• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حوض نقاشی

• شروع کننده موضوع

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران
حوض نقاشی...
فیلمی که این روزها درحال اکران هستش

poster-hoze-naghashi1(1).jpg

حوض نقاشی فیلمی هستش به کارگردانی مازیار میری و بازی شهاب حسینی در نقش رضا و نگار جواهریان در نقش مریم
مریم و رضا با آدم‌های دیگه فرق دارن ، اون هم نه یک فرق ساده ، بلکه بسیار بزرگ و اون‌‌ها باید تلاش کنن تا به دیگران ثابت کنن این تفاوت بزرگ را با معجزه عشق حل کردن.
به نظر من این فیلم واقعا ارزش دیدن رو داره

حالا بگید کی این فیلم رو دیده؟
نظرتون درباره‌ش چیه؟

caliph

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
پاسخ : حوض نقاشی

من دیدم واشتباه بزرگی کردم که این کارو انجام دادم #-o
به قول فراستی(با این که اصن منتقد خوبی نیس):این فیلم واسه ی جذب مشتری منگل فروشی کرده.
تازه رفتن تحقیق کردن که اقا اصن دو تا عقب افتاده نمی تونن بچه دار شن. :-w
داستان فیلمم که فقط می تونه از مغز یه عقب افتاده بیرون اومده باشه.
واقعا واسه ی مازیار میری واسه ی این فیلمای ضعیفش متاسفم.(مخصوصا طلا و مس) :-& :-& :-&
اساسا بهتون توصیه می کنم از این فیلم دور شین. B-)

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

طرفدار های زیادی پیدا کرده
هنوز موفق به تماشاش نشدم..

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

فیلم در مورد یک زوج هست که از نظر ذهنی فیزیکی کمی عقب افتاده هستند. یک پسر هم دارن.
چیز خاصی نداره از نظر داستان. ولی نسبتا خوب ساخته شده از نظر فنی.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از caliph :
واقعا واسه ی مازیار میری واسه ی این فیلمای ضعیفش متاسفم.(مخصوصا طلا و مس) :-& :-& :-&

طلا و مس ساخته‌ی همایون اسعدیان ـه دوست عزیز. مازیار میری فیلمایی مثل سعادت آباد و کتاب قانون رو ساخته.

• شروع کننده موضوع

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

به نقل از ریـحـانـه :
طلا و مس ساخته‌ی همایون اسعدیان ـه دوست عزیز. مازیار میری فیلمایی مثل سعادت آباد و کتاب قانون رو ساخته.
که اینا هم فیلمای نسبتا موفقی بودن

این فیلم با اینکه موضوع خاصی نداره ولی به خوبی میشه اینو ازش فهمید که با وجود تمام سختی ها و مشکلات ، بازم میشه خوشبختی رو تو زندگی احساس کرد

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از caliph :
به قول فراستی(با این که اصن منتقد خوبی نیس):این فیلم واسه ی جذب مشتری منگل فروشی کرده.
تازه رفتن تحقیق کردن که اقا اصن دو تا عقب افتاده نمی تونن بچه دار شن. :-w
داستان فیلمم که فقط می تونه از مغز یه عقب افتاده بیرون اومده باشه.
اين قضيه بچه سالم ـشون فقط ي چرندي بود كه داورا گفتن واسه لاپوشوني كردن اين كه چرا اين فيلم تو جشنواره فجر بش كم لطفي شده
چند وخت پيش تو دانشگاه تهران جلسه نقد و بررسي انجام شد كه بيان شد اين زوج ميتونن بچه سالم داشته باشن
تو روزنامه هم دكتري ر اين باره بحث كرده بود
حدود ي هفته قبل هم تو راديو ايران اگه اشتباه نكنم با دكتري صحبت كردن و بچه سالم از ي زوج ناتوان ذهني امكان داره
بلافاصله زنگ زدن به رسول صدر عاملي و گفتن شما چرا اين حرف رو زدين و فيلم رو بردين زير سوالايشون طفره رفتن و گفتن من چنين چيزي نگفتم برين به افخمي بگين
زنگ زدن افخمي اونم هي پيچوند و گفت زنگ بزنين به فخيم زاده
زنگ زدن به فخيمزاده و گوشيش رو. ج نداد :|

درضمن اگه چنين مشكل بزرگي از لحاظ پزشكي وجود داشته شما چ طور "بنجامين باتن" (درس نوشتم؟! :دي ) رو ميبينين و ازش به عنوان ي شاهكار ياد ميكنين؟! :-w

#توهين ب اشخاص هم مث نقل و نيات نريزه از دهنتون اين نويسنده همون نويسنه طلا و مس هست و شب نخوابيده و صب بلند شه ي فيلم نامه بده بيرون

#البته من نقد هايي رو كه خوندم بيشتر از شيوه كارگرداني مازيار ميري بود كه ميگفتن از سعادت آباد ضعيف تر كار كرده ولي من هنوز فيلم رو نديدم :-??

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

فک کنم این فیلم به عنوان بهترین فیلم مردمی تو جشنواره رای آورد (؟)
خوب بود ، دوسش داشتم .
بیشتر به خاطر شهاب حسینی دیدم فیلم رو . فوق العادس این بشر .
حَرَکات ِ دهان و کلا حرکات صورتش و طرز حرف زدنش و ... به عنوان یه عقب مونده واقعا طبیعی بود .
نگار جواهریان خوب بود ولی به نظر "خودم" اگه به جای نگار جواهریان ، پارتنر قوی تری کنار شهاب حسینی بود هم کار قشنگ تر از کار در میومد هم خود ِ شهاب تو جشنواره شانس بیشتری داشت !

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از مـهـدی :
خوب بود ، دوسش داشتم .
بیشتر به خاطر شهاب حسینی دیدم فیلم رو . فوق العادس این بشر .
حَرَکات ِ دهان و کلا حرکات صورتش و طرز حرف زدنش و ... به عنوان یه عقب مونده واقعا طبیعی بود .
نگار جواهریان خوب بود ولی به نظر "خودم" اگه به جای نگار جواهریان ، پارتنر قوی تری کنار شهاب حسینی بود هم کار قشنگ تر از کار در میومد هم خود ِ شهاب تو جشنواره شانس بیشتری داشت !

جالب اينه كه بدونين
داورا حركات و رفتار شهاب حسيني رو اغراق آميز كرده بيان كرده بودن و حتي جزو كانديدا هم نبود(البته جمال شورجه تو ي مصاحبه گفته بود كه شهاب ي بار سيمرغ گرفته نميشه كه باز بش سيمرغ داد!!)
درحالي كه بازي نگار جواهريان ضعيفتر به نظرميرسيد ولي جزو ليست كانديدا ها بود

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مـهـدی :

آره. این و «هیس، دختران فریاد نمی‌زنند» پوران درخشنده.
× کلا راجع به جایزه گرفتنش حرف‌های ضد و نقیضی هست گویا. یه عده از داورا میگن دیده شده و توجه داورا رو جلب نکرده، یه عده میگن همه ندیدنش و خلاصه بحث برانگیزه. :-?

• لایک
امتیازات: MePeR

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از دکتر شیرین احمدنیا مطلب وبلاگشون رو مینویسم اینجا :

حوض نقاشی فیلمی با لطافت و احساس برانگیز است. جدا از جنبه های فنی و هنریِ کارگردانی فوق العاده ی مازیار میری، و نقش آفرینی هنرمندانه و بسیار تحسین برانگیز بازیگران اصلی فیلم، هنگامی که متوجه ی معنا و پیام فیلم می شویم، داستان ساده ای دارد مبتنی بر شرح زندگی زوجی با کم توانی ذهنی، و تعاملات اش با ثمره ی این زندگی - پسرکی باهوش و حساس- که برخلاف تصور اولیه، این سرنوشت، با زندگی همه ی "ما" به سادگی ارتباط برقرار می کند و همدلی بر می انگیزد، چرا که محور اصلی داستان، روابط خانوادگی است، عشق و ملاحظات انسانی است. جلوه هایی دارد از نگاه متعارف مرد به زن، و بالعکس، و در عین حال، نشان دهنده ی شکستن قالب ها و کلیشه های ذهنی از مردانگی، یا، فرزندپروری یا حتی شکستن نگاه های متعارف فرزندان به والدین و بالعکس است که اتفاقاً مدام در زندگی امروزین هر یک از ما اتفاق افتاده و می افتد. هنرپیشه ها، تلاش موفقیت آمیزی داشته اند تا نقش افرادی را بازی کنند که رفتارشان ناخواسته "غیرعادی" است، اما این تردید را در ذهن ایجاد می کند که کدامیک واقعا ً سخت تر است. کار ما که در زندگی روزمره مان با همه ی ناتوانی ها و ضعف هایی که نهان و آشکار دارا هستیم، تلاش می کنیم صورت یا اجرای نمایشی "معمولی و قابل قبول" به رفتار و گفتارمان در ملاء عام بدهیم، یا کار این هنرپیشه های مجرب، که در عین سالم یا "معمولی بودن"، تمام تلاش شان را پیروزمندانه صرف این کرده اند که نمایش رفتاری "غیرعادی" را به منصه ی ظهور برسانند و به ببیننده بباورانند! کلام در جای جای فیلم، و به ویژه در صحنه ای که پدر به مکالمه ای یکطرفه با فرزند از پشت شیشه ی کلاس درس می پردازد، زیباست، حس و معنایی که منتقل می شود تامل برانگیز و عمیق است، صحنه ها نمایشگر زیبایی های درونی است، در دنیایی که با چشم بستن بر "ظرائف روابط و عواطف انسانی" به شدت نازیباست. چه مرد باشید چه زن، پیر یا جوان، به هنگام ورود به سالن نمایش، دستمال برای پاک کردن اشک هایی که سرازیر خواهد شد همراه داشته باشید و از این فرصت طلایی برای اشک ریختن بدون واهمه و شرم برای میدان دادن به تجلی احساسات انسانی تان بهره گیری کنید. این فیلم برای برانگیزاندن همدلی هاست و یادآوری این که اگر هیچ چیز برای ما باقی نمانده است هنوز عشق و امید داریم، و محبت، شرط بقای ما در کنار یکدیگر است.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

"هنگام ورود به سالن نمایش، دستمال برای پاک کردن اشک هایی که سرازیر خواهد شد همراه داشته باشید و از این فرصت طلایی برای اشک ریختن بدون واهمه و شرم برای میدان دادن به تجلی احساسات انسانی تان بهره گیری کنید."

من وختی رفتم هیس رو دیدم همینجوری بودم همه ش گریه م میگرفت ولی این کناردستی م ی خانومی بود فک کنم از سنگ :D
بعد من هی روم نمیشد گریه کنم همه ش بغض میشد بعد یواش یواش این اشکا میومد پایین دزدکی هم با گوشه روسری م پاک میکردم تا این زنه نفهمه! :-"
خلاصه این که برا فیلم گریه دار کتار کسی بشینین که راحت بتونین گریه کنین ;))

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

دیدم بالاخره فیلم رو!
بازی شهاب فوق العاده بود! خیلی طبیعی! طوری که تو طول فیلم اصلا احساس نمیکردی داره فیلم بازی میکنه!
احساس میکنم فیلم نامه ش ضعیف تر بود لا اقل نسبت به طلا و مس (بعضی چیزا گنگ بود تو فیلم نامه)
شاید همین باعث شده که داورا به دیگر جوانب فیلم دقت نکن (بازیگری و صدابرداری و اینا)
سر فیلم من خودم رو آماده کرده بودم که گریه کنم حتما :-" ولی خب نمیدونم مردم همه ش میخندیدن! :| ینی صحنه هایی که من واقعا ناراحت بودم صدای خنده بلند میشد! واسه همین نشد گریه کنم :D (مثلا همون که پیتزا شون سوخت من کلی ناراحت شدم و مردم خندیدن! و کلی قستمای دیگه!)
آخر فیلم هم که چند نفر دست زدن بعد بقیه همراهی نکردن ضایه شدن :rolleyes:

×ولی بازم با این اوصاف هیچ دلیلی رو نمیبینم که شهاب حسینی رو حتی کاندید هم نکن! [-( امیدوارم به جشنواره منتقدان و جشنواره های دیگه)
×وختی از سینما اومدم بیرون دوستم اس داده فردا با بچه ها میخوایم برین حوض نقاشی ببینیم میای؟! (:|

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من فیلم رو ندیدم، ولی چرا با طلا و مس هی مقایسه ش می کنین؟؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از بیلی بچه...! :
من فیلم رو ندیدم، ولی چرا با طلا و مس هی مقایسه ش می کنین؟؟

چون نویسنده هاشون یکیِ
حامد محمدی (نویسنده طلا و مس)

پ.ن:میگم چرا برا شهاب حسینی لنز گذاشته بودن؟!
چشاش هم همه ش قرمز بود! :-"

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

فوق العاده بود ! در یک کلمه !
برام عجیبه که برای شما آنچنان جذاب نبوده ولی خوب واقعاً از نظر من قشنگ بود !

نکته ی منفی فیلم از نظر من فقط یکی این بود که نگار جواهریان زیاد عقب مونده نبود راستشو بخواین .
و دیگری هم شوهر خانوم ناظم بود که انگار داشت راز بقا تعریف میکرد .
سر اون دیالوگ خیلی وقت بود کتلت درست نکرده بودی نصف سینما آزادی داشتن میخندیدن !
ولی خب فیلم کلاً یه جور قشنگی مشکلات اقتصادی رو بیان کرده بود .
در واقع در عین سادگی خیلی قشنگ بود !

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Pдгзд :
فوق العاده بود ! در یک کلمه !
برام عجیبه که برای شما آنچنان جذاب نبوده ولی خوب واقعاً از نظر من قشنگ بود !
الان هرکی اومده تعریف کرده! :-"

به نظرتون دلیل خاصی داشت که برا شهاب حسینی لنز گذاشتن؟ :-?

ی چیزی که من تعجب کردم این بود که نگار جواهریان گره میزد بند کفش پسرش رو
درحالی که معمولا این افراد نمیتونن گره بزنن
چون من با چندین مورد برخورد داشتم نمیتونن معمولا چیزی رو گره بزنن! اکثرا دور هم میپیچن تا شبیه گره شه

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Farz :
الان هرکی اومده تعریف کرده! :-"

به نظرتون دلیل خاصی داشت که برا شهاب حسینی لنز گذاشتن؟ :-?

ی چیزی که من تعجب کردم این بود که نگار جواهریان گره میزد بند کفش پسرش رو
درحالی که معمولا این افراد نمیتونن گره بزنن
چون من با چندین مورد برخورد داشتم نمیتونن معمولا چیزی رو گره بزنن! اکثرا دور هم میپیچن تا شبیه گره شه
خب به نظر من از یه حبه قند و حتی جدایی قشنگ تر بود ( هرچند ژانراشون فرق داشتن)

خیلی دارید روی حواشی و جزئیات زائد فیلم وقت میذارید !
توی فیلم قرار اساس کار نشون داده بشه ! نه اینکه دقیق دو تا دیوونه بیارن بازی کنن ! قرار مثل دیوونه ها باشن که خب شهاب حسینی واقعاً خوب دیوونه بود ! نگار جواهریان کمتر .

علی فرشباف

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی

حوض نقاشی یه نسبت روزای اکرانش و وضغیت امروز سینمای ایران فروش خوبی داشته که فکر می کنم 3 دلیل اصلی داره:
1-انتخاب به عنوان بهترین فیلم از نگاه مردم
2-عدم حضور دست اندر کاران فیلم در مراسم اختتامیه به نشانه اعتراض به مدیریت سینما که موجب جلب توجه شد
3-ساختار نسبتا خوب فیلم

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Pдгзд :
خب به نظر من از یه حبه قند و حتی جدایی قشنگ تر بود ( هرچند ژانراشون فرق داشتن)

خیلی دارید روی حواشی و جزئیات زائد فیلم وقت میذارید !
توی فیلم قرار اساس کار نشون داده بشه ! نه اینکه دقیق دو تا دیوونه بیارن بازی کنن ! قرار مثل دیوونه ها باشن که خب شهاب حسینی واقعاً خوب دیوونه بود ! نگار جواهریان کمتر .

خب ی فیلم نامه نویس موفق اینه که از همه جهات دقت کنه به نوشته ش
از این که نوع فیلم تازه هست ش خیلی خوبه ولی میگم ی قسمت هاش گنگ بود

×ولی یه چیزی که برا من سوال شده اینه که مگه اونجا که اونا کار میکردن خودش مرکز تولید دارو نبود؟! خُ تحریم چ تاثیری رو کار اونا داشت؟! :-?
در ضمن تو تحریم ها اوباما گفته بود ما موارد بهداشتی و پزشکی رو تحریم نکردیم :-"

بالا