• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اخبار نانو تکنولوژی

به کدام حوزه فناوری نانو علاقه مند هستید؟

• نانو مرطوب

رای‌ها: 3 33.3%
  • نانو خشک

رای‌ها: 2 22.2%
  • نانو محاسباتی

رای‌ها: 5 55.6%

• رای‌دهندگان
    9
  • شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
تاپیک نانو تکنولوژی واسه بحث هستش و اونجا در مورد محصولات و ... بحث میشه , تاپیک منابع المپیاد و تجهیزات هم هست که موضوعشون مشخص شده !

ولی خب تنها اخبار های مربوط به نانو رو اینجا اطلاع رسانی میکنیم , بحث نمیکنیم و فقط خبر های جدید رو به اطلاع هم دیگه میرسونیم تا اگر خبری بود که نمیدونستیم حداقل اینجا بتونیم به اشتراک بزاریم (;

فقط تاریخ خبر(سعی کنیم بزاریم :D ) , عنوان خبر , و یه توضیحی کلی خبر و در نهایت لینک خبر رو بزارید تا اگر کسی خواست بیشتر بخونه به اون مراجعه کنه ...

موفق باشیم =P~

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رتبه 8 فناوری نانو ایران در جهان

ایران در رتبه هشتم فناوری نانو جهان

افزایش تولید مقالات معتبر علمی در حوزه نانو
افزایش ثبت اختراع (پتنت)
و ...

به گزارش ایرنا، تعداد مقالات منتشر شده در این حوزه هر سال حدود 10 درصد افزایش می‌یابد. همکاری بین‌اللملی نقش مهمی در توسعه این فناوری ایفا می‌کند و محققان در قالب این همکاری‌ها می‌توانند از امکانات و تجهیزات یکدیگر استفاده کنند.
در واقع همکاری بین‌المللی، راهبردی برای تسهیل شرایط جهت رسیدن به اهداف علمی است. به همین دلیل، همکاری بین‌المللی شاخصی برای ارزیابی وضعیت مشارکت کشورها در تولید علم نانو به حساب می‌آید.

5 تیر 1392

پ.ن :
من در ادامه این خبر یه چیزی بگم ! به یه خبری برخوردم که البته تاریخش واسه 26 اردیبهشت 1392 هستش مبنی بر اینکه رتبه ایران در جهان 5 هستش ولی این رتبه رو به صرفا بر اساس کارهای دانشگاهی داده !!!

ایران جزو 5 کشور برتر دنیا در دانش نانو

دبیر ستاد ویژه نانو گفت: ایران جزو 5 کشور برتر دنیا از حیث کارهای دانشگاهی در دانش نانو است.

ولی با توجه به متن خبر و تاریخش من فکر میکنم خبر اول درست باشه !!! :-??

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
ايران در آستانه ورود به بازار هزار ميليارد دلاري نانو ف

ايران در آستانه ورود به بازار هزار ميليارد دلاري نانو فناوري

«توليدات علمي ايران در سال۲۰۱۱نسبت به سال ۲۰۱۰ رشد ۲۰ درصدي را نشان مي دهد و اين درحالي است که کشور چين ۱۵درصد و کشورهاي آمريکايي و اروپايي حدود ۵ درصد رشد داشته اند.» اين جمله کليدي ترين بخش گزارش مجله علمي Nature درباره پيشرفت هاي علمي کشورهاي مختلف جهان است که نشان مي دهد ايران همچنان در توليدات علمي روند رو به رشدي را در دنيا تجربه مي کند.

در گزارش ديگري که سايت وزارت علوم هم آن را منتشر کرده، مجامع علمي بين المللي سرعت پيشرفت علمي در ايران را ۱۱ برابر متوسط جهاني دانسته اند و موفقيت هاي ايران در دانش پزشکي از جمله سلول هاي بنيادي، داروهاي راهبردي و شبيه سازي حيوانات موجب شده که ايران افق روشني در منطقه و جهان داشته باشد و براين اساس بازار ۱۰۰۰ ميليارد دلاري نانو فناوري درآينده نزديک در انتظار ايران است.

همینطور یه میزان رشد رتبه در فناوری های مختلف رو هم گذشته که به این ترتیبه :

رتبه علمي ايران در رشته هاي علوم و فناوري هاي نوين

نانو: ۳۵ ۳۱ ۲۳ ۲۰ ۱۶ ۱۰ ۸

انرژي هاي نو: ۳۴ ۲۶ ۲۹ ۳۴ ۲۰ ۱۴ ۱۲

فناوري ديتا: ۳۳ ۲۹ ۲۶ ۲۲ ۱۸ ۱۶ ۱۳

آب : ۳۳ ۲۸ ۲۱ ۲۱ ۱۷ ۱۶ ۱۴

سلول هاي بنيادي : ۳۲ ۳۱ ۲۹ ۲۹ ۲۷ ۲۰ ۱۸

ميکروالکترونيک: ۳۷ ۳۴ ۳۷ ۲۹ ۲۷ ۲۳ ۲۰

5 خرداد 1392

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
ارسال پژوهش ها برای ششمین جشنواره فناوری نانو

فراخوان ارسال پژوهش‌های دانش‌آموزی برای شرکت در ششمین جشنواره فناوری نانو

خب احتمالا تا حالا نمایشگاه نانو رو دید دیگه , شایدم تا الان شده باشه که پروژه تون واسش پذیرفته شده باشه ...
به هر حالا از 27 خرداد تا 15 مرداد 1392 فرصت دارید تا طرح هاتون رو ارسال کنید تا در صورت پذیرفته شدن در تاریخ 13 تا 17 مهر 1392 بهتون غرفه دانش آموزی تو جشنواره بدن ...

فرم رو هم میتونید از باشگاه نانو که رو لینک کلیک کنید هست دریافت کنید (;

27 خرداد 1392

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
ساخت واکسن هپاتیت B

تلاش دانشمندان ایرانی برای ساخت واکسن هپاتیت B با فناوری نانو

محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری کارشناسان مرکز تحقیقات دارویی لایدن آمستردام و انستیتو واکسن هلند در قالب یک طرح تحقیقاتی به بررسی ساخت واکسن هپاتیت B حاوی نانوذرات پلیمری پرداختند.

امید به موفقیت بیشتر ایران تو همه زمینه های علمی بخصوص نانو /m\

13 خرداد 1392

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام
پاسخ : اخبار نانو تکنولوژی

به نقل از F@|-|!mEh :

فراخوان ارسال پژوهش‌های دانش‌آموزی برای شرکت در ششمین جشنواره فناوری نانو

خب احتمالا تا حالا نمایشگاه نانو رو دید دیگه , شایدم تا الان شده باشه که پروژه تون واسش پذیرفته شده باشه ...
به هر حالا از 27 خرداد تا 15 مرداد 1392 فرصت دارید تا طرح هاتون رو ارسال کنید تا در صورت پذیرفته شدن در تاریخ 13 تا 17 مهر 1392 بهتون غرفه دانش آموزی تو جشنواره بدن ...

فرم رو هم میتونید از باشگاه نانو که رو لینک کلیک کنید هست دریافت کنید (;

27 خرداد 1392

چجور طرحی آخه میشه داد مثلن؟؟؟ :-/
ما که امکانات انجام کاری رو نداریم :|

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از mohandes leily :
چجور طرحی آخه میشه داد مثلن؟؟؟ :-/
ما که امکانات انجام کاری رو نداریم :|

تا جایی که من اطلاع دارم پروژه های انجام شده رو باید به جشنواره فرستاد , الان مال شما فقط در حد طرحه و هیچ کاری روش انجام نشده؟

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از F@|-|!mEh :
تا جایی که من اطلاع دارم پروژه های انجام شده رو باید به جشنواره فرستاد , الان مال شما فقط در حد طرحه و هیچ کاری روش انجام نشده؟
والا حرفای شما تا حدی درسته
ولی ما خودمون طرح داشتیم
ولی باشگاه میگفت اطلاعات شما برای داشتن یه طرح کافی نیست باید بیاید کلاس نانو و این حرفا
و راسیتش از طرح ما که هیچ طوری حمایت نشد
کار آسونی نیست واقعا

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Fatemeh Azariyan :
والا حرفای شما تا حدی درسته
ولی ما خودمون طرح داشتیم
ولی باشگاه میگفت اطلاعات شما برای داشتن یه طرح کافی نیست باید بیاید کلاس نانو و این حرفا
و راسیتش از طرح ما که هیچ طوری حمایت نشد
کار آسونی نیست واقعا

فکر نمیکنم اینقدر هم سخت بگیرن ! میگم که طرحتون به احتمال خیلی زیاد باید اجرا شده باشه !
طرحتون اجرا شده بود و اینو گفتن؟
حالا من میپرسم خبر کاملش رو بهتون میگم (;

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

به نقل از F@|-|!mEh :
نه عزیزم اصن در حد طرح هم نیس :D
من مثال عرض کردم (اهم اهم) (; B-)

Mina.A

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی-نانو
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از F@|-|!mEh :
فکر نمیکنم اینقدر هم سخت بگیرن ! میگم که طرحتون به احتمال خیلی زیاد باید اجرا شده باشه !
طرحتون اجرا شده بود و اینو گفتن؟
حالا من میپرسم خبر کاملش رو بهتون میگم (;
من و فاطمه باهمیم.یه سری کلاسا هستن که برای ارائه طرحت حتما باید اونا رو پاس کنی تا اطلاعاتت کامل شه.بعدشم استاد راهنما به همین درد میخوره دیگه.
ولی خدایی هم باید وقتتو بزاری هم این ور و اون ور بدویی هم خرج کنی.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

طرح ها باید خیلی آسون باشن ... من توی جشنواره پارسال یک آزمایش که برای تهیه نانو پودر Ti(o)2 با کمک یکی از دوستانم که فوق لیسانس متالوِژی از دانشگاه تهران بود رو ارائه کردم قبول نشد ولی دوستم یه بازی نانو پیشنهاد داد قبول شد‌!
پیگیری کردم معلوم شد طرحم دانش آموزی نبوده !

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از BrainDamage :
طرح ها باید خیلی آسون باشن ... من توی جشنواره پارسال یک آزمایش که برای تهیه نانو پودر Ti(o)2 با کمک یکی از دوستانم که فوق لیسانس متالوِژی از دانشگاه تهران بود رو ارائه کردم قبول نشد ولی دوستم یه بازی نانو پیشنهاد داد قبول شد‌!
پیگیری کردم معلوم شد طرحم دانش آموزی نبوده !
مسلما طرح های دانش آموزی رو باشگاه نانو قبول میکنه ولی مطمئنی به این دلیل گیر دادن؟!
اگر اینجوری باشه که مهم نیست مهم خوب بودن طرحته !

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رتبه 8 فناوری نانو ایران در جهان

به نقل از F@|-|!mEh :

ایران در رتبه هشتم فناوری نانو جهان

افزایش تولید مقالات معتبر علمی در حوزه نانو
افزایش ثبت اختراع (پتنت)
و ...

به گزارش ایرنا، تعداد مقالات منتشر شده در این حوزه هر سال حدود 10 درصد افزایش می‌یابد. همکاری بین‌اللملی نقش مهمی در توسعه این فناوری ایفا می‌کند و محققان در قالب این همکاری‌ها می‌توانند از امکانات و تجهیزات یکدیگر استفاده کنند.
در واقع همکاری بین‌المللی، راهبردی برای تسهیل شرایط جهت رسیدن به اهداف علمی است. به همین دلیل، همکاری بین‌المللی شاخصی برای ارزیابی وضعیت مشارکت کشورها در تولید علم نانو به حساب می‌آید.

5 تیر 1392

پ.ن :
من در ادامه این خبر یه چیزی بگم ! به یه خبری برخوردم که البته تاریخش واسه 26 اردیبهشت 1392 هستش مبنی بر اینکه رتبه ایران در جهان 5 هستش ولی این رتبه رو به صرفا بر اساس کارهای دانشگاهی داده !!!

ایران جزو 5 کشور برتر دنیا در دانش نانو

دبیر ستاد ویژه نانو گفت: ایران جزو 5 کشور برتر دنیا از حیث کارهای دانشگاهی در دانش نانو است.

ولی با توجه به متن خبر و تاریخش من فکر میکنم خبر اول درست باشه !!! :-??

خب امروز یعنی 23 /4/ 92 اخبار ساعت 24 اعلام کرد که ایران در رتبه 8 جهان قرار دارد ...
( البته امروز میشه 24 / 4/ 92 دیگه :-" )

اون خبری که مبنی بر رتبه 5 در جهان بود , طبق اون نقل قول مسلما برای کار های دانشگاهی بوده !

به هر حال خبر اصلی از این قراره (;

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
مسابقه ساخت محصول فناوری نانو

مسابقه ساخت نمونه‌اولیه محصول فناوری نانو برگزار می‌شود

خب مسابقه ای هستش که رو طرح ها سرمایه گذاری میکنن و کمکشون میکنن تا صنعتی شون بکنن...
البته طرح ها دانشجویی باید باشه و شرایطی هم داره !
محلت ثبت نام تا 15 شهریور 1392 هستش و تو تاریخ 20 تا 31 شهریور هم داوری اولیه میشه و بعد اون باید تو جشنواره ای که تو نمایشگاه بین المللی در مهر ماه برگزار میشه ارائه بدن که میره مرحله دوم داوری ...

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی، مسابقه ساخت نمونه اولیه یا همان ‏‏(‏Prototype‏) فناوری نانو را ‏با هدف ارائه توانمندی‌های محققین، دانشجویان، مراکز و موسسات فعال در حوزه فناوری نانو، ‏نمایش ملموس نتایج فعالیت‌های پژوهشی، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری، و ‏آشنایی و ترغیب پروژه‌ها به سمت ‏تولید نمونه اولیه از محصول، همزمان با جشنواره فناوری نانو برگزار می‌کند. ‏

میتونید برای دیدن طرح ها مهر ماه به نمایشگاه بین المللی مراجعه کنید .
برای دیدن جزئیات بیشتر و شرایط و تبصره ها میتونید به لینک مراجعه کنید.

12 مرداد 1392

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
استاندارد سازی فناوری نانو

تدوین 12 استاندارد ملی در حوزه نانو

خب یکی از مشکلاتی که فناوری نانو داشته این بوده که به خاطر نداشتن استاندارد خاصی اعتماد مردم رو جلب نمیکرده بخصوص که بعضا دیده میشد محصولاتی رو به صرف نام نانو میفروختن ، ولی حدو 4 5 سال میشه که کمیته استاندار (ISO/TS229) در ایران راه اندازی شده و سعی در تعریف استاندارد های مخصوص نانو کرده تا محصولات با استاندارد نانو به بازار عرضه بشه .

به خبری در همین مورد برخورد کردم با مبنی بر تدوین 12 استاندارد برای فناوری نانو :

رییس کمیته استانداردسازی ستاد توسعه فناوری نانو با اعلام ارائه 12 استاندارد ملی در حوزه نانو که شش مورد آن جنبه های ایمنی و بهداشتی محصولات نانو را شامل می‌شود، اظهار داشت: کمیته فناوری نانو سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، تمامی محصولات دارویی، غذایی و آرایشی بهداشتی حاوی نانو مواد اعم از داخلی و وارداتی را از لحاظ ایمنی و سلامت با توجه به پروتکل‌های بین‌المللی بررسی و عرضه و استفاده از آنها را تایید می‌کند.

ولی نام استاندارد ها رو ننوشته بود و گشتم پیدا نکردم یا اعلام نکردن یا من نتونستم اون 12 استاندارد رو پیدا کنم ولی به محض اینکه دیدم اطلاع رسانی میکنم .

رویکرد منطقی جهانی و ملی در مورد مباحث ایمنی نانو تامین کننده اعتماد مصرف کنندگان محصولات نانو می‌باشد. ستاد نانو و دیگر کمیته‌های مربوط به بحث استانداردسازی توجه ویژه‌ای به بررسی هر چه دقیق‌تر جنبه‌های ایمنی و سلامت داشته و کمیته نانو فناوری وزارت بهداشت به صورت اتفاقی محصولات توزیع شده در بازار را نیز بررسی و مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

در ضمن برای دیدن استاندارد های قبلی تا در حال تدوین نانو در داخل و یا بین المللی میتونید به سایت کمیته استاندارد سازی فناوری نانو مراجعه کنید .

2 شهریور 1392

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
نانو فناوری در نمایشگاه بین المللی

هفته پیش ششین نمایشگاه نانو برگزار شد که معمولا دانشجویان و دانش آموزان و شرکت های صنعتی مربوط به این حوزه و دانشگاه ها حضور دارن و هر ساله اتفاق های متعددی میفته .

هفت تا مرکز رشد برتر از 35 مرکز در حوزه نانو حضور داشتن و محصولات تجاری شده خودشونو ارائه کردن .

به علاوه از؛ نهادهای ترویجی شامل باشگاه دانش‌آموزی، فروشگاه کتاب تخصصی، انجمن‌های دانشگاهی و شرکت‌های آموزشی؛ مراکز علمی شامل آزمایشگاه، دانشگاه و پژوهشگاه، پارک و مرکز رشد و شرکت های صنعتی از جمله : شرکت‌های فعال در زمینه کشاورزی و بسته‌بندی ، آب و محیط‌زیست ، بهداشت و سلامت ، تجهیزات‌ساز ، صنعت خودرو ، شرکت‌های ساختمانی ، شرکت‌های فعال در حوزه نانومواد حوزه نساجی و شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات نیز حضور داشتن.

یک بخشی که در بین برنامه ها توجه منو جلب کرد این بود که به افراد علاقه مند برای خبرنگاری کارت عضویت اهدا شد :
باشگاه خبرنگاران نانو

باشگاه نانو در این بخش، به علاقمندان جهت تهیه اخبار و مطالب آموزشی از رویدادهای فناوری نانو در ایران و جهان کارت عضویت افتخاری اهدا کرد.

و اما بخشی از دستاورد ها :

رونمایی از دو داروی نانو فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران

خب 13 تا 17 مهر ماه نمایشگاه بین المللی نانو بود و دستاورد های مختلفی رو ارائه داده بود که یکی از اون ها نانو دارو ها بودن که توسط ایرانی ها ساخته و رونمایی شد .
این دو تا دارو :
1- ژل آمفو تریسین بی نانو لیپوزوم : که برای درمان بیماری های سالک ، قارچی و موضوعی هست .
2- ژل حاوی نانو میسل‌های پور کومین : که برای بیماری های التهابی و تومار می باشد .

و

طرح­های صنعتی :
1- تولید صنعتی فیلترهای نیروگاهی ارتقاء­یافته با فناوری نانوالیاف

2- تولید صنعتی پودر نانوسیلیس با کاربرد در صنایع ساختمان، لاستیک و رنگ

3- تولید صنعتی نخ­های پلی‌آمید ضدباکتری

4- پایلوت تولید غشاء نانوفیلتراسیون برای بکارگیری در تصفیه آب

تجهیزات فناوری نانو

1- دستگاه اسپکتروسکوپی زمان پرواز

ESI-TOF Mass Spectroscopy

2- سیستم برش­نگاری فلئورسنت مولکولی

Florescent Molecular Tomography

3- دستگاه آنالیز حرارتی تفاضلی

DTA-DSC

نگاهی بر حضور کشورهای مختلف در ششمین جشنواره نانو

کشور های رومانی ، روسیه ، کره جنوبی ، لبنان ، برزیل، اکوادور و بولیوی حضور داشتند.

چند مورد از دستاورد های دانش آموزی این نمایشگاه :

• دستگاه الکترولیز آزمایشگاهی
  • لایه نشانی نانونقره بر روی استیل
  • افزایش مقاومت بتن با نانو ماده و نانولوله‌های کربنی

دیگر دستاورد ها :
که توضیحاتش رو میتونید اینجا بخونید
  • مکانیزم پوشش‌دهی به روش ESD
  • شیشه‌های هوشمند
  • پارچه‌های ضد آب و لک

اینجا هم میتونید 44 طرح برگزیده جشنواره رو ببینید.

13 مهر 1392

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
و اما حمایت مالی از ستاد نانو

پرداخت 23 میلیارد ریال حمایت تشویقی به 2510 محقق "نانو"

ستاد نانو از حمایت مالی برای طرح های نانو خبر داد . P:>

ستاد توسعه ی فناوری نانو در مهر ماه 1392 مبلغ 23128000000 ریال به 2510 محقق پرداخت نموده است که این حمایت ها مربوط به افرادی است که پروپزال پایان نامه و مقاله آنها تا آخر تیر ماه 92 در ستاد فناوری داوری و تایید شده و مشکلی برای پرداخت(مانند اشکال در شماره حساب و یا سایر اطلاعات فردی) نداشته اند.

که حتی اعلام کرده که اگر میخواید این حمایت شامل شما هم بشه به سایت ستاد نانو مراجعه کنن یا با ایمیل [email protected] ارتباط برقرار کنن.

حتی جدولی رو هم که نشون میده برای هر مورد که شامل : پایان نامه کارشناسی ارشد(دانشجو) ، پایان نامه کارشناسی ارشد(استاد راهنما) ، پایان نامه دکتری(دانشجو) ، پایان نامه دکتری(استاد راهنما) ، مقاله ISI ، مقاله علمی پژوهشی ، ارائه مقاله در کنگره خارجی ، حمایت از دانشجویان پسادکتری(انکوباتور)‏ ، چاپ کتاب ، مجلات نانو ، برگزاری کنفرانس ، ثبت اختراع ، ماموریت فناوری میشه .

22 مهر 1392

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
فناوری های نانو قیمت گذاری می شود

فناوری های نانو قیمت گذاری می شود فناوری های نانو قیمت گذاری می شود

برای اولین بار در کشور قراره محصولات نانو به طور رسمی قیمت گذاری بشه

دفتر مرکزی تجاری سازی فناوری سازمان پزوهشهای علمی وصنعتی کشور ازتمام تواناییهای شرکتها ودفاتر انتقال فناوری دعوت کرده تابه عنوان عاملین قیمتگذاری دانش فنی وداراییهای علمی در قالب گروه های تخصصی عمل کرده ودر نهایت باتایید کمیته تخصصی ارزشگذاری قیمت فنی وداراییهای علمی را به صورت صدور گواهی نامه قیمت بااعتبار یکساله به دارنده دارایی های علمی اعطا کند .

و طبق خبر تا بهمن همین سال یعنی 92 قراره که صدورگواهینامه و قیمت گذاری رو شروع کنن.

پس منتظر افزایش محصولات نانو در بازار باشید (;

24 مهر 1392

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
سومین هم‌اندیشی با مجلات علمی پژوهشی نانو برگزار شد

سومین هم‌اندیشی با مجلات علمی پژوهشی نانو برگزار شد

خب یه نشستی با حضور نماینده های 8 تا از مجلات علمی پژوهشی در ستاد نانو برگزار شده و برنامه هایی ارائه شده و قراره 9 تا مجله در حوزه نانو در کشور منتشر بشه .

• مجله NMJ: دانشگاه علوم پزشکی مشهد
  • مجله IJND : دانشگاه آزاد تنکابن
  • مجلهINL: دانشگاه آزاد کرمانشاه
  • مجله IJNN: انجمن نانو
  • مجله JNSC
  • مجله IJBIHN: دانشگاه آزاد ورامین – پیشوا
  • مجله TPNMS: دانشگاه سیستان و بلوچستان
  • مجله jufgnsm: دانشکده مواد دانشگاه تهران
  • و مجله JNS: دانشگاه کاشان

به امید پیشرفت بیشترمون تو زمینه نانو /m\

3 دی 1392

بالا