• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مقایسه سمپادیا با سمپادسیتی

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
اینم مقایسه ی آماری سمپادیا و سمپادسیتی. باشد که خوشتون بیاد:

رتبه در بین سایت های ایرانی:

سمپادیا: 4,121 سمپادسیتی: 12,103

رتبه در کل جهان:

سمپادیا: 252,590 سمپادسیتی: 853,156

و اما دوتا نمودارم داریم. اولیش برای تعداد ارسال ها در هر ماه هست:

سمپادیا

سمپادسیتی

pzrvesdq8datwig5ge72.jpg

و دومی هم تعداد بازدید از صفحات در هر ماه هست:

h7uv80m0b2hsjds1zwar.jpg

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : مقایسه سمپادیا با سمپادسیتی

آمارها جالبن، ولی من به طور کلی موافق مقایسه سمپادیا با سیتی نیستم، اصلا فازشون، هدفشون، جوّشون، خیلی متفاوته، مقایسه کردن فقط وقت تلف کردنه به نوعی. :-??

maral

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

خوب چونکه در سمپاد سیتی غیر سمپادیا هم هستند باید هم رتبش بالا باشه ولی سمپادیا به نظر من که در هردو تاش عضوم بهتره...

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

سمپاديا خيلي خيلي خوب بود ي زماني ولي الان که ديگه به گل نشسته
قبلنا هروقت ميومدم حداقل 30 تا کاربر فعاليت ميکردن الان که 10 تام نيستن

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

راستشو بخواین من تا حالا فقط یک بار رفتم سمپاد سیتی اونم دیدم بهم ریختس(شاید از اکسپلوری من بوده1!!!!) دیگه نرفتم!!!
وقتی در کل اینجا خیلی خوبه و اینم خوب تره که رتبش هم بهتر شده!

• لایک
امتیازات: s123

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از fade to black :
سمپاديا خيلي خيلي خوب بود ي زماني ولي الان که ديگه به گل نشسته
قبلنا هروقت ميومدم حداقل 30 تا کاربر فعاليت ميکردن الان که 10 تام نيستن
خوشحال میشم اگه آمار ها رو درست یه نگاهیش بکنین !!! :D
بابا علی و محراب ! قبلا هم گفتم ها ! این بچه هاتون رو بگین اینقدر ضایع بازی در نیارن !!! :D

• لایک
امتیازات: Neg@r

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

به نقل از نــيما :
بابا علی و محراب ! قبلا هم گفتم ها ! این بچه هاتون رو بگین اینقدر ضایع بازی در نیارن !!! :D
پرفسور جز بچه های شماست سوتی داده!
سمپاد سیتی رو نوشته سمپادیا! آخه ترو خدا خودت یه نگاه بنداز!

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

به نقل از نــيما :

عجیبه اسممو میبینی و باز اشتب مینویسیش! :))

**​

جالبه از آمار کلا هیچی حالیتون نیست! :)) درست نگاه کنین تا متوجه بشین، اینکه دوتا پرتال با هیپهاپین مقایسه بشه یه همچین چیزی میشه! :)) یه سایت 10 ساله در برابر یه سایت 5 ساله...
بفهمین دیگه! :D

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

آره ده ساله!

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

شما این تاپیک رو زدید برای تایید یا تکذیب سمپادسیتی؟؟؟

آخه نمودار ها هم پیشرفت خوب ما رو داره داد میزنه.
در نمودار شما، سایت ما 11 ما وجود داره. و این یازده ماه دقیقا عمر سایت هست. شما این 11 ماه رو با 11 ماه اول سمپادیا مقایسه باید بکنی قاعدتا. نه با کلش :))

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

آقا به درک هرکی بخواد با جو ساده و صمیمی سمپادیا باشه نیاز به آمار نداره

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نظر من سمپادیا بهتره

• لایک
امتیازات: Neg@r

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من به شخصه فکر می کنم این نمودار ها هیچ چیز رو ثابت نمی کنه و فکر نمی کنم لزومی داشته باشه نموداری باشه تا چیزی رو ثابت کنه و چیزی اصلا لزوم داشته باشه ثابت بشه!

* اگه کسی می خواد بررسی کنه (نمی دونم به چی می خواد برسه) بره نمودار تجمعی پست و بازدید رو به بازه زمانی تقسیم کنه... اگرم می خواد بهتر حساب کنه، بره "نمودار تجمعی نسبت به تعداد کاربر در لحظه" رو بررسی کنه...
چون کسی حال نداره:
به نقل از ایگوارسا :
آقا به درک هرکی بخواد با جو ساده و صمیمی سمپادیا باشه نیاز به آمار نداره
چقدر خشن :D

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

ازین نمودارا به صورت مقایسه ای اگه در نظر بگیریمشون هیچ نتیجه ی دقیقی نمیشه گرفت که مثلا این بهتره یا اون...چون کاملا تو شرایط و بازه ی زمانی مختلفی شروع به کار کردن و ادامه دادن!!...
ولی در کل به صورت جداگانه چیز جالبیه...ممنون!!

بعد از ویرایش: چرا پیغام نداد پاسخ جدید قبل از ارسالتون ارسال شده؟! :D

broodfather

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دادم ! ;D
دانشگاه
نمیدونم ... اگه خدا بخو�
رشته دانشگاه
اسب سواری با سگ

به نظر من سمپاد سیتی علمی تره ! یا حد اقل علمی تر نشون میده ...

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

ماشاءالله سطح تحلیل آماری بچه بالاست واقعا!! جدا همتون تیزهوشان میرید دیگه؟

یکی اومده بود گفته بود چون سمپادسیتی عضو غیر سمپادی هم داره باید رتبش بالاتر باشه.

خطاب به این دوستمون باید بگم که کلا دل خجسته ای داری شما. فرق امتیاز و رتبه در همینه. امتیاز هرچی بالاتر بهتر، رتبه هرچی کمتر بهتر. اساسا رتبه سمپادیا نسبت به سمپاد سیتی خیلی بهتره الان. تقریبا یک چهارم.
تازه این در شرایطیه که تبلیغات و سایت لینکینگ سمپادسیتی بیشتره، و همچنین به قول شما عضو غیر سمپادی هم داره. تازه به قول خودشون انواع و اقسام خدمات مثل وبلاگ و غیره هم میدن و با این شرایط رتبشون خیلی از سمپادیا بدتره. در حالیکه سمپادیا معمولا از اهرم تبلیغاتی استفاده نمیکنه.

و اما تحلیل نمودار ها.

اولا باید بگم که آمارهای سمپادسیتی دستکاری شده. من میخواستم اصلاحش کنم بعد بذارم ولی نکردم اینکارو و خواستم صادق باشم. احتمالا یه دستکاری هایی در دیتابیس شده. بدون بازدید از صفحات کلی ارسال داده شده. ما زیر و بم این اس ام افو ریختیم بیرون میدونیم که بدون دستکاری دیتابیس همچین آماری درست نیست.

بگذریم. با همین آمار تحلیل میکنیم:

سمپادسیتی در ابتدا شروع خوبی داشته و پیشرفت کرده. که این دلایل خاصی رو میتونه داشته باشه:

اولا اینه که کلا فصل شروع کار سمپادسیتی فصل اوج فروم ها هست. در همین دوره سمپادیا هم پیشرفت داشته و البته به مراتب بیشتر از سمپادسیتی. به شیب نمودار ها در ماهها ابتدایی تابستان 88 دقت کنید.

دوم اینکه سمپادسیتی از خود سمپادیا به صورت یک لقمه آماده برای تبلیغات استفاده میکنه در حالیکه سمپادیا در آغاز کار اصلا همچین اهرم و ابزار تبلیغاتی نداشته. من روزهای ابتدای سمپادیا رو یادمه. هرگز فکر نمیکردم که وقتی بعد از دوسال دوباره میام و میبینمش این همه رونق گرفته باشه. چون واقعا وقتی برای یک قشری برای اولین بار یک تالارگفتمان تاسیس میشه رونق دادنش خیلی خیلی سخته. در حالی که سمپادسیتی وقتی کارش رو شروع کرد که دوهزار سمپادی در یک شبکه اینترنتی جمع بودن و تبلیغ کردن کار بسیار ساده تری بود.

در ادامه با نزدیک شده به اول مهر سمپادسیتی افت شدیدی داشته و این افت تا امروز هم ادامه داشته. در حالیکه سمپادیا بعد از یک افت کوتاه پیشرفت خارق العاده ای داشته. به شیب نمودار ها در چهار ماه آخر توجه کنید.

اما در کل به دلیل جهش بی سابقه سمپادیا در چهار ماه اخیر اختلاف این دو سایت اونقدر زیاد شده که دست کم تا دو سال آینده امکان رقابت سمپادسیتی با سمپادیا وجود نخواهد داشت. در حال حاضر تعداد ارسال جدید ماهانه سمپادیا تقریبا 15 برابر سمپادسیتی هست. این اختلاف به این زودیها جبران شدنی نیست.

در آخر باید بگم که به نظر میاد سمپادسیتی در ماه آینده جهش نسبتا خوبی داشته باشه. البته نسبت به حال حاضر خودش. اما این جهش به قدری نیست که بتونه رکود فعلی سمپادسیتی رو جبران کنه. در کل مدیرانش باید یک فکر اساسی برای این اختلاف زیاد بکنن.

اما سمپادیا به نظر نمیاد که در ماه آینده تغییر محسوسی نسبت به دوماه گذشته خودش داشته باشه. لازمه که مدیران سایت با فعال کردن انجمن های غیر فعال و ایجاد موضوعات پر مخاطب روند رو به رشد خودشون رو حفظ کنند تا همچنان سمپادیا دست نیافتنی باشه و دوره رکود براش شروع نشه که البته آغاز شدنش بعید نیست.

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از ISO9002 :
اما سمپادیا به نظر نمیاد که در ماه آینده تغییر محسوسی نسبت به دوماه گذشته خودش داشته باشه. لازمه که مدیران سایت با فعال کردن انجمن های غیر فعال و ایجاد موضوعات پر مخاطب روند رو به رشد خودشون رو حفظ کنند تا همچنان سمپادیا دست نیافتنی باشه و دوره رکود براش شروع نشه که البته آغاز شدنش بعید نیست.
امیدوارم با راه اندازی گروه های مدنی این جهش صورت بگیره و اینجا بیش از پیش رونق بگیره

fida

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد

كار جالبي نيست كه توي يك سايت اونو با يه جاي ديگه مقايسه كنيم و اونجا رو خراب كنيم ها!

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از احمدرضا.ج :
امیدوارم با راه اندازی گروه های مدنی این جهش صورت بگیره و اینجا بیش از پیش رونق بگیره

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

از شما بابت وقتی که گذاشتید تشکر می کنم. خیلی خوبه که یک کاربر این قدر وقت بگذاره برای چنین کاری. جای خوشحالی داره.

در اینکه باید آمارهای سمپادسیتی با ابتدای آمار سمپادیا مقایسه میشد موافقم. ( البته روی یک نمودار دیگه به دلیل محور تاریخی نمودار)

وضعیت شروع ما با وضعیت شروع سمپادسیتی خیلی فرق می کنه. کار ما خیلی سخت بود در ابتدا. طوری بود که من نفر به نفر حرف میزدم با بچه ها ، تا قانعشون کنم که عضو شن ، حالا فعالیت به کنار ! چندماه اول هم دست تنها بودم. اما سمپادسیتی خیلی بهتر بود وضعیتش.

تازه ما چند انجمن ( مخصوصا انجمن سیاسی که دومین انجمن پربازدید بود ) و کلی تاپیک حذف کردیم. خیلی ارسال از دست دادیم. (البته نمیدونم توی داده های ، این ها حساب شدند یا نه )

البته تا اینجا فکر کنم همه فهمیده باشند که تعداد ارسال ها اصلا برای ما مهم نیست و ما به دنبال بالابردن کیفیت انجمن هستیم.

در حال حاضر هم من به عنوان یک نیروی نیمه فکری توی سایت هستم و کاری نمی کنم. سه ماه بعد که کنکور تموم بشه برمیگردم سایت و خیلی میتونم کمک کنم.

بالا