• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توریست های عرب در ایران

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
سلام!
همونطور که میدونید با سقوط ارزش ریال، ایران یکی از مقاصد بسیار ارزون برای گردشگران محسوب میشه، یکی از پیامد های این ارزون شدن ورود تعداد زیادی از گردشگران عرب زبان به ایران هست، خصوصا به سواحل شمالی کشور ، نظر شما راجع به اثرات ورودی گردشگر های عرب زبان چیه؟!
آیا تا به حال برخوردی داشتید؟! به نظرتون برخورد ایرانی ها با توریست های عرب به چه صورت هست؟
آیا موافق تبلیغ برای جذب بیشتر گردشگر عرب زبان هستید؟

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
ما رفته بودیم کیش چند وقت پیش من بهشون برخورد کردم و چیزی که جلب توجه میکرد این بود که خیلی پولدار بودن و فک کنم از امارات بودن اصن..تو کیش که برخورداشون خوب بود و اغلب راهنمای فارسیم داشتن

+اینکه موافقم چون خود صنعت گردشگری خیلی مثبته و بنظرم پول زیادی رو مياره به کشور بعدشم ما تو خود کشورمون مردم عرب زبان داریم جنوب کشور و اتفاقا اصن مشکليم نداره این عرب بودنشون و ما دور تا دور خودمون کلی کشور عرب داریم و در طول تاریخ برخورد های زیادی داشتیم اعم از تجارت پولی و تعاملات فرهنگی و...راستش من این توریست ها رو تو کیش دیدم تو خود رشت که بیشتر توریست های روسی میان و تا حالا توریست عرب ندیدم که بخوام نظر بدم:)

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
آها اینو یادم رفت بگم هتل ما نوشته بود از پذیرفتن عرب معذوريم:/پرسیدم که چرا گفتن قبلنا مشکل پیش اومده
+این تنها حرکت مشمئزي بود که ديدم

itsmaew

Professional time-waster
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ث
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
ریاضی[ات و کاربردها]
سلام!
خب فک کنم هجوم عربا تو شهر ما نسبت به بقیه جاهای ایران خیلی زیاد تر باشه.
من به شخصه دیروز تو قسمتی از شهر راه میرفتم و احساس میکردم تو یه کشور عربی هستم =/ یعنی به حدی که اون جا چندتا ابمیوه فروشی و اینا بود هم، همه مشتریاش عرب بودن!
مرکز تجاری ها رو هم که میرم عموما همینطوره.
به نظرم خیلی بده.
چون همون مرکز تجاریا قیمتاشون رو خیلی بیشتر کردن و خب من به عنوان یه شهروند که میدونستم تا یه مدت پیش اینا چه قیمتی داشتن زورم میاد پول بدم.
اما یه توریست عرب، یه سبد برمیداره و از یه کنار هرچی لباس هست رو برمیداره و این باعث میشه ک قیمیت اون لباس یا هرجنس دیگه ای بیشتر بشه.
در کل به نظرم جالب نیست که یه عرب میتونه همه چیز رو اینقدر مفت و ناچیز داشته باشه و یه شهروند به سختی بتونه به اونا دسترسی داشته باشه!

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
الان عربا از کشورای همسایه جنوبی حتی برای خرید اقلام خوراکی هم میان ایران و با مقدار خیلی کمی از پولشون کل بازارای جنوب رو خالی میکنن...
از یه طرف که به خاطر ماهیگیرای چینی صیدشون کم شده از طرفی همون صید کم رو هم عربا میخرن ازشون و یه سری از مردم محلی هر روز فقیرتر میشن و توان خریدشون کمتر و کمتر میشه...

+ایران به قطب توریسم جنسی واسه اعراب منطقه تبدیل شده...نمیدونم هنوزم کسی میتونه این مسئله رو تکذیب کنه؟هم ارزونه هم متناسب با سلیقشون...

mim.mim.ghaf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتى
شهر
یه شهر کوچیک
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
میگن باید تهدیدو تبدیل به فرصت کرد، ولی فکر نمیکنم هیچ وقت این اتفاق تو مملکت ما افتاده باشه(و احتمالا هیچ وقت هم نیوفته). بله اگه مدیریت درست و حسابی در زمینه گردشگری وجود داشته باشه، یا حتی اندک تلاشی صورت بگیره، همین وضعیت اسفناک ارزش پول یه فرصت بزرگ برای جذب گردشگره(اون هم نه فقط گردشگر عرب). ولی با رویهٔ فعلی باعث تأسفه که شهری مثل مشهد فقط از عرب‌های عراق و… پذیرایی میکنه و گردشگرای داخلی و حتی خود شهروندان رو در مضیقهٔ مالی قرار میده(البته بحث درآمدزایی رو هم نمیشه نادیده گرفت. به هر حال پول داره وارد بازار میشه با حضور گردشگران). حالا بماند که در خیلی از شهرها باید اول فرهنگ حضور گردشگر خارجی جا بیوفته، خب همین طوری نمیشه که. کلا اگه مدیریت بشه فرصتیه برای خودش به نظرم.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
سلام!
خب فک کنم هجوم عربا تو شهر ما نسبت به بقیه جاهای ایران خیلی زیاد تر باشه.
من به شخصه دیروز تو قسمتی از شهر راه میرفتم و احساس میکردم تو یه کشور عربی هستم =/ یعنی به حدی که اون جا چندتا ابمیوه فروشی و اینا بود هم، همه مشتریاش عرب بودن!
مرکز تجاری ها رو هم که میرم عموما همینطوره.
به نظرم خیلی بده.
چون همون مرکز تجاریا قیمتاشون رو خیلی بیشتر کردن و خب من به عنوان یه شهروند که میدونستم تا یه مدت پیش اینا چه قیمتی داشتن زورم میاد پول بدم.
اما یه توریست عرب، یه سبد برمیداره و از یه کنار هرچی لباس هست رو برمیداره و این باعث میشه ک قیمیت اون لباس یا هرجنس دیگه ای بیشتر بشه.
در کل به نظرم جالب نیست که یه عرب میتونه همه چیز رو اینقدر مفت و ناچیز داشته باشه و یه شهروند به سختی بتونه به اونا دسترسی داشته باشه!
خب این افزایش قیمت ها به خاطر ورود گردشگر یک چیزِ مخصوص به عرب ها نیست البته!
منتها این عرب ها اجناسی که میخرند رو از فروشنده ی ایرانی میخرن، در اصل دارند ارز خارجی رو بدون هیچ جرم و تخلفی به کشور تزریق میکنند، این فروشنده ایرانی قطعا خانواده ای داره که براشون خرج میکنه و نیاز های بهداشتی، آموزشی ، تفریحی و ... دارند ، که با افزایش درآمد یک قشر توی جامعه اغلب اقشار دیگه هم سود میبرند، مثلا شهر های توریستی یکی از تفاوت های اساسی که با شهر های غیر توریستی دارند، زیر ساخت هاشون هست، راه های دسترسی ، رنگ آمیزی ، پارک ها پاساژ ها و...!
موافق نیستید که این چیزهایی که شما میگید در نهایت به نفع جامعه محلی هست؟

الان عربا از کشورای همسایه جنوبی حتی برای خرید اقلام خوراکی هم میان ایران و با مقدار خیلی کمی از پولشون کل بازارای جنوب رو خالی میکنن...
از یه طرف که به خاطر ماهیگیرای چینی صیدشون کم شده از طرفی همون صید کم رو هم عربا میخرن ازشون و یه سری از مردم محلی هر روز فقیرتر میشن و توان خریدشون کمتر و کمتر میشه...

+ایران به قطب توریسم جنسی واسه اعراب منطقه تبدیل شده...نمیدونم هنوزم کسی میتونه این مسئله رو تکذیب کنه؟هم ارزونه هم متناسب با سلیقشون...

شاید نشه تکذیب کرد، ولی این که آیا واقعا دلیل فقیر تر شدن مردم محلی به خاطر توریست های عرب هست یا اینکه مثل باقی جاها به خاطر کاهش ارزش پول و افزایش قیمت های اجناس ضروری، جای بحث داره؟!

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
شاید نشه تکذیب کرد، ولی این که آیا واقعا دلیل فقیر تر شدن مردم محلی به خاطر توریست های عرب هست یا اینکه مثل باقی جاها به خاطر کاهش ارزش پول و افزایش قیمت های اجناس ضروری، جای بحث داره؟!
نمیگم صرفا به خاطر ورود اوناست اما داره تشدیدش میکنه.

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
به نظرم این که بیان بخرن بهتر از اینه که این اجناس رو دست فروشنده ها بمونن و کسی نخره.یه سری از مغازه ها و حتی مراکز خرید به خاطر این عرب ها باز مونده.گرچه باید مدیریت قیمت هم بشه
خب اینا پولشون رو چنج میکنن و بعد میان از فروشنده ی ایرانی خرید میکنن. کسی که مثلا تمام محصولش به هر حال دیر یا زود فروش میرفته اگه قیمت رو بالا نبره عملا سودی از فروشش به یه غیر ایرانی عایدش نمیشه. پس منطقیه اگه قیمتا هی بالاتر بره.

+حالا مثلا اگه بیان یه سری قیمت مجزا برای توریستای خارجی بذارن اما واسه مردم خودمون قیمت همون متناسب با درآمدای داخل ایران باشه شاید اوضاع بهتر بشه. تو این وضعیت فقط قشر ضعیف جامعه بیشتر بهش فشار میاد...

آخرین ویرایش:

Regulus

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
برنز فیریک دوره 25
رشته دانشگاه
برق
سلام
یه نکته ای در مورد این بحث خدمات جنسی که خیلی حساسیت روش هست به نظرم میرسه اینه که چه خوشحال باشیم چه نه ، خدمات جنسی هم بازاره. تو حالت عادی اقتصاد، بازارها در حالت تعادله. کسی که میخواد یه زندگی عادی داشته باشه شغل عادی داره و کسی که هم که هزینه ورود به این بازار رو میتونه تحمل کنه ، درآمد خاص خودش رو به دست میاره.

الان مشکل اینجاست که تو وضعیت فعلی اقتصاد تقاضای خدمات عادی به شدت پایین اومده. من حتی اگر بخوام هم شانس اینکه بتونم یه شغل عادی که هزینه های اساسی زندگیم رو تامین کنه داشته باشم پایینه. اگر ما هیچ توریستی نداشتیم تقاضای بازار خدمات جنسی هم به همین نسبت پایین میومد ولی به خاطر تغییر شدید نرخ برابری ارز و ریال ، توریست ها یه بخشی از کمبود سمت تقاضای این بازار رو (مثل خیلی بازارهای دیگه مثل صنعت گردشگری و هتل داری) جبران میکنن بنابراین سهم این بازار تو کل اقتصاد افزایش پیدا میکنه ولی راجع به اندازه بازار همینطوری نمیتونیم حرفی بزنیم، بنابراین به نظرم نمیتونیم با قطعیت بگیم بازار بزرگ شده ، چون خیلی از ایرانی هایی که تا الان از این خدمات استفاده میکردن ، الان دیگه وضعشون انقدری خوب نیست که همچین خدماتی براشون اولویت داشته باشه. این خدمات بیشتر تبدیل میشه به کالای لوکس.

نکته ناراحت کننده قضیه اینجاست که وقتی کسی نمیتونه (نه اینکه نخواد) شغل داشته باشه یا شغل عادیش کفاف هزینه های زندگیش رو نمیده ، ورود به این بازار خیلی وقتا دیگه براش یه گزینه نیست ، جبره! به همین خاطر اولا تبعات اجتماعی و ناهنجاری ایجاد میکنه ، و دوم پرسر و صدا میشه، چون سمت عرضه از وضعیت ش ناراضیه (که صد البته حق هم داره)، مثل چیزی که الان اتفاق افتاده.

حالا سوال اینجاست که کل این قضایا تقصیر توریست یا توریست عربه؟ توریست با هر استانداردی که داره میخواد بیشترین لذت ممکن رو از تورش ببره و همینکارو هم انجام میده. حالا ملامت کردن توریست یا توریست عرب یا حتی بیرون کردنشون، کسایی که به اجبار وارد این بازار شدن رو سیر نمیکنه! اتفاقا وضعشون بدتر میشه ، چون یا مجبورن گرسنگی بکشن ، یا محبورن همین خدمات رو با قیمت کمتر به مشتری ایرانی عرضه کنن که یعنی درآمد کمتر. ما نمیتونیم به کسی بگیم تو باید گرسنگی بکشی چون غیرت و عزت ملی/دینی من خدشه دار میشه.

اگر هم کسی هم باشه که تو این بازار درآمد خوبی داره و راضیه ، خب باز به ما مربوط نیست!

حالا کی بابت حال بد کسایی که به اجبار وارد این بازار شدن باید سرزنش بشه؟ به نظر من حاکمیت. مشکل این بازار سمت تقاضا نیست ، بلکه سمت عرضه ست و مسئولیت شکست بازار های عادی با حاکمیته

به نظرم حاکمیت خودمون باید جواب بده که چرا گذاشته این اتفاق بیفته :) اگر هیچوقت خودشون رو مستحق جواب دادن بدونن

آخرین ویرایش:

negaar_mgd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1403
شهرما جایی نیست که از خارج کشور توریست داشته باشیم، نهایتش اینه که از اصفهان و تهرانو... میان اقوامشونو میبینن
چند وقت پیش رفتیم مشهد و من تاحالا این همه عرب یجا ندیده بودم-_-
در این که قیمت های بازار ایران براشون ناچیزه شکی نیست ولی خب یسریاشون خیلی خودخواهانه رفتار میکردن
مثلا اومدن ده تا بستنی قیفی گرفتن و شروع کردن به خوردن ،و داشتن سر قیمت چونه میزدن!
حتی با یکیشون که اتفاقی صحبت کردیم می گفت بغداد همه چی ارزونه، اینجا خیلی گرونه!!خب چی میشه گفت؟

Nahal.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
تو شهر ما عرب ها خیلییی زیادن. و خب من خودم شخصا تا حالا هیچ برخوردی باهاشون نداشتم. فقد یادمه یه بار یه فرد عرب میخواست بره استخر بعد با خودش دلار آورده بود بعد میخواست با دلار بلیط بخره فروشنده عم قبول نمیکرد منم ب انگلیسی گفدم بره کجا صرافی. حداقل حداقلش مث بعضی افراد ایرانی تو حرم به بقیه کاری ندارن و امر به معروف و نهی از منکر نمیکنن و سرشون به کار خودشونه!
و خب درسته که زیادن ولی به کسی کاری ندارن. یعنی من ک چیزی ندیدم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
حالا درسته حرفاتون ک تو هر ملیتی خوب و بد هست
ولی این توریستای عرب بارها تو جاهای توریستی و مرکز خریدا مزاحم من و خیلی کسای دیگه شدن. (ن صرفا زبانی) ولی انتظاماتای مراکز بخاطر اینکه اینا توریست خارجين صرفا ی تذکر بهشون دادن=/

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
بنظرم میتونیم سر این مسائل بحث کنیم من نمی گم هست یا نیست و در واقع منظورم هست که درباره وجودش بحث کنیم که بنظر شما اگه باشه یا نباشه چه بازخورد هایی داره?آیا مگه ایران تنها کشوری هست که مسئله توریسم جنسی توش مطرحه یا تازه مطرح شده??تو عربستان و اینا نیست??یا مگه تازه این مسئله با پیش فرض بودنش ایجاد شده?و یا اینکه مگه نیستن کشورايي که از توریسم جنسی پول در ميارن??حتی اسلامي که مثال دم دستش مالزی هست.

+جالبه من تو توييتر با یکی از دختراي عراقی آشنا شدم که میگفت عراق تبدیل شده به قطب جنسی واسه ایراني ها و شیعه ها...و کلی عکس نشون میداد ک آره ايرانيا میان اینجا و دختراي ما رو ميدزدن...دقیقا همون حرفایی ک ما میزنیم اونا هم میزنن..و این جبهه گيريا فقط از سمت ما نیست

+ی چیزیم که تو مجازی هست و اینا مثن اون داستان رضا شاه رو میارن که آره دختر ایرانی رو به خارجی نمی داد در صورتی ک زمان محمدرضاشاه زمانی ک شاهان عرب به ایران سفر میکردن کلی براشون بساط عیش پهن بوده..و من مصاحبه یکی از این مسئول هایی ک زمان پهلوی این مسئوليت رو داشته دیدم اگه پیدا کردم میذارم حتما

+چیزی ک ما رو داره آزار ميده(!)یا نمیدونم برخی ها میخوان مقاومت کنن شاید تبدیل شدن شهر های مذهبی!به این جور اماکن هستش یا حتی به این بهانه

+کم نیستن دخترهای ایرانی که بخاطر فقر یا هر مسائلی بلند میشن ميرن امارات و کشورهای حاشیه مثل ترکیه واسه تن فروشی برخی هام که شرايطش تو داخل فراهم شده همینجا اينکارو میکنن و فک میکنم اولین کسی ک میتونه جلوی این تن فروشی رو بگیره خوده اون فرده...به هر حال راهيه ک انتخاب کرده...

+برخی هام هستن کلا زنان و دختران فاحشه یا حتی مردان وقتی به داخلی خدمات ارائه میدن رگ غيرتشون نمی زنه بالا ولی اگه پای عرب درميون باشه رگ غيرتشون میزنه بالا!

+فیلم لاتاری هم ببینین!

آخرین ویرایش:

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
+چیزی ک ما رو داره آزار ميده(!)یا نمیدونم برخی ها میخوان مقاومت کنن شاید تبدیل شدن شهر های مذهبی!به این جور اماکن هستش یا حتی به این بهانه
آره واقعا خود وجود توریسم جنسی مسئله ای نیست. مسئله اینه که قم و مشهد الان اصل مکانه و اینکه واسه عربا خدمات ویژه ای میدن اتفاقا (از لحاظ قیمتا) که خب اگه به عنوان نوعی اقتصاد بهش نگاه کنیم یه جورایی با این کار تبلیغ بیشتری میکنن واسه جذب مشتری عرب.
+جالبه من تو توييتر با یکی از دختراي عراقی آشنا شدم که میگفت عراق تبدیل شده به قطب جنسی واسه ایراني ها و شیعه ها...و کلی عکس نشون میداد ک آره ايرانيا میان اینجا و دختراي ما رو ميدزدن...
اینم کلا اینطوریه که مردای ایرانی وقتی فضا رو واسه خودشون باز تر میبینن استفاده میکنن :)) ربطی هم به کشور مقصد نداره، امارات،ترکیه یا تایلند...وگرنه رسما طرف اونجا خرجش بیشتر میشه نسبت به ایران. ینی واسه اونا بحث ارزون بودنشون مطرح نیست که بخوان خیلی حرص بخورن :))
کم نیستن دخترهای ایرانی که بخاطر فقر یا هر مسائلی بلند میشن ميرن امارات و کشورهای حاشیه مثل ترکیه واسه تن فروشی
اینم فک کنم خیلی وقتا اصلا به فقر مربوط نمیشه. ینی واقعیت اینه که از بعضی از دخترای ایرانی که میرن سمت جاهایی مثل دبی واسه این کارا خوب استقبال میشه. کارشون میگیره قشنگ و بعضا مخ یکی دوتا آقازاده و خلیفه ی عربی رو هم میزنن طرفم ماشین و خونه ی میلیاردی واسه دختره فراهم میکنه...
+فیلم لاتاری هم ببینین!
این فیلمم مربوط میشد به باندی که چند سال پیش راه افتاده بود فک کنم دهه ی 80. که دخترا رو با وعده ی مدلینگ میبردن دبی و ابوظبی بعد اونجا میفروختنشون به پولدارای عرب...سرای این باندی که سوژه ی لاتاری بودو همون موقع ها گرفتن و اینقدر این قضیه گفته شد که فکر نمیکنم هنوزم کسی رو با وعده ی مدلینگ و امثالهم گول بزنن!

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
ن. ینی واسه اونا بحث ارزون بودنشون مطرح نیست که بخوان خیلی حرص بخورن
الان سر ارزون بودن اینهمه حرص می خوریم?:)صددرصد موضوعات اجتماعی رو نمیشه اینطوری ریشه یابی کرد..من هدفم این بود ک اگه ما میگم دختر ایرانی رو ميدزدن اونا هم میگن دختراي عراقی رو ميدزدن حالا میتونه به خیلی چیزا مربوط باشه مخصوصا اون هایی
ک از روابط ایران و عراق رنج میبرن:))

راجع به فیلم لاتاری هم آره موضوعش باند بازی بود ولی منظورم این بود دختره با تصمیم خودش و مشکلات برادرش افتاد تو این باند و ...

×ادغام شد.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
الان سر ارزون بودن اینهمه حرص می خوریم?:)صددرصد موضوعات اجتماعی رو نمیشه اینطوری ریشه یابی کرد..من هدفم این بود ک اگه ما میگم دختر ایرانی رو ميدزدن اونا هم میگن دختراي عراقی رو ميدزدن حالا میتونه به خیلی چیزا مربوط باشه مخصوصا اون هایی
ک از روابط ایران و عراق رنج میبرن:))
من که به شخصه اصن بحثم این نبود که میدزدن! دخترارو:)) دزدین چیه بابا طرف شغلش اینه داره جذب توریست میکنه.
حرص داره که سر ارزون بودن تو این مورد هم داریم به قطب تبدیل میشیم نه اینکه بحث توسعه ی اقتصادی و استفاده از نیروی انسانی و این صحبتا. ینی فکری پشت این قضیه نیست که بگیم آره ایول ما بالاخره توی یه کاری عرضه نشون دادیم و خارجی هارو جذب کشور کردیم حتی اگه اون کار سکس باشه :))

+اصولا منطقی نیست که کشوری که توانایی کسب درامد بالا از راه های بهتری داره بخشی از جامعش نه تنها از این راه پول دربیارن بلکه بخوان واسه کشور های منطقه هم قطب بشن.
همین تایلند اوایل طی جنگ ویتنام زناش به سربازای آمریکایی خدمات میدادن اما بعدش اینقد این دلار آمریکایی به مذاق خود مردم و حتی دولتش خوش اومد که قطب این کار تو دنیا شدن با حمایت مستقیم رجال دولتیشون! حالا اینا خوبه دولتشون حمایتشون میکنه و ابایی ندارن که اینجوری تو دنیا شناخته شن. آخوندای ما با دست پس میزنن با پا پیش میکشن این شرایطو...از یه طرف محدودیتایی که میذارن حتی واسه مردم عادی و بومی همون شهرا(قم و مشهد) از طرف دیگه یکی میاد میگه زنایی که صیغه ی مردای عراقی شن ثواب میکنن؛این خدمات دهنده های جنسی مام کاراشون شرعا قانونیه چون همه صیغه نامه به دستن واسه اینکه خودشونم به دردسر نیفتن.
این چیزا حرص داره. این اداهای بچه پیغمبر بودنشون حرص داره نه چیز دیگه.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
+اصولا منطقی نیست که کشوری که توانایی کسب درامد بالا از راه های بهتری داره بخشی از جامعش نه تنها از این راه پول دربیارن بلکه بخوان واسه کشور های منطقه هم قطب بشن.
بنظرم منطق تو اينکارا حکم نميکنه چون امريکا با این خط تولیدات و صنعت بیخیال توریسم جنسی نشده و البته من موافق این کار نیستم...با بقیه حرفاتم موافقم

آخرین ویرایش:

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
رفته بودیم مشهدو همون طور که خیلیاتون در جریانین عرب اونجا خیلیییی زیاده سوار تاکسی شدیم راننده نرخا روداد بهمون نگاه کنیم برای مسافر عرب و ایرانی جدا بود و تقریبا دو برابر ایرانی از عربا پول میگرفتن
خب نمیدونم این کار درستیه یا نه؟ و ابدا نمیخام اظهار نظری بکنم که چیزی دربارش نمیدونم ولی بهتر نیست یکم انصاف داشته باشیم؟

Nahal.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
رفته بودیم مشهدو همون طور که خیلیاتون در جریانین عرب اونجا خیلیییی زیاده سوار تاکسی شدیم راننده نرخا روداد بهمون نگاه کنیم برای مسافر عرب و ایرانی جدا بود و تقریبا دو برابر ایرانی از عربا پول میگرفتن
خب نمیدونم این کار درستیه یا نه؟ و ابدا نمیخام اظهار نظری بکنم که چیزی دربارش نمیدونم ولی بهتر نیست یکم انصاف داشته باشیم؟

ما رفته بودیم یزد توی موزه ها مثلا از ایرانیا برا بلیط دو تومن میگرفدن از خارجیا ده تومن.
خداییش خودمون بریم کشورای دیگه دوس داریم اینطوری باهامون رفتار شه؟

بالا