• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کارشناسی ارشد

آیا در کنکور کارشناسی ارشد سال آینده(96) شرکت خواهید کرد؟

• بله بعنوان کنکور ازمایشی

رای‌ها: 0 0.0%
  • بله برای کنکور اصلی برای اولین بار.

رای‌ها: 3 27.3%
  • بله بعنوان کنکور اصلی برای بار دوم یا بیشتر.

رای‌ها: 1 9.1%
  • خیر

رای‌ها: 6 54.5%
  • هنوز تصمیم نگرفته ام

رای‌ها: 1 9.1%

• رای‌دهندگان
    11
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : کارشناسی ارشد

به نقل از Hespride :
من چند روز نبودم امیدوارم به برنامتون عمل کرده باشید :))
فقط یه چیزی دیدم به نظرم اومد توضیح لازمه
راجب حرف مهسا در مورد دانشگاه های ضعیف و اینا. توی کنکور ارشد به طور ویژه ازادی ها و پیام نوری ها نتیجه های خیلی خوبی میگیرن. میدونی چرا؟
چون کتاب میخونن!
کتاب خوندن خیلی مهمه. دانشگاههای خوب یا جزوه های اساتید هست یا اصن درس نمیخونن و بیش از حد عملی کار میکنن به قول شما. که خب این خوب نیست. ارشد و دکتری اصلا برای کار عملی نیست (در 90 درصد مواقع!) . بلکه تحصیلات تکمیلی برای کارهای پژوهشی و علمی هست که در نتیجه باید کسی که ارشد و دکتری میخونه از نظر نظری قوی باشه . درسته که عملی هم لازمه برای نفوذ به علم ولی قطعا دانش نظری حرف اول رو میزنه

برای همین به خصوص بچه های پیام نور چون همیشه بر مبنای کتاب ها جلو میرن و وابسته به جزوه و کلاس نیستن، خوب کنکور میدن.

البته همه اینا بخشی از نظر منه. فقط خواستم دفاع کنم از بچه های دانشگاهای ضعیف تر :-"
من نظر شخصی خودمو نگفتم به خدا!‌ نظر اساتید رو گفتم صرفا!
بعد اینکه رشته ی ما با بقیه‌ی رشته‌های مهندسی خیلی فرق داره به نظرم. منظور هم از کارهای عملی کارهای خیلی خفن نیستش! ۲تا از استادامون می‌گفتن که بچه‌هایی که از پیام نور قبول شدن یه خط کد زدن بلد نیستن. شما می‌دونین کسی که دانشجوی ارشد نرم‌افزار بشه بدون اینکه برنامه‌نویسی بلد باشه یعنی چی؟!!! برای یه مهندس نرم‌افزار برنامه‌نویسی مثل دونستن ریاضیات دبستانی در حد دو دو تا چهارتا هست!
باز هم تاکیدم بر این هست که من نظر خودمو نگفتم!‌من چه می‌دونم خب آخه :D این حرف ۲-۳ نفر از استادمون بود دقیقا.

بعد اینکه کی گفته ما کتاب نمی‌خونیم؟! والا به خدا ما کتاب‌های مرجع رو می‌خونیم! رشته‌ی کامپیوتر با زیست و شیمی خیلی فرق داره!‌دوستم که زیسته قشنگ فقط جزوه می‌خونه و وویس پیاده می‌کنه! ولی درمورد ما قضیه کاملا متفاوته و ما از ترم اول کتاب منبع به زبان انگلیسی خوندیم و می‌خونیم. تو هر درس هم چندین منبع...

الان منم خواستم دفاع کنم از بچه‌های دانشگاه‌های (اسماً) قوی‌تر! :D

اینجا کسی محاسبات عددی هست تو منابع کنکورش؟ می‌شه به من بگین محاسباتو چه جور باید خوند؟ من پاسش نکردم...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

می‌شه پست متوالی بدم؟ ربطی به قبلی نداره آخه...

امروز رفتم آموزش دانشکده که رنکمو بپرسم برای همون درخواست امیرکبیر. بعد مسئول آموزش می‌خواست پرتم کنه بیرون :D گفت که تا اول مهر نمی‌تونیم رنکتونو حساب کنیم چون باید نمرات ترم تابستون رد بشن و ترم تابستون هم جزء ترم۶ حساب می‌شه. یعنی گفت تا آخر ترم۶ که می‌گن ترم تابستون هم جزءشه و باید نمرات همه‌شون رد بشن تا بتونیم محاسبات انجام بدیم.
من گفتم که تا آخر شهریور برای امیرکبیر وقت داریم فقط. بعد ایشون گفتن که امیرکبیرهر سال همین کارو می‌کنه و نهایتا مجبور می‌شه تمدید کنه. چون عجله‌ی بیخود از خودش نشون می‌ده و بچه‌ها نمی‌تونن اطلاعات دقیقشون رو وارد کنند.
بعد دیگه یه مقدار درمورد ارشد مستقیم دانشکده‌ی خودمون پرسیدیم گفتن که برین بچه‌ها برای کنکور ارشد بخونین. الان از همیشه اوضاع بدتره! تا حالا اینقدر سردرگمی نبود!‌الان موندیم بین چند تا بخشنامه‌ی مختلف! گفتم که بچه های شریف از تابستون تکلیفشون معلوم بود! ایشون گفتن شریف خودمختاری اعلام کرده از وزارت علوم :D ولی نهایتا همه‌مون باید تابع وزارت علوم باشیم و شریف هم حتی با وجود اینکه الان یه چیزی به بچه‌هاش اعلام کرده، نهایتا نمی‌تونه مستقل از بخشنامه‌ی وزارت علوم عمل کنه.
خلاصه اینکه تهش گفت اصلا روش حساب نکنید.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

منکه کلن بیخیال شدم :D
الان اگه بگن بیا مستقیم ارشد بخون قبول نمیکنم :-"

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

طبعا منم نمیگم کسی که کد زنی بلد نیس خوبه :D
ولی این رو نمیشه کلی گفت. درصد بالایی از بچه های پیام نور خیللی درس میخونن و منابع استاندارد زیادی هم مطالعه میکنن.

راستی پذیرش امیرکبیر خیلی کویته. تقریبا خیلی راحت پذیرش میدن نسبت به بقیه دانشگاها. سعی کنید درخواست بدید.

مهسا خب بگو تا ترم قبل رو بگه اختلافت رو با نفر قبلی بگه. بعد خودت معدل کلت رو حساب کن دیگه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Hespride :
طبعا منم نمیگم کسی که کد زنی بلد نیس خوبه :D
ولی این رو نمیشه کلی گفت. درصد بالایی از بچه های پیام نور خیللی درس میخونن و منابع استاندارد زیادی هم مطالعه میکنن.

راستی پذیرش امیرکبیر خیلی کویته. تقریبا خیلی راحت پذیرش میدن نسبت به بقیه دانشگاها. سعی کنید درخواست بدید.

مهسا خب بگو تا ترم قبل رو بگه اختلافت رو با نفر قبلی بگه. بعد خودت معدل کلت رو حساب کن دیگه
کامپیوتر کتاب خوندن خالی به درد سوادش نمی‌خوره :)‌ باز هم می‌گم...کامپیوتر با برق و مکانیک خیلی فرق داره...
بگذریم...

آخر هر ترم زوج حساب می‌کنن... الان آخرین رنکی که دارن مال آخر ترم ۴ هست که خب خیلی عوض شده همه چیز از اون موقع! منم تو درخواستی که واسه امیرکبیر دادم از روی همون رنک اون زمان به صورت حدودی رنک خودمو حدس زدم و نوشتم. ولی دقیق نیست و فکر کنم رنکم بهتر از چیزی باشه که نوشتم...

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر & شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

واقعا ممنون که امیرکبیر رو گفتید چون من اصلا حواسم نبود ...
البته بعید می دونم که از دانشگاه ما بخواد پذیرش کنه جدا از این که تو چه سطحی باشیم :(
ولی فکر کنم تعدد واحد گذرانیده رو ببینن هنگ می کنن :)) :P

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

می گم الان دانشگاه می رین یه روز می شه خوند یه روز نمی شه یا ...
بالاخره بالا پایین داره بنظرم یادداشت کنین مقدار مطالعه ی روزانه رو آخر هفته جمع بزنید ببیند چطور بوده عملکرد
البته فکر کنم همه می دونند این رو :D گفتم شاید یادتون رفته باشه :-"

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

بعد اینکه کی گفته ما کتاب نمی‌خونیم؟! والا به خدا ما کتاب‌های مرجع رو می‌خونیم! رشته‌ی کامپیوتر با زیست و شیمی خیلی فرق داره!‌دوستم که زیسته قشنگ فقط جزوه می‌خونه و وویس پیاده می‌کنه! ولی درمورد ما قضیه کاملا متفاوته و ما از ترم اول کتاب منبع به زبان انگلیسی خوندیم و می‌خونیم. تو هر درس هم چندین منبع...

ببخشید مهسا جان همون دوستای علوم پایه ایت هم که این جوری درس میخونن تهش نمیتونن تو ارشد یه تز درست حسابی بنویسن!
همه ی رشته ها کتاب محوره ، همه هم باید بخونن!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از سَعیده :
ببخشید مهسا جان همون دوستای علوم پایه ایت هم که این جوری درس میخونن تهش نمیتونن تو ارشد یه تز درست حسابی بنویسن!
همه ی رشته ها کتاب محوره ، همه هم باید بخونن!
مطمئنی؟
مه‌زاد سال بالایی‌هاشونو که می‌گفت پارسال رتبه‌های خوبی آوردن همه شون فقط جزوه خونده بودن سعیده. چون اکثر طراحان کنکور اساتید خودشونن...

هلپ می!
محاسبات عددی رو از کجا بخونم؟
آقای amparisay مدارالکتریکی رو برقی‌ها از کجا می‌خونن؟ مدرسان شریف خوبه؟
قبلا مدار الکتریکی هوش مصنوعی ساده‌تر از برقی‌ها بوده. ولی سال قبل خیلی سخت شده چون ضریبش رفته بالا... به ما گفتن منبع برقی‌ها رو بخونیم.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
مطمئنی؟
مه‌زاد سال بالایی‌هاشونو که می‌گفت پارسال رتبه‌های خوبی آوردن همه شون فقط جزوه خونده بودن سعیده. چون اکثر طراحان کنکور اساتید خودشونن...

هلپ می!
محاسبات عددی رو از کجا بخونم؟
آقای amparisay مدارالکتریکی رو برقی‌ها از کجا می‌خونن؟ مدرسان شریف خوبه؟
قبلا مدار الکتریکی هوش مصنوعی ساده‌تر از برقی‌ها بوده. ولی سال قبل خیلی سخت شده چون ضریبش رفته بالا... به ما گفتن منبع برقی‌ها رو بخونیم.
من مدار رو از کتاب آقای زرگر خوندم، مال پوران پژوهش. کسی اگه وقت و پولش رو داره، خودشون کلاس هم دارن، خیلی مفید بود. کتابشون هم کامل کامله. من مدارم خیلی ضعیف بود. خوب شده بودم کاملا، ولی دوتا اشتباه بد کردم سر کنکور و درصدم پایین اومد. درکل مدار درس سختیه. خیلی ریزه کاری داره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از amparisay :
من مدار رو از کتاب آقای زرگر خوندم، مال پوران پژوهش. کسی اگه وقت و پولش رو داره، خودشون کلاس هم دارن، خیلی مفید بود. کتابشون هم کامل کامله. من مدارم خیلی ضعیف بود. خوب شده بودم کاملا، ولی دوتا اشتباه بد کردم سر کنکور و درصدم پایین اومد. درکل مدار درس سختیه. خیلی ریزه کاری داره.
متشکرم:)‌پس می‌گین پوران بخونم یعنی؟ من یه مدرسان شریف دارم از نظر خودم عالیه ولی می‌ترسم این به خاطر ضعف شدید من در این درس باشه! (کیه که ندونه کامپیوتری‌ها تا چه حد در این درس لنگ می‌زنن)

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

متشکرم:)‌پس می‌گین پوران بخونم یعنی؟ من یه مدرسان شریف دارم از نظر خودم عالیه ولی می‌ترسم این به خاطر ضعف شدید من در این درس باشه! (کیه که ندونه کامپیوتری‌ها تا چه حد در این درس لنگ می‌زنن)

پوران پژوهش منبع خیلی از برقی ها واسه کنکوره
من خودم مدار 2 جلسات اولش غایب بودم ، این درس واسم مشکل ساز شده بود بعدش کلی در مورد کتاب واسه مدار 2 پرسیدم چه افرادی که کنکور رتبه تاپ بودن(تو دانشگاه خودمون) چه سال بالایی هایی که درسشون خوب بود و چه بچه های تاپ امیر کبیر واسه مدار 2 به من کار و زرگر پیشنهاد دادند
واسه مدرسان شریف بچه های ما ترم 3 خونده بودند که البته بهشون پیشنهاد شده بود و می گن عالی هستش و از بقیه هم که پرسیدم می گفتن خوبه اما نخونده بودند ولی هیشکی بدش نگفت و تازه یه مورد تک رقمی مخابرات واسه کنکورش مدرسان خونده بوده
اگه راضی هستین به نظرم ادامه بدین همین رو چند کتاب خوندن واسه مدار جالب نیست
--------
اگه مدار واستون سخته واسه همه کامپیوتری ها سخته و همه توش لنگ هستند دلنگرونی نداره (;

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

مطمئنی؟

من نگفتم کنکور قبول نمیشن که! کنکور زیست شدیدا حفظیه. گفتم بعدا نمیتونن تز خوب بدن!

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از سَعیده :
من نگفتم کنکور قبول نمیشن که! کنکور زیست شدیدا حفظیه. گفتم بعدا نمیتونن تز خوب بدن!
رشته ها باهم خیلی فرق میکنن، تو رشته های علوم پایه چون اکثر تزهابیشتر براساس روابط نظریه لازمه ک کتابارو حتمن بخونی، ولی تو رشته ای مثل مکانیک اگه بخوای ی تز نسبتا خوب داشته باشی باید کار عملی و ساخت و تست انجام بدی و نیازی هم نیس کتابی بخونی

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها ببخشید اینجا پست میدم اما یه سوال اگر یکی کارشناسی یه رشته ای بخونه بعد بخواد ارشد یه رشته دیگه بخونه که اصلا مرتبط نیس اونوقت براش مشکلی پیش نمیاد چون یه سری واحد های کارشناسی رو پاس نکرده دیگه یا باید اونها هم تو ارشد پاس کنه؟؟

با ارزوی موفقیت همه شما در کنکور ارشد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از 13---->61 :
بچه ها ببخشید اینجا پست میدم اما یه سوال اگر یکی کارشناسی یه رشته ای بخونه بعد بخواد ارشد یه رشته دیگه بخونه که اصلا مرتبط نیس اونوقت براش مشکلی پیش نمیاد چون یه سری واحد های کارشناسی رو پاس نکرده دیگه یا باید اونها هم تو ارشد پاس کنه؟؟

با ارزوی همه شما در کنکور ارشد
چرا عذرخواهی می‌کنی؟ :D سوالت مربوط به تاپیکه دیگه :)

تو هر رشته یه سری درس هستن (حدود ۴-۵ تا)که اگر کسی تو دوران کارشناسی نگذرونده باشه تو ارشد بهش پیش‌نیاز می‌خوره و باید بگذرونه اونارو. نمره‌شون هم مهم نیست و جزء معدلش حساب نمی‌شه. ولی فقط باید پاسشون کنه در کنار درسهای ارشدش.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

این پیشنیازها ربطی به این نداره که طرف توی کارشناسی گذرونده باشه اون درس رو ولی با نمره ی پائین پاس کرده باشه؟ :-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پگاه :
این پیشنیازها ربطی به این نداره که طرف توی کارشناسی گذرونده باشه اون درس رو ولی با نمره ی پائین پاس کرده باشه؟ :-?
بستگی به خود دانشگاه داره. مثلا بعضی از دانشگاه‌ها حتی اگر طرف یکی از اون دروس رو پاس هم کرده باشه ولی نمره‌ش زیر ۱۲ بوده باشه باز مجبور می‌کنه اون درسو بگذرونه.

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر & شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

دقیقا این موضوع به دانشگاه و دانشکده بستگی داره و سال به سال هم فرق می کنه ، مثلا یه سال پیشنیاز می دن و یه سال نمی دان ، بستگی به تصمیم گروه داره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

خب. من اومدم گزارش هفتگی بدم.
این هفته جدا دستگرمی بود فقط و خب خوب نخوندم واقعا. اصل ابیشتر از روزی ۳.۵ ساعت نشد... در توانم نبود!!
ولی دیگه از این هفته باید جدی بشم. روزی اقلا ۶ساعت باید مطالعه داشته باشم و با توجه به کلاسای دانشگاهم کاملا ممکن هست این. حتی بیشترش هم ممکنه ولی حالا یواش یواش!! از اول مهر کتابخونه‌مون می‌شه تا ۹شب. فعلا تا ۳.۵ هست :|
این هفته رو جهت مبارزه با تنبلی خودم به جای مبحثی زمانی هدف‌گذاری می‌‌کنم! به جز روز سه‌شنبه بقیه‌ی روزها باید ۶ساعت درس بخونم اقلا.
و اگر هفته‌ی بعد اومدم گفتم نخوندم خواهشا دعوام کنید!

این هفته اصلا عالی بود!
یه روز از سر جوگیری پاشدم ۷ونیم رفتم دانشگاه بعد دیدم کتابخونه ۸ باز می‌شه اصلا!
بعد اون ۳روز اول که کتابخونه رفتم خوب بود و خوب خوندم. ولی بقیه‌ی هفته بد بود. می‌اومدم خوابگاه می‌نشستم رو تختم فکرای دری وری می‌کردم و در و دیوارو نگاه می‌کردم. حتی یک رمان ۳۶۰ صفحه‌ای هم خوندم!!!(زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آید؟---همینگوری)
حتی به این هم فکر کردم که بی‌خیال امسال بشم و کلا مثلا ۹ترمه کنم :D بعد نشستم سنگامو با خودم واکندم و دیدم اینجوری نمی‌شه که هرروز یه چیزی بگم و یه تصمیمی بگیرم!
خلاصه دیگه جدی شدم...قول می‌دم که جدی شده باشم یعنی!! و بخونم...

بالا