• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالاتِ مربوط به المپیاد

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : سوالاتِ مربوط به المپیاد

میدونم این تاپیک خیلی وقته باز نشده

یه سوال:این درسته که دانشگاه تهران براى سهمیه مدال، فقط طلا جهانی میپذیره و شهید بهشتی فقط طلای کشوری؟
کلا دانشگاه ها چطوری مدال قبول میکنند؟

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

به نقل از Swallow :
میدونم این تاپیک خیلی وقته باز نشده

یه سوال:این درسته که دانشگاه تهران براى سهمیه مدال، فقط طلا جهانی میپذیره و شهید بهشتی فقط طلای کشوری؟
کلا دانشگاه ها چطوری مدال قبول میکنند؟
دانشگاه تهران فقط مدال طلا رو قبول میکنه.( کشوری.جهانی واسش مهم نی )و بقیه دانشگاه ها همون سهمیه ای که واسه نقره و برنز هس رو قبول میکنن.15 تا20 درصد بود فک کنم.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

من شنیدم که بعضی دانشگاه‌ها سهمیه و اینا رو راحت قبول نمی‌کنن و دوندگی داره. حالا نمی‌دونم. :ـ؟

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

برای مرحله اول و دوم کارنامه شخصی صادر میکنن احیانا؟

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

به نقل از مُحمد :
برای مرحله اول و دوم کارنامه شخصی صادر میکنن احیانا؟
مرحله یک که نه.
ولی مرحله دو اگه قبول نشی و بخوایاعتراض کنی یا بفهمی چن نمره گرفتی باید بری نمایندگی سمپاد تو اداره کل تا کارنامتو بگیری

• لایک
امتیازات: h@di

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
ریاضی فیزیکیش رو قورت دادم واقعا عاشق فیزیکم و باهاش حال میکنم
یه سری کلاس بود سمپیاد،از زمستون امسال برای نهمی ها.مدرسه ماهم منو چندنفر دیگرو معرفی کرد ولی من نمیتونستم جمعه هامو زود پاشم نرفتم حالا ولی همشو جزوه گرفتم فولَم ولی این دل لعنتی...
دیره؟میخام از الان برم کلاساشو.ترخدا کمک کنید.میگیرم مدال؟(میدونم سوال چرته و نمیشه قطعی گفت).علاقه و پشتکار هم دارم.مرسی و ممنون و متشکر از کمک سبزتون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
ریاضی فیزیکیش رو قورت دادم واقعا عاشق فیزیکم و باهاش حال میکنم
یه سری کلاس بود سمپیاد،از زمستون امسال برای نهمی ها.مدرسه ماهم منو چندنفر دیگرو معرفی کرد ولی من نمیتونستم جمعه هامو زود پاشم نرفتم حالا ولی همشو جزوه گرفتم فولَم ولی این دل لعنتی...
دیره؟میخام از الان برم کلاساشو.ترخدا کمک کنید.میگیرم مدال؟(میدونم سوال چرته و نمیشه قطعی گفت).علاقه و پشتکار هم دارم.مرسی و ممنون و متشکر از کمک سبزتون
تو المپیاد مهم ترین فاکتور همین علاقست، و سال نهم اصلا دیر نیست و شاید زود هم باشه با توجه به اینکه المپیاد فیزیک برای سال دهم آزمایشیه و برای دوره چهل از یازدهمی‌ها پذیرش میشن
اگه بجز درسای خودتون وقت اضافه ای برای درسای المپیاد دارید خیلی موقع خوبیه برای شروع

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
تو المپیاد مهم ترین فاکتور همین علاقست، و سال نهم اصلا دیر نیست و شاید زود هم باشه با توجه به اینکه المپیاد فیزیک برای سال دهم آزمایشیه و برای دوره چهل از یازدهمی‌ها پذیرش میشن
اگه بجز درسای خودتون وقت اضافه ای برای درسای المپیاد دارید خیلی موقع خوبیه برای شروع
ممنون ولی المپیادهای خانواده ریاضی(خود حضرت ریاضی_فیزیک_کامپیوتر)باید زود شروع کنی که قشنگ قورتشون بدی
مرسی از کمک

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
ممنون ولی المپیادهای خانواده ریاضی(خود حضرت ریاضی_فیزیک_کامپیوتر)باید زود شروع کنی که قشنگ قورتشون بدی
مرسی از کمک
خواهش می‌کنم
نجوم هم جزو المپیاد‌های خانواده ریاضیه البته :-"

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک‌خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401
من پایه دهم هستم
در المپیاد زیست اگه بخوام مدال بیارم باید چطوری درس بخونم

Yeganeh138

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فسا
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام ..
من یه مدت هست دارم برای المپیاد میخونم..
پدر و مادرم اصلا درکی ندارن
با اینکه همه نمره هام خیلی خوبن
ولی خیلی گیر میدن
میگن چرا درس مدرسه رو نمیخونی
لطفا راهممایی کنید
تازه میگن از المپیاد دست بکش
هر چی بهشون میگم من خیلی دوس دارم
به حرفم اهمیت نمیدن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
سلام ..
من یه مدت هست دارم برای المپیاد میخونم..
پدر و مادرم اصلا درکی ندارن
با اینکه همه نمره هام خیلی خوبن
ولی خیلی گیر میدن
میگن چرا درس مدرسه رو نمیخونی
لطفا راهممایی کنید
تازه میگن از المپیاد دست بکش
هر چی بهشون میگم من خیلی دوس دارم
به حرفم اهمیت نمیدن

خوب اصلا راجب پروسه ی المپیاد لاهاشون صحبت کردی ؟
مثلا راجب مزایا طلا یا تاثیر نقره و برنز روی کنکور...
اگه این کار اارو هم کردی سایت iranpho لیست المپیادی هایی رو داره که تو کنکور رتبه های ۲ یا ۳ رقمی آوردن و خیلی موفق بودن رو بهشون نشون بده
دست آهر بهشون بگه المپیاد خوندن به آدم درست درس خوندن رو یاد میده و مثلا المپیاد فیزیک تغریبا فیزبک کنکور بخشی از ریاضی رو نسبتا ساپورت میکنه
یهسری مطلب هست راجب معرفی المپیاد تو نِت که با یه سرچ ساده میان و میتونی اونا هم به هشون نشون بدی

ساحله

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1402
من میرم یازدهم. و متاسفانه تا حالا هیچ استارتی واسه المپیاد زیست نزدم. ولی می خوام با قدرت شروع کنم که حتما مدال رو بیارم. ولی راجب یسری چیزا شک دارم. اول اینکه خیلیا میگن یازدهم واسه استارت المپیاد دیر هست . دوم اینکه می ترسم بنا به هر دلیلی مدال نیارم و اینجوری فرصت کنکور خوندنم رو هم از دست دادم. سوم اینکه اگه شرکت نکنم می ترسم حسرتش تو دلم بمونه. الان به نظر شما من شرکت کنم؟ به نظرتون می تونم کنکور و المپیاد رو با هم بخونم. از طرفی هم می خوام از امسال کنکوری خوندن رو شروع کنم.

Nabat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
=)
سال فارغ التحصیلی
00
سلام باتوجه ب اینکه میری یازدهم و تهران نیستی و قبلا هم کنکور نخوندی ن المپ قطعا کنکورو شروع کن
المپیاد جو بچه ها صمیمی تره بخاطر همین فکر میکنی حسرتش ب دلت میمونه ولی بیای کنکور براش تلاش کنی هم اوضاع خوب میشه
فقطططططططططططط کنکور بخون

(هیچ وقت نمیشه هم کنکور و المپ باهم پیش برد چون دوتاشون رقابت های سخت و نفس گیرین )

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام ؛
از این به بعد اگر سوالی در رابطه با شرایطِ المپیاد یا کسایی که میتونن المپیاد بِدَن یا کلن هر سوالی از این قبیل داشتید ، بیاین اینجا بپرسین !

با تشکر :)
سلام
شنیدم تمام المپیاد ها غیر فیزیک میتونن دهم تا طلا هم برن :/
اگه درسته، چرا واقعا؟

چرا همه ی رشته ها اینطورین و قبل از دوره فقط دو مرحله دارن، فقط رشته ی کامپیوتر یک مرحله ی سه (برنامه نویسی) قبل از دوره داره :D
فیزیک هم یه مرحله سه ازمایشگاه داره

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
من میرم یازدهم. و متاسفانه تا حالا هیچ استارتی واسه المپیاد زیست نزدم. ولی می خوام با قدرت شروع کنم که حتما مدال رو بیارم. ولی راجب یسری چیزا شک دارم. اول اینکه خیلیا میگن یازدهم واسه استارت المپیاد دیر هست . دوم اینکه می ترسم بنا به هر دلیلی مدال نیارم و اینجوری فرصت کنکور خوندنم رو هم از دست دادم. سوم اینکه اگه شرکت نکنم می ترسم حسرتش تو دلم بمونه. الان به نظر شما من شرکت کنم؟ به نظرتون می تونم کنکور و المپیاد رو با هم بخونم. از طرفی هم می خوام از امسال کنکوری خوندن رو شروع کنم.
با توجه به اینکه اولین بارت هست میخوای بری سراغ منابع
3ماه برای زیست عمومی که همون کمپبل هاست باید وقت بزاری
یک ماه منابع سطح اول و یکمی تخصصی
5یا 7 یا 12 ماهم منابع تخصصی(بستگی داره چی و چقدر و چندبار بخوای بخونی)
مرحله اول بهمن
مرحله دوم اردیبهشت

برای مرحله اول میتونی راحت قبول شی چون کف پایینه.
ولی مرحله دوم کف دو یا سه یا حتی چهار برابر مرحله اول میشه.

پکیج هایی هستن که رات بندازن ولی خودت باید باخودت کنار بیای در درجه اول و با بازده بالا هفته ای 60 ساعت مطالعه داشته باشی.لزومی نیست کسایی که زود تر از تو شروع کردن موفق بشن یا نشن لزومی هم نیست تو موفق بشی یا نشی ولی دو مسله مهمه امکانات و زمان کافی.چون انلاین شده امکانت و جو برات جور میشه تا حدی ولی زمان رو خودت باید به این نتیجه برسی که میتونی جمع بکنی و به اون دید مورد نیاز برسی یا نه.ولی خب کنکور رو بخوای از الان بخونی زمان بیشتری داری و شاید شانس بالاتری...البته همیشه استثنا بوده...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من جز لشکر شکست خورده المپیادم
اون دسته ای که مرحله ۲ قبول نشده و...
من هم درسامو تا حدودی کنکوری بردم جلو هم جدی برا المپ خوندم
و واقعا بین این ۱۲ سال تحصیلم عاشق سال المپمم

اگه به رشته علاقه داری و محض دل خودت دوس داری المپ بدی حتما بخون
ولی اگه به هوای طلا و معافیت کنکوری میخونی نمی ارزه

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
1945
بیخیال المپیاد شو و کنکور بخون

• دابل‌لایک
امتیازات: Nabat

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
سلام
یه سوال داشتم
برای بچه هایی که کارنامه صادر شده
مثل دهم های آزمایشی
اون بخش نمره ی آزمون هر چقدر بالا تر باشه بهتره ؟ یا پایین تر؟
خیلی واجبه

who_cares

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
یه جایی
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام
یه سوال داشتم
برای بچه هایی که کارنامه صادر شده
مثل دهم های آزمایشی
اون بخش نمره ی آزمون هر چقدر بالا تر باشه بهتره ؟ یا پایین تر؟
خیلی واجبه
بالاتر
نمره اته دیگه
کف هم بپرس چند نمره بوده بتونی محاسبه کنی

بالا