• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی سبک های Horror و Survival Horror

• شروع کننده موضوع

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
به مناسبت عرضه شدن 2 ٬ 3 تا بازی ترسناک در هفته های اخیر این تاپیک رو زدم تا اونایی که از ژانر وحشت لذت میبرن ٬ اینجا درباره ی بازی های جدید این سبک ٬ تاریخچه ش ٬ بازی های مهمش و ... بحث کنیم.
اول خودم با یه بازی تازه شروع میکنم :

: OUTLAST
بازی درباره ی یک خبرنگاره که میره توی یک عمارت (یه جایی مثل تیمارستان) برای تحقیق و بعد اتفاقاتی که در عمارت می افته ...
سبک بازی Survival Horror / Psychological Horror هستش و بازی خیلی هنرمندانه تونسته با استفاده از تکنیک های سینمایی موقعیت های ترسناک خلق کنه ؛ بازی پر از راهروهای باریک و تاریک ٬ درهای بسته با صداهایی که از پشت در میان ٬ کتابخانه های تو در تو ٬ آسانسورهایی که کار نمیکنند یا وسط راه خراب میشن٬ فضاسازی بیمارگونه ٬ خون ٬ دوربین فیلمبرداری با قابلیت دید در شب (همون نور سبز رنگی که خودش ترس داره چه برسه به اینکه یه نفر هم بپره جلوی آدم) و کلاً هر کلیشه ای که بازی رو ترسناک کنه هست. در بازی یه عالمه پرونده و نامه پیدا میشه که خوندنش بر ترس ماجرا اضافه میکنه.
اکشن های بازی بیشتر دکمه زنی هستن و خبری از اسلحه نیست٬ فقط باید فرار کنید و به دنبال باتری برای دوربینتون باشید !
صداگذاری بازی هم واقعاً حق مطلب رو برای یک بازی در این سبک ادا کرده.
به نظر خودم واقعاً بازی ترسناک و لذتبخشیه. اگر جرئت کافی دارید میتونین ازش خیلی لذت ببرین.

سازنده : Red Barrels
تهیه کننده : Red Barrels
وضعیت انتشار : موجود برای PC
پلتفرم های مقصد : PC , PS4

شما هم بازی های مورد علاقه ٬ بازی های جدید ٬ بازی هایی که تو لیست انتظارتون رو دارین و ... رو تو این سبک معرفی کنید و بحث کنیم درباره شون.

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی ؛ کامپیوتر ؛ شیمی (مرحله 1)
پاسخ : بررسی سبک های Horror و Survival Horror

یکی از بهترین بازی هایی که توی این سبک بازی کردم Dark Sectors هستش که بازی بسیار زیباییه.

داستان در مورد یه مامور مخفیه ارتشه که داره توی یه جزیره گشت میزنه که با یه موجود عجیب رو برو میشه.سعی میکنه اونو بکشه ولی نمیتونه

و از دره پرت میشه توی دریه.وقتی به هوش میاد همون موجود رو میبینه که داره روی زمین اونو (شما رو) میکِشه و میبره.

میرید پیشه یه پروفسوری که گویا سازنده موجودات جهنمیه و آدما رو به موجودای عجیب الخلقه تبدیل میکنه.

وسط تبدیل شدن ، شما موفق به فرار میشید اما متوجه میشید شما در سوی دیگر جزیره هستید و باید برای رسیدن به هرگونه قایق یا کشتی

ای باید به سمت دیگر جزیره برید.

بازی گرافیک نسبتا خوبی داره و صحنه های ترسناک زیادی داره

نتونستم Snap Shot از بازی بگیرم هر کس تونست بزاره

بهتون پیشنهاد میدم حتما بازی کنین.

• شروع کننده موضوع

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

7310-DarkSector0010.jpg

من هم الآن چک کردم یادم افتاد این رو تا یه جاهایی بازی کردم ٬ اما سبکش اکشن سوم شخص بود٬ ترسناک نبود ...

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

اینجوری که گفتی به نظرم شبیه سایلنتی هیلی بود که رو wii و psp اومد بود ولی از نظر روانشناسی داغون تزرین همین سایلنت هیله بود، بیشرف وسطش تست روانشناسی می گرفت حتی قیافه ی آدما بر اساس این تستا تغییر می کرد...
می تونی یه مقدار از داستان بازی هم بگی؟

• شروع کننده موضوع

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Black Fire :
اینجوری که گفتی به نظرم شبیه سایلنتی هیلی بود که رو wii و psp اومد بود ولی از نظر روانشناسی داغون تزرین همین سایلنت هیله بود، بیشرف وسطش تست روانشناسی می گرفت حتی قیافه ی آدما بر اساس این تستا تغییر می کرد...
می تونی یه مقدار از داستان بازی هم بگی؟
داستان بازی از جایی شروع میشه که Miles Upshur ٬ شخصیت اصلی بازی که روزنامه نگار و خبرنگار مستقله ٬ یک نامه از منبعی نامشخص دریافت میکنه که تیمارستان Mount Massive ٬ که برای مدت زیادی متروک بوده ٬ مجدداً توسط شرکت سهامی Murkoff باز شده. بعد این خبرنگار با دوربین فیلمبرداریش برای تهیه ی گزارش و کلاً فضولی (!) میره اونجا٬ بعد از اینکه وارد عمارت میشه این شخص٬ در اولین برخوردش فرد ارتشی ای رو میبینه که میگه از اینجا برو٬ بعد از اینکه چند تا صحنه ی دیوانه وار و ترسناکی که میبینه طرف و میفهمه واقعاً جای موندن نیست ٬ میخواد فرار کنه که توسط یکی از بیمار ها پرت میشه از پنجره پایین. بعد در حالی که داره از درد زجه میکنه یه شخصی به اسم ‍‍«پدر مارتین» میاد که اعتقاد داره اسقفه ٬ بهش میگه که تو باید بمونی اینجا و گناهکار هستی و از این حرفا. اما ما که خیلی ترسیدیم دنبال یه راهی میگردیم که فرار کنیم اما این اسقف به طرقی نمیذاره ما بریم.
بیشتر از این نمیگم که لو نره ٬ اما لینک ویکی پدیاش اینه: http://en.wikipedia.org/wiki/Outlast
سایلنت هیل خودش توی ساختن محیط های دیوانه وار و اذیت کننده واقعاً میشه گفت پدر این بازی هاست و همونطور که گفتی شباهت هایی هم داره با Silent Hill : The shattered memories ٬ اما به نظرم این بازی ترس رو به یه مرحله ی بالاتر برده.
من خودم توی بازیهای ترسناک واقعاً زیاد نمیترسم٬ Dead Space 2 من رو یه ترسوند اما نه در همه ی صحنه ها. اما این که همیشه استرس داشته باشی که میترسی (عین فیلم هایی مثل Mama و Quarantine ) واقعاً حس نابیه ! + معمولاً از بازی ها انتظار نمیره که با افکت های صوتی یا مثلاً زل زدن یه شخصیت توی مانیتور آدم رو بترسونن و این چیزا رو بیشتر توی فیلمها دیدیم٬ اما این بازی از این صحنه ها هم داره. گرچه از نظر فنی بازی خیلی قوی ای نیست.
من که شدیداً منتظر Evil Within استاد میکامی هستم.

ArefBbnd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

outlast خوب ببود. با اینکه کوتاه بود(من یه روزه تمومش کردم) ولی لذت ترس رو خوب به بازیکن القا میکنه و شما به صندلی میخکوب مشید...

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

Metro 2033 هم خیلی قشنگه.اونم تقریبا تو همین سبک هاست.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

بازی silent hill : homecoming از نوع ترس روانی بود و من خیلی باهاش حال کردم. خصوصا قسمتی که تو تیمارستان روانی بود ...

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از IQ-High :
بازی silent hill : homecoming از نوع ترس روانی بود و من خیلی باهاش حال کردم. خصوصا قسمتی که تو تیمارستان روانی بود ...
کلا مجموعه ی Silent Hill رو بازی نکردم.بهترین قسمتش کدومه؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از M@soud HIDDEN :
کلا مجموعه ی Silent Hill رو بازی نکردم.بهترین قسمتش کدومه؟

من خودمم زیاد سری silent hill رو نمیشناختم. به پیشنهاد یکی از دوستان رفتم و سری homecoming رو خریدم که اتفاقا خیلی هم جالب بود. بقیه قسمتها رو نمیتونم نظر بدم ولی فک نکنم به خوبی homecoming باشن ...

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

اتفاقا همین homecoming رو خیلی از منتقدا کوبیده بودن که به خوبی قبلیا نبوده :D

• شروع کننده موضوع

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

پارسال سال بازیای مستقل ترسناک بود٬ امسال انگار سال بازی های ترسناکه بزرگه !

1.دموی جدید و رایگان بازی Silent Hill به اسم P.T ٬ یه مدت پیش انحصاراً برای کنسول PS4 منتشر شد و با اینکه دمو بود٬ تعداد زیادی اون رو دانلود کردن و یه موج عظیمی توی اینترنت بوجود اومد سر این بازی ! ویدیوهای مختلفی از عکس العمل گیمرها به این گیم هست که در نوع خودش جالبه. بازی بسیار سخت٬ بسیار زیبا و بسیار ترسناکه ! پیشنهاد اینه که موقع بازی٬ دسته رو با کش به دستتون ببندین که پرتابش نکنین :D. اما مهمترین عاملی که یک دمو رو اینقدر بزرگ کرد٬ اسم یکی از بزرگترین بازیسازهای دنیا یعنی هیدئو کوجیما بود که این شاهکار 25 دقیقه ای رو ساخته ! (البته به گفته ی خودش برای تموم کردن این 25 دقیقه٬ حداقل یک هفته وقت لازمه !)
هشدار : ترس این بازی از نوع ترس فیلمای ژاپنیه ٬ پس اگه مطمئن اثرات بازی روی روح و روانتون نیستین طرفش نرین !

PT-Lisa.png

2.بازی جدید استاد شینجی میکامی به اسم The Evil Within هم تا حدود یک ماه و نیم دیگه برای کنسول های نسل قبل و نسل فعلی سونی و مایکروسافت و PC منتشر میشه. شایعاتی مبنی بر این هست که این بازی آخرین بازی استاد خواهد بود و این واقعاً امیدوارکننده و ناامید کننده ست ! امیدوار کننده برای اینکه مطمئناً صاحب سبک وحشت٬ با یه عنوان ترسناک دیگه قراره بیاد و ناامیدکننده برای اینکه سازنده ی بازی های تاریخی Devil May Cry و Resident Evil دیگه نخواهد بود که برامون بازی ترسناک بسازه !
بازی درباره ی فردیه که 2 دقیقه و 23 ثانیه به خواب میره و 6 ماه آینده ی خودش رو به شکل کابوس میبینه. این کابوس در قالب یه دنیای ماورایی به حقیقت می پیونده و حالا شمایید و یه جهنم روی زمین !

evil-within.jpg

3.بازی بعدی یعنی Until Dawn یه بازی انحصاری برای PS4 خواهد بود که اول قرار بود برای PS3 منتشر بشه.
سازنده ی بازی شرکت Supermassive Games هست و ناشر اون Sony Computer Entertainment .
بازی درباره 8 تا نوجوونه که به مناسبت سالروز مرگ دوستشون میرن داخل یه کابین٬ در حالی که خبر از تهدیدی که بیرون توسط یه قاتل زنجیره ای در انتظارشونه ندارن.
سبک بازی مخلوطی از ترسناک و اکشن ماجرایی خواهد بود.

cover_large.jpg

• شروع کننده موضوع

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از ف.ناصریان :
اه این playable teaser در حد مرگ ترسناک بود! اسمشم فک کنم silent hill: silent hills بود. من که فقط فیلمِ بازی کردن دیگران رو تو یوتیوب میدیدم قلبم داشت میومد تو دهنم از بس که جو ترسناکی داشت!

این ایده ی endless hall یا همین راهروی بی پایان که هی میری و دوباره همون فضا هستش ولی یه سری تغییرات ترسناک ایجاد میشه شدیدا چیز توپ و جذابی بوده که تا به حال مثلش رو ندیدم.

× طرف که داشت بازی میکرد هی مدام الفاظ ناجور به کار میبرد! خصوصا دو سه جا از صحنه ها رسما ر.د تو خودش :))
من اول که رفتم طرف این بازی خیلی بیخیال بازی رو اجرا کردم٬ بعد از یکی دو تا صحنه که موهام سیخ شدن یه زاویه ی خاصی نسبت به تلویزیون گرفتم که کاملاً توی جو فرو نرم ! از یه شیوه ی خاصی برای ترسوندن استفاده شده توی این بازی٬ اونم اینه که گیمر رو با بازی تنها گذاشتن. یعنی اول که میریم توی بازی فقط نور و زبان بازی رو تنظیم میکنیم و بازی شروع میشه. نه گزینه ی Start هست٬ نه Save ٬ نه Options ٬ نه لودینگ ! توی بازی هم نه نشونه ای روی صفحه هست٬ نه جون٬ نه هیچ چیز دیگه. حالا جزئیات خیلی ریزی داره این بازی٬ مثلاً اینکه وقتی شما چند قدم راه میرین و می ایستین٬ هنوز صدای قدم میاد ! جالبش اینجاست که هیدئو کوجیما (سازنده بازی) اخیراً توی یه مصاحبه گفته من خودم هیچ وقت بازی ترسناک بازی نمیکنم٬ چون میترسم !

• شروع کننده موضوع

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

برای یه گیمر یکی از دردناک ترین لحظه ها وقتیه که بازی مورد علاقه ش روی پلتفرمی که داره نیومده باشه ... متاسفانه من که Wii U ندارم و فکر هم نکنم اینجا (و شاید حتی توی کل جامعه ی سمپاد و شااااید کل ایران !) کسی Wii U داشته باشه ، اما با کمال تاسف باید بگم الان فهمیدم نسخه ی جدید بازی Fatal Frame روی این کنسول اومده. Fatal Frame 2 از دید IGN دومین بازی ترسناک کل دوران انتخاب شده بود و خب هر چی از کمالات این بازی بگیم کم گفتیم ... ! عکس هاشو ببینین حداقل :( (بازی یه کم بالای 18 ساله، همین 2 تا رو به زور پیدا کردم که بشه گذاشت اینجا :D ) :

62313138619932620688.jpg

FFV_Image_52.jpg

یه بازی دیگه هم هست Neverending Nightmares که خلاقیت داره توش، سبک گرافیکیش خاصه. Matt Gilgenbach طراح ارشد بازیه، بعد جالبش اینجاست که این بازی رو برای این ساخته که حس افسردگی و اختلالات وسواس ذهنی رو که ازش رنج میبره به تصویر بکشه. خودم بازیش نکردم، اگه خوبه بگین بازی کنم . متای بازی هم 3.5 از 5 شده ...

image_2_neverending_nightmares.jpg

بالا