• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جایگاه بالا از آن سنتی هاست ؟

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)
پاسخ : جایگاه بالا از آن سنتی هاست

دوستان این قیاس اصلا قیاس خوبی نیست،
تجربه ای که استاد شجریان داره رو اگر مهراد داشت الان جای گوگوش اکادمی میزد.
سبک ها کلا متفاوتن. و سلیقه شنونده ها هم همینطور.
شخصی به طور مثال از دث متال خوشش میاد اما از هوی متال متنفره.
همه اینا برمیگرده به سلیقه شنونده.
در ضمن هر دو شخص دارای صدای فوق العاده هستن و هر دو بالاترین کنترل رو تو صداشون تو زمینه خودشون دارن.
هیچ توهینی از دو طرف هم قابل پذیرش نیست عزیزان.
ببخشید که وارد بحث شدم :)

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

خب من یه چیزایی بگم یخورده هم فحش بخورم...
قبل از هرچیز شمارو به صلح و آرامش دعوت میکنم دوستان! حتی اگر بحث اشتباه دارید میکنید(گفتم اگر...) با دعوا و فحش و فحش کاری نه تنها به نتیجه نمیرسید که اعصابتونم خورد میشه(که اگر با آرامش بحث غلط بکنید حداقل اعصابتون خورد نمیشه!)
بعد هم اینکه، دوستان! عزیزان! عشق های من(هرکی فکر بد بکنه خره)؛ این بحث چرا از پایه و اساس غلطه؟!
چون، هیدن و زدبازی و اینایی که من نمیشناسمشون، با این توضیحاتی که شنیدیم، قطعا توی رپ بهترینند و در این شکی نیست
و هچکس(منظور شخص خاص نیست!) هم نمیتونه ادعا کنه که توی سنتی، کسی تاحالا بهتر از آقای شجریان کار کرده ( که خب جمله کاملا درست هم نیست ولی اعتقاد خودمه)
ولی خب، چون ما تاحالا نه از هیدن سنتی شنیدیم و نه از شجریان رپ، نمیتونیم قضاوت خیلی درستی بکنیم!
تنها کاری که میتونی بکنیم اینه که، یه پل بزنیم... بین رپ و سنتی؛ یجوری اینارو متناظر کنیم، بعد ببینیم کی تو چی بهتره اونوقت یه مقایسه ی بهتر داریم... (میشه اینکارو کرد...)
یه بحث توانایی هست... اینکه هر دو طرف باید قبول کنن که نظرشون به تنهایی هیچ اهمیتی نداره! ینی اگه هزار بارم با هزار استدلال مختلف بگی هیدن بهتر از شجریانه و برعکس کسی حرفتونو قبول نمیکنه (توی مجامع بین المللی :) )، پس ما تنها کاری که میتونی بکنیم در این مورد هم اینه که به نظر یه جمع بزرگتر نگاه کنیم، برای اینکارام گوگل و ویکی پدیا و...(البته اختلاف سنی و مدت زمانی که مشغول خوندن بودن هم باید توی کار بیارید)
و یک چیز دیگه، مقایسه ی شجریان و مثلا هیدن از نظر محبوبیت هم کاملا اشباهه، هرکودوم طرفدارای خودشونو دارن یک از قشر جوون یکیم قشر سن و سال دار ( که استثنا ها همیشه وجود دارند). شما باید وزن رو در نظر بگیرید... ببینی تو هر قشر وزن بیشتر روی کیاس و نظرشون روی کیه...

و من مطمئنم که الان فحش میخورم + دیس!

چهل دقیقه بعد از نوشت: چرا کسی فحشم نمیده!؟

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

در ضمن دوستان در مورد موضوع بحث تاپیک هم باید چند نکته رو عرض کنم.
اینکه بگیم جایگاه بالا از ان سنتی هاست تنها در صورتی درست هستش که طرفداران سنتی بیشتر باشه.
تو ایران امکانش هست اینطور باشه.
اما در کشور های دیگه موسیقی سنتی بالا نیست و رپ و هیپ هاپ بالاتر هست.
مثلا الان خواننده های پاپ مانند ریحانا و یا ادل طرفدارانشون بیشتر از استاد شجریان و سلطان(مهراد :D ) هستش.(منظورم در جهانه و کلی گفتم)
این امر جایگاه اول کاملا تابع سلیقه شنونده هستش و برای این قضیه نمیشه بحث کرد و باید نظر سنجی کرد
امیدوارم تونسته باشم قانعتون کنم :)

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

من با نظرسنجی موافقم البته تو این سایت احتمالا هیدن کمتره باید جامع آماری بالاتر باشه تا حقایق فاش بشه

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نظر سنجی که نمیشه کرد!
تو ف.ب هم نظرسنجی کنن تهش 2000 نفر جواب میدن که بازم نمونه ی خوبی نیس نسبت به جامعه آماری 80 میلیونی.
بعد تازه هر کدوم طرفدارش بیشتره که بهتر نیس. پرسپولیس هم طرفداراش از استقلال بیشتره ولی بهتر نیس که. :-" خودم پرسپولیسیم ها . :-"

جایگاه بالا از آن سنتی هاس معنیش این نیس که طرفداراش بیشتره. ینی مثلا کاراش ارزشمند تر از سبک های دیگه هست. مفهوم داره اشعارش و اینا. که بازم نمیشه اینطوری مقایسه کرد.
کسی که تاپیک رو زده طرفدار سنتی بوده و عقیده ش این بوده.

جدا از این ها ، من نمیفهمم الان مثلا شما دلتون به ایهام های جی جی خوشه که میگید معنی داره اشعار زدبازی یا قافیه های هیدن ؟ ام جی که هیچی اصن انقد شخصیت نداره تو آهنگ از معتاد بودنش حرف نزنه.
من طرفدار سنتی نیستما. فبلا هم گفتم علاقه ندارم. ولی حداقل دو تا آهنگ گوش کنید ببینید معنا دار بودنش رو. حالا استاد شجریان هیچی ، آهنگ های همین معمولی ها از زدبازی پرمفهوم تره واقعا. :-"
بعد آهنگسازی سنتی کار هر کسی نیس که آخه! ولی بیتِ رپ رو من دوستم گیتاریسته بیت رپ میسازه از مهراد بهتر. :-" چهار تا دونه تق توق(بیت) که این حرفا رو نداره. :-"

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

بعد تازه هر کدوم طرفدارش بیشتره که بهتر نیس. پرسپولیس هم طرفداراش از استقلال بیشتره ولی بهتر نیس که. خودم پرسپولیسیم ها .
بله معلومه که شم یه پرسپولیسی دو آتیشه هستید :-"
جایگاه بالا از آن سنتی هاس معنیش این نیس که طرفداراش بیشتره. ینی مثلا کاراش ارزشمند تر از سبک های دیگه هست. مفهوم داره اشعارش و اینا. که بازم نمیشه اینطوری مقایسه کرد.
کسی که تاپیک رو زده طرفدار سنتی بوده و عقیده ش این بوده.
دقیقا با خط اول حرفاتون موافقم
احتمالا همینطوری بوده
جدا از این ها ، من نمیفهمم الان مثلا شما دلتون به ایهام های جی جی خوشه که میگید معنی داره اشعار زدبازی یا قافیه های هیدن ؟ .
بستگی داره که شما منظورت از معنی چی باشه
ببینید آقای پانتر تو رپ (در اصل هیپ هاپ چون زدبازی بیشتر هیپ هاپ کار میکنه ) مفهوم هیچوقت فلسفس و عارفانه نیستش که شما چنین انتظاری رو بخواید احیانا ازش داشته باشید
در کل حتما افرادی که از طرفداران این گروه هستن حتما دلیلی داشته که اومدن طرفدار این گروه شدن(حداقل برای خود این اشخاص قانع کننده بوده دلایلشون)
ام جی که هیچی اصن انقد شخصیت نداره تو آهنگ از معتاد بودنش حرف نزنه
این حرفتون رو باهاش مشکل دارم به این دلیل که تو رپ معتاد بودن و... یه جورایی به معنای شاخ بودن :D هستش
مثلا اسنوپ داگ و یا امینم و یا توپاک که خیلی هم معرو هستن هر کدوم خودشون دستی در مواد دارن :D[nb]البته من به هیچ وجه طرفداری نمیکنم از مواد کشیدن و... ولی این نشان از بی شخصیتی یک خواننده نیستش[/nb]
من طرفدار سنتی نیستما. فبلا هم گفتم علاقه ندارم. ولی حداقل دو تا آهنگ گوش کنید ببینید معنا دار بودنش رو. حالا استاد شجریان هیچی ، آهنگ های همین معمولی ها از زدبازی پرمفهوم تره واقعا.
بله . بیا برگرد و عشق من باش و دریا و پاییز و ... بسیار هم پر مفهومن ولی به شرطی که هر کس که با خانواده مشکل پیدا کرد نره یه آلبوم بده
در کل همه این ها به سلیقه افراد بر میگرده و هیچ کس قطعی نمیتونه نظر بده
بعد آهنگسازی سنتی کار هر کسی نیس که آخه! ولی بیتِ رپ رو من دوستم گیتاریسته بیت رپ میسازه از مهراد بهتر. چهار تا دونه تق توق(بیت) که این حرفا رو نداره.
:)) =))
این حرفتون کاملا نشون میده که نمیدونید چقدر بیت سازی سخت هستش
شما اگه میتونی همون چارتا تق توق رو بساز و روش آهنگ بذار و اگه با هم خوندن ... من به شخصه خودم موسیقی رو ول میکنم :D
بیت سازی یه آهنگ کاملا ساده و ... 3-4 روز طول میکشه
اون موقع شما به این راحتی میاید و چنین حرفی رو میزنید.
توصییه میکنم طرز تفکرتون در این مورد رو عوض کنید کسی که 11 ساله تو این کاره مسلما از یه شخصی که 11 سال نشده الفبا رو یاد گرفته خیلی خیلی بهتر کار میکنه
اصلا مهراد هیچی ... یه فری استایل هم نمیتونید در حد مهدیار آقاجانی بسازید هر چقدر هم حرفه ای باشید
امیدوارم از حرفام بد برداشت نشه و من اصلا قصد بحث و ... ندارم فقط یک تبادل نظر ساده هستش :)

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد
خیرسرمون المپیادزیست بودیم...

الان چون تاپيك رپرا قفل شده اومدين اينجا؟!
جمع كن بابا...رفيق من خواننده رپه.خودش بيت مينويسه..الان اين تتلو يا هيچكس يا گنده رپ كه ميگيد چي دارند تو اهنگاشون؟! :-? :rolleyes:
(به جز ياس)

قصدم توهين نيست اما واقعا 90 درصد خواننده هاي رپ و اهنگاشون مسخره و بي هدفند...
بگزريم كه نه ساز اونقد بلدن نه همون الفبا رو درست حسابي...
تو اين جامعه 80 ميليوني احمقانه ترين فرضه كه شجريانو با ديگران مقايسه كني (چه برسه به رپر كه معمولي هم ديگرو قبول ندارند چه برسه به ديگران)
كنترل صدا؟!تو رپ اصن معني داره؟!
سنتي همش همين كنترل صداس اما رپ؟!
اگه مي خواي بگي كه اين زيدبازي خيلي چيز خفنيه و اينا...مطمن باش شاخ نيست
شمايي كه انقد ميگي جامعه اماري.يكم فكر كن
شجرياني كه برا مردم اسطورست با مهرداد فلان پشملان كه نصف مردم نميشناسنش مقايسه نكن..شجرياني كه مردم حداقل يك ماه تو سالو با ربناي ايشون ميگزرونند...عكسشو تو مغاره ها ميزنن...باهش به اندازه دنيا خاطره دارند...
قياست كلا اشتباهه...

جمع كنين بند و بساط ب چ ه بازي تونو...
واي ديس دادن چه قد سخته!
اون مهرداد اگه تونست false chord screaming كنه بعد بياد اظهار فضل كنه

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

ببینین بچه ها !
ما که نمیخوایم کل بندازیم ! میخوایم منطقی بحث کنیم که سنتی قوی تره یا رپ .

ولی شما انقد میاید با کل کل و حرف بی منطق جواب میدید که خب ما هم مجبور میشیم بی منطق جوابتونو بدیم .

ببینید خوشگلای من !
در موسیقی سنتی ، حرف اول رو چی میزنه ؟ موسیقی ! نه صدای خواننده و متن شعر و ...
خیلی از آهنگ ها هم کلاً خواننده ندارن . خب قدرت موسیقی سنتی ، راک ، جز ، کلاسیک ، حتی پاپ هر چیزی غیر از رپ به موسیقیشه . یه این که 50 الی 90% حس آهنگ رو با ملودی منتقل میکنه . یکی مث من هم پیدا میشه که به صدای خواننده به چشم ساز نگاه میکنه . خیلی هم عادیه !

حالا رپ چیه ؟ صدای عمدتاً نکره (استثنا هم دارین خب) خواننده که روی یه ریتم ثابت خونده میشه . واقعاً فک نکنم کسی که توی اون مغزش چیزی برتر از پهن اسب باشه بتونه اون آهنگ رو تحمل کنه .

این ریتم ثابت چی هست حالا ؟! یک سری صدای بی احساس ، کامپیوتری ، کاملاً ساده و بدون ملودی پیچیده که روی یه ریتم باس (در واقع bass همون باس خونده میشه ولی شما بهش میگین بیس ! چون نمیفهمین که base با bass فرق داره ! پهن اسبه دیگه!) میاد . بعد اون هیدن جونتون که میگه :"دو ، ر ، می ، فا ، سل ، لا ، سی چه بیت شاخی ساختم " و از این مزخرفات ، میخواد بگه مثلاً من کلاس ارف رفتم ؟! من موسیقی بلدم !؟ آره همونه !

بعد حالا عبارت " من چلوکبابم تو سالاد فصلی " چی رو میخواد به مخاطب برسونه ؟! میخواد بگه من گوشت خوارم پیشرو گیاه خوار ؟! من گرون تر از پیشرو عم ؟! آقامون نامجو میفرماد "ما خوبیم اونا عنن!" قضیه همینه نه ؟!

بعد آقای Proggramer که میگی سنتی همش بیا برگرد و پاییز و زمستون و... هست ! اولندش که همون مفهوم مزخرف بیا برگرد توی سنتی انقد قشنگ بیان میشه و انقد زیباس که کسی که عاشق نیست هم عاشق میشه ! بعدشم پاییز و زمستون و ... مخلوقات خدان ! واقعاً بده ستایش و مدح زیبایی های جهان ؟! انقد آدم کوته فکر ؟!

دیگه این که میتونید یه جامعه ی آماری خیلی بزرگ در بیارید و ببینید طرفدارای زدبازی توی چه رنج سنی هستن ! بدبختا ! زدبازی در ایران حکم جاستین بیبر رو داره ! جاستین بیبر ! فقط جاستین بیبر اقلاً یه اسپانسر و آهنگساز خوب داره آهنگ خوب داره اقلاً روی اون مزخرفاتش !

بعد شمایی که میگی اسنوپ داگ بزرگ هیپ هاپ امریکاس ! چرا همچین چیزی میگی آخه ! کسی که با جاستین بیبر فیت میده رپر بزرگ ؟! ف** آف !

بدبخت اون امینم که باید اسمش کنار اسنوپ داگ بیاد ! بدبخ اون امینم که باید بیت آهنگاش بیت آهنگای این جوجه رپرا باشه + من واقعاً با دیس آجیلی زدبازی حال میکنم . باحاله . ولی اثری که گذاشته روی جوجه های نسل ما خیلی بده ! آقای h2 از حلی 3 میاد روی ریتم یه آهنگ امینم آهنگ میسازه که توش میگه " تو عقل نداری چون *** خری " آخه این حرفه ؟!

من با زدبازی مشکل نداشتم . گروه خوبی بود . ولی از وقتی پرطرفدار شد ریده شد بهش !

محض اطلاع شما . توی رنج زیر 20 سال میتونی توی ایران نظرسنجی کنی و به چشم ببینی که فقط توی تهران زدبازی معروف تر از شجریانه !

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

Programmer :

در مورد معنی و اینا : ببین الان درباره ی زدبازی حرف میزنیم خب ؟ زد بازی گروهی نیس که مث یاس با معنی بخونه و نمیدونم مشکلات جامعه رو بیان کنه. شما یه بار بشین همین اُبی رو بنویس رو کاغذ. یا داره کُری میخونه واسه ملت یا تیکه و فحش و غیره. این متن چه ارزشی داره واقعا ؟

من ترجیح میدم اصن راجع محتوای شعر ها حرف نزنم چون کسی بگه محتوای زدبازی ارزشمندتره ینی دقیقا خودشُ زده به خواب. من چیُ به این آدم باید بفهمونم دقیقا ؟ توضیح بدم بش که فحش چی هست ؟

+
ام جی رو کلا چیزای دیگه ای درباره ش شنیده بودم.

+
خب مثالش رو زدم برات دقیقا. ببین دوست من یه بیتِ ساده رو با اینکه کارش نبود دو روزه ساخت.
در ضمن من مقایسه کردم ، گفتم نسبت به سنتی خیلی ساده تر و ضعیف تره آهنگسازی رپ.
در این که مهدیار استاد هست شکی نیس ، ولی کار یه گروه نوازنده که کلی هماهنگی میخواد و دردسر میکشن قبول کن با ارزش تر از بیته.
یه بار این بحث رو کردیم قبلا هم.
رپ اصلا بدون خواننده معنی نداره که. بیتِ خالی ارزشی داره ؟ شما حاضری بیتِ خالی گوش کنی ؟
چرا تو رپ واژه ی اینسترومنتال معنی نداره ؟ چون آهنگسازی درس حسابی نداره.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

عزیز من شما که میگی نمیشه بیت خالی رو گوش داد بیت بنگ رو شنیدی؟

دیدی چه قد طرفدار داشت؟

دیدی چند بار دانلود شد؟

همین اوبی...تو هفته اول 1.5 میلیون دانلود داشت این استادتون میدونه 1.5 میلیون چندتا صفر داره :|

بحث مهدیار هم وسط نکش ... من میگم جی جی بهتره

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد
خیرسرمون المپیادزیست بودیم...

با حرفاي پارسا موافقم...فقط اين كه با مو بودي؟ :))

كلا از لحاظ موسيقي امينمم هيچي نيس اهنگاش

كلا تو ايران تو رپرا ياس رو قبول دارم و هيچ كس ديگه اي رو قبول ندارم كه هيچ حسابم نميكنم
بحث ديگه اين كه حالا ديس كه كار شاخي نيس برفرض بيايم بگيم خفنه
كي كيو ديس كرده؟ چوچكا كه گنده ميشن همينه :))
قانع شدين ديگه؟بچه ها هم مثال خوب زدن همم اين كه خوب توضيح دادن

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی ؛ کامپیوتر ؛ شیمی (مرحله 1)

رپ اصلا بدون خواننده معنی نداره که. بیتِ خالی ارزشی داره ؟ شما حاضری بیتِ خالی گوش کنی ؟

کاملا مخالفم با حرفت.میتونی بیت آهنگا (آهنگ خالی یا همون اینسترومنتال) آهنگای مختلف رو دانلود کنی.حد اقل زدبازی ، هیچکس و بهرام که بیت هاشون به تنهایی هم فوق العادس.​

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

حالا هر کدوم هم اصلا بالاتر ... که چی ... هر کی یه چیزی رو دوست داره دیگه .. . وقتی یه چیزی رو از ته دل دوست داری ... .

یه زمانی باید ساعت وایسه رو گوش بدی ... یه زمانی هم باید بیداد شجریان رو گوش بدی ... همه خوبن ...

هر چیزی که طرفدار داره رو باید بهش احترام بذاری ... احترام به شعور اون که دوسش داره ...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از arash.f :
حالا هر کدوم هم اصلا بالاتر ... که چی ... هر کی یه چیزی رو دوست داره دیگه .. . وقتی یه چیزی رو از ته دل دوست داری ... .

یه زمانی باید ساعت وایسه رو گوش بدی ... یه زمانی هم باید بیداد شجریان رو گوش بدی ... همه خوبن ...

هر چیزی که طرفدار داره رو باید بهش احترام بذاری ... احترام به شعور اون که دوسش داره ...

این حرف شما از پایه غلطه .....پس طبق این حرف شما هرگونه مقایسه بین هردوچیزی غلطه چون توهین به شعور هرکیه.....یا طبقه بندی و رده بندی غلطه......مثلا میگن این بهترین خواننده شد غلطه چون توهین به شعور و سلیقه بقیس آره؟

چون معنای احترام به نظر رو با نظر دادن اشتباه گرفتی .........من در عین حالی که برای کسایی که رپ گوش میدن احترام کامل قاءلم میگن موسیقی سنتی 100٪ بالاتر و غنی تر از رپه......به چندین دلیل از جمله اینکه آهنگسازی در سنتی روند اصلیه کاره....نوازندگان و آهنگسازان سنتی ما با امثال شهناز و کسایی و مشکاتیان و یاحقی کار داریم ......... اما در رپ چه کسانی وقت صرف میکنند برای آهنکسازی و آهنگ نوازی؟

در سنتی اشعار ومتن ها از امثال مولانا و حافظ و خیامه .......و فکر نمیکنم در این زمینه کوچکترین حرفی طرفداران رپ بتونن بزنن که مثلا متن های اونها قوی تره چون خنده داره متنی رو که حافظ سروده اصلا در برابر متن رپ گذاشت.

در سنتی خواننده باید چیزی که میخونه رو در دستگاه و مقام خاصی که همگام با موضوع شعر و مهمتر از اون نوع آهنگه اجرا کنه ..مثلا نمیشه نوازنده گوشه های اصفهان بزنه و خواننده برای خودش ماهور بخونه ...چیزی که در رپ میبینم یک روند یکسان رو خواننده میخونه و خیلی هم کاری نداره موزیک چی میگه

یا خواننده در سنتی هنر اجراشو نشون میده مثلا صداش رو در جاهایی که لازمه باید آروم کنه باید تمامی گام هارو در نت های مربوطه حفظ کنه .و اعتبار صداش به اینه ....

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از Mohammadreza128 :
این حرف شما از پایه غلطه .....پس طبق این حرف شما هرگونه مقایسه بین هردوچیزی غلطه چون توهین به شعور هرکیه.....یا طبقه بندی و رده بندی غلطه......مثلا میگن این بهترین خواننده شد غلطه چون توهین به شعور و سلیقه بقیس آره؟

چون معنای احترام به نظر رو با نظر دادن اشتباه گرفتی .........من در عین حالی که برای کسایی که رپ گوش میدن احترام کامل قاءلم میگن موسیقی سنتی 100٪ بالاتر و غنی تر از رپه......به چندین دلیل از جمله اینکه آهنگسازی در سنتی روند اصلیه کاره....نوازندگان و آهنگسازان سنتی ما با امثال شهناز و کسایی و مشکاتیان و یاحقی کار داریم ......... اما در رپ چه کسانی وقت صرف میکنند برای آهنکسازی و آهنگ نوازی؟

در سنتی اشعار ومتن ها از امثال مولانا و حافظ و خیامه .......و فکر نمیکنم در این زمینه کوچکترین حرفی طرفداران رپ بتونن بزنن که مثلا متن های اونها قوی تره چون خنده داره متنی رو که حافظ سروده اصلا در برابر متن رپ گذاشت.

در سنتی خواننده باید چیزی که میخونه رو در دستگاه و مقام خاصی که همگام با موضوع شعر و مهمتر از اون نوع آهنگه اجرا کنه ..مثلا نمیشه نوازنده گوشه های اصفهان بزنه و خواننده برای خودش ماهور بخونه ...چیزی که در رپ میبینم یک روند یکسان رو خواننده میخونه و خیلی هم کاری نداره موزیک چی میگه

یا خواننده در سنتی هنر اجراشو نشون میده مثلا صداش رو در جاهایی که لازمه باید آروم کنه باید تمامی گام هارو در نت های مربوطه حفظ کنه .و اعتبار صداش به اینه ....

فک کنم شما خوب منظورمو نفهمیدید ... من دقیقا منظورم احترام بود نه مقایسه ... احترام بذاریمو مقایسه کنیم . نیایم بگیم شجریان میتونه صفرهای یک و نیم میلیون رو بشمره ...
بحثم جدا از جایگاه هر کدوم بود
فقط درباره احساسات صحبت کردم ...
درباره ی جایگاه
اگر کسی نخواد قبول کنه با دلایل منو شما قبول نمیکنه
همین طور که تا الان قبول نکردن ...
و گرنه من خودم دستم تو کاره (سنتی) و همه ی گفته هاتون برام ملموسه ...

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

اول از همه دوستان من دوروز کار داشتم نتونستم بیام از این بابت عذر خواهی می‌کنم :)
به نقل از Mohamad.ak :
الان چون تاپيك رپرا قفل شده اومدين اينجا؟!
جمع كن بابا...رفيق من خواننده رپه.خودش بيت مينويسه..الان اين تتلو يا هيچكس يا گنده رپ كه ميگيد چي دارند تو اهنگاشون؟! :-? :rolleyes:
(به جز ياس)

قصدم توهين نيست اما واقعا 90 درصد خواننده هاي رپ و اهنگاشون مسخره و بي هدفند...
بگزريم كه نه ساز اونقد بلدن نه همون الفبا رو درست حسابي...
تو اين جامعه 80 ميليوني احمقانه ترين فرضه كه شجريانو با ديگران مقايسه كني (چه برسه به رپر كه معمولي هم ديگرو قبول ندارند چه برسه به ديگران)
كنترل صدا؟!تو رپ اصن معني داره؟!
سنتي همش همين كنترل صداس اما رپ؟!
اگه مي خواي بگي كه اين زيدبازي خيلي چيز خفنيه و اينا...مطمن باش شاخ نيست
شمايي كه انقد ميگي جامعه اماري.يكم فكر كن
شجرياني كه برا مردم اسطورست با مهرداد فلان پشملان كه نصف مردم نميشناسنش مقايسه نكن..شجرياني كه مردم حداقل يك ماه تو سالو با ربناي ايشون ميگزرونند...عكسشو تو مغاره ها ميزنن...باهش به اندازه دنيا خاطره دارند...
قياست كلا اشتباهه...

جمع كنين بند و بساط ب چ ه بازي تونو...
واي ديس دادن چه قد سخته!
اون مهرداد اگه تونست false chord screaming كنه بعد بياد اظهار فضل كنه

شما نمیتونی بیای چنین حرفی رو بزنی،چرا این همه سال این همه آدم خواستن بیان رپر بشن اما نتونستن به جایی که هیچکس و یا حصین و یا مهراد رسیدن دست پیدا کنن؟ مطمئنا این حرفتون درست نیستش و اشتباهه.در ضمن تتلو رو از رپر ها حساب نکنید این شخص خالطور حساب میشن

در رپ موضوعاتی که خونده میشن به چند دسته؛گنگ،لاو،دیس لاو ،اجتماعی،دیس و دیس بک حساب میشن،اگه منظور شما از موضوعات بی هدف گنگ و دیس و دیس بک هستش باید بگم که دارید اشتباه می‌کنید.این تنها 40%موضوعات رپ هستش.اصلا فلسفه به وجود اومدن رپ از اینجا به وجود اومد که افرادی خواستن مشکلات رو(چه اجتماعی چه عاطفی و...) با زبانی تند (منظورم ادای سریع کلمات هستش )بیان به زبان موسیقی بگن. پس چنین حرفی که. 90% بی پایه و بی محتواست کاملا اشتباهه .

شما داری اشتباه می‌کنی،کی گفته که نه ساز بلدن و نه الفبا،اتفاقا در موسیقی رپ ساز و الفبا مانند تمام سبک های دیگه از جایگاه خاصی برخورداره و کسانی که تو زمینه رپ فعالیت می‌کنند لازمه کارشون دونستن این موارده بدیهیه.

مقایسه در جای خودش خیلی هم مناسبه اما من از بیخ و بن با این مقایسه مخالفم،انگار بیاید شنا و دو و میدانی رو با هم مقایسه کنید. این رو هم بگم که حتی مقایسه دو خواننده که در یه سبک هم هستن اشتباهه چون هر کدوم یه سری ویژگی هایی دارن که طرف مقابل نداره.

کنترل صدا اهمیت به اون صورتی نداره اما به جای اون تلفط درست کلمات و سریع و به موقع اونها در رپ بسیار مهمه.

اگر بخوایم کلی بگیم،کلا موسیقی چیز شاخی نیستش،چه برسه به سبک ها و خواننده ها در ضمن اسم گروه زید بازی نیست زد بازی هستش :)

جالبه که انقد شما تعصب دارید و از رو تعصب حرف می‌زنید اگه نصف همین تعصب رو رو دینتون یا درستون داشتید مطمئنا خیلی موفق تر از الانتون بودید،اگه کَسِ دیگه ای هم جای استاد شجریان بود و این همه برنامه تلویزیونی داشت و این همه تبلیغ میشد ازش مطمئنا میتونست در حد ایشون باشه

توصیه می‌کنم کمی بهتر صحبت کنی. اینجا داریم دوستانه صحبت می‌کنیم،شما مایل نیستی تو این تبادل نظر شرکت کنی، پست میتونی ندی :)
ببین دوست من،فالش(که گاهی فالس هم تلفظ میشه) یعنی خواننده بر خلاف نت یا بالا و پایین بخونه که در اکثر موارد با ضد ضرب خوندن اشتباه می‌شه،معمولا تو آهنگ های غیر گنگ فالش خوندن اشتباهه تو آهنگ های گنگ هم معمولا ورس های مهراد توش نیازی به فالش خوندن نیست،اما یه مورد استثناء اگه بخوام برات مثال بزنم ،ورس مهراد تو از خزر تا خلیج فارسه که میگه((هرچی بیشتر بگید بیشتر می‌ریزید هیزم تو آتیش)) هستش که به خوبی از پسش بر.اومده و یا تو همون ورس که میگه((اگه دارید انتقاد،پستش کنید به ما.کد پستیه 5435467964...)) که خیلی خوب از پس ادای میزان بر اومده.پس دیدید که خیلی راحت میتونه انجامش بده،پس لطفا دیگه در این مورد هیچ حرفی نزنید ممنون میشم :)

به نقل از PanterA :
Programmer :

در مورد معنی و اینا : ببین الان درباره ی زدبازی حرف میزنیم خب ؟ زد بازی گروهی نیس که مث یاس با معنی بخونه و نمیدونم مشکلات جامعه رو بیان کنه. شما یه بار بشین همین اُبی رو بنویس رو کاغذ. یا داره کُری میخونه واسه ملت یا تیکه و فحش و غیره. این متن چه ارزشی داره واقعا ؟

من ترجیح میدم اصن راجع محتوای شعر ها حرف نزنم چون کسی بگه محتوای زدبازی ارزشمندتره ینی دقیقا خودشُ زده به خواب. من چیُ به این آدم باید بفهمونم دقیقا ؟ توضیح بدم بش که فحش چی هست ؟

+
ام جی رو کلا چیزای دیگه ای درباره ش شنیده بودم.

+
خب مثالش رو زدم برات دقیقا. ببین دوست من یه بیتِ ساده رو با اینکه کارش نبود دو روزه ساخت.
در ضمن من مقایسه کردم ، گفتم نسبت به سنتی خیلی ساده تر و ضعیف تره آهنگسازی رپ.
در این که مهدیار استاد هست شکی نیس ، ولی کار یه گروه نوازنده که کلی هماهنگی میخواد و دردسر میکشن قبول کن با ارزش تر از بیته.
یه بار این بحث رو کردیم قبلا هم.

اول یه نکته ای رو بهتون بگم :D
من خودم میدونم که برنامه نویس به صورتprogrammer نوشته میشه،دلیل این که نوشتم proggramer یه دلیل شخصیه :-"
و اما بعد
دوست من، فلسفه تشکیل این گروه بیان مشکلات نبود،امید به زندگی و تشویق برای رسیدن به هدف و لذت بردن از زندگیه،شما همینکه میای یه آهنگ گنگ رو مد نظر قرار میدی معلومه که نمیدونی چنین کاری اشتباهه،این گروه همش گنگ نیست،همش پارتی نیست، هیچ‌وقت این گروه خودشو محدود نکرد،اگر هم شما میگی که اوبی. فقط تیکه هستش،همون هنری که این تیکه هارو طوری بیان کرده که عمرا شما تا نقد آهنگ رو نخونین ،نتونید بفهمیدش زیباست قابل ستودنه،در مورد آهنگ های گنگ شما نمیتونی انتظار مفهوم (یعنی یه درسی به شنونده بده)رو داشته باشی،از نظر من سنتی اینه که طرف میاد میگه آآآآآآآآآآآ و کلمات میچرخونه و در کل صداشو میگیره رو سرش،اما چون آشنایی کاملی ندارم میدونم نظرم درست نیست، و نظر شما رو هم چون آشنایی نداری میدونم نقص داره و درست نیستش .

این محتوایی که گفتم حول شاد زندگی کردن و ... میچرخه و نباید انتظار محتوای عرفانی داشته باشید.

دقیقا چی شنیده بودید :D

قبول دارم اما تو رپ نیازی نیست کلی آدم جمع بشن و هماهنگ باشه سازاشون باهم که این هم میتونه مزیتی باشه برای رپ و هم مزیتی باشه برای سنتی.
جواب این قسمت رو آقا مسعود و آقا آروین دادن نیازی نیست دیگه منم بگم
به نقل از پارسآ :
ببینین بچه ها !
ما که نمیخوایم کل بندازیم ! میخوایم منطقی بحث کنیم که سنتی قوی تره یا رپ .

ولی شما انقد میاید با کل کل و حرف بی منطق جواب میدید که خب ما هم مجبور میشیم بی منطق جوابتونو بدیم .

ببینید خوشگلای من !
در موسیقی سنتی ، حرف اول رو چی میزنه ؟ موسیقی ! نه صدای خواننده و متن شعر و ...
خیلی از آهنگ ها هم کلاً خواننده ندارن . خب قدرت موسیقی سنتی ، راک ، جز ، کلاسیک ، حتی پاپ هر چیزی غیر از رپ به موسیقیشه . یه این که 50 الی 90% حس آهنگ رو با ملودی منتقل میکنه . یکی مث من هم پیدا میشه که به صدای خواننده به چشم ساز نگاه میکنه . خیلی هم عادیه !

حالا رپ چیه ؟ صدای عمدتاً نکره (استثنا هم دارین خب) خواننده که روی یه ریتم ثابت خونده میشه . واقعاً فک نکنم کسی که توی اون مغزش چیزی برتر از پهن اسب باشه بتونه اون آهنگ رو تحمل کنه .

این ریتم ثابت چی هست حالا ؟! یک سری صدای بی احساس ، کامپیوتری ، کاملاً ساده و بدون ملودی پیچیده که روی یه ریتم باس (در واقع bass همون باس خونده میشه ولی شما بهش میگین بیس ! چون نمیفهمین که base با bass فرق داره ! پهن اسبه دیگه!) میاد . بعد اون هیدن جونتون که میگه :"دو ، ر ، می ، فا ، سل ، لا ، سی چه بیت شاخی ساختم " و از این مزخرفات ، میخواد بگه مثلاً من کلاس ارف رفتم ؟! من موسیقی بلدم !؟ آره همونه !

بعد حالا عبارت " من چلوکبابم تو سالاد فصلی " چی رو میخواد به مخاطب برسونه ؟! میخواد بگه من گوشت خوارم پیشرو گیاه خوار ؟! من گرون تر از پیشرو عم ؟! آقامون نامجو میفرماد "ما خوبیم اونا عنن!" قضیه همینه نه ؟!

بعد آقای Proggramer که میگی سنتی همش بیا برگرد و پاییز و زمستون و... هست ! اولندش که همون مفهوم مزخرف بیا برگرد توی سنتی انقد قشنگ بیان میشه و انقد زیباس که کسی که عاشق نیست هم عاشق میشه ! بعدشم پاییز و زمستون و ... مخلوقات خدان ! واقعاً بده ستایش و مدح زیبایی های جهان ؟! انقد آدم کوته فکر ؟!

دیگه این که میتونید یه جامعه ی آماری خیلی بزرگ در بیارید و ببینید طرفدارای زدبازی توی چه رنج سنی هستن ! بدبختا ! زدبازی در ایران حکم جاستین بیبر رو داره ! جاستین بیبر ! فقط جاستین بیبر اقلاً یه اسپانسر و آهنگساز خوب داره آهنگ خوب داره اقلاً روی اون مزخرفاتش !

بعد شمایی که میگی اسنوپ داگ بزرگ هیپ هاپ امریکاس ! چرا همچین چیزی میگی آخه ! کسی که با جاستین بیبر فیت میده رپر بزرگ ؟! ف** آف !

بدبخت اون امینم که باید اسمش کنار اسنوپ داگ بیاد ! بدبخ اون امینم که باید بیت آهنگاش بیت آهنگای این جوجه رپرا باشه + من واقعاً با دیس آجیلی زدبازی حال میکنم . باحاله . ولی اثری که گذاشته روی جوجه های نسل ما خیلی بده ! آقای h2 از حلی 3 میاد روی ریتم یه آهنگ امینم آهنگ میسازه که توش میگه " تو عقل نداری چون *** خری " آخه این حرفه ؟!

من با زدبازی مشکل نداشتم . گروه خوبی بود . ولی از وقتی پرطرفدار شد ریده شد بهش !

محض اطلاع شما . توی رنج زیر 20 سال میتونی توی ایران نظرسنجی کنی و به چشم ببینی که فقط توی تهران زدبازی معروف تر از شجریانه !

بله کاملا موافقم ! در ایران سنتی قوی تره اما در جهان سنتی چنان جایگاه خاصی نداره،اما با پیشرفتی که رپ فارسی داشته تا به حال انتظار این خواهد رفت که در اینده ای نه چندان دور جایگاه موسیقی رپ از سنتی بزنه بالاتر

امیدوارم منظورتون از این حرف من نباشم :D

درسته ،موسیقی و در اصل ملودی آهنگ(بعضا بیت آهنگ) در جایگاهه نخست قرار داره،اما در رپ هم جایگاه بسیار خاصی داره طوری که بعضا میتونه جای بعضی نقایص مثل نداشتن صدای خوب خواننده رو بگیره.در رپ آهنگی خوب از آب در میاد که بیت پخته ای داشته باشه و خواننده(در اینجا رپکَن هم بهش میگن) روی بیت سوار شده باشه ،نه اینکه بیت رو خواننده سوار شده باشه و نا هماهنگی بوجود بیاد :D

خیر،با این قسمت حرفاتون مخالفم.حداقلش در آهنگ های زدبازی تا حالا دیده نشده که ریتم کلی ثابت باشه در آهنگی در رپر های مطرح دیگر هم همینطور(مثل،بهرام،هیچکس،حصین و...)مگر تک و توک که خیلی کم دیده میشن.

یکم جنبه ادب رو رعایت کنین خوبه بد نیست،مثلا شما دانش آموز دبیرستان علامه حلی 1هستید از شما حداقل چنین انتظاری نمیرفت :| .،خیر اصلا اینطوری که شما میگید نیست،اطلاعی ندارید خاهشا صحبت نکنید.خاهشا برید سایت ZEDBAZI.net و حتما نقد آهنگ رو بخونید،این قسمت اول برا پز دادن نیست به هیچ وجه،این دو میزان اولی برای عوض کردن باس. آهنگه که بعدش به طور ناگهانی مهراد میگه((خواستم این دفه بخونم این شعرو واسه چاقالی که قرار نی برسه یکو تا سی)) و باس آهنگ به طور کلی تغییر می‌کنه.

خیر عزیز،در اون مورد گفتم که تو آهنگ دیس و گنگ دو طرف نمیان از هم تعریف کنن،این هم استعاره از بالاتر بودن ام جی از رضا پیشرو هستش(این برمیگرده به جواب آهنگ قبلی که در اون پیشرو کلی فحش داده بود و در این آهنگ بدون هیچ توهین بدی جواب داده شد)

دوست من ،من منظورم سنتی نبود پاپ بودش،قسم میخورم تاحالا هر خواننده ای حداقل یه ترک از آهنگ هاش به اسمه بارون هستش. همه موضوعات در پاپ تکراری شدن و همه آهنگ هایی که الان داره میاد موضوعی تکراری دارن،شما منظور من رو خوب متوجه نشدی، +توهین بار دوم،از شما انتظار نداشتم حداقل :|

متاسفم براتون که هر کس که طرفدار سبکی غیر از سبک شمارو داشته باشه میشه احمق.واقعا متاسفم براتون :|

نه من چنین حرفی رو نزدم دقیقا که بزرگترینه،در ضمن یه بار فیت دادن دلیل بر صعف نیست +توهین بار سوم
واقعا که :| حاضر نیستم بیام جواب توهین هاتونو بدم چون فقط از ارزش خودم کم می‌کنه و لاغیر عوض این که در مورد موسیقی بحث کنید برید ادب یاد بگیرید خیلی بهتره به نظرم .در یه تبادل نظرت دوستانه(به قول خودتون(در اول پستتون))چنین حرف هایی رو زدن شرم آوره همین :|

شما کسی نیستی بیای قضاوت کنی در مورد موسیقی آمریکا و امریکن هین هاپ ،اکثر آهنگ هایی که ماله اسنوپ داگ بوده از نظر کارشناسا خوب بوده و حرفی نیست در این اهنگا.

نه هنوز هم این گروه خوب داره کار می‌کنه،من نمی‌دونم چرا شماها چنین حرفایی رو می‌زنید،اگه منظورتون بعد از رفتن سامانه که ؛اون که درسته اما هیچ ربطی به پر طرفدار بودنش نداره

به نقل از Mohammadreza128 :

.

آقا محمد رضا مقایسه غلط نیست اما مقایسه بین دو خواننده که هیچ ربطی به هم ندارن الا کارشون از پایه غلطه.

در مورد آهنگسازی باید عرض کنم چون رپ از سال 79 در ایران به وجود اومد نباید چنین انتظاری رو داشته باشیم که فردی بیاد با استاد مشکاتیان برابر باشه،اما اگر بخوایم نسبت زمانی به وجود اومدن این دو سبک و پیشرفتشون رو با هم مقایسه کنیم ، با اختلاف خیلی بالاتری رپ جلو میزنه.

و اما در مورد متن آهنگ... درسته از لحاظ متن خیلی جلو تر هست موسیقی سنتی اما ...
اما مال خودشون نیست مال یه شاعره،خودشون چی میتونن بگن فک نکنم چیزی بتونن بگن در اصل هیچی نمیتونن بگن،رپ شعر نو هستش و سنتی شعر قدیم، و این تبادل این دوعه،هر.وقت خود اونا اومدن از خودشون چیزی گفتن بعد بیاین این حرفو بزنید.
در ضمن یه نکته ای،شما آهنگ دیده و دل و عاشقم هیچکس رو گوش کنید می‌بینید که به سبک سنتی خونده شده و.چقدر هم خوب از آب در اومده،پس از لحاظ متن هم این بار رپ فارس جلو میزنه از سنتی ... دیگه چی؟؟؟

در اکثر آهنگ های رپ بله همینطوره اما مهراد خیر،مثال کاملا واضحش همین آهنگ اوبی شما میتونی ورس و کورس آهنگ رو گوش کنی و ببینی که چقدر رو صداش کنترل داشته مهراد و اینطوری این قضیه هم خط میخوره در مورد مقایسه مهراد و موسیقی سنتی.
باو... مثال به این خوبی در مورد نت ها و کنترل صدا زدم دیگه در این مورد فکر نمیکنم ابهامی وجود داشته باشه :D

به نقل از Mohamad.ak :
با حرفاي پارسا موافقم...فقط اين كه با مو بودي؟ :))

كلا از لحاظ موسيقي امينمم هيچي نيس اهنگاش

كلا تو ايران تو رپرا ياس رو قبول دارم و هيچ كس ديگه اي رو قبول ندارم كه هيچ حسابم نميكنم
بحث ديگه اين كه حالا ديس كه كار شاخي نيس برفرض بيايم بگيم خفنه
كي كيو ديس كرده؟ چوچكا كه گنده ميشن همينه :))
قانع شدين ديگه؟بچه ها هم مثال خوب زدن همم اين كه خوب توضيح دادن

شما چیزی نمیدونی حرف نزنی سنگین تری،امینم در جهان اوله،بیش از شصت میلیون طرفدار داره در دنیا خیلی بیشتر از استاد شجریان،معلومه که حرفت کاملا غلطه.پس هیچ حرفی نزن،هیچ حرفی

شمايي که میگی یاس رو قبول داری،یاس مفهوم حرفاش به یک دهم بهرام هم میرسه؟ نه معلومه نمیرسه،هیچکس چطور؟ خیر به اون هم نمیرسه کسی که رپ فارس رو جهانی کرد یکی زدبازی بود یکی هیچکس پس در این موردم داری اشتباه میگی.

چوچک یعنی چی؟ خاهشا حرفایی بزن که آدم بفهمه.

پ.ن... باید بگم که من طرفدار هیچ گروه خاصی نیستم و از اول هم با این مقایسه مخالف بودم و هستم ،اما وقتی می‌بینم بد دارید قضاوت می‌کنید و هر نظری در مورد رپ دارید بدون هیچ تجزیه تحلیلی میاید میگید مجبور میشم بیام قانعتون کنم اشتباهه.
اگه حتی می‌بینید آواتارم از مهراده ،چون به شخصی از این عکس خوشم اومد گذاشتم و گرنه من همه سبک های موسیقی و همه نوع آهنگ ها و همه خواننده ها رو امتحان میکنم .
ببخشید اگه طولانی شد متن. :D

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

آقا محمد رضا مقایسه غلط نیست اما مقایسه بین دو خواننده که هیچ ربطی به هم ندارن الا کارشون از پایه غلطه.

در مورد آهنگسازی باید عرض کنم چون رپ از سال 79 در ایران به وجود اومد نباید چنین انتظاری رو داشته باشیم که فردی بیاد با استاد مشکاتیان برابر باشه،اما اگر بخوایم نسبت زمانی به وجود اومدن این دو سبک و پیشرفتشون رو با هم مقایسه کنیم ، با اختلاف خیلی بالاتری رپ جلو میزنه.

و اما در مورد متن آهنگ... درسته از لحاظ متن خیلی جلو تر هست موسیقی سنتی اما ...
اما مال خودشون نیست مال یه شاعره،خودشون چی میتونن بگن فک نکنم چیزی بتونن بگن در اصل هیچی نمیتونن بگن،رپ شعر نو هستش و سنتی شعر قدیم، و این تبادل این دوعه،هر.وقت خود اونا اومدن از خودشون چیزی گفتن بعد بیاین این حرفو بزنید.
در ضمن یه نکته ای،شما آهنگ دیده و دل و عاشقم هیچکس رو گوش کنید می‌بینید که به سبک سنتی خونده شده و.چقدر هم خوب از آب در اومده،پس از لحاظ متن هم این بار رپ فارس جلو میزنه از سنتی ... دیگه چی؟؟؟

در اکثر آهنگ های رپ بله همینطوره اما مهراد خیر،مثال کاملا واضحش همین آهنگ اوبی شما میتونی ورس و کورس آهنگ رو گوش کنی و ببینی که چقدر رو صداش کنترل داشته مهراد و اینطوری این قضیه هم خط میخوره در مورد مقایسه مهراد و موسیقی سنتی.
باو... مثال به این خوبی در مورد نت ها و کنترل صدا زدم دیگه در این مورد فکر نمیکنم ابهامی وجود داشته باشه :D

در مورد مقایسه:

مقایسه موسیقی با موسیقیه کاملا هم درسته ............ملت میان فوتبالیست و کارگردان رو مقایسه میکنن اونوخ تو تا موسیقی رو نمیشه؟؟

در مورد آهنگسازی منطق شما:

2*2=4 پس نتیجه میگیری 2*هرعددی=4 .........چه ربطی دار برادر من؟؟؟................رپ اولش با طبل میزدن حالا با ساز درست میزنن که نشد پیشرفت و جلوتر بودن در پیشرفت از سنتی..........شما چقد در مورد آهنگسازی و نوازی سنتی میدونین که میگین پیشرفت نکرده؟؟؟
اصلا حرف شما مایه تاسفه ......که یکی میاد میگه آهنگسازی در رپ پیشرفتش بیشتر بوده......شما آهنگ سنتی دهه 40 بذار با آهنگ سنتی الان سالار عقیلی ببین فرق نکرده ؟؟.......یه زمانی وختی نوازنده دوتار میومد کسی نمیتونس ساز دیگه ای بزنه هارمونی از دست میرفت .....الان دوتار میزنن با 100تا ساز دیگه.....و هزاران پیشرفت دیگه در زمینه آهنگ سازی.

در مورد شعر که دیگه الحق پرت گفتی داداشه من..........

الان موضوع مقایسه: رپ و سنتی

شعر مورد استفاده در سنتی: اشعار شاعرانی چون حافظ و سعدی و مولانا
شعر مورد استفاده در رپ : خودشون میگن

اصلا موضوع بحث خودکفایی نیس که :))

اگه فک میکنید خوکفایی مورد بحثه بتون توصیه میکننم در برنامه دیروز امروز فردا برید و این افتخار بزرگ جوانان این مرز و بوم در خودکفایی اشعار و رهایی از بند استعمار اشعار قدیمی رو به سمع و نظر تمامی ملت برسونید

آقا خودت یبار این قسمت شعر رو بخون

نوشتی ببین تو سنتی از شعر قدیما استفاده میکنن اینا شعر خودشونه پس خیلی خویه آق رپ خیلی خوبه هورااا

یکم منطق هم چیز خیلی خوبیست

در مورد خوانندگی واقعا من نمیدونم .........من خودم آواز کار میکنم نمیفهمم شما طرفداران رپ چی میگید یکی میگه صداشو تو گلوش میچرخونه شما میای میگی مهراد کنترل میکنه.....خب اینا میتونن مفاهیم درستی باشن به شرطی که معنیشم بیان کنید

مثلا من میگن استاد گلپا صداش رو کنترل میکنه موقع خوندن گام 1 ..

حالا شما میگی مهراد کنترل میکنه خعلی هم صدا باحالی داره.....

من صدا ایشون رو دانلود کردم گوش دادم ....چیز که سواد آوازی نا چیز من میگفت ..اینه که ایشون صدای نپخته ای دارن و اصلا بیانشون همگام با موسیقی نیس...که این یعنی اوج خراب کردن در موسیقی ...

اگه همچین اتفاقی در سنتی بیفته نوازنده محفل رو ترک میکنه احتمالا .

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

proggrammer :
ما 5 سال جنوب شهر درس خوندیم . آخرین چیزی که باید انتظار داشته باشی ادبه ! :-"

بگذریم پستت طولانی بود نقل قول نکردم . فقط اینکه خیلی خوبه که اقلاً با اطلاعات داری برخورد میکنی با قضیه و من معذرت مییخوام اگه توهینی کردم !

من حرفم اینه که زد بازی خوبه ولی در جای خودش ! نه در مقایسه با سنتی ! من دارم میگم بیت رپ ضعیفه ، تکراریه ! در مقایسه با سبکای دیگه که پایه و اساسشون روی موسیقی قویه . دارم میگم که آهنگسازای رپ هیچی نیستن ! در مقایسه با آهنگسازای سنتی . شعرای رپ هیچی نیستن ، در مقایسه با شعرای سنتی (حالا اکثرشون)

اینکه میگید شما نمیدونید رپ چیه ، من دو سال با آهنگای هیچ کس و زدبازی زندگی کردم ! ولی سلیقم عوض شد و الان چیزای دیگه گوش میدم .

سخن آخر ، یه نکته ی تکراری هست که من صد بار گفتم . یه بجث سلیقه داریم یه بحث بهتر بودن موسیقی ! من به شخصه آهنگای مثلاً متالیکا رو از برامس بیشتر دوس دارم . ولی نمیگم موسیقی متالیکا از برامس قوی تره !
شما هم درسته که زدبازی رو بیشتر دوس دارید . ولی صحیح نیست که بگید از شجریان موسیقی قوی تریه !

• لایک
امتیازات: Zed

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از پارسآ :
proggrammer :
ما 5 سال جنوب شهر درس خوندیم . آخرین چیزی که باید انتظار داشته باشی ادبه ! :-"

بگذریم پستت طولانی بود نقل قول نکردم . فقط اینکه خیلی خوبه که اقلاً با اطلاعات داری برخورد میکنی با قضیه و من معذرت مییخوام اگه توهینی کردم !

من حرفم اینه که زد بازی خوبه ولی در جای خودش ! نه در مقایسه با سنتی ! من دارم میگم بیت رپ ضعیفه ، تکراریه ! در مقایسه با سبکای دیگه که پایه و اساسشون روی موسیقی قویه . دارم میگم که آهنگسازای رپ هیچی نیستن ! در مقایسه با آهنگسازای سنتی . شعرای رپ هیچی نیستن ، در مقایسه با شعرای سنتی (حالا اکثرشون)

اینکه میگید شما نمیدونید رپ چیه ، من دو سال با آهنگای هیچ کس و زدبازی زندگی کردم ! ولی سلیقم عوض شد و الان چیزای دیگه گوش میدم .

سخن آخر ، یه نکته ی تکراری هست که من صد بار گفتم . یه بجث سلیقه داریم یه بحث بهتر بودن موسیقی ! من به شخصه آهنگای مثلاً متالیکا رو از برامس بیشتر دوس دارم . ولی نمیگم موسیقی متالیکا از برامس قوی تره !
شما هم درسته که زدبازی رو بیشتر دوس دارید . ولی صحیح نیست که بگید از شجریان موسیقی قوی تریه !

شما هم صحیح نیست که بگید بیت و متن رپ در مقایسه با موسیقی و متن سنتی ضعیفه چون سنتی دوس دارید

اینکه دوسال زدبازی و هیچکس گوش میدادید آیا دلیل بر داشتن اطلاعات زیاد درباره ی موسیقیه رپه؟

من آدم میشناسم 60 سال داره یه آهنگو گوش میده به خدا اگه بهش بگی یه بار آهنگو بخون نصفشو اشتباه میگه

اصن شما حق ندارید بیاید یه تاپیک بزنید که جایگاه بالا از آن سنتی هاست

آقا و خانم مدیر (مه شید و پانتر):شما یا این تاپیک رو قفل میکنید یا مجوز تشکیل همچین تاپیکی رو برای همه ی سبک ها میدید چون من فک نمیکنم جایگاه بالا از آن سنتی ها باشه و فک میکنم رپ سبک برتره(سلیقه خودمه و هیچ کس هم حق توهین کردن بهش رو نداره)

اگه هم میگید سنتی ها تاپیک ندارن حداقل اسم تاپیک رو عوض کنید مثلا بذارید بحث و تبادل نطر درمورد موسیقی سنتی

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از arvin.a :
شما هم صحیح نیست که بگید بیت و متن رپ در مقایسه با موسیقی و متن سنتی ضعیفه چون سنتی دوس دارید

اینکه دوسال زدبازی و هیچکس گوش میدادید آیا دلیل بر داشتن اطلاعات زیاد درباره ی موسیقیه رپه؟

من آدم میشناسم 60 سال داره یه آهنگو گوش میده به خدا اگه بهش بگی یه بار آهنگو بخون نصفشو اشتباه میگه

اصن شما حق ندارید بیاید یه تاپیک بزنید که جایگاه بالا از آن سنتی هاست

آقا و خانم مدیر (مه شید و پانتر):شما یا این تاپیک رو قفل میکنید یا مجوز تشکیل همچین تاپیکی رو برای همه ی سبک ها میدید چون من فک نمیکنم جایگاه بالا از آن سنتی ها باشه و فک میکنم رپ سبک برتره(سلیقه خودمه و هیچ کس هم حق توهین کردن بهش رو نداره)

اگه هم میگید سنتی ها تاپیک ندارن حداقل اسم تاپیک رو عوض کنید مثلا بذارید بحث و تبادل نطر درمورد موسیقی سنتی
لابد چیزی دیدن که تاپیکتون رو قفل کردن . مدیرای کنونی موسیقی مث من نیستن که لج کنن با یکی وردارن تاپیکشو قفل کنن ! :-"

بعد اینکه نفهمیدی چی میگم فک کنم . سلیقه ی من میگه اوپث بهترین موسیقی دنیاس . ولی منطق میگه برامس موسیقیش قوی تره !
اینکه شعر مولانا قوی تر از تابستون کوتاهس حرف همس ! حرف صاحب نطرای موسیقیه . حرف من نیست !
اینکه آهنگ مرغ سحر از بیت زمین صافه قشنگ تره حرف منطقه حرف من نیست !
ولی سلیقه ی یکی میگه تابستون کوتاهه سلیقه ی یکی میگه مرغ سحر . قبول ؟!

منم نمیگم اطلاعاتم قویه ! دارم میگم که کاملاً بیخبر نیستیم ! بالاخره میدونیم چیه دنیاش یه مدتی هم عاشق دنیاش بودیم ! حالا نیستیم .

بالا