بهترن؟
تو امتحانات ترم،چجوری خوندید؟ (همون سال دوم منظوریه :D )
معمولا روزایی که مقش(و نه مشق ) داشتید بعد از این‌که می‌رسیدید خونه وقتتون رو چجوری تنظیم می‌کردید؟
سال دوم چه روزایی و چه ساعاتی زنگ المپیادتون بود؟
جمعه ها رو بیشتر میذاشتید برای المپیاد یا درس مدرسه؟
اگه مرحله 2 های 70 به بعد رو کامل حل کرد می‌شه راحت ایده سوالات مرحله 2 رو زد دیگه؟ درسته؟
چرا رفتید المپیاد ریاضی؟ مثلا چرا نرفتید کامپ؟
المپیاد رو تو یه جمله توصیف کنید :D (قبول دارم یه خورده قالب سوالات کلیشه ایه :D )
راستی گفتید آهنگ گوش میدید من عم همین‌طوریم،به قول شاعر ""جانا سخن از دل ما میگویی""(درست گفتم؟ :-" )
در مورد آهنگ گوش آیا ضرری داره؟ مثلا من روزی 5 ساعت آهنگ گوش می‌کنم(min :-" )
در مورد دوتا و ... آیا مشکلی ایجاد نمی‌کنن؟
در مورد نت چطور؟
در مورد تلویزیون و سریال ها و فیلم ها چی؟ ضرری دارن اگه روزی 2 ساعت پاشون بشینیم؟
برا جهانی چه برنامه ای دارید؟
کلا اگه بخواید برای موفقیت یه توصیه کنید چی میگید؟

مرسی بابت جواب سوالای قبلی
(راستی ساعت ارسال پاسخ ها خیلی خوبه :-" 2 ،3 ، شما کی میخوابید؟ :D )
امیدوارم امسال 4 تا طلا جهانی بیارید برا مدرسه (;

Ali Monsefi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
وات؟
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد ریاضی کشوری ۹۲

سلام ای گرامی دوست!
آیا هدفت از دورشته ای خوندن، صرفاً آزمودن این فضا در ایام جوانیه یا واقعاً تصور می کنی که ثابت قدم تا انتهای این مسیر می ری؟!

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از fitmal!! :
سلام اساسا !! :D

سلام

خوب اول تبریک و اینا! :>

منم مرسی و اینا :D

بعد چند تا سوال!
معلماتون کیا بودن؟ (پارسال و امسال در مدرسه!!)

نطریه کلا آقای متوصل ، هندسه کلا آقای عقیقی (ایشون یه مدت هم تو سال سوم حل تمرین داشتن) ، حل تمرین کلا آقای کریمی ، جبر اول آقای ضابطی بعد آقای جلالی بعد سال سوم آقای احمدی ، ترکیبیات اول آقای عابدی بعد یه مدت کوتاه آقای باطنی بعد آقای شریفی (علی اصغر و نه محمد ) و سعد سال سوم آقای علیپور. با چند تا معلم دیگه هم کلاسایی به صورت جلسه ای مثل تو عید داشتیم...

کی اعضای اصلی تیم مشخص میشن امسال؟

احتمالا خرداد (فک کنم قبلا اردیبهشت بوده ولی الآن دیرتر شده (ولی مطمئن نیستم و کلا هم دقیق معلوم نیست))

بچه های طلایی امسال چطورن؟

خوبن سلام می رسونن :D فک کنم دوره ی قوی ای باشه (توش هم آدم خرخون هست و هم آدمی که خیلی خیلی کم می خونه)

جبر چقد تاثیر داره توی قبولی مرحله 2؟

به صورت میانگین 1/6 (آخه معمولا یه سوال ازش میاد ...) ولی کلا کنار گذاشتنش به بقیه مباحث هم ضرر می زنه...

کدوم قسمت جبر خوندنشو بیشتر توصیه میکنید؟

چند جمله ای

هندسه مسطحه قسمت تجانس و ایناش زیاد مهمه عایا؟

آره خیلی مهمه

برای قوی شدن تو جبر چ چیزی رو پیشنهاد میکنید؟

سوال حل کردن (مثلا از کشورای مختلف ) ولی خب کتاب صفا رو هم بعضی قسمتاش رو باید بخونید خب ...

ترکیبیات برای مرحله 2 بیشتر چ چیزی رو پیشنهاد میکنید؟

سوال حل کردن زیاد + زرد علیپور (البته اگه با خوده ایشون کلاس دارین انقدر خودشون سوال می دن فک نکنم منبع دیگه ای لازم داشته باشین...)

مرحله 2 معلومات مهمه خیلی یا ایده؟ واسه دوره چی؟

برای مرحله 2 بیشتر ایده و خیلی کم معلومات برای دوره بیشتر معلومات (البته تا حدوده زیادی این معلومات رو تو خوده دوره یاد می گیرین ولی اگه از قبل بلد نباشین کارتون خیلی خیلی سخت تر می شه...)(البته تو دوره هم ایده هم خیلی مهمه)

همین دیگه :D ممنون کلی!

خواهش (;

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
پاسخ : سری 2 !

با عرض سلام مجدد

سلام (;

دوباره مزاحم شدم سوال بپرسم :D
(این سوالات خودم و دوستمه گفتم شاید بعدا وقت نشه :-" )

تو سال دوم چقدر می‌خوندید تو بازه ی زمانی آذر تا آخر اسفند؟

اصلا یادم نیست

در طول روز چقدر می‌خوندید(حداقل و حداکثر)؟

حداقل 0 و حداکثر 7 ( ولی رکوردم 11 ساعت هست (البته برای المپباد ولی برای امتحان نهایی ادبیات بیش از 20 ساعت تو یه روز خوندم... :D))

نظرتون درباره این انرژیا و سلامی ها که nزنگ درهفته کلاس دارن چیه؟چجوری می‌شه از اون ها جلو زد؟

بیشتر چیزایی که می خونن الکی هست و الکی نمی خواد بترسی که عقبی و کار خودتو بکن ...

در مورد نحوه خوندن المپیاد چه توصیه ای دارید؟

کیفیت خوندنت رو زیاد کن و نه کمیت ...

مهم ترین نکاتی که یه المپیادی باید همیشه بهش توجه داشته باشه چیه؟

درست منظورتو نمی فهمم!!

ترکیبیات ریاضی و کامپ چه فرقی با هم دارن؟

ترکیبیات کامپیتری ها الگوریتمی تر هست ولی در کل به طور متوسط به نظرم ترکیبیات ریاضی ها سخت تر هست (و تو مرحله 2 ریاضی ها راحت تر سوالای کامپیتری ها رو حل می کنن تا کامپیتری ها برای سوالای ترکیبیات مرحله 2 ریاضی (مثلا همین امسال هم 5 نفر از ریاضی ها که رفتن دوره ریاضی مرحله 2 کامپیتر رو هم قبول شده بودن (البته 2 نفرشو نمی دونم کیه...))

تو ترکیبیات چه کتاب‌هایی بهترن؟

تو پست های قبلی کتاب معرفی کردم ...

تو امتحانات ترم،چجوری خوندید؟ (همون سال دوم منظوریه :D )

شب امتحان ولی خب اون روز رو خیلی می خوندم ...

معمولا روزایی که مقش(و نه مشق ) داشتید بعد از این‌که می‌رسیدید خونه وقتتون رو چجوری تنظیم می‌کردید؟

من فقط مشق های حسابان و فیزیک و شیمی رو انجام می دادم (سال سوم هم فقط حسابان) و خب فک نکنم زیاد وقت بگیره که بخوای نگرانش باشی ...

سال دوم چه روزایی و چه ساعاتی زنگ المپیادتون بود؟

فک کنم 5شنبه جمعه بود از صبح تا عصر (البته سال سوم تو روزای هفته هم داشتیم)

جمعه ها رو بیشتر میذاشتید برای المپیاد یا درس مدرسه؟

المپیاد(کلا برای درس مدرسه وقت جدا لازم نیست اخنصاص بدی و برای المپیاد برنامه ریزی کن و اون لابلاهاش مشقا رو هم سری انجام بده ...)

اگه مرحله 2 های 70 به بعد رو کامل حل کرد می‌شه راحت ایده سوالات مرحله 2 رو زد دیگه؟ درسته؟

خب خیلی کمک می کنه ولی این که همه ی ایده ها رو از همونا می دن که این طور نیست (ولی در کل خیلی این کار رو توصیه می کنم)

چرا رفتید المپیاد ریاضی؟ مثلا چرا نرفتید کامپ؟

اولش که می خواستم برم زیست !! بعد رفتم ریاضی :D اتفاقا برنامه نویسی هم می کردم ولی خب ریاضی رو دوست داشتم ...

المپیاد رو تو یه جمله توصیف کنید :D (قبول دارم یه خورده قالب سوالات کلیشه ایه :D )

وسیله ای برای رسیدن به هدف...

راستی گفتید آهنگ گوش میدید من عم همین‌طوریم،به قول شاعر ""جانا سخن از دل ما میگویی""(درست گفتم؟ :-" )

البته فارسی گوش نمی دم ...

در مورد آهنگ گوش آیا ضرری داره؟ مثلا من روزی 5 ساعت آهنگ گوش می‌کنم(min :-" )

نمی دونم...

در مورد دوتا و ... آیا مشکلی ایجاد نمی‌کنن؟

قبلا بازی نمی کردم و تو این مدت دارم بازی می کنم... :D(البته همین moreda(دانشور) خیلی بازی می کرد...)

در مورد نت چطور؟

اگه زیاد بری آره خب اگه وقتت رو زیاد نگیره نه :D

در مورد تلویزیون و سریال ها و فیلم ها چی؟ ضرری دارن اگه روزی 2 ساعت پاشون بشینیم؟

نمی دونم!! آسیب شناس مسائل درسی که نیستم

برا جهانی چه برنامه ای دارید؟

هنوز معلوم نیست ...

کلا اگه بخواید برای موفقیت یه توصیه کنید چی میگید؟

تلاش کن ...

مرسی بابت جواب سوالای قبلی
(راستی ساعت ارسال پاسخ ها خیلی خوبه :-" 2 ،3 ، شما کی میخوابید؟ :D )

معمولا حدودای 7 می خوابم(صبح) !! تازه فردا ساعت 8 صبح کلاسامون شروع می شه نمی دونم چی کار کنم الآن !!

امیدوارم امسال 4 تا طلا جهانی بیارید برا مدرسه (;

ایشالا (;

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از M. Honari :
سلام ای گرامی دوست!
آیا هدفت از دورشته ای خوندن، صرفاً آزمودن این فضا در ایام جوانیه یا واقعاً تصور می کنی که ثابت قدم تا انتهای این مسیر می ری؟!
سلام >:D<
راستش هنوز نمی دونم کدوم سمتی می خوام برم . مثلا آیا حاضرم کل زندگیم برم ریاضی محض یا این که برم مثلا برق و خوشم نیاد و بگم کاشکی از همون اول رفته بود ریاضی محض. بیشتر دوست دارم هر دو سمت رو داشته باشم تا زمانی که بتونم یه تصمیم با توجه با شناخت کامل تری از خودم بگیرم. البته خب هر دو رشته ها رو هم دوست دارم و این جوری هم نیست که مثلا از برق یا مکانیک بدم بیاد و به زور یا به هر دلیل دیگه ای برم و خب یه دلیل خیلی مهم دیگه اینه که برای رشته هایی مثل برق پذیرش گرفتن راحت تره ...

--- --- ---- ---- -- -- ---- --- ----- ------ ---- ---- --- -- --- ---- - -- --- --- -- ---- --- ----- --- ----- -- -- --- -- --- ---.... (این جمله به درخواست هنری حذف شد)

Mir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
93
پاسخ : سری 2 !

ببخشیدا
اما حلی هم جزو همین مدارسه...

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از Mir :
ببخشیدا
اما حلی هم جزو همین مدارسه...
حلی نسبت به خیلی مدارس بیشتر کلاس داره و بیشتر کار می کنه ولی نسبت به انرژی اتمی خیلی کمتر کلاس داره و کلاسای اونا به همینا هم ختم نمی شه و کلی کلاس خصوصی می گیرن... کلا خیلی الکی کار می کنن ...

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

Mir: نه
کلاس های مدرسه ما و بقیه علامه حلی ها کمتر از 10-12 زنگه (تو سال دوم حداقل) اما یک پایه اولی انرژی اتمی از ما بیشتر کلاس داره.
روایتی هست که میگه تو دوره هم بعضیاشون معلم خصوصی می‌گرفتن.(بعضیا البته و نه همه)

منظورم از مهم ترین نکاتی که یک المپیادی باید رعایت کنه, در طول مدت قبل از مرحله 2 و زمان خوندن المپیاد هست
در مورد کتاب های ترکیبیاتی که پرسیدم, منظورم این بود که کدوم کتاب ها اولویت بیشتری دارن نسبت به بقیه و کدوم کتاب ها رو اصلا نیازی نیست
آهنگ گوش کردن صرفا منظورم این بود که رو خود شما آیا اثر منفی ای داشتش؟
در مورد فیلم و این موارد هم ...
می‌خواستم نظرتون رو درباره گذروندن زمان با دیدن فیلم بپرسم (اینم سواله دیگه :D )
دوتا سوالم امروز سر کلاس به ذهنم رسید.
نقش دوستان و هم مدرسه ایها و جو مدرسه رو چقدر تو موفقیتتون سهیم میدونید؟
اگر یک زمانی به طور مثال تو علامه حلی نبودید و خودتون می‌خوندید,به نظرتون چقدر احتمال داشت مدال بیارید؟

راستی امروز کلاس چطور بود??? :-"

ببخشید بابت کثرت سوالا
خیلی خیلی ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا