• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور ارشد

BRADA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ََشهید دستغیب
شهر
شیراز
نه الان بهتره همون مفهومی بخونید ولی خب این کتابای کنکوری رو هم داشته باشین بهتره چون یه سری نکات رو واضح تر گفتن و اینا
خیلی ممنون. شما اعتقاد دارین به خوندن کامل کتابهای تکست؟
مثلا برای مدار 1، کتاب آقای جبه دار در چه حدیه نسبت به کتب خارجی؟

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام
خیلی ممنون. شما اعتقاد دارین به خوندن کامل کتابهای تکست؟
مثلا برای مدار 1، کتاب آقای جبه دار در چه حدیه نسبت به کتب خارجی؟
والا من سمت کتابای خارجی و اینا نرفتم نمیتونم نظری بدم
ولی فک کنم کتاب آقای جبه دار کافی باشه اگه واقعا خوب خونده بشه و مثلا کنارش کتاب پوران پژوهش رو بخونید که تسلطتون بیشتره

• لایک
امتیازات: BRADA

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
کسی هس مث من بعد 9 ترم و فارغ التحصیلی بخواد کللللن از رشتش بکنه و بره یه رشته ی دگ؟؟ :-?
این ترم اگ خدا بخواد بلاخره فااااارغ میشم و برا ارشد میرم پی رشته ی مورد علاقم ^_^
دعایمان بنمایید[-o<
از چی به چی میخوای بری؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
مهندسی برق
به
نقاشی (;x:
خیلیا تغییر رشته میدن. مخصوصا برقیا خیلی پیش میاد تغییر رشته بدن.
راستی دوتا ارسال پشت سر هم ممنوعه. ارسالهاتو یک جا بفرست.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
نظرتون چیه یه سال بمونم دانشگاه نرم بتونم درس بخونم واسه کنکور؟
این تصمیم خیلی به خود فرد ارتباط داره و اینکه پایه دوران کارشناسیش چقدر باشه چقدر واحد براش مونده باشه و ...
برای من خیلی سخت بود که یه سال از عمرم برای ارشدی که خودش 2 تا 2.5 سال هستش وقت بذارم.
بنظرم اگه آدم تعداد واحدها و کارهای جانبیش تو سال آخر خیلی نفسگیر نباشه بهتره که پشت کنکور نمونه این فکر که یه سال پشت کنکور ارشد بمونم برای افراد زیادی میاد و بعد از پذیرشش یه حس تنبلی هم میاره.
من شاید اگه پشت کنکور می‎موندم دانشگاه بهتری هم قبول می‎شدم ولی یه سال هزینه کردن براش بنظرم گرون هست و از طرفی دیگه نگاه کن که این کارت ریسکه هر سال سنجش یه قانون جدیدی برای خودش میاره و شاید سال آینده منابع رو عوض کرد یا نحوه سوال دادن و ... درسته برای همه این تغییرات یکسانه ولی ممکنه این تغییرات باعث بشه که انرژی خیلی بیشتری برای این آزمون بذاری.
به طور خلاصه همچنان کلی وقت‌داری و سعی کن برای ارشدت با تمام قوا بخونی و چیزهای اضافی زندگیت رو حذف کن به عنوان مثال اگه مدیر داخلی اینجا بودن وقت زیادی ازت می‌بره بذارش کنار تابستون تجربه مدیریتت تکرار کن و ... از الان زوده واسه تسلیم شدن و کنکور چیز خیلی گنده‌ای نیست. راحت براش بخون اینکه یه سال براش بمونم یا نه برای زمانیه که تو کنکورت دادی ونتیجه مطلوب نیومده حالا موندی که یه سال براش بمونی یا بری پی کار نه الان که فرصت خیلی خوبی داری مستقیم ارشدت ادامه بدی.
برای ارشد برق، دقیقا از چه زمانی باید کنکوری خوندن رو شروع کرد؟
مثلا من الان مدار 1 دارم، باید از الان کنکوری بخونم؟
کنکور ارشد با کارشناسی تفاوت زیادی داره شما اگه اشراف به مسائل داشته باشی واسه زمانی که می‎خوای کنکور بدی هم راحت می‎تونی خودت راه‌حل‌هایی که سریع به جواب برسی بدی و کنکوری خوندن یا درس دانشگاه خوندن دو چیز متفاوت نیستند.
بیا سوالت رو اینطوری اصلاح کنم آیا از الان درس‎های دانشگاه وقت زیادی براشون بذارم و کتاب‌ بخونم یا اینکه جزوه استاد پیش برم و تعدادی سوال حل کنم و درس رو بگذرونم؟
پاسخش به انرژی خودت ربط داره که چطور می‎خوای دوران کارشناسیت رو تجربه کنی. کتاب‎های کنکوری به اون صورت مطالب رو تستی بیان نمی‎کنند و خوندنشون موقع کارشناسی خیلی هم خوبه و بهت دید می‎ده. مثلاً درس مدار 1 رو بخوام برات مثال بزنم یه جبه‌دار داریم و یه کارو زرگر که جبه‌دار رفرنسه و کارو زرگر کنکوری محسوب می‎شه.
جبه‎دار کلی مسائل رو می‎گه و قصد آموزش از صفر داره موضوع‌های حاشیه‌ای هم می‌پردازه و گاهی مسائل خیلی سختی مطرح می‎کنه که باید بشینی کلی محاسبه کنی.
کارو زرگر یه مقدار اطّلاعات پیش‎زمینه از شما انتظار داره و خیلی شیواتر توضیح داده و مسائلی که مربوط کرده می‎شه همونطور محاسباتی حل کرد یا اینکه با اشرافی که به مدار داری سریع حلشون کنی.
بنظرم حالت‌ایده عالش اینه که ابتدا درس رو سر کلاس متوجه بشی (و حالا یا با مرور جزوه استاد) و بعدش برای تکمیل کارو زرگر بخونی و ازش مسئله حل کنی چون در دانشگاه به عنوان تمرین مسائل محاسباتی بهت به مقدار کافی داده می‎شه و برای تمرین بیشتر دیگه جبه‌دار نیاز نیست. باز می‎گم اگه اشراف داشته باشی خودت می‎تونی مسائل رو سریع حل کنی همونطور که گاهی مسائل رو سریع‌تر از راه‎حل پیشنهادی کارو زرگر حل می‎کردم یا قبل از بیان نکته‌ای خودم بهش رسیده بودم.
و اینکه استادهاتون یه مقدار از سوال‌های امتحانشون سوال‌های کنکور یا ارشد همون سال هستش پس مرز درس دانشگاه و کنکور باریکه.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

یک سال خیلی زمان زیادیه، آدم اگه در طول دوره ی تحصیل درسارو خوب بخونه با یه ماه وقت گذاشتن قبل کنکور میتونه راحت رتبه ی خوب بیاره. مخصوصا فیزیک که ملت صرفا با زبان خوب و پایه ی 1 خوب رتبه ی خوب میارن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
یک سال خیلی زمان زیادیه، آدم اگه در طول دوره ی تحصیل درسارو خوب بخونه با یه ماه وقت گذاشتن قبل کنکور میتونه راحت رتبه ی خوب بیاره. مخصوصا فیزیک که ملت صرفا با زبان خوب و پایه ی 1 خوب رتبه ی خوب میارن.
خب من الان ترم 5 ام از درسای گذشته شاید فقط مدرن و پایه 1 پایه 2 رو خوب بلد باشم زبانم شروع کردم خیلی وضعیتم بحرانی نیس؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
خب پایه ات رو میتونی خوب بدی تو امتحان. زبانم اوکیه. اگه تخصصی 2 رو هم در حد تحلیلی و الکمغ متوسط ببری جلو میتونی زیر 20 بشی "خیلی" راحت

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
ثبت نام ارشد شروع شده بچه ها. ای کاش سربازی نداشتم میومدم دوباره ارشد میدادم.

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک
درصدای رتبه ی زیر بیست چطوریاس؟
من شنیدم کوانتوم توی کنکور آسونه،درسته؟

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
کسی که روانشناسی،آزمون ارشد داده باشه نداریم تو سایت،نه؟ :-?

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
درصدای رتبه ی زیر بیست چطوریاس؟
من شنیدم کوانتوم توی کنکور آسونه،درسته؟

حول و حوش 30 درصد میانگین زبان و تخصصی یک و دو.

نه خیلیم آسون نیست. در حد کتاباست

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
های:D
من یک راهنمایی میخوام درمورد ارشد
بهتره که سال چهارم بخونم براش یا بذارم یک سال با خیال راحت بخونم ارشدو اگ بخوام تهران بیارم معماری

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
های:D
من یک راهنمایی میخوام درمورد ارشد
بهتره که سال چهارم بخونم براش یا بذارم یک سال با خیال راحت بخونم ارشدو اگ بخوام تهران بیارم معماری
درود بر تو :D
خیلی کاملا بستگی به خودت،حجم درسای دو ترم پیش رو ات و تعدادشون و میزان بلد بودن درسهایی که تو کنکور میاد و میزان سختی کنکور معماری داره...

مثلا مورد داشتیم از بچه ها سایت یه ماه قبل کنکور شروع کرده به خوندن رتبش 1 شده :)) در حالی که ترم 8 بوده و کللی درس دیگه هم داشته.

alden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
T
شهر
AV
سال فارغ التحصیلی
1393
برای معماری نمیدونم ظرفیتا به چه صورته ولی برای مکانیک و شیمی و برق میدونم که دانشگاه های تهران رو با مطالعه ی نه چندان سنگین توی سال چهارم میشه قبول شد و با یخورده نظم و برنامه و تلاش شریف و دانشگاه تهران دور از دسترس نیستن.بستگی به میزان تلاشتون داره.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
درود بر تو :D
خیلی کاملا بستگی به خودت،حجم درسای دو ترم پیش رو ات و تعدادشون و میزان بلد بودن درسهایی که تو کنکور میاد و میزان سختی کنکور معماری داره...

مثلا مورد داشتیم از بچه ها سایت یه ماه قبل کنکور شروع کرده به خوندن رتبش 1 شده :)) در حالی که ترم 8 بوده و کللی درس دیگه هم داشته.
درود بر تو 2 :D
ببین من رفتم برسی کردم دیدم از دانشگاه کاشانی که من هستم تا حالا تو این چهار پنج سال اخیر کسی تهران نیاورده و یک مشکل دیگ هم ک هست اینه ک ما کنکور عملی ای داریم ک ۵ واحده ضریبش و کلا معروفه که داوراش فقط شاگردای خودشونو نمره میدن.
با این شرایطی ک گفتم چطوری میشه ماجرا بنظرت؟:-"
من راستش میخوام یک برآورد کنم که اگر قراره تلاش کنم نتیجه هم بگیرم:-"

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
برای معماری نمیدونم ظرفیتا به چه صورته ولی برای مکانیک و شیمی و برق میدونم که دانشگاه های تهران رو با مطالعه ی نه چندان سنگین توی سال چهارم میشه قبول شد و با یخورده نظم و برنامه و تلاش شریف و دانشگاه تهران دور از دسترس نیستن.بستگی به میزان تلاشتون داره.
چطوری باید بفهمم ظرفیت ها چطوریه؟
و از درصد و حدود رتبه و منابع و همه ی اینایی باخبر بشم ک سر کنکور کارشناسی در دسترس بودن و درمورد ارشد هیچی نیست.

alden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
T
شهر
AV
سال فارغ التحصیلی
1393
درود
فکر نمیکنم همشون اونقدرا کم فهم و شعور باشن که چنین رفتاری رو در پیش بگیرن . یه سری پرس و جو داشته باشید از سال قبلیا ببینید معیارای این داورا چیاست احتمالا توی دانشگاه متوجه شدید که نمره گرفتن از هر استادی چقدر تحت تاثیر طرز فکر و معیارای اون استاده... ارشد هم دنباله ی همین قضایاست . احتمالا به همین علته که شاگردای خودشون نتیجه ی بهتری میگیرن + اینکه دانشگاه ما هم تا امسال توی مکانیک تک رقمی نداشته . امسال دو تا داشتیم کسی هم بخاطر اسم دانشگاه ردشون نکرده و اینطور نبوده که این دانشگاه بودن باعث شه نتونن برن شریف!! به دانشگاه ربطی نداره همش بستگی به خودتون و توانایی هاتون داره .

یخورده دقیقتر چک کنید :-" : توی گوگل اینو بنویسید: "ظرفیت دانشگاه ارشد معماری"
7-8 تا لینک اولی که ظاهر میشه ظرفیتارو نشون میده :-"
ولی خب اطلاعات دیگه ای بخواید سایت مدرسان داره .
http://www.modaresanesharif.ac.ir/کارشناسی-ارشد-معماری

آخرین ویرایش:
بالا