• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

همراهی در پروسه ی طویل کنکور 99

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
خانوما آقایون اجازه
من زور می زنم کلا ساعت مطالعم میرسه هشت ساعت چیکار کنم؟؟
اگه هشت ساعتت واقعا هشت ساعته که خب خیلی هم خوبه و به مرور خودش زیاد میشه . عادت میکنی و از درس خوندن لذت میبری یهو میبینی شد ده ساعت .
ولی اگه نه ، اپلیکیشن گوجه فرنگی رو معرفی میکنم :-" تمرکزت میره بالا و بالطبع کیفیت و کم کم هم ساعت مطالعت میره بالاتر . درس خوندن مثل بازی میشه برات . برا من که اینجوری بود وقتی ازش استفاده میکردم :-"
وای منم میخواستم همینو بگم ،اوتاندم حقیقتا :))
نگو نگو :)) من دیروزو اونجوری خوندم امروز نمیکشم دیگه :)) عادت درس خوندنو از دست دادم انقدر وقت تلف کردم :)) ولی خب تا کنکور میرسونم درست میکنم خودمو دیگه
بسدی دا :))

Keoxxer

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
کاملاً طبیعیه اولش این شکلی باشین! باید صبر و حوصله به خرج بدید.
پیشنهاد اکیدم اینه پارت های "خوندن" رو طولانی نکنید. بعدش میتونید برید از اون مطلب تست بزنید. تست خیلی حواس آدم رو جمع میکنه و مجبور میکنه که روی مطالبی که درست حسابی وقت نگذاشتید و فکر نکردید ، فکر کنید (:
مثلاً برای همین شیمی ای که امتحان بعدی تونه میتونید از یه منبع اگر اصلا نزنید حداقل ستاره دار هاش رو بزنید.خیلی خیلی کمک کننده ست.
مرسی از راهنمایی هاتون

اینکه میگید کم کم درست میشه راستش توی هر چیزی تجربه اش کردم غیر درس
شنا رفتم بعد ۲ ماه تونستم پروانه برم یا تونستم توی پنج شیش ماه کار مفید طراحی توی مسابقه رتبه کشوری بیارم
ولی امان از درس
هیچوقت جدی نرفتم سمتش جز دو بار که مشاور گرفته بودم و هر بار هم حدود دو ماه خوندم و بعدش که با مشاور قطع ارتباط و لج کردم ول شد...
تو اون دوماه پدرم در میومد تا بشینم پای کتاب و رکورد مطالعه م ۶ ساعت بود که مفید یاد گیری حدود ۴ ساعت و...
نمی‌دونم والا چه خاکی بر سر کنم اوضاع درسم درست کنم...
شما بعد چند مدت راه افتادین و هدفتون رو چی فرض میکنید که بهتون انگیزه میده؟

اگر بقیه هم تجربه ای دارند بگین استفاده ببریم

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
مرسی از راهنمایی هاتون

اینکه میگید کم کم درست میشه راستش توی هر چیزی تجربه اش کردم غیر درس
شنا رفتم بعد ۲ ماه تونستم پروانه برم یا تونستم توی پنج شیش ماه کار مفید طراحی توی مسابقه رتبه کشوری بیارم
ولی امان از درس
هیچوقت جدی نرفتم سمتش جز دو بار که مشاور گرفته بودم و هر بار هم حدود دو ماه خوندم و بعدش که با مشاور قطع ارتباط و لج کردم ول شد...
تو اون دوماه پدرم در میومد تا بشینم پای کتاب و رکورد مطالعه م ۶ ساعت بود که مفید یاد گیری حدود ۴ ساعت و...
نمی‌دونم والا چه خاکی بر سر کنم اوضاع درسم درست کنم...
شما بعد چند مدت راه افتادین و هدفتون رو چی فرض میکنید که بهتون انگیزه میده؟

اگر بقیه هم تجربه ای دارند بگین استفاده ببریم
سلام مجدد.
فکر کنم از سال فارغ التحصیلی مشخصه پشت کنکوری ام!
فکر کنم مهم ترین انگیزه علاقه به درس باشه نه برعکس. برای من همیشه همین بوده. سال دهم که تغییر رشته دادم به تجربی بعد دوماه ریاضی بودن ، از بی انگیزگی و بی علاقگی به درس خیلی زیاد افت کردم. معدل سال دهمم از نوزده کمتره حتی (:
ولی بعدش حتی با اینکه رشتم تجربی بود یه جا سر حل کردن مسئله ی ریاضی ، گفتم من اینو میخواستم؟ اگر از رشته ام راضی نیستم چرا دیگه ریاضی نمیخونم؟ من زیست نمی فهمیدم ، فضای تجربی برام غیر قابل تحمل بود از کس و ناکس حرف شنیدم ولی تهش این علاقه من رو زنده نگه داشت. من ادامه دادم تا جایی که با دیپلم تجربی دارم کنکور ریاضی می دم :)
فکر نکنین فقط خودتون که درس خوندن براتون سخته. قبل از همه چیز به نظرم هنوزم وقت هست که فکر کنید جدا چی میخواید از زندگی و آینده تون؟ اگر جواب همون رشته ای که دارید میخونید ، فقط یه حرف میمونه: نا امید نشید.
برای من شاید دو سه ماه یا بیشتد طول کشید تا زندگیم مدل کنکور بشه!
پیشنهادم اینه : اگر درسی دارید که مورد علاقه تونه و خیلی اذیت کننده نیست برای من مثلاً تعریف شده حسابان و گسسته ، بشنیدینید سرش. فقط شروع کنین. هیچی بدتر از فکر کردن مدوام بهش نیست. یکم که بگذره میفهمید بدون هیچ فشاری درست حسابی درس خونید.
از حاشیه بیاین بیرون. و ...

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
واقعیت من خیلی کم دیده بودم که یه نفر بگه من هشت ساعت یا 11/5 ساعت خوندم .
ی حسن اینجا اینه که همه راست میگن الان از بچه های مدرسه ما بپرسی بیشترین ساعت مطالعه ای که میگن پنج ساعته. بعد میگن که ترکوندن ک مثلا 5 ساعت خوندن.
بچه های مدرسه شما هم اینطورین؟
ما نفر اولمون سنجش آخر رتبه منطقش 30 اینا بود ( اطمینان داریم که تقلب نمیکنه واقعا خوبه خودش ) بعد اون روز میگیم چقد در روز میخونی میگه من که اصلا نمیخونم روزی نهایتش 4 5 ساعت پی اس 4 اجاره کردم راکت لیگ بازی میکنم :)):-?

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
واقعا معمولیتون 11 ایناست؟ پس باریکلا به شمااا! ((=

من که دیروز مثلا ترکوندم و عااالی بودم شده 12 ساعت! ^^
اولین باره که امسال میرسم به 12 ساعت و بسییی خوشنودم! ^^

• شروع کننده موضوع

Hastea

هستی ^_^
نام مرکز سمپاد
فرزانگان عضدی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1398
ممنونم.
جدا دویست و پنجاه تا کمه ؟ : ))))))
من البته زیست رو ندارم بدونم چه شکلیه و احتمالاً زمان کمتری میخواد ه نسبت ریاضی و فیزیک و شیمی. دویست پنجاه تا زیادم هست! بیا منابع ات رو بگو ببینیم از چه کتابایی تست میزنی شاید بشه از روی کتاب ها یه حدس هایی زد ;;)
--
منتظر گزارش بقیه ام هم هستیم(((((((:
واسه ریاضی مهروماه و جمع بندی خیلی سبز
فیزیک گاج و نشرالگو
شیمی موج ازمون و خیلی سبز

• لایک
امتیازات: Karin
  • شروع کننده موضوع

Hastea

هستی ^_^
نام مرکز سمپاد
فرزانگان عضدی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1398
واقعیت من خیلی کم دیده بودم که یه نفر بگه من هشت ساعت یا 11/5 ساعت خوندم .
ی حسن اینجا اینه که همه راست میگن الان از بچه های مدرسه ما بپرسی بیشترین ساعت مطالعه ای که میگن پنج ساعته. بعد میگن که ترکوندن ک مثلا 5 ساعت خوندن.
بچه های مدرسه شما هم اینطورین؟
بچه های مدرسه ماهم همینطوری بودن
ولی واقعا راستشو میگفتن درضمن زمان مدرسه خب همیشه ساعت مطالعه هامون پایین بود بخاطر امتحاناتی هم که همیشهداشتیم نمیشد زیاد خوند
اما الان از بچه های پشت کنکوریمون که میپرسم نهایتا ۱۲ساعت دیگه تهِ ساعت مطالعه شونه

• لایک
امتیازات: venom
  • شروع کننده موضوع

Hastea

هستی ^_^
نام مرکز سمپاد
فرزانگان عضدی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1398
بچه ها امتحان شیمی تون چطوری شد؟؟؟
^____^

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
پرفکت:))
اگه بی دقتی کار دستم نداده باشه

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه سوال امتحانای هماهنگ کشوری از امتحانات مستمر معلماتون آسون تره؟

Mou.sham

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی(لارستان)
شهر
لار
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
سخته
دانشگاه
شهیدباهنرکرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

Mou.sham

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی(لارستان)
شهر
لار
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
سخته
دانشگاه
شهیدباهنرکرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
بچه ها امتحان شیمی تون چطوری شد؟؟؟
^____^
باورم نمی شد اینجوری سوال دادنمن خودمو کشتم تا جملات چرت و پرت کتاب حفظ کردم به این خیال که جاخالی اینا میدن که خوشبختانه ندادن

Mou.sham

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی(لارستان)
شهر
لار
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
سخته
دانشگاه
شهیدباهنرکرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پرفکت:))
اگه بی دقتی کار دستم نداده باشه
خدایی نمی شد بی دقتی کرد من خودم سر بی دقتی هر ازمون ۴ یا ۵ تا غلط می زدم حتی تو امتحانات مدرسه معلمام منو می شناختن و فقط به راه حلم نمره می دادن:-"
اما امروز سوال خاصی نداده بودن:|

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
خدایی نمی شد بی دقتی کرد من خودم سر بی دقتی هر ازمون ۴ یا ۵ تا غلط می زدم حتی تو امتحانات مدرسه معلمام منو می شناختن و فقط به راه حلم نمره می دادن:-"
اما امروز سوال خاصی نداده بودن:|
ببین من همون نوشتن واکنش یک گرماده واکنش دو گرماگیرم جابجا مینویسم از بس بی دقتم:|:|

Mou.sham

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی(لارستان)
شهر
لار
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
سخته
دانشگاه
شهیدباهنرکرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
سلام ببخشید تو تاپیکتون نظر میدم ولی خب واقعا دوست دارم اینو بگم!

من حالا خودم درسم خوب نیست چون نمیخونم، ولی یه همکلاسی دارم روزی ۵ ساعت اونموقع که مدرسه میرفتیم میخوند، و خب نتیجه قابل توجهی نمیگرفت تو قلمچی هم هیچ وقت جزو رتبه برترا نبود و نیست و دربرابر اون من درسم خوبه و ازم پرسید چند ساعت میخونی؟ گفتم ۳ساعت تازه من اونموقع خوب میخوندم ۳ساعت رسیده بودم، و واکنشش؟ هیچ وقت باور نکرد من سه ساعت بخونم! :/ و همیشه بهم گفت دروغ میگی!

و این یه دوستی دارم خیلی درسش خوبه و قلم چی هم رتبه ۳۰ کشوری بود یه بار و کلا همین حدوداس... و اونم ۴،۵ ساعت میخونه و میدونم دروغ نمیگه
البته دوتا موضوعم هست که ما یازدهمیم و این ساعتا مال دوران مدرسس گفتم و این حرفا
ولی حرفم اینه که کسی که خوبه درسش لزوما ساعت مطالعه آنچنان بالایی نباید داشته باشه که اگه یه ساعتی گفت انتظار ندارین فکر کنین دروغ میگه! -_-
درسته حرفتون نمیشه همرو به یه چشم دید، ولی از شهریور قبل از یازدهم تا همین اسفند و قبل قرنطینه ( حدود یک سال و نیم ) با این دوستمون هر روز سالن مطالعه مدرسه بودیم و کل روزو میگذروندیم، میدونیم چجوریه شرایطش ((:
تو ایام مدرسه هم ما همون 6 ساعت غالبا میخوندیم و تعطیلیا 12 ساعت، ولی تو قرنطینه و از صبح تا شب تو خونه که دیگه 4،5 ساعت واقعا منطقی نیست...
به موفقیتش حسودی نمیکنیم یا مثلا نمیگیم کارت بده، اتفاقا تحسینش میکنیم، وقتایی که مثلا فوتبال بازی میکردیم بعد مدرسه و دیگه هیج جونی نبود بریم درس بخونیم این میرفت میشست میخوند و دمش گرم، البته رفتارش با ما خیلی بده ولی خب... دیگه از این بابت که من اینو از خانوادم بیشتر دیدم تو دوران دبیرستان و میدونم چجوریه میتونم با اطمینان قضاوت کنم که تو تعطیلیا 4،5ساعت نمیخونه دیگه و امیدوارم موفق شه!

• شروع کننده موضوع

Hastea

هستی ^_^
نام مرکز سمپاد
فرزانگان عضدی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1398
باورم نمی شد اینجوری سوال دادنمن خودمو کشتم تا جملات چرت و پرت کتاب حفظ کردم به این خیال که جاخالی اینا میدن که خوشبختانه ندادن
عه خب خداروشکر معمولا همه ی امتحان مهاییا مثله اب خوردنه

Mou.sham

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی(لارستان)
شهر
لار
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
سخته
دانشگاه
شهیدباهنرکرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
عه خب خداروشکر معمولا همه ی امتحان مهاییا مثله اب خوردنه
متاسفانه بجز فارسی که امروز دادیم ۱۸ اینا میشم(بالاترین نمره ادبیات دوران تحصیلم میشه فک کنم :-" ) :))

• شروع کننده موضوع

Hastea

هستی ^_^
نام مرکز سمپاد
فرزانگان عضدی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1398
متاسفانه بجز فارسی که امروز دادیم ۱۸ اینا میشم(بالاترین نمره ادبیات دوران تحصیلم میشه فک کنم :-" ) :))
خسته ی امتحان نباشید،
اشکالی نداره که،
حالا دوتا امتحان چرت نهایی دارید که اگه اشتباه نکنم سلامتو بهداشت بود یکیش ؟؟؟!!!!
من خودم صبح امتحان نهاییش ۴درسشو تموم کردم دوتاشم نرسیدم بخونم فک کنم حقیقتا

بالا