• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتظار شما از تلـویـزیون

• شروع کننده موضوع

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
سلام

امروزه خیلیا وقتی ازشون پرسیده میشه که چرا از ماهواره استفاده میکنید اغلب چنین جوابی میدن: " تلویزیون برنامه های جذابی نداره؛ همش تکرار "
همه ی ما از ضررها و فواید استفاده از ماهواره آگاهی داریم
دلیلی هم که در بالا ذکر شده منطقیه اما ...

چرا برنامه های تلویزیون جذاب نیست؟
چه کارایی باید انجام بشه که این جذابیت بوجود بیاد؟
چرا به جای تلویزیون ماهواره انتخاب میشه؟
انتظار دارید چه برنامه هایی تولید بشه؟

برگزیده ی نظرات و پیشنهاد هایی که تو این تاپیک مطرح میکنید به مسئولان انعکاس داده میشه
لطفا نظراتتون منطقی و با در نظر گرفتن محدودیت های جامعه باشه :)

× خودتونو بذارید جای کسی که وظیفش تولید برنامست و میخواد یه برنامه بسازه، جزییات دقیق اون برنامه ایو که تو ذهنتونه بیان کنید

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی
پاسخ : انتظار شما از تلـویـزیون

به نقل از ~Dr.Shariati~ :
چرا برنامه های تلویزیون جذاب نیست؟
تو جواب این سوالتون باید بگم که اکثر برنامه های تلویزیون یه موضوع داره اونم عاشقیه !
دیگه دیدن این برنامه ها یکم خسته کننده شده و تکراری تو این جامعه خیلی راحت میتونم بگم عاشق شدن شاید 10 % درست باشه اما تو این برنامه ها یه سری تفکرات غلط رو به همه نشون میدن .
میتونم بگم 90 % جوانان رو به راه های غلط هدایت میکنن وهمچنین راهکارهای غلطی به اون ها نشون میدن

• شروع کننده موضوع

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Shakila Eslami :
تو جواب این سوالتون باید بگم که اکثر برنامه های تلویزیون یه موضوع داره اونم عاشقیه !
دیگه دیدن این برنامه ها یکم خسته کننده شده و تکراری تو این جامعه خیلی راحت میتونم بگم عاشق شدن شاید 10 % درست باشه اما تو این برنامه ها یه سری تفکرات غلط رو به همه نشون میدن .
میتونم بگم 90 % جوانان رو به راه های غلط هدایت میکنن وهمچنین راهکارهای غلطی به اون ها نشون میدن
به نظرت چه برنامه هایی میتونن جایگزین کنن؟
چه فیلمایی تولید بشه که هم جذاب باشه، هم آموزنده و اینکه بدآموزی و عشقو عاشقی نباشه؟

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

خیلی وقتا میگن تلوزیون فلمای تکرارای میزاره یا خیل دلیل های دیگه

اما حالا با دیجیتال شدن کانال های تلوزیونی هزینه افتتاح کانال های مختلف کمتر میشه برای همین تنوع بیشتری دارن

اما یه چیز دیگه هم هست .اونم دوبله ها و سانسورای غیر حرفه ایه خداییش 50 درصد فیلمایی که سانسور شدن رو با نسخه اصلیش اگه مقایسه کنیم کلا مفهوم فیلم فرق میکنه
که البته اگه افرادی که این مسئولیت رو به عهده دارن اگه با حوصله بیشتری کاراشونو انجام بدن خیلی بهتر میشه

یه چیزیم که اینجا جاش نیست اخباره .....
اگه نگم برا خودتون بهتره B-)

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"

خب دلایل زیادی داره ...
یکیش سانسوره که توی همه ی برنامه های تلویزیون دیده میشه نمیگم نکنید اما اینقدر وحشتناک سانسور نکنید ...
من بچه بودم یادمه توی بابا لنگ درازاونجایی که جودی و جرویس همدیگر بغل میکنن یه قوریو نشون میده جوش اومده خب آخه این قوری بی ربط نیست ؟!
دوم یکنواخت بودن و یک جو ر بودن برنامس یه فیلمو هزار که نه دوهزاربار نشون میده میدونم شاید جذاب و قشنگ باشه اما بازم میشه روش کار بیشتری انجام داد...
بیشتر موضوعاتشونم شبیه به همه ...
یکی دیگه از دلایلشم میتونه این باشه که تهیه کنندگان این جور برنامه ها خلاقیت کافی رو ندارن
خارجی هارو میبینی عجب انیمیشن هایی میسازن اون وقت ما انیمیشن هامون در نهایت سادگی ...
منم جای بچه که چه عرض کنم جای یه آدم دیگه باشم ماهواره رو ترجیح میدم

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

واسه جذاب نبودن برنامه ها شاید دلیل عمده ـش سخت گیری های بالا دستی هاست.

اگه این سخت گیری ها نبود الان مردم خدا تومن پول برای مجموعه قهوه تلخ نمیدادن و میتونستن توی شبکه های داخلی اونو ببینن.

از جهت دیگه هم ساختن برنامه هایی که حالت مسابقه ای و جذاب دارن هم جالبه که فکر میکنم قبلاً بیش تر بود حتی !

و درآخر بالا بردن کیفیت تصویری برنامه ها علاوه بر کیفیت خود برنامه ها.

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از ~Dr.Shariati~ :
به نظرت چه برنامه هایی میتونن جایگزین کنن؟
چه فیلمایی تولید بشه که هم جذاب باشه، هم آموزنده و اینکه بدآموزی و عشقو عاشقی نباشه؟
خب به نظر من یکی از اساسی ترین مشکلات اینه که از ایده های خوب استفاده نمیکنن مثلا توی یه برنامه ی طنز اون چند هفته اول همه مشتاقانه برنامه رو نگاه میکنن چون براشون جذابیت داره اما بعد از یه زمانی که میگذره دیگه اون جذابیتو نداره چون سوژه ها تکراری میشه
الان توی ایران تنها موضوعی که بهش میپردازن عشق و عاشقی شایدم موضوع های دیگه ای باشه اما خیلی کمه و واقعا اونطوری که باید باشه و انتظاراتو برطرف کنه نیستش مثلا یه فیلم جنایی خیلی خوب یا در مورد هرچیز دیگه ای اکشن خاصی نداره بعد بازییگرها اقدر خشک و بی روح هستن که حالا هرچقدر هم فیلم نامه خوب باشه آدم و خسته میکنه
خیلی از موضوع های اجتماعی هست که میشه فیلم هایی درموردشون بسازی که واقعا خوب باشه البته در این که کار سختیه شکی نیس اما بهتره که از این بحثایی که روشون متمرکز شدند یکم فاصله بگیرند....
در کل اینکه موضوع ها خیلی زیاده اما ذهن خلاق میخواد

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ببینید وقتی یه سریال ایرانی تماشا می کنم...به شخصه می تونم آخرش رو تشخیص بدم....تو فیلمای ایرانی همه چی یهو گل و بلبل میشه...بعد تو فیلم های خارجی که تلویزیون پخش می کنه این قدر این ور اون ورش رو قیچی کردن...که چیزی معلوم نمیشه از فیلم...ما ماهواره نداریم...و من تقریبا همه شبکه ها رو می بینم....یکی از مهم ترین دلیل هایی که ملت می رن سراغ ماهواره به نظر من مسایل دیگه ای هستش...که نمیشه گفت...و الا تلویزیون ایران برنامه ی خوب هم داره ولی باید پیداش کنی.....
حرف آخر اینکه به نظرم اگه شبکه ها رو خصوصی کنن و اجازه ایجاد شبکه خصوصی البته با شرایط اسلامی و ایرانی بدن....مردم به شبکه های تلویزیون خودمون گرایش پیدا می کنن....هر چی باشه ایرانی هستن خب...

• شروع کننده موضوع

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Shakila Eslami :
خب به نظر من یکی از اساسی ترین مشکلات اینه که از ایده های خوب استفاده نمیکنن مثلا توی یه برنامه ی طنز اون چند هفته اول همه مشتاقانه برنامه رو نگاه میکنن چون براشون جذابیت داره اما بعد از یه زمانی که میگذره دیگه اون جذابیتو نداره چون سوژه ها تکراری میشه
الان توی ایران تنها موضوعی که بهش میپردازن عشق و عاشقی شایدم موضوع های دیگه ای باشه اما خیلی کمه و واقعا اونطوری که باید باشه و انتظاراتو برطرف کنه نیستش مثلا یه فیلم جنایی خیلی خوب یا در مورد هرچیز دیگه ای اکشن خاصی نداره بعد بازییگرها اقدر خشک و بی روح هستن که حالا هرچقدر هم فیلم نامه خوب باشه آدم و خسته میکنه
خیلی از موضوع های اجتماعی هست که میشه فیلم هایی درموردشون بسازی که واقعا خوب باشه البته در این که کار سختیه شکی نیس اما بهتره که از این بحثایی که روشون متمرکز شدند یکم فاصله بگیرند....
در کل اینکه موضوع ها خیلی زیاده اما ذهن خلاق میخواد
خب من میخوام اینجا ایده هاتونو با جزییات بیان کنید
پست اول ویرایش شده اونم ببینید :)

Spiffy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

من از تلویزیون انتظار دارم که وقتی اینهمه شبکه افتتاح می کنه ، یه برنامه ی به درد بخور هم توشون داشته باشه. بابا حوصلم دیگه سر رفت!!! (:| (:|

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

اینکه برنامه های طنزش رو بیشتر کنه!
یا حداقل جذاب ترش کنن :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

اوّل اون طور که زینب به من توضیح داد تاپیک بیشتر به این انجمن میخورد. ولی الان بحث داره یه جورایی فنی و تخصصی میشه و باعث میشه بیشتر مناسب انجمن سینما، رادیو تلوزیون باشه. بحثاتون رو اجتماعی تر کنین بهتر نیست؟ :-?

• شروع کننده موضوع

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ریـحـانـه :
اوّل اون طور که زینب به من توضیح داد تاپیک بیشتر به این انجمن میخورد. ولی الان بحث داره یه جورایی فنی و تخصصی میشه و باعث میشه بیشتر مناسب انجمن سینما، رادیو تلوزیون باشه. بحثاتون رو اجتماعی تر کنین بهتر نیست؟ :-?
اگه بحثا اجتماعی شد که همینجا میمونه
در غیر اینصورت میفرستمش اونجا که گفتی

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

در حال حاضر تلویزیون هیچ برنامه ای ک مخصوص گروه سنیه ما نوجوونا باشه نداره ک باید رووش کار کنه...

بعدم اینکه کیفیت مهمه ن کمیت !..ک متاسفانه الان فقط میخان یه چیز بذارنُ بعد دلشون خوش باشه فیلم(!) ساختن.. :|

دیگه اینکه نرن یه فیلمیو ک صد قرن پیش تو اروپا یا آمریکا ساخته شده بود الان توو اینجا پخشش کنن..! L-:

قرارداد شون کلا از خرید فیلمای آشغال کره ای بهم بزنن... :-"

و اینکه شبکه هارو اختصاصی کنن..مثلا یه شبکه ک مخصوص برنامه کودکه هر موقه زدیم حتما برنامه کودک نشون بده.... ;;)

فلا در همین حد بسه! :D

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از lab0o :
شبکه ی پویا که هست! :-?
الان مثلا اختصاصی کردند دیگه شبکه ی ورزش و تماشا و نمایش و بازار و سلامت و مستند!
بضیاشون همه جایی نیستن! :D

توو کف اختصاصی کردنشونم من! :-"

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

راجع به فیلم ها :
خوب فیلمی بسازن که اکشن باشه !!!
والا ! فیلم رو که دوبله میکنن بعدش ساعت 12 پخش میکنن ( اونم طوری که مفهومش از بین رفته ) چه فایده ای داره دیدنش ؟!
خوب فیلم سازای ما بجای اینکه روی کیفیت کار کنن ، میرن روی کمیت !
خوب پولاشونو بزارن روی هم یه فیلم درست و حسابی درست کنن .
راجع به برنامه ها :
همشون درباره نوجوانی و یا دین و ایناست ! گاها شبکه 7 صفر و یک رو میدیدیم که اونم یواش یواش پیش بسوی افق میره !!!
آخه مسابقه تلفنی چه فایده ای برای من داره ؟!
ایده ها :
ایده فیلمارو که گفتم
برای برنامه ها : به ارزش های مخاطبین احترام بزارن .
برای موسیقی هم یه شبکه ایجاد کنن
این بود انشای من !

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

پیشنهاد میکنم کلا بیخیال رسانه ی جمعی و این جعبه ی جادویی بشَن! (کل دنیا رو گفتم ها!)

minoo 78

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
اصفهـــان

انتظار من:وقتی تلویزیونو روشن میکنم بتونم یه کانال که یه برنامه ی باحال داره رو بشینم ببینم!همییییییییین!که 80% اوقات این اتفاق نمیفته! :-w

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از minoo 78 :
انتظار من:وقتی تلویزیونو روشن میکنم بتونم یه کانال که یه برنامه ی باحال داره رو بشینم ببینم!همییییییییین!که 80% اوقات این اتفاق نمیفته! :-w
قطعا صدا و سیما منتظر شما نمیمونه که هروقت تلویزیون رو روشن کردی برنامه های باحالش رو پخش کنه ! :D

ما (منظورم نوجوانانه :د ) فقط مخاطب نیستیم واسشون. بقیه بزرگسالان و مردم پیر ( :د) و حتی کودکان رو هم باید در نظر بگیرید. پس اگه یک زمانی شما تلویزیون رو روشن کردید و خوشتون نیومد بیش تر مواقع به همین دلیله.

پیشنهاد دیگری که من دارم داره تقریبا عملی میشه. جدا کردن موضوعات و اختصاص دادن یک شبکه به هرکدام. که البته هنوز خیلی کار داره هر شبکه.

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

جدا از بحث ، من یه چیزی رو بگم خدمتتون :D
یکی از بزرگترین مشکلات ِ تلویزیون ِ ایران اینه که برنامه هاش تنوع نداره.
همشون یه مُدل ـن ، ضمناً نگاه ـم نمیکنن که مخاطب ِ برنامه ـشون کیه .
الان شما یه فیلم به من معرفی کنین که بالاخره یه جوری یه جایی به ازدواج ختم نشه! :|
خب این ینی چی؟ازدواج دغدغه ـس؟سرگرمیه؟
من ِ نوجون اصلا یه همچین برنامه ای برام جذاب نیس!
همه ی ایران که جوون ِ دم ِ بخت نیستن که :D
تلویزیون ِ ایران مخاطب ِ خودشو نمیشناسه،یا اگه میشناسه متوجه نیست که چجور برنامه ای باید براش ساخته بشه ، یا اگه میدونه و میشناسه ، فقط واسه یه قشر ِ خاص ـه .
به عنوان ِ مثال ، همین برنامه هایی که در مورد ِ خانواده ـس خیر ِ سرشون!در مورد ِ کل خانواده ـس ها ، ولی دو حالت بیشتر نداره موضوعش . یا در مورد ِ بچه داری ـه ، یا در مورد ِ اختلافات زن و مرد و اینا!
این ینی چی؟ینی نوجوون جز ِ خونواده به حساب نمیاد . البته همیشه اینجوری نیست ، استثنا هم پیدا میشه صد در صد .
البته منم منظورم این نیس که تی وی کلاً همش بشه برنامه واسه ی قشر ِ ما ، ولی حداقل یه زمانی رو اختصاص بدن بهمون .

به نقل از علی سینا :
قطعا صدا و سیما منتظر شما نمیمونه که هروقت تلویزیون رو روشن کردی برنامه های باحالش رو پخش کنه ! :D

ما (منظورم نوجوانانه :د ) فقط مخاطب نیستیم واسشون. بقیه بزرگسالان و مردم پیر ( :د) و حتی کودکان رو هم باید در نظر بگیرید. پس اگه یک زمانی شما تلویزیون رو روشن کردید و خوشتون نیومد بیش تر مواقع به همین دلیله.
درسته که ما فقط مخاطبشون نیستیم،ولی بالاخره مخاطبشون هستیم . جز ِ مخاطباش که هستیم :د
ولی یه برنامه،فقط یه برنامه ی درست حسابی واسه ی منُ شمای نوجوون داره؟یه برنامه ای که ارزش دیدن داشته باشه داره؟ دِ نداره دیگه :D
یه برنامه ی درست حسابیَم اگه میذارن سر ِ یکی دو ماه نابودش میکنن بره ، به هر دلیلی!بعد ما مجبوریم بشینیم برنامه کودک نگاه کنیم:| :))

بالا