• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه خرخوان شویم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
خب بازم خیلی خوب وقت میذارین:-b;))
از من ب شوما نصیحت خرخونی رو شرو کن کتابای الکی بخون بزا مغزت عادت کنع ب خوردن کتابا:|وگرنع میشی عین من ک ی عمر ب قدرت یادگیری بالاش متکی بودع و الان ک ب دلایلی دیگ عین قبل درک بالایی ندارع ب مشکل برخوردع8->

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
آره خب شاید. ولی میانگین خوندنم از کل روزای سال تا الان 66 دقیقه است.یعنی مثلا یه روز هیچی نخوندم یه روز 180 دقیقه مثلا خوندم. بعد خودمو با میانگین کلاس مقایسه می کنم میبینم خیلی کمترم ولی ناراضی نیستم
برای یه کلاس هشتمی خرخون محسوب میشی

Mamad.kkh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Hg
شهر
Hg
سال فارغ التحصیلی
1393
استفاده از تکنیک خارق العاده
Like.dog.studing

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

mosiano

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
برنامه ریزی می خواد و البته که نمیشه همه برنامشون مثه هم باشه! چون هرکسی تو یه شرایط خاصی قرار داره.
مثلا من از روز شنبه تو خوابگاهم. خب اون جا مجبوری طبق برنامه باشی ولی چندان تو برنامه سخت گیر نیستن و در واقع میشه گفت اکثر بچه ها بیش تر از اونی که تو برنامه خوابگاه ما نوشته درس می خونن.
میرسی خوابگاه، لباسو عوض کنی و نماز بخونی نوبته ناهاره و اونم که خوردی دو حالت داره، یا میری یه ساعت میخوابی و بعد شروع میکنی یا از همون لحظه شروع میکنی! از همون موقع داریم میخونیم تا وقت خاموشی! البته منهای زمان نمازا و شام. خود همین نماز خوندن و شام خوردن یه وقفه میندازه تو درس خوندنت که میتونه دوباره بت انرژی بده. حتی من آخر هفته ها که خونمونم هم وقتی میبینم دیگه بیش تر نمیکشم یا نمیتونم تمرکز کنم میرم در یخچالو باز میکنم و یه چیزی میخورم حالا اون چیز ممکنه حتی آب باشه! پس خوردن خیلی میتونه مفید باشه :)
راستی من پیشنهاد میکنم وقتی میخواین دوباره انرژی بگیرین برین یه کاری انجام بدین که به کمترین درگیری فکری نیاز داشته باشه. یعنی حتی تلویزیون هم نبینین و تو گوشی هم نرین و واسه اینا یه ساعت خاص بذارین نه بین درس خوندن!
این بخشی از برنامه منه
هر آدمی یه جوریه و طبیعیه که همه نمیتونن طبق یه برنامه پیش برن
راستی
خیلیا از درس خوندن فرار میکنن چون تو طول هفته و حتی ماه نخوندن و یه دفه میخوان همرو بخونن اما اگه شما بشینی و تو طول هفته یه نیم نگاهی حتی به کتابات بندازی، بعدا که میخوای واسه امتحان بخونی میبینی که چون بلدی خوندنش واست شیرین تر میشه :)

BGH

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1398
ی سوال بی ربط بپرسم
کسی میدونه شرایط سهمیه اینا چ جوریه

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
نه نمیشه به نظر من
دیگه روزی یه ساعت درس خواندن لازمه .. هر پایه ای ک می خاد باشه ..از هشتم ب پایین منظورمه
والا ما که نمی‌خوندیم الان هم هیچیمون نشده

Anaar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
خرخوانی را ک احتمالن همه بلدند...
نمی شود تصمیم بگیرید عین آدم بخونید؟؟ :-?

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
الان این جای بحث داره واقها؟؟~X(:))
باشه بابا
برای شما حتما لازم نبوده
ولی برای کسی که میاد و می پرسه که اینقد کافیه یا نه .. این نشون میده که طرف از خودش راضی نیست ..و لازمه که همینقدر یا حتی بیشتر بخونه

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
الان این جای بحث داره واقها؟؟~X(:))
باشه بابا
برای شما حتما لازم نبوده
ولی برای کسی که میاد و می پرسه که اینقد کافیه یا نه .. این نشون میده که طرف از خودش راضی نیست ..و لازمه که همینقدر یا حتی بیشتر بخونه
وقتتون رو با درس خوندن تلف نکنید
هر کاری وقتی داره

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
وقتتون رو با درس خوندن تلف نکنید
هر کاری وقتی داره
با این حرفتون مخالفم .. هر کسی هدفی داره .. برای یکی با درسشه و برا یکی دیگه با فعالیت هنری یا جانبی
هدف های هیچ کسی یکی نیست .. بنابر این شما اجازه ندارین درسخوندن رو وقت تلف کردن تلقی کنید .. در ضمن با روزی یک ساعت .. فقط یک ساعت درس خواندن آدم واقعا ب همه کار هاش می رسه .. تا پنج ساعت این چیز برای اکثریت جواب میده ...
من منطق شما رو نمی فهمم

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
با این حرفتون مخالفم .. هر کسی هدفی داره .. برای یکی با درسشه و برا یکی دیگه با فعالیت هنری یا جانبی
هدف های هیچ کسی یکی نیست .. بنابر این شما اجازه ندارین درسخوندن رو وقت تلف کردن تلقی کنید .. در ضمن با روزی یک ساعت .. فقط یک ساعت درس خواندن آدم واقعا ب همه کار هاش می رسه .. تا پنج ساعت این چیز برای اکثریت جواب میده ...
من منطق شما رو نمی فهمم
منطق من رو وقتی بزرگ تر شدی می‌فهمی.
درسته هر کس هدفی داره ولی درس مدرسه کلا به دردی نمی‌خوره.
جاش وقتتون رو بذارید منابع درست حسابی رو مطالعه کنید و یاد بگیرید.
با خرخونی کسی به جایی نمی‌رسه.

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
ادم تو هیچ زمینه ای خرخون نمیشه مگر اینکه
1. علاقه داشته باشه
2. نیاز داشته باشه

اکثر ادمها دسته دوم هستن. ولی اگر بتونن وارد دسته اول بشن به جای سختی، لذت میبرن. و معمولا با تحقیق و مطالعه و بحث بیشتر، ممکنه علایقی در فرد به اون موضوع ایجاد بشه. که اگر نشد، بهتره با فریب دادن مغز، علایقی کاذب درش ایجاد کرد.

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
برای این که توی هر درس خوب بشین روش هاش فرق داره مثلا ادبیات فقط با خوندن شعرها و متن های ادبی مختلف و تحلیل اون ها میتونین خیلی قوی بشین حتی بدون تست زیاد یا مثلا عربی و انگلیسی رو باید براشون سرمایه گذاری بلند مدت کنید و نمیقه خیلی سریع توسون پیشرفت های یهویی کرد! خوندن کتاب درسی خیلی فایده ای نداره باید سعی کنین خودتون قوانینشون رو پیدا کنین و استفاده هاش رو ببینین مثلا کلاس زبان رفتن و خوندن متن های انگلیسی و صحبت کردن خیلی کمک میکنه یا برای عربی پیاده کردن چیزایی که یاد میگیرید روی آیه های درس دین و زندگی.
زیست رو باید زیاد مرور کنین چون خیلی از مطالبش فرار هستن ولی ریاضی و فیزیک و شیمی خیلی نیاز به تمرین دارن و بدون مساله حل کردن و فکر کردن و زور آزمایی با سوال ها و یاد گرفتن مفهومی نمیسه توشون پیشرفت کرد. اینم بدونید که هیچ روش ازپیش تعیین شده ای برای موفقیت وجود نداره و خیلی از چیزها رو خودتون باید توی این مسیر پیدا کنید و یاد بگیرید

آریا فرید

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان‌ علامه‌حلّیِ
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
باید صبور باشی تا خرخون بشی. یه خرخون واقعی تو تابستون هم میشینه درس میخونه. اونم درسای سال بعد. مثلا من شبانه روز بین 14 الی 18 ساعت درس میخونم. خرخون ها یه ویژگی دارن که خرخون بودنشونو پایدار میکنه. اونم اینکه باید اول بچه مثبت باشی بعد به مرور بس که به سمت خدا و قران میری با علم اشنا میشی و شوق یادگیری درت زنده میشه و فقط میوفتی رو دور درس
با تشکر

آریا فرید

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان‌ علامه‌حلّیِ
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
ما دو نوع خرخون داریم
1- خرخون مضمن:فقط حفظ میکنه اخرم هیچی یاد نمیگره
2-خرخون یا کسی که زیاد مطالعه میکنه یا همون درس خون. که کل وقتش صرف علم و دانش میشه.
بنده منظورم خرخون نوع دوم بود که خیلی از دانشمندا و نخبگان باهاش موفق شدن. همین اقای دکتر شیروی

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
نظر من اینه که ادما با خونی موفق نمیشه مگر اینکه ناخوداگاه تو خرخونیشون ی نمه درسخونی جا بدن
درسخونی وقتی حاصل میشه ک طرف از عملکردش تا حدی راضی. باشه و سعی در افزایشش داشته باشه . هر کی رو بتونین گول بزنین وجدانتون رو نمی تونین ... ساعت مطالعه مهم نیست !مهم اینه ک اون مطلبو خوب یاد بگیرین.
شما برای یه مبحث مثلا ۳ ساعت وقت میذارین ولی رقبا مثلا ۲ ساعت ... شک فقط ظاهر مطالعه اشون رو می بینین..شاید شما تو دور دوم مطالعه فقط نیم ساعت لازم داشته باشین ولی اون طرف رقیب همچنان ۲ ساعت .
درسخونی وقتی. حاصل میشه که خودتو به منابع مشخص و محدودت راضی نکنی .. شده ۳ ۴ ساعت تو یوتیوب باشی که مثلا ی پیوند مخصوص رو یاد بگیری .. این مطالعه ارزشمنده،نهصرفا صبح تا شب و شب تا صبح سر تو کتاب بودن

بالا