• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جایگاه بالا از آن سنتی هاست ؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : جایگاه بالا از آن سنتی هاست

به نقل از @@sin :
واقعا فقط با سنتی ادم به ارامش میرسه و بس!!!!!! x:
آره واقعا آرامش سنتی مهمترین امتیازشه ... چون این موسیقی یه جوری فرهنگ رو نمایش میده و با احساس و فرهنگ ما سازگاره آرامش بخشه مثل خیلی فیلما که فرهنگ مارو به نمایش میذارن و واقعا آرامش میدن ..آدم حس حقیقی بودن موضوع بش دس میده

به نقل از M@soud HIDDEN :
کلا با عنوان تاپیکتون مخالفم.همونطور که نظر شما واستون محترمه ، نظرما هم واسمون محترمه.پس بد نگید از رپ.رپ سروره.بقیه پشت سرش.
هرکی هم مخالفه به درک که مخالفه انقد زور بزنه تا بر*نه به خودش.خوشتون میاد منم اینطوری از شما بد بگم؟پس :-$ چرند نگید لدفا
آروین لایک :لایک
نظرتون در مورد موسیقی و سبک هاش محترم
اما
شما بهتره با این لحن صحبتتون هیچگاه سراغ موسیقی والایی چون سنتی نرید :)

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

هر کشوری یه پیشینه داره ... رپ خوبه ولی پیشینمون رو از دست ندیم ... که الان واقعا داره از بین میره ...

شما هم زیاد داغ نکن ... (M@saoud)
رپ در جای خودش خوبه ... خیلی موقع ها هم فاز میده ... ولی اینکه :
رپ سروره.بقیه پشت سرش.
حرف زیادیه دیگه ...

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی ؛ کامپیوتر ؛ شیمی (مرحله 1)

به نقل از PanterA :
ایشون اول پستش هم گفت « به نظر من » . انقد تعصبی برخورد نکنید. هر کسی حق داره نظرشو بگه. حالا درسته ایشون محور صحبتش باید راجع به سنتی میبود ولی شما هم لطفا با این لحن صحبت نکنید.
شمایی که ادعای " احترام به نظرات دیگران " رو هم دارید ، احترام به نظرات دیگران ینی قبول کنی که این شخص به رپ علاقه ای نداره یا اصن به هر دلیلی حتی اطلاعات کم ـِش از رپ بد میگه.

بُلد کردم.ببین.

همینش مسخره اس دیگه.هیچی از رپ نمیدونه اونوقت چرند میبافه میره.تو برو زدبازی گوش کن ، برو حصین گوش کن ، برو آهنگای بهرامو گوش کن بعد بیا ببینم چی میگی؟قبول دارین بزرگترین رپر Eminem ـه یا نه؟خب باید یه ججوری ازش یاد بگین.وقتی یاد گرفتن چجوری کار کنن اونوقت باید روی پای خودشون وایسن و با ایده های خودشون بخونن ، مثل زدبازی و حصین ، و 80 درصد کارای بهرام.پس :-$ چون هیچی بلد نیستین و فقط می پرونین.حتی شما پانتر جان که انقد میگی که رپ گوش میدی و این حرفا ، نباید طرف کسی که اشتباه میکنه رو بگیری ، مگه اینکه خودت هم مثل اون چیزی از رپ ندونی.

به نقل از Mohammadreza128 :
آره واقعا آرامش سنتی مهمترین امتیازشه ... چون این موسیقی یه جوری فرهنگ رو نمایش میده و با احساس و فرهنگ ما سازگاره آرامش بخشه مثل خیلی فیلما که فرهنگ مارو به نمایش میذارن و واقعا آرامش میدن ..آدم حس حقیقی بودن موضوع بش دس میده
نظرتون در مورد موسیقی و سبک هاش محترم
اما
شما بهتره با این لحن صحبتتون هیچگاه سراغ موسیقی والایی چون سنتی نرید :)

شما هم ایشالا حالت خوب میشه.سنتی!باز پاپ یه چیزی.من خودم هر از گاهی برای سرگرمی آهنگای "هُمای" گوش میدم ، که ارزش رپ بهم یادآوری شه!پس شما هم :-$ چون شما هم چیز زیادی از موسیقی نمیدونی

به نقل از arash.f :
هر کشوری یه پیشینه داره ... رپ خوبه ولی پیشینمون رو از دست ندیم ... که الان واقعا داره از بین میره ...

شما هم زیاد داغ نکن ... (M@saoud)
رپ در جای خودش خوبه ... خیلی موقع ها هم فاز میده ... ولی اینکه :
رپ سروره.بقیه پشت سرش.
حرف زیادیه دیگه ...

حرفت رو سه بخشش میکنم.

بخش یک -----> هر کشوری یه پیشینه داره ... رپ خوبه ولی پیشینمون رو از دست ندیم ... که الان واقعا داره از بین میره ...

با این بخشش موافقم :لایک

بخش دوم-------> شما هم زیاد داغ نکن ... (M@saoud)
رپ در جای خودش خوبه ... خیلی موقع ها هم فاز میده ...

داغ کردن منو ندیدی رفیق.رپ هم فاز میده باز با این بخشش هم موافقم :لایک

بخش سوم------->ولی اینکه :
رپ سروره.بقیه پشت سرش.
حرف زیادیه دیگه ...

حرف زیادی نیست.حقیقتِ غیر قابل انکاره.البته نظر شما محترمه.برخلاف یه عده از دوستان ، شما یه چیزی میدونی و حرف میزنی.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

شما هم ایشالا حالت خوب میشه.سنتی!باز پاپ یه چیزی.من خودم هر از گاهی برای سرگرمی آهنگای "هُمای" گوش میدم ، که ارزش رپ بهم یادآوری شه!پس شما هم :-$ چون شما هم چیز زیادی از موسیقی نمیدونی

در مورد حالت خوب شه که بم گفتی بت پیشنهاد میکنم حدود خودتو رعایت کنی و درست صحبت کنی و طرز گفت و گوی صحیح رو بری یاد بگیری اگه تاحالا کسی نبوده که یادت بده میتونی از اینجا یاد بگیری (;

همچنین شما مسلما چیزی نمیدونی در مورد اینکه من ازموسیقی چیزی میدونم یا نه؟..میدونی؟؟..پس بیهوده نظر نده که چیزی میدونم یا نه؟ من هم مسلما اینقد منطق دارم که شما رو متهم به جهل در موسیقی نکنم :)

و مهمترین بخش صحبتت که نقد همای بود ..
اولا خوب شد همای رو مثال زدی که حداقل جوابی که بت بدم آهنگسازیه کارای همایه ...که اکثرا در بیشتر جشنواره ها هم از دیدگاه مخاطب هم اهل فن مورد تشویقه ..

من نمیدونم شما موسیقی رو چی میدونی؟ اما من آهنگسازی شعر و صدا میدونم ....که همین همای که شما میگی مطمءنم قبول داری آهنگسازی اکثر کاراش فوق العادس ..از نظر شعر هم اگه شما با شعر حافظ و وحشی بافقی و... مشکل داری فک کنم خیلیا ندارن

و صدا هم که میشه از هر تعداد آدمی پرسید صدای همای قشنگ تره یا هر رپری که شما بگی .

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

"" حرف زیادی نیست.حقیقتِ غیر قابل انکاره ""
نقاط قوت موسیقی سنتی نسبت به رپ

در جهان ، موسیقی ایران رو با موسیقی سنتی میشناسن . ( بیشتر جهان شجریان رو میشناسن نه زدبازی رو ! ) البته گر چه شاید برات مهم نباشه ولی خب تو این رابطه سنتی خیلی خیلی بالاتره ...

موسیقی سنتی اصالت داره ... با فرهنگ و ادبیات ما گره خورده ...
زمانی که برای ساختن خود موسیقی سنتی ... نت نگاری صرف میشه فکر نمی کنم قابل مقایسه با رپ باشه ... هم چنین عمق اشعار ... البته قبول دارم بعضی از آهنگای رپ واقعا حرف واسه گفتن دارن ... حرف دل مردم ، جوونا ...
ولی خب یه طرف این ها هستند و یه طرف سروده های حافظ ، مولانا ، ...

یه نکته دیگه این که ... موسیقی سنتی رو نوازنده هایی میزنن که سال ها وقت گذاشتن و مهارت بدست آوردن ... حالا رپ چی ؟ من اینو مطمئن نیستم ولی فک نمیکنم رپ این طوری باشه ..

شما میگی زدبازی سرآمد رپه ایرانه ؛ که من باهاش مشکلی ندارم :D ولی آخه مثلا میشه صدای جی جی رو با شجریان مقایسه کنی ؟ یا اصن هر کی تو رپ ...
از دو لحاظ : یکی این که کلا با هم فرق داره فازشون ... دوم این که ولی بازم قبول کن که شجریان 100 % سرتره ... ( دقت کن که من دو تا سرآمد دو موسیقی رو با هم مقایسه کردم ) ( البته زدبازی از نظر شما (البته فرقی هم نمیکنه هر کی هم باشه :-" ))

آرامشی که موسیقی سنتی میده رو در اکثر مواقع نمیشه از موسیقی سنتی گرفت ... البته در مقابل رپ هم احساسات و هیجاناتی میده که شاید نتونی از سنتی بگیری

در کل رپ بسیار زیباست در مواردی. اما حالا شما میتونی بذاریش جلوی سنتی ... ولی قطعا نمیتونی این حقیقت رو نادیده بگیری که مقام و ارزش موسیقی سنتی خیلی بالاتر از رپه ...

البته من فکر نمیکنم شما هم متقابلا درک خیلی خوبی از موسیقی سنتی داشته باشید ...

اگه یه صف یاشه که موسیقی ها بخوان توش وایسن شاید رپ اول صف باشه ولی سنتی مدیر مدرسه است (;

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

حتی شما پانتر جان که انقد میگی که رپ گوش میدی و این حرفا ، نباید طرف کسی که اشتباه میکنه رو بگیری ، مگه اینکه خودت هم مثل اون چیزی از رپ ندونی.
اولا که سبک مورد علاقه من اصلا رپ نیست و متاله.
دوما طرف استباه میکنه یا نمیکنه شما مسئول محاکمه کردنش نیستی میتونی براش توضیح بدی که چرا اشتباه میکنه.

سوما یه چیزی که کاملا مشخصه و هیچ حرفی نمیشه روش زد اینه که سنتی چندین برابر غنی تر از رپ فارسی هست. اولا که تو همون زدبازی ای که خودت گوش میکنی تو بهترین تفاسیر شعر هاش حدود 80% محتوای آهنگ کاملا شامل چرندیات و شر و ور و فحشه. بر خلاف سنتی که محتوای شعر هاش ارزشمنده.
توی سنتی چیزی به اسم دیس وجود نداره. که مثلا خواننده ها همدیگه رو دیس کنن به هم فحش بدن.
افرادی که سنتی کار میکنن ، بچه های ولگرد شمرون نبودن که حالا بشن خواننده. همه تحصیلات دارن تو این زمینه. سواد موسیقی دارن.
از همه مهمتر ، تو رپ بهترین بیتِ یه آهنگ با ضعیف ترین کارِ آهنگسازی سنتی قابل مقایسه نیست چون سنتی شامل ساز های خاص خودش میشه اما بیتِ رپ نه.

+
لحنت رو درست کن لطفا.

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از arvin.a :
اولا کی گفته چرندیات و فحشه مثلا توی اوبی کجا فحش داده؟
فوقش دو تا تیکه جنسی انداخته؟
کی گفته ولگرد بودن؟شما خودتون دیدی این ولگردیارو؟
شما اون قضیه که ابداع کننده رپ مولانا هست رو شنیدی؟

بحث مقایسه رپ با سنتی ـه نه تحلیل زد بازی.
اسپم ندید لطفا.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از PanterA :
بحث مقایسه رپ با سنتی ـه نه تحلیل زد بازی.
اسپم ندید لطفا.
خودتون بحث زد رو وسط کشیدید

بعدشم شما چجوری مقاسه میکنی مث اینکه بگی کدوم نت موسیقی بهتره :D خوب این اصن خنده داره سبک که خوب یا بد نمیشه که شما میخواین مقایسه کنید

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از arvin.a :

بعدشم شما چجوری مقاسه میکنی مث اینکه بگی کدوم نت موسیقی بهتره :D خوب این اصن خنده داره سبک که خوب یا بد نمیشه که شما میخواین مقایسه کنید
به نظرم اصلا چنین معنی ای نمیده. :-? آهنگ خوب، آهنگسازی و تنظیم و شعر خوب داره. و خب اکثر آهنگ‌های سنتی چنین فاکتورهایی رو دارن. تقریبا همه‌شون. اما بهترین های رپ کمن به نسبت سنتی. پس این باعث می‌شه سبک سنتی به نسبت رپ قوی تر باشه.

و البته هر کس سلیقه‌ای داره ... :]

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از arvin.a :

نخست این که ما هیج وقت نمیگیم مثلا نت دو از نت ر بهتره ! نت موسیقی مثه الفبا میمونه ( که همه میدونن ) .. هر کی میتونه بیاد هر چیزی باهاش بنویسه .. خب این طوری میشه که یه آهنگ میشه مثلا چهارمضراب شور و یه آهنگ هم میشه تهران ماله منه زدبازی ... در حقیقت ما اصن در رپ آن چنان موسیقی ندارم فقط یه چیز که فقط تکرار میشه ...
یعنی از لحاظ ارزش موسیقایی نسبت به سنتی رپ خیلی پایینه ... دقت کنید ارزش موسیقایی ... نه زیبایی ... یکی ممکنه سنتی خوشش نیاد رپ دوست داشته باشه ...
سبک خوب و بد نمیشه ولی هر سبکی سطح داره ... جایگاهی داره
اصن موسیقی سنتی انقدر از رپ جایگاهش بالاتره که اصن مقایسه ش زشته با رپ !
موضوع تاپیک رو هم نگاه کنید نوشته جایگاه بالا از آن سنتی هاست

• لایک
امتیازات: Quf

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

دوستان چرا میخواید زدبازی رو بکوبید ها؟؟؟؟؟ زور نزنید نمیتونید ..... فقط با یه ورس هیدن میتونم جواب تمام آهنگ های شجریان و حرفای طرفداراشو بدم

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

:-$ هنوز مونده تا رپ رو بفهمی.در ضمن ، من کلا با همه همینطوری حرف میزنم.
در ضمن ، اصن تو زورو ، تو سوپر من ، تو همه چی.تو که اصن عجوبه ای.علامه دهری ، چطور نمیدونی زدبازی توی رتبه 8 جهانی قرار داره؟!!!

:-? خدایی شجریان با اون صدای ناجورش با هیدن قابل مقایسس؟ :-"
+

زد بازی رتبه ۸ جهانی چیه؟؟...من چیکار زد بازی دارم؟...عمو جان میگم رپ نسبت به سنتی کمتره.....اونوخ میگی زد بازی ۸ جهانی؟...نکنه منظورته زد بازی ۸جهانی در موسیقیه؟؟....اون وخ شما که میگی صدای شجریان بده جایی برای بحث باقی میذاری؟....صدای شجریان رو با هیدن مقایسه میکنی؟؟؟:-اووو....هیدن میتونه بیات ترک اجرا کنه؟؟..اصلا صدا ایشون گام بر میداره که مثلا گوشه و مقام اجرا کنه؟؟...

د نمیدونی یچی نگو... شجریان وقتی ماهور اجرا میکنه قدرت صدا بقدری بالائه... که ساز زهی عموما جواب نمیده و ساز بادی یا کوبه ای باید همراهش نواخته شه...

من نمیدونم شما از کجات در اوردی که زد بازی ۸ جهانه...و مهمتر تو چی ۸ جهانه....امااگه اسم گرمی به گوشت خورده باشه میدونی که شجریان که میگی صداش خوب نیس نامزد گرمی بوده...
بیشترین جایزه و بی المللی ترین خواننده ایران شهرام ناظریه در سبک سنتی...

اونوخ زد بازی تو چی ۸ جهانه؟...

به نقل از arvin.a :
دوستان چرا میخواید زدبازی رو بکوبید ها؟؟؟؟؟ زور نزنید نمیتونید ..... فقط با یه ورس هیدن میتونم جواب تمام آهنگ های شجریان و حرفای طرفداراشو بدم

شما میخوای با چی جواب چیو بدی؟؟؟؟؟

واقعا من در عجبم ........

تعصب بیخود کشیدن چه دلیلی داره؟؟

شجریان کجا هیدن کجا آخه ؟؟

اینا از نظر آوازی مثل مقایسه فیل و فنجونن ..

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از arvin.a :
ما اصلا بحثمون زدبازی نیست. بحث مقایسه سنتی و رپه.

M@soud HIDDEN :
این جا یک فرومه. شما نمیتونید با همه هر جور که مایلید صحبت کنید. قوانینی داره.
میتونید بحث کنید اما حق توهین ندارید.

من برای شما میتونم کلی مثال بزنم از رپرهایی که دقیقا چرت و پرت میخونن. اما شما میتونی خواننده‌ی سنتی برای من مثال بزنی که چرت و پرت بخونه؟

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

من پستارو نخوندم
به جز 2-3 تا

نمیدونم چجوری تکنیک اواز سنتی رو با امثال هیدن مقایسه میکنین

اون سبک اهنگا صرفا هیجان دارن نه هنر
اره واسه این که ادم بخواد یهو حالش عوض شه خوبه اما از نظر تکنیک و فن اواز سنتی بی نظیره
من دارم کار میکنم ک میگم

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از arvin.a :
آره دیگه هیدن x: فیل اون یکی فنجون

تعصب الکی نیست حقیقت اینه شما قورت بده مث شربت سینه

گفتم دیگه با یه ورس هیدن جواب میدم

اون یکی که میگی یه شخصیت بین المللیه که از خارج پا میشه با کراوات میاد تو ایران تو مراسم تقدیر از( کیخسرو پورناظری، شهرام ناظری و عبدالوهاب شهیدی ) حاضر میشه .. هیچ کی هم جرئت نداره چیزی بهش بگه ... .

هیدن حالا دیگه شد اسطوره آواز ایران ؟

هیدن تو رپ خوب ولی آدم خندش میگیره میگی از شجریان بالاتره ! :D
اون ورست رو هم بگو خلاص کن همه رو !

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از مه‌شید :
ما اصلا بحثمون زدبازی نیست. بحث مقایسه سنتی و رپه.

M@soud HIDDEN :
این جا یک فرومه. شما نمیتونید با همه هر جور که مایلید صحبت کنید. قوانینی داره.
میتونید بحث کنید اما حق توهین ندارید.

من برای شما میتونم کلی مثال بزنم از رپرهایی که دقیقا چرت و پرت میخونن. اما شما میتونی خواننده‌ی سنتی برای من مثال بزنی که چرت و پرت بخونه؟
اگه اینطوریه اینجا یک فرومه و تو به هیچ وجه حق نداری پستای منو که هیچ ایرادی هم ندارن الکی از سر لج پاک کنی.

خواننده ی سنتی چرت خون هم اینو بگم همشون بجز همای چرت میخونن.

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از امــیـــررضـــا :
من پستارو نخوندم
به جز 2-3 تا

نمیدونم چجوری تکنیک اواز سنتی رو با امثال هیدن مقایسه میکنین

اون سبک اهنگا صرفا هیجان دارن نه هنر
اره واسه این که ادم بخواد یهو حالش عوض شه خوبه اما از نظر تکنیک و فن اواز سنتی بی نظیره
من دارم کار میکنم ک میگم
به همین امثال هیدن که میگی احترام بزار و مراقب حرف زدنت باش.تو و 1000 تای سنتی خون ها به گرد پای هیدن هم نمیرسین.

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به همین امثال هیدن که میگی احترام بزار و مراقب حرف زدنت باش.تو و 1000 تای سنتی خون ها به گرد پای هیدن هم نمیرسین.
الان تو چ زمینه ای داری هیدنو با شجریان مقایسه میکنی

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از امــیـــررضـــا :
الان تو چ زمینه ای داری هیدنو با شجریان مقایسه میکنی

تو همه ی زمینه ها هیدن میتونه صداشو بندازه تو گلوش و هی کش و قوس بده ولی اون یکی عمرا بتونه تابستون کوتاهه بخونه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از arvin.a :
تو همه ی زمینه ها هیدن میتونه صداشو بندازه تو گلوش و هی کش و قوس بده ولی اون یکی عمرا بتونه تابستون کوتاهه بخونه
ا
حالا من میگم از همه این حرفا که بگذریم...

تو خودت اینایی که میگی رو قبول داری انصافا؟
مردونه...این تن بمیره....قبول داری؟

بالا