• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نقل از دکمه ریفرش سایت سنجش..:| :
میتونه چرت و پرت باشه.... :))

ببخشید اگه تمام روزها شو تعطیل در نظر بگبریم میشه روزی 4 ساعت ، ای کیوش در حد داوینچی هم باشه باید بیشتر بخونه....

واقعا 4 ساعت بشه 7 ساعت خسته کردن داره؟؟؟باید سعی کنی مثه یه کنکوری یه حداقل قابل قبولی داشته باشی...

اینارو من ازش ضربه خوردم که دارم میگم.. :|

آقا جان ساعت مطالعه یک چیز کاملا شخصیه. یکی با 25 ساعت در هفته نتیجه‌ای رو می‌گیره که یکی دیگه با 15 ساعت یکی دیگه با 50 ساعت! باید خودش بررسی کنه ببینه که چقدر لازم داره. بعدم الان تابستونه تازه. ایشونم ریاضین. اگه واقعا از نتیجه‌ای که می‌گیره راضیه مرض داره الکی قشار بیاره به خودش؟ :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Niloof@r :
به نظر من تعداد تستی که میزنی کمه. مثلا اونجا که نوشتی شیمی پیش فصل 1 30 تست: چند صفحه خوندی 30 تا تست زدی؟ نسبت به 1 ساعت خوندنت خوب تست زدیا اما به طور کلی کمه فکر کنم.

من خودمم تابستون چون برنامه ی خاصی نداشتم فکر میکردم مثلا اگه یه روز 1 فصل زیست رو بخونم تستشم بزنم یعنی خیلی کار کردم. اما از مهر که با برنامه کانون پیش رفتم دیدم تو اون یه روز علاوه بر زیست باید چند تا درس دیگه هم میخوندم تا به برنامه برسم. حالا من نمیدونم ازمون خاصی شرکت میکنی یا نه.

اما در کل همون طور که بچه ها گفتن اگه پیوسته همین ساعت رو بخونی و اینایی که نوشتی واقعا ساعت مفید خوندنت باشه خوبه. اما باید کم کم بیشترش کنی.
خب فصل 1 300 تا تست داره من هردفه یه یکانشو کامل میزنم بعد خلاصه مو میخونم که هم مرور میشه هم از همه فصل تست میزنم! بعد در ضمن اون 30 تا 45 دقیقه بیشتر طول نمیکشه بعدش علافم!
گزینه 2 گام اول شرکت میکنم که درسا تموم شده!

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از BUG :
آقا جان ساعت مطالعه یک چیز کاملا شخصیه. یکی با 25 ساعت در هفته نتیجه‌ای رو می‌گیره که یکی دیگه با 15 ساعت یکی دیگه با 50 ساعت! باید خودش بررسی کنه ببینه که چقدر لازم داره. بعدم الان تابستونه تازه. ایشونم ریاضین. اگه واقعا از نتیجه‌ای که می‌گیره راضیه مرض داره الکی قشار بیاره به خودش؟ :D

بله من هم اینو میدونم... چون به آی کیو مربوط میشه ، اما خب اگه راضیه بیماری داره سوال طرح میکنه؟؟؟؟ :|

بازم میگم وقتی با 27 ساعت نتیجه ات خوبه ، 35تاش بکن بشه عالی... :)

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از CrazyB0y :
خب فصل 1 300 تا تست داره من هردفه یه یکانشو کامل میزنم بعد خلاصه مو میخونم که هم مرور میشه هم از همه فصل تست میزنم! بعد در ضمن اون 30 تا 45 دقیقه بیشتر طول نمیکشه بعدش علافم!
گزینه 2 گام اول شرکت میکنم که درسا تموم شده!
خب اینجوری که 10 بار طول میکشه. حالا این درس پیشه و تو تابستون شاید زیاد نیازی نباشه. ولی مثلا از مهر قراره تو دو سه هفته جمع کنی بحث رو. بعدم وقتی میتونی تست بیشتر بزنی چرا نزنی؟ تست زدن علاوه بر یاد گیری یه مهارته که با تست بیشتر تقویت میشه. به یه منبع زدن اغتناع (؟) نکن.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Niloof@r :
خب اینجوری که 10 بار طول میکشه. حالا این درس پیشه و تو تابستون شاید زیاد نیازی نباشه. ولی مثلا از مهر قراره تو دو سه هفته جمع کنی بحث رو. بعدم وقتی میتونی تست بیشتر بزنی چرا نزنی؟ تست زدن علاوه بر یاد گیری یه مهارته که با تست بیشتر تقویت میشه. به یه منبع زدن اغتناع (؟) نکن.
خب اگه بخوام جمعش کنم 2 ماه بعد یادم میره خب ؟! :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

من فیزیک 2 و فیزیک 1 و شیمی 2 به تازگی باهاش آشنا شدم ینی خیلی تسلط ندارم و تست نزدم!(درصدام مثلا 70-80 میشه) حالا داخل زوج کتاب های کانون کدومشو انتخاب کنم ؟! با توجه به اینکه من از دی تعطیلم و اینا یه ریزه حفظی تره و تسلط نسبی روی فیزیک 3 و شیمی 3 دارم!
هندسه هم برام فرقی نمیکنه ولی شاید فرق کنه! :D

هندسه 1 / هندسه 2
فیزیک 1 و 2 / فیزیک 3
شیمی 2 / شیمی 3

نظر خودم اینه فیزیک 1 و 2 و شیمی 2 رو که تسلط ندارم با اینکه یکم حفظی هست زودتر شرشو کم کنم!نظر شما چیه ؟! :D

botia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
الامه حلی
شهر
کرمان

سلام, من قرابت معنایی هامون سبطی رو دارم میخونم روزی یک ساعت و نیم,ولی هر کار میکنم بیشتر از 6 صفحه نمیتونم بخونم و چون میخواستم تا اول مهر تمومش کنم اینطوری دو ماه باید بخونمش,بنظرتون با توجه به اینکه دوباره میخونمش چه کاری باید بکنم؟ :-?

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

قرابت یه ویژگی خوبی که داره اینه که اگه یه بار با دقت بخونی برای مرتبه های بعدی که میخای مرور کنی کارت خیلی راحته...به نظر من مهم نیست که تا مهر حتما تموم کنی.حتی اگه تا آذر هم طول بکشه ارزش داره..چون یه مطلب کاملا مفهومی هست و کافیه یه بار با دقت روش کار کنی و وقت بزاری..مرورهاش خیلی راحت میشه

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام.
خب من از خيليا عقبم ميدونم خودم اينو،نمونش اينكه تازه شيمي رو شروع كردم!!
اما تو شيمي به مشكل برخوردم...متن شيمي رو سخت ميفهمم و به نظرم خيلي بد توضيح داده،
من شيمي مبتكران دارم و درسنامه هاي اونو راحت ميفهمم...
منطقيه كتاب رو نخونم درسنامه هاي اونو بخونم؟ اگه بخوام جفتشو با هم بخونم خيلي طول ميكشه...

و بعدم اينكه من براي برنامه ريزي دوره كردن چي كار بايد بكنم؟
با همون برنامه ي ازمونام پيش برم؟من قلمچي ميدم، با برنامه ازمون اون پيش برم يا خدم بيشتر از اون كار كنم؟
ممنون.

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اشکال نداره اگه طول بکشه.اول منتکرانو بخون که یاد بگیری بعدش متنو بخون که چیزیو جا ننداخته باشی و مطمئن شی همه رو خوندی.انقد وخ داری واسه خوندن درسا که مشکلی پیش نمیاد.
تو دوره کردن نباید چیز جدیدی بخونی.مثلا تو دیگه شیمیو نخون فقط تستایی رو بزن که قبلا زدی.نکته داشته یا تو اشتباه زدیش.خلاصه نویسیاتو بخون یا مثلا از روی کتابای جمع بندی(که خلاصه ی درسارو نوشته)
با آزمون باش.نه جلوتر نه عقب تر.ولی ترم دو رو خودت باید جلوتر بخونی.چون آزمون خیلی دیر درسارو تموم میکنه

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از botia :
سلام, من قرابت معنایی هامون سبطی رو دارم میخونم روزی یک ساعت و نیم,ولی هر کار میکنم بیشتر از 6 صفحه نمیتونم بخونم و چون میخواستم تا اول مهر تمومش کنم اینطوری دو ماه باید بخونمش,بنظرتون با توجه به اینکه دوباره میخونمش چه کاری باید بکنم؟ :-?
من نیز همین مشکلُ دارم....ولی روزی حدود نیم ساعت میخونم........حالا بعضی ها میگفتن چن دور بخونید این کتابو...... اینجوری که تموم نمیشه...... :-\ :-\

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

به نقل از botia :
آیا واقعا لازمه ک اینقدر زود تمومش کنید؟؟؟ بعد بذاریدش کنار؟؟؟؟
اینجوری ک تا کنکور همش میپره...
ب نظرم اگ خورد خورد تا کنکور بخونیش خیلی بهتره یه دورم باید کافی باشه البته با این نکته ک هر بار میخوای بخونی باید یه تورق سریع کنی قبلیا رو....

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از saba987 :
آیا واقعا لازمه ک اینقدر زود تمومش کنید؟؟؟ بعد بذاریدش کنار؟؟؟؟
اینجوری ک تا کنکور همش میپره...
ب نظرم اگ خورد خورد تا کنکور بخونیش خیلی بهتره یه دورم باید کافی باشه البته با این نکته ک هر بار میخوای بخونی باید یه تورق سریع کنی قبلیا رو....
کاملا درسته
هامون سبطی یا کلا درس های عمومی رو نباید اینجوری بخونی، یا حداقل وقتی تموم کردی نبندیش، همین جور تا موقع کنکور دوره کنین وگرنه خیلی راحت فراموش می کنین، حتی اگه اون درسا را خوب یادگرفته باشین،

nafiseh74

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دین و دانش
شهر
آمل

سلام!این سوالم رو یه بار پرسیدم ولی جوابش فایده ای نداشت!!!باز میپرسم یه راه حل دیگه پیشنهاد بدین لطفا..پلیز!!
من صبح همش خابم میاد و نمیتونم پاشم درس بخونم یا همش خابالودم میشه یه راهکار بدین ک بیدار موند؟ بعد اینکه شب ساعت 8به بعد درس خوند؟

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از nafiseh74 :
سلام!این سوالم رو یه بار پرسیدم ولی جوابش فایده ای نداشت!!!باز میپرسم یه راه حل دیگه پیشنهاد بدین لطفا..پلیز!!
من صبح همش خابم میاد و نمیتونم پاشم درس بخونم یا همش خابالودم میشه یه راهکار بدین ک بیدار موند؟ بعد اینکه شب ساعت 8به بعد درس خوند؟

باید عادت کنی .......راه دیگه ای نیست......مثلا من خودم قبلنا(که راهنمایی بودم) شب از 8 به بعد نمیتونستم بدرسم ولی صبح ها از ساعت 4 درس میخوندم.......اما حالا اگه بخام تا ساعتای 11 میتونم بخونم چون عادت کردم.....

شب کی میخابی؟؟ زودتر بخواب...

سعی کن برای آخر شب درسایی رو بزاری که زیاد نیاز به تمرکز ندارن

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

یه چیزی

کتابای پیشو خود مدرسه میده دیگه؟؟ :-/ :-/

بعد اونوقت کی میده کتابارو ؟؟

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

به نقل از سوشــیانت :
یه چیزی

کتابای پیشو خود مدرسه میده دیگه؟؟ :-/ :-/

بعد اونوقت کی میده کتابارو ؟؟
هنوز ب دست اونا کتاب نرسیده ولی تا یکی دو روز آینده گفتن می رسه......

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

مدرسه ما که تو تیر بهمون کتاب داد!
من الان هامون سبطی رو کامل یه دور خوندم،حالا میخوام تست های قرابت معنایی نشر الگو رو بزنم و اون که تموم شد جفتشو یه بار دور کنم. اینطوری خوبه؟ :-/
زبان فارسی هامون سبطی هم تموم کردم اما توت برداری کردم،اونم آخرا یه بار دور کنم خوبه دیگه؟ :-/

botia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
الامه حلی
شهر
کرمان

به نقل از Lily Delicated :
مدرسه ما که تو تیر بهمون کتاب داد!
من الان هامون سبطی رو کامل یه دور خوندم،حالا میخوام تست های قرابت معنایی نشر الگو رو بزنم و اون که تموم شد جفتشو یه بار دور کنم. اینطوری خوبه؟ :-/
زبان فارسی هامون سبطی هم تموم کردم اما توت برداری کردم،اونم آخرا یه بار دور کنم خوبه دیگه؟ :-/
سلام,واقعا خیلی کار درستی ها :-"
نظر بنده حقیر اینه که همون هامون سبطی رو یه بار دیگه هم بخون تا بقول خودم رو مخ آدم خالکوبی شه,تست که هنوز خیلی وقته برا زدن
البته هر چی که خودت فکر میکنی بهتره :-"

pesarak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی

فک کنم باید اینجا پرسید دیگه:
"دکترای پیوسته ی ریاضی" ینی چی؟
یه همچین چیزی رو تو دفترچه انتخاب رشته ی سال 86 دیدم،یکی توضیح بده که چیه،و اینکه ایا هنو هم هس یا نه!

بالا