• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور یا المپیاد؟

به نظر شما کسی که رشته اش ریاضی است بهتر است کدام راه را انتخاب کند؟

• فقط برای کنکور بخواند

رای‌ها: 1 5.9%
  • فقط برای المپیاد بخواند

رای‌ها: 1 5.9%
  • کنکور را در الویت قرار دهد و کنارش المپیاد بخواند

رای‌ها: 5 29.4%
  • المپیاد را در الویت قرار دهد و کنارش کنکور بخواند

رای‌ها: 6 35.3%
  • اصلا ریاضی به درد نمی خورد

رای‌ها: 4 23.5%

• رای‌دهندگان
    17
  • Poll closed .
  • شروع کننده موضوع

asmana

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
لطفا هر چه زودتر جواب دهید!!! (; ;))

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار
پاسخ : کنکور یا المپیاد؟

به نظر من المپیاد راه بهتریه مخصوصا اگه به اندازه ی کنکور روش وقت بذاری

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

من خودم المپیادی نبودم ، ولی با چیزایی که از اطرافیان و دوستان دیدم اگه به عقب برمیگشتم به جای فعالیت های دیگه المپیادو انتخاب میکردم !شما وقتی المپیادی هستین رو یه درس متمرکز میشین و اونو تا حد خیلی عالیی که تو دبیرستان به دردتون میخوره یاد میگیرید ، درصورتی که قبول شین که راهتون از کنکور جدا میشه و این خیلی خوبه ! قبول هم نشین در بدترین حالتش اینه که بخواین از اول مهر سال پیش شروع کنید کنکوری خوندن ! خب الان شما هم تسلط خوبی تو اون درسی که المپیادی بودین دارین و هم اینکه برعکس خیلی از کنکوری های دیگه ساعت مطالعتون زیاد شده و بدون اینکه کمترین فشاری رو تحمل کنید میتونید زمان زیادی رو درس بخونید !
البته اینم اضافه کنم که راهی که باید برید خیلی سخت تر از حالت عادی میشه و فقط علاقه به المپیاده که میتونه باعث شه وسط راه کم نیارین و در نهایت به مقصد برسین !
موفق باشید !

dani

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
کامپیوتر-سخت افزار

به نظر من بهتره اول اینو بررسی کنیم که آیا اصلن حوصله ی المپ رو داریم یا ن؟!
بعدش اینکه یه جورایی اگه وقت هستش بهتره بریم دنبالش!
و در ضمن یکم باید درسای مدرسه رو بیخیال شی تا بتونی المپ رو بهتر بخونی و به یه جایی برسی!
در کل المپ خونی مخصوصن ریاضی یه جورایی که با خوندن و حتا موفق نشدن لااقل 9تا کتاب ریاضی که تو کنکور منبع هستنو کامل و بیش از سطح کتاب و مفهومی تر بلدی!

• شروع کننده موضوع

asmana

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان

مرسی که راهنماییم کردید ;;)
ولی بازم میترسم بچسبم به المپیاد!آخه معلما با آدم راه نمیان ~X(
خیلی سردرگمم!کمک!! :-s

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

مشاور ما خخخخخ روي المپياد تاكيد داره
ميگه بچه هاي المپيادي از بقيه موفق ترن
اگه ك مقام اوردي ك عالييييييييييييييييييييييييه اگرم ن بازم عالييييييييييييييه
چون تسلطتو روي اون درس بالا بردي
بنظرم زياد حساس نشو ك قبول شي...چون پارتي بازيم زياده

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

برا ریاضیا شاید المپیاد بهتر باشه ولی برای تجربی نه.چون زیستی که برا المپ زیست میخونن زمین تا آسمون با مدل کنکور تفاوت داره.
در کل المپیاد راه پر ریسکیه. :-"

ddnarges

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
( فرزانگان حکیم زاده)
شهر
یزد

سلام بچه ها !
من حس میکنم الان واقعا به راهنمایی یکی نیاز دارم !
من الان سال سوم ریاضیم ! از سال اول دبیرستان همیشه دوست داشتم وتو برنامم بود که برای المپ فیزیک بخونم ولی هیچ وقت جدی اینکارو نکردم الانم یه کم جسته و گریخته دارم سعی میکنم بخونم ولی میبینم که نمیتونم درسای مدرسمو دنبال کنم و با وقت کمی هم که دارم اصلا نمیدونم شانسی دارم یانه ؟!!! حالا ممکنه شما بااین وضعیت من که تا حالا نخوندم و وقتیم ندارم . بهم بگید بیخیال المپیاد بشم و برم کنکورمو بخونم یا همه ی اراده و تلاشمو بزارم رو المپ و ببینم نتیجش چیه ؟ من اگه بدونم شانسی هست حتما سعی میکنم همه ی تلاشمو بکنم... میترسم بیخیالش بشم ولی همیشه حسرت کاریو که نکردم و بخورم !!
حالا نظرتون چیه ؟!!

Pari_sa

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
Tehran
مدال المپیاد
Fizik_noujom

bana be dalayele siasi... mahrom...

عزیزجان دوستانه میگم اگه سوم ای بیخیال طلا شو صرفن...
ولی درحد جون کندن بخون در کنار درس مد چون واقعن ذهنت تو ریاضی و فیزیک باز بشه برات خوبه
ی نقره یا برنز بیاری ام که دمت جوش
آما
جدن زمانت کمه
و حتمن درست و حسابی بچسب به کنکورت هم...
و ببین اعصاب و حوصله خوندن المپ رو داری?
اعصاب 2ساعت سر ی سوال بشینی حل نشه رو داری?
و
پارتی بازی ها و سهمه ها و زد و بندها رو بسنج خودت...
من 3سال دبیرستان ام رو سرش گذاشتم و از همه زیر و بمش خبر دارم
خودم ام الپ فیزیک بودم
سال اول ریاضی 3جلسه سر کلاسای باشگا نشستم ولی بخاطر سن ام انداختنم بیرون :ذی
آخرای سال اول شروع کردم واس فیزیک و دوم باشگاهی شدم و مدالی...
:‏)‏

K.A

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تيزهوشان مرند
شهر
مرند

به نقل از asmana :
مرسی که راهنماییم کردید ;;)
ولی بازم میترسم بچسبم به المپیاد!آخه معلما با آدم راه نمیان ~X(
خیلی سردرگمم!کمک!! :-s
مشكل منم هست. آدم مجبور مي شه كلي رو عمومياي مزخرف وقت بذاره به خاطر معلماي عقده ايش...
من روي عموميا بيشتر وخ مي ذارم. چون رياضي و فيزيك عين آب خوردن همه رو بيست ميشم. ولي دين و زندگي، مطالعات، عربي...
اوه اوه اوه... نگوووووو

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

بستگی به میزان علاقت داره...اگه به یه درسی خیلی علاقه داری المپیادو بخون...
ببین 1 نکته ای هست.(اینو از طرف خودم که 2 ساله دارم المپیاد میخونم میگم.)المپیاد خوندن مثل تفریحه.یعنی اگه میری سمت المپیاد ،مثه کنکور بهش نگاه نکن.
نمیگم اگه قبول نشدی اصلا ناراحت نمیشی ُ اینا.اگه تواناییشو داشته باشی و قبول نشی خیلی هم غصه داره.اما وا3 آدمی که اون درسو خیلی دوست داره،علاوه بر غصه ،2سال کاریو که دوس داره کرده.
مثلا بعضی آدما خیلی جدی موسیقی کار میکنن.یا ورزش مثلا.و انقد درگیر این کاران که تا قبل پیش درس مد نمیخونن.المپیادم اینجوریه.یه تفریحه.تفریح تو چیزی که دوست داری...

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

سلام
واسه بچه های ریاضی و فیزیک
باید ببینه المپیاد رو واسه چی می خواد بخونه
واسه مدال گرفتن
واسه اینکه به اون درس خیلی علاقه داره
بنظر من هدف نباید مدال باشه :D
چون المپیاد یعنی روز و شب رو گذاشتن واسه یه درسی که بهش علاقه داری از روی اجبار نمی خونی (مثل عربی) آدم می خونه چون حال می کنه با خوندنه اون درس
المپیاد یعنی چند ساعت رو یه مسئله وقت گذاشتن و خسته نشدن
اگه واسه مدال المپباد بخونین بعیید می دونم با فشار و استرسی که رو آدم می یاد نتیجه خوب تهش بگیرین.
-------------------------
یه شفاف سازی هم بکنم المپیاد مخصوصا المپیاد ریاضی اینقدر رقابت بالاست که به این آسونی ها نمی شه مدال گرفت بچه هایی که تهران می خونند از راهنمایی با المپیاد آشنا هستند و واسش می خونند یعنی یه کتاب مقدماتی که آدم دسش می گیره سال دوم دبیرستان می بینه رقیبش این کتاب رو سال سوم راهنمایی خونده :D اما آدم اگه باهوش باشه و پشتکار زیادی بذاره (بعد یه مدتی حدافل باید برسین روزی 10 ساعت خوندن)می تونه خودش رو تا حده زیادی برسونه اما آدم باید از درس مدرسش واقعا بزنه
باید دبیر المپیاد باشه که دسه آدم بگیره راهو نشونش بده حداقل بدونه چی بخونه ، اصلا المپیاد خوندن بدونه استاد دوره خود چرخیدنه
یه چیز دیگه هم که هست فشار روانی هست که به آدم می یاد چون یکی اومده کلی وقت گذاشته تلاش کرده از درسه مدرسش زده هی می بینه هم کلاسی هاش کنکور می خونند خودش درسه مدرسه هم نمی خونه ، این حس به آدم تلقین می شه که اگه قبول نشه کنکورم چیزی نمی شه که این غلطه :>
آدم اگه اون فشار روانی روش نباشه یعنی این این ایمان رو داشته باشه که المپیاد قبول نشه کنکور به هر حال موفقه خیلی راحت تر به راحش ادامه می ده
-----------------------
مزیت های المپیاد(بغیر از چیز های مادی)
فکر آدم باز می شه یه جورایی مسئله ها رو خلاقانه حل می کنید پایه تون خیلی خیلی خیلی قوی می شه
اینا رو وقتی برین دانشگاه متوجه می شین می بینید کسایی که المپیادی بودن یه دفعه یه سوال رو جوری حل می کنند بهتر و قشنگ تر از استاد P:>
المپیادی ها درس رو بهتر می گیرن کلا سرعتشون بالاست(هم خودم تجربه کردم هم از خیلی خیلی ها شنیدم و دیدم اصلا راسته راسته :D)
یه فرقی هم بین المپیادی که روزی 6 ساعت از راهنمایی و المپیادی روزی 12 ساعت از دبیرستان هست فرق اینه المپیادی که روزی 12 ساعت وقت می زاره با خرخونی مشکل نداره و کم نمیاره واسه زیاد خوندن این خوبه اما بودن المپیادی های 6 ساعتی که تو دانشگاه کم اوردن از بچه های عادی چون عادت نداشتن به خرخونی(نقل از دوسم تو شریف)
بعد تو دانشگاه که می رین می بینین خیلی از درس هایی که می خوان بهتون بدن بلدن مخصوصا اونایی که المپیاد فیزیک می خونند چون تو دانشگته فبزیک یک و دو هالیدی درس داده می شه که بچه های المپیادی اینارو تو دبیرستان می خونند.
----------------------
اگه خدا نکرده المپیاد قبول نشین :D

جای نگرانی نیست اگه روحیتون حفظ کنین و از تابستون شروع کنین به خوندن با یه مشاور (یه آدمی موفقی که که بگه چه کتاب هایی بخونی و چیز های پایه رو بگه نه بیشتر)
می تونین رتبه زیر هزار منطقه(1یا2) راحت بیارین

البته اینم بگم دیگه خیلی هم نباید درس مدرسه بزنین عمومی ها بجز عربی مشکلی نیست که ازشون بزنین اما اگه المپیاد ریاضی می خونید فیزیک دبیرستان رو داشته باشید و اگه المپیاد فیزیک می خونید ریاضی دبیرستان (; حفظ کردن روحیه و اینکه بعد دو سال با جدیت خوندن بازم با جدیت بخونی آسون نیست

-------------------
تجربه هایی که دیدم

یکی از بچه های تهران دیدم روزی 6 ساعت از راهنمایی می خوند تهشم تیم ملی شد درس مدرسه هم 17-18 می اورد
یکی دیگه از سال اول دبیرستان شروع کرد درس مدرسشو و تفریح رو به نسبت داشت اکثر وقتش هم رو المپیاد
مرحله دوم قبول نشد کنکور از تابستون خوند رتبشم طرفای 120 منطقه 2 شد
یکی دیگه مشابه حالت قبل رتبش 250 منطقه دو شد(بعد از عید واسه کنکور درست نخوند)
یکی دیگه از اول تا سال دوم دبیرستان المپیاد ریاضی دوم تا سوم المپیاد فیزیک جفتشم مرحله اول فقط قبول شد کنکور هم 400 منطقه دو
یکی دیگه هم بل کل درس مدرسه زد المپیاد ریاضی مرحله دو قبول نشد تابستونم درست نخوند اما از مهر درست خوند 800 منطقه 2 شد.
یکی دیگه بل کل درس مدرسه زد یعنی از سال دوم درس مدرسه ول کرد سال سوم چند ماه مدرسه نرفت :D المپیادم مرحله دو قبول نشد تابستونم درست نخوند یعنی یکم می خوند اما اشتباه یعنی اینقدر پرت بود از کنکور که شیمی یک تابستون خوند فکر می کرد تو کنکور می یاد :D ریاضی هم واسه کنکور نخوند فقط بعد عید نمونه سوال های سال های قبل حل کرد 40 درصد زدم زد رتبشم 9000 کشوری
این ها که گفتم تو المپیاد به این مرحله رسیده بودن که سوال های سال پیش رو حل کنند تو وقت معین
اما یه چیز که مهم سر جلسه هست و نحوه ی نگارش ممکنه آدم بلد باشه اما سره جلسه خراب کنه همه چی دود شه (;
----------------------
اگه المپیاد انتخاب کردی فکر مدال نباش بخون مدال خودش می یاد

kowsar irani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مراغه
المپیاد یا کنکور

تو این تاپیک میخوام راجب المپیاد بحث کنم وبا تاپیک از سال چند واسه کنکور اقدام کنیم متفاوته.ازشما میخوام واسم نظر بذارین (مخصوصا کسایی که المپیاد دادن)که المپیادی شدن بهتره یا این که خودمون مستقیم تو خط کنکور قرار بدیم و به المپیاد فکر نکنیم.اصلااگه بخوام المپیاد بخونم چه جوری شروع کنم؟کم و کیفش چه جوریه؟چی بخونم؟چه قدر بخونم؟چیکار کنم که موفق بشم؟شما چه تجربه ای دارین؟اصن المپیاد درکل جه جوریاست؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. :)

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...
پاسخ : المپیاد یا کنکور

اسپم : من چند بار برات بگم باید چیکار کنی ؟؟؟ :((
ولی درکل بابت تاپیک ممنون

به نقل از ℓζ£ :
قبل از هرچیزی اینو فراموش نکن که با قبولی در مرحله دوم توی سال اول بهیچوجه اجازه شرکت در دوره رو نخواهی داشت
بنابراین کارکردن المپیاد توی سال اول یعنی ایجاد آمادگی برای شرکت در سال های دوم و سوم
خب این خوبه که بخوای از سال اول خودتو آماده کنی
بهترین منبع برای تو کسایی هستن که خودشون به صورت خیلی کاربردی المپیاد رو جدی گرفتن
برای المپیاد باید اول از همه بدونی دقیقا به کدوم رشته علاقه داری تا برای سال بعد نخوای از شاخه ای به شاخه دیگه بپری
دوم برای شروع باید با کتابای درسی سال های بالا شروع کنی و تا اونا رو خیلی خیلی خیلی خوب یاد نگرفتی سراغ کتابای منبع نمیری
بعد از اینکه کتابای درسی رو کامل یاد گرفتی سراغ کتابای منبع میری که بسته به نوع رشته متفاوت هستن
در این حین ممکنه با تناقضات زیادی از سمت کتابای درسی مواجه بشی که برای المپیاد درستاشونو قبول میکنی ولی برای کنکور فقط حرف کتاب درسی ملاک خواهد بود حتی اگه غلط باشه
در آخر اگه خواستی خیییلی بیشتر یاد بگیری سراغ کتابای تکست میری
ولی خیلی هم به اونا نیازی نیست

معمولا برای المپیاد توی مدارس کلاس هم میذارن و معلماشون اکثرن دانش آموزان مدال دار سالای قبل هستن
از اونا هم استفاده کنی خوبه

با خیلی ها مشورت کن اما از هرکسی نه
فقط کسایی که کامل از المپیاد و کنکور خبر داشته باشن
تصمیمتو قطعی کن که از کاری که میخوای انجام بدی مطمئن باشی

سئوالی بود در خدمتم

یه سئوال : چه رشته ای میخوای انتخاب کنی برای المپیاد تا منابعشو بگم

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

میشه دوتاییشو داشت ولی به شرط رعایت توازن. من دوستی داشتم که المپیادی بود و خیلیم کارش درست بود حالا مرحله 2 قبول نشد ولی درس مدرسشو جوری خونده بود که تونست یه کنکور فوق العاده بده و رتبش بشه 34. اگه بخواین فقط بچسبین به المپیاد و درس مدرسه رو ول کنین ضرر میکنین. به خصوص الان که اینقدر معدل رو کنکور تاثیر میذاره. من خودم یکی از اشکالام این بود که یا المپیادم سطحش میرفت بالا و درسای مدرسم داغون میشد یا برعکس. اگه المپیادو دوست دارین و واقعا میخواین براش بخونید حتمن برین پیش یه مشاور تحصیلی درست حسابی که هم از المپیاد سرش بشه و هم کنکور و وضعیت خودتون تو درسای مدرسه و تو المپیاد رو کامل توضیح بدین و راهنمایی بخواین!

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از Fateme.RMA :
میشه دوتاییشو داشت ولی به شرط رعایت توازن. من دوستی داشتم که المپیادی بود و خیلیم کارش درست بود حالا مرحله 2 قبول نشد ولی درس مدرسشو جوری خونده بود که تونست یه کنکور فوق العاده بده و رتبش بشه 34. اگه بخواین فقط بچسبین به المپیاد و درس مدرسه رو ول کنین ضرر میکنین. به خصوص الان که اینقدر معدل رو کنکور تاثیر میذاره. من خودم یکی از اشکالام این بود که یا المپیادم سطحش میرفت بالا و درسای مدرسم داغون میشد یا برعکس. اگه المپیادو دوست دارین و واقعا میخواین براش بخونید حتمن برین پیش یه مشاور تحصیلی درست حسابی که هم از المپیاد سرش بشه و هم کنکور و وضعیت خودتون تو درسای مدرسه و تو المپیاد رو کامل توضیح بدین و راهنمایی بخواین!
منظورت نگاره ؟؟؟

آره منم موافقم
اما به هرحال المپیاد ریسکه
و ریسکش امتحانای نهاییه
وگرنه شما اگه خدایی نکرده المپ قبول نشدی و امتحانات نهاییتو هم خوب داده باشی نگران هیچی نمیخواد باشی و فقط لازمه سال آخر رو بترکونی

• لایک
امتیازات: M.H.R

cid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ،ری
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اینستاگرام

از همین الان المپیاد بخون.عقب ننداز پشیمون میشی
ولی قبل از هرچیزی برو پیش یه مدال دار بت مشاوره بده و برنامه بده.بدون برنامه جلو نرو
سال اول بدون معلم درست حسابی بخون.سال دوم و سوم با معلم کار کن! هر سه سال هم المپیادو بده ولی قبول نشدی تا سال سوم ولش نکن!
معدل سال اول اصلا مهم نی! بخاطر معدل از المپیادت نزن
سالم دوم اگه یه زمانی بخوای اپلای کنی شاید نیازت باشه ولی ضرورت نداره، روی اون هم زیاد تمرکز نکن
تا اخر تابستون دوم به سوم همه رو میبندی ینی جوری میشی که سوالا دوره تابستانی رو خوب حل میکنی
دیگه سال سوم فقط باید سوال حل کنی پس میتونی به درسا مدرسه ت برسی و امتحان نهایی هارو باید خیلی خوب بدی که اگه سوم هم نتیجه ای نداشتی سال پیش واسه کنکور بخونی

به نظر من المپیادی بودن خیلی خوبه
همون ریسکش هیجان داره. اگه به رشته المپیاد علاقه داشته باشی با لذت درس میخونی و درس خوندنو یاد میگیری! شاید بخاطر همینه که المپیادیای خوب تو کنکور هم خوش درخشیدن!
از طرف دیگه سال اول و دوم برای کنکور خوندن واقعا زوده پس المپیاد میخونی تا درس خوندنت هم به درسا مدرسه ختم نشه و هم روتین نباشه
فقط سال سومت میپره... که اونم جای نگرانی نیس سال پیش با روزی 12ساعت (10ساعت مفید) درس راحت میتونی دورقمی بیاری!
تجربه خوبیه! از دسش نده...

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

من بعد از کلی فکر کردن تصمیم گرفتم المپیاد بخونم.تنها نگرانیم نهایی هست.خیلیا سال آخر شروع کردن واسه کنکور و موفق شدن.اگه نهایو خوب بشیم و قبول نشیم چیز زیادی از دست ندادین.

cid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ،ری
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از خوشحال :
من زعد از کلی فکر کردن تصمیم گرفتم المپیاد بخونم.تنها نگرانیم نهایی هست.خیلیا سال آخر شروع کردن واسه کنکور و موفق شدن.اگه نهایو خوب بشیم و قبول نشیم چیز زیادی از دست ندادین.

نهایی اسونه.یک ماه قبل خرداد و خود خردا المپیادو کنسل کن فقط نهایی بخون!

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

دوست عزیز اول از همه این که آیا واقعا یه درس رو بیشتر از بقیه دوست داری؟ یا نه صرفا به خاطر جو مدرسه ات میخوای المپیاد بخونی؟
این رو به این دلیل میگم که بیشتر بچه هایی که میرن اول دبیرستان فکر میکنن حتما باید یه المپیادی رو شروع کنن :)
حالا اگر میخوای المیپیاد بخونی الان بهترین فرصته نذار واسه سال های بعد (; ( با توجه به پروفایلت فکر میکنم اول دب بری)
به نقل از خوشحال :
من زعد از کلی فکر کردن تصمیم گرفتم المپیاد بخونم.تنها نگرانیم نهایی هست.خیلیا سال آخر شروع کردن واسه کنکور و موفق شدن.اگه نهایو خوب بشیم و قبول نشیم چیز زیادی از دست ندادین.
اگه از کلاسای مدرسه ات نزنی،مشکلی پیش نمیاد
فقط حتما به این توجه کن که تاثیر نهایی تا کنکور 95 به 35 درصد(احتمالا) میرسه :)

بالا