• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگه از الان شروع کنم ... [ویژه افزایش روحیه تا کنکور!]

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان
شاید بار ها این جمله ی تکراری و کلیشه ای رو شنیدید که: اگه از الان شروع کنم با فلان ساعت مطالعه و فلان تراز میتونم تو فلان رشته قبول شم؟
این جمله ایه که بچه ها از همون اول تابستون تا 1 ماه مونده به کنکور هم از مشاورا می پرسن ! اما آیا واقعا اگه از الان شروع کنیم میشه؟؟
در جواب این سوال باید گفت که اول تعریف شما از "شدن" چیه؟ دوما میزان تلاش شما چقدره؟
یعنی آیا میتونی با تمام توان تا روز کنکور درس بخونی؟ یا بازهم تنبلی خواهی کرد؟ :-?
حالا می خوام از دوستان خواهش کنم نظرشون رو راجع به این قضیه با بقیه به اشتراک بذارن تا موجبات افزایش روحیه بچه ها رو تو این دوره حساس فراهم آورده باشن! :)

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : اگه از الان شروع کنم...

بستگی داره تعریف از شروع چی باشه :D
مثلا یکی کلا نخونده می گه از الان شروع کنم
یکی کم خونده یعنی اون جور که دلش می خواست نخونده باز می گه از الان شروع کنم :D
ولی در کل ما حد وسط اینا رو هم در نظر بگیریم اگه شروع کنه و روحیشو از دست نده و این سواله از الان شروع کنم رو هر روز نپرسه :D
از الان رتبه زیر 200 300 ...همین جوری هی! زیاد میشه...ماه آخر زیر 3000
اینا کلیتشه! هر چی بیشترتر! تلاش کنی رتبتم بهتره ;;)

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

خب اگه از الان شروع کنه باید چه جوری بخونه که زیر 200-300 شه؟ چه جوری روحیه شو از دست نده؟

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی

مثالای خیلی زیادی وجود داره از کسایی که از بهمن اسفند شروع کردن یا حتی بعد از عید...ولی چون خوب خوندن نتیجه توپی هم گرفتن! اینو فکر کنم یه بار دیگه گفته بودم دفتر برنامه ریزی یه نفرو می دیدم که بعد از عیدش دیگه شروع کرده بود خوب خوندن الان پزشکی تهران تشریف داره :D
الان دوره ایه که خیلیا شل میشن و ول می کنن حتی کسایی که تا الان رو بد پیش نیومدن...مثالشم انقد زیاده که! تو کلاس خودمون کسایی بودن که تراشون 7 بود اما بریدن :( و به چیزی کمتر از حقشون رسیدن
واسه همین اگه کسی الان شروع کنه خیلی راحت می تونه از بقیه جلو بزنه ;;)
می گن یه ساعت بعد از عید اندازه 10 ساعته قبلشه :D
یه دونه از این مثالا رو هم بذاری جلوت! انگیزه می گیری (; یه چیزیم هست که آدم دو سه روز خوب درس بخونه نا خودآگاه جو زده می شه اعتماد به نفسش می ره بالا و اینا..واسه همین دو سه روز حتی اگه شده با دوستات خوب بخون که وارد فضای خوندن! شی یه آزمون ترازت بیاد بالا تو آسمون ها پرواز می کنی دیگه (;
تازه من متوسط گفتم 200 300 بهترم می تونه باشه :>
اولین کار اینه که یه برنامه ریزی مطمئن داشته باشی که بدونی چی! کی تموم میشه و اینا...برای این کار به نظرم یه مشاور می تونه کمکت کنه ...هر چیزیم می خونی ولش نکنی یعنی اگه درس 10 دینی رو می خونی یه نگاهیم رو 9 اینا داشته باش 3 مین طول نمی کشه اما تاثیرش خیلیه :> رو درسای پر اهمیت مثل شیمی هم بیشتر وقت بذار...تو مجله پارسال قلم چی بود یکی 52 یا 53 منطقه شده بود فکر کنم فیزیکش 16 بود :| اینو نگفتم که فیزیکو ول کنی ها! اینا هم واسه خودشون خیلی اهمیت دارن اما تاثیر زیست و شیمی خیلی بیشتره یعنی الویت دارن :-"
امیدوارم هممون از الان به بعد رو خوب بخونیم :>
ایشالا چند ماه دیگه میایم به کنکوری های 93 می گیم ما از اسفند شروع کردیم این شدیم!( این: رتبه دلخواه هر کس :D ) /m\

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

البته دور از جان .ولی اگه چند ماه رو طوری بخونید که عین شتر خستگی و این چیزا رو بی خیال بشین یحتمل رتبه به زیر 500 سقوط میکنه.البته دو رقمی هم من دیدم.

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از صــــدف :
مثالای خیلی زیادی وجود داره از کسایی که از بهمن اسفند شروع کردن یا حتی بعد از عید...ولی چون خوب خوندن نتیجه توپی هم گرفتن! اینو فکر کنم یه بار دیگه گفته بودم دفتر برنامه ریزی یه نفرو می دیدم که بعد از عیدش دیگه شروع کرده بود خوب خوندن الان پزشکی تهران تشریف داره :D
الان دوره ایه که خیلیا شل میشن و ول می کنن حتی کسایی که تا الان رو بد پیش نیومدن...مثالشم انقد زیاده که! تو کلاس خودمون کسایی بودن که تراشون 7 بود اما بریدن :( و به چیزی کمتر از حقشون رسیدن
واسه همین اگه کسی الان شروع کنه خیلی راحت می تونه از بقیه جلو بزنه ;;)
می گن یه ساعت بعد از عید اندازه 10 ساعته قبلشه :D
یه دونه از این مثالا رو هم بذاری جلوت! انگیزه می گیری (; یه چیزیم هست که آدم دو سه روز خوب درس بخونه نا خودآگاه جو زده می شه اعتماد به نفسش می ره بالا و اینا..واسه همین دو سه روز حتی اگه شده با دوستات خوب بخون که وارد فضای خوندن! شی یه آزمون ترازت بیاد بالا تو آسمون ها پرواز می کنی دیگه (;
تازه من متوسط گفتم 200 300 بهترم می تونه باشه :>
اولین کار اینه که یه برنامه ریزی مطمئن داشته باشی که بدونی چی! کی تموم میشه و اینا...برای این کار به نظرم یه مشاور می تونه کمکت کنه ...هر چیزیم می خونی ولش نکنی یعنی اگه درس 10 دینی رو می خونی یه نگاهیم رو 9 اینا داشته باش 3 مین طول نمی کشه اما تاثیرش خیلیه :> رو درسای پر اهمیت مثل شیمی هم بیشتر وقت بذار...تو مجله پارسال قلم چی بود یکی 52 یا 53 منطقه شده بود فکر کنم فیزیکش 16 بود :| اینو نگفتم که فیزیکو ول کنی ها! اینا هم واسه خودشون خیلی اهمیت دارن اما تاثیر زیست و شیمی خیلی بیشتره یعنی الویت دارن :-"
امیدوارم هممون از الان به بعد رو خوب بخونیم :>
ایشالا چند ماه دیگه میایم به کنکوری های 93 می گیم ما از اسفند شروع کردیم این شدیم!( این: رتبه دلخواه هر کس :D ) /m\
مرسیییییییییییییییییی!! خیلی انگیزه و روحیه گرفتم!!! >:D< P:>
جدی میشه زیر 500 آورد؟؟؟ منظورت از خوب خوندن چیه؟ چند ساعت تو هفته بخونم؟
ان شا الله سال دیگه میام همین رو میگم!!!

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نی__________ما :
مرسیییییییییییییییییی!! خیلی انگیزه و روحیه گرفتم!!! >:D< P:>
جدی میشه زیر 500 آورد؟؟؟ منظورت از خوب خوندن چیه؟ چند ساعت تو هفته بخونم؟
ان شا الله سال دیگه میام همین رو میگم!!!
شدنش میشه مثل اینکه...من خودم فکر میکردم نمیشه،ولی چند وقت پیش با یکی از همکلاسیام داشتم حرف میزدم...
بحث به این رسید که سال کنکور چجوری بود و اینا...یکی از بچه ها(رتبه ش ۳۰۰ و خورده ای شده بود)،گفت از اسفند شروع کرده بوده...
پس نا امیدی چیزیو حل نمیکنه،با آرامش ولی با پشتکار شروع کنی میشه نتیجه گرفت... :D

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از farshad71 :
البته دور از جان .ولی اگه چند ماه رو طوری بخونید که عین شتر خستگی و این چیزا رو بی خیال بشین یحتمل رتبه به زیر 500 سقوط میکنه.البته دو رقمی هم من دیدم.
داداش، عین شتر یعنی چی؟ چند ساعت ؟ چه ترازی؟ لطفا شفاف تر صحبت کن!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : اگه از الان شروع کنم ... [ویژه افزایش روحیه تا کنکو

امروز ۴ اسفنده. خب؟
هرکس تا الان هیچی نخونده. نفر آخر مدرسست و خیلی از مرحله پرته. بشینه روز تعطیل بالای ۱۰ ساعت بخونه. روز مدرسه ۴-۵-۶ ساعت بخونه. رتبش پایین ۱۵۰۰ میشه قطعا. حتی زیر ۵۰۰ . فکر نکنید ۱۵۰۰ رتبه بدیه. چون اگر روز عادی ۲ ساعت میخونید و روز تعطیل ۴-۵ ساعت بدونید که رتبتون حدود ۴۰۰۰ میشه در بهترین حالت.

اگر تا الان نخوندی بدون که بزرگترین مشکلت این نیست که تا الان چیزی نخوندی! بلکه بزرگترین مشکلت اینه که بتونی روزی بالای ۱۰ ساعت بخونی. اگر این مشکل رو حل کنی بدون که موفق میشی و رتبت خوب میشه.

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

من خودم به شخصه درسته وضعیت خوبی ندارم اما نفر اخر مدرسه هم نیستم ! (ترازم حدود 5700 تا 6100)
داداش رتبه 1500 فوق العادس! و فک نکنم با این ساعت مطالعه ای که شما فرمودید قابل دسترسی باشه!! فک کنم باید بیشتر از اینا خوند!!

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
کمک

بچه ها من استارت زدم و دارم خوب پیش می رم. اما مسئله ای که پیش میاد اینه که هر کاری می کنم نمی تونم با برنامه آزمونام هماهنگ بشم. به نظر شما برای رسیدن به این رتبه های عالی که گفتید بعد از اینکه باید سخت تلاش کنم، بهتره بیشتر دنبال برنامه شخصی خودم باشم و تا جایی که رسیدم برای آزمون بخونم یا برعکس؟؟؟ چون خودم تصمیم گرفتم اول مباحث ساده تر و پرسوال تر رو بخونم اما آزمون برای من صبر نمی کنه که!!!!!! خوشحال میشم نظراتونو بدونم.
روزی 12 ساعت می خونم بچه ها. می خوام زیر 300 باشم. میشه یعنی؟؟؟؟؟؟؟

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

بچه ها این متن رو که خوندم خیلی بهم انگیزه داد. گفتم اینجا بنویسم که شما هم انگیزه بگیرید. نویسنده این متن آقای پوردستمالچی هستن.

"«فرصت تمام شد‌، د‌یگه وقت ند‌ارم. ای ‌کاش از اول سال بهتر د‌رس می‌خواند‌م …».این‌ها جملاتی هستند‌ که این روز‌ها از زبان بسیاری از د‌اوطلبان کنکور شنید‌ه می‌شود‌. کسانی که فکر می‌کنند‌ می‌توانستند‌ بهتر باشند‌، نتیجه‌ی بهتری هم بگیرند‌ و حالا … حالا همه‌چیز را تمام شد‌ه می‌د‌انند‌.

اما من فکر می‌کنم این موضوع به‌شکل د‌یگری هم قابل بررسی است. بیا یک ‌بار د‌یگر با هم زمان‌های باقی‌ماند‌ه تا کنکور را حساب کنیم. از اوایل اسفند تا روز کنکور حد‌ود‌ 16 هفته فرصت هست.

اگر فرض کنیم که می‌خواهی از همه‌ی فرصت‌های روز استفاد‌ه کنی، باید‌ بتوانی ۱۲ ساعت د‌ر هر روز د‌رس بخوانی. یاد‌ت باشد‌ که قرار نیست از خواب و … کم کنی، فقط کافی است د‌ر ساعات بید‌اری (۱۸ ساعت)، بیش‌تر زمانت را مطالعه کنی.

د‌اشتیم حساب می‌کرد‌یم … 112 روز ۱۲ ساعته یعنی 1344 ساعت!

حتماً یاد‌ت می‌آید‌ که د‌ر ماه‌های مهر و آبان و … ۴۰ ساعت د‌ر هفته د‌رس‌خواند‌ن خیلی خوب بود‌.

حالا حساب کن که 1344 ساعت یعنی 33 هفته‌ی ۴۰ ساعته و این یعنی حدود 8 ماه!

مطمئن هستم که الآن بعضی از شما که د‌ائماً منتظر اتفاقات بد‌ هستید‌ و به نکات منفی بیش‌تر توجه می‌کنید و‌ با خود‌ می‌گویید‌: خوب این وقت را همه د‌ارند‌ … .

با فرض این‌که همه از این فرصت استفاد‌ه خواهند‌ کرد‌ و روزانه ۱۲ ساعت د‌رس می‌خوانند‌ «که مطمئنم این اتفاق نمی‌افتد» می‌خواهم نگاهت را به زمان زیاد‌ موجود‌، جلب کنم و این‌که د‌ر این زمان خیلی از چیز‌ها می‌توانند‌ تغییر کنند‌.

قبول کن که د‌ر یک مسابقه‌ی ۱۰۰ کیلو‌متری، کیلو‌متر ۵۰ مسابقه نباید‌ ناامید‌ شد‌. چون هنوز ۵۰‌د‌رصد‌ زمان باقی ماند‌ه است.

حالا یک لحظه مکث کن … چه‌قد‌ر باور د‌اری که این زمان برای موفقیت کافی است؟

می‌د‌انی د‌لیل نتایج فوق‌العاد‌ه عالی د‌اوطلبان ناامید‌ سال‌های قبل د‌ر کنکور، که د‌ر همین زمان د‌ر‌وضعیت مشابه تو بود‌ه‌اند‌، چیست؟

این است که برخی افراد باور نمی‌کنند که این‌ زمان برای موفقیت و رسید‌ن به‌هد‌ف کافی است. باور نمی‌کنند‌ و همین سبب می‌شود‌ تا حرکت‌شان کُند‌ یا متوقف شود‌ و آن وقت فرصت خوبی برای افراد‌ی مثل تو به‌وجود‌ می‌آید‌ تا بتوانی به اهد‌افت د‌ست‌ یابی.

فکر می‌کنی امسال …

چند‌‌ نفر به این موضوع فکر می‌کنند‌ که بعد از اسفند،‌ معاد‌ل 4 ماه فرصت مطالعه وجود‌ د‌ارد‌؟

چند‌ نفر باور می‌کنند‌ که این فرصت برای موفقیت کافی است؟

و چند‌ نفر از این فرصت استفاد‌ه می‌کنند‌؟

این‌ها را کنار هم می‌گذاریم، به این نتیجه می‌رسیم که این موضوع یک امید‌ واهی نیست، بلکه یک واقعیت تجربه شد‌ه است. د‌وست د‌ارم با تمام وجود‌ بگویم که باور کن، می‌توانی د‌ر این زمان باقی ماند‌ه (8 ماه) نتیجه‌ی د‌لخواهت را بگیری.

د‌وست د‌ارم فریاد‌ بزنم که تلاشت را متوقف نکن چون موفقیت د‌ر یک قد‌می توست. نگو که وضعیت تو با بقیه متفاوت است، نگو که این حرف‌ها فقط برای امید‌ دادن است.

من د‌ید‌ه‌ام که رتبه‌های چهار‌‌ رقمی کنکور‌های آزمایشی با جد‌ی‌گرفتن همین حر‌ف‌ها د‌ر کنکور سراسری معجزه کرد‌ه‌اند‌ … آن هم نه یک نفر … هزاران نفر. آن هم نه د‌ر یک سال … د‌ر تمام سال‌هایی که کار کرد‌ه‌ام. من یقین د‌ارم که در این زمان باقی‌ماند‌ه تا کنکور می‌توانی نتایج شگفت‌آوری بگیری و ثابت کنی که لایق موفقیت هستی.

پس با تمام قد‌رت به پا خیز و فقط به اوج‌گرفتن فکر کن … فقط."

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-&lt;
رشته دانشگاه
داروسازی

من خودم به شخصه درسته وضعیت خوبی ندارم اما نفر اخر مدرسه هم نیستم ! (ترازم حدود 5700 تا 6100)
داداش رتبه 1500 فوق العادس! و فک نکنم با این ساعت مطالعه ای که شما فرمودید قابل دسترسی باشه!! فک کنم باید بیشتر از اینا خوند!!

بالا 10 ساعت بخونی و زیر 1500 نشی؟؟؟ راه نداره اصلا! :D بیشتر لازم نیست فقط کیفیت داشته باشه حله :>

به نقل از نیکی :
بچه ها من استارت زدم و دارم خوب پیش می رم. اما مسئله ای که پیش میاد اینه که هر کاری می کنم نمی تونم با برنامه آزمونام هماهنگ بشم. به نظر شما برای رسیدن به این رتبه های عالی که گفتید بعد از اینکه باید سخت تلاش کنم، به نظرتون بهتره بیشتر دنبال برنامه شخصی خودم باشم و تا جایی که رسیدم برای آزمون بخونم یا برعکس؟؟؟ چون خودم تصمیم گرفتم اول مباحث ساده تر و پرسوال تر رو بخونم اما آزمون برای من صبر نمی کنه که!!!!!! خوشحال میشم نظراتونو بدونم.
روزی 12 ساعت می خونم بچه ها. می خوام زیر 300 باشم. میشه یعنی؟؟؟؟؟؟؟

دنبال برنامه شخصی قطعا! چون الان مگه چه چیزایی از آزمون مونده و چقدر سوال دارن رو هم ! آزمونو ولش نتیجش هر چی شد شد! روز کنکور نمیان از کسی بپرسن تراز کانونت چند شد :D فوقش برنامتو می ذاری واسه جامع های سنجش یا جامع های کانون B-)
12 فوق العادست :> خیلی خیلی باریک ;;) (; میشه ایشالا /m\

اون کسی که من دفتر برنامه ریزشو دیدم بعد از عیدش روزی 10 اینا بود...

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

خب این بالای 10 ساعت خوندن باید تاثیر خودشو تو تراز بذاره دیگه درسته؟

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
پاسخ

بالاخره اون قسمت هایی از آزمون که مطالعه میشه وقتی درست می زنی خوب تراز رو بالا می بره...

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-&lt;
رشته دانشگاه
داروسازی

قطعا اگه کسی برنامه آزمونو بخونه تاثیر می ذاره الان نیکی سوالش این بود که برنامه شخصی رو پیش بره یا برنامه آزمون؟ ;;)
خوب مثلا اگه آزمون مقاطع باشه یکی مشتق بخونه انتظار نباید داشته باشه که تراز ریاضیش تو آزمون خوب شه تاثیر خوندنش بعدا! معلوم میشه تو کنکور :D

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

مرسی عالی بود "نیکی" جان!

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

خواهش نیما جان. ایشاالله که همه با انگیزه بخونیم و موفق باشیم. [-o<

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

والا از نظر من فقط کسی موفق میشه که از سال سوم شروع کنه با معلما خوب کلاس بگیره شرایط درس خوندنش خوب باشه و...
اینایی که میگن اگه از الان شروع کنم حتما قبولم روحیه کاذبه
چه بسا آدمای(البته اگه به آدمیت قبول دارید)مثل من ازمهر با هفته ای ۳۰ شروع کردن هیچ گشایش و فرج و موفقیتی حاصل نمیشه(البته اگه به پا خنگ بودن نزارید)...حالا چه اندک آدمایی که بخان از الان شروع کنن و موفق بشن...امید و روحیه الکیه فقط

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
.

به نقل از AraSh_HaShemi :
والا از نظر من فقط کسی موفق میشه که از سال سوم شروع کنه با معلما خوب کلاس بگیره شرایط درس خوندنش خوب باشه و...
اینایی که میگن اگه از الان شروع کنم حتما قبولم روحیه کاذبه
چه بسا آدمای(البته اگه به آدمیت قبول دارید)مثل من ازمهر با هفته ای ۳۰ شروع کردن هیچ گشایش و فرج و موفقیتی حاصل نمیشه(البته اگه به پا خنگ بودن نزارید)...حالا چه اندک آدمایی که بخان از الان شروع کنن و موفق بشن...امید و روحیه الکیه فقط
یه نسخه رو نمیشه برا همه پیچید که... کلی مثال تا الان آوردن/آوردیم که تونستن،فقط کار زیاد میخواد.
من دوستی داشتم که از سال سوم به قول شما خیلی کار میکرده و رتبه ش شده 300 و خورده ای,همکلاسی ای هم الان دارم که از عید شروع کرده بوده و شده 300 و خورده ای...
پس شدنش میشه,نشدنش هم میشه,همه چی بستگی به خود آدم و اینکه حاضره چقدر برا هدفش وقت بذاره داره... (:

خودتون هم بهتره تا وقت هست تو روش خوندنتون تجدید نظر کنید که حداقل درمقابل وقتی که میذارید نتیجه بگیرید...

بالا