• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

nafiseh74

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دین و دانش
شهر
آمل
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

سلام..یه سوال: میشه به رتبه های کانون اعتماد کرد؟ممکنه نزدیک ب کنکور باشه رتبه هاش یا نه؟برای اینکه رتبه زیر 1000بیاریم ترازمون توو کنکور و کانون چند باید باشه؟
و یه سوال دیگه توروخدا ج بدید! اخرین رتبه قبولی برای رشته علوم ازمایشگاهی منطقه دو چند هس؟

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

یه نکته ای! :D تو کنکور هر اتفاقی ممکنه بیفته! امکانش هست رتبه ای بیارید چند برابر بدترین رتبه تون باشه؛ همه چیز به سر جلسه ی کنکور ربط داره!
برعکسشم امکان داره مثلا!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

این برنامه هه خوبه ؟!
50085862325192151298.jpg

میخوام کامپیوتر رو جمع کنم اشکالی که نداره ؟! یهو نبرم !

Martin Berg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
کرمان

دوستان این تابستون برای من مشکلاتی پیش اومد که نتونستم خیلی عمومی بخونم فقط نصف دینی با یه کم از ادبیاتُ خوندم
از خودم راضی نیستم میشه از اول مهر جبرانش کرد؟ :-<

سعید کیا

کاربر فعال
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی

سلام بروبکس من نمیتونم به برنامه آزمون (قلمچی) برسم باید چیکار کنم ؟؟
واسه افزایش تراز هم چه کارهایی رو پیشنهاد میکنین ؟؟

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Hamed.H.A :
دوستان این تابستون برای من مشکلاتی پیش اومد که نتونستم خیلی عمومی بخونم فقط نصف دینی با یه کم از ادبیاتُ خوندم
از خودم راضی نیستم میشه از اول مهر جبرانش کرد؟ :-<
بچه ها در جریان هستین که بعضی از المپیادیا طلا نمیارن و از مهر واسه کنکور میخونن.ینی عمومیارم تو مهر شروع میکنن! :D
سلام بروبکس من نمیتونم به برنامه آزمون (قلمچی) برسم باید چیکار کنم ؟؟
سوالت خیلی کلی و نا مفهومه.باید دقیقا بفهمی چرا به آزمون نمیرسی که بتونی حل کنی مشکلتو.باید بدونی به کدوم درسا نمیرسی.(عمومی یا اختصاصی.)به چه کاری نمیرسی(مثلا کلا نمیرسی نگاه بندازی یا نمیتونی تست بزنی.یا نمیتونی مرور کنی یا به تسلط نمیرسی یا ...)
چرا بهش نمیرسی(سرعتت پایینه؟ساعت مطالعت کمه؟ نمیدونی کدوم تستارو بزنی واسه همین همه رو میزنی وقت کم میاری؟ یا ...)
واسه افزایش تراز هم چه کارهایی رو پیشنهاد میکنین ؟؟
اینم کلیه :D
باید ببینی ترازت چنده؟زیر 6000 ینی تو مفهوم کلی درسارو هم یاد نگرفتی.نمیدونی از یه درس چه سوالایی میاد.یاد نداری روش حل هر سوال چیه.باید عمیق تر بخونی
زیر7000 ینی تو درسارو بلدی ولی نکات تستی رو یاد نداری.ینی هی میوفتی تو دام.تو همه درسا این صدق میکنه.مثلا تو عربی زیست یا ... یه نکاتی هست که اگه بدونی تو دامایی که همیشه هست نمیوفتی.مثال زیاده.نمیزنم
بالای 7000.:باید یه سوالایی که بقیه بچه ها ازش رد میشنو تو بزنی:تکواژ و واژه.خازن،شجره نامه.استو یا ...

پایین بودن تراز میتونه هر دلیل دیگه ای داشته باشه که خودت باید متوجه بشی.با بررسی ازمون.کم کم موانع رشدتو از بین ببر.با تغییرات کوچیک.
این که ندونی مشکل چیه مشکل خیلیاست.ینی فقط میدونن تمرکز ندارن.خب چرا؟باید ریشه ای در بیارین چیه دلیل ضعفاتون تا بتونین حلش کنین.

سعید کیا

کاربر فعال
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی

ا

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سعید کیا :
ممنونم از لطفتون...
من نمیتونم همه تستا رو بزنم و به تسلط برسم بعد بیشترین وقتمو زیست میگیره که آخر سر هم خیلی پایین میزنم (30% :D )
نمیدونم چیکار کنم ؟؟ :-w من زیستو از خیلی سبز میخونم
بعد یه مورد دیگه اینکه مرور زیاد نکنم مباحث قبلی مثلا 2 ماه پیشو اعصابم خورد میشه ... مرور هم که میکنم وقت کم میارم #S-:
بنظرتون من به طور میانگین در روز باید چند تا تست زیست یا شیمی یا درسای دیگه رو بزنم ؟؟ :-?
لازم نیست همه تستارو بزنی خب!مضربی کار کن.بعد اگه بازم یاد نگرفتی برو همون مضربو دوباره بزن.اون طوری وقت کمتری میبره.
خیلی بیشتر و عمیق تر زیستو بخون.
ینی فقط نخواه تموم شه .یه صفحه رو تا خوب خوب یاد نگرفتی ول نکن برو صفحه بعد.جزوه دبیرای خوبم گیر بیاری بد نیست.یه چیزایی رو آدم ده دفه ام بخونه نمیفهمه.
مرور لازمه ولی زیاد نه.چون تا آخر سال وقته.تو ده دفه دیگه اگه با کانون جلو بری یه چیزو مجبوری بخونی.یه بار بلافاصله بعد خوندنت بخون.یه بار فرداش.یه بار آخر هفته.یه بارم ماه بعد.دیگه لازم نیس مباحث دو ماه پیشو بخونی.چون بعدا شاید دیگه بدت بیاد بخونیشون.حالتو بد کنه 100 بار خوندنش.
مرور نباید اصا وقت ببره.یه جوری که انگار داری واسه خودت توضیح میدی.حتی ریاضیو.روش حل سوالارو توضیحی و کلی بگو.مثلا وقتی عطف بخواد مشتق دومو میگیریم.همین.نشین 100 تا تست بزن تا مرور کنی.
فرق میکنه هر درس.مثلا فتوسنتز سرعتو میاره پایین ولی باکتریو آغازیان خیلی سریع زده میشه.
با بقیه ام خودتو مقایسه نکن.ببین یه دفه اگه 10 تا تستو تو 10 دقیقه زدی دفه بعد تو نه دقیقه بزن.بعضیا میتونن تو یه روز خیلی ریاضی بزنن ولی تعداد کمی زیست بزنن.هر کسی با بقیه فرق میکنه.

botia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
الامه حلی
شهر
کرمان

از جبر سال سوم کلا چی تو کنکور میاد؟
الان کتابایی که هست جبر و گسسته با همن
و اونطور که تو تایپیک کتاب بود فار از همه بهتره؟

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

آقا میشه یکی بیاد بگه از هر سال کودوم درسا میاد تو کنکور؟!
مثلا دینی 2 میاد!؟
زبان فارسی 2؟!
بقیرم بگید دیگه!

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سَجاد :
آقا میشه یکی بیاد بگه از هر سال کودوم درسا میاد تو کنکور؟!
مثلا دینی 2 میاد!؟
زبان فارسی 2؟!
بقیرم بگید دیگه!

دینی بعله زبان فارسی 2 املاییش مهمه تو منابع نیست

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از botia :
از جبر سال سوم کلا چی تو کنکور میاد؟
الان کتابایی که هست جبر و گسسته با همن
و اونطور که تو تایپیک کتاب بود فار از همه بهتره؟
خوب از جبر همه مباحثش میاد مخصوصا فصلای اخر که ترکیبات هسش

فار خوبه گاجم بدک نی ولی خعلی سبز زیاد جالب نیس چون زیادی فرمولی پیش رفته

• لایک
امتیازات: zmaa

دنیا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بوشهر
شهر
جنوب

http://www.100dar100.net/userfiles/file/sample%20zist.zip
بچه ها نظرتون در مورد نکات زیست ۱۰۰چیه ؟ ۵۵ تمنه
نمونشم کذاشته !!
به نظرتون بگیرم :-<

سعید کیا

کاربر فعال
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی

.

کنکورآسان است

کاربر نیمه‌فعال
شهر
تهران
مدال المپیاد
تنها کسی که تونسته تمام المپیاد ها رو با هم شرکت کنه !
دانشگاه
آمریکا
رشته دانشگاه
رازه !

این کتاب فقط نکته داره و بیشتر به درد عید به بعد می خوره !!
حالا بقیه هم نظرشونو بگن

mahsun

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

میشه لطفا یه نفر بگه تو کنکور از زبان فارسی و ادبیات از هر مبحثی چن سوال میاد؟
مثلا تکواژ واژه - ترکیب وصفی و اضافی
یا تو ادبیات قرابت آرایه و....
هر کدوم چن سوال؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

برای زبان و ادبیات فارسی:

معنی واژگان 3 املا 2 تاریخ ادبیات 3 آرایه 3 زبان فارسی 5 قرابت معنایی 9 جمعا 25

عربی:

ترجمه 8 درک مطلب 9 (شامل 4 سوال متن - 2 شکل و 3 تحلیل صرفی و اعراب) 8 قواعد جمعا 25

معارف:

سال دوم 9 (بدون شک!) سال سوم بین 8 تا 9 (معمولا 9) و سال پیش بین 7 تا 8 (معمولا 7) جمعا 25

زبان:

جدیدا اینطوری شده که 4 تا گرامر و 8 تا لغت 5 تا کلوزتست و دوتا ریدینگ 4تایی جمعا 25 (کلوز و ریدینگ ترکیبیه ولی از 12 سوال گرام و وکب، 2 گرامر و 2لغت از سال سوم میاد.(فک کنم البته!) )

ریاضیات رشته ریاضی:

معمولا 4تا ریاضی 2 8تا حسابان 12تا دیفرانسیل 8تا هندسه پایه (معمولا 4تا هندسه 1 و 4تا هندسه 2) و 8 تا تحلیلی

آمار معمولا 2تا میاد. جبر و احتمال و گسسته باهم 13تا میاد. (معمولا جبر 6 و گسسته 7) جمعا 55

فیزیک رشته ریاضی:

فیزیک 1 4تا - فیزیک 2 7تا - فیزیک 3 12تا و فیزیک پیش 21تا

نورهندسی 4 تا( معمولا بازتاب و شکست هرکدوم 2تا) بردار 1 کار و انرژی 1 فشار و چگالی 3 گرما و انبساط 2

ترمودینامیک 3تا الکتریسیته ساکن 2تا مدارات 3 مغناطیس 2 القا 2

سینماتیک 4 دینامیک 4 نوسان 3 موج مکانیکی 2 موج الکترومغناطیسی 2 صوت 2 فیزیک اتمی 2 ساختار هسته و حالت جامد 2

1 سوال میمونه که شاید سهم مدارات یا موج مکانیکی بشه و شاید از فصل های 1و2و3 فیزیک 1 سوال بدن که جمعا میشه 45 سوال. پس حواستون به فصلهای 1و2و3 فیزیک 1 و شکلهاش باشه!

شیمی:

ساختار اتم 3 جدول تناوبی 2 ترکیبات یونی 1 ترکیبات کووالانسی 2 شیمی آلی 3

استوکیومتری 4 ترمودینامیک 4 محلولها 4 سینتیک 2 تعادل 2 اسید و باز 4 الکتروشیمی 4 جمعا 35

تمام این بودجه بندیها بر اساس کنکورهای سالهای اخیره و ممکنه متغیر باشه. ولی من میانگینش رو گفتم. ممکنه بعضی مباحث بیشتر و یا کمتر سوال بیاد.

مثلا ترکیبات کووالانسی و مدارات در سالهای گذشته مهمتر بودن ولی سال 92 کمتر اومدن. درعوض فیزیک سال اول و دوم اهمیت بیشتری پیدا کردن. شیمی آزمایشگاهی هم یه نگاهی بهش بندازین.

بچه های تجربی هم برای اینکه ناراحت نشن میانگینی از بودجه بندی زیست شناسی در 7 کنکور اخیر:

مولکولهای زیستی 0 سلول 1 بافت 2 تغذیه 2 تنفس 1 گردش مواد 4 دفع مواد 1 حرکت 2

ایمنی 1 اعصاب 1 حواس 2 هورمون 2 ماده وراثتی 1 میتوز 1 میوز 2 ژنتیک 4 تولید مثل گیاهان 1 رشد و نمو گیاهان 2 رشد و نمو جانوران 2

پروتئین سازی 1 تکنولوژی زیستی 1 پیدایش حیات و تغییر گونه ها 0 ژنتیک جمعیت 2 پویایی جمعیت 1 رفتارشناسی 1

شارش انرژی 3 ویروس و باکتری 3 آغازیان 3 قارچها 2 جمعا شد 49تا. 1 سوال هم از اون فصل های 0 بیاد میشه 50.

سوالات زیست شناسی هم اغلب به صورت ترکیبی میاد. به این ارقام و اعداد بسنده نکنین.

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

این خیلی مسخرس که من واقعاهیچ جوره نمیتونم تصمیم بگیرم که این سال آخروکانون برم یاگزینه دو؟تابستون هم گام اول شرکت میکردم .نمیدونم جای این سوال تواین تاپیکه یانه ولی ازتون میخام کمک کنیدلطفا.

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

شرمنده این سوال رو میپرسم شاید جاش نباشه ولی :-?? باز ببخشید :D

اگه میشه بگید اگر دانش آموز ضعیف یا متوسط ضعیفی هستی برو قلمچی یا اگر قوی هستی برو گزینه 2 :D

میخواهم برام سطح بندیش کنید :-s

نمیدونم حرفم درسته یا نه یا اصلا ربطی نداره به هر حال ممنون میشم جواب بدید :-"

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

من میرم قلمچی اصن دوس ندارم ولی به خاطر اینکه سطح سوالای گزینه2 بالاس و اگه کنکور آسون بشه گند میزنم رفتم کانون از گزینه2 راضیم به خاطر همین با دوستم اشتراکی با یه اسم ثبت نام میکنیم که از جزوه هاش و آزموناش و ... استفاده کنیم البته ظاهرا گزینه2 برای معدلای بالا تخفیف داره و برای من و دوستم جمعا 75 تومن در میاد یعنی نفری 37500!! شما هم میتونین با یه برنامه جلو برین فرقی نمیکنه کدوم با توجه به تواناییاتون خودتون تصمیم بگیرین ولی سوالای موسسات دیگه رو هم بگیرید.
تا جایی که من میدونم سوالای این موسسات فروشی هم هست و میتونید تهییشون کنین و استفاده کنین سوالای آزمونای گزینه 2 بعضیاشون ایده دار و قشنگن و در کنار سوالای کانون میتونن خیلی مفید باشن. سوالای سنجشو هم میتونین گیر بیارین و بررسی کنین کار از محکم کاری عیب نمیکنه! نمیدونم سوالای سنجش رو هم میشه خرید یا نه ولی از زدنشون ضرر نمیکنین حتی شاید بشه گفت مشابه ترین سوالا به کنکورن.
فکر کنم جای این موضوع اینجا نبود :-"
موفق باشین

بالا