• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

93 ای های ریاضی-نهایی و کنکور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی
پاسخ : 93 ای های ریاضی-نهایی و کنکور

به نقل از مُحسن :
نگرانی نداره،
اصولا امتحان نهایی به قدری سادست که میشه توی یک ماه آخر با یه برنامه خوب جمعش کرد، حتی یه میشه همون موقع امتحان هم معدل بالایی گرفت. اما یه سری درسا، مثل فیزیک، شیمی و حسابان، و کل اختصاصی ها، یه ذره بیشتر وقت میخوان، ماه آخر یه برنامه خوب در حد روزی یک ساعت برای این اختصاصی ها بزار، و تو یه ماه همرو فول شو، عمومیارو میشه توی همون تایم امتحانا جمع کرد، مثلا من دین و زندگی رو توی همون یکی دو روز جمع کردم بیست هم شدم.
اینکار رو بکنی احتمالم معدلت بیست هم بشه.

نیاز نیست مسلط باشی رو درس ها فقط باید بدونی امتحان نهایی چطور سوال میدن و چطور باید بنویسی، کتابای پرسمان مشکی رنگ گاج برا اینا عالیه، نکته اضافی نداره، هرچی که برا نهایی لازمه.

من جبر و احتمال رو با دوستم صبح قبل امتحان دو نمونه سوال حل کردیم اون بیست شد من 19:25! در این حد!

x در ضمن اگه انسانی میدی معدل ریاضی به دردت نمیخوره، عملا تو تبدیل واحدا دروس غیر مشترک حذف میشن.
من مشکلم دقیقا عمومیاست. نمیتونم خوب بنویسم و کلمه ها خوب یادم نمیمونه مثلا سال اول امتحان عربی اسم اسم تفضیل یادم نمیومد بعد اسم تفضیلو کامل توضیح دادم در نهایتم نمرشو نگرفتم ~X( ~X( امسالم برای ادبیات همین مشکل برام پیش اومد معنی متنو میدونستم ولی نمیدونستم چه جوری و با چه کلماتی بنویسمش در نهایت یک نمره بری ترجمه تو ادبیاتو عربی کم اوردم!
اختصاصیا رو مشکل ندارم نخونم حداقل 19 میشم :D :D

WHITEMAN

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
UofA
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من ک از نهایی خیلی میترسم!!حافظم داغونه هر چقدر که بونم بازم حفظ نمیشم یه مفهوم کلی از مطلبی ک خونده یادم میمونه فقط:((عربی رو هم کلا یه ساعت بعد خوندن یادم میره اصلام حالیم نمیشه:((
ولی فیزیک و حسابان و هندسه و شیمی مشکلی نیس:D

happymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز

من یه سوال دارم!
واسه فیزیک و حسابان تو فرجه خود امتحانات نهایی و عید چه چیزایی روباید خوند؟

paradox of sand

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از happymoon :
من یه سوال دارم!
واسه فیزیک و حسابان تو فرجه خود امتحانات نهایی و عید چه چیزایی روباید خوند؟

اول از همه سعی کنید همه ی تمرین ها و مثال های حل شده ی خود ِ کتاب درسی رو بخونید، بعدش هم نمونه سوالات امتحان های نهایی سال های قبل رو حل کنید! هر چند سال که میتونید، حتی 10 سال ِ اخیر مثلا! اگه این دو تا کار رو خوب انجام بدید خیلی راحت 20 رو میگیرید!
درصد زیادی از سوالا تکراریه!

واسه ما دعا کنید قبول بشیم دانشگاه ، بعدش من از همینجا اعلام میکنم اگه قبول بشم سال ِ بعد حتما تمام سعی و تلاشم رو واسه کمک کردن به کنکوری های 93 انجام میدم! دعا کنید :)

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از paradox of sand :
اول از همه سعی کنید همه ی تمرین ها و مثال های حل شده ی خود ِ کتاب درسی رو بخونید، بعدش هم نمونه سوالات امتحان های نهایی سال های قبل رو حل کنید! هر چند سال که میتونید، حتی 10 سال ِ اخیر مثلا! اگه این دو تا کار رو خوب انجام بدید خیلی راحت 20 رو میگیرید!
درصد زیادی از سوالا تکراریه!

واسه ما دعا کنید قبول بشیم دانشگاه ، بعدش من از همینجا اعلام میکنم اگه قبول بشم سال ِ بعد حتما تمام سعی و تلاشم رو واسه کمک کردن به کنکوری های 93 انجام میدم! دعا کنید :)

اره !
من وقتی سوالای تالیفی رو میخونم و بعد میرم نهایی ها رو جواب بدم ، میبینم که نهایی ها عمدتا خیلی ساده ترن نسبت به تالیفی ها !

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

میگم به نظرتون چطوره هر از گاهی ، همه تو یاهو جمع بشن و مشکلاتشون رو بر طرف کنن ؟؟؟؟؟؟؟

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

خوبه فقط باید یه برنامه مشترک داشته باشیم.
یه نفر یه برنامه بریزه بیاره اینجا اگه لازم بود یکم تغییرش بدیم بعدم اجراش کنیم.
حالا کی برنامه میریزه؟ :D

fantasy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدنی
شهر
تبریز

برین برنامه نهاییتون رو نگاه کنید.
http://www.aee.medu.ir/IranEduThms/theme2/cntntpge.php?pgid=99&rcid=145
چقدر برنامه عجیبیه... . :D نمیدونم اون جناب عرفی، چقدر از درسا و سختی و آسونیشون خبر داره. واقعا چقدر؟
بچه‌ها. جدی جدی میگم این حرف رو. از الان هرچی که تا حالا نخوندین بشینین خوب بخونین و نگذارین واسه شب امتحان. وقت نمیشه ها! به تمرین های کتابم خوب توجه کنید. اگه این کارا رو بکنید قطعا بالای 18 میشین. دقت هم داشته باشین و بی‌دقتی نکنین، 20! میشین. نهایی اونقدرا هم سخت نیست.

....

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
بگم روزبه خوبه؟
شهر
تهران

سلام بچه ها
-ما معلم حسابان مون باهامون سر یه سری مسائل لج کرده بعد ما الان هیچی نداریم واینا میگم امتحانم حسابان اگه خیلی از اثبات ها نیس اما بخوای فلان سوال حل کنی وبخوای از این قضیه حل کنی باید اون رو ثابت کنید که ما بلدنیستیو اینا میشه در مورد امتحان حسابان بحرفید وبه توضیحید

- بعد در مورد ایام عید هم هرکی باید با توجه به نقاط قوت وضعفش هر کس بریزه اما من یه برنامه ریختم قراره یکشنبه بدم مشاوره بررسی کنه بررسی کرد تغییرات اعمال شد براتون میزارم :D

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از fantasy :
لینک درست نبود، فایل pdf برنامه امتحانی اینه:
http://www.aee.medu.ir/aee/aeeDocs/misc/barnameh/Barnameh_khordade92.pdf

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از fantasy :
چقدر برنامه عجیبیه... . :D نمیدونم اون جناب عرفی، چقدر از درسا و سختی و آسونیشون خبر داره. واقعا چقدر؟
بچه‌ها. جدی جدی میگم این حرف رو. از الان هرچی که تا حالا نخوندین بشینین خوب بخونین و نگذارین واسه شب امتحان. وقت نمیشه ها! به تمرین های کتابم خوب توجه کنید. اگه این کارا رو بکنید قطعا بالای 18 میشین. دقت هم داشته باشین و بی‌دقتی نکنین، 20! میشین. نهایی اونقدرا هم سخت نیست.
خوبه که برنامه ش!:-راضیه راضی اصن

نظر بزرگان مجلس راجع به جزوه های بنی هاشمی چیه؟!خوبه؟به درد میخوره؟آیا؟

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

برای حسابان 3روز عربی5روز
آدم سرشو به کدوم دیوار بکوبونه دینیم که همیشه باید اول باشه
بعد میگن مشکل شما با ... چیه؟

• لایک
امتیازات: ftnt

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از زهرا27 :
برای حسابان 3روز عربی5روز
آدم سرشو به کدوم دیوار بکوبونه دینیم که همیشه باید اول باشه
بعد میگن مشکل شما با ... چیه؟
بابا خب عربی آخر کاره میوفته تو رحلت امام و اینا فکر کنم زیاد شده دیگه!بعد حسابان همون بهتره که اولا باشه تا اینکه مثلا بیاد جای عربی!

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

خب!
مسلما داخل چند روزی که گذاشتن نمیشه تمرینای کتابو حل کرد!
برنامتون رو بگید!
مثلا من میخوام امتحان نهایی های 84 تا 90 + تمرینای کتابو داخل عید حل کنم سه تای 91 رو بزارم روز آخر امتحان به عنوان امتحان نهایی از خودم آزمون بگیرم!
فقط نمیدونم کی درس بخونم :D
دوستان نظر بدید!

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

این چه برنامه مزخرفیه ؟
عربی 6 روز
شیمی 1 روز ؟؟ :O
حسابان هم یه روز بیشتر باید می بود

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

دوستان یه کتاب پیشنهاد بدین که نمونه سوالای امتحان نهایی 85 تا 91 رو همراه ریز بارم بندی ، به طور کامل داشته باشه !

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از Mahsa.Z :
خوبه که برنامه ش!:-راضیه راضی اصن

نظر بزرگان مجلس راجع به جزوه های بنی هاشمی چیه؟!خوبه؟به درد میخوره؟آیا؟

خوب نیست ! ریز بارم بندی نداره !!!!!!!!! :-&

paradox of sand

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Heyrat :
دوستان یه کتاب پیشنهاد بدین که نمونه سوالای امتحان نهایی 85 تا 91 رو همراه ریز بارم بندی ، به طور کامل داشته باشه !

کتاب " امتحان های نهایی سوم دبیرستان" قلم چی هم کتاب خوبیه! (یکی از معدود کتابای قلم چی که به درد میخوره)!
سایت گزینه دو هم امتحان های سال های قبل رو با کلید و بارم بندی واسه دانلود داره!

اینقدر به خودتون واسه ی امتحان نهایی استرس ندید، هم خیلی آسونه (اینقدر که وقتی ببینید سوالا رو خندتون بگیره)، هم خیلی تکراریه (اگه نمونه سوالات سال های قبل رو حل کنید میتونید به 80 درصد سوالا به راحتی جواب بدید) و هم خیلی کم اهمیتِ!
نمرات نهایی بیشتر به درد اونایی میخوره که درصدشون توی کنکور خیلی ضعیف باشه، ترازشون از طریق نمره نهایی بهتر میشه!
فقط واسه ی موفقیت توی امتحان های نهایی سعی کنید از الان این کارها رو تمرین کنید:
1) کامل و بی نقص نوشتن! هرچقدر میتونید کامل بنویسید! چیزی رو جا نندازید! همه ی فرمولها (دروس اختصاصی) و کلمات کلیدی (دروس عمومی) رو توی جوابتون بیارید
2) تمرکز در خواندن سوالات! سوال ها رو خوب بخونید و ببینید دقیقا ازتون چی میخواد! اصلا نگران وقت نباشید و کاملا روی سوالا تمرکز کنید!
3) اگه به هر دلیلی یه سوال رو بلد نبودید به هیچ وجه جای اون رو خالی نذارید! اگه عمومی بود توضیح بدید، اگه اختصاصی بود چند تا فرمول و محاسبه بنویسید!
4) توی امتحان شیمی حتما و حتما از ضریب تبدیل استفاده کنید! حتی برای تبدیل واحد ها!
5) توی امتحان فیزیک و هندسه، علاوه بر نوشتن کامل فرمولها و محاسبات، سعی کنید یه توضیح کوچیک هم واسه راه حلتون بنویسید!
6) اثبات های هندسه رو فقط از روش کتاب تمرین کنید!

فعلا همینا یادم بود

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از paradox of sand :
کتاب " امتحان های نهایی سوم دبیرستان" قلم چی هم کتاب خوبیه! (یکی از معدود کتابای قلم چی که به درد میخوره)!
سایت گزینه دو هم امتحان های سال های قبل رو با کلید و بارم بندی واسه دانلود داره!

اینقدر به خودتون واسه ی امتحان نهایی استرس ندید، هم خیلی آسونه (اینقدر که وقتی ببینید سوالا رو خندتون بگیره)، هم خیلی تکراریه (اگه نمونه سوالات سال های قبل رو حل کنید میتونید به 80 درصد سوالا به راحتی جواب بدید) و هم خیلی کم اهمیتِ!
نمرات نهایی بیشتر به درد اونایی میخوره که درصدشون توی کنکور خیلی ضعیف باشه، ترازشون از طریق نمره نهایی بهتر میشه!
فقط واسه ی موفقیت توی امتحان های نهایی سعی کنید از الان این کارها رو تمرین کنید:
1) کامل و بی نقص نوشتن! هرچقدر میتونید کامل بنویسید! چیزی رو جا نندازید! همه ی فرمولها (دروس اختصاصی) و کلمات کلیدی (دروس عمومی) رو توی جوابتون بیارید
2) تمرکز در خواندن سوالات! سوال ها رو خوب بخونید و ببینید دقیقا ازتون چی میخواد! اصلا نگران وقت نباشید و کاملا روی سوالا تمرکز کنید!
3) اگه به هر دلیلی یه سوال رو بلد نبودید به هیچ وجه جای اون رو خالی نذارید! اگه عمومی بود توضیح بدید، اگه اختصاصی بود چند تا فرمول و محاسبه بنویسید!
4) توی امتحان شیمی حتما و حتما از ضریب تبدیل استفاده کنید! حتی برای تبدیل واحد ها!
5) توی امتحان فیزیک و هندسه، علاوه بر نوشتن کامل فرمولها و محاسبات، سعی کنید یه توضیح کوچیک هم واسه راه حلتون بنویسید!
6) اثبات های هندسه رو فقط از روش کتاب تمرین کنید!

فعلا همینا یادم بود

معلم ما هم میگفت ، سطح امتحان نهایی ، از متوسط به پایینه ! خیلی هم سخت نیس

فقط تصحیحش بده عه :-&

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا