• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وضعیت رشته نوروساینس در ایران و جهان

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
خب کاگنیوساینس پر مدل سازیه یعنی واقعا واقعا دورید شما ازش. یه شیفت بسیار بزرگه حتی اگر روانشناسی خونده بودید باز نزدیک تر بود.
بله کار میشه ولی تو دانشکده های علوم تجربی طور شما پیدا نمی کنی این اپروچ به نوروساینس رو.
راستش من توی بخش نورولوژی توسط یکی از اساتید با این رشته آشنا شدم و واقعا حس میکنم این وضع خلاء که الان گرفتارش هستم رو برام حل خواهد کرد چون گویا از پزشکی عمومی میشه phd علوم اعصاب رو خوند و‌خوده استادم هم اطلاعات بیشتری ازش نداشتن اما تشویقم کردن ادامه بدم این مسیر رو
خودم شخصا هنوز هم با آمار و ریاضی و تحلیل خیلی بیشتر راحت ام حتی توی دوران تحصیل هم دنبال میکردم با تدریس یه سری از بخشای آمار و ریاضی به دانش آموزا
واسه همین این رشته توی ذهنم هست حالا فاصله داشتن باهاش قطعا هست اینکه بشه رسید بهش مهم تره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
اگر خواستین تو حوزه ی نوروساینس پژوهشی انجام بدین، چه ری ویو چه original research می تونین یه سری به مدارس بین رشته ای هم بزنین. چهار گروه با اساتید خیلی خوب دارن و الان هم بعد از آموزش هاشون خبر دارم که دارن شروع می کنن.

Mjk

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
خوارزمی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
اینجا همون جاییه که پزشکی دست به دامن فیزیک میشه دوباره .

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس
دوستان اگه کسی در مورد بخش cognitive sciences توی سررشته ی علوم اعصاب اطلاعاتی داره میتونه اینجا به اشتراک بذاره؟
چند وقتی هست با توجه به اینکه میشه از مدرک پزشکی عمومی به دکترای این رشته ها برای مرحله ی بعدش فکر کرد دارم به این رشته فکر میکنم
ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره بگه
علوم‌اعصاب شناختی بیشتر مطالعاتش متمرکز رویِ مدل‌سازی و آنالیز دیتاهای مغزه، سوالاتی از قبیل اینکه توانایی‌های شناختی مثل ادراک، حافظه، توجه و... چطور و به چه بخش‌هایی از مغز مربوط میشن مربوط به این حوزه‌ان. در ایران عمده‌ی کارِ شناختی در پژوهشکده‌هایی مثل ICSS و IPM انجام میگیره. رشته‌‌های لیسانس‌ که نزدیک‌ترین به نوروساینس هستند زیست‌شناسی، روان‌شناسی و علوم کامپیوترن به عقیده‌ی من. امّا در مقطع ارشد رشته‌ی علوم شناختی از همه‌ی رشته‌ها با کنکور شناختی ورودی می‌گیره که رقابت سخت و تعداد محدوده. دانشگاه تهران، شهیدبهشتی، تربیت مدرس و پژوهشکده علوم‌شناختی ورودی می‌گیرن از این رشته.

بالا