• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جایگاه بالا از آن سنتی هاست ؟

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد
پاسخ : جایگاه بالا از آن سنتی هاست

منم همه چی گوش میکنم
همه سبکا
ولی سنتی واقعآ از همش بهتره

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از مُحسن..! :
نه به نظرم قسمتی از حرفش درست نیست، رپ و پاپ اتفاقا خیل مفاهیم زیادی دارن، رپ که کلا شعار و شعر هست و خیلی میتونه مفهوم جنبه سیاسی و .. داشته باشه. پاپ هم همینطور، این ها موسیقی هایی هستند که از درون مردم شکل میگیرند و طبعا مفاهیمی از مردم رو هم به ارث می برند. موسیقی سنتی هم این پتانسیل رو داره، منتها به دلیل سبک و حالاتی که داره نیاز به تجزیه شدن و تفکر روش هست تا درون مایش کاملا نمایان بشه..

نه اتفاقا درسته!
ببین الان چند نفر از اطرافیانت رپ گوش میدن؟ اکثرا R&B یا هیپ هاپ گوش میدن، دلیلشم به خاطر شاد بودن آهنگا و ریتماشه که هیچ ارزش هنری نداره، و اشعارشونه که باز شعراشم یه مشت مزخرفاته اکثرا
یا همین پاپ اصن.این سبک هیچی نداره ینی هیچی! [-( حداقل بین ایرانیا که اینجوریه.به جز آهنگای تک و توک!نه شعری داره، نه آهنگسازیش قویه
شعرای این دو تا سبک همش میشه من عاشقتم یا برو گم شو.ازین دو حالت به خارج نیست

حالا در کل وقتی طرفدار یک سبک زیاد میشه، ینی چی؟ینی اون سبک انقد بی محتوا و سادس که تونسته توجه همه رو جلب کنه.نمی دونم منظورمو گرفتی یا نه؟چون یکم بد توضیح دادم
و اگه دقتم کنی، یه سری از گروهایی که سبکشون کم طرفداره، رفته رفته کاراشونو ساده تر می کنن و تمایل میدن به پاپ و راک که طرفدارای بیش تری داره و واقعا می بینی که محبوب میشن!مثالشم زیاده

• لایک
امتیازات: N.M

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

به نقل از تـــــــــــــــارا :
نه اتفاقا درسته!
ببین الان چند نفر از اطرافیانت رپ گوش میدن؟ اکثرا R&B یا هیپ هاپ گوش میدن، دلیلشم به خاطر شاد بودن آهنگا و ریتماشه که هیچ ارزش هنری نداره، و اشعارشونه که باز شعراشم یه مشت مزخرفاته اکثرا
یا همین پاپ اصن.این سبک هیچی نداره ینی هیچی! [-( حداقل بین ایرانیا که اینجوریه.به جز آهنگای تک و توک!نه شعری داره، نه آهنگسازیش قویه

حالا در کل وقتی طرفدار یک سبک زیاد میشه، ینی چی؟ینی اون سبک انقد بی محتوا و سادس که تونسته توجه همه رو جلب کنه.نمی دونم منظورمو گرفتی یا نه؟چون یکم بد توضیح دادم
و اگه دقتم کنی، یه سری از گروهایی که سبکشون کم طرفداره، رفته رفته کاراشونو ساده تر می کنن و تمایل میدن به پاپ و راک که طرفدارای بیش تری داره و واقعا می بینی که محبوب میشن!مثالشم زیاده

آفرین!
موافقم...
وقتی یه چیزی طرفدارش خیلی زیاد میشه باید شک کرد و البته بالعکس ...

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

نه اتفاقا درسته!

ببین حرف تو درسته ولی اصلآ نقض حرف محسن نیست
چون مثلآ شاهین **** اصلآ شعراش بی مفهوم نیست
یا خیلی ای دیگه
یا مثلآ فرهاد واقعآ خوبه با این که پاپ بود
یا مثلآ گلشیفته فراهانی به نظر من عالیه
در ظمن درباره ی بی مفهوم بودن اهنگا سنتیم خیلی از گروهاش همینن
لای حافظو باز میکنن هرچی اومد میخونن دیگه
اصلآ احساسیو منتقل نمیکنه
یا مثلآ جان مریمو ما سنتیم میزنیم
از لحاظ مفهوم با اینکه اون اهنگو پاپ بخونن فرقی نمیکنه دیگه به نظر من

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Fade To Black :
ببین حرف تو درسته ولی اصلآ نقض حرف محسن نیست
چون مثلآ شاهین **** اصلآ شعراش بی مفهوم نیست
یا خیلی ای دیگه
یا مثلآ فرهاد واقعآ خوبه با این که پاپ بود
یا مثلآ گلشیفته فراهانی به نظر من عالیه
در ظمن درباره ی بی مفهوم بودن اهنگا سنتیم خیلی از گروهاش همینن
لای حافظو باز میکنن هرچی اومد میخونن دیگه
اصلآ احساسیو منتقل نمیکنه
یا مثلآ جان مریمو ما سنتیم میزنیم
از لحاظ مفهوم با اینکه اون اهنگو پاپ بخونن فرقی نمیکنه دیگه به نظر من

شاهین رپ می خونه، نه هیپ هاپ.رپ بحثش جداس.حداقل از نظر شعر غنیه
من صفر و صدی با قضیه برخورد نکردم که تو مثال نقض واسه من می زنی.حرف تو هم درسته ولی من کلی گفتم
فرهاد یکی از خواننده هایی بود که شعراش خوب بود ولی بنای پاپ بر این نیست که شعراش قوی باشه.اصلا هیچ تعریفی نداریم که محدوده ی شعرای پاپ چطوریه؟من با یکی دو نفر کار ندارم، با اصل سبک کار دارم
شما همین ابی رو نگا کن!آهنگ درخت رو داره، آهنگ خانوم گلم داره.چند تا از آهنگاش مثله درختن مگه؟؟ :-/(ابی رو به عنوان کسی مثال زدم که یکی از کله خرای پاپ ایرانه)

به نقل از مُحسن..! :
نمیتونیم از اینکه چون یه عده زیادی به یه سبک گوش میدن نتیجه بگیریم اون سبک بی محتواست، اتفاقا به نظر من اصلا میزان علاقه مردم به اون سبک مهم نیست، هر سبک ارزش خاصی برای خودش داره حالا چه یک نفر شنونده داشته باشه و چه چند نفر، از طرفی سبک پاپ که میگید بی محتواست خیر اینطور نیست، در همه سبک ها کارهای بسیار زیبایی هستند که هم مفهوم خاصی دارند و هم مورد نیاز اند. من کسی هستم که سنتی کار میکنم و ادعا هم نمیکنم سنتی از بقیه سبک ها بالاتر یا پایین تر هست یا مفهومش خفن تر و ..، هر فردی بنا به شرایط خودش میتونه از یک آهنگ برداشت های متفاوت و گاها عمیقی رو داشته باشه.

نه به نظر من وقتی طرافدارای یه سبک خیلی زیاده، اون سبک بی محتواس.مگه چند نفر از افرادی که موسیقی گوش میدن به ارزش موسیقی دقت می کنن؟
یه سری آهنگا رو آدم همین جوری گوش میده ولی یه سری دیگه رو وقتی گوش میده، به فکر فرو میره!سبک پاپ سبکی نیست که آدمو به فکر فرو ببره.گفتم برای شادی و غم خوبه ولی ارزش هنری نداره
خب مثلا شرایطش باشه من این آهنگم که میگه بی تو میمیرم،اگه دستاتو نگیرم و ... رو هم گوش میدم.اینا واسه احساس آدم خوبه ولی چیزی به فکر آدم اضافه نمی کنه
الان ارزش سبک پاپ در چیه به نظر تو؟

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

شاهین رپ می خونه، نه هیپ هاپ.رپ بحثش جداس.حداقل از نظر شعر غنیه
من صفر و صدی با قضیه برخورد نکردم که تو مثال نقض واسه من می زنی.حرف تو هم درسته ولی من کلی گفتم
فرهاد یکی از خواننده هایی بود که شعراش خوب بود ولی بنای پاپ بر این نیست که شعراش قوی باشه.اصلا هیچ تعریفی نداریم که محدوده ی شعرای پاپ چطوریه؟من با یکی دو نفر کار ندارم، با اصل سبک کار دارم
شما همین ابی رو نگا کن!آهنگ درخت رو داره، آهنگ خانوم گلم داره.چند تا از آهنگاش مثله درختن مگه؟؟ :-/(ابی رو به عنوان کسی مثال زدم که یکی از کله خرای پاپ ایرانه)
خوب نوید زردی هیپ هاپ میخونه یا یاس.
بعدم تو ببین میگی فرهاد خوب ولی تکست اهنگای فرهادم چیزی به کسی اضافه نمیکنه البته به جز بعضی از استثنا ها مثه گنجشگک اشی مشی
وگرنه جمعه اینه و ... به چی اضافه میکنه ؟
یا مثلآ اهنگ مرا ببوس چی به ادم اضافه میکنه
ابی هم خیلی از اهنگاش خوبن یعنی خوب بودن
حالا من یه سوال دارم
چه کسی پشت درختان است هیچ ؟! چی به کسی اضافه میکنه که شهرام ناظری میخونه یا اهنگای کردیش
اصلآ بتهوون چی که بی کلامه
به نظر من هنر وظیفش بیان احساسات هست در درجه اول تا بیان عقاید
البته مشکل اینهکه خیلی از موزیکای پاپ و رپ جدید عواطف رو حتی بیان نمیکنن یعنی یه جورایی بیان کردن عواطفو به تمسخر گرفتن
ولی قبول دارم که خیلی ها به پاپ و رپ و هیپ هاپ گند زدن ولی میشه به هز نوع موسیقی
بعدم این که توی رپ و پاپ خیلی راحت تر میشه حرفو به مخاطب رسوند خودش یه امتیازه
به نظر من ما نمیتونیم بگیم یه سبک خوب یه سبک بد فقط میتونیم درباره ی خواننده حرف بزنیم
واقعآ مسخرس که مثلآ بخوایم فریدونو فرهادو خیلی از بزرگان دیگه موسیقی ایرانو با محسن یگانه و گوگوش و... تو ی دسته قرار بدیم و دربارشون قضاوت کنیم

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

یکم از تاریخچه هیپ هاپ
در دهه شصت و همزمان با اوج گرفتن سخنرانی‌های مارتین لوتر کینگ از سبک سول به عنوان یک سلاح استفاده شد و هنرمندانی مانند مثل جیمز براون با اهنگ‌هاشون بیشترین اعتراض رو به جامعه و مردم امریکا وارد می‌کردند. با ترور لوتر کینگ در سال 1968 (یا 69) اعتراضات سیاه پوستان به بیشترین حد خود رسید و همزمان با بررسی چند باره قانون حقوق مدنی در کنگره, سیاه پوستان از طریق موسیقی بیشترین تاثیر رو بر افکار عمومی گذاشتند.
این اعتراضات در نهایت منجر به ایجاد سبکی به نام هیپ هاپ شد(هیپ هاپ اسم یک نوع رقصه). سبکی که هیچ چیزش مطابق با ارف جامعه اون روز نبود. این سبک در برانکس نیویورک پایه گذاری شد. ابر شهری که از هر قوم و قبیله‌ای چندین هزار نفر رو در خودش جا داده بود.
ایده اولیه این سبک در میان سیاه پوستان شاعر و موسیقیدانی شکل گرفت که از غرب افریقا به امریکا امده بودند. این سیاه پوستان با الهام از سازهای ابتدایی و محلی و بلوز پایه اولیه هیپ هاپ رو گذاشتند. ایده بسیار ساده بود ”

منظورم این بود که هیپ هاپ برای اعتراض ساخته شد

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Fade To Black :
خوب نوید زردی هیپ هاپ میخونه یا یاس.
بعدم تو ببین میگی فرهاد خوب ولی تکست اهنگای فرهادم چیزی به کسی اضافه نمیکنه البته به جز بعضی از استثنا ها مثه گنجشگک اشی مشی
وگرنه جمعه اینه و ... به چی اضافه میکنه ؟
یا مثلآ اهنگ مرا ببوس چی به ادم اضافه میکنه
ابی هم خیلی از اهنگاش خوبن یعنی خوب بودن
حالا من یه سوال دارم
چه کسی پشت درختان است هیچ ؟! چی به کسی اضافه میکنه که شهرام ناظری میخونه یا اهنگای کردیش
اصلآ بتهوون چی که بی کلامه
به نظر من هنر وظیفش بیان احساسات هست در درجه اول تا بیان عقاید
البته مشکل اینهکه خیلی از موزیکای پاپ و رپ جدید عواطف رو حتی بیان نمیکنن یعنی یه جورایی بیان کردن عواطفو به تمسخر گرفتن
ولی قبول دارم که خیلی ها به پاپ و رپ و هیپ هاپ گند زدن ولی میشه به هز نوع موسیقی
بعدم این که توی رپ و پاپ خیلی راحت تر میشه حرفو به مخاطب رسوند خودش یه امتیازه
به نظر من ما نمیتونیم بگیم یه سبک خوب یه سبک بد فقط میتونیم درباره ی خواننده حرف بزنیم
واقعآ مسخرس که مثلآ بخوایم فریدونو فرهادو خیلی از بزرگان دیگه موسیقی ایرانو با محسن یگانه و گوگوش و... تو ی دسته قرار بدیم و دربارشون قضاوت کنیم
یه نکته ی خیلی ظریف تو این پستت بود
نوشتی بتهوون که چی بی کلامه؟همون آهنگ بتهوون با آدم حرف می زنه.اتفاقا یه شب با خواهرم آهنگ بتهوون گذاشتیم، تیکه تیکه تحلیلش کردیم که این جا چی رو می خواد برسونه.خیلی از موسیقیای بی کلام با آدم حرف می زنن ولی همه می فهمنش؟؟طبیعتا اونی که می فهمه یه فرقی داره با بقیه.اینو قبول داری یا نه؟ (جواب این سوال خیلی مهمه)

ضمن این که اتفاقا آهنگ جمعه خیلی آهنگ پر محتواییه.داره فضای اون موقه رو توصیف می کنه!

ببین من به شخصه ساده گویی رو امتیاز نمی بینم
ما همین جوریشم داریم حرف می زنیم، بعد یکم حرفامونو ریتمیک کنیم و یه چار تا آکورد گیتار بذاریم روش، میشه پاپ!من دوس دارم رو آهنگی که گوش میدم کار شده باشه.واسه سرودنش وقت صرف شده باشه، پشت موسیقیش یه فکری باشه، نه این که 4 تا تنظیم که !
مگه چند نفر آهنگای فرهاد و فریدونو گوش میدن؟!من گفتم اطرافتو ببین.بعدشم اون دو تا مردن.تعداد افرادیم که الان آهنگ خوب می خونن خیلی کمه و طرفداراشونم کمه.تو الانو بچسب.چی می بینی تو پاپ؟

من اون آهنگ شهرام ناظریو نشنیدم ولی من خودم یه رگم کرده، کردیم حالیم نیس البت ولی آهنگای کردیه ناظریو کامکارو شنیدم و گوش می دادم
اصن یه آهنگ خونده واسه "عروس"="کابوکی" ( :D ) خب اصن نمی دونم چی داره میگه کلا ولی ریتمو موسیقیش خیلی قویه

و تو گفتی آدم با خواننده کار داره نه با سبک!خب من خودم به شخصه یه آدم موسیقی گرام به شدت، پاپ در درجه اول موسیقی نداره.دیگه تو 5 بار گوش بدی، می فهمی هر نوازنده ای داره چی کار می کنه و دیگه حفظ میشی موسیقیشو و دیگه حوصله من به شخصه سر میره از گوش دادن بهش

همین آهنگ Fade To Black رو اصلا در نظر بگیر تو!موسیقیش طوریه که من به شخصه گوش میدم اشک تو چشام جم میشه.در مورد شعرش.شاید به نظر خیلیا این شعر مسخره باشه ولی برای منی که پوچ گرا بودم خب خیلی شعره قوییه و اصن من کلا با شعرای متال به پوچی رسیدم و با شعرای متال از پوچی دراومدم.دیگه این جا صحبت از عشق و اینا نیست.بحث سر مرگ و زندگیه.منظورم از تفکر تو شعر این بود!

دیگه قبول داری که پاپ موسیقی نداره؟

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از مُحسن..! :
حالا بریم سراغ پاپ و امثالهم، شما میگی هرچی طرفدار یه موسیقی بیشتر باشه موسیقی بی ارزش تر هست. از یک دیدگاه این حرف اشتباهه، اول اینکه شما مشخص نکردی از چه نظر بی محتواست؟ چون یه سبک جنبه های متفاوتی داره.
اینو من مشخص کردم :

به نقل از مُحسن..! :
من قبول ندارم مثلا سبک پاپ بی محتواست، معمولا بسته به اجرا کننده سبک lyric های بسیار خوبی توی این سبک پیدا میشه که فقط میشه نمونه برتر این موضوع رو توی سبک رپ پیاده کرد که به شعر و تکستش استوار هست. از این نظر میشه گفت ارزش سبک پاپ استوار بر پایه نسبتا قوی و محتوای قوی هست(از نظر ملودی به اندازه سنتی قوی نیست) و یا حالا سبک رپ که خیلی هم طرفدار داره.
این سبک اولا بسته به شرایط جامعه مخاطب های متفاوتی داره، و از اونجایی که فوق العاده تکست و اشعارش قوی هست و کلا بر این سبک استواره میشه گفت ارزش اجتماعی خوبی داره و در شرایط مختلف میتونه بازدهیی خوبی داشته باشه. به طور مثال الان این سبک بیشتربه خاطر سیاسی بودن محتوا هاش و نسبت اون با وضعیت کنونی کشور و از طرفی ریتم جذابی که داره طرفدار های زیادی داره، خوب نمیشه به این سبک ایراد گرفت که بی ارزش و چرت هست، نه نیست..شما باید به دنبال علت طرفداری مردم از اون سبک باشید.

این رو هم بگم که کارهای چرت و مزخرف در هر سبکی پیدا میشن و روی اون ها نباید قضاوت کرد. در ضمن نوشته های بالا نظرات شخصی هستند.

ببین.یه مثال می زنم من
آهنگ دیوار از فرامرز اصلانی، خب خیلی شعرشو دوست دارم، ولی موسیقی ضعیفش باعث میشه من این آهنگو دوست نداشته باشم
(درسته این شعر سادس ولی سبک (sabok) نیست )
یا آهنگای داریوش.خب شعر قشنگ و سنگین زیاد داره ولی به خاطر موسیقیه فوق العاده چرتش اصلا نمی تونم گوش کنم آهنگاشو.فقط آهنگ موج که اون موسیقیش نسبتا خوبه

با پاراگراف اولتم که حذفش کردم کاملا موافقم

ضمن این که قطعا اینا نظراته شخصیه!

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

یه نکته ی خیلی ظریف تو این پستت بود
نوشتی بتهوون که چی بی کلامه؟همون آهنگ بتهوون با آدم حرف می زنه.اتفاقا یه شب با خواهرم آهنگ بتهوون گذاشتیم، تیکه تیکه تحلیلش کردیم که این جا چی رو می خواد برسونه.خیلی از موسیقیای بی کلام با آدم حرف می زنن ولی همه می فهمنش؟؟طبیعتا اونی که می فهمه یه فرقی داره با بقیه.اینو قبول داری یا نه؟ (جواب این سوال خیلی مهمه)

ضمن این که اتفاقا آهنگ جمعه خیلی آهنگ پر محتواییه.داره فضای اون موقه رو توصیف می کنه!

ببین من به شخصه ساده گویی رو امتیاز نمی بینم
ما همین جوریشم داریم حرف می زنیم، بعد یکم حرفامونو ریتمیک کنیم و یه چار تا آکورد گیتار بذاریم روش، میشه پاپ!من دوس دارم رو آهنگی که گوش میدم کار شده باشه.واسه سرودنش وقت صرف شده باشه، پشت موسیقیش یه فکری باشه، نه این که 4 تا تنظیم که !
مگه چند نفر آهنگای فرهاد و فریدونو گوش میدن؟!من گفتم اطرافتو ببین.بعدشم اون دو تا مردن.تعداد افرادیم که الان آهنگ خوب می خونن خیلی کمه و طرفداراشونم کمه.تو الانو بچسب.چی می بینی تو پاپ؟

من اون آهنگ شهرام ناظریو نشنیدم ولی من خودم یه رگم کرده، کردیم حالیم نیس البت ولی آهنگای کردیه ناظریو کامکارو شنیدم و گوش می دادم
اصن یه آهنگ خونده واسه "عروس"="کابوکی" ( :D ) خب اصن نمی دونم چی داره میگه کلا ولی ریتمو موسیقیش خیلی قویه

و تو گفتی آدم با خواننده کار داره نه با سبک!خب من خودم به شخصه یه آدم موسیقی گرام به شدت، پاپ در درجه اول موسیقی نداره.دیگه تو 5 بار گوش بدی، می فهمی هر نوازنده ای داره چی کار می کنه و دیگه حفظ میشی موسیقیشو و دیگه حوصله من به شخصه سر میره از گوش دادن بهش

همین آهنگ Fade To Black رو اصلا در نظر بگیر تو!موسیقیش طوریه که من به شخصه گوش میدم اشک تو چشام جم میشه.در مورد شعرش.شاید به نظر خیلیا این شعر مسخره باشه ولی برای منی که پوچ گرا بودم خب خیلی شعره قوییه و اصن من کلا با شعرای متال به پوچی رسیدم و با شعرای متال از پوچی دراومدم.دیگه این جا صحبت از عشق و اینا نیست.بحث سر مرگ و زندگیه.منظورم از تفکر تو شعر این بود!

دیگه قبول داری که پاپ موسیقی نداره؟
درباره اینکه بشینی نت هارو ترجمه کنی که خوب اوت مسلمآ یه علمه مثه تجزیه تحلیل تابلو مونلیزا که از دستگاهام کمک میگیرن
ولی اینکه بفهمی احساس بنهوون چی بود باه حرفتو قبول دارم
منم منظورم همین بود که موزیک فقط نباید از منطق بگه احساسم مهمه که اینکارو یه موزیک بی کلام شاید خیلی عالی تر از هر موزیکی کنه
و موزیک فرهاد و فرامرز بیشتر همینن مثلآ دیگه این قوزک پام یاری رفتن نداره چی جمله خاصیه ؟! ولی وقتی فرامرز میخونه واقعآ ادم حسش میکنه یه جوری
پاپ خون خوبم الان داریم
من که زیاد تو خط پاپ جدید نیستم ولی مثلآ از همینا که میشناسم داریوش مهشره من گلشیفتم دوست دارم نامجو ام بعضی از کاراش پاپه خیلیم خوبه شاهینم همین طور قمیشی هم بد نیست به نظر من بعضی از کاراش ! یا مثلآ بعضی از اهنگای اعتراضی "سر اومد زمستون" که دوباره خوندن
من فقط اینارو میشناسم چون تو خط پاپ نیستم زیاد
و درباره ی اینکه بگیم پاپ موزیک نداره مثلآ welcome to the hotel california رو من خیلی موزیکشو دوست دارم یا مثلآ جان مریم اگه با پیانو باشه ولیی اگه پاپو بخوایم فقط گیتار تعریف کنیم اونم چند تا اکورد اره
درکل حق با تو ا پاپ موسیقی خیلی قویی نداره خوب یعنی نمیتونه از لحاظ موسیقی با سنتی یا متال رقابت کنه ولی مقایسه صحیحی نیست چون چیزای دیگه ای داره
مثلآ من الان دارم شهزاده رویا میگوشم یه ریتم ساده داره ولی واقعآ یه حس عمیق داره
مثل همین ساده بودن . میتونه خیلی بهتر مطلبو برسونه که مثلآ برای شعرای اعتراضی اینجوری بهتره ولی پاپ ناخالصیش خیلی زیاده ...به قول تو تاحد زیادی شده عشق و مسخره بازی
من بازم میگم هر سبک خوبی های خودشو داره خوب ولی حق با تو ا موزیک پاپ ضعیفه

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

رفقا ببخشید میام وسط حرفاتون! ما این بحثو قبلا با تارا داشتیم...
پاپ هم درست مثل سبک های دیگه ی موسیقی خوب و بد داره...مثلا محمد نوری به جز متن آهنگاش که خیلی خیلی فوق العادن موسیقیش هم محشره...یعنی هر دفعه که گوش میدی یه ساز جدید کشف میکنی اون وسط...
یا کریس دی برگ که تارا خوشش نمیاد...متن آهنگاش فوق العادست ... موسیقیش هم به متنش میخوره ولی خب بیشتر اوقات سادست ...
یا چمیدونم استینگ یا برایان آدامز یا التون جان... اینا همه کارشون پاپه و خوبه...
موسیقی پاپ که فقط به معنای پد زیاد نیست
خلاصه اینکه یه نسخه رو نمیشه واسه همه پیچید و پاپ هم سبکیه که خیلی جای کار داره و خیلی تنوع داره و ارتباط خوبی هم با اکثر آدما برقرار میکنه... ولی برفرض متال که تو(تارا) تو کفشی قبول دارم خیلی از شعراش خوبه ولی چیزی نداره جز گیتار الکتریک و درامز که گاهی از بس بلندن که شنیده نمیشن...
خلاصه...پاپ رو سبک نشمار! و به سلیقه ی پاپ دوستان احترام بذار...!
مث من که متال رو سبک نشمردم و وقتی دیدم یکی مث تو ازش خوشت میاد امتحانش کردم...

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

این جا که لایک نداره ولی fade to black (اسمتم نمی دونم!) لایک خلاصه!

محسن همون که راجب سنتی گفتی، منظورم حذفش از نقل قول بود
بعدشم چند نفر نوری گوش میدن؟!من هی میگم اطرافو ببین حالا هی تو دست بذار رو چیزای دیگه!
به نقل از Golnoush.N :
رفقا ببخشید میام وسط حرفاتون! ما این بحثو قبلا با تارا داشتیم...
پاپ هم درست مثل سبک های دیگه ی موسیقی خوب و بد داره...مثلا محمد نوری به جز متن آهنگاش که خیلی خیلی فوق العادن موسیقیش هم محشره...یعنی هر دفعه که گوش میدی یه ساز جدید کشف میکنی اون وسط...
یا کریس دی برگ که تارا خوشش نمیاد...متن آهنگاش فوق العادست ... موسیقیش هم به متنش میخوره ولی خب بیشتر اوقات سادست ...
یا چمیدونم استینگ یا برایان آدامز یا التون جان... اینا همه کارشون پاپه و خوبه...
موسیقی پاپ که فقط به معنای پد زیاد نیست
خلاصه اینکه یه نسخه رو نمیشه واسه همه پیچید و پاپ هم سبکیه که خیلی جای کار داره و خیلی تنوع داره و ارتباط خوبی هم با اکثر آدما برقرار میکنه... ولی برفرض متال که تو(تارا) تو کفشی قبول دارم خیلی از شعراش خوبه ولی چیزی نداره جز گیتار الکتریک و درامز که گاهی از بس بلندن که شنیده نمیشن...
خلاصه...پاپ رو سبک نشمار! و به سلیقه ی پاپ دوستان احترام بذار...!
مث من که متال رو سبک نشمردم و وقتی دیدم یکی مث تو ازش خوشت میاد امتحانش کردم...

ببین من بحث متالو با تو کردم قبلا!حداقلش می دونی چیه؟!حداقلش اینه که اونی که داره الکتریک میزنه، خره الکتریکه و همین طور درامر!و تو تازه بعد از حداقل 30 بار گوش دادن می تونی بفهمی هر کی داره چیکار می کنه!بلندی صدا ربطی به ارزش سبک نداره
من نظرمو گفتم و بی احترامی هم نیست

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

انصافا موسيقي تو ايران داره نابود ميشه!ز,ف فكر ميكنه هرچقدر تو شعراش بيستر فحش بدن,قشنگتره ...اصلا مفهوم ندارن ابن شعراي جديد.. :|

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از مُحسن..! :
اتفاقا چیزی که من دارم احساس میکنم این هست که بین قشر جوان(نه نوجوان) روز به روز موسیقی سنتی داره جذاب تر میشه!
راست میگه
موسیقی حرف دل
حرف جامعه
جاییم پیدا نمیکنی که از اینجا فحش خورش ملس تر باشه ...
منظورم اینه که فحش هست تو زندگی . تو هنرم میاد !

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

به نقل از ArmAn AriA :
اینم جایگاه ما واسه اونایی که جایی میخوان دور از رپ و 6/8 و آهنگ های بند تمبانی
بسم الله روشن فکراش.
موسیقی سنتی خیلی عالیه ولی سایر سبک های موسیقی هم قابل احترام هستش :)
به نظر من آدما سلیقه های مختلفی دارن و ما به همه ی سبک های موسیقی نیازمندیم :)
ضمنأ همه ی روشن فکرا هم موسیقی سنتی گوش نمیدن :-w :-w :-w

mh.mostafavi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
چقدر اسمش برام آشناست
دانشگاه
باهنر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

موسیقی فقط سنتی .
اما در مورد روشن فکر ها . همه روشن فکر ها سنتی گوش نمی دند اما همه ی اونایی که سنتی گوش می دند روشن فکرند.

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از kourosh2 :
همه روشن فکر ها سنتی گوش نمی دند اما همه ی اونایی که سنتی گوش می دند روشن فکرند.
به به !! جمله فلسفی از آقا کوروش .. واقعا چه قدر فک کردی اینو گفتی؟؟ دیگه خود دوستان در مورد جمله قضاوت کنن من چیزی نمیگم :-/

n.ariana

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
کرج

به نقل از فائزه میری :
من ایرادی از رپ نگرفتم.

اینکه فکر میکنن خزه رو قبول ندارم.
فکر میکنن موسیقی سنتی برای مامان بزرگها و بابابزرگهاست. و جوونانه نیست.
که این هم شاید درصد زیادی اش ناشی از موسیقی سنتی به قدر کافی نشنیدنه.
منم موتفقم

n.ariana

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
کرج

به نقل از محمد :
من فقط در مورد به نقل قول استاد شجریان در مورد رپر های ایرانی اشاره می کنم: اینا با این مضخرفاتشون موسیقی ایرانی رو به مسخره گرفتند و اونو به نابودی می کشونند.(البته دقیقا همین چیزا رو نگفته بودند؛ مفهموش همین بود!)
واقعا منم موافقم اگه دقت کنین میبینین که رپ محور خاصی نداره ولی موسیقی سنتی داره

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

چرا توی ایران هرکی میخواد موسیقی مورد علاقه ی خودش رو تعریف کنه میزنه تو سر سبکهای دیگه ؟! من که الحمدا... از رپ و پاپ بدم میاد ، سنتی هم دیگه گوش نمیدم . این که موسیقی سنتی هم از جهت موسیقی و هم از نظر صدای خواننده از رپ خیلی خیلی جلوتره حرفی نیست اما توی این 3 صفحه تاپیک جمعاً 5 تا پست مفید پیدا نمیشد که مثلاً بیاد بگه موسیقی سنتی رو فلان آدم پایه گذاری کرد ، فلان نت ها توش به کار میره یا از این قبیل چیزا . فقط رپ و پاپ با سنتی مقایسه شده . این رو گفتم که با اطلاعاتها در زمینه ی سنتی چند تا پست خوب بذارن بیایم بخونیم.

بالا