• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حـیات فـرا زمینی

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی
پاسخ : حـیات فـرا زمینی

با یه مثال برات میگم
وقتی اوباما رئیس جمهوري ایالات متحده شد ، تصمیم گرفت که در برنامهي فضایی ناسا، یک
بازنگري کلی انجام شود. دانشمندان زیادي در این باره نظرات خود را منتشر کردند. یکی از مسائل
مورد مناقشه، سفر انسان به مریخ بود . در حالی که گروهی معتقد بودند باید برنامهي سفر به مریخ
جدي گرفتهشود گروهی هم مدعی شدند که به برنامهي سفر انسان به مریخ برنامهاي پرهزینه و با
صرفه کم اقتصادي است ، زیرا مهمترین بخش این سفر یعنی بازگشت انسان از سطح مریخ به مدار
این سیاره ، نیازمند راهاندازي تجهیزاتی در مریخ است که فعلاً مقدور نیست. اما فضاپیماهاي روباتیک
مثل دوقلوهاي مریخ نورد یا فینیکس، به صرفه هستند زیرا ما آن ها را به مریخ می فرستیم و بعد از
انجام عملیات ، آنها دادهها را به زمین فرستاده و خودشان سرانجام در مریخ خاموش میشوند. نهایتاً
اگر هم نمونهاي هم از خاك مریخ بخواهید در آینده نه چندان دور، مأموریتهاي روباتیک آن را
برایمان میآورند ، چه نیازي به فرستادن انسان به مریخ داریم
این است که فضانوردان به زمین بر گردند، وگرنه این « برنامه بازگشت از مریخ » چون تنها ضرورت
بازگشت هیچ صرفه اقتصادي دیگري ندارد و کلی هم هزینه دارد . حتی در روند پژوهش هم مؤثر
نیست. براي همین بود که برنامهي سفر انسان به مریخ ، فعلاً معلق ماندهاست. به هر حال ، اکتشافات
فضایی هم یک برنامهي اقتصادي دارند دیگر !
پس به نظرم اگه فرازمینیا ما رو پیدا کنن و بخوان با هامون ارتباط داشته باشن ارتباط غیر مستقیم رو به ارتباط مستقیم ترجیح بدن!

• لایک
امتیازات: Liese
  • شروع کننده موضوع

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

آره باهات موافقم حتی ممکنه از لحاظِ علمی از ما خیلی بالاتر باشن و رباتای پیشرفته تری داشته باشن منم این ماجرای سفر به مریخو شنیده بود و توی یکی از تایپیکای اینجام بودش اتفاقا که مبلغ بسیار بالایی باید پرداخت میکردن و خوب تا وقتی که یک ایستگاه فضایی اونجا وجود نداشته باشه و با اون شرایط سخت تنفس و خوردن غذا و حرکت واقعا نمیشه منحل شد یعنی؟
قرار بود یک سری برن و اونجا رو بسازن یعنی طی یک سری آموزشات فرستاده بشن مریخ که فک کنم حدودا 9 ماه تو راه هم خواهند بود طرح جالبی بود ولی دارای ریسک بالا
این عکسایی رو از فضا پیماها توی آسمون تهران دیدی؟یعنی توی اون فضا پیماها"سفینه فضایی" ممکنه به جای خودشون ربات بوده؟

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه

برای سفر به مریخ یه شرکت خصوصی برنامه ریزی کرده و در حال گزینش مسافرانه اینم تاپیک داره!
عکس هارو من ندیدم ولی معمولا به همچین عکس هایی نمیشه استناد کرد!

• لایک
امتیازات: Liese
  • شروع کننده موضوع

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

آره دیگه منم تایپیکشو اینجا دیدم ;;)
آره خوب ممکنه حـتی این عکسا رو درست کرده باشن آیا عکس سفینه ای رو که ناسا درست کرده و میخواد بفرسته مریخ دیدی؟ :>

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه

اونم خیر
میخوای برگردیم سر روال تاپیک؟
درسته اینجا مدیر نداره ولی در هر صورت داریم از بحث منحرف میشیما!

• شروع کننده موضوع

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

بـاشه شروع کن و بحث ـو ادامه بده :>

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

غير منطقيه اگر فکر کنيم تنها زمينه که حيات داره ، جاندار داره ..
نه حالا شبيه اینایی که عجیب غریب شکل و شمایلشون. ولى لااقل باکترى که داره بقيه جاها!
نميشه! اين همه جهان و کهکشان و هستى تنها واسه هفت ميلياردو اندى آدم و يه مقدارم جانور و جاندار؟
:-" .

shamime

;)
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
97

دقیقا مهرانه خانوم با نظر شما موافقم ینی این همه کهکشان و اینجور چیزا فقط واسه ما آدم زمینیاس که بگردیم پیداشون کنیم و اینا؟به عقیده من حتی آدمای فضایی توی کرات دیگه هم وجود دارن که حتی دنبال موجوداتی مثل ما میگردن اصلا ممکنه علمی که اونا دارن از ما هم بیشتر باشه و شاید هم از لحاظ قیافه و صحبت کردن و حتی دستگاه بدنی شون هیچ شباهتی به ما زمینیا نداشته باشن و البته توی قران هم ایه برای موجودات فضایی اورده شده یعنی من با چشم خودم دیدم :)
و ما انسان ها چه قدر حقیر و کوچیک هستیم در برابر خدا :)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه

یکی از معادلاتی که دانشمندان به وسیله ی اون احتمال وجود حیات فرازمینی رو بررسی میکنن معادلات دریکه
که خوب همه ی پارامتراش بر پایه ی حدس و گمانه و معادله ی زیاد معتبری نیس
معادله ازاین قرار است:
N = R x S x P x E x L x I x C x V
این معادله شامل عوامل کیهانی ، زیستی و فن آوري است .
در معادلهR تعداد ستارگانی است که در کهکشان ما در هر سال شکل گرفته اند.
Sقسمتی از این ستارگان را شامل می شود که از نوع خورشید هستند.
Pتعدادي از این ستارگان است که داراي سیاره هستند.
Eتعداد سیاراتی است که در فاصله مناسب از ستاره مادر قرار گرفته اند و شرایط لازم براي شکل گیري حیات را دارند.
عوامل زیستی دو متغیر زیر را شامل می شوند:
Lتعدادي از سیاراتی است که در آنها حیات به وجود می آید.
Iتعدادي از این سیارات را شامل می شود که در آن هوش شکل می گیرد.
در انتها به دو عامل فن آوري می رسیم:
Cتعدادي از گونه هاي حیات هوشمند را شامل می شود که فن آوري برقراري ارتباط با تمدن هاي
دیگر را دارند.
و آخرین متغیر Vبیانگر عمر مرحله ارتباط به سال را نشان می دهد.

ادامه دارد....

F@RN@Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
زیست شناسی سلولی و مولکولی

حقایقی درمورد «UFO» ها:

موجود فضایی در اتاق تشریح
یکی از تصاویری که در این حوزه منتشر شده و سر و صدای فراوانی را ایجاد کرد، تصویری بود که توسط شخصی به نام "ری سنتلی" در دهه 90 تصویری از یک اتاق تشریح را منتشر کرد که در آن چندین نفر بر روی یک موجود شبیه به انسان با سری بزرگ و بدون مو و چشمان بزرگ در حال تشریح هستند. این تصویر در زمان خود جنجال بسیاری را بر پا کرد. اما در سال 2006 او اعلام کرد که این تصویر ساختگی است اما نه تمام آن و بلکه یک تصویر باسازی شده از یک تشریح واقعی بر روی یک موجود بیگانه است.

مجله هایی برای بیگانه ها
نشریه های فراوانی در سرتاسر دنیا به پوشش این موضوع می پردازند. نشریاتی همچون " Globe " ، " National Enquirer " و یا " weekly world news " که همیشه با تیترهای جنجالی به این موضوع می پردازند. البته مردم پس از سالها گول تیترهای عجیب این نشریات را نمی خورند ، تیترهایی مثل : روسها یک بشقاب پرنده را ساقط کردند، یک سفینه دو تنی بیگانه در استرالیا کشف شد و یا " بیگانه ها صورت من را دزدیدند" . نکته جالب اینجاست که این نشریات در بسیاری از موارد به راست بودن مطالب خود اصرار دارند.

ناحیه 51
یکی از رازآلودترین نقاط جدید ، در صحرای نوادای آمریکا محلی به نام "ناحیه 51 " است که محل آزمایش جدیدترین فناوری های نظامی آمریکا خصوصا در بخش هوایی است. در سالهای اخیر گزارشات بسیاری در مورد رویت اشیاء عجیب پرنده و یا شکسته شدن دیوار صوتی در این منطقه شنیده شده است. در سال 1947 در شهر "روزول" در ایالت نیو مکزیکو یک بالن تحقیقاتی سقوط کرد . البته این توضیحی بود که دولت آمریکا ارائه کرد. اما شاهدین عینی خبری از وسیله بسیار متفاوت می دادند: یک سفینه فضایی.

تصاویر بشقاب پرنده ها
پس از حادثه نیومکزیکو بود که بسیاری از ماجراجویان در سرتاسر دنیا به دنبال شکار تصویراز این بشقاب پرنده ها رفتند. از آن تاریخ به این سو تصاویر بسیار زیادی از این بشقاب پرنده منتشر شده است. واقعا نمی توان حقیقی بودن و یا ساختگی بودن بسیاری از این تصاویر و یا تصاویر ویدئویی را اثبات کرد. بعضی از افراد تصاویری تهیه کردند که بسیاری از دانشمندان و کارشناسان امور عکاسی نتوانستند خدشه ای بر حقیقت آن وارد کنند و ناخودآگاه این سوال را از خود پرسیدند: پس ما در این جهان تنها نیستیم؟

حلقه های کشتزار
در بسیاری از کشتزارهای گندم و جو در دنیا اشکالی با خم شدن ساقه های محصولات با نظمی خاص ایجاد می شود. بعضی از این اشکال توسط خود کشاورزان و یا حیوانات و یا در اثر وزش باد تشکیل می شود. اما بعضی از کارشناسان معتقد هستند که تعدادی از این اشکال توسط بیگانگان ایجاد شده و در حقیقت نشانه هایی برای ما ساکنین زمین است.

http://www.aparat.com/v/pWslk

http://www.aparat.com/v/sxav7

http://www.aparat.com/v/U95wT

http://www.aparat.com/v/KCR7T

http://www.aparat.com/v/hNqeP

http://www.aparat.com/v/yhLFw

http://www.aparat.com/v/OEaHo

F@RN@Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه

راستش من تابستون به این فکر افتادم که در مورد موجودات فضایی تحقیق کنم
اولش فکر میکردم غیر ممکنه که وجود داشته باشن با توجه به اینکه خیلی از فیلم ها و خبر های منتشر شده در مورد یوفو ها کاملا ساختگی هستن،ولی خب برای اینکه مطمئن بشم دنبال اثبات قرآنی و حدیث هایی که در این باره وجود دارن گشتم
من آدم مذهبی نیستم ولی خب به نظرم وقتی چیزی در قرآن یا توسط ائمه بیان بشه دیگه شکی بهش نیست

http://mr201.mihanblog.com/post/50

http://www.yjc.ir/fa/news/5248896

F@RN@Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از DARK SHADOW :
درسته.قرآن به خیلی از موضوعات پرده برداری کرده.دانشمندان این همه سال تحقیق کردن و به این نتیجه رسیدن که جهان داره گسترش پیدا می کنه.آخرش هم فهمیدن خدا هزار و سیصد سال پیش این موضوع رو تو یه کتابی به اسم قرآن آورده!!یا آورده و ما نمی دونیم یا نیاورده.راستش من خیلی از چیزایی که میدونم رو مدیون پدرم هستم .تو این جور مسائل مثل مسائل سیاسی ،نجوم و فضا و.... .تا این که دیروز یه چنین تاپیک باحالی پیدا کردم و کل پستای رد و بدل شده رو خوندم.به پدرم گفتم گفت من جواب همه ی اینا رو میدونم از اونجایی که من ذهنم رو خیلی مشغول چنین موضوعاتی میکنم گفت بعد از امتحانات باهام یه بحث مفصل میکنه :)
راستش خود رسانه ها و نشریات خیلی کمک به ساخته شدن یه سری دروغ می کنن.آدمم نمی دونه بین همه ی اطلاعاتی که درباره ی این موضوع هست کدوم رو باور کنه.نمیدونه کدوم راسته .کدوم دروغه.پس زیاد به کلیپ و اینجور چیزا اعتماد نکن.خیلی از منابعی که توی اینترنت هست دروغه.اما درباره احادیث و آیات قرآن سخته نطری داد.از نظر من قرآن صراحتا درباره ی موجودات فرا زمینی چیزی نگفته
البته قرآن درمورد خیلی چیزا صراحتا چیزی نگفته و باید به تفسیر آیات رجوع کرد،ولی به هر حال امیدوارم موجودات فرا زمینی وجود داشته باشن :-"
در مورد فیلم ها هم من خودم بیشتر به فیلم هایی اعتماد میکنم که ناسا منتشر کرده
به هر حال ناسا اعتبار چندین و چند ساله ی خودش رو الکی زیر سوال نمی بره :-?
بیشتر فیلم هایی که توی اینترنت وجود دارن موجودات فضایی رو به وضوح نشون دادن که به نظر من نمیتونن صحت داشته باشن
ولی فیلم هایی که ناسا منتشر کرده خیلی کوتاه و از دور سفینه های فضایی رو نشون میدن
من چند تا فیلم از youtube گرفتم که آدم بیشتر میتونه بهشون اعتماد کنه :)

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از DARK SHADOW :
درسته.قرآن به خیلی از موضوعات پرده برداری کرده.دانشمندان این همه سال تحقیق کردن و به این نتیجه رسیدن که جهان داره گسترش پیدا می کنه.آخرش هم فهمیدن خدا هزار و سیصد سال پیش این موضوع رو تو یه کتابی به اسم قرآن آورده!!یا آورده و ما نمی دونیم یا نیاورده.راستش من خیلی از چیزایی که میدونم رو مدیون پدرم هستم .تو این جور مسائل مثل مسائل سیاسی ،نجوم و فضا و.... .تا این که دیروز یه چنین تاپیک باحالی پیدا کردم و کل پستای رد و بدل شده رو خوندم.به پدرم گفتم گفت من جواب همه ی اینا رو میدونم از اونجایی که من ذهنم رو خیلی مشغول چنین موضوعاتی میکنم گفت بعد از امتحانات باهام یه بحث مفصل میکنه :)
راستش خود رسانه ها و نشریات خیلی کمک به ساخته شدن یه سری دروغ می کنن.آدمم نمی دونه بین همه ی اطلاعاتی که درباره ی این موضوع هست کدوم رو باور کنه.نمیدونه کدوم راسته .کدوم دروغه.پس زیاد به کلیپ و اینجور چیزا اعتماد نکن.خیلی از منابعی که توی اینترنت هست دروغه.اما درباره احادیث و آیات قرآن سخته نطری داد.از نظر من قرآن صراحتا درباره ی موجودات فرا زمینی چیزی نگفته
اصلا مهم نیست که قرآن چی گفته یا پدر شما چه نظری داره.مهم شواهد و مدارکه که تا به این لحظه،مدرک مستدلی دال بر وجود حیات فرازمینی پیدا نشده.گرچه احتمالش زیاده که ارگانیسم های زنده ای خارج از سیاره ما به وجود اومده باشه.گرچه ممکنه شکلش و ساختار های حیاتیش کاملا با ما فرق کنه.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از DARK SHADOW :
ببخشید مهم نیست قرآن چی گفته؟؟؟؟
یه آدم کاملا بی اعتقاد و بی دین که برای خودش تو دنیا اسمی بود اومد گفت من باورم نمیشه چیزی که ما بعد اینهمه زحمت و آزمایش بدست آوردیم تو یه کتابی یه کسی هزار و سیصد سال پیش اومده گفته.اونم بی هیچ تحریفی.از نظر من باور داشتن به معجزات و چیزایی که قرآن اومده گفته ارتباطی با معتقد بودن شخص نداره.
دانشمندان هر سری به یه نتیجه میرسن سر قضیه ی وجود داشتن آب روی مریخ.البته الان که میگن هست ولی اگه یادتون باشه تو یه برهه ی زمانی یه عده میگفتن آب نیست و یه سری میگفتن آب به صورت منجمد روی سطح مریخ وجود داره.یه جورایی یه دوگانگی ایجاد شده بود.
1)اون آدم محترم اسم نداره؟
2)قبلا میدونستن آب بصورت منجمد تو مریخ وجود داره ولی کشف امسال ناسا در مورد وجود آب جاری بود.

خواهشا از این الفاظ یکی و یه زمانی و این ها استفاده نکنید.وقتی بحث علمی میکنید باید با ارائه شواهد شفاف و معتبر باشه.نه کلمات مجهول

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه

بچه ها جای این بحث تو این تاپیکه به نظرتون ؟
انجمن انجمن علمیه پس زاویه نگاه باید علمی باشه هر مطلبی هم که نقل میشه باید منبع داشته باشه ،یه منبع قابل استناد همگانی !
اگه میخواین بحث اعتقادی کنارش داشته باشین یا یه تاپیک جدا بزنین همینجا "نجوم در قرآن " به طور مثال
یا برین انجمن اعتقادی
با عرض پوزش از مهیا به خاطر دخالتم :-"

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

در سوره الصافات آیات ۱۰ و ۱۱ شهابها و شهاب سنګها به خوبی توصیف شده اندږ

إِلَّا مَنْ خَطِفَ الْخَطْفَةَ فَأَتْبَعَهُ شِهَابٌ ثَاقِبٌ ﴿۱۰﴾فَاسْتَفْتِهِمْ أَهُمْ أَشَدُّ خَلْقًا أَم مَّنْ خَلَقْنَا إِنَّا خَلَقْنَاهُم مِّن طِینٍ لَّازِبٍ ﴿۱۱﴾

مگر کسى که ربایشى برباید، که شهابى درخشان در پى‏اش افتد﴿۱۰﴾ پس از ایشان بپرس آیا آفرینش آنان استوارتر است یا آنانى که آفریده‏ایم، ما ایشان را از گلى چسبنده آفریده‏ایم‏﴿۱۱﴾

الان دقیقا چه چیزی از شهاب سنگ ها توصیف کرده این؟ جز اینکه یه چیزی به اسم شهاب سنگ داریم و درخشانه! مشخصاتی که کاملا با چشم مشخص و معلومه؟!

بعدم این آیه اشاره به باور داره که جنیان و شیطان می خوان از عرش خدا استراق سمع کنن و شهاب های آسمانی چون تیر هایی هستن که اونا رو از محل دور می کنن. که این موضوع تو کتاب کویر شریعتی هم بهش اشاره شده که توی درس ادبیات پیش دانشگاهی هم هست.

تفسیر آیه 7 سوره الصافات از تفسیر نور :

‏« حِفْظاً » : مفعول مطلق فعل محذوفي است و در اصل چنين است : وَ حَفِظْنَاهَا حِفْظاً . « مَارِدٍ » : متمرّد . سركش . بي‌خير و بي‌همه‌چيز . « حِفْظاً مِّنْ . . . » : مراد پاسداري آسمان از نفوذ شياطين است كه هر گاه بخواهند به عالم فرشتگان نزديك شوند و اخبار حوادث اين جهان را بدانند كه پيش از وقوع در زمين ، در آسمانهاي نزديك و دوردست منعكس است ، مورد اصابت شهابها قرار مي‌گيرند ( نگا : حجر / 17 و 18 ، ملك‌ / 5 ) .‏

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

اهم :-"
این حجم از پست توی کل تاریخ تاسیس این انجمن بی سابقه ست. :-"
میشه این دعوا رو حتّی به عنوان اولین (و شاید حتی اخرین :/ ) دعوای این انجمن ثبت تاریخی کرد. :-" #اب_گل_الود #ماهی

ممنون که بحث خوبی رو شروع کردید، ولی متاسفانه بد تمومش کردید.
این بحث ها و اظهار نظرات در مورد وجود یا عدم وجود حیات فرازمینی همیشه بوده و هست.
استناد به ایات قران مبنی بر وجود حیات فرازمینی، با چیزی که ما از حیات فرازمینی تحت عنوان UFO میشناسیم، زمین تا اسمون متفاوته. پس مقایسه کردنشون هم کار اشتباهیه، و صد البته قاطی کردن این دو موضوع و توهین به معتقدان به قران، یا غیرمعتقدان به قران.

همون جوری که زهرا هم گفت، اولین چیز توی بحث علمی اینه که ادم نگاه علمی داشته باشه. با سند و مدرک علمی، بحث کنه و به نتیجه برسه. تخریب عقیده و توهین به طرف مقابل نه بحث علمی محسوب میشه، و نه ارزش خاصی داره. ؛)

پ.ن: تاپیک پاکسازی شد.

F@RN@Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه

این متن رو چند روز پیش توی کتاب راهنمای فضا نوشته ی پیتر باند خوندم که به نظرم جالب بود:
در سال 1996 دانشمندان سازمان فضایی ناسا در شهاب سنگ آمده از مریخ بقایای چیزی را یافتند که شباهت به موجود زنده ی کوچکی داشت.این ساختار کرم گونه 100 بار نازک تر از مو بودند.دانشمندان با بررسی دقیق تر به این نتیجه رسیدند که این یافته باید فسیل درون سنگ باشد.
2ex94pi.jpg

http://www.noojum.com/nasa-news/107-nasa-news/2572-live-in-mars-surface.html

http://www.marsdaily.com/reports/Earth_bacteria_could_survive_on_Mars_999.html

F@RN@Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه

کشف ۳ سیاره جدید آن هم در فاصله ۴۰ سال نوری زمین خبری هیجان انگیز است که طی چند روز گذشته دنیای اخبار علمی را به وجد آورده است!
187552451452471268542216196215185194148228155.jpg

به گزارش خبرگزاری مهر، اخترشناسان رصدخانه جنوبی اروپا موسوم به ESO موفق به کشف ۳ سیاره جدید شده اند که به دور یک ستاره کوتوله می چرخند. نکته حیرت آور این کشف آن است که فاصله این مجموعه تا زمین تنها ۴۰ سال نوری است.
اما این تمام هیجان داستان نیست. به باور اخترشناسان هر سه این سیارات بر اساس ابعاد و دمایی که دارند قابل سکونت هستند. این اطمینان خاطر تا آن حد است که اخترشناسان این سه سیاره را به عنوان بهترین کاندیداهای کشف حیات در خارج از منظومه شمسی می دانند.
اخترشناسان با استفاده از پیشرفته ترین ابزار رصدی در رصدخانه ESO که در صحرای آتاکامای پرو واقع شده موفق به کشف این سیارات شده اند. این دنیاهای جدید به دور ستاره کوتوله قرمز بسیار سردی به نام ۲MASS J۲۳۰۶۲۹۲۸-۰۵۰۲۲۸۵ می گردند که اکنون با نام کوتاه تر TRAPPIST-۱ شناخته می شود.
بررسی های بیشتر اخترشناسان نشان داده که این سیارات از حیث اندازه شباهت زیادی به زمین دارند به طوریکه دوره حرکت مداری دو مورد از این سیارات ۱.۵ و ۲.۴ روز است. با این حال در مورد سیاره سوم اوضاع کمی فرق می کند. این سیاره مدار حرکتی نسبتا متغیری دارد تا جایی که دوره حرکت مداری آن بین ۴.۵ تا ۷۳ روز است!
به عقیده اخترشناسان، تا پیش از این تنها «تصور» می شد که سیارات فرامنظومه شمسی قابل سکونت به دور ستارگان کوتوله بسیار سرد وجود داشته باشند اما حالا این تصور به واقعیت تبدیل شده است.
ستاره کوتوله TRAPPIST-۱ سردتر و قرمزتر از خورشید منظومه شمسی است اما از حیث ابعاد چندان بزرگتر از مشتری نیست.

منبع:بخش دانش تبیان

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
اینو نمیدونم درسته یا نه :-?ولی شنیدم که ناسا اعلام کرده تا سال ۲۰۵۰ ارتباط برقرار کردن با موجودات فرا زمینی در حد تماس با اعضای خوانوادتون راحت و عادی میشه.:|
اگه اشتباهه بهم بگین لطفا!!?
منبعتون چیه؟
خب راستش هنوز هیچ شواهدی از وجود چنین موجوداتی نداریم و من شک دارم چنین چیزی صحت داشته باشه، اگه فرض کنیم چنین موجوداتی حتی وجود داشته باشن و از وجود ماهم اطلاع پیدا کرده باشن باز هم چنین،چیزی ممکن نیست. فرض میکنیم توی یک سیاره از یه ستاره ای چنین موجوداتی وجود داشته باشن که بخوان با ما ارتباط برقرار کنن، بخوایم یه فاصله متوسطی رو فرض بگیریم میشه حدود ۲۰ سال نوری، یعنی اگه ما یه پیامی رو با حداکثر سرعت ممکن براشون بفرستیم ۲۰ سال بعد به دستشون میرسه و همچنین دریافت پیام هم همین مقدار زمان.
جدا از مسئله زیاد بودن زمانش، پیدا کردن حیات به خودی خودش خیلی سخت هست و اگه هم پیدا بشه احتمال اینکه موجودات هوشمندی باشن خیلی خیلی کمتر هم میشه! پس عملا باید فکر اینکه بخوایم باهاشون ( در صورت وجود داشتن ) ارتباط برقرار کنیم رو باید بریزیم دور!

بالا