• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

لازم به ذکره که من اصلا پستای قبلی رو نخوندم و فقط نظر شخصی خودمو راجبه این موضوع میگم! :-" مختلط شدن مدرسه ها اگه الان از اول ابتدایی شروع بشه مشکلی نداره چون که واسه ی اون بچه ها از همون بچگی فرهنگ سازی میشه... ولی اونایی که چند سالو جدا گذروندن مثلا راهنمایی و دبیرستانو نمیشه یه دفه ای بیاین مختلطشون کنین... به دلایلی! :-"

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از USboy :
نگاه كن من كه نگفتم دبيرستاني
من گفتم بالاي ١٨ سال
من به شخصه اگر ازدواج كنم برام مهم نيست همسرم در گذشته با چه كساني بوده
برا مهمه به من خيانت نكنه
فقط همين
بعدشم مشكل اصلي از مردهاست
به جمله رو اينقدر گفتم كه خز شده
اگر پسره فاسدي نباشه دختره فاسدي هم وجود نداره
الان به دخترا سرپرستي يه بچه رو ميدن
به مردا نميدن
چون مردا...
اگر مردا كمي با شخصيت باشن هيچي نميشه
بعدشم شايد دختر و پسر بعد از اينها متوجه شدن از هم خوششون نمياد
تازه نرخ طلاق هم مياد پايين
ولی دبیرستان مربوط میشه به دخترای زیر 18 دقیقا..
برای من و خیلیای دیگه مهمه..
جمله ات بر عکسشم میشه..دوس داری جنسیت خودتو محکوم کنی؟
اون میشه بحث نامزدی و اینا که معلوم میشه از هم خوششون نمیاد..که جاش تو دبیستان نیست..

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از منتظر؟! :
استدلالت :|

تو دو تا مدرسه خوردن پفك ممنوعه . اما يكي از مدارس تمام وقت داره تبليغ پفك رو ميكنه. ميشه بگي بچه هاي كدوم يكي از اين مدرسه ها وقتي از مدرسه بيان بيرون پفك مي خورن ؟

اينه درصد روابط نامشروع در اين جور مدارس بالاتره دليلش چيه ؟

تو پستاي قبليم هم گفتم كه در انگليس در مدارس راهنمايي قرص ضدبارداري توزيع ميشه .
تو مدارس مختلط به بچه ها میگن روابط نامشروع داشته باشین خوبه ؟؟؟؟!!!!
داخل مدرسه که رابطه اصولا وجود نداره اگر هم کسی اینکار رو پنهانی انجام بده و به گوش مدرسه برسه میتونه تا تعهد و اخراج از مدرسه پیش بره.
در انگلیس و کشور های مشابه کاری که می کنن اینه که صورت مسئله رو پاک نمی کنن :) میدونن که چنین چیزی وجود داره و بنابراین سعی می کنن از پیامد های بعدی نظیر بچه دار شدن در سنین بسیار پایین جلوگیری کنن .
فکر کردین الان در مدارس تفکیک شده ی ما وضعیت خیلی خوبه ؟ باید به اطلاعتون برسونم که اینطور نیست شما مدارس سمپاد رو نگاه نکنید بسیاری از مدارس دولتی وضع فاجعه باری دارن . کسایی رو میشناسم که از بعضی مدارس دولتی به همین دلیل بیرون اومدن و اونها تعریف می کردن که در مدرسه سالانه تعدادی از بچه ها حامله می شدن و سقط جنین می کردن . اینطوری بهتره که همه وانمود کنن همه چی خوبه در حالی که وخامت اوضاع در این حده وکاری نکنن یا مثل انگلیس که حداقل قرص ضدبارداری توزیع میشه که از این مسائل جلوگیری بشه ؟؟
جدا بودن مدارس به جز اثر منفی هیچ تاثیر مثبتی بر روابط نامشروع خارج از مدرسه نداره .
ضمنا با دور نگه داشتن دختر و پسر از هم دیگه به طور کلی هیجاناتی که وجود داره ممکنه به صورت بسیار مشکل زایی بروز پیدا کنه . ایجاد عقده باعث میشه فرد بخواد برای خودش شبیه سازی کنه (وجود جنس مخاف رو) و اینکار بوسیله ی همجنس های خودش صورت بگیره .
و این مسائل به مراتب بدتر هست تا اینکه دختر و پسر در کنار هم در یک مدرسه درس بخونن . با بستن چشمتون روی مسائلی که دوست دارید نباشن وجود اونها از بین نمیره . :)
به نقل از منتظر؟! :
رفتار افراطي توي كشورهايي كه مدارس مختلط دارن چه اندازه است ؟
اصلا شما رفتار افراطي رو چي تعريف ميكني ؟ روابط نامشروع؟( مدارس مختلط بيشتر از ديگر مدارس ) پرخاشگري؟ (مدارس مختلط بيش از ديگر مدارس)
اگر از اینجا کمتر نباشه بیشتر نیست . :) رفتار افراطی به مسئله ای مثل تجاوز میگن که براثر جمع شدن هیجانات و انفجار ناگهانی اون به صورت آسیب زننده هست . آمار تجاوز هم در ایران فقط به صورت تخمین وجود داره و آمار دقیق در دست نیست اگر هم گفته بشه اغراق آمیز هست .

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

در مورد اون حاملگی توو مدارس ایران من تایید میکنم موارد مشابه زیادی دیدم ! تو سمپاد هم هست اما کم ـه بخاطر جو خاصی که داره .

یه طرحی تو مدارس دخترانه هم اجرا شد نمیدونم اسمش چی بود اصلا و یا ادامه داده شد یا نه اما طرح مسخره ای بود به جای اینکه یه روان شناس یا ماما دکتر و غیره بیارن یه آخوند میاوردن براشون توضیح میداد که این روابط گناهه و نکنید و اینا ! بر فرض اصلا طرف حامله بود روش میشه بیاد به یه مرد این حرف رو برنه ؟ نه دیگه ! طرح هامون هدف دار نیست الکی یه چیزی راه میندازیم که کاری کرده باشیم !

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از Bahar_R :
داخل مدرسه که رابطه اصولا وجود نداره اگر هم کسی اینکار رو پنهانی انجام بده و به گوش مدرسه برسه میتونه تا تعهد و اخراج از مدرسه پیش بره.
در انگلیس و کشور های مشابه کاری که می کنن اینه که صورت مسئله رو پاک نمی کنن :) میدونن که چنین چیزی وجود داره و بنابراین سعی می کنن از پیامد های بعدی نظیر بچه دار شدن در سنین بسیار پایین جلوگیری کنن .
فکر کردین الان در مدارس تفکیک شده ی ما وضعیت خیلی خوبه ؟ باید به اطلاعتون برسونم که اینطور نیست شما مدارس سمپاد رو نگاه نکنید بسیاری از مدارس دولتی وضع فاجعه باری دارن . کسایی رو میشناسم که از بعضی مدارس دولتی به همین دلیل بیرون اومدن و اونها تعریف می کردن که در مدرسه سالانه تعدادی از بچه ها حامله می شدن و سقط جنین می کردن . اینطوری بهتره که همه وانمود کنن همه چی خوبه در حالی که وخامت اوضاع در این حده وکاری نکنن یا مثل انگلیس که حداقل قرص ضدبارداری توزیع میشه که از این مسائل جلوگیری بشه ؟؟
جدا بودن مدارس به جز اثر منفی هیچ تاثیر مثبتی بر روابط نامشروع خارج از مدرسه نداره .
ضمنا با دور نگه داشتن دختر و پسر از هم دیگه به طور کلی هیجاناتی که وجود داره ممکنه به صورت بسیار مشکل زایی بروز پیدا کنه . ایجاد عقده باعث میشه فرد بخواد برای خودش شبیه سازی کنه (وجود جنس مخاف رو) و اینکار بوسیله ی همجنس های خودش صورت بگیره .
و این مسائل به مراتب بدتر هست تا اینکه دختر و پسر در کنار هم در یک مدرسه درس بخونن . با بستن چشمتون روی مسائلی که دوست دارید نباشن وجود اونها از بین نمیره .

+یه دکتری میگفت تو 15سال پیش قبول نمیکردن معتاد الکلی تو ایران هس اما حالا براش مرکز ترک اعتیاد میزنن..!!یعنی اینکه قبول

کردن هس..
خدا میدونه چند ساله دیگه،وقتی بچه هامون به ناکجا آبادی میرسن تازه به فکرشون میرسه که یه راه حل منطقی انجام

بدن.

+یکی از دلایلی که منم با این طرح موافقم اینه که میل دانش آموز به هم جنس گراییه تو ایران داره افزایش پیدا میکنه.حداقل چیزی که من دیدم

تو مدارسی که توش درس خوندم، پسرا رو نمیدونم اما دخترا با این کار ضرر کمتری میبینن و سعی میکنن خلا عاطفی شونو پر کنن..

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از نیرمـا)΄ :
خدا که راضی نیست ، آخرت رو فدای دنیا نکنیم .
كي گفته خدا راضي نيست؟؟؟
حق مردم رو نخوريم بقيش درسته
فكر ميكنين خدا اينقدر بيكاره كه فكر كنه كي با كي رابطه داره يا از كي امتحان بگيره يا از كي نگيره؟؟؟

• لایک
امتیازات: Pan

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از Bahar_R :
مهم ايجاد زمينه است . تبليغ غير مستقيم .
چيزي كه من مي دونم اينه كه يكي از دوستانم در تورنتو تنها دختر كلاسشونه كه تا به حال ارتباط نگرفته
چيزي كه من مي دونم اينه كه امريكا الان رتبه اول سقط جنين در جهان رو داره ( با اختلاف خيلي زياد از كشور دوم )
_____
پاك كردن صورت مسئله!
به نظرتون دادن قرص ضد بارداري روش خوبيه مثلا . نمي شه كلا از ارتباط در سنين پايين جلوگيري بشه؟

اتفاقا ما چند ماه پيش تو همين تاپيك راجع به اين موضوع صحبت كرديم و اين باعث شد كه من يه تحقيق كامل در زمينه انجام بدم و اتفاقا از مدارسي شروع كردم كه توي مشهد معروف هستن در اين زمينه !

اماري كه من به دست اوردم ( اصلا ادعا نمي كنم كه علمي و دقيقه امارم ) اصلا اين رو نشون نمي ده .

بله من وجود اين مسئله رو انكار نمي كنم و اتفاقا دلايل ايجاد اين مسئله در مدارس تك جنسيتي قابل بحثه ( مهم ترين دليلش به نظر من روش اسلامي رو پياده نكردنه) اما قبول داريد كه بسيار كمه اينگونه موارد در ايران؟

چند دختر باردار داريم هر سال؟

جمله اخرتون رو بدون استدلال قبول نمي كنم . چه دليلي داريد براش؟

و این مسائل به مراتب بدتر هست تا اینکه دختر و پسر در کنار هم در یک مدرسه درس بخونن .
عقده چطور ايجاد ميشه از نظر روانشناسي ؟ ميشه بگيد به من؟
+
چه تاثير مثبتي داره مدارس مختلط در روابط دختر و پسر؟

:)اگر از اینجا کمتر نباشه بیشتر نیست . :) رفتار افراطی به مسئله ای مثل تجاوز میگن که براثر جمع شدن هیجانات و انفجار ناگهانی اون به صورت آسیب زننده هست . آمار تجاوز هم در ایران فقط به صورت تخمین وجود داره و آمار دقیق در دست نیست اگر هم گفته بشه اغراق آمیز هست .
امار تجاوز در امريكا رتبه اول در جهانه ( الان دسترسي ندارم اما حتما ميذارم لينكشو )

+
بهتر نيست به جاي اينكه دختر و پسر رو رها كنيم تا به صورت ازمون وخطا متوجه رفتار درست بشن ( و معمولا هم وقتي متوجه ميشن كه خسارت هاي زيادي براي هر دو طرف به وجود امده) رفتار درست و منطقي رو به اون ها اموزش بديم ؟

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

آخرین ویرایش:

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از milad aghazade :
خب تو هر شهری یه مدرسه عتیقه هم دختر و هم پسر هستش که هر کار نا مشروعی بگی ازشون برمیاد حالا شما تصصور کن دو مدرسه عتیقه با هم مختلط شن واقعا چی میشه :(

اهای اقایون و خانومایی که میاید این همه حرفای بی اثاث می زنید که باید از بچگی مختلط شن همه اون مدارس عتیقه مهد کودک و پیش دبستانی رو مختلط خوندن ولی حالا ... X_X

خب بازم بحث رو ادامه بدیم اگه می خواید تو مدارس مختلط درس بخونید بفرمایید برید امریکا یا امثالش و از امار تجاوز لذت ببرید و با چشم خودتون ببینید :-\

خدا رو شکر که تو یه کشوری زندگی می کنیم که هیچ سیاست مداری به هیچ وجهی از این اختلاط حمایت نمی کنه [-o<

خدایا شکرت [-o<
میلاد جان، اولا که اساس، نه اثاث
دوما که شما مدرسۀ دبستانی سراغ داری که به قول خودت عتیقه باشه؟ بچه هایی که عتیقه میشن، توی دبستان های غیر مختلط درس می خونن، بعدش توی راهنمایی غیر مختلط، بعدش هم توی دبیرستان عتیقه میشن. بعدش هم نوشتی "ولی حالا... X_X" این حالا رو دقیقا برامون معنی کن ببینیم چه ربطی به جدا بودن و مختلط بودن داره!
کار نامشروع رو در درجۀ بعد برای ما تعریف کن اصلا بدونیم از نظر شما کار نامشروع چیه...! و اگه از این مدارسی که شما میگی توی هر شهر یه پسرونه و یه دخترونه اش حداقل هست، نیازی هست بریم آمریکا که تجاوز ببینیم؟!؟! توی همین مملکت مگه همینا رشد نکردن؟! توی همین مملکت مگه اینا اینطوری نشدن؟! بعد بریم آمریکا که تجاوز ببینیم؟
شما آمار تجاوز امریکا و ایران رو داری که چنین مقایسه ای داری انجام میدی؟ توی امریکا اصلا تجاوز برای چی یکی به یکی دیگه بکنه؟! اونجا که به قول شما مدارس مختلط هستن و همه هم حتما کلا در حال کارای خاک بر سری هستن! این اقتصاد و سیاست و رفاه شهری و رفاه مدنی رو هم حتما ماها براشون درست کردیم دیگه، آره؟! تو چه بپذیری چه نپذیری، اونا از ما به مراتب انسان تر هستن. من آمریکا رو ندیدم، اما توصیفاتی که از آدمی که بیش از 40 ساله اونجا زندگی کرده میشنوم، اونها به مراتب انسانی تر از ما زندگی می کنن. پس اگر هم کسی میره آمریکا، واسه این نیس که میره تجاوز ببینه. میره انسانیت ببینه. چیزی که متاسفانه توی مدارس ما تدریس نمیشه و بزرگترین دلیلی هم هست که تو دچار این توهم شدی که توی بهشت داری زندگی می کنی. عزیز دل من، خدا رو شکر که این سیاستمدارایی که به ذهنشون هم خطور نمی کنه مدارس مختلط بشن، امثال شما رو دارن که از امریکا فقط آمار تجاوزش رو می دونید و براتون جالب بوده، نه چیز دیگه ای. خدا رو شکر که امثال شمایی وجود دارن که از این سیاستمدارا پشتیبانی کنن که ما هر روز بیشتر در فقر اطلاعات به سر ببریم. شما یه نگاه به هرکدوم از پارامترهای مربوط به انسانیت که بکنی، ما تقریبا ته جدول هستیم. آمارهایی که توی ایران به صورت رسمی انتشار پیدا میکنه (مثل تورم، مثل قیمت ارز و ...) به چشم می بینیم که جز دروغ نیست، پس دروغ پروری از نهاد جامعه ای بیرون اومده که شما داری از سیاستمداراش حمایت می کنی. لطف کن، به عنوان کسی که داره صفت "استعداد درخشان" رو با خودش یدک می کشه، ادای آدمهایی که نمی فهمن رو در نیار، چون مطمئنم یه ندایی درون همۀ ماها میگه که چقدر سر کاریم...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از منتظر؟! :
مهم ايجاد زمينه است . تبليغ غير مستقيم .
چيزي كه من مي دونم اينه كه يكي از دوستانم در تورنتو تنها دختر كلاسشونه كه تا به حال ارتباط نگرفته
چيزي كه من مي دونم اينه كه امريكا الان رتبه اول سقط جنين در جهان رو داره ( با اختلاف خيلي زياد از كشور دوم )
_____
پاك كردن صورت مسئله!
به نظرتون دادن قرص ضد بارداري روش خوبيه مثلا . نمي شه كلا از ارتباط در سنين پايين جلوگيري بشه؟
تجربیات سال های سال بشر نشون میده که شما هرچیزی رو بیاید محدود کنید و بگید طرفش نرو تمایل فرد به انجام اون کار بسیار زیادتر میشه . چون علاقه مند میشه که کشف کنه مگه چیه که اینقدر میگن انجام نده . این رو بیشتر میشه تبلیغ دونست .
در مورد آمریکا . دوست عزیز در آمریکا سقط جنین آزاده . :) وقتی سقط جنین آزاده یعنی فرد میره بیمارستان کاملا رسمی و قانونی سقط جنین می کنه و این به عنوان آمار ثبت میشه . اینجا سقط جنین قانونی نیست . بنابراین در خفا و پنهانی انجام میشه . و در نتیجه آمار سقط جنین رو میگن نزدیک صفر مثلا ! چون رسما که سقط جنین ثبت نمیشه .
آمار هروقت با منبع آوردید قابل بحث خواهد بود .

نخیر نمیشه از روابط در سن پایین کلا جلوگیری کرد چون این یک طرح کاملا تخیلیه که در هیچ زمانی و هیچ جامعه ای محقق نشده و نمیشه .
بنابراین راهی که وجود داره اینه که قبول کنیم که این مسئله وجود داره و سعی کنیم از عواقب بعدی نظیر بزرگ شدن بچه ای در خانواده ای ناهنجار و ناقص ، یا محروم شدن دختران جوان از زندگی نرمال جلوگیری کنیم . به جای اینکه تصور کنیم در بهشت هستیم و هیچ مشکلی وجود نداره . :)
به نقل از منتظر؟! :
اتفاقا ما چند ماه پيش تو همين تاپيك راجع به اين موضوع صحبت كرديم و اين باعث شد كه من يه تحقيق كامل در زمينه انجام بدم و اتفاقا از مدارسي شروع كردم كه توي مشهد معروف هستن در اين زمينه !

اماري كه من به دست اوردم ( اصلا ادعا نمي كنم كه علمي و دقيقه امارم ) اصلا اين رو نشون نمي ده .

بله من وجود اين مسئله رو انكار نمي كنم و اتفاقا دلايل ايجاد اين مسئله در مدارس تك جنسيتي قابل بحثه ( مهم ترين دليلش به نظر من روش اسلامي رو پياده نكردنه) اما قبول داريد كه بسيار كمه اينگونه موارد در ايران؟

چند دختر باردار داريم هر سال؟

جمله اخرتون رو بدون استدلال قبول نمي كنم . چه دليلي داريد براش؟
بدون شک دختر و پسری که این روابط رو داشتن داستانشون رو برای یک غریبه تعریف نمی کنن . پس این اصلا قابل استناد نیست . اگر هم تحقیق دقیق کردید نتایج تحقیق رو بذارید لطفا .
خیر اصلا قبول ندارم که این موارد خیلی کمه . افرادی که اینطور هستن رو به چشم دیدم و توصیفاتشون از مدرسشون و اتفاقاتی که در اون می افتاده رو هم عینا شنیدم . مدارسی وجود داره که این مسئله به حدی درش رواج داره که برای بچه ها به صورت مسئله ای عادی تلقی میشه .
آماری از دختران کم سن باردار نیست و من ادعایی نمی کنم . مسئله اینه که وجود دارن و تعدادشون قابل چشم پوشی نیست . پس یه چیزی این وسط درست نیست مسلما .

جمله آخرم : مدرسه جدا باشه بیرون مدرسه دختر و پسر نمی تونن چنین روابطی داشته باشن ؟؟؟ در مورد اثر منفی : با جدا کردن و محرومیت جذابیت یک مسئله زیاد میشه بنابراین تمایل به انجامش زیاد میشه پس اثر منفی داره .

به نقل از منتظر؟! :
عقده چطور ايجاد ميشه از نظر روانشناسي ؟ ميشه بگيد به من؟
+
چه تاثير مثبتي داره مدارس مختلط در روابط دختر و پسر؟
امار تجاوز در امريكا رتبه اول در جهانه ( الان دسترسي ندارم اما حتما ميذارم لينكشو )
عقده بوسیله ی محدودیت و محرومیت بیش از حد ایجاد میشه . طوری که فرد با توجه به محرومیت تمایل زیادی به کشف حقایق در مورد مسئله پیدا می کنه و بنابراین جذابیت انجام اون کار زیاد میشه .
تاثیر مثبتی که داره اینه که دختر و پسر جنس مخالف رو به عنوان موجودی فضایی و ناشناخته نمی بینن و به تعامل اجتماعی با اون عادت می کنن و در نتیجه با اولین برخورد و تعامل در جامعه ی مختلط براشون مسئله ی عجیبی نیست و رفتار هایی منطقی و نرمال نشون میدن .
آمار تجاوز رو هروقت با منبع آوردید قابل بحث هست . ضمنا تاکید می کنم آمار درصدی باید باشه عددی اصلا قابل قبول نیست .
به نقل از منتظر؟! :
+
بهتر نيست به جاي اينكه دختر و پسر رو رها كنيم تا به صورت ازمون وخطا متوجه رفتار درست بشن ( و معمولا هم وقتي متوجه ميشن كه خسارت هاي زيادي براي هر دو طرف به وجود امده) رفتار درست و منطقي رو به اون ها اموزش بديم ؟
من گفتم رها کنیم ؟ گفتم هر آموزشی جای خودشو داره . این آموزش و ارزش ها باید در خانواده درونی بشه نه بوسیله ی دیوار کشی و روش اشتباه . آموزش رفتار منطقی بوسیله ی رفتار منطقی صورت می گیره نه به صورت رفتار های افراطی و زور . روش منطقی با زور اصلا سازگاری نداره .

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

آخرین ویرایش:

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

شما انگا رتو یه کشور دیگه زندگی می کنی با این حرف هایی که می زنی یه بار شما برو پایین شهر تو پست ترین نقطه و مدرسه شهر اگه بری از یه دانش اموز بپرسی که تو مدرستون چی کارا می کنن می گه برات نیازی نداره که بیاد دبیرستان تا عتیقه شه از همون ابتدایی که با هم سن و سال هایی که پدر مادرشون معتاده و خودشون همیشه تو کوچه ها و با اون عتیقه های دبیرستانی هستن درس می خونه و همجنس بازی و روابط جـنس‍‌‍ی رو به طور اشتباه از بزرگ تراش یاد گرفته تو مدرسه با دوستاش انجام میده در خفا بدون این که کسی بفهمه چون اگهکسی بفهمه سرش بالای داره بله از این چیزا امار در نمیاد تا شما بفهمی و تو راهنمایی هم همین رفتار رو ادامه میده و عتیقه هست و عتیقه تر میشه ونیازی نیست که بیاد دبیرستان عتیقه بشه چون قبلا بوده همین ادما اگه برنتو مدارس مختلط امار تجاوز و هزار جور مزخرف دیگه صد برابر می شه
کار نامشروع همون همون همجنس بازیه و تمام کار هایی که تو همین مدارس میشه انکار هم نمیکنم بله هست ولی تو این مملکت کم تر از اونجاست حداقل تو ایران مدارسی کهاین کار ها توشون انجام میسه کمه در هر شهر اگه 10 تا مدرسه باشه 2 تاش تو مدارس نمونه شاهد یا سمپاد که این کارا دیده نمیشه اگرم بشه خیلی خیلی کم ولی اونجا مدارس همه مختلطن مدارسی که سطح سواد توشون فرق کنه مثل ایران خیلی کمه و تو تمام مدارس این عتیقهها وجود دارن اگه تو یه کلاسی حتی سمپاد خودمون 2 تا از این دانشاموزای عتیقه بیان کل کلاس به فساد کشیده میشه

خب نوع فکر شما اشتباهه اونا متمدن تر از ما هستن ولی این که کل این تمدن و چیزای وبی که تو فکرشون رو میکنی به خاطر اینه که مدارس مختلطه به خاطر یه تاریخه اونا خیلی قبل تر از این که مدارسشون مختلط شه پیشرفته تر از ما بودن بعدن مدارس مختلط شدهو نسل هایی که از این مدارس در اومدن متمدن تر نه به خاطر چیزای دیگه به خاطراین که فرهنگ دارن و اگه یه دختری رو ببینن ... فقط از فامیل شما نرفتن امریکا بله ازفامیل منم رفتن من نمی گم که به خاطر دیدن تجاوز رفتن وقتی هم از اونجا اومدن تعریف کردن سال هاست که اونجا هستن ولی اگه یه بار بکشیشون کنار و درباره این جور مسایل بپرسی بهت ججواب می دن
انسانیت هم تدریس میشه مذهب و دین همون چیزیه که یک فرد رو انسان میکنه مکتب دینه که یه ادم رو انسان واقعی میکنه البته تو تصور شما معلومه انسانیت در نقطه عکس دین قرارداره
من هم تو بهشت زندگی نمی کنم توایرانم هیچ چیز هم بی نقص نیست نقص هایی وجود داره که باید حل بشه اما نه با نقطه نظر شما

من دو دستی از تمام سیاست مدارا حمایت نمی کنم اینجا جای سیاست نیست انشا الله اگر یک انجمن سیاست زده بشه اونجا به قدر کافی جواب داریم که به شما بدیم ما هم سر کار نیستیم ادای ادمای نفهمم در نمیاریم ما هم از دولت انتقاد می کنیم اما با زبان خوش با انتخاب یک دولت بهتر و با یک رعیس جمهور اصلح که جناب اقای روحانی هستن و فقط این رو درباره سیاست بگم که ندایی که درون قلب منه می گه دوران اصلاحات فرارسیده

ان الله معنا P:>
میلاد جان خوشحالم که جواب دادی، و البته از جواب های تو خیلی خیلی تناقض به گوش میرسه و بسیار بسیار بوی تعصب میاد. دونه دونه پیش میریم.
1- تو میگی بچه ها توی همین ممکلت از کودکی همجنس بازی می کنن. منم با تو موافقم. منم با تمام وجودم این رو دیدم. بر منکرش لعنت. من فکر کردم منظورت از عتیقه بودن چیز دیگه ایه که مثل اینکه صحبت تو خیلی ریشه ای تر از حرف من بود. بله قبول. ما توی فساد دبستان هامون دارن دست و پای میزنن. جز اینه که در سیستم فعلی چنین اتفاقی افتاده؟!؟! چرا توی کودکستان ما چنین چیزی رو نداریم اما توی دبستان داریم؟! عزیز من، بچه توی اون سن که میرسه، کنجکاوه. دلش می خواد بدونه یه سری مسائل رو. اگه آموزش صحیح رو در کنار این چیزی که میگی فرهنگ که ما نداریم بذاریم، میشه یه سیستم درست. اینکه در شرایط فعلی ایران چنین چیزی امکان پذیره رو من نگفتم هست. اما در اینکه این راه راه درستیه هم نمیشه اصلا شک کرد. توی مدارس همجنس گرایی داریم، درست. اینکه آموزش رو کامل کنیم به نظرت راه حله یا اینکه روز به روز دیوار بین دختر و پسر رو بلند تر کنیم؟!
2- گفتی همجنس گرایی در ایران کمتر از آمریکاست؟!؟! واقعا این آمار رو از کجا آوردی پسر؟ مثل اینه که بگیم توی یه قفس یه الاغ و یونجه داریم و سگ و استخون، توی یه مکان دیگه الاغ داریم و استخون، سگ داریم و یونجه. بعد آمار بدیم که گیاه خواری در سگ ها این طرف کمتره! شما هم آمار رییس جمهور رو باور کردی که گفته ما همجنس گرا نداریم؟! :) عزیز دلم، معلم قران مدرسۀ ما، معلم ورزش مدرسۀ ما، خیلی افراد دیگه همجنس بازی می کردن! اینو من به چشم خودم دیگه دیدم! از من توقع داری باور کنم اینجا اوضاع همجنس گرایی کمه؟! خودت حرفت با حرف خودت در تناقضه که! از یه طرف می گی مدارس ما وضعشون خیلی خرابه، از یه طرف میگی آمریکا وضعش از ما خیلی بدتره. منم سوال برام پیش میاد، که توی امریکا که بچه ها با هم بزرگ میشن، اصلا چرا همجنس بازی باید بیشتر از ایران باشه؟ و باز هم سوال پیش میاد، که این همه آمار بالای رشد اقتصادی، سیاسی، مدنی رو با اون همه وضع خراب مدارسشون دارن بدست میارن!؟ تناقض حرفت رو درک نمی کنم.
3- گفتی : "همین ادما اگه برنتو مدارس مختلط امار تجاوز و هزار جور مزخرف دیگه صد برابر می شه " من مساله ای که دارم مطرح می کنم، این نیست که همین فردا یهویی در یه حرکت انتحاری همۀ مدارس رو بریزیم روی هم! بحثی که مطرح شده اینه که به تدریج، بعضی مدارس مختلط هم تاسیس بشن که بچه های سن دبستان، با هم سن های خودشون بزرگ بشن. بعد یواش یواش جامعه بره به این سمت که این جنس مخالف، زیاد جیز هم نیست! آره، اگه الان یهویی مختلط بشه، همه همدیگه رو می درن...! اما یه سوال دیگه! تو از یه طرف میگی همجنس گرایی، از یه ططرف به این اشاره می کنی که اگه مدارس مختلط بشه تجاوز! عزیزم، تجاوز بین دوتا غیر همجنسه...! کسی هم که همجنس گراست، به کس دیگه ای تجاوز نمی کنه که! اونی که تو داری میگی اسمش همجنس گرا نیست، اسمش بیمار روانیه. این بیمار روانی هم به خاطر هزار جور مشکل جامعۀ ما اینطوری شده. ذره ذره اگه توی این راه قدم گذاشته بشه، همون آدم داغونی که میگی هم مغزش چیزای جدید رو می تونه هضم کنه.
4- گفتی : "مدارسی که سطح سواد توشون فرق کنه مثل ایران خیلی کمه" نه اینطوری هم نیست. توی امریکا هم مدارس همه شبیه هم نیستن. مدارس خصوصی توی امریکا مدارسی هستن که مثل غیر انتفاعی خودمون هستن. البته قوانین ایالت به ایالت فرق داره، اما مدارس خصوصی یی هم هستن که پایینتر از یه ضریب هوشی یا نمره رو ثبت نام نمی کنن.
5- گفتی : "اونا خیلی قبل تر از این که مدارسشون مختلط شه پیشرفته تر از ما بودن بعدن مدارس مختلط شدهو نسل هایی که از این مدارس در اومدن متمدن تر نه به خاطر چیزای دیگه به خاطراین که فرهنگ دارن و اگه یه دختری رو ببینن ..." به خدا مثل روز روشنه که من و تو داریم یه حرف رو می زنیم! میگی اونها متمدن تر از ما هستن، چون فرهنگ دارن و اگه یه دختری رو ببینن سه نقطه! این فرهنگ بابا یه شبه درست نشده که! سالها مطمئنا روش کار شده. از سالهای خیلی دور اونا چون غیر همجنس رو کنار خودشون می دیدن، به چشم انسانی بیشتری نگاهش می کنن تا ما! ماییم که تا یه غیر همجنس می بینیم نمی تونیم انسان باقی بمونیم! یه سری تعبیرهای خیلی قشنگی یکی از دوستان داشت، واقعا اگه ببینم بحث رو داری همینطوری ادامه میدی توی پیغام خصوصی برات مینویسم. اما اینکه داری میگی اونا فرهنگ دارن و فلان، به خاطر اینه که یواش یواش یاد گرفتن که فرهنگ داشته باشن. که با جنس مخالف با احترام برخورد کنن.
6- گفتی : "ولی اگه یه بار بکشیشون کنار و درباره این جور مسایل بپرسی بهت ججواب می دن " بله کشیدمشون کنار، ازشون هم پرسیدم. جواب هم گرفتم. اما چیزی که مشخص بود، این بود که انسانیت به شکلی که حتی دین "ما" بهمون میگه، توسط "اونها" بهتر از ما داره اجرا میشه... دلایل خیلی زیادی هم داره که به نظرم جای بحثش اینجا نیست. نمیدونم تاحالا کشور غیر مسلمون رفتی یا نه. من خودم از خاطرۀ خودم برات میگم. از زمانی هم میگم که همسن شما بودم. دوم دبیرستان بودم، رفتم یه کشور دیگه. روزهای اول واقعا نمی تونستم جلوی خودم رو بگیرم. یه خانوم جوون مثلا از بغل دستم رد میشد، یه تاپ تنش بود با یه شلوارک. خیلی برام منظرۀ غریبی بود و نمی تونستم نگاه نکنم! :) اینا رو حاضرم برات قسم بخورم به هرچیزی که تو بگی...! میگم که فکر نکنی در طرفداری از حرفم دارم میگم. میگم که برات جا بیفته که با اعماق وجودم حسش کردم. مثلا یکی دیگه رد میشد، دامنش کوتاه بود. روزهای اول واقعا نمی تونستم خودم رو کنترل کنم. چیزی حدود 1 ماه من اونجا بودم. روزهای آخر واقعا یادم رفته بود که چقدر برام روزهای اول عجیب بوده این مناظر. اما واقعا دیگه نگاه نمی کردم! می دونم می خوای جواب بدی که اگه من عتیقه بودم فلان میشد بهمان میشد، اما منم میگم که همه مثل من یهویی سوار هواپیما در عرض 10 ساعت نمیرسن به یه نقطۀ کاملا جدید. اگه ما محدودیت رو برداریم یواش یواش، مردم راحت تر عادت می کنن... نمونه اش رو توی کشور خودمون شاید ببینی. روزهای اول که ساپورت مد شده بود، خیلی عجیب بود برای خیلیا. اما این روزها کمتر واقعا جلب توجه می کنه، دقت کردی؟! :)
7- گفتی : " البته تو تصور شما معلومه انسانیت در نقطه عکس دین قرارداره " امیدوارم تهمتی که میزنی در نقطۀ عکس دین خودت قرار نداشته باشه، چون من بخشیدمت به خاطر اینکه سنت کمه و البته داشتیم بحث می کردیم. اما این رو بدون، اگه دین برای تو مدرسۀ غیر مختلط رفتنه، اگه برای تو یه تیکه پارچه است که بندازیم رو سر زنها که مردا تحریک نشن، اگه برای تو دین چیزی از انسانیت توی خودش نداره و فقط توش "نر" و "ماده" تعریف شده، حق با توئه. برای من تحت این شرایط دین و انسانیت در نقطۀ عکس هم هستن. اما اگه ذره ای ذهن تو به این خطور کرده که توی این گرما، چرا برای تحریک نشدن من، اون کسی که مثل خواهر منه باید از کنار من که رد میشه، خودشو بپوشونه که من "نر" تحریک نشم یه وقت طبق گفتۀ اونی که بهش میگی دین، کمی در انسانیت خودت جستجو کن ببین ذره ای از دین توش هست یا نه.
8- گفتی : "اما نه با نقطه نظر شما " اما خودت نقطه نظر فعلی رو خیلی تایید هم کردی. میشه بپرسم طبق بخش اول حرفت که گفتی مدارس ما دارن توی همجنس گرایی دست و پا می زنن، اما ما خیلی خوبیم و آمریکا بده، و بعدش هم از دولت جدید انتظار داری همه چیز رو درست کنه، میشه بگی چه راه حلی رو پیش بینی می کنی دولت جدید پیش بگیره که وضع موجود درست بشه؟! :) تو همۀ راه حل ها رو نفی کردی. می خوام بدونم از نظر تو درست چیه. اگه اینیه که الان هست، پس چرا اینقد ما هر روز عقب رفتیم؟ اگه اینیه که من میگم، پس چرا اینطوری آشوب به پا می کنی؟ اگه چیزی غیر از این دوتاست، خوشحال میشم بشنومش! :)
9- رعیس (!) جمهور منتخب شما که وقتی بیاد برای ما جواب داری بدی، قراره چه چیزی رو درست کنه که اینقد با اطمینان حرف میزنی که "ان الله معنا"؟! دیگه این جمله ای که داری میگی که حداقل میشه بهش گفت غلط که! اگه خدا همانا با شماست، چرا من پدر بازنشسته ام باید بعد از 60 سال که عمر از خدا گرفته، هنوز بره سر کار که ما بتونیم زندگی کنیم؟! چرا باید دایی من که الان مدتهاست توی امریکاست، هر 6 ماه ماشینش رو عوض کنه، ماهی 4 هزار دلار حقوق بازنشستگی بگیره، در صورتی که پستی که ازش بازنشست شد از پست پدر من کمتر بوده؟! چرا بنده بعد از 2 سال که ماشینم رو دزد زد، تازه دزدش رو دستگیر کردن و میگن اونقدر توی زندان می مونه تا خسارت شما رو بده، اما خالۀ من به کسی پول قرض داد در آمریکا، اون فرد رفت و دیگه پیداش نشد، یه شکایت به دادگاه کرد و بیمه کل پول رو برگردوند، حتی زمانی که دزد رو هنوز نگرفته بودن؟ با حق بیمۀ کلی سالیانۀ یک چهارم حقوق یک ماهش؟! اما من حق بیمه میدم فقط برای ماشینم، بیش از حقوق یک ماهم رو؟! عزیز من، اگر "ان الله معنا"، چرا پول مملکت 3 هزار میلیاردش رفت و هیچکس پاسخگو نبود؟ خدا اینطوری با ماست؟ لطفا یه کم از توهمات خودمون که باعث میشه فکر کنیم از همۀ دنیا بهتریم چون یه پوسته با اسم دین روی همۀ کارهای خلافمون هست کوتاه بیایم. می بینیم که هر روز فاصلۀ دانشگاه های ما با دانشگاه های دنیا زیاد میشه، اما ادعای علم و دانش داریم! ماهواره ای که فرستادیم فضا، همۀ تراشکاری هاش با دقت زیر 10 درصد انجام شده بوده، اما ادعا داریم که ماهواره داریم! میمون میفرستیم فضا، یه شکل دیگه برمیگرده، فکر هم می کنیم کسی نمی فهمه! از دو دورۀ قبل سکه از 88 هزار تومن رسید به یک میلیون و 300 هزار تومن! باز هم ادعای مدیریت جهانی داریم و میگیم خدا با ماست! نه عزیزم، خدا هیجوقت تا زمانی که همینطوری رفتار می کنیم با ما نبوده و نیست. بابا، چرا اینقد توهم!؟ چرا اینقد خود بزرگ بینی!؟ عزیز دلم، داریم عقب عقب میریم! :)
10- دانشگاه های ما، تا الان سالانه جشن ازدواج دانشجویی برگزار می کردن. دانشگاه های ما بسیار بسیار بعضیهاشون محیط امن و آرومی داشتن. اما متاسفانه همین مسئولینی که میگی و ازشون هم طرفداری میکنی، هر سال دارن دیوار بین دخترها و پسرها رو توی این مملکت بلندتر می کنن که با این کار، دخترها و پسرها نتونن با چشم باز عاشق همدیگه بشن و ازدواج ها فقط از روی شهوت انجام بشه. فرزندی که توی یک خونوادۀ پر از عشق بزرگ میشه، به انسانیت و عشق فکر می کنه، اما فرزندی که با خونواده ای متشنج بزرگ میشه، دیگه فرصت فکر کردن پیدا نمی کنه، تربیت درستی پیدا نمی کنه، و میشه همون عتیقه ای که تو خودت ازش اسم می بری. توی خونواده ای پر از دعوا و آشوب بزرگ میشه و چیزی از انسانیت درک نمی کنه. چیزی از قشنگی بارون پاییز درک نمی کنه. چیزی از زیبایی عشق حس نمی کنه. اون هم می بینه که بابا و مامانش فقط در شهوت خلاصه شدن. شهوت جـنس‍‌‍ی، شهوت پول، شهوت کتک زدن و حیوان صفتی... بهت خرده نمی گیرم اگر درک نمی کردی دلیل اینکه این اوضاع اگر عوض نشه هی وخیم تر میشه. اما الان دیگه درک نمی کنم اگه هنوز هم از این طرح ها حمایت کنی به خاطر وجود اقلیت بی جنبه ای که روز به روز به سمت اکثریت شدن پیش میره.
11- نمی دونم این قضیه برات قابل درکه یا نه، اما من همسرم رو از بین همین غیر هم جنسهام انتخاب کردم که اتفاقا در یک فضای مختلط پیداش کردم! :) صدف گرانبهایی که هیچ چیزی از ارزشهای انسانی کم نداشته و نداره. من اگر 1000 واحد خطاکارم، اون 1 واحد هم نیست. اون از دل سیستمی بیرون اومده که توش اختلاط نه به شکل ***، بلکه به شکل مراودۀ انسانی بوجود اومده. باز هم یه دیوار بلند و اما اینبار موذی! :) ما مدتها با هم مشکل داشتیم که نمی تونست بپذیره که پسرهای بد هم وجود دارن! :) من بهش می گفتم تو من رو نبین! پسرهای هرزه و خطاکار هم وجود دارن! اما چون توی زندگیش چنین چیزی رو ندیده بود، نمی تونست بپذیره که توی جامعه ای زندگی می کنه که اکثریت پسرهاش دیگه زیاد شبیه انسان نیستن. دیوار بین اون و جنس مخالفش اونقد بزرگ شده بود، که با استقرا، من رو نمونۀ هم جنسهام میدید. :) زمانی که این دیوار با تلاش من فرو ریخت، واقعا زمانهای تاریکی رو سپری کردیم. به لحاظ روحی به یه شبح بیشتر شبیه بود تا انسان. صدای پدر خودش رو هم نمی تونست تحمل کنه. تا آستانۀ از بین رفتن پیش رفت، اما خدا رو شکر برگشت! :) مسئول این مسائل همونهایی هستن که داری ازشون حمایت می کنی! :)
12- من انتظاری ندارم که حرفای من موجب تغییری در کسی بشه. اما همینکه فقط بدونم بهشون فکر کردی، برای من بسه! :) تو بهش فکر بکن، به این نتیجه اگر رسیدی که من اشتباه می کنم، نتیجه گیری تو درسته! :) اما اینکه این همه تناقض رو توی حرفای خودت نمی بینی، واقعا برام دردناکه...

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از fitmal :
میگی جنبشو نداریم درست باید فرهنگ سازی شا کاملا درست اما به این فک کردی ک همین افرادی ک تودانشگاه هفت قلن ارایش میکنن یا اونایی ک فقط دنبال شماره دادنند اگه ازهمون اول اینقد عقده ای نشده بودن اینجوری نمیشدیا ب نظرت وقتی بیان دانشگاه ها هم تفکیک کنن این افراد بهتر میشن یابدتر ب نظرت غیر اینه ک پاتوق این افافرادب جای دانشگاه میشه یه سری محیط بدتر یا اون دختره ب جای هفت قلم ارایشش 10 قلم ارایش میکنه و...دین ب خطر میفته؟؟ خوب چرا اینقدر دین و بهمون اصولی یاد نمیدن ک تا یه دختر یه پسر دید یا یه پسر یه دختر دید. کل دینش بر باد نره؟ همیشه تو کشور ماهمین بوده ب جای فرهنگ درست و تعتقادی کردن مسایل همه چیزو محدود کردن

بابا یکم منطقی بیاین بش نگاه کنیم میبینم اونقدام ربطی به عقده ای شدن نداره
یه مثال خیلی بچگونه سیگار کشیدنه طرف میبینه دوستاش سیگار میکشن یا طرف میشینه فیلما رو میبینه هر جا یه آدم پولدار موفقه داره سیگار میکشه خب میگه بزار برا کلاسش بکشم و این هیچ ربطی نداره به اینکه ما منعش کردیم از سیگار
تو جامعه ما هم افراد از هر قشری فراوونن اگه یکی 7 قلم به قول شما آرایش میکنه به خاطر محدود کردن نیست نه اتفاقا اگه محدودش کرده بودن هیچ جا نمیدید این حرکتو یاد نمیگرفت
من نمیگم این افراط گرایی ها و محدود کردنا خوبه ولی میگم این تاثیری که شما میگی رو تا این حد اغراق آمیز نداره آره مثلا باعث میشه فرد دین رو به چشم یه حاکم یا قوانین پادگان ببینه ولی هیچوقت بش یاد نمیده تو بیا برو شماره بده اینا مشکل ازجای دیگس

اگه دقت کنین خیلی کمتر پیشنهاد میشه مدارس دبیرستان مختلط شن واسه اسنه که شروع همه این تاثیرات فرهنگی از دبیرستانه و زمان بلوغم کنارش تا حدی بده ولی دانشگاه فرق داره یه مکان علمی فرهنگی حساب میشه که باید افراد آشنا شن با جامعه و خب این خیلی احمقانس که ئسرا با جامعه مذکر و دخترا با جامعه مونث با طرز تفکرای خودشون آشنا شن

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از amparisay :
میلاد جان، اولا که اساس، نه اثاث
دوما که شما مدرسۀ دبستانی سراغ داری که به قول خودت عتیقه باشه؟ بچه هایی که عتیقه میشن، توی دبستان های غیر مختلط درس می خونن، بعدش توی راهنمایی غیر مختلط، بعدش هم توی دبیرستان عتیقه میشن. بعدش هم نوشتی "ولی حالا... X_X" این حالا رو دقیقا برامون معنی کن ببینیم چه ربطی به جدا بودن و مختلط بودن داره!
کار نامشروع رو در درجۀ بعد برای ما تعریف کن اصلا بدونیم از نظر شما کار نامشروع چیه...! و اگه از این مدارسی که شما میگی توی هر شهر یه پسرونه و یه دخترونه اش حداقل هست، نیازی هست بریم آمریکا که تجاوز ببینیم؟!؟! توی همین مملکت مگه همینا رشد نکردن؟! توی همین مملکت مگه اینا اینطوری نشدن؟! بعد بریم آمریکا که تجاوز ببینیم؟
شما آمار تجاوز امریکا و ایران رو داری که چنین مقایسه ای داری انجام میدی؟ توی امریکا اصلا تجاوز برای چی یکی به یکی دیگه بکنه؟! اونجا که به قول شما مدارس مختلط هستن و همه هم حتما کلا در حال کارای خاک بر سری هستن! این اقتصاد و سیاست و رفاه شهری و رفاه مدنی رو هم حتما ماها براشون درست کردیم دیگه، آره؟! تو چه بپذیری چه نپذیری، اونا از ما به مراتب انسان تر هستن. من آمریکا رو ندیدم، اما توصیفاتی که از آدمی که بیش از 40 ساله اونجا زندگی کرده میشنوم، اونها به مراتب انسانی تر از ما زندگی می کنن. پس اگر هم کسی میره آمریکا، واسه این نیس که میره تجاوز ببینه. میره انسانیت ببینه. چیزی که متاسفانه توی مدارس ما تدریس نمیشه و بزرگترین دلیلی هم هست که تو دچار این توهم شدی که توی بهشت داری زندگی می کنی. عزیز دل من، خدا رو شکر که این سیاستمدارایی که به ذهنشون هم خطور نمی کنه مدارس مختلط بشن، امثال شما رو دارن که از امریکا فقط آمار تجاوزش رو می دونید و براتون جالب بوده، نه چیز دیگه ای. خدا رو شکر که امثال شمایی وجود دارن که از این سیاستمدارا پشتیبانی کنن که ما هر روز بیشتر در فقر اطلاعات به سر ببریم. شما یه نگاه به هرکدوم از پارامترهای مربوط به انسانیت که بکنی، ما تقریبا ته جدول هستیم. آمارهایی که توی ایران به صورت رسمی انتشار پیدا میکنه (مثل تورم، مثل قیمت ارز و ...) به چشم می بینیم که جز دروغ نیست، پس دروغ پروری از نهاد جامعه ای بیرون اومده که شما داری از سیاستمداراش حمایت می کنی. لطف کن، به عنوان کسی که داره صفت "استعداد درخشان" رو با خودش یدک می کشه، ادای آدمهایی که نمی فهمن رو در نیار، چون مطمئنم یه ندایی درون همۀ ماها میگه که چقدر سر کاریم...
متاسفانه جامعه ما جوری اداره میشه که تو هیچ موضوع اعتقادی نمیتونن آدما رو قانع کنن به زور میخوان چیزی رو تحمیل کنن خوب مگه با زور میشه؟انقدر به این بحث دختر و پسر حساسیت نشون دادن خوب عادیه که بعضیا هم کنجکاو میشن ببینن چجوریه من خودم این بحثو باسه ایران یکم بیهوده میدونم که مدارس مختلط بشه ولی مخالف هم نیستم انقدر تفکیک جنسیتی کردن که بعد از یه مرحله که آدما خود مختار میشن نمیشه نگهشون داشت و این فساد ها به بار میاد تو مدرسه ما یکی از والدین با بابام سر اینکه معلم آقا نیاد دعوا کرده بود میگفت حق ندارین معلم مرد بیارین بعدش میرفتم کلاس خصوصی دیدم دختر ایشون هم میاد کلاس خصوصی یه مرد آدم تو جامعه این دو رویان رو میبینه حالش بد میشه بنظرم وقت شده که بجای اینکه به زور چیزیو تو جامعه تحمیل کنن دلایل قانع کنده ای باسه حرفاشون نشون بدن

usboy

کاربر حرفه‌ای

خب تو هر شهری یه مدرسه عتیقه هم دختر و هم پسر هستش که هر کار نا مشروعی بگی ازشون برمیاد حالا شما تصصور کن دو مدرسه عتیقه با هم مختلط شن واقعا چی میشه :(

اهای اقایون و خانومایی که میاید این همه حرفای بی اثاث می زنید که باید از بچگی مختلط شن همه اون مدارس عتیقه مهد کودک و پیش دبستانی رو مختلط خوندن ولی حالا ... X_X

خب بازم بحث رو ادامه بدیم اگه می خواید تو مدارس مختلط درس بخونید بفرمایید برید امریکا یا امثالش و از امار تجاوز لذت ببرید و با چشم خودتون ببینید :-\

خدا رو شکر که تو یه کشوری زندگی می کنیم که هیچ سیاست مداری به هیچ وجهی از این اختلاط حمایت نمی کنه [-o<

خدایا شکرت [-o<
آخه عزيزه دلم ايران اصلا سياستمدار داره؟؟؟
خندمون گرفت
ايران روساش يا شيخ هستن يا سرهنگ
البته الان كه روحاني مچكريم و حقوق داره
عزيزم من اگه اينقدر سياستمداران محبوب تو اين كشور رو به گند نكشيده بودن،الان تو امريكا بودم
از خدامه كه تو امريكا باشم
اگه سياستمداراي ما يكم شاخ بودن الان كشور اينطوري نبود
پس بدون شاخ نبودن كه مدارس اينطوريه
پس فردا ميان دانشگاه هم جدا ميكنن
الان كشوره ما مسلمونه با اين وجود اينقدر آمارهاي داغوني داره
كدوم مسلموني حق داره رو صورت به خانوم بي حجاب اسيد بپاشه؟؟؟
بهتره تو چشاي خودش اسيد بپاشه تا نگاه نكنه
بعد تو امريكايي كه شماها ميگين بي دين يك اسيد پاشي نيست
ايرانيا همه موجوداته افسرده اي شدن
افسرده نبودن،افسرده كردنشون
هفته ي ديگه جشن ميانه تابستونه
همه بايد تو خيابان شادي كنن
ولي هيچكي حق نداره
اون علم الهدي كه راهپيمايي حجاب راه ميندازه
من واقعا ميخوام بدونم مدركش چيه؟؟؟
ديپلم هم نداره
تو اتوبوس ميشيني ميان بهت ميگن حالت نشستنت بده
ديگه تا كجاي آدم رو فضولي ميخوان بكنن؟؟؟
من نميگم مدارس بايد مختلط باشه
بايد هر دو نوع باشه
بايد افراد با سليقه خودشون انتخاب بكنن
كه اگر شماها همينقدر تحمل ندارين به خانوم كنارتون بشينه برين تو مدارس عادي

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

آخرین ویرایش:
  • لایک
امتیازات: usboy

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از Bahar_R :
تجربیات سال های سال بشر نشون میده که شما هرچیزی رو بیاید محدود کنید و بگید طرفش نرو تمایل فرد به انجام اون کار بسیار زیادتر میشه . چون علاقه مند میشه که کشف کنه مگه چیه که اینقدر میگن انجام نده . این رو بیشتر میشه تبلیغ دونست .
در مورد آمریکا . دوست عزیز در آمریکا سقط جنین آزاده . :) وقتی سقط جنین آزاده یعنی فرد میره بیمارستان کاملا رسمی و قانونی سقط جنین می کنه و این به عنوان آمار ثبت میشه . اینجا سقط جنین قانونی نیست . بنابراین در خفا و پنهانی انجام میشه . و در نتیجه آمار سقط جنین رو میگن نزدیک صفر مثلا ! چون رسما که سقط جنین ثبت نمیشه .
آمار هروقت با منبع آوردید قابل بحث خواهد بود .

کاملا مخالفم با حرفت . خیلی چیزا هست که ما ازش منع میشیم و به سراغش هم نمیریم .

مثلا مواد مخدر . به نظرت افرادی که اعتیاد دارن به خاطر منع و محدودیت مواد مخدر معتاد شدن ؟ یا عوامل خیلی موثرتری وجود داشته در اعتیادشون .
یا مثلا کمربند ایمنی ! میشه بگی کمربند چطوری تو کشور ما فرهنگسازی شد؟ با منع و مجازات . مگه نه؟
حالا کسی رو میشناسی که چون محدود شده و منع شده از استفاده از کمربند تمایلش بیشتر شده باشه برای استفاده نکردن اون؟

می دونی این تمایل کی ایجاد میشه ؟

وقتی تو چیزی رو محدود کنی و در مقابل ازش تعریف کنی . یعنی تبلیغ چیزی وقتی همه راههای دسترسی به اون بسته اس!
یک مثال میزنم برات : فرض کن یک پرس چلوکباب بذارن جلوت و هی از طعمش تعریف کنن و ... اما بهت اجازه ندن که بخوریش . بله در این صورت "الانسان حریص علی ما منع " تاحدودی درسته!

خیر نمیشه از روابط در سن پایین کلا جلوگیری کرد چون این یک طرح کاملا تخیلیه که در هیچ زمانی و مهیچ جامعه ای محقق نشده و نمیشه .
بنابراین راهی که وجود داره اینه که قبول کنیم که این مسئله وجود داره و سعی کنیم از عواقب بعدی نظیر بزرگ شدن بچه ای در خانواده ای ناهنجار و ناقص ، یا محروم شدن دختران جوان از زندگی نرمال جلوگیری کنیم . به جای اینکه تصور کنیم در بهشت هستیم و هیچ مشکلی وجود نداره .
نمیشه از هیچ چیزی به صورت صددرصدی جلوگیری کرد . اما نمیشه کاهشش داد؟
کاری که در مدارس انگلیس داره انجام میشه مثل اینه که به بچه ای که از والدینش کتک میخوره پپماد بدیم تا دردش تسکین پیدا کنه . ولی ایا این واقعا بهترین راهه؟ قطعا نه ! بهترین راه اینه که مشکل رو ریشه یابی کنیم و ببینیم چرا والدین بچه اون رو کتک میزنن !

بدون شک دختر و پسری که این روابط رو داشتن داستانشون رو برای یک غریبه تعریف نمی کنن . پس این اصلا قابل استناد نیست . اگر هم تحقیق دقیق کردید نتایج تحقیق رو بذارید لطفا .
خیر اصلا قبول ندارم که این موارد خیلی کمه . افرادی که اینطور هستن رو به چشم دیدم و توصیفاتشون از مدرسشون و اتفاقاتی که در اون می افتاده رو هم عینا شنیدم . مدارسی وجود داره که این مسئله به حدی درش رواج داره که برای بچه ها به صورت مسئله ای عادی تلقی میشه .

بین قسمتای بنفش تضادی نمیبینید شما؟

عقده بوسیله ی محدودیت و محرومیت بیش از حد ایجاد میشه . طوری که فرد با توجه به محرومیت تمایل زیادی به کشف حقایق در مورد مسئله پیدا می کنه و بنابراین جذابیت انجام اون کار زیاد میشه .

اتفاقا این مسئله عقده برای من خیلی جالب شد و برای همین رفتم و با یه روانشناس صحبت کردم .و خیلی حرفای جالبی زد ایشون :

به تعداد روانشناسای دنیا نظریات متفاوتی در مورد مدارس تک جنسیتی و مختلط وجود داره ! ( و بعد رسیدیم به اینکه در همه علوم همینطوره و هیچ وقت علما نظریه واحدی نداشتن و اینجاست که نقش دین مشخص میشه )

اما ایا کشورهایی که مدارس مختلط دارن تونستن مشکلات روابط دختر و پسر رو حل کنن ؟ یا در اینجور کشورها این مشکلات شدیدتر شده؟

حتی الان نظریه جدیدی هست که تو چند کشور هم اجرا میشه اینه که حتی روش های اموزشی برای دختر ها و پسرها متفاوته و اساسا اشتباهه که متون درسی که برای پسرها تدریس میشه همونی باشه که برای دخترها .

همین الان هم در انگلستان مدارس ابتدایی در کلاسهای ریاضی و علوم در مقطع دبستان جدا میشن با این استدلال که دخترها در کلاسهای تک جنسیتی حضور فعال تری دارن و در این درسها بازده بهتر!

و درمورد عقده .

اصولا محدودیت چیز بدی نیست اما چیزی که در مورد اون مهمه اینکه منطقی اعمال بشه . و خب قبلا هم توضیح دادم که اتفاقا محدودیت و محرومیت در خیلی از جاها موثر واقع شده .
و اون محدودیتی که باعث ایجاد عقده میشه محرومیت همراه با تبلیغ کاذبه .

اما

روشی که منطقی به نظر میاد اینه که دختر و پسر در محیطهای اموزشی جدا از هم باشن و درکنارش جنس مخالف خودشون رو اون طوری که هست و نه غلو امیز بشناسن .

تاثیر مثبتی که داره اینه که دختر و پسر جنس مخالف رو به عنوان موجودی فضایی و ناشناخته نمی بینن و به تعامل اجتماعی با اون عادت می کنن و در نتیجه با اولین برخورد و تعامل در جامعه ی مختلط براشون مسئله ی عجیبی نیست و رفتار هایی منطقی و نرمال نشون میدن .

میشه بگی مدرسه جای چیه؟
و
میشه بگی ایا در مدارس مختلط این مشکل ( تعامل غلط با هم جنس ) حل شده؟
تو گفتی رفتار افراطی یعنی تجاوز پس رفتار منطقی باید با امار تجاوز بسیار پایین دیده بشه .
ایا واقعا در مدارس مختلط امار تجاوز کمه ( از خیر خیلی خیلی کم می گذریم )

من گفتم رها کنیم ؟ گفتم هر آموزشی جای خودشو داره . این آموزش و ارزش ها باید در خانواده درونی بشه نه بوسیله ی دیوار کشی و روش اشتباه . آموزش رفتار منطقی بوسیله ی رفتار منطقی صورت می گیره نه به صورت رفتار های افراطی و زور . روش منطقی با زور اصلا سازگاری نداره .

دوست دارم تعریف رفتار منطقی و رفتا غیرمنطقی و افراطی در دید شما رو به صورت مفصل بدونم قطعا اینطوری بهتر میتونیم به نتیجه برسیم .

در دید من رفتار منطقی یعنی هر محیطی بیشترین بازده رو در همون حیطه ای که درش تعریف شده داشته باشه .
مثلا مدرسه . از نظر من رفتار منطقی در مدرسه اینه که بازده عمومی مدرسه در حیطه ی علمی و تربیتی بالترین درصد باشه .

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از منتظر؟! :
کاملا مخالفم با حرفت . خیلی چیزا هست که ما ازش منع میشیم و به سراغش هم نمیریم .

مثلا مواد مخدر . به نظرت افرادی که اعتیاد دارن به خاطر منع و محدودیت مواد مخدر معتاد شدن ؟ یا عوامل خیلی موثرتری وجود داشته در اعتیادشون .
یا مثلا کمربند ایمنی ! میشه بگی کمربند چطوری تو کشور ما فرهنگسازی شد؟ با منع و مجازات . مگه نه؟
حالا کسی رو میشناسی که چون محدود شده و منع شده از استفاده از کمربند تمایلش بیشتر شده باشه برای استفاده نکردن اون؟

می دونی این تمایل کی ایجاد میشه ؟

وقتی تو چیزی رو محدود کنی و در مقابل ازش تعریف کنی . یعنی تبلیغ چیزی وقتی همه راههای دسترسی به اون بسته اس!
یک مثال میزنم برات : فرض کن یک پرس چلوکباب بذارن جلوت و هی از طعمش تعریف کنن و ... اما بهت اجازه ندن که بخوریش . بله در این صورت "الانسان حریص علی ما منع " تاحدودی درسته!
مواد مخدر میشه یه چیزی مثل سیگار رو مثال زد . از بچگی به بچه ها میگن سیگار بده نکشید و ... . هیچ کس هم نمیاد بگه سیگار چیز خیلی خوبیه فایده داره مفیده پس کسی هم تبلیغش رو نکرده . چه بسا که در رسانه ها دائم داره مضرات سیگار تکرار میشه . اما بچه وقتی یه سنی بالاتر میره در بعضی موارد میگه من بزرگ شدم و بقیه برام تعیین نمی کنن که چکار کنم و بنابراین چیزی که بهش گفته می شده انجام نده و مانع وجود داشته دقیقا به همین دلیل انجام میده .
این قضیه مثال های دیگش سرعت غیر مجاز هست . خیلی از افراد هستن که افتخار می کنن حتی 10 تا بیشتر از سرعت مجاز برن چون می خوان محدودیت نباشه .
یا بعضی بچه ها که توی خانواده ی متعصب و مذهبی بزرگ میشن وقتی از خانواده خارج میشن هر محدودیتی که داشتن و بهشون گفته شده انجام نده همونا رو انجام میدن . چنین خانواده هایی خیلی وقتا هم هست که بچشون اینترنت ، ماهواره و سایر منابع تبلیغات به اصطلاح کاذب رو در دسترس نداره ولی باز هم رفتار های افراطی متضاد با محدودیت هاش انجام میده .
یا فیلم هایی که گفته میشه زیر یه سنی نبینن برای اون افرادی که نباید ببینن خیلی جذاب تر میشه تا اینکه اگر هیچی نمی گفتن .
به نقل از منتظر؟! :
نمیشه از هیچ چیزی به صورت صددرصدی جلوگیری کرد . اما نمیشه کاهشش داد؟
کاری که در مدارس انگلیس داره انجام میشه مثل اینه که به بچه ای که از والدینش کتک میخوره پپماد بدیم تا دردش تسکین پیدا کنه . ولی ایا این واقعا بهترین راهه؟ قطعا نه ! بهترین راه اینه که مشکل رو ریشه یابی کنیم و ببینیم چرا والدین بچه اون رو کتک میزنن !
چرا میشه با روش درست کاهش داد که دیوارکشی از این دسته روش ها نیست . در مدارس انگلیس اگر میبینن روابط خارج از مدرسه تحت کنترل مدرسه نیست حداقل سعی می کنن از عواقب بعدی برای جامعه جلوگیری کنن .
اینجا چی ؟ دیوار کشیدن تو مدرسه وانمود هم میشه که همه چی آرومه هیچ مشکلی نیست .
الان تخمین زده میشه که بیش از 80٪ از دانش آموزان دبیرستانی رابطه ی دوستی با جنس مخالف (به معنای دوست دختر و دوست پسر ) دارن .(البته من شخصا اصلا نمی گم این بده ولی کسایی که مدارس رو جدا می کنن می گن این نباید باشه و این آمار نشون میده که روش هاشون اصلا جواب نمیده) و میانگین سن فحشا طی 7 سال از 28 سال به زیر 20 سال و حتی 13 سال رسیده . متوجهید که این وضعیت یعنی فاجعه ؟؟؟
13 ساله یعنی اول - دوم راهنمایی ! پس این دیوار کشی اگر قرار بود درست عمل کنه این وضعیت نباید وجود می داشت . نمی دونم شما اسم اینو میذارید کاهش یا نه :-?
منبع صحبتهام : http://www.shafaf.ir/fa/pages/?cid=13863
به نقل از منتظر؟! :
بین قسمتای بنفش تضادی نمیبینید شما؟
نه نمیبینم چون کسایی که من در این مورد بااهاشون صحبت کردم اینارو شنیدم ازشون با من آشنا بودن و نزدیک که اینا رو تعریف کردن . با اون چیزی که در تحقیق شما مد نظر بود خیلی فرق داره که برین تو یه مدرسه ی غریبه از بچه ها سوال کنین .
به نقل از منتظر؟! :
اتفاقا این مسئله عقده برای من خیلی جالب شد و برای همین رفتم و با یه روانشناس صحبت کردم .و خیلی حرفای جالبی زد ایشون :

به تعداد روانشناسای دنیا نظریات متفاوتی در مورد مدارس تک جـنس‍‌‍یتی و مختلط وجود داره ! ( و بعد رسیدیم به اینکه در همه علوم همینطوره و هیچ وقت علما نظریه واحدی نداشتن و اینجاست که نقش دین مشخص میشه )

اما ایا کشورهایی که مدارس مختلط دارن تونستن مشکلات روابط دختر و پسر رو حل کنن ؟ یا در اینجور کشورها این مشکلات شدیدتر شده؟

حتی الان نظریه جدیدی هست که تو چند کشور هم اجرا میشه اینه که حتی روش های اموزشی برای دختر ها و پسرها متفاوته و اساسا اشتباهه که متون درسی که برای پسرها تدریس میشه همونی باشه که برای دخترها .

همین الان هم در انگلستان مدارس ابتدایی در کلاسهای ریاضی و علوم در مقطع دبستان جدا میشن با این استدلال که دخترها در کلاسهای تک جـنس‍‌‍یتی حضور فعال تری دارن و در این درسها بازده بهتر!

و درمورد عقده .

اصولا محدودیت چیز بدی نیست اما چیزی که در مورد اون مهمه اینکه منطقی اعمال بشه . و خب قبلا هم توضیح دادم که اتفاقا محدودیت و محرومیت در خیلی از جاها موثر واقع شده .
و اون محدودیتی که باعث ایجاد عقده میشه محرومیت همراه با تبلیغ کاذبه .

اما

روشی که منطقی به نظر میاد اینه که دختر و پسر در محیطهای اموزشی جدا از هم باشن و درکنارش جنس مخالف خودشون رو اون طوری که هست و نه غلو امیز بشناسن .
در این کشور ها شدیدتر نشده . ضمن اینکه اینجا مشکلی که در مقایسه وجود داره اینه که فقط یه فاکتور مد نظر نیست . مثلا در آمریکا روابط جنسی(خارج از ازدواج) ممکنه بیشتر باشه چون قانون اجازه میده و در فرهنگ جا افتاده که کسی در امور شخصی 2 آدم بالغ دخالت نکنه .
بله نظریات مختلفی در مورد مختلط بودن یا نبودن مدارس هست باید دید نتایج هرکدوم چی بوده و روش اجرای هرکدوم چیه . بحث دین رو هم وسط نکشید چون در بخش جامعه شناسی دین به هیچ وجه دلیل کافی برای درستی یا غلط بودن یه چیز حساب نمیشه .
محدودیت باید در ترازو قرار بگیره فواید و مضراتش تا ببینیم کدوم بیشتره . به شرطی قابل قبوله که فوایدش بیشتر باشن . که در این مورد نیست .
به نقل از منتظر؟! :
میشه بگی مدرسه جای چیه؟
و
میشه بگی ایا در مدارس مختلط این مشکل ( تعامل غلط با هم جنس ) حل شده؟
تو گفتی رفتار افراطی یعنی تجاوز پس رفتار منطقی باید با امار تجاوز بسیار پایین دیده بشه .
ایا واقعا در مدارس مختلط امار تجاوز کمه ( از خیر خیلی خیلی کم می گذریم )
مدرسه جایی هست که فرد ساعت های نسبتا زیادی از روزش رو در اون صرف می کنه و قرار هست مهارت هایی که برای زندگی نیاز داره کسب کنه چه درسی و چه رفتاری .
تعامل غلط با هم جنس بسیار کمتره شما منطقی هم نگاه کنید وقتی کسی میتونه با جنس مخالفش باشه دلیلی نداره به همجنس رو بیاره . اگر نیاز فرد به حدیه که یا بوسیله ی همجنس یا جنس مخالف اون رو برطرف خواهد کرد شاید اگر با جنس مخالف این اتفاق بیافته حداقل بهتر باشه . ضمن اینکه این برطرف شدن با جنس مخالف میتونه کنترل شده باشه طوری که ضرر کمتری داشته باشه ولی تعامل اشتباه با همجنس امکان نداره بی ضرر باشه و قطعا فرد دچار مشکل زیادی میشه بخاطرش .
در مدارس مختلط تجاوز اصولا نیست داخل مدرسه اگر منظورتونه . اگر چنین اتفاقی بیافته هم مثل خارج از مدرسه قانون و مدرسه با فرد خاطی برخورد می کنن همونطور که اینجا اگر روابط نادرست بین دو همجنس وجود داشته باشه مدرسه و قانون با این فرد برخورد می کنن .
به نقل از منتظر؟! :
دوست دارم تعریف رفتار منطقی و رفتا غیرمنطقی و افراطی در دید شما رو به صورت مفصل بدونم قطعا اینطوری بهتر میتونیم به نتیجه برسیم .

در دید من رفتار منطقی یعنی هر محیطی بیشترین بازده رو در همون حیطه ای که درش تعریف شده داشته باشه .
مثلا مدرسه . از نظر من رفتار منطقی در مدرسه اینه که بازده عمومی مدرسه در حیطه ی علمی و تربیتی بالترین درصد باشه .
رفتار منطقی به نظر من رفتاریه که از همه ی جوانب کمترین ضرر رو برسونه و افراطی اینه که یکی از جوانب در نظر گرفته بشه و روش تاکید بشه و سایر جوانب مشکلات جدی داشته باشن ولی وانمود بشه که ما داریم به قسمت مهم ماجرا اهمیت میدیم .

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

اگر مدارس راهنمایی مختلط باشه تمام دانش اموزان دختر اون مدارس تو سن 13 14 15 سال باردار میشن همینطور که الا ن تو مدارس امریکا قرص ضد بارداری داده میشه به نظر شما این یک معضل نیست و اگه حجاب رعایت بشه حل نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟ :لایک :D

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

آقای محترم کی اصلا حرف حجاب زد لطفا بحث تاپیک رو منحرف نکنید . مختلط شدن مدارس چه ربطی به حجاب داره !

بالا