• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دندانپزشکان

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
آقا ترم 6 که گروه بندی میشیم برای بخش، گروهی که هستیم تا سال آخر همینه یا تغییر میکنه؟

shima.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
آقا ترم 6 که گروه بندی میشیم برای بخش، گروهی که هستیم تا سال آخر همینه یا تغییر میکنه؟
بستگی به دانشگاهتون داره، به ما یه ترم گفتن روت ۳۰تایی ببندین ترم بعدش گفتن ۱۸ تایی ترم بعدش ۲۷تایی! بچه‌ها باهم مشکل پیدا می‌کردن ترکیب هی عوض می‌شد.
خودتون هم اول هر ترم می‌تونین جابه‌جا شین اگه بخواین.

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
من تا حالا کتاب تکست نخریدم
ولی با توجه به این تق و لقی دانشگاه حس می کنم بهتره برای ترمیمی نظری ها کتاب علم و هنرو بگیرم.
الان علم و هنر هم بوک بریف داره هم CDR که سیصد صفحه ای انگار از بوک بریف هم کوتاه تره. کدومو بگیرم؟ رو بوک بریف نوشته فصل‌های آنلاین رو هم داره، یعنی CDR اینارو نداره و برا همین کوتاه‌تره؟

اگرم نظری راجع به خرید کتابای خلاصه دیگه مثل وایت فارو و اینا دارید لطفا بگید که به کار میان اصلا یا نه و اصلا سی دی آر بگیرم یا بوک بریف.
مثلا یادمه اون ترمای اول بعضیا بیوشیمی هارپرو خریدن ولی فقط اون اولا باهاش سر و کار داشتیم و پشیمون شده بودن. ولی خب اینا دیگه فرق دارن انگار.

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
ولی با توجه به این تق و لقی دانشگاه حس می کنم بهتره برای ترمیمی نظری ها کتاب علم و هنرو بگیرم.
الان علم و هنر هم بوک بریف داره هم CDR که سیصد صفحه ای انگار از بوک بریف هم کوتاه تره. کدومو بگیرم؟ رو بوک بریف نوشته فصل‌های آنلاین رو هم داره، یعنی CDR اینارو نداره و برا همین کوتاه‌تره؟

اگرم نظری راجع به خرید کتابای خلاصه دیگه مثل وایت فارو و اینا دارید لطفا بگید که به کار میان اصلا یا نه و اصلا سی دی آر بگیرم یا بوک بریف.
مثلا یادمه اون ترمای اول بعضیا بیوشیمی هارپرو خریدن ولی فقط اون اولا باهاش سر و کار داشتیم و پشیمون شده بودن. ولی خب اینا دیگه فرق دارن انگار.
واقعا علم و هنر رو میفهمی؟؟؟؟؟؟..من تا حالا هرجور کتابی از این منبع بود رو تو کتابخونه نگاه کردم اما حتی یک ص هم مثل آدم ترجمه نکرده بودند و آخر زبان اصلی خوندم....
من تجربه ای ندارم چون جزوه خونم به جز برا سمینارها و کلا بعد علوم پایه کتابی نخریدم همش پی دی اف رفرنسه اما اگه کتابی میخری که برا رزیدنتی هم همون رو بخونی بخر وگرنه واقعا انگلیسی سلیس تره بخدا...چون همش هم اصطلاح عه واقعا نیاز نیس که زبان خوبی هم داشته باشی...

من خودم سه تا فصل برکت رو برا یه انتشارات باید خلاصه میکردم اما کلا یه ص کمتر از کتاب شد...
یه رزیدنت جراحی هم داریم که حتی برا آزمون هم انگلیسی خونده!!!!!!!!!!!!! البته این دیگه شاهکاره واقعا :/

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
واقعا علم و هنر رو میفهمی؟؟؟؟؟؟..من تا حالا هرجور کتابی از این منبع بود رو تو کتابخونه نگاه کردم اما حتی یک ص هم مثل آدم ترجمه نکرده بودند و آخر زبان اصلی خوندم....
من تجربه ای ندارم چون جزوه خونم به جز برا سمینارها و کلا بعد علوم پایه کتابی نخریدم همش پی دی اف رفرنسه اما اگه کتابی میخری که برا رزیدنتی هم همون رو بخونی بخر وگرنه واقعا انگلیسی سلیس تره بخدا...چون همش هم اصطلاح عه واقعا نیاز نیس که زبان خوبی هم داشته باشی...

من خودم سه تا فصل برکت رو برا یه انتشارات باید خلاصه میکردم اما کلا یه ص کمتر از کتاب شد...
یه رزیدنت جراحی هم داریم که حتی برا آزمون هم انگلیسی خونده!!!!!!!!!!!!! البته این دیگه شاهکاره واقعا :/
به رفرنس انگلیسی خوندنم فکر کرده بودم ولی ببین مشکلم انگلیسی بودنش نیست چون کتاب غير علمی انگلیسی هم میخونم ولی با پی دی اف بودنش مشکل دارم. چشم اذیت میشه بعد یه مدت.
پس همون اگه خواستم بخرم یه چیزی میگیرم که برا رزیدنتی هم به کار بیاد
دمت گرم بابت جواب جامعت

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

والا بریف آرت هم عکس‌های بیشتری داره، هم صفحه‌بندی بهتری داره و متن‌ش هم خیلی روون‌تره. شخصا خودم بریف‌ش رو می‌خونم. CRDش شلوغ پلوغ‌ه و ریز نوشته (بریف‌ها حروف‌شون بزرگتره) و دوستام که خوندن راضی نبودن.

و خب، تا این‌جا (ترم ۹م) لازم نشده کتاب بخرم، کتاب‌خونه داشته معمولا چیزایی که خواستم رو، اما یحتمل CDR یا بریف پیترسون ۲۰۱۹ رو بگیرم (فرقی ندارن با هم از لحاظ کیفیت).
کارانزا هم ادیشن جدید‌ش خیلی تغییر کرده، تکست‌ش هم پنج‌هزار صفحه‌ست و تو فکر این‌م که برای بخش بریف/cdr اون رو هم بگیرم. تا این‌جا (بخش پریو ۳) چندان لازم نشده خلاصه و صرفا برای اطلاعات خودم ممکنه بگیرم‌ش.

و خب، از سال بالایی‌هات سوال کن ببین کدوم بخش‌ها پایان‌بخش می‌گیرن و چندتا هستن (مثلا چندتا بخش ارتو و ...) که ارزش داره بگیری یا نه (خیلی‌ها هم رفرنس کتاب ملی معرفی می‌کنن، که تا جایی‌که من می‌دونم چاپ نمی‌شه دیگه). بعد به کتابخونه دانشکده‌تون هم نگاه کن، اگر داشت که هیچ، معمولا تکست خیلی خواهان نداره جز مواقع امتحانات.
و بنظرم حتی‌الامکان کتاب نگیر، چون اگر بخوای رزیدنتی هم آزمون بدی بالاخره آخرین ادیشن‌ش رو می‌خواد؛ کتاب هم که گرون. یعنی بنظرم بذار هروقت خیلی لازم شد بگیری. -. -

+ وایت فارو هم والا تا الان یک‌بار هم حتی لازم نشده. :- "
+ کیفیت cdr و بریف هر کتابی فرق می‌کنه، بهترین کار این‌ه بری کتابفروشی، جفتش رو نگاه کنی و همون‌جا انتخاب کنی.
+ پروتز هم تا الان لازم نشده، اما برای بخش اگر لازم هم بشه همون کتاب‌های اصلی رو از کتابخونه بگیری جواب‌ه.

نگارین

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
بی ربط هست ولی دندان پزشک خوب تهران میشناسید ؟

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
کسی مدرک نگرفته رفته مطب کار کنه؟
امان از پایانامه‌ای که فکر کنم تا اخر عمر تموم نشه....

بالا