• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظر، پیشنهاد، انتقاد (خبرگزاری سمپادیا)

روند کار خبرگزاری سمپادیا را چگونه ارزیابی می کنید؟

• اصلاً از این تاپیک خوشم نمی آید، تاپیک بیهوده ایست

رای‌ها: 0 0.0%

• رای‌دهندگان
    41
  • Poll closed .
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دوسال مرحله اول ادبی
دانشگاه
پزشکی رشت
شما میتوانید دیدگاه خود در رابطه با اخبار منتشر شده در خبرگزاری سمپادیا را از طریق این تاپیک به اطلاع ما برسانید.
همچنین از همینجا میتوانید سوژه ها یی را که از نظر شما میتوانند مبنای گزارش قرار گیرند، در اختیار ما بگذارید.

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : نظر، پیشنهاد، انتقاد (خبرگزاری سمپادیا)

ایده خوبی ـه
حالا که انجمن نشد ، خو لااقل تاپیک ـه "مهم" بشه که تو دید باشه . چون دیر به دیر پست داده میشه تو ، نره صفحات بعدی
الانم خبرنگارا بی زحمت برن ببین این کنکوری ـایی که نتایجشون قراره بیاد در چه حالی ـن
مثل اینکه یکی از بچه ها هم یک ـه هنر شده

katayoun.mir.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی ایران

ایدهٔ خوبیه مثلاً برای من که حوصله ندارم همه‌جای سایت رو بگردم. امّا چون اسمش خبرگذاریه انگاری شبیه نشریه‌ست، طرز نوشتن خیلی مهمه. یه کم بیشتر به قوائد زیبا نوشتن احترام بذارید! مثلا این که همه‌ش بلد ه چشم رو اذیت می‌کنه. و ...

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

ایده مفید و جالبیه ، خیلی هم مهمه که بعد یه مدت نکشه به خاله زنک بازی !
سوژه هاتونو با دقت انتخاب کنید .

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

با سلام
از اونجایی که من شخصا خیلی از این طرح خوشم اومده، خواستم یه سری پیشنهاداتی داشته باشم.

-مساله ی اول، خبرهایی هست که میگین. سعی کنین چیزایی باشه که اهمیت تیتر خوردن توی تاپیک رو داشته باشه.

-سعی کنین لحن نوشتن اخبار،یه جورایی خبری هم باشه. و همچنین انتقادی هم باشه. شدید هم انتقادی باشه. اما نه تند و زننده. بلکه در قالب طنز، اما کاملا انتقادی.

-به نظر من وظیفه ی این خبرگزاری، باید چیزی بیشتر از نوشتن یه سری اتفاق از گوشه و کنار سمپادیا باشه. چیزی که همه ی رسانه ها دارن. همون بحث انتقاد و به چالش کشیدن افراد و اینکه کاربرا و مدیرا بدونن که اگه کاری میخوان بکنن، اینجا زیر ذره بین قرار میگیره.

-مساله ی بعدی اینکه الان این حرکتی که شما دارین انجام میدین، روزنامه است؟ عصرنامه است؟
به نظرم اگه مثلا یه ساعت خاصی از صبح و یه ساعت خاصی از شب، بیاین و خبرهارو بذارین، بهتر باشه.

-توی انتخاب خبر بسیار بسیار توجه کنین. و همچنین از صحت اخبار اطمینان حاصل کنین. چون در بلند مدت امکان اشتباه به وجود میاد.

-صحبت های پشت پرده رو ادامه بدین و کوتاه نیاین تا براتون توی صفحه ی اصلی، یه لینک بذارن. :-"

-اینکه تعداد افراد خبرنگار محدود هستش بسیار هوشمندانه هستش. و پس از مدتی که از فعالیتتون گذشت، در صورت موفقیت این طرح، یه درخواستی میدیم که یه نشان مخصوص خبرنگاری برای افراد این گروه مشخص و استفاده بشه.
البته این پیشنهاد منه ها. الان از بخش گرافیک و مدیران کل طلبکار نشینا :-"

-به شدت طرح خوبیه. تبریک میگم و براتون آرزوی موفقیت میکنم.
بنده هم اعلام میکنم هرگونه کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم.

اگر کسی بخواد درخواست بده که جزو خبرنگاران باشه، باید چیکار کنه؟ جدی :-?

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

آقا فونتشو خیلی bold نمیکنید؟ کیفیت خوانایی متن پایین میاد :D

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از kahroba :
در باره ی نظر "محمد" هم باید بگم درمورد بلد بودن یا نبودن نظرات متفاوته! موافقان بلد بودن، احساس میکنن اینطور زیبایی و شاید رسمیت متن ها بیشتر میشه و مخالفان هم میگن چشم رو اذیت میکنه...! نمیدونم ولی سعی میکنیم بهترین تصمیمو بگیریم!

اتفاقا متنی زیبایی و رسمیت داره که بولد نباشه.
اگر اینجوری بود باید تمام سایت‌های خبری و روزنامه‌ها متن‌هاشون رو بولد شده مینوشتن.

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

اولاً این‌که با تمام‌بولد بودنِ نوشته، متن‌ دیگه اون حالت‌رسمی خودش رو نداره. به‌علاوه؛ از گزینه‌ی بولد برای جلب‌کردنِ توجّه خواننده به یه‌قسمت خاصّی از متن استفاده می‌شه، که اگه شما تمامِ متن‌تون رو بولدکنید، عملاً کارِ بی‌فایده و عبثی می‌شه! دیگه توی این‌شرایط به چه‌دردی می‌خوره بولدکردن؟!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

:)) من اومدم حمایت کنم، دیدم همین الانم زیاد حمایت شده
من خواستم اینا رو بگم:
به نقل از بابکـــ :
-سعی کنین لحن نوشتن اخبار،یه جورایی خبری هم باشه. و همچنین انتقادی هم باشه. شدید هم انتقادی باشه. اما نه تند و زننده. بلکه در قالب طنز، اما کاملا انتقادی.

-به نظر من وظیفه ی این خبرگزاری، باید چیزی بیشتر از نوشتن یه سری اتفاق از گوشه و کنار سمپادیا باشه. چیزی که همه ی رسانه ها دارن. همون بحث انتقاد و به چالش کشیدن افراد و اینکه کاربرا و مدیرا بدونن که اگه کاری میخوان بکنن، اینجا زیر ذره بین قرار میگیره.

-توی انتخاب خبر بسیار بسیار توجه کنین. و همچنین از صحت اخبار اطمینان حاصل کنین. چون در بلند مدت امکان اشتباه به وجود میاد.

-اینکه تعداد افراد خبرنگار محدود هستش بسیار هوشمندانه هستش. و پس از مدتی که از فعالیتتون گذشت، در صورت موفقیت این طرح، یه درخواستی میدیم که یه نشان مخصوص خبرنگاری برای افراد این گروه مشخص و استفاده بشه.
البته این پیشنهاد منه ها. الان از بخش گرافیک و مدیران کل طلبکار نشینا :-"

-به شدت طرح خوبیه. تبریک میگم و براتون آرزوی موفقیت میکنم.
بنده هم اعلام میکنم هرگونه کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم.

(به نظرم این که ساعت خاصی نباشه مهم نیست، اتفاقا تجربه ثابت کرده تو این سایت کارایی که زیادی رسمی بشن گند میخوره بهشون، همینجوری دورهمی یه چیزی انجام میدین هم خودتون راحتین و حال می کتین هم ما)

&@بُلد: به شخصه اینقدی که ملت میگن باهاش مشکلی ندارم، ولی مثکه خیلی رو اعصاب همه ست :))

کار در حدی نیست که بخواد انجمن جدا بگیره؛ یعنی حتی این که یک تاپیک باشه بهتر هم هست چون این یک خبرگزاریه، هر پست یک خبره و روش بحثی هم انجام نمیشه، فقط خونده میشه و امتیازدهی
انجمن واسه بحث روی موضوعــات مختلفه! یعنی مثلا 50 تاپیک با موضوعات مختلف که هرکدوم پستای مختلف و بحثای مختلف دارن
کلا مدل و جنس کار به انجمن جدا نمیخوره

& با این پستا حال کردم:
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,101289.msg1089063.html#msg1089063
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,101289.msg1088405.html#msg1088405
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,101289.msg1087712.html#msg1087712
و مخصوصا http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,101289.msg1085794.html#msg1085794 ;))

ینی یه تیریپی که فقط اعلان مسابقه ها و اتفاقای انجمنا نباشه، کلا خبرای جالب و مهم سایت رو در نظر بگیره (من خودم حوصله نداشتم بگردم ببینم پستای کنکور کجان، اومدم اونجا هم فهمیدم کجان و هم این که چرا تاپیک اعلام نتایج نیست و کلی ذوق کردم 8->)

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

عاغا این قضیه‌ی بولد درست‌نشد که. :-"""
درضمن، می‌شه مسابقه‌ی‌عکّاسی رو هم جزو خبرهاتون بذارید؟ :دد

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

اگه نیم‌فاصله رو هم رعایت کنید کلّی متنتون قشنگ‌تر می‌شه :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

اول از همه باید ازتون تشکر کنم و یه خداقوت حسابی بگم. /m\ از همون ابتدا پیشنهاد ویژه و بکری بود، الان هم خیلی خوب داره اجرا میشه! ایشالا که همینطور قوی ادامه داشته باشه. اما یک انتقاد هم دارم. به نظرتون بهتر نیست خبرنگار هر بخش، با مدیران انجمن اون بخش، برای «بعضی» اخبار ارتباط داشته باشه؟ مثال میزنم؛ تو انجمن روانشناسی تاپیک‎های خوب و باپتانسیلی هستند که قابلیت مطرح شدن توی خبرگذاری رو دارن، با این حساب آیا درسته که یک همچین خبری اینجا باشه درحالی که تاپیک‌های بسیار مهم‌تری هستن که چیزی ازشون گفته نشده؟ روند تاپیک خیلی بهتر میشه اگه به این قضیه رسیدگی کنید. باتشکر! :د

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یه پیشنهاد هم من دارم. اینکه یه مقدار طبقه بندی شده تر و مرتب تر بشه. الان خیلی درهمه. به عنوان مثال یه بخش بندی هایی باشه ( مصاحبه / معرفی تاپیک / خبر عمومی / ... ) که بالای هر خبر نوشته بشه. یا مثلا از رنگ های مختلف استفاده بشه. :-?
منظورم اين نبود كه كل متنا رنگي بشه ها. : )) منظورم تايتل خبرا بود. ( واسه اينكه بفهميم تو كدوم بخشه.)

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

تو پست اول تاپیک یه آرشیو واسه خبرهاتون درست کنید.
به این صورت که اخبار رو به عناوین مخنلف دسته‌بندی کنید. بعدش هر خبری رو که میدید یه لینک پست ازش همراه با تاریخ خبر توی آرشیو قرار بدید.
کلا آرشیو داشتن از اخبار چیز خوبیه و کاربردهای زیادی داره.

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

اصولا شما وقتی از فردی انتقاد می‌کنید و انتقادتون در این تاپیک هست که به نوعی مرجع خبری حساب می‌شه، باید پاسخ فرد مورد نظر رو هم در اینجا ذکر کنید تا حق دفاع کافی بهش داده بشه، اینکه بره تو حرف بزن یا امثالهم چیزی بنویسه قابل قبول نیست. مثل صدا و سیما دارید عمل می‌کنید که وقتی به هر کسی اجازه‌ي تهمت زدن دادن، به طرف تهمت زده شده اجازه دفاع در تلویزیون ندادند.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

یـه سوال ، یکم فعالیتِ خبرگزاری کم نشده ؟ حس "تو نطفه نابود شدنش" رو دارم .

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

جایی مثل سمپادیا که تعدادِ زیادی تاپیک وجود داره ، و در تعداد زیادی از این تاپیک ها جر و بحث ایجاد میشه و اتفاقا زیاد هم اتفاق میوفته که دعوا بشه ، آیا اشاره به یک تاپیک خاص که اتفاقا مربوط یک مجموعه از افراد مختلف داخل سایت هست ، تو خبر گذاری ، آیا کار درستیه ؟

بهتر نیس همچین خبری به همه ی جر و بحث اشاره کنه و نه اینکه زوم کنه روی یه تاپیک ؟ آیا این توهین نیست به مجموعه کلی افراد و تو این مورد خاص ، شهر ؟ بهتر نیس به فرد اشاره شه تا به کلِ افراد ؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از کهــربا :
خب من اصل انتقادتون رو نفهمیدم... ینی نگیم سمپادیای کرمان قفل شده... بگیم چرا تو سایت جر و بحث میشه... منظورتون اینه؟
ینی نگیم یه عده از سمپادیای کرمان باعث شدن تاپیکشون قفل بشه... بگیم چرا بعضیا تو سایت با روش درست بحث نمیکنن... منظورتون همینه دیگه؟
مطمئنن منظورتون این هم نیست که بخوایم بگیم خانوم ها فلانی و فلانی و آقایان x , y در تاپیک فلان با هم جر و بحث کردن؟!
خب اگه منظور اینه، این میشه مقاله نویسی درباره ریشه بداخلاقی ها در سایت! کار خبرگزاری، خبرگزاریه! خبر هم اینه که تاپیک سمپادیهای کرمان به علت پست های خلاف قوانین عده ای از کاربرا قفل شده...
اما اینکه چرا همه ی دعوا ها منتشر نمیشه... تو "شناخت" که بسیار کم پیش میاد به دلیل جرو بحث تاپیک قفل بشه... طوری که حداقل من تو این مدتی که خبرگزاری زده شده چیزی به یاد نمی آرم... اما برخی تاپیک ها ی دیگه که به خاطر جر و بحث بیش از اندازه قفل میشن که باز اونم تعدادشون زیاد نیست، اصولن موضوع جنجالی داشتن که یه نفر ایجاد کرده و بعد از یه مدت چند روزه که بحث بالا گرفته قفل شده... اما اینجا یه تاپیک اصیله که مدت هاست تو شناخته و متعلق به همه ی سمپادیای کرمانه و به خاطر اشتباه چند کاربر قفل شده... خبرگزاری اهمیت اتفاقات سایت رو به خوبی بررسی می کنه و اخباری رو که نیازه به موقع منتشر می کنه...
بابت نظرتون ممنون :)

میشه نیاز و فایده این خبر به غیر از اینکه تاکید بر تاپیک کرمان بودنش و تخطی گری چن نفر باشه رو میرسونه بگین ؟

و این صحبت شما آیا به این معنیه که اگر تاپیک دیگه ای هم در شناخت صرفاً به همین دلیل قفل بشه ، به عنوان خبر در خبرگزاری منتشر میشه ؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

من تمام انتقادم رو گفتم ٫ امیدوارم وجهه این عمل هم ٫ همونطور باشه که نیت شما بود و بیشتر از اینا روی خبری که منتشر میشه و وجهه در رابطه با افراد بحث و تفکر بشه

با اینکه هنوزم فکر میکنم اشکالاتی وجود داره ولی ممنون که جواب دادین

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

این تاپیک رو چرا منتقل نمی کنین به زیرانجمن خبرگزاری؟ :-"

× من کنکوری ئم؛ من بیزی ئم؛ هم چین چیزی نخواین از من :))

بالا