• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور یا المپیاد؟

به نظر شما کسی که رشته اش ریاضی است بهتر است کدام راه را انتخاب کند؟

• فقط برای کنکور بخواند

رای‌ها: 1 5.9%
  • فقط برای المپیاد بخواند

رای‌ها: 1 5.9%
  • کنکور را در الویت قرار دهد و کنارش المپیاد بخواند

رای‌ها: 5 29.4%
  • المپیاد را در الویت قرار دهد و کنارش کنکور بخواند

رای‌ها: 6 35.3%
  • اصلا ریاضی به درد نمی خورد

رای‌ها: 4 23.5%

• رای‌دهندگان
    17
  • Poll closed .

einistein

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Jk
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
H
رشته دانشگاه
H
پاسخ : المپیاد یا کنکور

به نقل از MHO :
تجربه ثابت کرده یا المپیاد شرکت نکنید یا اگر میکنید حتما برید شیمی :D
امسال مدرسه ما سه تا مدال شیمی داشت,یکیشون ریاضی بود..دوتا از اونا رتبشون شد 150 :Dیکی ریاضی یکی تجربی...
بخاطر اینکه شیمیشون کلا اکی بود و تا عید اصن لای شیمیم باز نمیکردن و همیشه شیمیاشون 80-90-100بود اما المپیادی های دیگه المپیاد خودشونم بزور میخوندن
تازه سال 93,رتبه هفت منطقه یک از مدرسه ما بود ک المپیاد شیمی نقره داشت..
تو همین سمپادیا هم,خیلی از کسایی ک شیمیشون رو بالا زدن و بیشترشون هم رتبه های شاخ اوردن المپ شیمی بودن

برید شیمی باحالم هست B-)
البته فک کنم شیمی رو بخاطر این پیشنهاد میکنی که زودتر ادم میتونه خودشو بالا بکشه . ولی نتیجه گرفتن تو المپیاد ریاضی زمان بره .

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

من چیزی که توی المپیادیای مدرسمون دیدم این بوده که اونایی که از اول درسشون خوب بوده و جزو نفرات خوب پایه بودن جدا از کسب مدال یا عدم کسب تو کنکور نتایج خیلی خوبی آوردن ولی اونایی که خوب نبوده درسشون ضربه خوردن . یعنی اونایی که درسشون خوب نیست [nb]درس خوب یعنی اونایی که همیشه به این عنوان ازشون یاد میشه و مطرح بودن همواره تو درس و امتحانا[/nb] ریسکش زیاده دیگه . اگه مدال نیارن وضعشون بد میشه

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از u.k band! :
البته فک کنم شیمی رو بخاطر این پیشنهاد میکنی که زودتر ادم میتونه خودشو بالا بکشه . ولی نتیجه گرفتن تو المپیاد ریاضی زمان بره .
ن بخاطر این پیشنهاد کردم ک المپیاد شیمی ها,مجبورن دقت و سرعت خودشون رو خیلی بالا ببرن..حتی با وجود اینکه میتونن از ماشین حساب استفاده کنن,در هر حال محاسبات و دقتشون زیاد میشه..چون چیزی ک من از تصحیح اوراق میدونم,در سوالات تشریحی اول جواب رو نگاه میکنن بعد راه حل و اگر جواب اشتباه باشه کل نمره رو از دست میده..
این دقت و سرعت,حتی اگر منجر به مدال نشه در کنکور بدرد میخوره...

ترنم فوقانی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان دو
شهر
تهران

به نقل از ایلیا :
اولا که مطمئن نباش به برداشته شدنه کنکور، قرار بود سال 94 کنکور برداشته بشه، الان ملت دارن برای 95 میخونن! و اینکه، فرضا برداشته بشه، خب مدال هم سابقه تحصیلی محسوب میشه دیگه :-?

خب درسته اصلا تکلیف ما معلوم نیس ~X(
ولی من سوالم اینه که اگه بخوام مثلا برم دانشگاه تهران باید چیکار کنم(اگه کنکور رو بردارن)
خب اگه معدلم خوب باشه یا المپیاد مدال آورده باشم بدون هیچ آزمون یا ....... وارد دانشگاه میشم

mohaddeseh ti

❄️mohi
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
اینستاگرام

من خودم کنکور و انتخاب کردم
چون دیدم که اینده ادم ارزش ریسک کردن نداره
و او تایم و بزاری واسه کنکور همون قدم نتیجه میگیری
مثلا یکی از دوستام سر یه تست مرحله 2 قبول نشد خب خیلی سخته وقتی دو سالت و گذاشتی

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

به نقل از ترنم فوقانی :
خب درسته اصلا تکلیف ما معلوم نیس ~X(
ولی من سوالم اینه که اگه بخوام مثلا برم دانشگاه تهران باید چیکار کنم(اگه کنکور رو بردارن)
خب اگه معدلم خوب باشه یا المپیاد مدال آورده باشم بدون هیچ آزمون یا ....... وارد دانشگاه میشم

حالا که مشخّص نیست، تو فرض بگیر کنکور هم باشه.
برو المپیاد رشته ای که دوست داری رو بخون، ولی یادت باشه المپیاد یه ریسکه. حتّی اونایی که الآن دوره‌ن هم وضعیت‌شون مشخّص نیست،ممکنه اوناهم کنکوری بشن.
موّفق اونی‌ه که المپیاد و کنکورش رو باهم پیش ببره. مثلاً اگه روزی 6 ساعت المپیاد می‌خونی، دوساعت [nb]و یا حتّی اگه نیاز بود؛بیش‌تر.[/nb]مفید رو حداقل وقت بذار برای درسای مدرسه‌ت. اینجوری دغدغه‌ت هم کم‌تره و با خیالِ راحت به المپیادت می‌رسی و مدرسه هم ساپورتت می‌کنه و حتّی اگه تویِ المپیاد هم رتبه نیاری توی کنکور یا آزمون‌های ورود به دانشگاه رتبه ی خوبی می‌آری و رشته و دانشگاهی که می‌خوای رو از دست نمی‌دی.

به نقل از Mohadde3tii :
من خودم کنکور و انتخاب کردم
چون دیدم که اینده ادم ارزش ریسک کردن نداره
و او تایم و بزاری واسه کنکور همون قدم نتیجه میگیری
مثلا یکی از دوستام سر یه تست مرحله 2 قبول نشد خب خیلی سخته وقتی دو سالت و گذاشتی

کنکور گاهاً خیلی سخت‌تر از المپیاده؛ طوری که ما سرِ کلاسِ المپیاد بعضی از سوال‌های کنکور رو حل می‌کردیم. هر دوتاشون می‌تونن ریسک باشن، ولی اگه علاقه و تلاش رو در کنارِ هم داشته باشی توی هرکدوم که بخوای موفّقی.

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
سارا جان به نظرم اول بهتره هدفتو از المپیاد خوندن مشخص کنی و انتخاب رشته هم بکنی بعد راجب شرایط و منابع رشته موردنظرت تحقیق کنی بعد تصمیم بگیری...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
نه
بری واسه خودت کیف کنی
کاری هم به کسی نداشته باشی و برعکس کسی هم کاری به کارت نداشته باشه
پول از کجا بیاری اونوقت؟
از آسمون میاد
آره راست میگی
یادم نبود از آسمون پول می‌باره(صرفا مزاح )

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی

Reihaneh.M

ریحـــانه...
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1387
@سارا خانم
ببین دخترم، من به حرفای بعضا عجیب بقیه کار ندارم اما همیشه وقتی کسی مثل شما تو دوراهی میمونه و از من کمک میخواد اینو بهش میگم.
فرق نداره تو بری کنکور یا المپیاد.
تو هردوش سختی های زیاد و رقابت های تنگاتنگی هست. بیشتر به خودت بستگی داره .
اینکه علاقه و انگیزه داشته باشی و سخت کوش باشی خیلی مهمه. اگه این ویژگی هارو تو خودت می بینی مطمئن باش هرکدومش بری سربلند میای بیرون.
بعدشم هنوز یه کم برات زوده. تا زمانی که تو راهنمایی هستی باید خودتو به درس خوندن عادت بدی و بعد که رفتی دبیرستان ، با توجه به علایق و استعدادات و ویژگی هات تصمیم بگیری.
ولی دیگه اون موقع کار برات آسون تره چون تو راهنمایی یادگرفتی درس بخونی پس چه کنکور بری و چه المپیاد میتونی با توکل به خدا موفق بشی.
اینم تو ذهنت داشته باشه که نه کنکور اون غولیه که همه ازش حرف میزنن نه المپیاد اون چیزیه که فقط مخصوص نابغه های خیلی خاصه. هردوش هم مزایا و معایب خودشو داره.
تصمیم گیری با توئه.

گفتی مادر و پدرت مخالفن با المپیاد.
ببین غصه ی مخالفت مادر و پدر رو نخور که این ساده ترین مشکل المپیاده :)
اونا هم موفقیت تو رو میخوان.
اگه ببینن چه قدر المپیاد رو دوست داری و چه قدر براش تلاش میکنی، متوجه میشن که توانایی اش رو داری بنابراین با یه کم حرف زدن راضی میشن. اگه نشدن هم میتونی از معلمات کمک بگیری به شرطی که نشون داده باشی میتونی:)
پس فعلا تمرکزت رو بذار رو درس خوندن. خصوصا درسای مهم و سرنوشت ساز.
میتونی درکنارش مطالعه ای روی المپیاد هم داشته باشی تا بهتر بتونی تصمیم بگیری اما فکرتو مشغول نکن.
همونطور که گفتم رمز موفقیت تو هردوش سخت کوشیه پس فقط باید یادبگیری پشتکار داشته باشی.
اگه به راهنمایی بیشتر نیاز داشتی میتونی تو پ خ بهم پیام بدی. تا جایی که بتونم کمک میکنم:)

موفق باشی دختر عزیزم*-*

Manya

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
من دهم ام و خیلی هم علاقه مندم به اینکه در المپیاد شرکت کنم ولی دوتا مشکل هست
اول اینکه نمیدونم اصلا شرکت کنم یا نه چون میترسم وقتم برای کنکور هدر بشه یا اینکه بخاطر المپیاد خسته بشم و برای کنکور نتونم بخونم و با تمرکز کردن روی درس های اختصاصی، عمومی های کنکور رو پایین بزنم و وقت نکنم بخونم، چون یکی از اطرافیان ما که فرزانگان 1 بود همین اتفاق در کنکور براش افتاد
و دوم اینکه میترسم المپیاد شرکت کنم و اواسطش دیگه حوصله ی ادامه دادن نداشته باشم
اطراف من هم دقیقا دوستایی هستن که منو از شرکت در المپیاد منصرف میکنن یا اینکه میگن تو مرحله دوم المپیاد های راهنمایی رو قبول نشدی که میخوای اینو قبول بشی و این حرفا
توروخدا کمکم کنین و واقعا رو راست جوابمو بدین
شرکت بکنم یانه؟!!؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
سلام
اول اینکه نمیدونم اصلا شرکت کنم یا نه چون میترسم وقتم برای کنکور هدر بشه یا اینکه بخاطر المپیاد خسته بشم و برای کنکور نتونم بخونم و با تمرکز کردن روی درس های اختصاصی، عمومی های کنکور رو پایین بزنم و وقت نکنم بخونم، چون یکی از اطرافیان ما که فرزانگان 1 بود همین اتفاق در کنکور براش افتاد
و دوم اینکه میترسم المپیاد شرکت کنم و اواسطش دیگه حوصله ی ادامه دادن نداشته باشم
اطراف من هم دقیقا دوستایی هستن که منو از شرکت در المپیاد منصرف میکنن یا اینکه میگن تو مرحله دوم المپیاد های راهنمایی رو قبول نشدی که میخوای اینو قبول بشی و این حرفا
شرکت بکنم یانه؟!!؟؟
سلام
چیزی که هست اینکه که اگه کسی واقعا برای المپیاد تلاش کنه و درنهایت مجبور بشه کنکور بده، شکست خورده نیست چه بسا کنکورشو ممکنه خیلی هم عالی بده، مثالش خیلی از رتبه های تک رقمی امسال هستن که نقره یا برنز المپیاد های مختلف بودن، منم با توجه به کسایی که دیدم میگم کسی نبوده که بخاطر المپیاد، کنکورش به فنا رفته باشه و ذهنیت خودمم قبل شروع کردن المپیاد همین بود که "اگه نشه چی؟". اگه واقعا دوست دارید وقت زیادی رو صرف چیزی که دوست دارید بکنید و در جهت علاقتون درس بخونید، المپیاد (در صورت عدم کسب نتیجه) مانع کنکور نخواهد بود.

آخرین ویرایش:

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
سلام
شرکت بکنم یانه؟!!؟؟
به نظرم روی یک برگه مزایا و معایب المپیاد رو بنویسین و با توجه به شرایط تصمیم منطقی بگیرید. المپیاد راه زیبایی و اگر بخواهید از‌ این راه استفاده کنید باید هزینه بدید.
منطقی باشین.

Manya

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظرم روی یک برگه مزایا و معایب المپیاد رو بنویسین و با توجه به شرایط تصمیم منطقی بگیرید. المپیاد راه زیبایی و اگر بخواهید از‌ این راه استفاده کنید باید هزینه بدید.
منطقی باشین.
هزینه اش فعلا برای من مسئله ای نیست
برای مزایا و معایبش هم هر چقدر هم فکر کردم به نتیجه ای نرسیدم برای همین اینجا مطرحش کردم

بالا