• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

۲۸مین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان تهران

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران
پاسخ : ۲۸اُمین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان تهران

خوب ما هم امروز اومدیم ;;) خیلی خوب بود بچه ها خسته نباشید :)

به نقل از سـحر :
بعدم اینکه من ساخت بیوگاز از ضایعات کاغذ بودم. :-"
ا من دیدمت پس ولی خوب اون موقع خبر نداشتم :D

تو انسانی هم فقط شنیدم یکی داد زد ریحانه بعد ولی 3 نفراومدنو و من نفهمدم کدوم ریحانه بود :D

یکی از غرفه های نجوم ما که وایساده بودیم توضیح بدن 2 تا پسر 6 7 سالم وایساده بودن بعد مسئول غرفه قشنگ در حد اطلاعات اونا حرف میزد :D
نانو پایه اول بودن نه؟چون خیلی قوی نبود
زیستو کامپیوترتونم خیلی خوب بودن
سوادم که عالی :D
از اون کلیپ راجع به امام زمانم خیلی خوشم اومد یادم نیست اسم غرفشو
امارایی هم که تو حرفه ای ها فک کنم گرفته بودین جالب بود

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

با این که بیشتر از چهار ساعت منتظر واستادیم تا راهمون بدن ، میگرن دوستان هم اوت [گویی عود درستشه] کرد ، ولی از کارگاهتون راضیم :-" خسته نباشید. به خصوص دوستان انسانی. آها راستی وایرلستون رو دوباره با گوشی البته هک کردیم ، ولی خب وقت نشد اسمشو عوض کنیم ، زحمتش می‌افته گردن خودتون ، و این که لطفا سفارش بکنید دیوار‌ ِ بقل ِ در کوچیکه که به حیاط پشتیتون راه داره رو کوتاه تر کنن ، بچه ها سر پریدن از دیوار یکم اذیت شدن.

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0

خسته نباشید , ما هم اوومدیم , خوب بود بعضی جاها مغزمون رو جویدن حسابی ...
بازم خسته نباشید .
:)
فيزيك با مزه بود , انساني هم ك ب همت دوستان عالي بود ...

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

نظرتونو اگه می شه به صرف این که خوب بود یا بد بود محدود نکنید
مثلا در مورد هز کارگاه تا جایی که یادتونه و دیدید نظر بدید و حتی هر پروژه!
این طوری نظرتون مفید تر و بهتر می شه!

$hah

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلــــیـــــ2
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی می خوندم ول کردم
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
صنایع

ضمن خسته نباشید (و....)
کارگاه انسانی عالی بود!
و اینکه کسایی که توضیح می دادن خیلیی تند توضیح می دادن و با صدای آروم!¡¡
تنها مشکلش همین بود ولی باز در کل عالی بود

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

تموم شد واقعا. :]
مرسی از نظراتون دوستان. خیلی خیلی خوشحالم که انسانی رو دوست داشتین. (اگه کسی اومده بود بازدید انسانی، پ.خ بده خودش رو توصیف کنه یادم بیاد. :D)

به نقل از Dawn :
تو انسانی هم فقط شنیدم یکی داد زد ریحانه بعد ولی 3 نفراومدنو و من نفهمدم کدوم ریحانه بود :D

خب میومدی میدیدیم هم رو. چرا به صورت گمنام عمل کردی؟ :د

به نقل از .::MoJi::. :
خوب بود بعضی جاها مغزمون رو جویدن حسابی ...

از چه لحاظ؟

• لایک
امتیازات: م.ز

Flosi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
تهران

سلام h-:
واي عالي بود امروز ! واقعاً يه روز به ياد موندني ! من خودم تو عكاسي بودم ولي پروژه هاي هوافضا خيلي خوب بودن . نانو هم با اينكه اولين سالي بود كه داشت تو مدرسه ارائه ميشد ، خيلي هم بد نبود و انتظار بيشتري هم ازش نميرفت ;;)إنساني ها هم خيلي خوب بودن. عكاسي هم كه عالي!!!!!! B-)
از همه ي بچه هاي دوم و هر كسي براي كارگاه امسال زحمت كشيد تشكر مي كنم و اميدوارم عيد بهشون كلي خوش بگذره و خستگي از تنشون بره (;
فقط يه انتقاد كوچيك بكنم : انتظار بيشتري براي اختتاميه ميرفت . مثلاً برنامه نداشت. معلوم نشد أون لوح هاي تقدير به كي رسيد ! اسم بعضي ها رو خوندن ، نيومدن ، اسم بعضي ها رو نخوندن ، اومدن بالا لوح گرفتن !!! :))نفهميديم چي شد آخر سر ! مجريتون خوب نبود راستش !!يه بار ميگفت اسم ميخونم دست بزنين ، يه بار ديگه اسمارو خوند كه بيان لوح بگيرن ، بعد هيچ كس نيومد!! :))خلاصه كه ما هي سوتي ميگرفتيم و خنده . . . =)) :-??
كلاً اختتاميه ، با اينكه خيلي سرِ ريتم سرود ملي ها رو خونديم، ميتونست بهتر باشه و در مقابل اين همه خوبي ، حيف بود . اين هم ميتونه تجربه اي باشه براي ما :)
سخنراني من هم تمام :)) :)):))
عيد تون مبارك P:> >:D<

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از نيكـــــ . ز :
نانو هم با اينكه اولين سالي بود كه داشت تو مدرسه ارائه ميشد ، خيلي هم بد نبود و انتظار بيشتري هم ازش نميرفت ;;)

ولی میتونست خیلی خیلی بهتر ... چیز خاصی نداشت غرفه نانو ...

البته نمیشه از ساختار ملوکولی کربنی رو که ساخته بودن چشم پوشی کرد ... تنها جبنه مثبت غرفه همون ساختار مولکولی بود...

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از ریـحـانـه :
مثلا توضیحات بعضیا ب قدری طولانی بود ک وسطش خودشون هم نمیفهمیدن چی میگن و هم حوصله ی بازدید کننده سر میرفت, برعکس بعضی از پروژه ها ک هم کوتاه توضیح میدادن هم عالی ...
<D=

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از .::MoJi::. :
مثلا توضیحات بعضیا ب قدری طولانی بود ک وسطش خودشون هم نمیفهمیدن چی میگن و هم حوصله ی بازدید کننده سر میرفت, برعکس بعضی از پروژه ها ک هم کوتاه توضیح میدادن هم عالی ...
<D=

خب یه سری احتمالا هی اینطوری حرف میزدن که مخاطب سوتی بگیره و نمیگرفته. :))
پروژه‌های واقعی رو میگید یا اون فرم گرایی رو؟

• لایک
امتیازات: zr40

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

اولین کارگاه علومی بود که واقعاً دیدیم. کارگاه پارسال رو فقط گذری دیده‌بودیم. طبیعتاً نظراتمون هم از دید پایه‌ی اولی خواهند بود.

افتتاحیه خوب بود. کلیپتون حتی می‌تونست طولانی‌تر باشه و هم‌چنان جذابیتش رو حفظ کنه. ولی عکسا جای کار داشتن؛ یعنی اگر قرار بود از قبل کلیپ بسازین و عکس بگیرین، می‌تونسین عکسای بهتری بگیرین و بیشتر روش کار کنین. آهنگای تئاتر و کلیپتون واقعاً خوب و دوست‌داشتنی بودن.

درباره‌ی پروژه‌ها و سطح علمی‌شون، من همه‌ی قسمت‌ها رو نرفتم، حوصله‌ش رو هم نداشتم حقیقتش، فقط زیست رو کامل دیدم. با زیستِ حلّی ۱ اگر بخوام مقایسه کنم، پروژ‌ه‌ی شاخصی وجود نداشت که بدرخشه، سطح کار‌ها هم پایین‌تر بودن. در حالی که از پروژه‌های برتر و تقدیرشده چند تاشون زیست بودن و من هم به شخصه توقعم از بچه‌های زیست که المپیادی‌ هم هستن و کلی هم قبولی دادن بیشتر از این حرفا بود. نا امید شدم یه کم!

یه نکته‌ی دیگه هم اینکه سرِ کلی از میز‌های پروژه‌ها، شکلات و آبنبات گذاشته‌بودن. به نظرم خیلی کار بدیه. ارائه‌ی پروژه یه کار جدّیه، اینکار باعث می‌شه که بعضاً ملت فقط برای شکلاتش بیان، گوش هم ندن به حرفای کسی که داره توضیح می‌ده! کاش این کار رو حذف کنیم به مرور.

درباره‌ی اختتامیه، اینکه بیاین آتیش‌بازی راه بندازین خیلی کار خوبی بود ولی اجراش یه کم ضعیف بود. می‌شد خیـلی روش بیشتر مانور داد. خیلی خوب می‌شه اگر این آتیش‌بازی رو سال دیگه هم داشته‌باشیم، در ابعاد وسیع‌تر! [کپی رایت؟ :-"]

به طور کلی اگر بخوام بگم، این کارگاه خیلی بیشتر از اینکه کارگاه علوم باشه، کارگاه هنری بود. خیلی خوبه که روی فضاسازی و کارای هنری و اینا کار کنین، و فضاسازی هم واقعاً قوی بود ولی یه کم از سطح علمی پروژه‌ها غافل شده‌بودین. بهترین قسمت پروژه‌ها مال بچه‌های سواد رسانه‌ای بود. هم ایده‌شون خیلی خوب بود هم اجرا. وقتی هم که کارگاه علوم شبیه کارگاه هنری بشه، ناخودآگاه توقع ما می‌ره بالا، از افتتاحیه، از اختتامیه و از هر چیزی که مشابهش رو توی کارگاه هنری دیده باشیم و جنبه‌ی هنری داشته‌باشه.

× یه کشفی که من کردم این بود که سر هر چیز کوچیکی، کـــلّی فکر و کار و زحمت هست و تو این چند روز از نزدیک شاهد این قضیه بودیم!

جدا از همه‌ی این‌ها، دیدنِ‌ مدرسه توی این شرایط، این همه تلاش و تکاپو، تا شب تو مدرسه‌ موندن‌ها، دیدن آدمای جدید و مختلف، همه و همه‌شون فوق‌العاده‌ن. جمیعاً خسته نباشید، کارگاهتون عالی بود. >:D<

پی‌نوشت: چقدر بد و متناقض گفتم، کارگاه خیلی بهتر از این حرفا بود! :D

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نقل از ریـحـانـه :
خب میومدی میدیدیم هم رو. چرا به صورت گمنام عمل کردی؟ :د
آخه تو سخنرانیه بودیم بعد گفتم بی ادبیه پاشم یهو ولی دوست داشتم بفهمم کدومی (;

راستی تو عکسا اون عکسی که باید حدس می زدیم چیه گفتن قرعه کشی میکنیم جایزه می دیم جایزه ها رو دادین؟ :D میترسم اسمم دراد جایزه از دستم بره :-" :))

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

درباره‌ی اختتامیه، اینکه بیاین آتیش‌بازی راه بندازین خیلی کار خوبی بود ولی اجراش یه کم ضعیف بود. می‌شد خیـلی روش بیشتر مانور داد. خیلی خوب می‌شه اگر این آتیش‌بازی رو سال دیگه هم داشته‌باشیم، در ابعاد وسیع‌تر! [کپی رایت؟ :-" ]
می‌دونی چقدر طول کشید که اون کار بسته شد؟ :-" دقیقه‌ی نود هستم، خوش‌حال هستم. :-"

× اسپم؟ X_X

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ارغـوان اس. :
می‌دونی چقدر طول کشید که اون کار بسته شد؟ :-" دقیقه‌ی نود هستم، خوش‌حال هستم. :-"

دقیقا مشکل همین بود. کاش یه مقدار زودتر شروع کرده بودید که برنامه منظم تر پیش میرفت. یا مثلا قبلا باهامون هماهنگ میکردین کاراتون رو. که هی از اون بالا داد نزنن بشمارید، نشمارید، با ما بشمارید!

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از نسترنّگار :
یه نکته‌ی دیگه هم اینکه سرِ کلی از میز‌های پروژه‌ها، شکلات و آبنبات گذاشته‌بودن. به نظرم خیلی کار بدیه. ارائه‌ی پروژه یه کار جدّیه، اینکار باعث می‌شه که بعضاً ملت فقط برای شکلاتش بیان، گوش هم ندن به حرفای کسی که داره توضیح می‌ده! کاش این کار رو حذف کنیم به مرور.
منم از این حرکت خوشم نمیاد امّا فکر هم نمیکنم سطح فکریِ بازدید کننده ها اونقدر پایین بوده باشه که صرفاً واسه چهار تا دونه شوکولاتُ آبناتِ 100 تومنی جذبِ یک غرفه ای بشن. :D بعدم این کار صرفاً جنبه ی پذیرایی و زیباسازیِ غرفه رُ داره و نه چیز دیگه.

stiv

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نقل از آرمان حقیقی :
من واقعا یه سوال پیش اومده برام:D
این سرپرست رو من نمیدونم کی ایدش رو زده ولی فکر نکنم زیاد از فکرش استفاده کرده باشه!
حالا بر فرض هم گروهی اومدن با سرپرست و داشتن مشکل ایجاد می کردن.اینا با سرپرست ها برخورد می کنن؟؟. خیلی راحت میتونن هر کسی رو که داشت نظم رو میریخت به هم بندازن بیرون. بعدم اینکه سرپرست اصلا مفهوم نداره که برا یه سری.الان ماها دانشجوییم با اولیا بیایم یعنی؟:D

در ضمن از لحاظ اخلاقی هم درست نیست این حرف.

حالا اگر واقعا این مسایل نباشه که شاید بیام من مگرنه هم که هیچی دیگه:D

ویرایش: خواهشا هم این مساله رو به مسئولینی که این ایده رو زدن گوش زد کنید هم خبرش رو بدین که تکلیف چی هست:D
قضیه این نبود.از وقتی حلی1 اومد و تا وقتی رفت ،کل مدرسه هیچ کدومشون رو ندید.یعنی وقتی تو نهارخوری بودن هیچ کس رو راه ندادن و وقتی فیزیک و شیمی توی اون یکی ساختمون بودن رو هم کسی راه ندادن.ما ها همه از خنده کف کلاسامون ولو بودیم.خیلی مسخره بود!یاد میدون نقش جهان افتادم که از حرمسرا تا مسجد یه تونل زیر زمینی بود برای اینکه کسی زن هارو نبینه و ما اینجوری بودم که باشه !حلی ها رو بند بزنن ما هم چشامونو درویش می کنیم و قول می دیم نخوریمشون!!!با وجود این تما انتظامات تو راهرو بودن و به هد بند بچه ها گیر می دادن.اصن یه وضعی!

mahdish10

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1 تهـران
شهر
تهـران

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
ولی میتونست خیلی خیلی بهتر ... چیز خاصی نداشت غرفه نانو ...

البته نمیشه از ساختار ملوکولی کربنی رو که ساخته بودن چشم پوشی کرد ... تنها جبنه مثبت غرفه همون ساختار مولکولی بود...
راجبه غرفه‌ی نانو همونطور که میدونین ، نانو اولین سالی بود که تو مدرسه راه افتاده بود و پروژه‌ای برای ارائه نبود ، در واقع سال دومی‌ای وجود نداشت که نتیجه‌ی پروژه‎ش رو ارائه بده . در نتیجه تنها چیزی که میشد ارائه بدیم توضیح ِ مختصری از اطلاعاتی بود که راجبه علم نانو یاد گرفته بودیم + ساختار کربنی هایی که درست کرده بودیم. :D

$hah

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلــــیـــــ2
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی می خوندم ول کردم
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
صنایع

ما رفتیم غرفه کامپیوتر گفتن 15 درصد ارتباط ما به وسیله زبانه بعد رفتیم غرفه حرفهای ها می گفتن 7درصد ارتباط به وسیله زبانه!!! حالا به خودشون گفتم چرا دو عدد متفاوت گفتن دوتا آمار جداست جفتشم معتبره .... آقا قبول ولی حداقل یه آمار رو انتخاب می کردید :> که آدم اینجوری نشه {-8

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از محـــمــــــ رضاــد :
ما رفتیم غرفه کامپیوتر گفتن 15 درصد ارتباط ما به وسیله زبانه بعد رفتیم غرفه حرفهای ها می گفتن 7درصد ارتباط به وسیله زبانه!!! حالا به خودشون گفتم چرا دو عدد متفاوت گفتن دوتا آمار جداست جفتشم معتبره .... آقا قبول ولی حداقل یه آمار رو انتخاب می کردید :> که آدم اینجوری نشه {-8
شرمنده ما نمی دونستیم حرفه ای ها قراره از کدوم درصد استفاده کنن
ولی ما چون هر دوتاش بعتبر بود و باید یکی رو انتخاب می کردیم. و کلا هدفمون این بود که بگیم درصد کمی با همون حرفای خودمونه تو یه ارتباط اونی که درصدش بیشتره رو انتخاب کردیم. ینی حتی به نفعمون نباشه نیبت به اون یکی و باز نظرتونو جلب کردیم که به هر حال درصده خیلی کمه!
فک کنم شما به جای این که بقیشو گوش بدی گیر دادی به یه عدد تو مقدمه ما نه؟
ولی جدی برای این که شکی نمونه برید تحقیق کنید خوب! هر دوتا آمار معتبرن

کلا کارگاه خوبی بود نانو با توجه به این که اولین سالشه و اولا مسئولش بودن خوب بود. کارگاه حرفه ای ها رو دوس داشتم خیلی با ذوق و شوق و به دل نشین یه سری شون توضیح می دادن من 3 تا گروهو لید کردم اوننجا هر 3 دفعش حس خستگی نداشتم از حرفاشون راضی بودم
این ایده ی کتابا و بحث در مورد باغ وحش شیشه ای که اولش بودم خوب بود ولی نتونستم همشو بمونم. با کلی اندوه ترک کردم صحنه رو!
عکاسی هم خوب بود! کلا به اولا هم افتخار می کنم تا جای خوبی
بقیه جا ها هم خوب بود ولی واقعا یه گروه هایی مدیریت زمان نداشتن خیلی توضیح می دادن ولی به جز اون بقیه عالی بود
مرسی از همه

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از stiv :
قضیه این نبود.از وقتی حلی1 اومد و تا وقتی رفت ،کل مدرسه هیچ کدومشون رو ندید.یعنی وقتی تو نهارخوری بودن هیچ کس رو راه ندادن و وقتی فیزیک و شیمی توی اون یکی ساختمون بودن رو هم کسی راه ندادن.ما ها همه از خنده کف کلاسامون ولو بودیم.خیلی مسخره بود!یاد میدون نقش جهان افتادم که از حرمسرا تا مسجد یه تونل زیر زمینی بود برای اینکه کسی زن هارو نبینه و ما اینجوری بودم که باشه !حلی ها رو بند بزنن ما هم چشامونو درویش می کنیم و قول می دیم نخوریمشون!!!با وجود این تما انتظامات تو راهرو بودن و به هد بند بچه ها گیر می دادن.اصن یه وضعی!
واقعا کار سختی نیست وقتی راجع به چیزی اطلاع نداریم انقدر راجع بش اظهار نظر نکنیم. این همه حلی دیروز اومدند، همه‌جا لید شدن، مثل بقیه گروها. اون گروهیم که توی پیلوت موند، صرفا ما برنامه‌ش رو عوض کردیم. یعنی اول قرار بود جاهای دیگه رو ببینن بعد برن پیلوت، ما اول بردیمشون پیلوت. دلیلش هم این بود که چند دقیقه‌ای فکر می‌کردیم با توجه به شرایط، پسر توی مدرسه دیده نشه بهتره. برای همین اول بردیمشون پروژه‌های انسانی و بعد مثل بقیه گروه‌ها، بقیه‌ی مدرسه. اگرم کسی رو راه ندادیم؛ صرفا برای این بود که افرادی مثل شما بعدا نخوان توهم بزنند بگن ما حلیا رو زندانی کردیم! هیچ‌کس هم نه گفت و نه می‌خواست کسی رو بخوره. هد هم جز فرم ِ کارگاه محسوب می‌شه مثل روپوش و کارت و مقنعه! چه ربطی داشت؟ این حاشیه هایی که می‌گی صرفا به درد همون می‌خوره که مسخره‌بازی دربیارید و کف کلاس ولو شید.

بالا