• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

فک نکنم ایده خوبی باشه!شاید در ظاهر به نظر خوب بیاد! اما ما باید فرهنگ جامعه رو در نظر بگیریم! فرهنگ این قضیه وجود نداره! این کار خوبه به شرطی که اول زمینه و فرهنگش فراهم بشه! یک دفه نمیشه این کارو کرد!

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Bahar_R :
البته به یه نکته دقت کنید . بین بد و بدتر آدم هیچ وقت بدتر رو انتخاب نمی کنه . حتی اگر فرض بگیریم تعداد دختر ها و پسرایی که قبل از ازدواج رابطه داشتن بیشتر بشه (نمیدونم چرا توی پستتون فقط به دخترا اشاره کردید مگه فقط برای دخترا بده ؟؟) ولی آمار تجاوز کم بشه نمیشه این رو یه مسئله بد تلقی کرد . افزایش تجاوز خیلی آسیب شدید تری هست به جامعه تا افزایش روابط نامشروع . اینجا روابط نامشروع بد هست و تجاوز بدتر . بدتر رو انتخاب می کنیم ؟

فقط برای دخترا بد نیس ولی واسه دخترا اثری که میذاره جبران ناپذیره!

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Bahar_R :
البته به یه نکته دقت کنید . بین بد و بدتر آدم هیچ وقت بدتر رو انتخاب نمی کنه . حتی اگر فرض بگیریم تعداد دختر ها و پسرایی که قبل از ازدواج رابطه داشتن بیشتر بشه (نمیدونم چرا توی پستتون فقط به دخترا اشاره کردید مگه فقط برای دخترا بده ؟؟) ولی آمار تجاوز کم بشه نمیشه این رو یه مسئله بد تلقی کرد . افزایش تجاوز خیلی آسیب شدید تری هست به جامعه تا افزایش روابط نامشروع . اینجا روابط نامشروع بد هست و تجاوز بدتر . بدتر رو انتخاب می کنیم ؟
مسلما برای دختر ها خیلی نکته قابل توجه تری خواهد بود به عنوان گذشته ی فرد
اگه روابط نا مشروع خیلی خیلی تغییر کنه...ولی تجاوز تغییرش محسوس نباشه چی؟بازم خوبه؟

m.f.a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
کرمان
دانشگاه
ایشالا شریف یا تهران

عمرا چنین چیزی رخ بده عمرااااااااااااااااا

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

روابط نا مشروع یه چیز دیگس! اون بر می گرده به مساله کنترل و فرهنگ سازی، مساله ی اون کاملا فرق داره که باید از ریشه بررسی بشه! فک نمی کنم مختلط کردن مدارس تاثیر زیادی رو این مساله داشته باشه! چون فرهنگ غلط به هر حال یه جا تو جامعه خودشو نشون می ده!دختر و پسر اگه همو تو مدرسه نببینن جاهای دیگه همو می بینن! شاید مختلط کردن مدارس همراه با یه فرهنگ سازی در موازاتش بتونه حتی به رفع این مشکل کمک کنه.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از arvin.a :
فقط برای دخترا بد نیس ولی واسه دخترا اثری که میذاره جبران ناپذیره!
جبران ناپذیره ؟ مسئله نفس کاره . این تفکر جامعه هست که دخترا باید قبل ازدواج آفتاب مهتاب ندیده باشن پسرا هرکاری می خوان اشکالی نداره انجام بدن .

به نقل از Mr.Mamareza :
مسلما برای دختر ها خیلی نکته قابل توجه تری خواهد بود به عنوان گذشته ی فرد
اگه روابط نا مشروع خیلی خیلی تغییر کنه...ولی تجاوز تغییرش محسوس نباشه چی؟بازم خوبه؟
شما میگید "دخترایی که قبل ازدواج رابطه داشتن" انگار پسرا اشکالی نداره قبل ازدواج رابطه داشته باشن فقط دخترا اشکال داره !!!
برای دخترا قابل توجه تره چون مشخص میشه . اگر نه هر اشکالی برای دخترا داره برای پسرا هم داره .
چنین اتفاقی نمی افته چون وقتی ما بیایم حساسیت رو کم کنیم و حضور پسر و دختر در کنار هم بشه یه مسئله عادی همین دختر و پسرا وقتی وارد جامعه ی مختلط شدن رفتار های افراطی ندارن . و بنابراین حجم تجاوز خیلی کم تر میشه .
ضمنا راه کاهش دادن روابط نامشروع دیوار کشیدن بین دو جنس نیست . راهش اینه که فرد توسط خانواده به صورت منطقی توجیه بشه که اینکار غلطه . شما هر چیزی رو تابو کنید تمایل افراد به کشف کردن اینکه اون کار چیه که اینقدر اصرار می کنن انجام ندن بسیار زیاد میشه .
یه نکته ی دیگه الان هم فکر نکنید روابط نامشروع خیلی کمه و همه چی عالیه . صداشو کسی در نمیاره و خبراش به گوش کسی نمی رسه . بعضی مدارس دخترونه و پسرونه ی دولتی واقعا وضعیت اسف باری داره . من وضعیتشو از کسایی که اونجا بودن و اومدن ازش بیرون به همین دلیل شنیدم . پس این تک جـنس‍‌‍یتی بودن مدارس حتی جلوی روابط نامشروع رو هم خیلی نمی گیره .

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Hydrus :
روابط نا مشروع یه چیز دیگس! اون بر می گرده به مساله کنترل و فرهنگ سازی، مساله ی اون کاملا فرق داره که باید از ریشه بررسی بشه! فک نمی کنم مختلط کردن مدارس تاثیر زیادی رو این مساله داشته باشه! چون فرهنگ غلط به هر حال یه جا تو جامعه خودشو نشون می ده!دختر و پسر اگه همو تو مدرسه نببینن جاهای دیگه همو می بینن! شاید مختلط کردن مدارس همراه با یه فرهنگ سازی در موازاتش بتونه حتی به رفع این مشکل کمک کنه.
خب منم نگفتم که حتما روابط زیاد میشه..گفتم باید براش برنامه ریزی بشه..اگه نشه و در واقه حرف شما..اگه فرهنگ سازی نشه اوضاع بدتر میشه..
ولی اینجوری مدارس خیلی راحت تر شرایط روابط رو فراهم میکنن..
به نقل از Bahar_R :
شما میگید "دخترایی که قبل ازدواج رابطه داشتن" انگار پسرا اشکالی نداره قبل ازدواج رابطه داشته باشن فقط دخترا اشکال داره !!!
برای دخترا قابل توجه تره چون مشخص میشه . اگر نه هر اشکالی برای دخترا داره برای پسرا هم داره .
چنین اتفاقی نمی افته چون وقتی ما بیایم حساسیت رو کم کنیم و حضور پسر و دختر در کنار هم بشه یه مسئله عادی همین دختر و پسرا وقتی وارد جامعه ی مختلط شدن رفتار های افراطی ندارن . و بنابراین حجم تجاوز خیلی کم تر میشه .
ضمنا راه کاهش دادن روابط نامشروع دیوار کشیدن بین دو جنس نیست . راهش اینه که فرد توسط خانواده به صورت منطقی توجیه بشه که اینکار غلطه . شما هر چیزی رو تابو کنید تمایل افراد به کشف کردن اینکه اون کار چیه که اینقدر اصرار می کنن انجام ندن بسیار زیاد میشه .
یه نکته ی دیگه الان هم فکر نکنید روابط نامشروع خیلی کمه و همه چی عالیه . صداشو کسی در نمیاره و خبراش به گوش کسی نمی رسه . بعضی مدارس دخترونه و پسرونه ی دولتی واقعا وضعیت اسف باری داره . من وضعیتشو از کسایی که اونجا بودن و اومدن ازش بیرون به همین دلیل شنیدم . پس این تک جـنس‍‌‍یتی بودن مدارس حتی جلوی روابط نامشروع رو هم خیلی نمی گیره .
من به عنوان یه آمار نسبتا قابل اندازه گیری گفتم اون رو..و به عنوان یه مثال..بزرگش نکن..
ولی فکر نمیکنم توی کشور های اروپایی هم که دیوار کشی نشده شرایط خیلی خوبه باشه از روابط...حتی نمیشه گفت تجاوز خیلی کمتر هستش از ایران..

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

تجاوز در ایران با وجود دیوار کشی اگر بیشتر نباشه کمتر نیست . البته فقط تخمین در دسته چون اجازه ی نشر هیچ آمار رسمی در زمینه تجاوز داده نمیشه (خودش علامتیه از وخامت اوضاع) :)
روابط هم آمار دقیق موجود نیست اما اونقدر که باید کم باشه هم کم نیست .
بنابراین این نتایج نشون میده دیوار کشیدن بین دختر و پسر نتیجه ی مطلوبی نداده تابحال . بنابراین باید دنبال روش های دیگه ای باشیم .

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Bahar_R :
تجاوز در ایران با وجود دیوار کشی اگر بیشتر نباشه کمتر نیست . البته فقط تخمین در دسته چون اجازه ی نشر هیچ آمار رسمی در زمینه تجاوز داده نمیشه (خودش علامتیه از وخامت اوضاع) :)
روابط هم آمار دقیق موجود نیست اما اونقدر که باید کم باشه هم کم نیست .
بنابراین این نتایج نشون میده دیوار کشیدن بین دختر و پسر نتیجه ی مطلوبی نداده تابحال . بنابراین باید دنبال روش های دیگه ای باشیم .
من با دیوار کشی موافق نیستم..
فقط میگم اگه برنامه ریزی نشه و فقط مختلط بشن اوضاع خیلی خراب تر از این میشه..

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Mr.Mamareza :
نرخ تجاوز میاد پایین ولی شما تضمین میکنی که نرخ روابط نا مشروع هم بیاد پایین؟تضمین میکنی تعداد دخترایی که قبل ازدواج رابطه ... داشتن هم کم شه؟

خیلی باید فکر کرد..خیلی برنامه ریزی میخواد..باید این مختلط شدن انجام شه..ولی با برنامه ریزی..
خب از لحاظ شما مشكل داره اين روابط
وگرنه او تجاوز كه آثار روحي و رواني خودش رو تا آخر عمر در افراد ميذاره
اون اسد پاشيه كه باعث اين مسائل ميشه
ايناها باعث خودكشي ميشن
وگرنه روابط كه با اراده خوده افراد
الان شما مثلا با يه خانوم مطلقه ازدواج ميكني
اين خانوم قبلا با يه آقاي ديگه زندگي ميكرده
حالا فرض كن با يه خانومي ازدواج كردي
اين خانوم قبلا به يه آقاي ديگه بوده ولي ازدواج نكرده بودن
خب اين چه فرقي داره؟؟؟
بعدشم مشكل اصلي مختلط بودن مدارس كه نيست
هزارتا جاي ديگه وجود داره

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

lاینجا میخوان دانشگاه ها رو هم جدا کنن شما میگین مدرسه ها مختلط بشه یکم خنده دار و غیر قابل باوره

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

من بحث دوستان رو تقریبا خوندم . در مورد 2 چیز میخوام نظرم رو بگم .

اول اینکه چه مدارس مختلط باشه و چه نباشه ما تو جامعه روابط نا مشروع قبل ازدواج رو داریم . همین الانشم خیلیـ ها هستن که سنشون زیر 18 ساله و با جنس مخالف نزدیکی داشتن.
پس نمیشه گفت مختلط بودن عامل روابط نامشروعه ! فرض بر اینکه مختلط باشه ! اون دسته از افراد که طبق فرهنگ رفتار میکنن و تربیتی که در خانواده داشتن بر طبق اصول بوده چه مدارس مختلط باشه و چه نباشه روابط نامشروع نخواهند داشت و اون دسته که در حال حاضر روابط نامشروع دارند اگر مدارس مختلط باشه و نباشه باز همون روابط رو دارند !

دوم اینکه در کتاب مقدس ما هیچ وقت گفته نشده گناه مرد در روابط نا مشروع از زن کمتره ! در یک حد گناه کردند ! هیچ فرقی با هم ندارند ، اشتباه هردو به یک میزان بوده و باید جامعه با یک چشم بهشون نگاه کنه هرچند اون دختر جدا از همه مسائل به دختر بودن خودش ضربه زده و این ربطی به جامعه نداره ! پسر زناکار گناهش به اندازه دختر زنا کار ه اما دختر زنا کار به خودش بیشتر ظلم کرده .

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از USboy :
الان شما مثلا با يه خانوم مطلقه ازدواج ميكني
اين خانوم قبلا با يه آقاي ديگه زندگي ميكرده
حالا فرض كن با يه خانومي ازدواج كردي
اين خانوم قبلا به يه آقاي ديگه بوده ولي ازدواج نكرده بودن
خب اين چه فرقي داره؟؟؟

بعدشم مشكل اصلي مختلط بودن مدارس كه نيست
هزارتا جاي ديگه وجود داره
مسلما فرق داره..نمیدونم چطوری میتونی یکسان بدونی اینارو..
بعد هم چرا باید یه دختر خودشو به راحتی برابر با یه دختر مطلقه کنه؟(البته به قول شما مطلقه)

شما اگه در گیر این مسائل نبودی من بودم..میدونم که الان خیلی هم راحت نیست رفتن به اون هزار تا جای دیگه که شما میگی حداقل برای دختر پسر دبیرستانی..

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Mr.Mamareza :
مسلما فرق داره..نمیدونم چطوری میتونی یکسان بدونی اینارو..
بعد هم چرا باید یه دختر خودشو به راحتی برابر با یه دختر مطلقه کنه؟(البته به قول شما مطلقه)

شما اگه در گیر این مسائل نبودی من بودم..میدونم که الان خیلی هم راحت نیست رفتن به اون هزار تا جای دیگه که شما میگی حداقل برای دختر پسر دبیرستانی..
نگاه كن من كه نگفتم دبيرستاني
من گفتم بالاي ١٨ سال
من به شخصه اگر ازدواج كنم برام مهم نيست همسرم در گذشته با چه كساني بوده
برا مهمه به من خيانت نكنه
فقط همين
بعدشم مشكل اصلي از مردهاست
به جمله رو اينقدر گفتم كه خز شده
اگر پسره فاسدي نباشه دختره فاسدي هم وجود نداره
الان به دخترا سرپرستي يه بچه رو ميدن
به مردا نميدن
چون مردا...
اگر مردا كمي با شخصيت باشن هيچي نميشه
بعدشم شايد دختر و پسر بعد از اينها متوجه شدن از هم خوششون نمياد
تازه نرخ طلاق هم مياد پايين

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

آخرین ویرایش:

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از milad aghazade :
ببخشید موضوع مختلط شدن مدارسه این جا جای ابراز علایق شخصی نیست :D
و همچنین جای این حرفایی که شما گفتید :D

تو ایران امکان نداره مدارس مختلط شه :-$
هر قدر هم فرهنگ سازی بشه باز هم حاشیه های خیلی جدی ای پیدا می شه ^#^
شما اگه به کشور هایی که قبل از این که ما به فکر مختلط کردن مدارس بیفتیم مدارس رو مختلط کردن نگاهی بندازید می تونید ببنید که روابط نا مشروع در در این مدارس چقدر گسترده هستش [-(
حالا چه برسه به ایران که دختر پسر هم دیگه رو تو خیابون می بینن خودشونو گم می کنن چه برسه بیان بشینن پیش هم درس بخونن :D :)) =)) =))
والا الان توی خیلی از کلاس زبانا، کلاس کنکورا، دانشگاها، کلاس رانندیگا و خیلی جاهای دیگه دختر و پسر کنار هم درس می خونن.
روابط نامشروع رو هم توی ایران آمارش رو اعلام نمی کنن، وگرنه فکر نکن ما خیلی الان خوبه وضعیتمون.
کسی که دنبال روابط نامشروعه، در هر صورتی به خواستۀ خودش میرسه. اگه فرهنگ سازی درست، در کنار این مساله باشه که بچه ها به صورت کنار هم بزرگ بشن، این مساله خیلی کمرنگ میشه، و این سود رو داره که به قول خود شما، توی خیابون میبینن همدیگه رو خودشون رو گم نکنن که شما هم خندتون نگیره! :)

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از milad aghazade :
ببخشید موضوع مختلط شدن مدارسه این جا جای ابراز علایق شخصی نیست :D
و همچنین جای این حرفایی که شما گفتید :D

تو ایران امکان نداره مدارس مختلط شه :-$
هر قدر هم فرهنگ سازی بشه باز هم حاشیه های خیلی جدی ای پیدا می شه ^#^
شما اگه به کشور هایی که قبل از این که ما به فکر مختلط کردن مدارس بیفتیم مدارس رو مختلط کردن نگاهی بندازید می تونید ببنید که روابط نا مشروع در در این مدارس چقدر گسترده هستش [-(
حالا چه برسه به ایران که دختر پسر هم دیگه رو تو خیابون می بینن خودشونو گم می کنن چه برسه بیان بشینن پیش هم درس بخونن :D :)) =)) =))
امکان نداشتن که معنی نداره . اگر تصمیم گرفته بشه توسط افراد مسئول از یه جا شروع میشه و انجام میشه .
شما اگر به مدارس مختلط در جاهایی که اینکارو کردن نگاه دقیق تری بندازید میبینید که اونجا هم دانش آموزان حق ندارن از یه سری استاندارد ها(از قبیل روابط جنسی) خارج بشن و اگر چنین اتفاقی بیافته مدرسه باهاشون برخورد می کنه . بنابراین در مدرسه اتفاقی نمی افته مگر به صورت پنهانی . اتفاقاتی که توی مدارس به صورت پنهانی می افته در مدارس تک جنسیتی ایران هم اصلا وضعیت خوبی نداره در بعضی مدارس . نمی دونم تا چه حد در جریانید که وضعیت بعضی مدارس چقدر خرابه .
یه کم غیر مستقیم گفتم امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید :D
پس در مدرسه اصولا مشکلی از نظر روابط نامشروع به وجود نمیاد . بیرون از مدرسه هم که به مختلط بودن یا نبودن مدرسه ربطی نداره .
اتفاقا اینکار فایدش اینه که دختر پسرا وقتی توی خیابون با جنس مخالف مواجه میشن از کنترل خارج نشن و رفتار های افراطی نشون ندن .

usboy

کاربر حرفه‌ای

حالا همچي ميگي روابط آدم فكر ميكنه قتلي قاچاقي چيزيه
طرفين راضي هستن

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از USboy :
حالا همچي ميگي روابط آدم فكر ميكنه قتلي قاچاقي چيزيه
طرفين راضي هستن

خدا که راضی نیست ، آخرت رو فدای دنیا نکنیم .

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از Bahar_R :
امکان نداشتن که معنی نداره . اگر تصمیم گرفته بشه توسط افراد مسئول از یه جا شروع میشه و انجام میشه .
شما اگر به مدارس مختلط در جاهایی که اینکارو کردن نگاه دقیق تری بندازید میبینید که اونجا هم دانش آموزان حق ندارن از یه سری استاندارد ها(از قبیل روابط جـنس‍‌‍ی) خارج بشن و اگر چنین اتفاقی بیافته مدرسه باهاشون برخورد می کنه . بنابراین در مدرسه اتفاقی نمی افته مگر به صورت پنهانی . اتفاقاتی که توی مدارس به صورت پنهانی می افته در مدارس تک جـنس‍‌‍یتی ایران هم اصلا وضعیت خوبی نداره در بعضی مدارس . نمی دونم تا چه حد در جریانید که وضعیت بعضی مدارس چقدر خرابه .
یه کم غیر مستقیم گفتم امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید :D
پس در مدرسه اصولا مشکلی از نظر روابط نامشروع به وجود نمیاد . بیرون از مدرسه هم که به مختلط بودن یا نبودن مدرسه ربطی نداره .

استدلالت :|

تو دو تا مدرسه خوردن پفك ممنوعه . اما يكي از مدارس تمام وقت داره تبليغ پفك رو ميكنه. ميشه بگي بچه هاي كدوم يكي از اين مدرسه ها وقتي از مدرسه بيان بيرون پفك مي خورن ؟

اينه درصد روابط نامشروع در اين جور مدارس بالاتره دليلش چيه ؟

تو پستاي قبليم هم گفتم كه در انگليس در مدارس راهنمايي قرص ضدبارداري توزيع ميشه .

اتفاقا اینکار فایدش اینه که دختر پسرا وقتی توی خیابون با جنس مخالف مواجه میشن از کنترل خارج نشن و رفتار های افراطی نشون ندن .
رفتار افراطي توي كشورهايي كه مدارس مختلط دارن چه اندازه است ؟
اصلا شما رفتار افراطي رو چي تعريف ميكني ؟ روابط نامشروع؟( مدارس مختلط بيشتر از ديگر مدارس ) پرخاشگري؟ (مدارس مختلط بيش از ديگر مدارس)

بالا