• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد؟

• زیست

رای‌ها: 30 56.6%
  • ریاضی

رای‌ها: 30 56.6%

• رای‌دهندگان
    53

saate777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته المپیاد

فقط بايد رياضي فيزيكي باشي كه بتوني مرحله اول كامپيوتر بدي اصلا تو سايت سناد نمي توني غير زيست و شيمي و ادبي بزني اگه تجربي باشي
سلام!!!
من تازه می خوام امسال برای اولین بار ثبت نام بکنم، روی همین حساب هم این سایت رو ندیدم!!!
1- شما مطمئنید توی سایت خودش با توجه به رشته ی تحصیلی انتخابتون رو محدود می کنه یا فقط حدس می زنید اینجوریه؟ خودتون دیدید؟
2-توی اطلاعیه باشگاه، مربوط به قبولی های مرحله ی دوم که هفته ی پیش زده، نوشته یکی از مدارک ثبت نام در دوره ی تابستان گواهی تغییر رشته است!!! این یعنی چی؟ یعنی ظاهرا بودن کسایی که تغییر رشته دادن!!!یا من اشتباه می کنم؟
http://www.ysc.ac.ir/include_news_post.php?id+post=197
3- توی سناد خودش محدود کرده و اصلا نمی ذاره (خود سایت) شما غیر مرتبط انتخاب کنید و یا شما انتخاب می کنید ولی گفته طبق قانون مثلا تجربی نباید فیزیک رو انتخاب کنه و خلاف قانونه و اگه قبول بشید حذف و ...!!!
مرسی

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

به نقل از saate777 :
سلام!!!
من تازه می خوام امسال برای اولین بار ثبت نام بکنم، روی همین حساب هم این سایت رو ندیدم!!!
1- شما مطمئنید توی سایت خودش با توجه به رشته ی تحصیلی انتخابتون رو محدود می کنه یا فقط حدس می زنید اینجوریه؟ خودتون دیدید؟
2-توی اطلاعیه باشگاه، مربوط به قبولی های مرحله ی دوم که هفته ی پیش زده، نوشته یکی از مدارک ثبت نام در دوره ی تابستان گواهی تغییر رشته است!!! این یعنی چی؟ یعنی ظاهرا بودن کسایی که تغییر رشته دادن!!!یا من اشتباه می کنم؟
http://www.ysc.ac.ir/include_news_post.php?id+post=197
3- توی سناد خودش محدود کرده و اصلا نمی ذاره (خود سایت) شما غیر مرتبط انتخاب کنید و یا شما انتخاب می کنید ولی گفته طبق قانون مثلا تجربی نباید فیزیک رو انتخاب کنه و خلاف قانونه و اگه قبول بشید حذف و ...!!!
مرسی
خود سايت محدود كرده براي هر رشته . حتما منظورش اينه مثلا طرف سال دوم رياضي بوده سوم تجربي خونده واسش حتما گواهي ميدن

fateme_faa

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران

سلام دوستان

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از fateme_faa :
جای من بودین با توجع به این که رشته آیندم 100 درصد تجربی خواهد بود و اینکه دنبال پیچوندن کنکور و پز مدال آنچنانی نیستم ، کدومو انتخاب میکردین؟
قطعاً زیست اگه تا حد خوبی بیش‌تر دوست‌ش داری.

اگه هردو رو به یه میزان دوست دارید خب به نظر من اونی که وقتی می‌خونید سریع‌تر و بهتر یادش می‌گیرید. حالا باز نظر منه.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
بین المپیاد شیمی و زیست کدوم یکی آینده بهتری داره؟

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
ببین المپیاد یه چیزه زوری نیستش مثل کنکور که مجبور باشی بدی، المپیاد رو با توجه به علاقه انتخاب میکنن تو برو سراغ هرکدوم که دوست داری

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
اگر نظر منو میخواید، به علاقتون نگاه کنید.
با این دید جلو نرید بهتره واستون. (من منظورتون از آینده رو کنکور فرض کردم.)
درسهای المپیاد چه شیمی چه زیست به کنکور ربطی ندارند و قرارم نیست که داشته باشند.
رویکرد کنکور و المپیاد هم کاملا متفاوت اند از هم، صرفا درسهایی که تو المپیاد میخونید تو فهم کتاب درسی کمکتون کنن.

اگر آینده ای رو که میگید مدال درنظر بگیریم، بازم فرقی نمیکنه! چون به اندازه هم این دو رشته قبولی مرحله ۲ شون سخته. ولی خب شیمی هم از رشته ی ریاضی شرکت میکنن هم از رشته ی تجربی که تعداد داوطلبها بیشتر میشه.

ولی با این دیدگاه مدال و کنکور جلو نرید بهتره. [سختگیرانه تر اینکه اصلا با این دیدگاه بهتره وارد المپیاد نشید] شما باید به این فکر کنید که دارید علم یاد میگیرید و چیزایی میخونید که همسن و سالاتون هیچ وقت شاید نخونن و فرصت لذت یادگیریش رو از دست بدند.
یادگیری علم واقعا از مدال و کنکور و رسیدن به فهم اینکه علم تنها راه نجات از جهله ارزشمند تره.
[واقعا جمله "آینده ی کدومشون بهتره" آزارم میده]

آخرین ویرایش:

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
بشین با جفتشون حسابی دهن به دهن بزار تا دستت بیاد کدومو میخوای، من المپیاد زیستی بودم، واقعا هم زیستو دوست داشتم و دارم هنوزم، ولی اون موقع که رفتم المپیاد زیست اصلا چیزی از شیمی نمیدونستم، الان میبینم که برگردم به عقب میرم المپیاد شیمی، چون اگه زیست برام شیرینه شیمی شیرین تره.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
همین امروز هم داشتم با یه نفر خرف میزدم و اسرار داشت که چرا المپیاد نرفتی بهم می گفت می دونه المپیاد چه مزایایی داره؟ درسته المپیاد مزایا داره ولی تلاش زیادی هم نیاز داره این تلاش هم نیازمند علاقه هستش اگر علاقه نباشه حتی به مزایای المپیاد هم نمی رسید. من الان خودم دارم توی رشته مورد علاقم چیز میز یاد میگیرم و کلی کیف می کنم. شما هم اگر علاقه داری برو المپیاد. اینکه توی رشته مورد علاقت فعالیت و تکاپو کنی از صد تا المپیاد و مدال برای خودت هم لذت بخش تر و هم بهتره. من خودم با خانواده سره اینکه المپیاد نرم خیلی بحث کردم. این تجربیات من بودش که توی کلاس های المپیادی که دوست نداشتم شرکت کرده بودم. بازم میگم خود المپیاد واقعا فقط یه مداله. امیدوارم تجربیاتم به دردتون بخوره خیلی ها الان دارن کورکورانه میرن المپیاد و اصلا نمی دونن استعدادشون چیه.

ویراست: اینم بگم که من پژوهشی رو بیشتر از المپیاد خیلی بیشتر پیشنهاد می کنم. درسته مزایا نداره ولی خیلی برای آینده آدم مفید تره.

• لایک
امتیازات: z.a97

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
اگر نظر منو میخواید، به علاقتون نگاه کنید.
با این دید جلو نرید بهتره واستون. (من منظورتون از آینده رو کنکور فرض کردم.)
درسهای المپیاد چه شیمی چه زیست به کنکور ربطی ندارند و قرارم نیست که داشته باشند.
رویکرد کنکور و المپیاد هم کاملا متفاوت اند از هم، صرفا درسهایی که تو المپیاد میخونید تو فهم کتاب درسی کمکتون کنن.

اگر آینده ای رو که میگید مدال درنظر بگیریم، بازم فرقی نمیکنه! چون به اندازه هم این دو رشته قبولی مرحله ۲ شون سخته. ولی خب شیمی هم از رشته ی ریاضی شرکت میکنن هم از رشته ی تجربی که تعداد داوطلبها بیشتر میشه.

ولی با این دیدگاه مدال و کنکور جلو نرید بهتره. [سختگیرانه تر اینکه اصلا با این دیدگاه بهتره وارد المپیاد نشید] شما باید به این فکر کنید که دارید علم یاد میگیرید و چیزایی میخونید که همسن و سالاتون هیچ وقت شاید نخونن و فرصت لذت یادگیریش رو از دست بدند.
یادگیری علم واقعا از مدال و کنکور و رسیدن به فهم اینکه علم تنها راه نجات از جهله ارزشمند تره.
[واقعا جمله "آینده ی کدومشون بهتره" آزارم میده]
المپیاد تنها راه و حتی بهترین راه برای یاد گیری علم نیست.

دوستانی که دیسلایک دادید اگر غیر از اینه خوشحال میشم بگید.(که نیست)

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
  • لایک
امتیازات: LOTSR

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
المپیاد تنها راه و حتی بهترین راه برای یاد گیری علم نیست.
ببخشید من کجای حرفام گفتم که بهترین راهه؟ با دقت تر بخونید لطفا!
دوستانی که دیسلایک دادید اگر غیر از اینه خوشحال میشم بگید.(که نیست)
بله که المپیاد چیزی بیشتر از مدال و سهمیه کنکوره. موافق نیستم اصلا با این ادعای شما، دلیل منطقی نیست چون المپیاد چیزی که شما فکرش رو میکردین نبوده پس خوب نیست.
بنظر من کسایی که در دبیرستان دنبال یادگیری بیشتر هستن خیلی میتونه مفید باشه هم در دوران دبیرستانشون هم در دانشگاه. انقد به نتیجه فکر نکنید المپیاد راهی که علاوه بر علم، تجربه های زیادیم در کنارش میشه کسب کرد. اگه خود من بر طبق جمله ی شما که میگید "مدال تنها فایده ی المپیاد هست" عمل میکردم اصلا نباید واردمسیر المپیاد میشدم!

آخرین ویرایش:

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
ببخشید من کجای حرفام گفتم که بهترین راهه؟ با دقت تر بخونید لطفا!
شما نگفتید این رو صریحا ولی من میگم که راه های بهتری هست.
بله که المپیاد چیزی بیشتر از مدال و سهمیه کنکوره. موافق نیستم اصلا با این ادعای شما، دلیل منطقی نیست چون المپیاد چیزی که شما فکرش رو میکردین نبوده پس خوب نیست.
بنظر من کسایی که در دبیرستان دنبال یادگیری بیشتر هستن خیلی میتونه مفید باشه هم در دوران دبیرستانشون هم در دانشگاه. انقد به نتیجه فکر نکنید المپیاد راهی که علاوه بر علم، تجربه های زیادیم در کنارش کسب میکنه. اگه خود من بر طبق جمله ی شما که میگید مدال تنها فایده ی المپیاد هست عمل میکردم اصلا نباید وارد وادی المپیاد میشدم!
خوب دقیقا چی بیشتر داره؟ یادگیری که خود آدم می تونه انجام بده. به نظرم ادم می تونه اگر دوست داشت در کنار یادگیری المپیاد هم شرکت کنه اما هدف یادگیری باشه. که هدف المپیاد متاسفانه یادگیری نیستش.
واقعا پژوهش رو بیشتر ترجیح میدم هم لذت بیشتر هم یادگیری بیشتر هم تجربه بیشتر.

mhs.1d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ریاضی
اما هدف یادگیری باشه. که هدف المپیاد متاسفانه یادگیری نیستش.

اتفاقا به نظر من هدف اکثر المپیادیا یادگیریه چون همه قرار نیست به مدال برسن وگرنه چه دلیلی داره ینفر از درس‌های عادیش بگذره و به کنکور نرسه با اینکه میدونه ممکنه به مدال هم نرسه؟
خصوصا عده‌ای که توی رشته‌هایی مثل نانو المپیاد میدن
المپیاد یه ریسکه و کسی که واردش میشه میدونه حتی ممکنه به مرحله‌دو نرسه، ولی جا نمیزنه، این خودش یادگیریِ ریسکه
با المپیاد توی جوّ رقابتی میفته و میدونه قراره چیزای خیلی بیشتری از المپیادیای دورش یاد بگیره
البته که بدون المپیاد هم میشه به رشته موردعلاقت بپردازی ولی اینکه عضو گروه بزرگی باشی که علایقشون با تو یکسانه به نظرم حس بهتری به فرد میده

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
اتفاقا به نظر من هدف اکثر المپیادیا یادگیریه چون همه قرار نیست به مدال برسن وگرنه چه دلیلی داره ینفر از درس‌های عادیش بگذره و به کنکور نرسه با اینکه میدونه ممکنه به مدال هم نرسه؟
خصوصا عده‌ای که توی رشته‌هایی مثل نانو المپیاد میدن
المپیاد یه ریسکه و کسی که واردش میشه میدونه حتی ممکنه به مرحله‌دو نرسه، ولی جا نمیزنه، این خودش یادگیریِ ریسکه
با المپیاد توی جوّ رقابتی میفته و میدونه قراره چیزای خیلی بیشتری از المپیادیای دورش یاد بگیره
البته که بدون المپیاد هم میشه به رشته موردعلاقت بپردازی ولی اینکه عضو گروه بزرگی باشی که علایقشون با تو یکسانه به نظرم حس بهتری به فرد میده
اندک افرادی رو دیدم که هدفشون یادگیری باشه. من نمی گم ماهیت المپیاد کلا غلط و بده. میگم که توی ایران بد جا افتاده. اگر یه کسی مثلا زیست دوست داشته باشه بره المپیاد خوبه ولی نه با هدف مدال و مزایا و در کنارش پژوهش و کار عملی هم انجام بده.کسی که رشته ای جز رشته های المپیاد دوست داره بهش پیشنهاد می کنم المپیاد نره و اون رشته رو خودش یادبگیره.

حرف آخرم اینه که رشته ای که دوست دارید رو یاد بگیرید. حالا می خواید المپیاد برید می خواید مدال بگیرید ولی علاقه خیلی مهمه.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
اندک افرادی رو دیدم که هدفشون یادگیری باشه. من نمی گم ماهیت المپیاد کلا غلط و بده. میگم که توی ایران بد جا افتاده. اگر یه کسی مثلا زیست دوست داشته باشه بره المپیاد خوبه ولی نه با هدف مدال و مزایا و در کنارش پژوهش و کار عملی هم انجام بده.کسی که رشته ای جز رشته های المپیاد دوست داره بهش پیشنهاد می کنم المپیاد نره و اون رشته رو خودش یادبگیره.

حرف آخرم اینه که رشته ای که دوست دارید رو یاد بگیرید. حالا می خواید المپیاد برید می خواید مدال بگیرید ولی علاقه خیلی مهمه.
چند تا نكته:
١. علاقه به علم در ميان المپيادي ها حداقل ده برابر كنكوري هاست (به طور ميانگين) و اتفاقا هر كسي كه ذره اي منفعت طلبي لحظه اي(!) داشته باشه به خاطر راحتي و منافع نميره المپياد چون هم درس خوندن بيشتر ميخواد هم احتمال موفقيت كمتر از نظر آماري (حداكثر ١٠ تا ١٤ تا طلا هست كه بسيار كمتر از احتمال زير ١٠٠ شدن كنكور هست)
٢. چيزي تحت عنوان پژوهش خوب هست ولي اگر پژوهش به معني درك يك مطلب باشه با المپياد هم راستا است چون در المپياد هم هدف درك مطلب و ساختن يك پايه ي قوي علمي هست (چيزي كه تحت عنوان مقاله نويسي و وبلاگ نويسي در مدارس هست كار خوبيه ولي به اندازه المپياد علمي و بنيادي نيست و بيشتر يا جنبه كاربردي داره يا درك سطحي)
٣. كار عملي و پژوهش نياز به ١. سواد كافي ٢. إمكانات كافي ٣. زمينه تحقيق داره و مثلا در زمينه زيست شناسي تحقيق مؤثر بررسي فسيل ها براي بررسي تكامل هست كه إمكانات اش براي يك دانش آموز در ايران نيست. رياضيات بخش عملي ارتباط كمي با اصولش دارد نيست و زمينه كار عملي نداره در حالت محض. و سواد يك دانش آموز و حتي دانشجو ليسانس در رشته اي مثل فيزيك هيچ وقت به حد كافي براي كار تحقيقي در زمينه مثلا بررسي نظري وجود سياهچاله يا تفسير علمي از ريزموج هاي پس زمينه كيهاني نيست
٤. با توجه به مورد بالا المپياد كه تمركز بر رشته هاي محض داره فايده بيشتري براي افزايش سواد و سطح درك مطالب داره
خلاصه اين كه المپياد خيلي خوبه از دست نديد!!!

درباره انتخاب رشته المپياد از روي علاقه و هدفي كه براي رشته دانشگاهي داريد عمل كنيد. به عنوان توصيه شخصي ميگم كه اگر بين دو تا المپياد مونديد هر دو تا رو انتخاب نكنيد به دو دليل:
١. ممكنه نتونيد به عمق كافي مطالب هر كدوم رو بررسي كنيد و خوب اون درك علمي كه قرار بود مفيد باشه كم ميشه (البته همچنان خيلي بهتر از راه كنكور و دبيرستان عادي هست و مدام درگير تست ديني زدن!!)
٢. به هر حال اون تسهيلاتي كه براي مدال آور ها هست مفيده و صد در صد أرجحيت (؟) داره بر غولي به نام كنكور و تنها يك المپياد خوندن شانستون رو بالا ميبره براي موفقيت.

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
اِم ... منم اینجا سریع بپرسم سوالمو؟
تو شهر ما و به خصوص مدرسه ما تمرکز کامل روی کنکور هست. (سه سال رتبه تک رقمی، پُز دادم، نه؟) از این رو المپیاد برای هیچکس مهم نیست و شاید بچه ها تفریحی برن مرحله یک و دیگه ادامشو نگیرن.​

من تا همین امسال (سوم/یازدهم) فکر المپیاد به ذهنم نرسیده بود. بله، متوجه هستم که دیر شروع کردم. اما خب! شروع کردم!​
اما به قول دوستان، طوری شده که المپیاد بدون کلاس رفتن میسر نمیشه، داخل شهر ما کلاس المپیاد نیست، باشه هم به درد نمیخوره، کلاس المپیاد برای من هزینه مضاعف خواهد داشت، هم از لحاظ مالی و هم زمان! بازهم مشکلی نیست ولی. به خودم ایمان دارم (؟)
از خیلی ها شنیدم، که بعد از مرحله سه، یعنی توی انتخاب طلا های کشوری، معیار های دیگه ای دارند به جز پاسخگویی به سوال های علمی ... از صحت مطلب اطمینانی ندارم و برای همین میپرسم. برای مثال یکی میگفت که کسانی رو برمیدارند برای طلا که باهاشون آشنا باشند. یعنی شخصی مثل من که از شهر بزرگی نیومدم و در کلاس های اساتید شرکت نکردم، نامرئی محسوب میشم و بقیه بر من ارجحیت دارند. حقیقت داره؟

حالا که شروع کردم بنویسم ادامه میدم. انگشتام گرم شدن :D ؛ گفتم که من دیر شروع کردم، بنابراین برای اینکه شانسی داشته باشم باید کسر بسیار چاقی از وقتم رو اختصاص بدم به المپیاد، و دروس دیگه رو در حد نمره قابل قبول مدرسه پیگیر باشم. و با توجه به این شرایط اگر تو المپیاد موفق نشم، کنکور برام دشوار تر خواهد بود و همچنین دچار شکست روانی میشم که این همه وقت گذاشتم رو المپیاد و هیچ! کاشکی برای کنکور میخوندم! ای کاش!

ویژگی خاصی ندارم که از بقیه متمایز باشم. شاید بشه گفت انگلیسیم به نسبت از بقیه بهتر باشه که فکر نکنم ربطی داشته باشه به المپیاد. من هم مثل چندصدتای دیگه هستم که رویای مدال طلا داخل ذهنم رشد کرده. المپیادی که شرکت میخوام بکنم شیمی هست. علاقه مند هم هستم. فقط موندم داخل دو راهی ... کنکور یا المپیاد؟

mahzoun99

Little Moving Creature
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
N/A
دانشگاه
AUT
رشته دانشگاه
Math -> CS
و همچنین دچار شکست روانی میشم که این همه وقت گذاشتم رو المپیاد و هیچ! کاشکی برای کنکور میخوندم! ای کاش!
من هم مثل چندصدتای دیگه هستم که رویای مدال طلا داخل ذهنم رشد کرده. المپیادی که شرکت میخوام بکنم شیمی هست. علاقه مند هم هستم. فقط موندم داخل دو راهی ... کنکور یا المپیاد؟
اول اینکه اگه بعد از این همه تلاش و ندیدنه رنگ مدال (نه حتی لزوما طلا) قراره به خودت بگی " این همه وقت گذاشتم رو المپیاد و هیچ! "سمتش نرو... یعنی اگه قراره بعد از اون همه چیزی که با سختی یاد گرفتی اینو بگی ، خودتو کوچیک کردی به نظرم...
کنکور با المپیاد دو راهیه ریسک کردنه فقط... ولی مهم تر اینه که عاشق المپیاد باشی.. یعنی از یادگرفتن اون مطالب پشیمون نشی بعدا...
من دوره نرفتم و نظری راجب اینکه چجوری انتخاب میکنن نمیدم.. ولی خب اره باشگاه ممکنه کاری کنه که از نظر ما منصفانه نباشه (مثل سوالی که گفتن تکراری بوده امسال مرحله 2 و یه کلاس حلی رفته بود دوره) ولی خب کنکور هم خیلی جاهاش منصفانه نیست! درسته طلا گرفتن رو همه میخوان ، خیلی هم خوبه ، بحث اینه که اگه طلا نشدی چیزایی که یاد گرفتی از المپیاد قانعت کنن که چیزی رو از دست ندادی :)
بعدشم نمیتونی بگی کنکور یا المپیاد.. اینا تضادی با هم ندارن :D ولی راهشون تا حد خوبی با هم فرق داره... که دلیل نمیشه مقابل هم باشن! خیلیا بودن مرحله 2 fail شدن یا نقره و برنز شدن و کنکور دو رقمی آوردن!
و راجب کلاس و اینا: معلمِ خوب سرعت پیشروی رو زیاد میکنه ولی اینجوری نیست که بدون معلم نشه (سخت تر میشه فقط)
حالا با توجه به اینکه یازدهمی(سال آخر محسوب بشه باید) و اینکه تقریبا 1 ماه دیگه مرحله یکه بشین با خودت فک کن ببین باور داری انتخاب درستیه یا نه؟ اگه بود بسم الله :)
ولی اگه بخوای از بقیه بپرسی احتمالا میگن "غیر ممکن نیست"
و منم شرایطتو نمیدونم که نظری بدم :D
موفق باشی

آخرین ویرایش:

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
یعنی از یادگرفتن اون مطالب پشیمون نشی بعدا...
ولی اگه بخوای از بقیه بپرسی احتمالا میگن "غیر ممکن نیست"
بله، اصل مطلب یاد گرفتن چیزای جدید هست.
خب پس بریم سراغش.
--------
آها راستی من به اشتباه (برای تفریح!) المپیاد نجوم هم ثبت نام کردم، به خاطر علاقه جزئی که داشتم، معاون مدرسه هم گفت مشکلی نداره، در حالی که من رشتم تجربیه:| تو وبسایتا نوشته که تجربی ها نمیتونن المپیاد نجوم شرکت کنند؟ این چطور میشه؟

بالا