• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌های قلمچی و کنکوری‌های 93

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز
پاسخ : آزمون‌های قلمچی و کنکوری‌های 93

به نقل از Mahsa.Z :
من یه چیزی بگم...اینجا همه ی بچه های کلاس ما میرن قلمچی بعد شرایط مدرسه و رفتار دبیرا و خود بچه ها طوری هستن که آدمو درگیر این ترازای کذایی میکنن مدیر ما شنبه راه میفته طرف کلاس ما و تجربیا هی میگه آزمون چیکار کردین آزمون چی شد؟ترازا؟رتبه ها؟خب آدم ناخواسته وقتی میبینه دور و برش اینهمه به این آزمونا توجه میشه خودش هم واسش مهم میشه ترازش در حدی که اگه پایین شه دپ میشه تا چند روز و نمیخونه من دوستم صرفا بخاطر استرسی که بهش وارد میشد بخاطر اینکه یه کم بد شروع کرده بود آزموناشو برداشت بعد دو آزمون رفت گزینه2!
اینا رو گفتم که خب حق بدین اگه میبینید بعضیا تراز مهم ترین چیزشون شده...
خب این شرایطی که شما ذکر کردین واسه بیشتر بچه ها و حتی من وجود داره !

مهم " کنترل " این شرایطِ !

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

برنامه ی این آزمون سنگین نیست؟

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از unjust :
برنامه ی این آزمون سنگین نیست؟
سنگين يا سبك! فرقي نداره! بايد تموم شه! اونم به بهترين صورت، نه؟ (;

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از مُـــلاصَـــــدرا :
خب این شرایطی که شما ذکر کردین واسه بیشتر بچه ها و حتی من وجود داره !

مهم " کنترل " این شرایطِ !
کنترلش بستگى به آدمش داره و اين که يک نفر واسه کنترل کامل کمه بايد شرايط فراگير باشه...
حرفتون درسته بايد کنترل کرد من با اينکه ميگيد استرساى الکيه اين آزمونا تا حدى موافقم اما استرس سازنده هم داريم!نگرانى واسه تراز در يه حديش کاملا خوبه اون نگرانيو اگه کسى زياد گير نده بهمونو بيشترش نکنه همه داريم.مشکل اينه که دارن بزرگنمايى ميکنن و خب هميشه نميشه کنترل کرد واسه همين گفتم حق بدين اگه بعضيا اينجورى استرسى ميشن...

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

من ادبیات کتاب پنج گنج مهر و ماه دارم. والا نمیدونم چه جوری از این کتاب استفاده کنم! قسمت قرابت و آرایه ش مربوط به مباحث مطرح شده تو کتابه مثلا ادبیات حماسی غنایی و ... . آرایه هاش هم که اصلا مبحثی نیست و به آرایه ای که داره توضیح میده بستگی داره. خب من چه جوری باید کار کنم در صورتی که بیت ها و جملاتی اورده میشه تو این دو بخش که درس ما هنوز بهشون نرسید؟ (یعنی خارج از کتاب نیستن و تو کتاب مطرح شدن)

کلا این کتاب های قرابت و آرایه ای که تو بازار هستن رو چه جوری باید تست زد؟!!!

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از The Merovingian :
من ادبیات کتاب پنج گنج مهر و ماه دارم. والا نمیدونم چه جوری از این کتاب استفاده کنم! قسمت قرابت و آرایه ش مربوط به مباحث مطرح شده تو کتابه مثلا ادبیات حماسی غنایی و ... . آرایه هاش هم که اصلا مبحثی نیست و به آرایه ای که داره توضیح میده بستگی داره. خب من چه جوری باید کار کنم در صورتی که بیت ها و جملاتی اورده میشه تو این دو بخش که درس ما هنوز بهشون نرسید؟ (یعنی خارج از کتاب نیستن و تو کتاب مطرح شدن)

کلا این کتاب های قرابت و آرایه ای که تو بازار هستن رو چه جوری باید تست زد؟!!!
خب، من در این مورد تجربه دارم!
اول این که این کتابی که شما داری، پر از غلطه، پس ترجیحا ازش استفاده نکن!(گاج نقره ای رو توصیه می کنم)
در مورد قرابت معنایی هم، شما با خوندن هیچ کتاب کمک درسی نتیجه نمی گیری، اول باید متن کتاب رو با دقت کامل بخونی و مفهومش رو استخراج کنی(به هیچ وجه از کتاب غافل نشو، چون هر بیتی که بدن، حتی اگه برای بار اول بیت هاشو رو دیده باشی، چیزی رو می دن که با یکی از ابیات کتاب مفهوم مشترک داشته باشه) و بعد بری سراغ تست!
این تجربه ی منه و نتیجه هم گرفتم.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از Mysterious Quéèn :
خب، من در این مورد تجربه دارم!
اول این که این کتابی که شما داری، پر از غلطه، پس ترجیحا ازش استفاده نکن!(گاج نقره ای رو توصیه می کنم)
در مورد قرابت معنایی هم، شما با خوندن هیچ کتاب کمک درسی نتیجه نمی گیری، اول باید متن کتاب رو با دقت کامل بخونی و مفهومش رو استخراج کنی(به هیچ وجه از کتاب غافل نشو، چون هر بیتی که بدن، حتی اگه برای بار اول بیت هاشو رو دیده باشی، چیزی رو می دن که با یکی از ابیات کتاب مفهوم مشترک داشته باشه) و بعد بری سراغ تست!
این تجربه ی منه و نتیجه هم گرفتم.

پنج گنج غلط داره؟! کجاش؟ دبیر ما که میگفت آقای اسماعیلی (نویسنده این کتاب) از مولفین خوب کتاب های تست ادبیات هستش و کتابش خوبه که! ضمنا اگه هم کتاب پرغلط باشه، باز کی میره هزینه میکنه گاج نقره ای میخره؟؟؟

من قرابت معناییم خوبه ولی پیش خودم میگم این کتابی که خریدم رو باید یه جوری کار کنم دیگه، نمیشه که یه عالم تست قرابت داشته باشی و نزنی به این دلیل که هیچ مشکلی تو قرابت نداری! اتفاقا به نظر من آرایه و قرابت شدیدا به تمرین و تست زنی نیاز دارن. اون چیزایی که به تست زنی نیاز ندارن تاریخ ادبیات و معنی واژگان و املاست. زبان فارسی هم نیاز داره حتی.

+ خب من جواب سوالم رو نگرفتم تو پست بالا!

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

پنج گنج غلط داره؟! کجاش؟ دبیر ما که میگفت آقای اسماعیلی (نویسنده این کتاب) از مولفین خوب کتاب های تست ادبیات هستش و کتابش خوبه که! ضمنا اگه هم کتاب پرغلط باشه، باز کی میره هزینه میکنه گاج نقره ای میخره؟؟؟

من قرابت معناییم خوبه ولی پیش خودم میگم این کتابی که خریدم رو باید یه جوری کار کنم دیگه، نمیشه که یه عالم تست قرابت داشته باشی و نزنی به این دلیل که هیچ مشکلی تو قرابت نداری! اتفاقا به نظر من آرایه و قرابت شدیدا به تمرین و تست زنی نیاز دارن. اون چیزایی که به تست زنی نیاز ندارن تاریخ ادبیات و معنی واژگان و املاست. زبان فارسی هم نیاز داره حتی.

+ خب من جواب سوالم رو نگرفتم تو پست بالا!

واژگان و تاریخ ادبیات و لغت رو بهش می گن نمره ی مفت سوالای ادبیات! پس اونا رو بی خیال! املا مهمه اما!
در مورد آرایه خیلی بات موافقم، ولی خب یه چیزایی هستن که خیلی به هم ربط دارن، مثلا برای این که بتونی آرایه رو تشخیص بدی باید مفهوم بیت رو خوب فهمیده باشی، وقتی مفهوم رو بفهمی می دونی که مثلا لغت نگران که در بیتی "چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد" ایهام داره.
در مورد قرابت، به نظر من باید فعلا به درس هایی که نرسیدیم کاری نداشته باشیم، اما واسه هر آزمون که طبق بازه ادبیات می خونی، بری تستاش رو بزنی!
حالا وقتی قرابت معناییت خوبه، صرفا واسه این که حالا یه تستی هم زده باشی این قدر خودت رو درگیرش کردی؟!
من فکر می کنم قرابت الکی شاخ شده، این یه مسئله ایه که دبیرمون اول سال واسه همیشه حلش کرد. کتاب محور قرابت معناییِ!
در مورد پنج گنج هم زبان فارسی ش که خیلی داغونِ! اگه بخوای اشکالاتش رو برات کامل نام می برم!
از گاج نقره ای دفاع نمی کنم، چون "درس نامه" نداره. ولی در مورد قرابت من خیلی ازش کمک گرفتم و راضی هم هستم.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

"نوبل" خوبه؟ دبیرمون از نویسندگان 10گانه این کتابه و میگه چون جمعی کار شده روش کتاب کم غلط و همچنین بسیار قوی ای هستش. (باز کی میره کتاب میگیره!!! L-: خودمون این همه کتاب داریم وقت نمیکنیم حتی 1دونش رو کار کنیم حالا باز بریم کتاب انبار کنیم؟ جدا من الان میتونم یه کتاب فروشی بزنم!!! :)) )

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

"نوبل" خوبه؟ دبیرمون از نویسندگان 10گانه این کتابه و میگه چون جمعی کار شده روش کتاب کم غلط و همچنین بسیار قوی ای هستش. (باز کی میره کتاب میگیره!!! L-: خودمون این همه کتاب داریم وقت نمیکنیم حتی 1دونش رو کار کنیم حالا باز بریم کتاب انبار کنیم؟ جدا من الان میتونم یه کتاب فروشی بزنم!!! :)) )
1.هیچ ماست فروشی، نمی گه ماست من تُرشه!(من واقعا تا حالا این کتاب رو ندیدم!)
2.در مورد ادبیات و زبان فارسی کلا اختلاف خیـــــلی زیاده! طبیعیه؛ اما چیزی که این وسط ملاک هستش، "عُرف کنکور"ه. یه چیزایی هستن که شاید غلط هم باشن، ولی عرف کنکور هستن و ما باید همونا رو یاد بگیریم، به نظر من دبیرهای کمی هستن که به عرف کنکور توجه می کنن.
3.کتاب جدید رو که واقعا بی خیال!

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

میگفت: « به لطف خدا کار جمعی ما که گروهی از دبیران برگزیده شهر های مختلف من جمله تهران و مشهد و شیراز و ... و حتی آمل که خودم باشم (ضمنا اینم بگم دبیرمون از افراد مهم و VIP توی ادبیات فارسی کنکور هستش B-) ) روش کار کردن نتیجه داد و کتاب قرابت معنایی نوبل پرفروش ترین کتاب قرابت معنایی ایران شناخته شد! افرادی که تو قلمچی و گزینه 2 و ... طراح ادبیاتن عضو گروه مولفین کتاب نوبل هستن. مثلا تو قلمچی آقای رضایی مقدم و خانم شهابی و تو گزینه 2 آقای محمدزاده. ضمنا همه کتاب ها خوب هستن و ما اینجا تبلیغ بازی نمیکنیم (الکی میگه :-بالحن باباپنجعلی!) ولی کتاب ما چون گروهی کار شده هر کسی ایراد دیگری رو میگیره و اینجوری غلط کمتر میشه. کتب دیگه چون فردی تألیف میشن امکان غلط توش بسیار زیاده.»

حالا میگی این ماست ترشه و ماست فروش قالتاق؟ من که فکر نمیکنم.

راستی یه بار از سوالای کتابش از ما قرابت آزمون گرفت من زدم 15% . 20 تا سوال بود من 9 تا غلط زدم 5 تا سفید!!! و منی که اغلب تو قلمچی قرابتها رو درست میزدم، اینقدر سوالاش مفهومی و عمقی بود که من نزدیک به نصفش رو غلط زدم!!! (البته لازم به ذکره که 75% هم داشتیم که ماکزیممش بود :-" )

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

میگفت: « به لطف خدا کار جمعی ما که گروهی از دبیران برگزیده شهر های مختلف من جمله تهران و مشهد و شیراز و ... و حتی آمل که خودم باشم (ضمنا اینم بگم دبیرمون از افراد مهم و VIP توی ادبیات فارسی کنکور هستش B-) ) روش کار کردن نتیجه داد و کتاب قرابت معنایی نوبل پرفروش ترین کتاب قرابت معنایی ایران شناخته شد! افرادی که تو قلمچی و گزینه 2 و ... طراح ادبیاتن عضو گروه مولفین کتاب نوبل هستن. مثلا تو قلمچی آقای رضایی مقدم و خانم شهابی و تو گزینه 2 آقای محمدزاده. ضمنا همه کتاب ها خوب هستن و ما اینجا تبلیغ بازی نمیکنیم (الکی میگه :-بالحن باباپنجعلی!) ولی کتاب ما چون گروهی کار شده هر کسی ایراد دیگری رو میگیره و اینجوری غلط کمتر میشه. کتب دیگه چون فردی تألیف میشن امکان غلط توش بسیار زیاده.»

حالا میگی این ماست ترشه و ماست فروش قالتاق؟ من که فکر نمیکنم.

راستی یه بار از سوالای کتابش از ما قرابت آزمون گرفت من زدم 15% . 20 تا سوال بود من 9 تا غلط زدم 5 تا سفید!!! و منی که اغلب تو قلمچی قرابتها رو درست میزدم، اینقدر سوالاش مفهومی و عمقی بود که من نزدیک به نصفش رو غلط زدم!!! (البته لازم به ذکره که 75% هم داشتیم که ماکزیممش بود :-" )
ای باو...! :D
من قصد توهین به دبیر محترم شما، از چهره های شاخص ادبیات کشور رو نداشتم ولا!
علاوه بر کتاب عالیِ دبیر شما کتاب هامون سبطی هم می گن برای قرابت خیلی شاخه! و هیچ کس منکرش نیست، اما آیا تو کنکور می یاد؟خیر!
چرا باید چیزی یاد بگیریم که بهش نیاز نداریم؟! وقتی می تونم کارمون رو ساده کنیم، واسه چی لقمه رو دور سرمون ببیچونیم بعد بذاریم تو دهنمون؟!

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

گاهی وقتا پیش خودم میگم عجب غلطی کردیم اومدیم کانون؟ اصلا آزمون آزمایشی کیلو چنده؟ باید درسهات رو درست و با دقت بخونی (خصوصا کتاب درسی) بعدش بیای تست های کنکور (فقط کنکور، اگه مبحثی نیاز به تست تألیفی داشت از کتاب تست مناسب استفاده کنیم) رو بزنی. تمام! اینجوری امکان نداره رتبه خوب کسب نکنی. ولی اگه قلمچی یا هر موسسه دیگه ای بری، مطمئن باش ضربه روحی میخوری و ناامید میشی و روز کنکور هم استرس میگیری و میرینی ... L-:

من اگه رتبم تو کنکور اون طوری که میخوام نشه همه رو از چشم کاظم میبینم ... X-(

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

بچه ها! :D
هیچ فرقی نمیکنه که شما کودوم موسسه آزمون بدید. شما که کانون هستید اگه فقط همون آزموناش رو بدید و تهش برید کارنامه تون رو بگیرید و یه مقایسه ای کنید خودتون رو با اطرافیانتون، کافیه! دیگه به این چرت و پرتای دفتر فلان و کتاب فلان رنگیِ کانون توجه نکنید. :D

شما فقط با برنامه ی کانون پیش برید، که مطمئن باشید به موقع درس هارو تموم میکنید، و هر دوهفته یه آزمونِ ارزیابی میدید. :D پشتیبان و اینا کشکه، توجهی نکنید بش.

به نقل از new2n :
با برنامه راهبردیش موافقم با اینکه باید بالاخره با یه برنامه پیش بری و آزمون بدی ، و سنجیده بشی اما آیا داره اون چیزی که واقعا هستیم رو نشون میده؟
و خب این مسلمه که کانون چیزی که شما هستید رو نشون نمیده. :D هیچ آزمونی چیزی که شما هستید رو نشون نمیده. حتی کنکور.

انقدر هم درگیر رتبه های کانونتون نباشید. اصلا مهم نیستن.

• لایک
امتیازات: gjit

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

(فقط کنکور، اگه مبحثی نیاز به تست تألیفی داشت از کتاب تست مناسب استفاده کنیم)
راجع به این بخش از حرفاتون:
دوستان!
هرگز و هرگز الان فکر جواب دادن به سوالات کنکور سراسری نباشید.
چون به نوعی اون سوالات رو "می سوزونید" .
سوالات کنکور رو باید بعد از جمع بندی جواب دادم.
البته من هر از چندگاهی به سوالات کنکور یه نگاه گذری می اندازم که باورم بشه "می شه بهشون جواب داد!" :D
+
در مورد آزمون، شما سرِ جلسه یِ کنکور با عادت هاتون آزمون می دین نه با آموخته هاتون (منظورم روش آزمون دادنه!)؛ پس سر جلسه ی هر آزمون از هر موسسه ای که می دید" درست آزمون دادن " رو تمرین کنید.
:-دانای کل

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

این نظر شخصیه !
سوالات کنکور تیپ خاصی دارن و اگه الان اونارو تمرین نکنید بعدا کلی حسرت میخورید!
به نظر من واسه فیزیک و ریاضیات حتما آبی کانون رو استفاده کنید! البته فیزیک گاج نقره ای تقریبا مث آبی کانونه و یه ریزه جامع تر!

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از CrazyB0y :
این نظر شخصیه !
سوالات کنکور تیپ خاصی دارن و اگه الان اونارو تمرین نکنید بعدا کلی حسرت میخورید!
به نظر من واسه فیزیک و ریاضیات حتما آبی کانون رو استفاده کنید! البته فیزیک گاج نقره ای تقریبا مث آبی کانونه و یه ریزه جامع تر!
بله! نظر شخصی نویسنده ی کتاب "کنکورت را قورت بده" اینه!
سوالات "مشابه" کنکور "باید" تمرین بشن. ولی وقتی بعد از دوران جمع بندی بخوای خودت رو محک بزنی، اگه "دقیقا" سوالات کنکور رو قبلا جواب داده باشی، شناخت مناسبی از خودت به دست نمی یاری.
تصحیح می کنم:
دوستانی که می خوان به شناخت مناسبی از خودشون دست پیدا کنن، الان "دقیقا" سوالات کنکور رو جواب ندن.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

خب میتونن برای محک زدن دقیق تر خودشون تو دوران جمع بندی از کتاب «شبیه ساز کنکور» قلمچی استفاده کنن (:- کوشا جان!) که سوالات کنکور سال 90 و 91 و 92 رو با همون سختی و محتوا شبیه سازی کرده و شاید تغییراتی رو هم در ساختار بعضی سوالات به کار برده باشه ولی خیلی طرح جالبیه. اینجوری دیگه نگران به قول شما «سوزاندن» سوالات کنکور نمیشن.

mahan42

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری دزفول
شهر
دزفول
مدال المپیاد
المپیاد دو سال نفر اول اجتماعی استان خوزستان
دانشگاه
امام حسین
رشته دانشگاه
قلبیا مغز اعصاب

بهتر قبل از امتحان شرکتکنی چون خودتو محک میزنی سمپاد هر روز بهتر از دیروز

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

گاهی وقتا پیش خودم میگم عجب غلطی کردیم اومدیم کانون؟ اصلا آزمون آزمایشی کیلو چنده؟ باید درسهات رو درست و با دقت بخونی (خصوصا کتاب درسی) بعدش بیای تست های کنکور (فقط کنکور، اگه مبحثی نیاز به تست تألیفی داشت از کتاب تست مناسب استفاده کنیم) رو بزنی. تمام! اینجوری امکان نداره رتبه خوب کسب نکنی. ولی اگه قلمچی یا هر موسسه دیگه ای بری، مطمئن باش ضربه روحی میخوری و ناامید میشی و روز کنکور هم استرس میگیری و میرینی ... L-:

من اگه رتبم تو کنکور اون طوری که میخوام نشه همه رو از چشم کاظم میبینم ... X-(

q_chi.png

نمونه ای از کاربردهای آموخته های کتاب های دین و زندگی دبیرستان در زندگی روزمره!

حالا جدا از این بحثا ، پولمون رو پس میدن اگه نخوایم دیگه آزمون بدیم؟ :-"

بالا