• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

همجنسگرایی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان
سلام
همجنسگراها جديدا تو خيلي از كشور ها(اروپا و …)آزادي هاي زيادي گرفتن! حتي ازدواج و سرپرستي بچه :O
به نظر شما يه همچين آزادي هايي درسته!؟ چه پيامد هايي اين كار ميتونه براي اون كشور داشته باشه ؟
از ديد شما دليل اين آزاديا چيه!؟

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : آزادي همجنسگرايان در بعضي كشور ها

راستش توو کشور خودمونم همجنس گرا زیاده ! دوران دبیرستان زیاد دیدیم ! :-"

اما بیشتر کشور ها یه حالت اومانیستی دارن و هرکس هر عقیده ای داره آزاده ! میخواد شیطان پرست باشه یا همجنس گرا ! بعضی دولت ها هم به عقیده ی همه ی شهروندانشون احترام میذارن و در برخی مواد بهشون مشروعیت میدن مثل مثالی که واسه ازدواج همجنس گراها زدید.

×البته به نظرم اگه توو جامعه شناسی مطرح میکردید مکان بهتری بود !

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از ∞نیرمان :
راستش توو کشور خودمونم همجنس گرا زیاده ! دوران دبیرستان زیاد دیدیم ! :-"

اما بیشتر کشور ها یه حالت اومانیستی دارن و هرکس هر عقیده ای داره آزاده ! میخواد شیطان پرست باشه یا همجنس گرا ! بعضی دولت ها هم به عقیده ی همه ی شهروندانشون احترام میذارن و در برخی مواد بهشون مشروعیت میدن مثل مثالی که واسه ازدواج همجنس گراها زدید.

×البته به نظرم اگه توو جامعه شناسی مطرح میکردید مکان بهتری بود !

در همون کشورهیی که می فرمایید عقیده اومانیستی دارن و هرکس با هر عقیده ای ازاده زنان مسلمان نمیتونن با حجاب در مدارس حاضر بشن . گاهی حتی تو انتخاب شغل خیلی محدود هستند مسلمان ها ..
پس قطعا ازادی دادن به همجنس گراها فقط برای قایل شدن ازادی نیست !

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از منتظر؟! :
در همون کشورهیی که می فرمایید عقیده اومانیستی دارن و هرکس با هر عقیده ای ازاده زنان مسلمان نمیتونن با حجاب در مدارس حاضر بشن . گاهی حتی تو انتخاب شغل خیلی محدود هستند مسلمان ها ..
پس قطعا ازادی دادن به همجنس گراها فقط برای قایل شدن ازادی نیست !

ببینید دو کشور هستند که با حجاب مخالفت کردند ! فرانسه و ترکیه که هردو لائیک هستند که به نظر میرسه جدیدا ترکیه سیاست هاشو عوض کرده . من بی طرفانه حرف زدم و حکم کلی ندادم چون مشخص نشده کدوم کشورا آزادی همجنسگرا ها رو مشروع کرده .

• شروع کننده موضوع

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران-لاهیجان

بیاین از همه نظر به این موضوع نگاه کنیم ، چ جامعه شناسی و ...
اگه بخوایم از نظر پزشکی به این قضیه نگاه کنیم . همجنسگرا ها بیمار محسوب میشن و معتاد هم بیمار محسوب میشه . از طرف دیگه تو همه ی کشور ها وقتی میگن طرف معتاده قانون و جامعه و .... مخالف طرز رفتارش هستن و میگن که این بیمار باید درمان بشه ، و ترک کردن یه معتاد به سلامت یه کشور کمک میکنه . اگه بگیم کشورایی که همجنسگرا هارو آزاد میذارن توشون آزادی و دموکراسی هست ، چرا معتادا این قدر آزادی ندارن ؟!
قبول دارید که تو همه ی کشورا سرمایه داران که دارن بر مردم حکومت میکنن نه حکومت بر مردم ؟! یه کشوری( چه سوسیال باشه و ....) باز هم سرمایه داراشن که مردم رو بازی میدن . به نظر شما آزادی های همجنسگرایان به نفع سرمایه دارا نیس؟؟

• شروع کننده موضوع

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران-لاهیجان

به نقل از fantasy :
چی شد به این نتیجه رسیدی که همجنسگرایی بیماریه؟!
خیلی سخت نیست اگه یه بار ویکیپدیای فارسی یا انگلیسی رو میخوندی و نظر میدادی.
من به این نتیجه نرسیدهم
پزشکا به این نتیجه رسیدن
تازه با ویکی پدیا آشنا شدید گویا

ramin_eagle

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپادی نیستم
شهر
تهران
دانشگاه
کیش
رشته دانشگاه
پزشکی

جای دوری نمیریم
6 سال پیش که بچه مدرسه ای بودم همه همجنس گرا بودن
اصلا هم بیماری نیست {-8

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

به نظر خودم :
نمیتونه بیماری روانی باشه ولی بیماری رو به دنبال داره ! مثلا دو زوج همجنس خواه بعد از گذشت چندین روز پس از بر قراری رابطه ( :D ) به بیماری دچار شوند . :-"
___
سرمایه داران عزیز می تونن کلوپ های شبانه ای بزنن که توش همجنسگرا ها بیان ( هر کلوپ فقط یک جنس ! ( نه از اون کلوپا که تو فیلما میبینی !!! )) و اونجا ...
کسی که همچین مکانی رو اداره می کنی ، از فروش مشروبات الکلی و ودکاها و از اینجور چیزا پول کلانی به جیب میزنه و براش خعلی هم منفعت داره !!!!!

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

به نقل از crazyboy :
1- اولاش که رواج کرد گفتن ممنوعه و بیماریه و فلان ! دیدن که داره رواج پیدا میکنه مجبور شدن آزادش کنند که البته با اعتراض تعداد کثیری از مردم دین دار روبرو شدند!

2- داخل ایران هم در مدارس به وفور دیده شده! :D وقتی یه فرد از یه راهی به Pleasure یا همون لذت میرسه بهش عادت میکنه مث معتادا! تو ایران هم همین اتفاق افتاده و
3- بدلیل عدم دسترسی به جنس مخالف (;D) امتحان شده ...
4- باید یه کاری کرد از بین بره!
1- حداقل وقتی آزاده ، میتونن برن داروخونه ، کا**وم بخرن! ( البته فقط برای پسرا !) :-[ اینکار باعث میشه که بیماری ها کم شه ! P:>

2- موافقم ! الان بچه 7 ساله هم میدونه رابـط‌‍ه جـنس‍‌‍ی چیه ! کافیه بری مدرسه ابتدایی ، سر کلاس ببینی از چیا صحبت میکنن ! X_X

3- جنس مخالف هم وجود داشته باشه ، اینا دست از همجنس بازی بر نمیدارن ، چون خودت گفتی که مثل معتادا هستن ! ( هرچی بگی علیه خودت استفاده میشه ! :D )

4- ریشه کن هم نمیشه کرد ، چون از بچگی عادت به این کار دارن !
ولی اگه مث قدیما سن ازدواج میمد میرسید به 14-15 سالگی ، شاید یه چیزی میشد ! ریشه کن هم نمیشد ، کمتر میشد !!!! :-?

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

به نقل از crazyboy :
3-اگه یه بار با جنس مخالف ... و اینجوری بیشتر حال کنه دست از همجنس بازی برمیداره!
ازدواج؟خب در جوامع غربی همون 14-15 هست فقط مامان بابا نمیدونه! :P
3- اونطوری میشه ، دوجنس گرا !
4- اونطوری که ... اسم دختره میشه روس** و اسم پسره ع**ش !!!!!!!!!!!!!! :-" ( البته در روابط پایدار وضع فرق میکنه ! )
4- اگه اولیا ندونن ، پس اون دوستی ( ازدواج ) پایدار نیست ! چون حامی ندارن !

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی
پاسخ : آزادي همجنسگرايان در .

آخرین ویرایش:

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ▓anonymouse▓ :
___
سرمایه داران عزیز می تونن کلوپ های شبانه ای بزنن که توش همجنسگرا ها بیان ( هر کلوپ فقط یک جنس ! ( نه از اون کلوپا که تو فیلما میبینی !!! )) و اونجا ...
کسی که همچین مکانی رو اداره می کنی ، از فروش مشروبات الکلی و ودکاها و از اینجور چیزا پول کلانی به جیب میزنه و براش خعلی هم منفعت داره !!!!!

به نظر خودم :
نمیتونه بیماری روانی باشه ولی بیماری رو به دنبال داره ! مثلا دو زوج همجنس خواه بعد از گذشت چندین روز پس از بر قراری رابطه ( :D ) به بیماری دچار شوند .
چرا دقیقا"؟؟
به نقل از crazyboy :
1-اگه بدونی چقدر بیماری داره واسه همجنس باز ها!!!کلا کار برخلاف طبیعت عوارض داره!
3-اگه یه بار با جنس مخالف ... ممکنه دست از همجنس بازی برمیداره!
4-از همون بچگی ارتباطای جنس مخالف رو زیاد کنن و با هم آشناشون کنند خیلی خوب میشه! :D
1- مثلا" چ بیماری هایی دقیقا"؟؟ در ضمن بر خلاف طبیعت هم نیست، همجنس گرایی توی بسیاری از حیوانات دیده شده.
2- این میشه رواج فساد. بعدش هم توی آمریکا، مگه از این دست محدودیت هایی که اینجا وجود داره، وجود داره که جنس مونث و مذکر با هم رابطه نداشته باشن و به خاطر ِ اون، همجنس گرا بشن؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من قبول ندارم که نباید آزاد باشه نمیدونم اسم "بیماری " گذاشتن روش درسته یا نه ولی تا جایی که میدونم بعضی ها مکانیسم مغز و کلا بدنشون جوریه که از اول اینطورین و جنس مخالف جذابیتی نداره واسه شون و اینکه مقایسه کنیم با یه چیزی مثل "اعتیاد" اصلا درست نیست.

با آزاد بودنش و ازدواجشون مخالف نیستم ولی با اینکه بتونن سرپرستی بچه رو داشته باشن مخالفم! به نظرم یه بچه نیاز به پدر و مادری داره که با معنای معمول ما از "عادی" جور دربیان.

چون هر چقدرم اون دو نفری که همجنس گران یکیشون بیشتر تمایلات زن ها رو داشته باشه و یکی مرد ها بازم دوتاشون یا مردن یا زن و یه بچه به یه مادر با دقیقا نوع احساسات یه زن و یه پدر با دقیقا نوع احساسات یه مرد نیاز داره

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

استدلال بعضی دوستان در باب اینکه امری طبیعیه برام جالب بود......یعنی اینکه تو بعضی حیوانات دیده شده طبیعیه؟
یعنی شما هرچی در حیوانات دیدید رو طبیعی میدونید؟
کسی نگفت فراسرشته ..در واقع غیر طبیعی اینجا طبیعت فلسفی منظور نیست...طبیعت تجربی هم منظور نیس....طبیعت وجودی و عرفی منظوره.

جامعه و حکومت موظف به تعین قوانین برای آسایش مردم هست .. قوانین باید طوری تنظیم و اجرا بشن که ضربه ای عمده مردم نزنه و عرف و وجود اون هارو در اولویت قرار بده.

آیا شما خودتون حاضرید که فرزندتون در آینده همنجنسگرا باشه؟
حاضرید کسایی بزرگتون میکردن که علاوه بر اینکه پدر و مادر اصلیتون نبودن ..جفتشون جای پدر یا مادرتون بودن؟

کاری ندارم از نظر پزشکی چقدر بیماری محسوب میشه...

اما برای یک جامعه یک قارچه که سرایت میکنه........ حتی اگر گرایشیم هست باید پیشگیری و درمان شه نه اینکه تازه راه براش هموارشه.

همجنسگراییه علنی وقانونی به هر صورت مضر برای بنیان خانواده و جامعس...و آزاد کردنش خیانت به عمده مردم در برابر قشری خاص و معدوده...

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

منظور بچه‌ها از این‌که می‌گن توی حیوانات هم دیده می‌شه اینه که ثابت کنند این یه حقیقت بیولوژیکه. و واقعا هم حقیقت بیولوژیکه. هر کتاب اندوکراینولوژی هم که نگاه کنید این بحث تایید شده. لازمه کمی راجع به Sex differentiation disorders بلد باشیم! از طرفی هم خیلی موارد دیگه، -که از نظر هورمونی سالم‌اند- مشکل ثابت شده‌ی روحی دارند که منجر به این گرایشات می‌شه. بحث سر ِ این‌که این گرایشات می‌تونه طبیعی هم باشه، کاملا تایید شده‌ست. حالا بحث راجع به حقوق اجتماعی ِ این افراده.
این که بخوایم این افراد رو از جامعه دور کنیم، دقیقا همونقدر که مثلا بگیم خنگ‌ها و زشت‌ها و بیماری‌های دیگه، حق ندارن حقوق اجتماعی داشته باشند، غیر انسانیه به نظرم، چون این هم صرفا یه Disorderـه! (منشن:نسترنگار!)
× به نظرم این که بخوایم راجع به طبیعی بودن یا نبودن؛ خوب بودن یا نبودن ِ این قضیه حرف بزنیم صرفا بحث رو فرسایشی می‌کنه. بیاید فکوسمون روی همون حقوق اجتماعی باشه.

jzm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت _ مخازن هیدروکربوری
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از SaϔnA.M :
منظور بچه‌ها از این‌که می‌گن توی حیوانات هم دیده می‌شه اینه که ثابت کنند این یه حقیقت بیولوژیکه. و واقعا هم حقیقت بیولوژیکه. هر کتاب اندوکراینولوژی هم که نگاه کنید این بحث تایید شده. لازمه کمی راجع به Sex differentiation disorders بلد باشیم! از طرفی هم خیلی موارد دیگه، -که از نظر هورمونی سالم‌اند- مشکل ثابت شده‌ی روحی دارند که منجر به این گرایشات می‌شه. بحث سر ِ این‌که این گرایشات می‌تونه طبیعی هم باشه، کاملا تایید شده‌ست. حالا بحث راجع به حقوق اجتماعی ِ این افراده.
این که بخوایم این افراد رو از جامعه دور کنیم، دقیقا همونقدر که مثلا بگیم خنگ‌ها و زشت‌ها و بیماری‌های دیگه، حق ندارن حقوق اجتماعی داشته باشند، غیر انسانیه به نظرم، چون این هم صرفا یه Disorderـه! (منشن:نسترنگار!)
× به نظرم این که بخوایم راجع به طبیعی بودن یا نبودن؛ خوب بودن یا نبودن ِ این قضیه حرف بزنیم صرفا بحث رو فرسایشی می‌کنه. بیاید فکوسمون روی همون حقوق اجتماعی باشه.
ببینید این که بخوایم از لحاظ حقوق اجتماعی بررسی کنیم باید در وهله اول صلاح کل اجتماع رو در نظر بگیریم بنظر من چون این مسئله بنیان خانواده رو میزنه باید هر گونه تبلیغ و اعلام آشکارا در ملا جامعه من جمله : داشتن شبکه ، مجله ، کمپین و ... ممنوع باشه تا از ضرر و فساد کلی جامعه جلوگیری بشه ;;)

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از SaϔnA.M :
ا
مگه بیماری فقط در بیماری های جسمی خلاصه میشه؟؟
بیمار روحی بیمار نیس؟؟)

در مورد قسمت دوم:
طرد کردن از اجتماع غلطه کسی نمیگه طردشون کنین و مزایا و حقوق فردیشونو ندین...
بحث سر اینه که نباید بصورت قانونی این گرایش تلقی شه...

یعنی نباید در جامعه صنف و حقوق صنفی مثل ازدواج و داشتن فرزند رو داشته باشن..وگرنه حقوق عمومی پابرجاس

mandela_sarah

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
تهران

این داستان "بیماری" بودنش رو من هنوز نتونسته م برم ببینم دقیقا قضیه چیه. ولی کلا زیاد خوش بین نیستم به این فرض. یه طوری به نظرم می رسه که یه راه زیرکانه س برای یه جورایی دور زدن حقوقشون به بهانه ی "بیماری" بودن ه م ج ن س گ ر ا ی ی ( شبیه همون مزخرفات لطیف بودن و احساسی بودن زن و حقوق متناسب با ویژگی و این طور چیزهایی که به خوردمون می دن)
اینه که متمایل ترم به این که بگم "انتخاب"ه. (که البته فکر نکنم پارادوکسی داشته باشه با این که یه سری آدم ها این طوری به دنیا اومده ن. درواقع حرف اینه که یه سری ها هم با "انتخاب" به این سمت می رن.)
اون مثال هایی هم که از دبیرستان زدین، به نظر من اصلا مثال های خوبی نیستن. ناراحت کننده ن اما مصداق همجنسگرایی نمی تونن به حساب بیان چون درصد زیادیشون از محدودیته که می رن اون وری. خصوصا در دخترها.
دیگه این که... بچه م ملک شخصی من نیست. من "مالک" بچه ام نیستم. پس عملا به من ربطی نداره که چی کار می کنه و با کی میره و حقی ندارم که تو چیزی این قدر خصوصی دخالت کنم. اگه خودش چیزی رو می خواد و به من هم حق اظهار نظر نمی ده، من بیجا می کنم خودمو قاطی کنم.
این خانواده خانواده کردن رو هم متوجه نمی شم اصلا. خیلی ایده آله الان این نظام خانواده؟ چرا باید حفظ بشه؟ و چرا باید اصلا به این شکلی که هست حفظ بشه؟ کی گفته این شکلی که هست خیلی خوبه؟ کی خانواده رو این شکلی که الان هست ساخته؟
کلا به نظر من محترمه و باید به رسمیت شناخته بشه... که البته این جا در مرحله ی اول می شه فقط به نکشتن و زندانی نکردنشون (یا شلاق؟) بسنده کرد و راضی بود.
در پرانتز: من واقعا نمی فهمم اصرارشون برای گرفتن حق ازدواج چیه. کسی که انقدر تو این سیستم فکری آزار دیده، چرا می خواد خودشو این طوری اثبات کنه؟ با چیزی مثل "ازدواج" و "خانواده" که مستقیما دستپخت همون سیستمین که بیچاره شون کرده

• شروع کننده موضوع

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران-لاهیجان

همجنسگرا ها تنها بیمار روانی نیستن بلکه از لحاظ ج ن س ی هم بیمار محسوب میشن
مد شده از همجنسگرا ها دفاع کنند
توی چنتا از پستا دیدم که "با ازدواج مشکلی ندارن و... " فک نمیکنین با علنی کردن این روابط و ازدواجشون یه جور تبلیغ برای همجنسگرایی باشه ؟! اگه قرار باشه ازدواج کنن و بچه داشته باشن بعد از یه مدت این کار عادی و طبیعی میشه و اون وجه ی بدش رو بین مردم از دست میده و ممکن یه سری از افراد که فقط دنبال برچسب "خاص " یا "عجیب بودن" برن دنبالش بدون اینکه دلیلی و یا علاقه ای به این کار داشته باشن .مثلا تو خیابون داری راه میری ببینی دوتا پسر دارن بهم لب میدن ، احساس خوبی بهت دست میده ؟؟

شما چنتا حیوون دیدید که همجنسگرا باشن ؟؟ ینی چون بعضی حیوونا هم همجنسگران ، همجنسگرایی درسته ؟؟
بین حیوونا هم این کار نادره . و فک نمیکنم طبیعی باشه که به همجنس خودت جذب بشی
از لحاظ فیزولوژی بدن هم فک نمیکنم طبیعی باشه .

بچه ها به تاپیک جهت ندیم؟!
بعضی پستا خیلی بیربطن . مسیر تاپیک داره منحرف میشه :D

mandela_sarah

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
تهران

مد شده از همجنسگرایی حمایت کنن؟ مد شده؟ بین کی ها دقیقا مد شده؟چرا من چیزی نمی بینم پس؟! چه بسا که به وضوح همجنسگرا ستیزی می بینم به جای حمایت. حتی اگر هم این طور باشه که بسیار بعید می دونم، خیلی هم خوبه! هر چیزی که مد می شه رو نباید کوبید. (مثل قضیه ی دفاع از فلسطین که به اصطلاح مدتیه که "مد" شده، اما چیز بدیه؟ باید فقط چون مد شده، باهاش مخالفت کرد؟ باید اتفاقا خوشحال بود!)
با شما هم موافقم که ادامه ی این بحث فرسایشیه قطعا. شما که هنوز بعد دو صفحه می گید "تبلیغ می شه واسشون. عادی می شه. نباید عادی بشه!"
دو صفحه س همین رو دارن می گن و معلوم هم نیست چرا نباید عادی بشه. اون سوال "چند تا حیوون دیدین...؟" هم دیگه فوق العاده س. مثلا ده تا باشه شما رضایت می دی؟! به تعداده؟ اگر بر فرض همون نسبت هم بین آدما باشه، باید اون تعدادی که این طوری هستن رو ندیده گرفت؟ حقوقشون رو کشید بالا چون در اقلیتن؟ چون آرامش خاطر ما به هم می ریزه با دیدنشون؟
با فرض این که این داستان آزاد شد و به دنبالش خطر این که کسی به خاطر خاص و عجیب بودن به این سمت بره به و ضربه بخوره هم نشد حرف. توجیهه بیشتر. چون یه خطرات حداقلی داره نمیشه روی صورت مسئله خط کشید. اون شخص خودش مسئوله. مطمئنا هم بعد یه مدت می فهمه واقعا چی می خواد و کجای کاره. الان هم من اوضاع بهتری نمی بینم بس که از شدت محدودیت های عجیب و غریب و احمقانه، آدم هایی متمایل می شن به این سمت در حالی که ممکنه واقعا این طوری نباشن. این که ضربه ی کاری تریه. (چه بسا که من اصلا این رو خطری نمی بینم! این قضیه هنوز سال ها وقت می خواد تا جا بیافته، چه برسه به این که تبدیل به "عرف" بشه و یه سری ها بخوان به پیروی ازش مقید بشن.)
بعد اون مثال رو می زنی. باشه من از فردا راه می افتم تو خیابون، هر کس کاری کرد که باعث شد من حس خوبی بهم دست نده رو دستگیر می کنم، می کنمش تو گونی، از کوه پرتش می کنم پایین. راهش حتما اینه دیگه. "ما"ها که بیشتریم به این کار حس خوبی نداریم، پس "شما"ها که کمترید رو حذف می کنیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا