• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
من حدود سه ماه پیش دچار سردرد های زیادی شدم و رفتم پیش متخصص اعصاب و روان، گفت به احتمال زیاد میگرن عصبی هست بعد نوار مغز گرفت ازم و گفت هیچی نیست و بعدشم سی تی اسکن گرفت و اونموقع کرونا اومد و دکتره دیگه مطب نیومد ولی خب سی تی اسکنه با جواب بود و هیچیش نبود.
الان میگرن دارم به نظرتون؟ و هیچ کاری نمیشه باهاش کرد میشه؟ آخه هر یه روز درمیون یا بعضی هفته ها هر روز سردرد دارم:-<

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
من حدود سه ماه پیش دچار سردرد های زیادی شدم و رفتم پیش متخصص اعصاب و روان، گفت به احتمال زیاد میگرن عصبی هست بعد نوار مغز گرفت ازم و گفت هیچی نیست و بعدشم سی تی اسکن گرفت و اونموقع کرونا اومد و دکتره دیگه مطب نیومد ولی خب سی تی اسکنه با جواب بود و هیچیش نبود.
الان میگرن دارم به نظرتون؟ و هیچ کاری نمیشه باهاش کرد میشه؟ آخه هر یه روز درمیون یا بعضی هفته ها هر روز سردرد دارم:-<
سر دردت چطوری ه؟ ضربان داره یا ممتد؟ کدوم بخش سرت رو درگیر می‌کنه؟ پشت سرت، پیشانی‌ات، کلش؟ سر دردت به جایی هم انتشار داره؟ مثلاً چشمهات؟ همراه سر درد علایم دیگه‌ای داری؟ حالت تهوع، نورهراسی یا هر علامت دیگه. کم‌خونی، کم‌آبی نداری؟ سردردت با چیا/ چه کارهایی نسبتاً آروم می‌شه یا شدیدتر می‌شه؟

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اگر آمپول تقویتی تاریخ گذشته (یه ماه) بزنیم چی میشه؟ خطرش زیاده؟

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
سرگیجه و سیاهی رفتن چشم وقتی یهویی بلند میشم ( البته بعد از دو سه قدم راه رفتن اینجوریه) ، علتی بغیر از کم خونی داره؟

آخرین ویرایش:

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سرگیجه و سیاهی رفتن چشم وقتی یهویی بلند میشم ( البته بعد از دو سه قدم راه رفتن اینجوریه) ، علتی بغیر از کم خونی داره؟
کاهش حجم مایع در گردش درون عروق! مثلاً الان در روزه‌داری به خاطر کاهش آب بدن.
برخی داروها، به طور خاص داروهای ضدافسردگی
و دلایل دیگر ... با توجه به سن و جنس شما، کم‌خونی محتمل‌تره.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
سر دردت چطوری ه؟ ضربان داره یا ممتد؟
ممتد هست
کدوم بخش سرت رو درگیر می‌کنه؟
قسمت گیجگاه و اگه دو تا گیجگاه رو در بالای سر وصل کنیم اونجا هم درد میگیره ولی خب بیشتر همون گیجگاه
سر دردت به جایی هم انتشار داره؟ مثلاً چشمهات؟
نه
همراه سر درد علایم دیگه‌ای داری؟
نه
کم‌خونی، کم‌آبی نداری؟
کم خونی که نه. کم آبی هم فکر نکنم، آخه میشه گفت چهار ماهه سردرد دارم.
سردردت با چیا/ چه کارهایی نسبتاً آروم می‌شه یا شدیدتر می‌شه؟
همون موقع دکتره بهم قصری به اسم کدیمال داد اونو بعضی اوقات میخورم ولی طول میکشه تا خوب بشه حتی با قرص.اگه شدید باشه دراز میکشم تا خوب بشه ولی بعضی اوقات حتی با خوابیدن هم خوب نمیشه. و بعضی اوقات هم با تکون خوردن سردردم زیاد میشه ولی این مورد کم پیش میاد

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بعضی اوقات هم با تکون خوردن سردردم زیاد میشه ولی این مورد کم پیش میاد
تکون خوردن یعنی تکون دادن سر و گردنت یا فعالیت کردن/ حرکت کردن؟

مدت زمان سردردت چقدر طول می‌کشه؟ چند بار و چند روز در ماه سردرد داری؟ سردردت رو بخوای توصیف کنی، اگه خیلی شدید نمره‌ای ۱۰ و خفیف ۱ باشه، به سردردت نمره‌ی چند می‌دی؟ احساس می‌کنی دور سرت مثلاً محکم فشار می‌دن؟ انگار که مثلاً چیزی بستن دور سرت؟ یا احساس سوزش ه؟ کلاً می‌تونی نوع درد رو توصیف کنی یا مبهم ه نوع دردش؟ بعد دردت با گذشت زمان شدیدتر می‌شه با یهو برق‌آسا شروع و در مدت زمان کم خیلی شدید می‌شه یا چی؟ موقع سردرد می‌تونی به کارهات برسی؟ نمی‌خوای بری اتاق تاریک بشینی مثلاً؟ آب‌ریزش دماغ، قرمزی چشم، و ... نداری موقع سر درد؟ موقع سردرد احساس می‌کنی مثلاً عضله‌ی سرت یا گردنت حساس اند و دست بزنی درد دارن؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
شاید به خاطر دائم‌الآنلاینی‌ات‌ه، کمی از گوشی و کامپیوتر فاصله بگیری و استراحت کنی درست می‌شه.

yz5eO1008774.jpg

× :>

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
مریضی جدید اینکه چشم چپم قرمز شده و درد میکنه ممکنه به خاطر حساسیت فصلی باشه؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
تکون خوردن یعنی تکون دادن سر و گردنت یا فعالیت کردن/ حرکت کردن؟
تکون دادن سر ولی خب این حالن کلا دوبار اینا پیش اومد
مدت زمان سردردت چقدر طول می‌کشه؟
هر دفعه فرق داره ولی خب عموما فکر کنم از نیم ساعت تا یه ساعت و بعضی اوقات ۲ یا ۳ ساعت هم هست
سردردت رو بخوای توصیف کنی، اگه خیلی شدید نمره‌ای ۱۰ و خفیف ۱ باشه، به سردردت نمره‌ی چند می‌دی؟
عموما ضعیفه در حد ۱ و۲
احساس می‌کنی دور سرت مثلاً محکم فشار می‌دن؟ انگار که مثلاً چیزی بستن دور سرت؟ یا احساس سوزش ه؟ کلاً می‌تونی نوع درد رو توصیف کنی یا مبهم ه نوع دردش؟
مبهم هست، فقط یه بار به صورت تیر کشیدن بود
بعد دردت با گذشت زمان شدیدتر می‌شه با یهو برق‌آسا شروع و در مدت زمان کم خیلی شدید می‌شه یا چی
نه به یه صورت شروع میشه تا آخرش هم همینطوریه فقط بعضی اوقات با گذشت زمان یکم شدید میشه.
موقع سردرد می‌تونی به کارهات برسی؟
آره
نمی‌خوای بری اتاق تاریک بشینی مثلاً؟ آب‌ریزش دماغ، قرمزی چشم، و ... نداری موقع سر درد؟ موقع سردرد احساس می‌کنی مثلاً عضله‌ی سرت یا گردنت حساس اند و دست بزنی درد دارن؟
نه

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
تکون دادن سر ولی خب این حالن کلا دوبار اینا پیش اومد

هر دفعه فرق داره ولی خب عموما فکر کنم از نیم ساعت تا یه ساعت و بعضی اوقات ۲ یا ۳ ساعت هم هست

عموما ضعیفه در حد ۱ و۲

مبهم هست، فقط یه بار به صورت تیر کشیدن بود

نه به یه صورت شروع میشه تا آخرش هم همینطوریه فقط بعضی اوقات با گذشت زمان یکم شدید میشه.

آره

نه
خب ببین، با این شرح حالی که به من گفتی به نظر می‌رسه سردردت تنشی هست نه میگرنی! یعنی سردردت تیپیک تنشی ه! (Tension type headache) (هرچند ممکن ه همراه میگرن هم باشه) که خب علتش انقباض عضلات سر و گردن ه، استرس، کافئین، میس کردن وعده‌های غذا، خواب ناکافی، نخوردن آب کافی، الکل و سیگار و البته زل زدن طولانی مدت به یه نقطه (مثل نگاه طولانی به مانیتور یا رانندگی) می‌تونه شروع کننده‌ی سردردهات باشن. ببین قبل مواقع شروع سردردت کدوم اینا رو داشتی؟ یه سطح ویتامین D و کلسیم هم چک کن. :D
ایبوپروفن رو هم امتحان کن برای سردردت.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
خب ببین، با این شرح حالی که به من گفتی به نظر می‌رسه سردردت تنشی هست نه میگرنی! یعنی سردردت تیپیک تنشی ه! (Tension type headache) (هرچند ممکن ه همراه میگرن هم باشه) که خب علتش انقباض عضلات سر و گردن ه، استرس، کافئین، میس کردن وعده‌های غذا، خواب ناکافی، نخوردن آب کافی، الکل و سیگار و البته زل زدن طولانی مدت به یه نقطه (مثل نگاه طولانی به مانیتور یا رانندگی) می‌تونه شروع کننده‌ی سردردهات باشن. یه سطح ویتامین D و کلسیم هم چک کن. :D
ایبوپروفن رو هم امتحان کن برای سردردت.
مرسی:)

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
یه سوال خیلی مسخره. علت عقب رفتن سفیدی ناخون ها چیه؟! از جایی که قبلاً بوده مثلا یکیش یه مقدار عقب تر رفته. در مورد اینکه برگشته ناخونم یا خیر نمیدونم . یادم نیست در واقع :-"

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال خیلی مسخره. علت عقب رفتن سفیدی ناخون ها چیه؟! از جایی که قبلاً بوده مثلا یکیش یه مقدار عقب تر رفته. در مورد اینکه برگشته ناخونم یا خیر نمیدونم . یادم نیست در واقع :-"
مثلاً ناخنت برگشته باشه اون هوای اونجا (همون سفیدی!) خالی شده باشه؟ :‌) مثلاً با چاقو هوای داخل درِ مربا رو خالی می‌کنند، اونجوری؟ :‌)

به اون قسمت اصطلاحاً لانولا (lunula) می‌گن؛ یعنی ماه کوچک. اکثراً طبیعی ه که اون قسمت نباشه یا فقط انگشت شست داشته باشه. ولی خب نبودنش می‌تونه به خاطر کم‌خونی، سوءتغذیه یا افسردگی هم باشه.

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
مثلاً ناخنت برگشته باشه اون هوای اونجا (همون سفیدی!) خالی شده باشه؟ :‌) مثلاً با چاقو هوای داخل درِ مربا رو خالی می‌کنند، اونجوری؟ :‌)

به اون قسمت اصطلاحاً لانولا (lunula) می‌گن؛ یعنی ماه کوچک. اکثراً طبیعی ه که اون قسمت نباشه یا فقط انگشت شست داشته باشه. ولی خب نبودنش می‌تونه به خاطر کم‌خونی، سوءتغذیه یا افسردگی هم باشه.
مرزهای تحلیل پزشکی رو دارم جابه جا میکنم ((((((: من مامانم یه بار انگار دستش ضربه اینا خورده بعد - ناخون بیشتر- سفیدی ناخون اش زیاد شده:-" مامانم که اینطوری میگفت
آها^^ ممنوووونم **:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
بچه ها یکی به من کمک کنه،من هنوز جونم به چشمام نیاز دارم (((: :-" (آه و اوه لازم بودن اینا :D)
من پلک پایین یکی از چشم هام التهاب داره. به طور دقیق قرمز شده،ورم کرده و فقط نوکش درد میکنه و خارش داره.کمی هم خشک شده حتی :-" و می بینم اون یکی چشمم داره همینطور میشه. مردم تموم شد رفت؟ :-"

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
بچه ها یکی به من کمک کنه،من هنوز جونم به چشمام نیاز دارم (((: :-" (آه و اوه لازم بودن اینا :D)
من پلک پایین یکی از چشم هام التهاب داره. به طور دقیق قرمز شده،ورم کرده و فقط نوکش درد میکنه و خارش داره.کمی هم خشک شده حتی :-" و می بینم اون یکی چشمم داره همینطور میشه. مردم تموم شد رفت؟ :-"
توی خونواده با کسی که سرما خورده یا چشمش همینطوری شده باشه اخیرا تماس داشتی؟
خود چشمت هم قرمز شده؟
چشمت ترشحات داره؟
اختلال بینایی داری؟
به چشمت زیاد دست میزنی؟
تب یا عطسه داری؟
کی شروع شده؟

احتمال زیاد چیز خاصی نیست نگران نباش :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
توی خونواده با کسی که سرما خورده یا چشمش همینطوری شده باشه اخیرا تماس داشتی؟
خود چشمت هم قرمز شده؟
چشمت ترشحات داره؟
اختلال بینایی داری؟
به چشمت زیاد دست میزنی؟
تب یا عطسه داری؟
کی شروع شده؟

احتمال زیاد چیز خاصی نیست نگران نباش :-"
نه،این ایام خیلی همه مواظب خودشونن عطسه هم نکنن :-" چشم شونم سالم بوده
یکمی قرمزتر از اون یکی ـه،حالا کاسه ی خون شده باشه و اینها نه...
اختلال؟:-" راستش همه ش یه چیزای سیاهی می بینم فکر می کنم سوسک ـه فکر نکنم مشخصا مربوط به بینایی ـم بشه :-"
نه فکر نکنم زیاد دست بزنم.
نه خداروشکر.
دو روزه که قرمز و متورم شده،قبلش هی همه ـش خشک میشد و میسوخت.
من خیلی زود مریض میشم و چون نمیشه دکتر برم و اینا یکم برگام ریخته فقط :-"
مرسی از شما آقای دکتر :-" *__*

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
بچه ها من مدتیه سردرد دارم اما دیدید وقتی ادم خوابش میاد همه چیز حس مبهمی داره، دقت و درک دقیقی حین مطالعه نداره، یه جوری هستی .... دقیقا حالتی که خیلی خوابت میاد مغزت یه حالت هنگ داره تمام مدت در اون حالتم. فقط صبح هایی که خواب کافی داشته باشیم وقتی بیدار میشم سر حال هستم بعد از 4 ساعت اینجوری میشم
بنا داشتم برم دکتر اما با وضعیت کرونا ممنوع دکتر هستیم از جانب خانواده
واقعا چیزی هست؟

بالا