• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

دوست عزیز کسی نگفت بیایم یه دفعه وسط راهنمایی مدارس رو مختلط کنیم! بلکه از اول ابتدایی شروع کنیم تا فرهنگ سازی بشه... این بحث ترویج دادن قرص های ضدبارداری هم یه بار پیش اومده بود که اگه شما پستای قبلی رو بخونید خانم bahar_r کاملا توضیح داده که چرا این دلیل نقض میشه... در ضمن بحث چه ربطی به حجاب داره؟!

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

اگر مدارس راهنمایی مختلط باشه تمام دانش اموزان دختر اون مدارس تو سن 13 14 15 سال باردار میشن همینطور که الا ن تو مدارس امریکا قرص ضد بارداری داده میشه به نظر شما این یک معضل نیست و اگه حجاب رعایت بشه حل نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟ :لایک :D

:)) :))
شما همون پستی که داخل تاپیک بی حجابی نوجوانان دادین رو عینا همین جا کپی کردین مث این که!
اولا که بحث حجاب این جا مطرح نیست.
دوما مگه انسان،یه حیوون بی ارادس که نتونه جلوی خودشو بگیره!
حالا این که توی فرهنگمون خیلی مشکلات وجود داره درست،ولی به جای این نوع تفکر باید سعی کنیم با فرهنگ سازی درست جلوی این جو گیری ها و بی جنبگی های بی مورد رو بگیریم.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من موافقم که هر دو نوع وجود داشته باشن(البته خودم تک جنسیتی رو ترجیح میدم).
ولی خیلی زمان میخواد! خیلی! من تو شهر کوچیکی زندگی می کنم.یه روز نمیشه دوستام نرن جلو مدرسه دخترونه تیکه نندازن و انگشت نکنن و ... ! حالا شهرای بزرگ بماند :|
به نظرم حداقل بیست سال بگذره که تقریبا عادی شه(این کلاسای زبان و نقاشی و ... مختلطن عمدتا) بعد بعضی مدارس مختلط شن.
در ضمن فکر نکنم زیاد به جنبه ربطی داشته باشه .من یه مدت پیش یه چیزی تو ویکی پدیا خوندم در مورد آمار بالای سکس نوجوانان تو آمریکا.الان گشتم پیدا نکردم.اگه کسی پیدا کرد بذاره.اول صفحه هم عکس کیسینگ یه دختر و پسر بود(پدر راهنمای ایران :|)

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
من فقط ی چیز بگم، چرا این همه آمار ( که بعضا آمار هم نیست صرفا گزاره های من درآوردیه ) از تجاوز تو مدارس آمریکا میدین ؟ مگه مدارس آمریکا فقط مختلطه ؟

بعد الان مگه تو دانشگاه ها تجاوز صورت میگیره تو ایران ؟ بچه ها بعد 12 سوال جدا درس خوندن وقتی وارد دانشگاه میشن فوقش ترم اول و دوم خیلی جوگیر باشن. بعدش اکیپای دختر و پسر راحت تو دانشگاه میرن و میان و با هم میرن سر کلاس و ... .

ی صحبت دیگه هم ک میشه اینه ک اگ مدارس مختلط شه آمار روابط جنسی میره بالا ( روابط جنسی نه تجاوز، چون به شدت فرق دارن) و من نمیفهمم مشکل این قضیه کجاست. مگه افزایش روابط جنسی بده ؟ اگ این روابط تبدیل به روابط پر خطر و تجاوز نشه ( که راه کار هایی داره مثل افزایش آگاهی بچه ها و گسترش لوازم پیشگیرنده) به نظرم بی معنیه ک اونو بد بدونیم

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
اگه هیچ کدوم از جنبه های دیگه رو در نظر نگیریم،

توهین به هیچ کدوم از شما ها نباشه ها،
بعضیای دیگه هستن که با بی جنبه بازی خودشون ** شو در میارن:-w

همین کافیه که نشه

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اتفاقا این خیلی خوبه که مختلط نیست! چون اگه مختلط باشه نه دیگه پسرا میتونن از سر و کول همدیگه بالا برن و نه دخترا میتونن هی مقنعه همدیگرو بکشنو هی جیغ بزنن: ) یه جورایی دیگه نمیشه اون شیطنتای نوجوونیو انجام داد!

فاطیما

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Esf
سال فارغ التحصیلی
99
اتفاقا این خیلی خوبه که مختلط نیست! چون اگه مختلط باشه نه دیگه پسرا میتونن از سر و کول همدیگه بالا برن و نه دخترا میتونن هی مقنعه همدیگرو بکشنو هی جیغ بزنن: ) یه جورایی دیگه نمیشه اون شیطنتای نوجوونیو انجام داد!
فکر نکنم یه همچین اتفاقی بیفته،چون در کنار همدیگه بودن براشون عادی میشه و حرکات و رفتاراشون هم همینطور
به نظرم مختلط بودن اون قدرا هم خوب نیست!....توی سنی که کشش داری نسبت به جنس مخالفت اگه تو مدرسه مختلط درس بخونی،کلا به درد نمیخوره اون درس خوندن به نظرم!
و مدام به این فکر میکنی که چطوری رفتار کنی و چیکار کنی که نظر جنس مخالفت رو جلب کنی!

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
هركس طبق معيار ها و عقايد و اولويت هاي خودش زندگي مي كنه
اينكه بگيم مدرسه مختلط نبايد باشه چون حواس رو از درس پرت ميكنه قابل قبول نيست چون ممكنه كه نفر اول شدن و به قله هاي علمي رسيدن(!) هدف هركسي نباشه و در عوض روابط انساني براش مهمتر باشه.
و از طرفي طبق تجارب قبلي افراد خيلي بزرگتري از همين مدارس مختلط در كشور هاي ديگر بيرون مي آيند (و آمده اند) نسبت به مدارس پر تمركز ايران(!) و علاوه بر اون بعد از خروج از مدرسه دچار مشكلات اساسي در ارتباط با جنس مخالف نيستند.

نظرم اينه كه بايد هم مدارس مختلط باشه و هم جدا تا هم كسايي كه عقايدشون باعث ميشه نخواهند به مدرسه مختلط نروند راحت باشند و هم بقيه.

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
به نظر من میشه رفتار با جنس مخالف و روحیات اونا رو به جای تجربه کردن آموزش داد.
بیرون مدرسه هم شما با جنس مخالف تعامل داری
آزمون و خطا هم نداره
فقط باید خوب آموزش داده باشه و معلمش توجیه باشه
چرند نگه :-"

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
یک کلام
نمیشه

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
با ذکر دلیل لطفا

آخرین ویرایش:

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
به نظر من میشه رفتار با جنس مخالف و روحیات اونا رو به جای تجربه کردن آموزش داد.
بیرون مدرسه هم شما با جنس مخالف تعامل داری
آزمون و خطا هم نداره
فقط باید خوب آموزش داده باشه و معلمش توجیه باشه
چرند نگه :-"
فكر نمي كنم بشه مثل فيزيك ياد داد. شما زبان خارجي رو در نظر بگيريد، درسته كه آموزش داده ميشه ولي اكثر فارغ التحصيل ها در حد آدرس پرسيدن هم نمي تونند انجام بدن در يك موقعيت واقعي (ديدم كه ميگم!) چه برسه به مسئله اي كه كاملا مربوطه به روابط انساني و پيشنهاد اينكه روابط انساني رو بدون روابط انساني آموزش بديم مثل آموزش رياضي بدون جبر است. علاوه بر اين خود اون ايجاد عادت و راحتي كنار جنس مخالف هم اهميت داره.

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
با ذکر دلیل لطفا
اینجا ایرانه و ما ایرانی
دختره ب پسره ی لبخند بزنه غیرتی میشه روش
پسره ب دختره ی لبخند بزنه دختره فک میکنه ی خبریه
معلم بین مذکر و مونث فرق میزاره.چیزی ک تو دانشگاها خیلی واضحه
و ماشالا هزارماشالا چش نخوریم ایشالا خیلی مردم کشورمون با جنبه تشریف دارن ک باید تو تایم های استراحت بین کلاس ی مرکز ارشاد اسلامی بزارن و خیلی مشکلات دیگه
و اینکه هنوز توی کشور ما دختر و پسر نوجوون بلوغ فکری شون کامل نشده وبخصوص پسرا بلوغ رو تو چیزای دیگه میبینن و متاسفانه بجای اینکه بحث درسی وارد کلاس بشه چیزای دیگه ای میاد وسط.تو ژاپن دارن مترو هارو جدا میکنن.غرب دانش اموزای خوبی نداره چون دخترای دبیرستان دنبال قرص ضد بارداری هستن و پسرا دنبال دخترا و واس همین مجبور میشن از کشور های دیگه دانشجو و محقق وارد کنن و بنظرم جدا باشه خیلی بهتره.برای مثال من ی خواهر دارم
دلم نمیخاد تو محیطی باشه ک کلی گرگ توش وجود داره.من ب خواهر خودم اعتماد دارم ولی ب پسر مردم هرگز.چون خودم تو جمع پسرا تحصیل کردم و میدونم چ خبره.
بنظرم تا وقتی ک پسر و دختر ب بلوغ کامل فکری نرسیدن نباید کنار هم تحصیل کنن.البته اینایی ک گفتم ی چیز کلی هستش وگرنه خیلیا هستن ک میتونن بجای توجه ب جنس مخالف سر کلاس ب درس توجه کنن

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بهترین کار اینه از هر دو مدرسه وجود داشته باشه.کسی که فقط هدفش درس و اینا باشه بره تک جنسیتی که تمرکزش فقط رو درس باشه.کسی هم که درس هدف اصلیش نیست اگه با عقایدش مشکلی نداره بره دو جنسیتی.ولی هر دو نوعش هم دولتی داشته باشه هم غیر دولتی!
ولی نمیشه گفت اگه مدرسه مختلط نباشه مشکل روابط اجتماعی پیش میاد.تو چند ماه کاملا عادی میشه! دانشگاه ها مثال خیلی خوبی واسش هستن.
ولی به شخصه تک جنسیتی رو ترجیح میدم.مثلا تو مدرسه مختلط نمیشه با مشت بکوبی از حساس آباد دوستت :| #شوخی

اینجا ایرانه و ما ایرانی
دختره ب پسره ی لبخند بزنه غیرتی میشه روش
پسره ب دختره ی لبخند بزنه دختره فک میکنه ی خبریه
معلم بین مذکر و مونث فرق میزاره.چیزی ک تو دانشگاها خیلی واضحه
و ماشالا هزارماشالا چش نخوریم ایشالا خیلی مردم کشورمون با جنبه تشریف دارن ک باید تو تایم های استراحت بین کلاس ی مرکز ارشاد اسلامی بزارن و خیلی مشکلات دیگه
و اینکه هنوز توی کشور ما دختر و پسر نوجوون بلوغ فکری شون کامل نشده وبخصوص پسرا بلوغ رو تو چیزای دیگه میبینن و متاسفانه بجای اینکه بحث درسی وارد کلاس بشه چیزای دیگه ای میاد وسط.تو ژاپن دارن مترو هارو جدا میکنن.غرب دانش اموزای خوبی نداره چون دخترای دبیرستان دنبال قرص ضد بارداری هستن و پسرا دنبال دخترا و واس همین مجبور میشن از کشور های دیگه دانشجو و محقق وارد کنن و بنظرم جدا باشه خیلی بهتره.برای مثال من ی خواهر دارم
دلم نمیخاد تو محیطی باشه ک کلی گرگ توش وجود داره.من ب خواهر خودم اعتماد دارم ولی ب پسر مردم هرگز.چون خودم تو جمع پسرا تحصیل کردم و میدونم چ خبره.
بنظرم تا وقتی ک پسر و دختر ب بلوغ کامل فکری نرسیدن نباید کنار هم تحصیل کنن.البته اینایی ک گفتم ی چیز کلی هستش وگرنه خیلیا هستن ک میتونن بجای توجه ب جنس مخالف سر کلاس ب درس توجه کنن
داداش میشه پیام های آسمان هشتم رو توضیح ندی؟ =))

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
داداش میشه پیام های آسمان هشتم رو توضیح ندی؟ =))
1.داداش من.بحث من توجه نشدن ب درس هستش ن معارف.
2.اون هشتمو ا کجات اوردی؟
3.اگ من ی دانش آموز سال هشتم بودم مورد تمسخر قرار میگردم اونوقت تو به ی دختر سرکلاس بینی تیکه نمیندازی؟

و اینکه خیلی عالیه ک کتابای سال هشتمتو خوب حفظ کردی=))

لطفا اول ب خودتون ی نگاه بندازین بعد نظر بدین. ممنون میشیم

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اول اینکه فکر می کنم پست پشت سر هم ممنوعه :| دوما من حرفم اینه که عمدتا کتابای درسی خیلی یه طرفه حرف میزنن و نمیشه به آمارشون اعتماد کرد!
خب عجیبه که یادم باشه؟ من الان یادمه کلاس دوم ریشه افشان و راست بود عجیبه؟

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
اول اینکه فکر می کنم پست پشت سر هم ممنوعه :| دوما من حرفم اینه که عمدتا کتابای درسی خیلی یه طرفه حرف میزنن و نمیشه به آمارشون اعتماد کرد!
خب عجیبه که یادم باشه؟ من الان یادمه کلاس دوم ریشه افشان و راست بود عجیبه؟
دوست عزیز.من ب آمار کتاب های درسی نگاه نکردم.فیلم امریکن پای رو نکاه کن و نتیجه بگیر.موفق باشی.اطلاع نداشتم پست پشت سر هم مورد داره شرمنده دوستانh-:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
دوست عزیز.من ب آمار کتاب های درسی نگاه نکردم.فیلم امریکن پای رو نکاه کن و نتیجه بگیر.موفق باشی.اطلاع نداشتم پست پشت سر هم مورد داره شرمنده دوستانh-:
امریکن پای یه سکس کمدیه :| در ضمن بهتره بحثو ادامه ندیم چون تاپیک داره منحرف میشه.
پ.ن: امریکن پای احساس نمی کنی یه کم زوده واست؟

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
امریکن پای یه سکس کمدیه :| در ضمن بهتره بحثو ادامه ندیم چون تاپیک داره منحرف میشه.
پ.ن: امریکن پای احساس نمی کنی یه کم زوده واست؟
پ.ن:تو الان فک کردی دانش آموزه ساله هشتمم ؟خداصبر بدع

راستی منظورم نمیگیره بود.اشتباه شد

بالا