• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سال های دور از خانه (اوشین)

• شروع کننده موضوع azam
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

azam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
پارسال زیست شرکت کردم(فقط شرکت)
اینستاگرام
میگن قبلا مردم هر جا که بودن خودشون رو زود میرسوندن خونه تا سریال اوشین رو از دست ندن.
بچه ها نظرتون راجع به سریال سالهای دور از خانه یا همون اوشین چیه؟
من که ازش خوشم میاد چون سریال باحالیه و از خود اوشین هم به خاطر سخت کوشیش خوشم میاد

boz kuhi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مدرسمون
شهر
گورستون
پاسخ : سال های دور از خانه

من واقعا نمیفهمم...وقتی داشت تبلیغش را میکرد مامان من باکلی شور و اینا داشت تعریف میکرد که ما چقدر قدیما دوست داشتیم ببینیم و اینا...اما الان که دارم میبینم فهمیدم که حتی از یانگوم هم بی نمک تره که...

• لایک
امتیازات: :-|

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظر من که سریال پرباریه
یجورایی میشه از اوشین درس گرفت
اوشین با تمام سختی های که تو زندگیش کشیده اما هیچ وقت ناامید نشده
اما الان خوده ماها تا ی ذره سختی وارد زندگیمون میشه از تمام دنیا ناامید میشیمو دنیامونو تمام شده میبینیم
آره شاید سریالش جذابیت نداشته باش اما خیلی چیزا رو به ما یاد میده
اوشین با اینکه خانوادش خیلی اذیتش کردن اما هیچ وقت فراموششون نکرد ولی ما چی!؟
تا به یکی از خواسته هامون نه میگن زود فراموش میکنیم که اونا بودن که ما به اینجا رسیدیم

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

مامان بابام که خیلیـــــــــ دوسش دارن .. میگن آموزنده س ولی خودم زیاد خوشم نمیاد ...
خیلی ناراحتـــ کنندس برام به خاطر همین خیلی کم میبینم :|

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من اعصابم خورد میشه میبینم دختره خیلی کم عقله اصلا بلد نیست چه جوری رفتار کنه هی حرص شوهره رو در میاره..

heaven

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(برهان) شهریار
شهر
شهریار
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من از اوشین خیلی خوشم میاد .مامانم میگه اون زمان
برای تخمه اوشین بوده.ازبس همه تخمه میخریدن تا موقع اوشین بخورن.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : سال های دور از خانه (اوشین)

همیشه تو خانواده‌ی ما اینجوری بود که: هرجا سخن از سریال‌های ژاپنی/کره‌ای‌ست، نام اوشین میدرخشد. :-" از بزرگترا شنیده بودم که اون دوران (حدودسال ۱۳۶۵) سریال «سال‌های دور از خانه» همه رو میخکوب میکرده پای تلوزیون و خلاصه تاثیر زیادی تو جامعه داشته.
بهار امسال که شبکه‌ی تماشا بعد اون همه سال دوباره اوشین رو داد، اول به خاطر کنجکاوی میخواستم یکی دو قسمت‌ش رو ببینم. اوایل‌ش هم همین شد. تو دوران کودکی‌ش حدود دو قسمت رو دیدم و نظر کلی‌م این بود که: «بد نیست». به سال‌های جوانی‌ش (با بازی یوکو تاناکا) که رسید، علاقه‌مند شدم به دنبال کردنش و اون بخش از سریال واقعاً برام جذاب بود. چون از حدود ۱۶ سالگی‌ اوشین شروع میشد، زندگی‌ش خیلی برام ملموس‎تر بود و میتونستم خودم رو تو موقعیتش قرار بدم. دختری که سخت‌کوشی و شکست‌ناپذیری مهم‌ترین اصل زندگیش‌ـه و قانع‌ـه به زندگی عادی اما خوب، هدفمند و مستقل. هرچند، تو این دوره از زندگی اوشین به شدت اغراق وجود داشت و خیلی پیش میومد که فک کنم نویسنده افسرده‌ست! مثلاً اینکه هربلای طبیعی و غیرطبیعی که ممکن بود تو اون دوره پیش اومد! سیل، زلزله، آتش سوزی، جنگ ... حالا میتونیم بگیم جنگ جز اتفاق‌های مهم فیلم بود، اما وجود سیل به‌هیچ وجه ضروری نبود! و اینکه معتقدم تو این دوره (۱۶-۴۶ سالگی)، گریم بازیگران به نسبت اون زمان خوب و قابل قبول‌ـه.

201073_158.jpg

اما امان از دوره‌‎ی ۵۰-۸۴ سالگی‌ش که به نظرم گند زد به همه‌چی. اولا که به نظرم لزومی نداشت بازیگر نقش اوشین عوض شه! اصلاً نمیتونستم با اوشین بزرگسال ارتباط برقرار کنم، اصلاً! میشد یوکو تاناکا متناسب با اون سن گریم شه و تا پایان فیلم رو خودش بازی کنه. چی میشد؟ شاید گریم سنگینی میشد، اما از این وضع بهتر بود. بعد فقط مشکل شخص اوشین نیست! کل دورُبریاش هم عوض شدن. مثلاً بچه‌هاش ۴بار عوض شدن! هر سه چهار قسمت یه بار، آدم میموند که چه فازیه آخه؟ :rolleyes: به نظرم اوشین تو این دوره، کاملاً میتونست یه شخصیت مستقل باشه و سریال جدا براش ساخته شه! من که هیچ‎جوره نمیتونم بین این اوشین و اوشین قبلی ارتباط برقرار کنم.
این رو هم بگم که تو سال‌های دور از خانه تماماً شدّت وجود داشت. اوشین زیادی باگذشت و سخت بود، آدم‌ـای سیاه فیلم زیادی سیاه بودن، مظلوم‌ها زیادی مظلوم بودن، بدبختی‌ـا زیاد مصیبت بودن و به همین ترتیب تا آخر.
در کل، به نظرم فیلم «خوب» ـه. در همین حد و نه بیشتر! قطعاً اگه دوران بزرگسالی‌ش نبود خیلی خوشبینانه‌تر نگاه میکردم و بیشتر از اینا حق‌ش بود.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

بربچ شما اون مسئله غیر اخلاقی درمورد اوشین رو نشنیدید دیگه مسلما!!!!!
باو اون اصن تو آرایشگاه کار نمیکرده اونجا که زنا رو آماده میکرده ....خونه بوده بعد صدا و سیما یه جوری نشونش داده کسی شک نکنه
شما دقت نکردید همه ی مشتری هاش تکراری بودن

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از arvin.a :
بربچ شما اون مسئله غیر اخلاقی درمورد اوشین رو نشنیدید دیگه مسلما!!!!!
باو اون اصن تو آرایشگاه کار نمیکرده اونجا که زنا رو آماده میکرده ....خونه بوده بعد صدا و سیما یه جوری نشونش داده کسی شک نکنه
شما دقت نکردید همه ی مشتری هاش تکراری بودن
ولي خودش پاك بود..چيزي سانسور نشده بوده فقط توي ترجمه حواسشون بوده..

• لایک
امتیازات: zmaa

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

ی چیز جالب : سریال اوشین بعد از سالها اولین باری بوده که تلویزیون زن بی حجاب نشون میداده :د از فیلمش زیاد خوشم نمیاد خیلی اغراق داره ...دیگه زیادی اوشین رو خوب نشون داده

..زهرا..

محب الرقیه (سلام الله علیها)
نام مرکز سمپاد
فرز III
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

فیلم دو حالت بیشتر نداشت:
یا اوشین پیام اخلاقی میداد
یا بقیه از اوشین تعریف میکردن!!!!!
(;

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

از وقتی بچه بودم مامانم همیشه میگفت وقتی اوشین بخش میشد همه مغازههاشونو میبستن و میرفتن اوشینو میدیدن.منم وقتی دیدم که شبکه تماشا این سریالو بخش میکنه خوشحال شدم و تقریبا همه قسمتاشو با این که تو امتحانای ترم دوم بود را میدیم.اگرم قسمتی را نمیدیدم حتما تکرارشو میدیدم و قبلا از دیدن تکرار حافظه مامانمو محک میزدم

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

اوشین شخصیت باحالی داره سعی میکنه همیشه خودشو با شرایط وقف بده اموزنده و خیلیم جالبه ..

بالا