• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آرتمیس فاول

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
پاسخ : آرتمیس فاول

به نقل از merinaz :
در این مورد نظرامون یکسانه همینطور به نظرم آرتمیس یه ذره تو فکر کردن تنبله و تا گیر نیفته به مغزش فشار نمی آره(بعضی وقتا)
اپال خیلی جاها تو نقشه هاش بدشانسی میاره و هینم باعث میشه با مشکل مواجه بشه...
بهتره بگیم آرتمیس خوش شانسی میاره!
الته بعضی وقتا نقشه های اپال با تو جه به دستیاراش !!! خیلی توقعش بالاست!

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من میخوام بخونم کدوم نشر بهتره؟چون یه مدلش در قطع کوچیکه یه نشرشم کتابای بزرگه کدوم بهتره؟

merinaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران

به نقل از King Dain II :
من میخوام بخونم کدوم نشر بهتره؟چون یه مدلش در قطع کوچیکه یه نشرشم کتابای بزرگه کدوم بهتره؟
هیچ فرقی با هم ندارن تنها فرقشون اندازه و تعداد صفحه هاشونه

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

یعنی چی؟ترجمشون فرق نداره؟

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از King Dain II :
نشر افق

merinaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران

به نقل از King Dain II :
یعنی چی؟ترجمشون فرق نداره؟
تا اونجایی که من میدونم فقط نشر افق این کتابو منتشر کرده ناشر دیگه ایم مگه هست که منتشرش کرده باشه؟؟؟؟

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

اولن که شما گفتی فرق نداره پس چیجوری میگی یکیه؟!در ثانی من خودم دوتا دیدم البته ممکنه بزرگاش مال افق باشه و چنتاشو با هم گذاشت باشه.

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از King Dain II :
اولن که شما گفتی فرق نداره پس چیجوری میگی یکیه؟!در ثانی من خودم دوتا دیدم البته ممکنه بزرگاش مال افق باشه و چنتاشو با هم گذاشت باشه.
بذار تا برات توضیح بدم.
فقط انتشارات افق این کتابو تو ایران چاپ میکنه!
اویل این کتاب را در یک قطع بزگ چاپ میکرد.
بعد 2سال اومد قطعشو تغییر داد.
ولی محتوای کتابا یکیه.

merinaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران

خب دیگه افق دو مدل منتشر کرده یکی جدیداشه یکی قدیمیا که مثل کتابای دیگشه با همم هیچ فرقی ندارن جفتشون یکیه....من فکر کردم یه ناشر دیگه منتشرش کرده....

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

یه خبر عالی برای آرتمیس فاولی ها!:
سایت دارن شان شروع کرده به گذاشتن رمان گرافیکی آرتمیس فاول! >:D< >:D<( انگار مد شده :)) :)))

فصل اول

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

<D= <D= <D= <D=
اینم فصل دوم!

فصل دوم

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

باید بگم که سایت دارن شان فیاتر شد و دیگه فک نکنم ادامه ی این مجموعه کتاب بیاد :(

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

ترجمه‌ي «آرتميس فاول» به جلد هفتم رسيد !
اين وسط يكی مشكل روانی دارد!

هميشه آدم‌هاي مثبتي كه كارهاي خوبي انجام مي‌دهند قهرمان داستان‌ها هستند؛ اما اين بار ما با يك نابغه‌ي تبهكار روبه‌رو هستيم: «آرتميس فاول» كه تقريباً هميشه در جنگ و جدال است و البته از هوش و ذكاوت زيادي هم بهره‌مند است. گرچه بعضي‌ها فكر مي‌كنند او يك رواني است! به بهانه‌ي ترجمه‌ي جلد هفتم مجموعه‌ي «آرتميس فاول» توسط «شيدا رنجبر» به سراغ اين شخصيت رفته‌ايم.

به گزارش ايبنا نوجوان اگر شما هم از خوانندگان مجموعه‌ي «آرتميس فاوْل» باشيد، مي‌دانيد كه در اين مجموعه ديگر قهرمان داستان، يك نوجوان مثبت و سراپا خوبي نيست. آرتميس فاولِ 12 ساله، كمي خرده شيشه دارد، تقريباً هميشه در حال جنگ و جدال است و البته اين‌ها هيچ‌كدام دست خودش نيست! همه چيز تقصير هوش و ذكاوت بيش از حد آرتميس است.
او به‌راحتي تست‌هاي روان‌كاوي را فريب مي‌دهد و با هوش‌ترين پزشكان را ديوانه مي‌كند و گيج و منگ به تيمارستان‌هاي خودشان مي‌فرستد! با اين همه هيچ‌كس نمي‌داند كه چرا اين نوجوان باهوش، نبوغ خود را صرف كارهاي جنايتكارانه مي‌كند. البته بعضي‌ها مي‌گويند به اين دليل است كه خانواده‌ي او نسل اندر نسل تبهكار بوده‌اند، بعضي‌ها گمان مي‌كنند اين پسر يك مشكل رواني دارد!
«آرتميس فاول»، يك نوجوان 12 ساله‌ي ايرلندي است كه شخصيتش براي نخستين بار در سال 2001 توسط نويسنده‌اي به نام «اُ اين كالفر» خلق شد. «آرتميس» در خانواده‌اي اشرافي به دنيا آمده است؛ اما وقتي در كودكي پدر قاچاقچي خود را از دست مي‌دهد، ثروت‌شان به شدت كم مي‌شود. آرتميس براي اين‌كه دوباره ثروت را به خانواده برگرداند به عجيب‌ترين كار دنيا دست مي‌زند. او با گروگان گرفتن یک افسر پلیس پری‌ها، یک تُن طلا از پری‌ها می‌خواهد. جن‌ها از ترس انسان‌ها در این کتاب در قعر زمین زندگی می‌کنند و فقط برای تقویت قوای جادویی‌شان به زمین می‌آیند. تنها جايی که آن‌ها می‌توانند جادوی‌شان را تقویت کنند پارک «دیزنی لند» است، جایی که جن‌ها و پری‌های مصنوعی زیاد است. البته این گروگان‌گیری او امکان دارد تمام دنیا را درگیر جنگ كند.

از مجموعه‌ي «آرتميس فاول» كه تا به حال 7 جلد از آن توسط «اُ اين كالفر» تاليف و منتشر شده، تا سال 2008 ميلادي، 18 ميليون نسخه فروش رفته است و توانسته برنده‌ي 5 جايزه‌ي بين‌المللي نيز باشد.

«آرتميس فاول و گروگان‌گيري»، «آرتميس فاول و ماجراي شمال»، «آرتميس فاول و رمز ابدي»، «آرتميس فاول و انتقام اُپال»، «آرتميس فاول و مهاجران گم‌شده»، «آرتميس فاول و معماي زمان»، و «آرتميس فاول و عقده‌ي آتلانتيس» عناوين اين مجموعه هستند.
اين مجموعه در ايران نيز توسط «شيدا رنجبر» ترجمه شده‌ و انتشارات «افق» آن را راهي بازار كرده ‌است.

اين مترجم كه مدتي پيش ترجمه‌ي جلد هفتم اين مجموعه را به پايان رساند به ايبنا نوجوان گفت: «نام اين عنون از مجموعه، «عقده‌ي آتلانتيس» است و با توجه به اسمش مشخص است كه اين وسط يكي مشكل رواني دارد!»

او در ادامه گفت: «نويسنده‌ي كتاب اعلام كرده كه اين آخرين عنوان از مجموعه‌ي آرتميس فاول خواهد بود و معمولاً هم مجموعه‌ها را به صورت 7 گانه منتشر مي‌كنند؛ اما چه اين كتاب آخرين عنوان باشد، چه نباشد، به نظر من پايان فوق‌العاده خوبي دارد و خيلي ماهرانه نشان مي‌دهد كه اين‌نوع طرز زندگي كه آرتميس در پيش گرفته بود چه عواقبي دارد. من به عنوان يك خواننده و مترجم خيلي از پايان آن لذت بردم و به بچه‌ها هم پيشنهاد مي‌كنم حتماً آن را بخوانند.»

اين مترجم هم‌چنين از ساخته شدن يكي فيلم از اين مجموعه هم خبر داد و گفت: «من قسمتي از تبليغات اين فيلم را ديده‌ام و به نظرم بسيار خوب ساخته شده است.»

و اما درباره‌ي نويسنده‌ي مجموعه، «اُ اين كالفر» هم بد نيست بدانيد كه سال 1965 در شهر وکسفرد واقع در شمال شرقی ایرلند متولد شد. پدرش هنرمند و تاریخ‌دان و مادرش نيز معلم بود.

«اُ اين» نخستين بار در دوره‌ي ابتدايي به نوشتن داستان علاقه‌مند شد و با الهام گرفتن از درس تاريخ، داستان‌هاي هیجان‌انگیزی درباره‌ی وایکینگ‌ها نوشت.
او بعد از تحصيل در دانشگاه و پيش از آن‌كه به‌طور حرفه‌اي به نويسندگي روي بياورد، سال‌ها در عربستان سعودی، تونس، ایتالیا و ایرلند به معلمي پرداخت.

نخستين كتاب اين نويسنده، «بني و عمر» (Benny and Omar) بود كه آن را در سال 1998 و بر اساس تجربه‌هايش در تونس نوشت. اين كتاب به چندين زبان گوناگون ترجمه و منتشر شده و به فهرست كتاب‌هاي دفتر بين‌المللي كتاب‌هاي نوجوانان نيز راه پيدا كرده است. او بعد از «بني و عمر»، كتاب‌هاي ديگري نيز براي كوودكان و نوجوانان نوشت اما بزرگ‌ترين موفقيتش را با نگارش مجموعه‌ي «آرتميس فاول» به دست آورد كه يكي از پرفروش ترين كتاب‌هاي كودك و نوجوان شد.

«كالفر» بعد از انتشار اين كتاب، معلمي را رها كرده و تمام وقت به نوشتن مشغول شده است.

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

سلام دوست عزیز ،
اگر من اشتباه متوجه نشده باشم ، شما گفتید کتاب 7 بازار الان توسط نشر افق روانه ی بازار شده است اما وقتی من رفتم به سایت نشر افق ، آرتمیس فاول را جزو آخرین کتاب هاش ندیدم ... خب می تونید لینک منبعتون که گفته کتاب 7 الان تو بازاره بگذارید؟
از اطلاع رسانی تان متشکرم .

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

من گفتم که این کار ترجمه شده ولی هنوز چاپ نشده و در دسته چاپه
لینک خبر هم اینه
http://www.fantasyfans.org/modules/news/article.php?storyid=676

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

دوستان ...!
کسی خبر از ترجمه ی جلد 7 (آرتمیس فاول و جدال آتلانتیس ) نداره ....؟
این کتاب تابستون روانه ی بازار شده اما هنوز ....!! ~X( ~X(

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از arman.a :
دوستان ...!
کسی خبر از ترجمه ی جلد 7 (آرتمیس فاول و جدال آتلانتیس ) نداره ....؟
این کتاب تابستون روانه ی بازار شده اما هنوز ....!! ~X( ~X(
طبیعیه که یه ذره کار طول میکشه !
فکر کنم نشر افق به نمایشگاه امسال برسوندش و روش سرمایه گزاری بکنه ! (;

giti

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
در حال خوندن فعلا :) !!!!

خوب من الان 2 یا 3 ماهی هست که ازش خبر ندارم و راستش اینه که نمایشگاه کتاب که رفتم دیگه افق نرفتم چون واقعا جون نداشتم برم.
دوستان اگر کسی خبر دار شد که کتابش تو بازار اومده حتما خبر بده.
خوب در مورد خود مجموعه هم باید بگم که تا الان یکمی زیاد به خوبی و خوشی پیش رفته.
و این که امیدوار می باشیم که دیگه هفتمیش این قدر خوب و خوش نباشه.
و البته باید بگم تا حالا بعضی شخصیتا اومدن تو داستان و همین طوری ول شدن. مثل مینروا.
تا ببینیم که هفتمیش چی می شه.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

ترجمه خانوم رنجبر خیلی خوبه ها! (اینگیلیسیش رو بخونین میفهمین تازه!)

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

خب، این 7 ـش رو خوندم، میشه گفت خیلی کلیشه ای بود، یعنی ، چیز جدیدی واسه گفتن نداشت! داستانش روند داستان های قبلی رو طی کرد.چیز هیجان انگیز دیگه ای نداشت ..!
شخصیت ها بازم همون قبلی ـها ! در کل شخصا" ازش خوشم نیومد! اگه جلد 8 ـی در کار باشه و کالفر بخواد همین طوری ادامش بده، رسما" باید جزو کتاب های کودک قرارش بدن، نه نوجوان!

بالا