• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مقایسه سمپادیا با سمپادسیتی

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک
پاسخ : مقایسه سمپادیا با سمپادسیتی

و جواب legend: وقتى من وارد سيتى شدم زمان شلوغيش و من هيچكسو نميشناختم همون چن روز اول كلى دوست پيدا كردم كه همشونم از كاربراى فعال سيتى بودن ولى الآن چن وقته سمپاديا عضوم و هنوزم به نظرم جو سمپاديا خيلى خشكه! پس==> جو سيتى كلا" بهتره!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از fa.z :
و جواب legend: وقتى من وارد سيتى شدم زمان شلوغيش و من هيچكسو نميشناختم همون چن روز اول كلى دوست پيدا كردم كه همشونم از كاربراى فعال سيتى بودن ولى الآن چن وقته سمپاديا عضوم و هنوزم به نظرم جو سمپاديا خيلى خشكه! پس==> جو سيتى كلا" بهتره!
باز هم اشتباه!

خوب معلومه چون جو سمپادیا خیلی بزرگتر طبیعتا سختر است! (;

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

legend:من پارسال سمپاديا نبودم و وقتى رفتم سيتى گفتم واى چقد بزرگ! و الان شلوغى سمپاديا رو مث اون موقع سيتى ميبينم! شايد اشتباه از من و حافظه ى منه!

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

کلا بحث جالبیه.
من می‌گم بیان درباره‌ی جو بجث نکنیم. چون کسی قانع نمی‌شه. اگه از بیرون به بحث نیگاه کنید، کاملا می‌بینید که داره سر این که آبی خوشگل‌تره یا قرمز بحث می‌شه.
درباره‌ی چیزای دیگه به جز جو صحبت کنیم فک می‌کنم نتیجه‌ی بهتری داره :D

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

ببینید یک واقعیتی هست اونم اینه که معمولا هر کسی ، توی محیطی که رشد کنه ناخودآگاه شبیه اون محیط میشه . به عبارتی رفتار هاش مطابق با رفتار اعضای اون گروه میشه و ارزش هاش مطابق با ارزش های اون گروه تعریف میشه . این با تعصب فرق داره ، یک جورایی رفتار ها و ارزش های اون گروه برای ما کاملا درونی شده . بعد بعضا این قضیه همراه با دفاع از اون ارزش ها و علاقه به اون گروهه . اکثر اعضای این سایت ها هم توی سنین ِ نوجوانین . توی این سن ها هم شخصیت آدم کاملا شکل میگیره و میشه گفت محیطی که توش هستن توی شخصیت اون ادما هم تاثیر میزاره . یکی مدت ها توی سمپاد سیتی بوده و الآن رفتار ها و ارزش هاش شبیه آدمای اون گروهه . شاید اگر منم از اول می رفتم سمپاد سیتی ( البته به دلیلی که گفتم ، نتونستم هیچ وقت امتحانش کنم :D ) ارزش های سمپاد سیتی ، علاقه بش و دفاع از سیاست سیستم مدیریت اون توی منم به وجود میومد . برای همین یک سری بحثا اینجا بدون نتیجه خواهد بود . مثل بحثایی که راجع به مدارس میشه . مثلا میگن حلی بهتره یا فرزانگان ؟ یک سری آدم رشد کرده و وابسته به دو تا محیط مختلف رو میندازن به جون هم :D
البته این دلیل نمیشه مقایسه رو کنار بذاریم . اما در کل مقایسه یکسری نویز هایی داره

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

صرفن جهت بررسی قسمت های مربوط به شیمی رفتم سمپاد سیتی.
در کل میتونم بگم:فوق افتضاح! :|
اصلن تاپیک های المپیاد شیمی این جا با اونجا قابل مقایسه نیست.
اینجا سوالات واقعن پیشرفته و سطح بالا تو المپیاد مطرح میشه
مشاوره های عالی
پر از نکته های توپ واقعن.
اونجا ینی هیچی.یک تاپیک درست برا حل مسئله نبود.
ما اینجا دو سه تا تاپیک قوی و فعال حل مسئله داریم
یک تاپیک درست حسابی برای بحث در مورد کتاب های المپیاد نداشتن حتّی! :|

شیمی هم که...! :|
واقعن چرت.
اسپمستان محض!!!

هیچی نداشت هیچی...! :|
از لحاظ علمی خیلی پایین هست
مخصوصن المپیادش.. :|

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

درمورد المپياد بگم كه دوستاني كه تو سيتي هستن به جز چند نفر محدود اصلا المپيادي و اينا نيستن
يعني اصلا طرفش نمي رن و خيلي ها راهنمايي هستن بيشترين ادماي سيتي سوم راهنمايي هستن + سوم دبيرستان !
اين كه كسي در مورد المپياد شيمي اطلاعي نداره هم دليلش اينه
در مورد جو هم هركسي به يه چيزي عادت مي كنه
درمورد استعفاي مديران هم بگم كه سيتي صرفا يه سايت نيس دوستاني كه در جريان نيستن يه سري چيزا رو بدونن خيلي خوبه
سيتي زير نظر يه موسسه دانش اموزي به نام افق علم فعاليت مي كنه كه موسسه ي بزرگي هم هست !
مديراش اساسنامش و حتي قالب و همه چيش برا همون موسسه هس و چون يه سري دانش اموز اين كارو مي كنن منبع درامدي هم كه ندارن !
نمي تونن مديريتش رو واگذار كنن چون مدير هم خودش انتخاب مي شه ! يعني اصولا اختيار زيادي نداره ...
اين موسسه هم براي اين سايت زحمت زيادي كشيده همين جوري نمي دتش به يه كس ديگه كه ...
البته قائم مقام سيتي از عضواي موسسه نيس ???

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

بحثا توي سيتي اصلا خوب مديريت نميشه .. كاربرا براي خودشون الكي شاخه ميزنن و از موضوع اصلي بحث منحرف ميشن . من اينو توي اكثر تاپيكاي سيتي ديدم .
همينطور هيچ نظارتي هم روي ارسال ها نيست . هركي توي هر بحثي هرچي به ذهنش رسيد بلافاصله مي گه و هر تاپيكي پر اسپمه! به نوعي سيتي هيچوقت به كاربراش ياد نمي ده كه چه حرفي ارزش بيان كردن داره! همينطور كه هر موضوعي ارزش زدن تاپيك رو نداره! وقتي ميگم مديريت نمي شه به خاطر اينه! مثلا اينكه" يه نفر داره چي گوش ميده" فك نمي كنم چندان قشنگ و جذاب باشه كه بخواد براش تاپيكي زده شه! در حالي كه همچين موضوعاتي توي سيتي زيادن ..
سيتي براي من جالب و قابل تحمل نبود .. فك مي كنم چون كه من اول توي سمپاديا عضو شدم و توي خيلي از مسائل تحت تاثير اينجا قرار گرفتم و بي نظمي اكثر تاپيكاي سيتي اذيتم مي كرد واقعا ..
بر اساس ديده ها و شنيده هاي خودم ، جو سيتي رو به عنوان يك جو صميمي ِسالم قبول ندارم. نمي گم سمپاديا خيلي سالمه و خيلي فلانه ..اما اينجا خيلي مسائل ُ "من" كمتر ديدم.
+
اسمايلي هاي سمپاديا دوست داشتني ترن .. در ضمن! (;

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

خُب پَ این یک ایراد
المپیاد به کنار.دیگه آخه شیمی چرا این قدر داغونه.اگر دو تا تاپیک درست داره اونم تاپیک های کپی شده از سمپادیا هستن. :|
یک تاپیکی که اینجا هفت هشت صفحه بحث مفید داره...عین اون تو سیتی سه صفه بیشتر نیست!
:)
شما که ادعا دارین از لحاظ علمی شاخ هستین فقط یک نگاه به بححث ها بندازین.
متوجه میشین که سطح علمی توی بحث هاتون چه قدره! :|
مثن طرف پرسیده در مورد رادون از همه چی بحث شد غیر از رادون
:|..ینی در تعجبم که مدیر داشته چی کار میکرده تو اون جا! :|
تاپیک های تکراری...! :rolleyes:

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

سیتی روی گرافیک سایتش زیاد کار کرده ولی از سرعت سایت غافل شده ...! تنها کار نیکویی (!) که کرده اینه که با پلاگین های لود تدریجی عکس اومده جبران کنه که قاعدتا کافی نیست ! (:|

سیستم thanks که اونجا هست باعث به وجود اومدن اسپم دونی در انجمن ها شده ! ینی چون " دیسلایک " وجود نداره طرف میاد پست می ده که : مخالفم با نظرت ! یا : ممنون ;))

همین حرف بزن از کل سیتی بیشتر می ارزه :-"

خب ولی باید واقع بین باشیم ...! سیتی هم یه چیزای خوبی داره که سمپادیا نداره :) ( ژانر آدم خوش بین ! چند روزی هست دارم دنبال این ویژگی های خوب می گردم پیدا نمیشه :-")

yekta_

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قائمشهر
مدال المپیاد
نانو

واقعا سیتی بهتر بود و هست و قراره بهتر از این هم بشه #S-: ^-^ <D= <D=

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از yekta_ :
ا
با آرزوی موفقیت برای شما و سایت سیتی و صد البته سایت خودمون یعنی سمپادیا...

خب شما باید دلیل ذکر میکردید که چرا سیتی بهتره ؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از yekta_ :
اگه اشتباه نکرده باشم ایشون یکی از مدیرای انجمن سمپاد سیتی هستن! :-? مدیر انجمن اخبار ایران و جهان
سیتی هم خوبه ولی برای کسی که به جای آروم علاقه داشته باشه!من خودم مدت زیادی (حدود4ماه)می شد که اصلا فعالیت نداشتم ولی هفته پیش رفتم که دوباره آشتی کنم با سیتی .رفتم انجمناش رو دیدم .خیلی خرابتر شدن.افراد آنلاین هم که ...
نمی دونم چرا ولی سمپادیا جذابیت خاصی داره که تو سمپادسیتی نیس.
ویرایش: یادم رفت که بگم لینگ مخصوص اعضای عضویده در سمپادسیتیه! :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خیلی از شماها یادتون نمیاد سر ماجرای سیتی چقدر بحث شد و چقدر بعضی‌ها قهر کردن از اینجا و رفتن اونجا ... عده‌ی زیادی هم که به مدیریت اینجا کلی ایراد میگرفتند و مارو قبول نداشتند تصمیم گرفتند برن سیتی و ... بحث‌هایی مثل اینکه سمپادیا مال کیه و نقش کاربران و انتخابات و ... به هرحال نتیجه سیستم مدیریت ما شد سمپادیا و نتیجه سیستم اونها شد سیتی.

من خیلی دوست دارم تو این تاپیک نظر و مقایسه شما رو در مورد سیستم مدیریت این دو سایت بشنوم.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

این جا مدیر کلا زیاد فعالیت نمیکنن به نظرم اینکه که مدیر کل توی یک بحث فعالیت مفید داشته باشه خیلی خوبه (این پیش میاد که مدیر کل وظیفه اش کنترل سایت و مسائل فنّی و این حرفاست و نه تولید محتوا ولی بازم) به نظرم الان نقش مدیر کلا این جا کمرنگه.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

دست های پشت پرده (! :د ) ‌ی اینجا و اون جا خیلی فرق دارن با هم . به هر حال نمیشه گفت هیچ کدومشون ایده‌آلن و موضوع اینه که نباید هم انتظار ایده آل داشت . اما مثلا ایده پردازی های این سایت ، خیلی خیلی خیلی مسنجم تر و بهتر و مناسب تر از سمپاد سیتی ِ . البته نمیشه گفت تمام ایده ها از مدیریت سایت بوده و استارتش رو اونا زدن ، اما به هر حال فضایی ایجاد کردن که بشه توش همچین کارایی کرد . مثلا پشتیبانی کنکور و کلا انجمنش ، مطالعه ی گروهی ، بنیاد کودک ، قفسه کتاب ، نشان ها ، همین مقاله ها که انجمنش جدیدا زده شده . به نظر من این فعالیت ها و فضا هایی که ایجاد شده بزرگ ترین مزیته سمپادیا نسبت به سیتیه . و به نظرم این مهم تر از فعال بودن توی بحثاست .( البته اونم خیلی خوبه اما بار ها گفتن وقت نداریم و دانشگاه داریم و فلان و بهمان :D ) به شرطی که همون فعالیت های پشت پرده انجام شه و توش کم کاری نشه البته .
× من توی سمپاد سیتی نبودم و با مدیریتش کاری نداشتم ، یعنی مجبورم داشته های سمپادیا رو با سمپاد سیتی مقایسه کنم . نه داشته های سمپاد سیتی رو با سمپادیا :د اونا هم شاید مزیت هایی داشته باشن . اما این موارد رو که توش ندیدم .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از نسترنّگار :
این جا مدیر کلا زیاد فعالیت نمیکنن به نظرم اینکه که مدیر کل توی یک بحث فعالیت مفید داشته باشه خیلی خوبه (این پیش میاد که مدیر کل وظیفه اش کنترل سایت و مسائل فنّی و این حرفاست و نه تولید محتوا ولی بازم) به نظرم الان نقش مدیر کلا این جا کمرنگه.
ا
ببنید اولا یک دیسیپلین مدیریتی پیش میاد...
یکی یه حرف خوبی زد خیلیا وقتی مدیر شدن دیگه اون کاربر قدیمی نشدن..
اولا مدیریت یک انرژی و زمانی رو از شخص اشغال میکنه و میگیره یعنی منه نوعی اگه قرار بود ۴ ساعت تو سایت فعالیت کنم اگه مدیر نباشم ۴ ساعت پست میدم بر فرض
حالا که مدیر شدم ۳ ساعت پست میدم
۱ساعت پاکسازی و ... میکنم
تازه ازون ۳ ساعت بخشیشم پستای جهت ده برای جهت دهی انجمن میدم اینه که فعالیت من نوعی میاد پایین

حالا یکی میشه مدیرکل علاوه بر اینا کارای مدیرای دیگه هس و اینکه مسائل فنی هم به کارش اضافه میشه...

یه نکته که در مورد مدیریت سمپادیا داشتم فکر میکنم اون برنامه منسجم مدیریتی وجود نداره یعنی بقولا میرن جلو تا ببینیم چی میشه که البته مشکلاتیو در بعضی مراحل بوجود میاره مثلا خالی شدن بنیه ی مدیریتی انجمن ها خیلی سخت نبود پیشگیری ازش و موارد دیگر.

بعد موقیت فردی و سنی هم تاثیر بسزایی داره افرادی وقتشون زیاد نیس به هر دلیل برای سایت (درس...خوانواده و...) که خب پیش میاد اینجور افراد در جمع مدیران وارد شن و متعاقبا زمانی برای شرکت در بحث براشون نباشه

یک سری در سن بالا هستن و شاید سایت براشون خسته کننده باشه اینجورافراد اصولا خودشونو محدود میکن به چند انجمن مورد علاقشون و چند تاپیکو بعدشم فقط حرف بزن بعدشم خدافظ.
(این سری در مدیران درجه بالا من زیاد دیدم)

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

واقعیت اینه که اکثریت ما اوقاتی که توی نت و فروم ها میخوایم بگذرونیم اکثرا به قصد فعالیت مفیدی نیست و به نوعی گذران وقت و استراحت هستش .
مدیریت سیتی از اول به نوعی بود که سعی داشت کاربر محور پیش بره . و هر فضا و جوی که کاربرانش دوست داشتن و هر بحثی که کاربران بهش علاقه مند بودن در صورت نداشتن مشکلات سیاسی و شرعی و ... آزاد گذاشته میشد . این آزادی خوبه ، اما طبیعتا اگر تلاشی به طور خاص برای ایجاد و سامان دهی محتوا و مطالب مفید نشه و با مطالب زاید و بیهوده برخوردی نشه روز به روز سایت بیشتر به سمت بی محتوایی میره و خب این بده ...
اما خب مدیریت سمپادیا تو این سال ها اینطوری پیش نرفت . از همون اوایل یکی از مهمترین دغدغه های اصلی مدیران و بحث هاشون سر تولید محتوا و کمک به کیفیت سایت بود . در حدی که بعد از گذر از 2000 کاربر رسما یادمه مطهری میگفت ما الان نباید به فکر کمیت باشیم و باید تمرکزمون رو بزاریم روی کیفیت سایت .
سمت های مختلفی ایجاد شد تا به تولید محتوا کمک کنه . سمتی ایجاد شد با نام کارشناس ، بعد از اون نشان تولید محتوا ، بعد از اون شوراهای مختلفی ایجاد شد و موظف بود در بخش های مختلف به محتوای سایت و کیفیت کمک کنن . علاوه بر این ها ، همیشه یکی از وظایف اصلی مدیران انجمن که روش تاکید هم شده کمک به گسترش محتوا و تولید محتواست .

هر چند ! به شخصه به نظرم توی تولید محتوا خیلی افتضاح عمل کردیم و همچنان تعداد بحث های مفید فعال در فروم خیلی کم هستش . اما خب باز هم نسبت به سایت های مشابه و تالار های گفتمان دیگه میشه گفت اینجا اوضاع مناسب تری داره .

در هر صورت ! خودم هیچ وقت فرصت فعالیت و بررسی دقیق سیتی رو نداشتم و از این بیشتر نمیتونم نظری بدم . اما خب امیدوارم هر 2 سایت روز به روز بهتر بشن . :D

× راستی ! اینم راجب فعالیت مدیران کل بگم ....
مدیر کل اگر بتونه به تمام انجمن های مدیریتی و بحث های اونجا ها سر بزنه و اون ها رو دنبال کنه و جواب پ.خ های کاربران و مشکلاتشون رو بده و به مسائل فنی و مدیریتی سایت رسیدگی کنه ، از لحاظ مدیریتی واقعا عالی عمل کرده و وقت خیلی زیادی گذاشته !!!!! همین ها خودش به شدت وقت گیره و طبیعتا وظایف اصلی مدیر کل هم این هاست ...

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از yekta_ :