• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وضعیت رشته نوروساینس در ایران و جهان

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
سلاام خوبين خوشين
خب خب يه برنامه نوروساينسي جديد⁉️٤ نفر مهمون آلماني قراره بيان ايران اما IPM يه كار جديد تر كرده كه براي فهم راحت تر همايش دوروز رو جهت مقاله خوندن مقاله ي اساتيد ترتيب داده
خب خب
⁉️توضيحات برنامه مقاله خواني :٢٣ فروردين ١٤ تا ١٨
٢٤ فروردين ١٤ تا ١٧
ورود براي عموم علاقه مندان آزاد است
مکان برنامه: تهران، اقدسیه، بلوار ارتش، روبه روی اراج، پژوهشگاه دانش های بنیادی، پژوهشکده ی علوم شناختی

Distorded Angel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
دانشگاه تهران
کدوم دانشگاه های کشور رشته نوروساینس رو دارن؟
رشته نوروساینس مستقل فک نمی کنم خیلی باشه ولی از خیلی از رشته ها میان کار تحقیقیشون رو تو زمینه نوروسانیس انجام می دن.
مثلا تو تحصیلات تکمیلی زنجان رشته فیزیکش گرایش نورو زیاده یا تو دانشگاه طهران دانشکده کامپیوتریا خوب کار می کنن تو اون زمینه تو شریفم دانشکده برقو شیمی

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
کدوم دانشگاه های کشور رشته نوروساینس رو دارن؟
تحت عنوان رشته علوم شناختي در ٤گرايش و در مقطع ارشد داره ارائه ميشه اما اينكه از كدوم دانشگاها هستن نميدونم

hastiz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
کسی از دوستان هست خارج از ایران تو رشته ی علوم شناختی یا موارد مرطبت باشه؟

murph

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
کسی فرق حوزه فعالیت علوم اعصاب شناختی رو که از گرایش های دکترای شناختیه ، با نوروساینس می دونه ؟و اینکه برای تحصیلات آکادمیک دکتری نوروساینس بهتره از چه رشته ی تجربی وارد شیم؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه های ایران رشته ی نوروساینس دارن؟

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
علوم شناختی رو ، اولین جایی که زد پژوهشکده علوم شناختی بود که غیر انتفاعیه ، ای پی ام هم داره ، دانشگاه شهید بهشتی ، توابخشی شناختی داره ، دانشگاه تهران روان شناسی شناختی ، دو سه ساله که زده. فردوسی هم فکر کنم روان شناسی شناختی داره .

یکی از بچه های ما ، به اسم بابک همتیان ، توی فیس بوک اینا می تونین پیداش کنین، لیسانسش روان شناسی بالینی بود ، ارشد رفت پژوهشکده شناختی ، روان شناسی شناختی خوند ،بعدش رفت شناختی بخونه امریکا . گزینه خوبی برای مشورت هست

یه راه خوب برای آشنا شدن هم اینه که بیایین دانشکده روان شناسی دانشگاه تهران ، زیر پل گیشا ، درش هم بازه ، اصلا دم در نمی گن شما کی هستین دارین می رین تو ، بعد طبقه پایین برین آزمایشگاه علوم شناختی دکتر حاتمی، خیلی شخصیت با اخلاق و پذیرایی داره . برین بگین سلام! من اومدم باهاتون حرف بزنم. ایشالله که حاجت می گیرین

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
علوم شناختی رو ، اولین جایی که زد پژوهشکده علوم شناختی بود که غیر انتفاعیه ، ای پی ام هم داره ، دانشگاه شهید بهشتی ، توابخشی شناختی داره ، دانشگاه تهران روان شناسی شناختی ، دو سه ساله که زده. فردوسی هم فکر کنم روان شناسی شناختی داره .

یکی از بچه های ما ، به اسم بابک همتیان ، توی فیس بوک اینا می تونین پیداش کنین، لیسانسش روان شناسی بالینی بود ، ارشد رفت پژوهشکده شناختی ، روان شناسی شناختی خوند ،بعدش رفت شناختی بخونه امریکا . گزینه خوبی برای مشورت هست

یه راه خوب برای آشنا شدن هم اینه که بیایین دانشکده روان شناسی دانشگاه تهران ، زیر پل گیشا ، درش هم بازه ، اصلا دم در نمی گن شما کی هستین دارین می رین تو ، بعد طبقه پایین برین آزمایشگاه علوم شناختی دکتر حاتمی، خیلی شخصیت با اخلاق و پذیرایی داره . برین بگین سلام! من اومدم باهاتون حرف بزنم. ایشالله که حاجت می گیرین
دانشکده برق وکامپیوترم خیلی فعاله . چون مرکز نقشه برداره مغز تو فنیه . علوم شناختی بیشتر روانشاسیه نه خود نوروساینس...

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
آره ، البته تو دکترا و ارشد علوم شناختی ، از رشته های کامپیوتر و برق و اینام میان چون مرتبطه

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
آره ، البته تو دکترا و ارشد علوم شناختی ، از رشته های کامپیوتر و برق و اینام میان چون مرتبطه
چیزی که تو ایران ارایه میشه خیلی غنی نیست حقیقتا و بیشتر بیسش روانشناسیه . فکر نمی کنم کسی از رشته های فنی و پایه(منظورم فیزیک ، ریاضی و کامپیوتره بیشتر) که قصد داره جدی کار کنه علوم شناختی بخونه . خیلی ضعیف و ناقصه این رشته حقیقتا ..‌‌

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
توی دانشکده برق شریف هم به تازگی دکتر قاضی زاده اومدن که زمینه کاری و بک گراندشون به طور جدی نوروساینسه.

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
کدوم دانشگاه های خارج رشته ی نوروساینسُ از کارشناسی دارن؟

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
دوستان اگه کسی در مورد بخش cognitive sciences توی سررشته ی علوم اعصاب اطلاعاتی داره میتونه اینجا به اشتراک بذاره؟
چند وقتی هست با توجه به اینکه میشه از مدرک پزشکی عمومی به دکترای این رشته ها برای مرحله ی بعدش فکر کرد دارم به این رشته فکر میکنم
ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره بگه

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دوستان اگه کسی در مورد بخش cognitive sciences توی سررشته ی علوم اعصاب اطلاعاتی داره میتونه اینجا به اشتراک بذاره؟
چند وقتی هست با توجه به اینکه میشه از مدرک پزشکی عمومی به دکترای این رشته ها برای مرحله ی بعدش فکر کرد دارم به این رشته فکر میکنم
دور ترینه به پزشکی.
خیلی تحلیل محوره و دانش ریاضیاتی و کامپیتریه بالاتری می خواد . اون حیطه های آزمایشگاهی محکر تر نوروساینسو دنبال کنید ؟-:
-نظر کاملا غیر کارشناسی طور.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
دقیقاً چه طور اطلاعاتی؟ cognitive neuroscience یا علوم اعصاب شناختی درواقع روی درک فرآیندهای مغزی تمرکز داره؛ یعنی میخواد بفهمه چطور فکر میکنیم، چطور می‌بینیم، چطور خلاقیت داریم و...، خود cognitive science تلفیقی از رشته‌های مختلف مثل نوروساینس، هوش مصنوعی، زبان شناسی ، انسان‌شناسی ، فلسفه و روانشناسی ه.

+ نمیدونم نوروساینس تو ایران تو دانشگاه های وزارت علوم هم هست یا نه ولی نوروساینس در دانشگاه های علوم پزشکی بیشتر روی جنبه های بالینی تمرکز دارند.

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
دور ترینه به پزشکی.
خیلی تحلیل محوره و دانش ریاضیاتی و کامپیتریه بالاتری می خواد . اون حیطه های آزمایشگاهی محکر تر نوروساینسو دنبال کنید ؟-:
-نظر کاملا غیر کارشناسی طور.
دقیقا چون دورترینه میخوام دنبالش برم
به نظرم همین مبهم بودنش جذاب باشه
البته برای من که تحلیل رو خیلی دوس دارم..
بازم ممنونم

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
دقیقاً چه طور اطلاعاتی؟ cognitive neuroscience یا علوم اعصاب شناختی درواقع روی درک فرآیندهای مغزی تمرکز داره؛ یعنی میخواد بفهمه چطور فکر میکنیم، چطور می‌بینیم، چطور خلاقیت داریم و...، خود cognitive science تلفیقی از رشته‌های مختلف مثل نوروساینس، هوش مصنوعی، زبان شناسی ، انسان‌شناسی ، فلسفه و روانشناسی ه.

+ نمیدونم نوروساینس تو ایران تو دانشگاه های وزارت علوم هم هست یا نه ولی نوروساینس در دانشگاه های علوم پزشکی بیشتر روی جنبه های بالینی تمرکز دارند.
من بیشتر دنبال اینم ببینم داخل ایران ادامه دادنش معقول هست یا باید برای دنبالش به فکر خارج از ایران بود
بیشتر دنبال اینم ببینم کسی میدونه که بهتره کجای این دنیا به این رشته رسید اگر وطن خودمون باشه که چه بهتر
یا استادی داریم اصلا تو این رشته تو ایران که بتونه کمک کنه

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
من بیشتر دنبال اینم ببینم داخل ایران ادامه دادنش معقول هست یا باید برای دنبالش به فکر خارج از ایران بود
بیشتر دنبال اینم ببینم کسی میدونه که بهتره کجای این دنیا به این رشته رسید اگر وطن خودمون باشه که چه بهتر
یا استادی داریم اصلا تو این رشته تو ایران که بتونه کمک کنه
تو ایران که وجود داره، ولی خب میدونید که کلاً رشته‌های پژوهش محور و علوم پایه تو ایران اوضاع خوبی نداره؛ ولی خب پژوهشکده علوم شناختی و علوم اعصاب شناختی و انجمن‌هایی وجود داره (تو گوگل سرچ کنید میاره)

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دقیقا چون دورترینه میخوام دنبالش برم
به نظرم همین مبهم بودنش جذاب باشه
البته برای من که تحلیل رو خیلی دوس دارم..
بازم ممنونم
خب کاگنیوساینس پر مدل سازیه یعنی واقعا واقعا دورید شما ازش. یه شیفت بسیار بزرگه حتی اگر روانشناسی خونده بودید باز نزدیک تر بود.
بله کار میشه ولی تو دانشکده های علوم تجربی طور شما پیدا نمی کنی این اپروچ به نوروساینس رو.

بالا