• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Doctor House series

• شروع کننده موضوع

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان
سلام

آیا دنبال سریال جذابی میگردید که شما را با دنیا ی پزشکی آشنا کند؟
آیا به دنبال سریالی هستید که کارکتر های اسطوره ای داشته باشد ؟
آیا از سریال های کلیشه ای و یا مسخره ی پزشکی که دید حقیقی ای از رشته پزشکی به شما نمیدهد خسته شدید ؟

جـــوابـــ همـه ی ســوال هـای شمــا ایــــنجـــاســت در ایـن تــاپــیک با مـوضـوع سریال جـذاب

Doctor House
[nb]من باید برم تو کار تبلیغات ماهواره :-" استعداد دارم :-"[/nb]

این سریال درباره ی یک گروه پزشک هست که در تشخیص بیماری خبره هستند و داستان هم حول اتفاقات و نتایج تشخیصاتشون میچرخه . البته این سریال بهترین سریالی ـه که در امـور پزشکی ساخته شده . چون برخلاف Grey's Anatomy که بیشتر مسخرهس و اصلا دید واقعی از پزشکی بشما نمیده ، علاوه بر جذاب بودن واقعی تره . که البته بخش اعظم جذابیت این سریال بخاطر کارکتر دکتر هاوس که اسم سریال هم به خودش اختصاص داده با لقب شرلوک هولمزی در بیمارستـان !
البته این سریال مورد استقبال پزشکان هم قرار گرفته . برای مثال پدر و مادر من این سریال رو اگر یه شب نبینند خوابشون نمیبره :D

800px-Dr_House.JPG

بازیگران

Hugh Laurie
با بازی در نقش دکتر هاوس

images

Lisa Edelstein
در نقش «کــادی» رئیس بیمارستان

Robert Sean Leonard
در نقش «جیــمــز» و رفیق دکتر هاوس

images

Jennifer Morrison
در نقش «الـیــسـون»

images

Jesse Spencer
در نقش «رابــرتـــ»

images

Omar Epps
با بازی در نقش «اریــک»

images

و....

در کل فیلم عــــالـــــی ـه !
شدیدا پیشنهاد میشه !

اين همه زحمت ! لايكي چيزي :-<

• شروع کننده موضوع

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران-لاهیجان
پاسخ : Doctor House series

هيشكي نديده\ نميبينه اين سريالو ؟! :-"

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از NOVANDA :
چرا من دیدم :D
عاغا بعضی جاهاش ی حرفایی میزدن ک من وختی با خانواده نگا میکردم ، برمیگشتم با خواهرم حرف میزدم ک مثلا بگم من هیچی نفهمیدم از اینکه چی گفتن :-"
بعضی راههای درمانشم تخیلی بود ، نبود ؟ :-"

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

من وخواهرم که دانشجوی پزشکیه همیشه میبینیم خیلی باحاله! :D :D

• لایک
امتیازات: NiXi

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

منم می بینم!

عاشق این فیلمم! x:

به نظرم بهترین فیلم پزشکیه که تا حالا ساخته شده!

+ هرشب یه قسمتش رو دانلود می کنم! :-"

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

سیزن های خیلی زیادی داره اگه کسی میدونه دقیقا چند تا لطفا بگه
خیلی بیماریهای عجیبی رومعرفی میکنه که واقعا نادرن چون دکتر هاوس توبخش تشخیص بیماری های عجیبه درضمن از خیلی از سریال ها ی پزشکی علمی تره واشتیاه خیلیخیلی کم داره
لطفا اگهلینکی هم برای دانلود دارین بزارین

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

سریال به این قشنگی و طرفدار به این کمی؟
من همین الان دارم آخرین قسمتشو دان می کنم،درسته به خاطر بعضی حرفاشون آدم وقتی با خانواده میبینه راحت نیست اما نکته های پزشکی که مطرح می کنن یا کیس های نادری که در مان می کنن فوق العاده ن،در ضمن اشتباهاتی که ازشونم می گیرن خیلی کمه، اگر کسی هم بخواد اشتباهات هر قسمتو بدونه تو ویکیپدیا (قسمت انگلیسیش) لینک داره به یه سایت که پزشکا اشتباهات فیلم رو می گیرن.
جالبش اینه که هاوس معتاده به وایکودین (قرصی که توش درصدی کوکائین داره) ، به مرکز ترک اعتیاد رفته اما ترک نکرده،کارش یه بار(قسمت108 به بیمارستان روانی هم می کشه!)در کل توصیه ش می کنم. سریالی که دیدنش بر خلاف خیلی از سریالای دیگه وقت تلف کردن حساب نمی شه.

• شروع کننده موضوع

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران-لاهیجان

همين؟! :-$

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

من هم 2 - 3 قسمتش رو دیدم کامل هم دارمش ولی هنوز حوصله نکردم بشینم ببینم. چون یه وقت خالی می خواد با یه ویکی پدیا جلو دست آدم :D

جالبش اینه که هاوس معتاده به وایکودین (قرصی که توش درصدی کوکائین داره)

در ضمن Vicodin کجاش کوکائین داره؟!! {-8 اونی که کوکائین مصرف می کرد شرلوک هلمز بود. در کل این سریال یه جورایی شبیه سازی شرلوک هلمز ه اون جیمز هم به نوعی واتسون حساب میشه!
این دارو یه دارو ترکیبی از استامینوفن و هیدروکودون که دومی یه مشتق نیمه صنعتی تریاکی ه که از کدئین به دست میاد.

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

من 8 تا سیزنش رو هم دیدم
قسمت آخرش معرکس!
من واقعا گریه کردم!(نمی خوام آخر داستان لو بره ولی)
فوق العاده است
به نظرم از شرلوک بهتره

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Stewie Griffin :
در ضمن Vicodin کجاش کوکائین داره؟!! {-8 اونی که کوکائین مصرف می کرد شرلوک هلمز بود. در کل این سریال یه جورایی شبیه سازی شرلوک هلمز ه اون جیمز هم به نوعی واتسون حساب میشه!
کوکائین مصرف نمیکرد شرلوک! از چسب های نیکوتین استفاده میکرد وقتی نمیتونست سیگار بکشه. اپیزود 3 سیزن 3 هم به خاطر حل یه معمایی معتاد شد(توی داستانای خود سر آرتور هم هست این قسمت)

آره یه چنین چیزیه در ورژن پزشکیش...البته من ندیدم تا به حال ولی تعریفش رو زیاد شنیدم و یه چیزایی هم در بارش خوندم.

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
بهترین تیکه های فیلم

قسمت ها ی خوب زیاد داشت
اون موزیک ویدیویی که هاوس وکادی خوندن
اون اهنگی که 4نفری خوندن
و.....

mohammad farmahini

کاربر فوق‌فعال

به نقل از NOVANDA :
منم دیدم! کلا من از آدمیایی هم که تا چیزی رو خز نکنم دست بردار نیستم (آواتار :-")
کلا دو تا سریال رو خیلی دوس دارم یکی house md یکی هم lie to me(آمریکایی) جفتشونم فک کنم از fox پخش شدن....
نکته خیلی جالبه اینه که شما به طور خیلی غیرمستقیم دارین فلسفه یاد میگیرین از این فیلم جملاتی که house استفاده میکنه دقیقا برای تبلیغ آتیست هاست و دو تا از نقش های اصلی هم یهودی ان! توی هر فصل هم حتما 1-2 تا قسمت هست که یه یارویی هست که مذهبی بعد آخر داستان مشخص میشه طرف چه عقده ای بدبخت آشغالیه...
از این لحاظ یه خورده سریال سفارشی به نظر میرسه! برای همین من lie to me رو بیشتر دوس دارم

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب من تازه تموم کردم این سریال رو :D
یه چندتا نکته بگم: اولا من این سریال رو با جنبه ی پزشکیش معرفی میکنم. همون طور که نفر بالا میگه به شدت اتئیست هست شخصیت اصلیش. و تا فصل چهارم و به خصوص اوایل فصل 4، چندتا قسمت هست که خیلی ضد خدایی میشه. 4 فصل بعدی کمتره بازم.
بعد افراد مذهبی ام میان توش ولی طرف معمولا از همون اول یه چیزیش میشه (مثلا یکیشون نذر کرده بود هر سال خودشو به صلیب بکشه.) اما این طور نبوده که اخرش بگی عجب ادم عقده ای و اینا. کلا این تیکه هاشو درگیر نشین خیلی رو اعصاب میتونن باشن.
از لحاظ پزشکی و کارایی که میکنه من ی سرچ زدم و گویا 180 درجه ای با واقعیت فرق داره. رفتار با بیمار و تصمیمایی که میگیرن و اینا. البته خب با مقیاس امریکا مسلما مقایسه میشه.

از لحاظ علمی پزشکی این یه وبلاگه که قسمت به قسمت نقد شده پزشکیش. حتی میتونین بدون دیدن فیلم بخونینش توضیح میده قشنگ. این
http://www.politedissent.com/house_pd.html

از لحاظ طنزش م خیلی خوبه :D
و فاقد صحنه های جنسی تا حد خیلی زیادی و الفظ رکیکه. (مثلا دکستر رو دیده باشین این نقطه مخالفشه.)
اگه اخرش براتون مهمه خوب تموم میشه نگران نباشین.

خود شرلوک رو کانن دویل بر اساس یه پزشک نوشته و هاوس رو از شرلوک گرفتن. تا جایی که ادرس خونش 221 خیابون بیکره.

و من جای دیگه ای پیدا نکردم 720p توی سایت ایران فیلم هست یه اشتراک بگیرید بشینید دانلود کنین. بقیه جاها یه کیفیت کمتر 480 دارن که 120 مگه اینی که من میگم هر قسمت 298 مگه.و حداقل کیفیت 480 ش 143 مگه نه 120.

و بازم میگم سریال خیلی خوب و قشگیه ولی این اتئیست بودنش میتونه خیلیی رو اعصاب باشه خودتون تصمیم بگیرید جنبه شو دارید یا نه. اگه ندارید نبینید نمی ارزه.
177 قسمتم هست جمعا.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

و بازم میگم سریال خیلی خوب و قشگیه ولی این اتئیست بودنش میتونه خیلیی رو اعصاب باشه خودتون تصمیم بگیرید جنبه شو دارید یا نه. اگه ندارید نبینید نمی ارزه.

دقیقا این مورد از نکات مثبت سریاله :D

photo-2016-03-22-21-50-45.jpg

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

من واقعن از شوخی های هاوس با خدا و مذهب لذت می بردم : دی
به نظرم هرکسی هم بتونه بدون تعصب به این ویژگی هاوس نگاه کنه، به نظرش جالب می رسه. قرار نیست شخصیت اول کاملن مطابق ایده آل های ما باشه.

نکته خیلی جالبه اینه که شما به طور خیلی غیرمستقیم دارین فلسفه یاد میگیرین از این فیلم جملاتی که house استفاده میکنه دقیقا برای تبلیغ آتیست هاست و دو تا از نقش های اصلی هم یهودی ان! توی هر فصل هم حتما 1-2 تا قسمت هست که یه یارویی هست که مذهبی بعد آخر داستان مشخص میشه طرف چه عقده ای بدبخت آشغالیه...
مجبورمون نکردن که بدون فکر همه ی حرفا و تفکرات شخصیت اول رو بپذیریم و تاثیر بگیریم. بعضی جاها حرفا و عقاید هاوس بیننده رو به فکر می بره و گاهی فقط جنبه ی فان داره.
حالا خود بیننده باید بدونه کجا رو جدی بگیره و کجا رو نه.
قبول دارم هاوس به عنوان یه آتئیست خیلی پررنگ تر و تاثیرگذارتر از بقیه ی کاراکترهاست، اما خیلی جاها خودش هم شک می کنه. کاراکتر اغراق شده ای نیست.

حتا شاید شروع خوبی باشه که یاد بگیرید بدون تعصب و دید شخصی فیلم و سریال ببینید. چون هاوس شخصیت جذاب و دوست داشتنی ای داره، فارغ از تفکرات آتئیستی ش.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

فک کنم من اولین بار بود سریالی میدیدم که جنبه اتئیستیش اینقد زیاد بود :-" زیادی واکنش نشون دادم قبول :-"
اقا تو فیلم خیلی جاهاش میلنگه پزشکیش، تو همون سایته که گفتم میتونین بخونین. مثلا اون انگلی که فورمن قسمت 21 و 22 فصل دوم باش دست و پنجه نرم میکرد 99.9 درصد فیتال مثکه. ایشون هم لطف کردن زنده موندن :D
یا قسمت اخر بازم. اسپویل میشه اگه بگم یه جاش میلنگید مطمئنم متوجه شدین خودتون!
دیگه از سوتیاش قسمت اخر فصل 3،human error که سه ساعت سی پی ار کردن، یکی این همچین چیزی نیست یکی بای پس رو چند ساعت نگه میدارن نه چند روز. و وقتی یکی بای پسه یعنی قلبش جداس رسما، دستگاه جای قلبشه دستگاه رو که خاموش میکنی قلبش چجوری شروع میکنه زدن خیلی جالبه. بعد مگه رگاش جدا نیست چجوری به هوش اومد؟! :|

اگه با شخصی مثل هاوس تو زندگیتون مواجه شید واکنشتون چیه عایا؟ :D جدی؟ همینقد دوستش دارین یا از همون دم در برمیگردین؟ :د

هیچ کس هیچ حرفی نزد درمورد بریتیش بودن بازیگر نقش هاوس و خوب بودنش؟ جدی؟ (:

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بحث سوتیاش بود داشتم میگفتم از این بدترشم داشته (:
من پزشک نیستم منتظر میمونم 5 سال دیگه نظر میدم حداقل :D
اره اینم گفته که با اینکه ایراداتی داشت، قسمتای بدش از قسمت خوبای سریالای دیگه بهتر بود. کلا سریال خوبی بود ولی خودم مسلما نمیتونم الان بیام نظر بدم روش.

اعتراف کنید حداقل 30 درصد جذابیت هاوس چشماشه. خیلی آبی و خوبن (:

همینکه خوب تموم شد من راضی ام. خیلی مناسب و خوب بود به نظرم..

C+ سیزده چهارده میشه حدودا. ولی بازم در جای نظر دادن رو پزشکیش نیستم رو خود سریال میتونم حرف بزنم که خب خیلی خوب بود. و نمره 8.8 براش کمه 9 باید میبود.

بالا