• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ M.R.A (طلای المپیاد زیست)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار
خوب سومین صندلی داغ هم صندلی M.R.A هست دارنده مدال طلای شانزدهمین دوره المپیاد زیست که می شه همین امسال! :-" خلاصه که تجربیات ایشون هم بسیار جدید هستن!
واقعا سعی کنید از وقتی که ایشون قبول کردن و دارن اینجا می ذارن استفاده کنید!
به خصوص المپیاد زیستی ها! و بقیه المپیادی ها هم قطعا می تونن از تجربیات ایشون استفاده ببرن
امیدواریم استقبال خوبی از این صندلی ها شه

ممنون از ایشون برای وقتی که می ذارن! باشد که استفاده کنید :D

arash@

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
پاسخ : صندلی داغ M.R.A (طلای المپیاد زیست)

سلام تبریک :). خب اول خودتون یک کلیتی از کتاب هایی که مطالعه کردین ،نحوه ی مطالعه ( ب خصوص بیوشیمی در چ حد) ، از چه سالی شروع کردین؟ ازمایشی دوم قبول شدین یا نه بگین ؟ و... مرسی

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

سـلام دوست عزیز :D

اولین نفرم من؟ ع؟ :D

چه حسی داری از اینکه طلای المپیاد زیستو اوردی :-"

روزی چــن ساعت درس میخوندی؟ :-"

با این اوصاف ایا کنکورم باید بدی؟ :D

ایا این مدال طلای شما تو کنکورم تاثیر داره؟ :-"

چــن ساعت سایت میومدی؟ :D

بعد تو اون تایپیک المپیاد یا کنکور که بم دیس دادی منظورت چی بود؟ :D

در کل موفخ باشی :D

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از arash@ :
سلام تبریک :). خب اول خودتون یک کلیتی از کتاب هایی که مطالعه کردین ،نحوه ی مطالعه ( ب خصوص بیوشیمی در چ حد) ، از چه سالی شروع کردین؟ ازمایشی دوم قبول شدین یا نه ؟ و... مرسی
سلام و تشکر ، خیلی بی معرفتی ، از یه شیرازی چه خواسته هایی داری :d حالا آروم آروم
من از تابستون اول به دوم شروع کردم ، دوم هم مرحله یک قبول شدم ولی دو قبول نشدم ، از سال ما دوم دیگه آزمایشی نبود و 7 نفر دومی ( وقتی من دوم بودم ) مرحله 2 قبول شدن

کلیت : کتب سه سال دبیرستان ، کتب تخصصی و حل سوال به صورت تقریبا هم ارز

بیوشیمی یه درس نسبتا سخته ، من ساختار رو از روی لنینجر و متابولیسم رو از رو استرایر خوندم ( البته بعضی بخش ها رو از رو هر دوتا کتاب )، باید یاد بگیری از کتاب های دیگه مثه voet در جهت رفع اشکال استفاده کنی ( خیلی مهمه ، شما اینقدر وقت نداری که بشینی کتب سنگین و پرحجمی مثل voet رو بخونی باید در حد اینکه یه سوال برات پیش میاد بری بگردی )
تو بیوشیمی یه نکته دیگه هم وجود داره 10000 بارهم یک فصل لنینجر یا استرایر رو بخونی به اندازه این مفید نیست که 2 ، 3 بار اون فصل رو بخونی ولی سوالاشو حل کنی چون مقدار خیلی زیادی از یاد گیری تو حل سوال به دست میاد

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از کــآزِت :
سـلام دوست عزیز :D سلام

اولین نفرم من؟ ع؟ :D نه :-"

چه حسی داری از اینکه طلای المپیاد زیستو اوردی :-" احساس خوبی دارم که نتیجه زحمتامو گرفتم :D

روزی چــن ساعت درس میخوندی؟ :-" یادم نیس ، برام هم ساعتش مهم نبوده ، ولی سعی میکردم هر وقت میتونم ( حوصلشو داشتم ! ) بخونم !

با این اوصاف ایا کنکورم باید بدی؟ :D نه دیگه خدارو شکر

ایا این مدال طلای شما تو کنکورم تاثیر داره؟ :-" کنکور نمیخواد شرکت کنم ( طلا : از کنکور معاف نقره و برنز : سهمیه بالایی در کنکور )

چــن ساعت سایت میومدی؟ :D من تفریحی سایت میومدم از تاریخ عضویتم و رنگ ستاره هام مشخصه

بعد تو اون تایپیک المپیاد یا کنکور که بم دیس دادی منظورت چی بود؟ :D فک کنم نوشته بودی المپیاد از کنکور راحت تره ولی به نظرم اصلاً اینطوری نیس و بهت پیشنهاد میدم بری حسابی تحقیق کنی قبل از هر انتخابی

در کل موفخ باشی :D متشکرم

ommmid

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
ساری

سلام و تبریک خیلی ویژه...

میشه توصیه هاتو واسه یه سال سومی که تقریبا تازه شروع کرده به خوندن بگی؟
ساعت مطالعه ای که بهش توصیه میشه و اصن کلا امیدی بهش هس یا نه و منابعی رو که اگه وقت نداشت میتونه فاکتور بگیره و منابعی که باید تمرکز بیشتری روشون داشته باشه و ...
8-> 8->

Melika Zangeneh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران

سلام . :) اول اینکه کلی تبریک میگم و اینا . :]
من اولّم و دیروز "تازه" اولین جلسه المپیاد زیست ـم بود .. معلممّون گفت باید کمپل 1 ُ مقدمه ای بر اکولوژی رفتار و بخونیم .. که بعدشم یه ریزش داریم !
میخاستم بدونم به نظرت از همین اول ِ اول از کجا شروع کنم ُ اصول ِ برنامه ریزی ـم چی باشه ؟

نام مرکز سمپاد
حلی ۲ #شوش
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
یک ترم تهران جنوب :)
رشته دانشگاه
نرم افزار

سلام !
تبریک واقعا تبریک ایشا... همیشه اینطوری خوش بدرخشی !

بنظرت سطح کمپل بالاتره یا سولومون ؟!
فیزیولوژی رو دوست داری ؟!!
چرا زیست ؟
رشته ی آیندت توی دانشگاه ؟
راستی به سن کنکور رسیدی هر دانشگاهی بخوای میتونی بری ؟

همینا دیگه
یا علی

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ommmid :
سلام و تبریک خیلی ویژه...

میشه توصیه هاتو واسه یه سال سومی که تقریبا تازه شروع کرده به خوندن بگی؟
ساعت مطالعه ای که بهش توصیه میشه و اصن کلا امیدی بهش هس یا نه و منابعی رو که اگه وقت نداشت میتونه فاکتور بگیره و منابعی که باید تمرکز بیشتری روشون داشته باشه و ...
8-> 8->
سلام ، متشکرم
1. الان بری کنکور رو شروع کنی میتونی به راحتی موفق بشی
2. اما اگه تصمیمت رو گرفتی باید یه سال بخونی مردونه بخونی
خب منابع رو نوشتم
شما به ترتیب اولویت ها بخون هر چقدرشو تونستی بخون ! سعی کن 1 و 2 رو بخونی + حل سوال

Melika Zangeneh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران

به نقل از M.R.A :
سلام ، متشکرم
1. الان بری کنکور رو شروع کنی میتونی به راحتی موفق بشی
2. اما اگه تصمیمت رو گرفتی باید یه سال بخونی مردونه بخونی

این پست ویرایش میشود
میشه در راستای ِ همین پست جواب ِ منم بدی ؟ ;;)

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

برای آدمی که دغدغه‌ی مدال نداره، پیشنهاد می‌کنی المپیاد بخوننن صرفا با انگیزه‌ی حضور توی کلاس‌های تابستونی دوره؟ ارزشش رو داره یعنی؟ از نظر جو و این ها هم دوره رو تفسیر کن.

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
منابع المپیاد زیست شناسی

به نظرم اومد این مطلب رو باید گفت :

منابع المپیاد زیستی که از طرف کمیته اعلام میشه کتاب سه سال دبیرستانه اما دونستن برخی مطالب عمیق تر از کتب وزارتی مستحب که نه واجبه !! اما نکته مهم اینه که چون از طرف کمیته چیزی اعلام نمیشه ، سلیقه ای میشه منابع و از هر کسی بپرسید چیز های متفاوتی میشنوید ! این منابعی که من می نویسم منابعی هستن که من خودم در جریان المپیاد از افراد مختلف شنیدم و سبک سنگینشون کردم !

برای موفقیت نیاز نیست همه اینا رو بخونید ( اصلا شاید نشه همه اینا رو خوند !!! ، من خودم همه اینا رو نخوندم .)

منابع المپیاد زیست :

1 . کتب زیست شناسی وزارتی دوم سوم و چهارم ( پیش دانشگاهی )

2 . فیزیولوژی : گایتون : غشا عصب عضله - قلب
2 . بیوشیمی : لنینجر : فصل 2 و 3 و 4 و 5 و 6 استرایر : فصل اصول کلی متابولیسم - فصل گلیکولیز و گلکونئوژنز - فصل چرخه سیتریک اسید
2. آناتومی گیاهی : کتاب زیست شناسی گیاهی ( کتاب وزارتی نظام قدیم ) - کتاب خانم علوی انتشارات فاطمی
2. فیزیولوژی گیاهی : فتوسنتز : تایز و زایگر : فصل 7 و 8 و 9
هورمون گیاهی : فصل مربوط به هورمون گیاهی کمپبل و رست
2. سلولی مولکولی : essential آلبرتس ( نه the cell ) : فصل 5 و6 و7 و 11 و 12 و 15 و 16
2. ژنتیک : کتاب آقای امینی ( من هنوز کتاب آقای شاهنظر رو ندیدم ولی فکر میکنم اون کتاب هم خوب باشه و نقص های کتاب آقای امینی رو نداشته باشه )
2. اکولوژی : کتاب آقای پایداری تا صفحه 108
2. رفتارشناسی : کتاب مقدمه بر رفتار شناسی کربز و دیویس ترجمه دکتر وهاب زاده

3. اکولوژی : از صفحه 108 تا انتهای کتاب اقای پایداری
3. ژنتیک : اگه از روی کتاب آقای امینی خوندین این کتاب فصل پیوستگی رو نداره و خیلی کم به اپیستازی رسیده این دو فصل رو از کتاب های دیگه ای مثل ولنیتز و استانسفیلد و گریفیث بخونید مهم تو ژنتیک توانایی حل مسئله اس ! تا میتونید سوال حل کنید .
3 . سلولی مولکولی : essential آلبرتس : فصل 8 و 9 و 10 و 17 و 18 (برای دو فصل 17 و 18 میتونید به جای essential فصل های اسکلت سلولی و چرخه سلولی کتاب آقای امیری رو بخونید فقط توجه داشته باشید که نیازی نیست اسم هارو حفظ کنید )
3. فیزیولوژی گیاهی : انتقال مواد : تایز و زایگر : 3 و 4 و 6
3. آناتومی گیاهی : سه فصل ساقه ، ریشه و برگ کتاب رست
3 . بیوشیمی : لنینجر : فصل 7
3. فیزیولوژی گایتون : کلیه
3. ریاضی : پیوستگی - حد و مشتق
3.جانورشناسی : فصل 32 و 33

4. فیزیولوژی : گایتون : گردش خون و تنفس
4. ریاضی : انتگرال

از همه مهمتر حل سوال : سوالات مرحله اول و دوم و سوالات خود کتابا ، سوالات مرحله اول و دوم به همراه جواب تشریحی اومده بیرون کتابش ، انتشارات دانش پژوهان جوان کسی که همه ی منابع رو بخونه ولی نتونه فکر کنه و استدلال کنه ( که البته خیلی بعیده! ) نمیتونه موفق بشه اما کسی که فقط کتاب های وزارتی رو بخونه اگه خیلی استدلالش قوی باشه ( که این هم خیلی بعیده !!!!!!!!! ) میتونه مرحله 1 و 2 رو قبول بشه تو دوره هم موفق بشه ! این دو حالت اکستریمه و صرفاً اهمیت حل مسئله رو نشون میده !

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از MelO :
سلام . :) اول اینکه کلی تبریک میگم و اینا . :]
من اولّم و دیروز "تازه" اولین جلسه المپیاد زیست ـم بود .. معلممّون گفت باید کمپل 1 ُ مقدمه ای بر اکولوژی رفتار و بخونیم .. که بعدشم یه ریزش داریم !
میخاستم بدونم به نظرت از همین اول ِ اول از کجا شروع کنم ُ اصول ِ برنامه ریزی ـم چی باشه ؟

صرفاً بهت میگم تو الان اولی و این یعنی کلی وقت داری ! از وقتت درست استفاده کن که بعداً حسرت نخوری ! هر نتیجه ای تو این المپیاد گرفتی باید بتونی بگی من تمام تلاشم رو کردم و با توجه به این که وقتت زیاده مفهومی بخون قشنگ زیست رو بفهم ! بنظرم حتماً کتب دبیرستان رو اول بخون تا بیاد دستت اصلاً زیست شناسی چیه و چه مباحثی داره تا گیج نشی بعداً !

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از MajiiiiiD :
سلام ! سلام
تبریک واقعا تبریک ایشا... همیشه اینطوری خوش بدرخشی ! متشکرم ! انشااله هر چی خیره پیش بیاد .

بنظرت سطح کمپل بالاتره یا سولومون ؟! من خیلی اینا رو نخوندم نظری هم ندارم اما این رو میدونم که کتب عمومی مکمل هم ان تو یه مبحث این یه چیزی گفته تو یه مبحث دیگه اون یکی قوی تره و به همین دوتا هم خلاصه نمیشه ، LIFE و Raven و اینا هم هستن !
فیزیولوژی رو دوست داری ؟!! دوست دارم ولی به نظرم سخت ترین درسه و هیچ کسی کامل نمی فهمتش قبل از اینکه بره دانشگاه
چرا زیست ؟ من میخواستم برم رشته ریاضی فیزیک سال اول هم المپیاد کامپیوتری بودم !!! :D ولی تابستون خواستم تحقیق کنم و ببینم رشته تجربی و درس زیست چی هست اصاً ! کجا بهتر از سر کلاس المپیاد زیست تو مدرسمون تو تابستون ! رفتم سر کلاس و تازه فهمیدم ، زیست اون چیزی نبوده که می گفتن تا اون موقع بهمون ! دیگه علاقه مند شدم
رشته ی آیندت توی دانشگاه ؟ هنوز مطمئن نیستم
راستی به سن کنکور رسیدی هر دانشگاهی بخوای میتونی بری ؟ انشااله

همینا دیگه
یا علی علی یارت

Melika Zangeneh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
پاسخ : منابع المپیاد زیست شناسی

به نقل از M.R.A :
به نظرم اومد این مطلب رو باید گفت :

منابع المپیاد زیستی که از طرف کمیته اعلام میشه کتاب سه سال دبیرستانه اما دونستن برخی مطالب عمیق تر از کتب وزارتی مستحب که نه واجبه !! اما نکته مهم اینه که چون از طرف کمیته چیزی اعلام نمیشه ، سلیقه ای میشه منابع و از هر کسی بپرسید چیز های متفاوتی میشنوید ! این منابعی که من می نویسم منابعی هستن که من خودم در جریان المپیاد از افراد مختلف شنیدم و سبک سنگینشون کردم !

برای موفقیت نیاز نیست همه اینا رو بخونید ( اصلا شاید نشه همه اینا رو خوند !!! ، من خودم همه اینا رو نخوندم .)

منابع المپیاد زیست :

1 . کتب زیست شناسی وزارتی دوم سوم و چهارم ( پیش دانشگاهی )

2 . فیزیولوژی : گایتون : غشا عصب عضله - قلب
2 . بیوشیمی : لنینجر : فصل 2 و 3 و 4 و 5 و 6 استرایر : فصل اصول کلی متابولیسم - فصل گلیکولیز و گلکونئوژنز - فصل چرخه سیتریک اسید
2. آناتومی گیاهی : کتاب زیست شناسی گیاهی ( کتاب وزارتی نظام قدیم ) - کتاب خانم علوی انتشارات فاطمی
2. فیزیولوژی گیاهی : فتوسنتز : تایز و زایگر : فصل 7 و 8 و 9
هورمون گیاهی : فصل مربوط به هورمون گیاهی کمپبل و رست
2. سلولی مولکولی : essential آلبرتس ( نه the cell ) : فصل 5 و6 و7 و 11 و 12 و 15 و 16
2. ژنتیک : کتاب آقای امینی ( من هنوز کتاب آقای شاهنظر رو ندیدم ولی فکر میکنم اون کتاب هم خوب باشه و نقص های کتاب آقای امینی رو نداشته باشه )
2. اکولوژی : کتاب آقای پایداری تا صفحه 108
2. رفتارشناسی : کتاب مقدمه بر رفتار شناسی کربز و دیویس ترجمه دکتر وهاب زاده

3. اکولوژی : از صفحه 108 تا انتهای کتاب اقای پایداری
3. ژنتیک : اگه از روی کتاب آقای امینی خوندین این کتاب فصل پیوستگی رو نداره و خیلی کم به اپیستازی رسیده این دو فصل رو از کتاب های دیگه ای مثل ولنیتز و استانسفیلد و گریفیث بخونید مهم تو ژنتیک توانایی حل مسئله اس ! تا میتونید سوال حل کنید .
3 . سلولی مولکولی : essential آلبرتس : فصل 8 و 9 و 10 و 17 و 18 (برای دو فصل 17 و 18 میتونید به جای essential فصل های اسکلت سلولی و چرخه سلولی کتاب آقای امیری رو بخونید فقط توجه داشته باشید که نیازی نیست اسم هارو حفظ کنید )
3. فیزیولوژی گیاهی : انتقال مواد : تایز و زایگر : 3 و 4 و 6
3. آناتومی گیاهی : سه فصل ساقه ، ریشه و برگ کتاب رست
3 . بیوشیمی : لنینجر : فصل 7
3. فیزیولوژی گایتون : کلیه
3. ریاضی : پیوستگی - حد و مشتق
3.جانورشناسی : فصل 32 و 33

4. فیزیولوژی : گایتون : گردش خون و تنفس
4. ریاضی : انتگرال

از همه مهمتر حل سوال : سوالات مرحله اول و دوم و سوالات خود کتابا ، سوالات مرحله اول و دوم به همراه جواب تشریحی اومده بیرون کتابش ، انتشارات دانش پژوهان جوان کسی که همه ی منابع رو بخونه ولی نتونه فکر کنه و استدلال کنه ( که البته خیلی بعیده! ) نمیتونه موفق بشه اما کسی که فقط کتاب های وزارتی رو بخونه اگه خیلی استدلالش قوی باشه ( که این هم خیلی بعیده !!!!!!!!! ) میتونه مرحله 1 و 2 رو قبول بشه تو دوره هم موفق بشه ! این دو حالت اکستریمه و صرفاً اهمیت حل مسئله رو نشون میده !

لینک اینا رو داری ؟

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

سلام،

من دومم؛ تقریباً نصف کمپل رو خوندم تا الان. با این شرایط به نظر شما بهتره کدوم منابعی که ذکر کردید رو اول بخونم تا بازده بیشتری داشته باشه؟ بعد، چقدر با برنامه‌ریزی درس می‌خوندید؟ مثلاً این جوری بود که اول هفته تعیین کنید که چی می‌خواید بخونید؟ کلاً می‌شه یه کم دربارۀ برنامه‌ریزی‌تون توضیح بدید؟

سؤال‌های دوره‌های قبل رو چه زمانی باید حل کرد؟

درس مدرسه هم می‌خوندید؟ :D

با تشکر.

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از SaϔnA.M :
برای آدمی که دغدغه‌ی مدال نداره، پیشنهاد می‌کنی المپیاد بخوننن صرفا با انگیزه‌ی حضور توی کلاس‌های تابستونی دوره؟ ارزشش رو داره یعنی؟ از نظر جو و این ها هم دوره رو تفسیر کن.
متوجه نمیشم ، یعنی حضور در دوره تابستان ، سه ماه فشار و دغدغه براتون انگیزس ؟

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از MelO :
لینک اینا رو داری ؟
متاسفانه المپیاد زیست المپیاد گرونیه ! این کتابا همش فارسیه و باید بخری یا از کتابخونه مدرسه یا جای دیگه ای بگیری .

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از نسترنّگار :
سلام،

من دومم؛ تقریباً نصف کمپل رو خوندم تا الان. با این شرایط به نظر شما بهتره کدوم منابعی که ذکر کردید رو اول بخونم تا بازده بیشتری داشته باشه؟ بعد، چقدر با برنامه‌ریزی درس می‌خوندید؟ مثلاً این جوری بود که اول هفته تعیین کنید که چی می‌خواید بخونید؟ کلاً می‌شه یه کم دربارۀ برنامه‌ریزی‌تون توضیح بدید؟

سؤال‌های دوره‌های قبل رو چه زمانی باید حل کرد؟

درس مدرسه هم می‌خوندید؟ :D

با تشکر.
سلام ، وقته خوبی رو پیش رو داری استفاده کن ، کمتر هم بیا نت !
من سعی کردم منابع رو به ترتیب اولویت بنویسم ، کمپبل کتاب خیلی خوبیه و با خوندنش خیلی چیزا یاد گرفتی اما یکم خوندنش رو کم کن و در کنار منابع دیگه بخونش ، نباید کمپبل کاری بکنه که کتابای تخصصی رو نخونی . من خوندم از کتابای عمومی مثل کمپبل برای رفع اشکال استفاده می کردم یعنی سوالای مرحله یک و دو رو که حل می کردم میدیدم در مورد یه مطلبی سواد ندارم از رو کمپبل می خوندم ، یا مثلا فیزیولوژی رو از رو کمپبل خوندم چون یه دید عمومی خیلی خوبی به آدم میده .

یه نکته رو توجه داشته باشید نمیشه انرژی گذاشت پشت یه مطلب و همون رو خوند مثلا اول فیزیولوژی میخونم تموم که شد میرم ژنتیک ! باید سعی کنید هم ارز پیش برید تا کم نیارید .

منظورت از سوالای دوره های قبل سوالای مرحله یک و دو عه ؟ یکی دوماه قبل از مرحله یک ، مرحله یک ها و یکی دوماه قبل مرحله دو ، مرحله دو ها باید جوری وقت بذارید که برسید رفع اشکال کنید مثلا دو روزی یه آزمون بقیش رفع اشکال میشه حدود یک ماه ، اگرم احساس میکنی بعضی مباحث خیلی عقبی و رفع اشکال زمان زیادی میبری ، مثلا میشه 2 ماه .

نه درس مدرسه رو نمیخوندم !

ommmid

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
ساری

درک نمیکنم وقتی میگی درس مدرسه رو نمیخوندی...
تو مدرسه تون معلما درسایی رو که میدادنو نمیپرسیدن یعنی؟امتحان نمیگرفتن؟
شاید بشه از زیرشون قسر در رفت تو مدرسه ی ما ولی فقط تو فاصله بین مرحله اول تا دوم تاحدودی اونم...نه :-< همه ی امتحانا...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا