• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من خیلی گرماییم خیلیم عرق میکنم.. عرقمم بو میده خیلی..
ی جوری ک بعضی اوقات روزی 2 بار میرم حموم..
واسه رفع و رجوعش پیشنهادی دارین؟؟؟

Fall

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
پزشکی
من خیلی گرماییم خیلیم عرق میکنم.. عرقمم بو میده خیلی..
ی جوری ک بعضی اوقات روزی 2 بار میرم حموم..
واسه رفع و رجوعش پیشنهادی دارین؟؟؟
اولا که ممکنه ادم توی سن بلوغ و بعد از اون نسبت به دوران کودکی میزان و البته بوی عرقش متفاوت بشه و تعریق زیاد لزوما به منای بیماری نیس
دوما ایا علائم دیگه ای مثل بی قراری کاهش یا افزایش وزن یا در کل لاغری یا جاقی، کم خوابی و تپش قلب داشتی یا نه؟
بهتره یه ازمایش هم بدی که عواملی مثل کم خونی، چربی خون، مشکلات تیروییدی و انزیمای گبدی بررسی بشن
و در نهایت اگه به نتیجه‌ی خاصی نرسید نیاز به نگرانی نیس

Fall

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
پزشکی
من بعضی وقتا خصوصا اگه مدت طولانی بشینم(مثلا درس بخونم) دستم یا پام خواب میره چند ثانیه
دلیلش چی میتونه باشه؟

(وقتی یک مدت یادم نیست خوبم ولی وقتی دوباره یادم میاد که چند بار اینطوری شدم، چند دقیقه بعد دوباره دستم یا پام خواب میره )
و اینکه بعضی وقت ها که مدت طولانی نشستم مخصوصا وقتی دراز کشیدم، وقتی یهو بلند میشم برای چند لحظه یکم سرم گیج میره یا جلو چشم هام سیاه میشه
(۱۴ سالمه)
مشکل این چیه؟
از نظر کم خونی بررسی شدی؟! مکمل اهن مصرف میکنی؟!

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
از نظر کم خونی بررسی شدی؟! مکمل اهن مصرف میکنی؟!
ممنونم
اره کم خون نیستم و الان زیاد اونطوری نمی شم فقط بعضی وقت ها انگشت های دستم خواب میره

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اولا که ممکنه ادم توی سن بلوغ و بعد از اون نسبت به دوران کودکی میزان و البته بوی عرقش متفاوت بشه و تعریق زیاد لزوما به منای بیماری نیس
دوما ایا علائم دیگه ای مثل بی قراری کاهش یا افزایش وزن یا در کل لاغری یا جاقی، کم خوابی و تپش قلب داشتی یا نه؟
بهتره یه ازمایش هم بدی که عواملی مثل کم خونی، چربی خون، مشکلات تیروییدی و انزیمای گبدی بررسی بشن
و در نهایت اگه به نتیجه‌ی خاصی نرسید نیاز به نگرانی نیس
ممنون.. ن اوکیم...
ن راهی میخواستم ک کمتر بشه... میدونم مشکلی نیس.. طبیعیه..

Bread pitt

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 9
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دوستان آیا هر حساسیت به گلوتنی سلیاک به حساب میاد؟
میگن سلیاک معافیت دائم داره
من توی آزمایش کلی ک دادم سلیاک مثبت در اومد و پزشکم تشخیص قطعی سلیاک داد .
برای معافیت رفتم آندوسکوپی بیمارستان زیر نظر نیرو های مسلح و علائمی از سلیاک نشون نداد .
ولی به صورت تجربی به محض مصرف گلوتن سیستم گوارشم بهم میریزه .
پزشک اون بیمارستان بهم گفت ک سلیاک و حساسیت به گلوتن میتونه ۲ تا چیز متفاوت باشه در حالی ک پزشک خودم چیز دیگه ای میگف
نمیدونم باید چیکار کنم . لطفا راهنمایی کنید

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
من کمکاری تیروئید دارم و روزی 1.5 تا لووتیرکسین100 میخورم. آسنترا هم مصرف میکنم. تازه چکاپ رفتم و مشکل خاصی ندارم. اخیرا گاهی اوقات بعد از غذا تپش قلب و حات تهوع بهم دست میده. مشکل از چی میتونه باشه و به چه متخصصی باید مراجعه کنم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
من کمکاری تیروئید دارم و روزی 1.5 تا لووتیرکسین100 میخورم. آسنترا هم مصرف میکنم. تازه چکاپ رفتم و مشکل خاصی ندارم. اخیرا گاهی اوقات بعد از غذا تپش قلب و حات تهوع بهم دست میده. مشکل از چی میتونه باشه و به چه متخصصی باید مراجعه کنم؟
چقدر وقته اسنترا شروع کردی ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
کافئین ، قهوه ، سیگار ، الکل ، غذاهای تند ، غذاهای چرب خصوصا میتونن دلیلش باشن .

متخصص داخلی مراجعه کنین برای بررسی بیشتر .

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
به غیر از گفته‌های گیسو که باید لحاظ کنی، اگه از آخرین ویزیت و آزمایش تیروئیدت بیشتر از ۲ ماه گذشته و علی‌الخصوص اگه در آخرین ویزیت دوز داروت زیاد شده بهتره دوباره سطح هورمون‌های تیروئیدی‌ت رو چک کنی که دچار افزایش هورمون تیرویید نشده باشی.
به طور فیزیولوژیک بعد غذا ممکنه کسی تپش قلب بگیره.
اینم لحاظ کن که آیا موقع فعالیت ورزشی و موقع تند راه رفتن و هم دچار درد قفسه سینه می‌شی؟ نفست تنگ می‌شه؟ و آیا حالت تهوعت بعد هر غذایی ه یا مثلاً با غذای چرب بیشتره؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
به غیر از گفته‌های گیسو که باید لحاظ کنی، اگه از آخرین ویزیت و آزمایش تیروئیدت بیشتر از ۲ ماه گذشته و علی‌الخصوص اگه در آخرین ویزیت دوز داروت زیاد شده بهتره دوباره سطح هورمون‌های تیروئیدی‌ت رو چک کنی که دچار افزایش هورمون تیرویید نشده باشی.
به طور فیزیولوژیک بعد غذا ممکنه کسی تپش قلب بگیره.
اینم لحاظ کن که آیا موقع فعالیت ورزشی و موقع تند راه رفتن و هم دچار درد قفسه سینه می‌شی؟ نفست تنگ می‌شه؟ و آیا حالت تهوعت بعد هر غذایی ه یا مثلاً با غذای چرب بیشتره؟
دوز داروی تیروئیدم تنظیمه و الان حدود ۶ ماهه که دوزم همینه و چند هفته پیش چکاپ مجدد دادم و هورمون درسته. موقع فعالیت ورزشی هم‌ مشکلی ندارم ولی بنظرم بعد از غذای چرب این اتفاق بیشتر میوفته(همیشه نه). مثلا هفته‌ای یکبار

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
دوز داروی تیروئیدم تنظیمه و الان حدود ۶ ماهه که دوزم همینه و چند هفته پیش چکاپ مجدد دادم و هورمون درسته. موقع فعالیت ورزشی هم‌ مشکلی ندارم ولی بنظرم بعد از غذای چرب این اتفاق بیشتر میوفته(همیشه نه). مثلا هفته‌ای یکبار
درد شکم و بیشتر یک‌چهارم فوقانی راست شکم نداری؟ دردی که بگیره و ول کنه؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
معمولاً وقتی بعد غذای چرب درد و حالت تهوع پیدا می‌شه به سنگ و التهاب کیسه صفرا شک می‌کنیم.
اگه جدی‌تر شد یا اذیت بودی همون متخصص داخلی باید مراجعه کنی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ard
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام. من حدود چندسالی هست که موقع غذا خوردن یا خمیازه کشیدن یا نخ دندان کشیدن...(به طور کلی موقع باز کردن دهان)مفصل فکم صدا میده؛ راستش وقتی اینجوری میشه، در اکثر مواقع درد نمیگیره ولی خب ، گرفتگی تو مفصل فک دارم و احساس ساییده شدن استخوان ها بهم دست میده
منم جدیدا همینطور میشم
و یه چند وقتیه حس میکنم تو محل مفصل هام استخونام دارن به هم میخورن و درد داره و احساس سنگینی میکنم وقتی مثلا دستمو میخوام ببرم بالا
امروز صبح هم مفصل نیم لگن و رانم به حدی درد داشت که از دردش بیدار شدم و حس میکردم که انگار شکسته و تا الان هم یه جورایی میسوزه جاش
باید برم پیش یه متخصص؟ 😪
(خیلی وقت هم هست ریزش مو دارم و حجم موهام خیلی کم شده (نمیدونم ربطی داره یا نه))

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
من موهام از ۱۳ سالگی داره سفید میشه و الان خیلی زیاد شده...

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
کف سرم بشدت زود چرب میشه..فقط یک روز تمیزه موهام از ۲۴ ساعت بعدش انگار روغن مالیدی بهش..و بوی بدی میگیره..چجوری سر کنم با این موها😭😭😭😭😭😭😭درس خوندن با موی بو گندو

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
کف سرم بشدت زود چرب میشه..فقط یک روز تمیزه موهام از ۲۴ ساعت بعدش انگار روغن مالیدی بهش..و بوی بدی میگیره..چجوری سر کنم با این موها😭😭😭😭😭😭😭درس خوندن با موی بو گندو
هیع راس میگه منم دقیقا همین شکلیم هر روز باید دوش بگیرم 😶‍🌫️

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
من الان یه ویدیو تو یوتیوب در مورد ۵ توصیه برتر می بینم که یه دکتر داره می گه
صبحانه نخورید
تا انسولین خونتون تریگر نشه و ازین حرفا
درسته؟
می گه که حتی ابم زیاد نخورین چون با توجه به نمک کم الکترولیزه یا همچین چیزی کم رخ می ده:~~~

بالا