• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور(ریاضی-19 کشوری)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور(ریاضی-19 کشوری)

به نقل از fantasy :
من اصلا درست حسابی درس نخوندم.
نمیدونم چرا اینجوری کردم... افسرده شدم اصلا. نشستم حساب کردم، با این وضع یه رتبه حدود 10 هزار بیارم...!!!
خیلی ناراحت کنندست. من هم ناراحتم.
اصلا نمیدونم چی کار کنم... چی میشه... دیره یا نیست... حتی اگه شروع به خوندن بکنم هم از خیلی ها عقبم... حتی اگه شب و روز بخونم هم از خیلی ها عقبم... .
آدم پرتوقعی هم هستم... برق دوست دارم. تازه نه هر دانشگاهی. اگه تهران یا شریف نباشه، ناراحت میشم.
فکر و خیال... افسرده شدم... به خدا روزگارم تیره شده... .
ببین این رفت که میگی از خیلیا عقبی بستگی داره منظورت کیاس
اگه منظورت رتبه زیر 200 ایناس آره عقبی
ولی اگه امثال زیر 1500 راضیت میکنه از الان خیلی راحت میتونی بیاری
نمیتونم چجور بگم خیلی راحتو ولی خیلی راحت
فقط باید یه برنامه شبیه برنامه قلمچی واسه این 5 ماهت بریزی و البته بضی مباحثم تو بضی درسا حذف کنی و بخونی
ولی اگه همینجور هی هر روز بگی عقب موندم عقب موندم پریده
فک کن اگه برگردی مهر ماه چیکار میکنی
مطمئنم هی میگی باخودت کاش برگردم مهر
الان همون مهره 5 ماه بعده
نزار این 5 ماهم مث اون 5 ماه بگذره

fantasy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدنی
شهر
تبریز

راست میگی.
باید سر خر رو کج کرد به سمت موفقیت... حداقل شده موفقیت نسبی... بالاخره بهتر از عدم موفقیته. حالا تا خدا چی بخواد.
به نظر خود شما چیا رو حذف کنم؟
خودم اینا رو در نظر دارم.
تئوری اعداد گسسته
زبان فارسی کلا
هندسه پایه فصل اول و دوم هندسه 1 با فصل اوله هندسه 2. البته مشکوکم که شاید باید همش رو حذف کنم.
به نظرت دیگه چیا رو حذف بکنم خوبه؟
نظر شما چیه؟

surger

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
مدال المپیاد
المپیاد شیمی سال تحصیلی 91-90
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
داروسازی

درصدهاتون فوق العاده است. مخصوصا شیمی :-"
میشه لطفا در مورد شیمی بیشتر توضیح بدید آخه واسه من که رشته ام تجربیه خیلی مهمه! در ضمن من واسه 100 درصد زدن میخونم که حالا اگه نشد دیگه درصدم 90 به بالا باشه. میشه بپرسم واسه پیش خیلی سبز بهتره به نظرتون یا مبتکران. در ضمن من واسه پایه مبتکران دوم+ سوالات تالیفی مبتکران سوم+ خیلی سبز رو زدم به نظرتون چه کتابه دیگه ای کار کنم؟ معرفی می کنید لطفا؟
یه مسئله دیگه اینکه آیا شما میتونستید شیمی رو تو همون زمان خودش جواب بدید؟ منظورم هر تست 1 دقیقه هست؟ واسه حل این مشکل زمان باید چیکار کنم به نظرتون؟ چون من اصولا آزمون قلچی که میدم واسه اینکه برسم همه شیمیا رو جواب بدم نصف زمان زمینم رو میدم به شیمی!
در کل خیلی خیلی لطف می کنید اگه توصیه های لازم واسه کسب درصد قشنگی مثل درصد خودتون ;;) توی این درس رو بهم بگید!
ممنون..

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از mohammadjb :
چه اشتباهاتی داشتی قبل از کنکور؟
منظورم اینه که اگه برگردی قبل از کنکور کدوم کارتو اصلاح میکنی؟
1-همه چیو در نظر گرفته بودم جز این که وقتی سوالا آسون میشه خراب میکنم
2- به مسئله غلط های زیاد بیدقتیم توجه نکردم
3-بهمن ماه شل گرفتم
4-زیاد به رتبه آزمونا اهمیت میدادم
5- آزمونارو ارزیابی خوب نمیکردم

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از Marjan.N :
سلام
من تو آزمونا خیلی نوسان دارم روند درس خوندنم تقریبا ثابته اما یه بار تو مدرسه دهم میشم یه بار شصتم به مشاور گفتم جواب درستی نداد فک میکنین مشکل کجاست؟ چیکار کنم که ثابت بشه؟
و اینکه رتبه تو اون سه تا آزمون جامع سنجش بعد عید چقدر به رتبه ی کنکور نزدیکه؟ واسه شما چقدر نزدیک بود؟ تیپ خود سوالا تو اون آزمونا چطور؟ به کنکور نزدیکه؟
مغرور میشی
ینی یه آزمون که خوب میشی دو هفته بعدیو شل میگیری و از اون مهمتر سر آزمون بعدیم شل تری(یا شاید بگیم خوشال تر) واس همین سر آزمون محتاط نیست و تو دو هفته بعدی برعکس یعنی محتاط تری و سر آزمونم خیلی حواست هست و خیلی محتاطی. دوای دردتم اینه که همه آزمونا با احتیاط و سعی واسه حواس جمعی بری و اصن به این فک نکنی آزمون قبلو خوب دادم
مشکلی که خودمم داشتم و کنکورمم دقیقن سر همین خراب شد دو آزمون پشت سر هم خوب شدم واس همین با اعتماد به نفس زیادی و استرس و احتیاط خیلی کم کنکورو دادم
بچه های سالای قبل میگفتن هیچ ربطی نداره چون ساالی قبل سوالای سنجش هیچ ربطی به کنکور نداشت
ولی شانس بد ما سال 91 عدل سوالا کپ سوالای سنجش شد
من اولیش نبودم دومیشو 9 و سومیشو 15 کشور شدم

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از @z@hr :
میشه راهی برای خوندن زبان وعربی بگین ~X( ~X( ~X(
راه که چه عرض کنم زبانو چون خودم نخوندم اصن واس کنکور نمدونم
اما عربی 3 دسته سوال داره
7 8 تا ترجمه
واسه اینا اصن لازم نیس یه ذره هم لغت عربی بلد باشی
فقط 9 10 تا قاعده داره که یه اسمی که روشون گذاشتن "جمضف(جمع مفرد-معرفه نکره-ضمیر-فعل) هستش
یعنی باید حواست به جمع یا مفرد بودن کلمه،معرفه نکره بودن،اینکه چه نوع ضمیریه باشه و اینکه زمان فعلت چیه که این 9 10 تا قاعده تو اکثر کتابا هست و کافیه یه روز بشین 70 80 تا تست ترجمه بزنی که لم کار دستت بیاد
4+1 تا درک مطلب
اون 1 ئه یه سواله لای ترجمه ها و 4 تاشم که سوال ریدینگه
این قسمت نیاز داره که کمی با لغات عربی آشنا باشی که مطلبو بفهمی
تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که هفته ای یه دونه ازش تمرین کنی
12 13 تا گرامر
3 تاش که اعراب تحلیل صرفیه که نیاز به تسلط شدید به عربی 1 و تقریبن همه قواعد بعدی داره
2 تاش تشکیله که ساده تره ولی بازم نیاز به تعداد زیادی قواعد داره
بقیشم که تستای موردیه
هر مبحثی که تو آزمون میخواد بیادو اول جزوشو بخون کامل کامل
بعد برو اون درسی که تو کتاب بش مربوطه تمرینای کتابو حل کن و بعد متن اون درسو اگه بتونی واس خودت تحلیل کنی(یعنی یه جورایی جملات متنو اعراب تحلیل صرفی) کنی خیلی عالیه
بعدش اگه وضع عربیت خیلی خوب نیس برو دوسالانه اون مبحثو کار کن بعد تست بزن وگرنه یه راست برو سراغ تست
واس تستم بهترین کتابی که میشناسم بانک تست خ سبزه

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از surger :
درصدهاتون فوق العاده است. مخصوصا شیمی :-"
میشه لطفا در مورد شیمی بیشتر توضیح بدید آخه واسه من که رشته ام تجربیه خیلی مهمه! در ضمن من واسه 100 درصد زدن میخونم که حالا اگه نشد دیگه درصدم 90 به بالا باشه. میشه بپرسم واسه پیش خیلی سبز بهتره به نظرتون یا مبتکران. در ضمن من واسه پایه مبتکران دوم+ سوالات تالیفی مبتکران سوم+ خیلی سبز رو زدم به نظرتون چه کتابه دیگه ای کار کنم؟ معرفی می کنید لطفا؟
یه مسئله دیگه اینکه آیا شما میتونستید شیمی رو تو همون زمان خودش جواب بدید؟ منظورم هر تست 1 دقیقه هست؟ واسه حل این مشکل زمان باید چیکار کنم به نظرتون� �عر9�hAنظ�ه ظت�ولا آزمون قلچی که میدم واسه اینکه برسم همه شیمیا رو جواب بدم نصف زمان زمینم رو میدم به شیمی!
در کل خیلی خیلی لطف می کنید اگه توصیه های لازم واسه کسب درصد قشنگی مثل درصد خودتون ;;) توی این درس رو بهم بگید!
ممنون..
ببین شیمی 3 فرم سوال داره
1- وال حفظی
بیشترین آسیبو از این میخورن
ببین یه سری مطالب تو کتاب هست که حفظین
دقت کن وقتی میگم حفظی ینی واقن حفظی
مثلن اکتشافات بونزن یا خواص فلان اسید
مثال بارزشم ویژگی کلی هیدروکربن تو هر سه تا گفته شده که حفظی حفظی ان
واسه اینا یه راه خوب دارم
اول هر فصل شیمی یه ورقه بچسبون
بعد حفظیات اون فصلو تو اون ورقه بنویس
خیلیییی کمک میکنه
کارای بهتریم میشه کرد مثلن من یه چن تا ورقه برداشتم همه ویژگی های اون هیدروکربن ها(فنول،بنزن و...) رو نوشتم به صورت نمودار درختی و دیروز کنکور خوندم
پس این شد از حفظیات مهمترین کارت براشون اینه که علاوه بر این که الان میخونی گردآوریشون کنی که نزدیک کنکور کاسه چه کنم نگیری دستت
2- سوال محاسباتی
شیمی 2 کلن یه مبحث آب نمک هست
شیمی 3 تقریبن اکثر مباحثش
شیمی پیشم 2 فصل اول کامل و دو فصل آخر تا حدودی
بیشترین مشکل بچه ها توشون حل کردن نیس چون اکثرن سادن مسئله اصلی زمانه
راه اصلیش اینه که سرعتو ببری بالا واسه اینم باید 1- خیلی زیاد تست بزنی ازشون 2-بازی با عدد یاد بگیر یعنی محاسبات ذهنیت بره بالا مثلن بهت میگم 108 فوری 9،18،36 یادت بیفته تا اینطور عددایی تو تست دیدی تو همون صورت سوال سادشون کنی،این خیلی تو استوکیومتری و تعادل و فصل 2 شیمی 3 مهمه
3-تستای مفهومی
جزوه معلمو بخور
بعدش کتابو بخور
اگه یه درس باشه که باید کتابو خیلییی خوب بخونی شیمیه(زیستو نمیشناسم) بعدش فوری برو تا میتونی تست تالیفی از مبتکران یا خ سبز بزن هر چی بیشتر بزنی غلطات بیشتر در میاد و بهتر میشی اما یادت نره اول باید جزوه و کتابو خورده باشی و کامل کامل فهمیده باشی مطلبو
گاج طوسی رو واس پیش 1 زدم خیلیییی عالی بود

study

کاربر فعال
شهر
شیراز
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

سلام.واسه حسابان کتاب تستمو کامل می زنم وقتی یرم سر جلسه می بینم کلی تسته که بلد نیستم....شما هم این مشکلو داشتی؟چی کار کردی؟منبعتون چی بود؟

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

خب سلام

من یه سوال کلی دارم!
هدف نهایی من رسیدن به یکی از رشته های خوب مهندسی . دانشگاه صنعتی شریفه
شما که گذروندی و تجربه داری. من دقیقا از چه سالی شروع کنم واسه کنکور؟ و چجوری بخونم؟

معدل میتونه ربطی داشته باشه به مثلا 3 سال دیگه؟ (یعنی معدلم کم شده بعد افسردگی گرفتم!
یا اینایی که همه درسا ۲۰ بعد همه میگن اینان که میرن شریف و فلان!)
مرسییییی

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از study :
سلام.واسه حسابان کتاب تستمو کامل می زنم وقتی یرم سر جلسه می بینم کلی تسته که بلد نیستم....شما هم این مشکلو داشتی؟چی کار کردی؟منبعتون چی بود؟
گاج میکرو
ببین یه نکته مهم اینه که بلافاصله بعد اینکه یه مبحثو خوندی تست گروهی و زماندار نزن
یعنی بعد اینکه کتاب و جزوه رو خوندی،برو تستای کتاب تستتو دونه دونه بزن بدون دغدغه زیاد زمان و بعد این که کامل مطلبو فهمیدی و تونستی به تستا ج بدی برو سراغ تست گروهی و زماندار

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از AlIsh Ii :
خب سلام

من یه سوال کلی دارم!
هدف نهایی من رسیدن به یکی از رشته های خوب مهندسی . دانشگاه صنعتی شریفه
شما که گذروندی و تجربه داری. من دقیقا از چه سالی شروع کنم واسه کنکور؟ و چجوری بخونم؟

معدل میتونه ربطی داشته باشه به مثلا 3 سال دیگه؟ (یعنی معدلم کم شده بعد افسردگی گرفتم!
یا اینایی که همه درسا ۲۰ بعد همه میگن اینان که میرن شریف و فلان!)
مرسییییی
سلام
ببین واضحه که معدل و نمره الانت هیچ تاثیری تو کنکور و دانشگاهت نداره
من دم دبیرستان که شرو کردم به خوندن تو استانش به زور 5 6 بودم ولی بعدش کم کمک گاه تو کشورم اول میشدم
بهترین زمان به نظر من دوم دبیرستانه واس شرو تستی و کنکوری درس خوندن
برو یکی از آزمونا ثبت نام کن،واس فاصله بین آزمونات برنامه ریزی مکتوب کن و کنار خوندن درس هر روز تو همون روز،تست هم بزن

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

خُب ؛ امروز صبح یه چیزی راجع به بانک سوال گفتی. میخواستم همون لحظه بپرسم، تا به خودم اومدم رفتی :))

بانک سوال واسه عربی چی بردارم خوبه ؟ :-? خیلی سبز مثلا تو مبحث معرب مبنی تست میزنم، احساس میکنم بازم تست نیاز دارم ...

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من ریاضی و فیزیک تقریبا هیچی نخوندم! :-ss از هرکدوم در حد یکی دو فصل
نمیتونم وقتمو تنظیم کنم. همش میره سر زیست و شیمی.
خیلی کند درس میخونم. همشم این مطالب حفظی زیست با اینکه یکسره کتاب دستمه یادم میره.
مرورها هم تقریبا به اندازه بار اولی که درسو میخونم وقت میگیره.
برای کند درس خوندن راه حلی داری؟

این ریاضی فیزیک رو چه کنم؟
تازه هنوز زیست و شیمیم جمع و جور نشده هردوشون پیش 2 به طور کامل و یکی دو فصلم از پایشون مونده.
میترسم آخر ریاضی فیزیک بمونه یا انقدر کم کار کرده باشم که سرجلسه فرمولا یادم بره یا قاطی کنم

konkoori93

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سبزوار
شهر
sabzevar

با سلام از اولین مرحله زندگیتون که موفق ردشدین انشا.. در بقیه مراحلم موفق میشین
یک سوال خیلی برام مهمه زیاد فکرمو درگیر کرده:به طور مثال اگر بین هم دوره ایاتون المپیادی میشناسین(طلاونقره و...)اینا واقعا نابغه حسابشون میکنید؟

arezoo1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سلام....راستش من تا الان خیلی خوب و کامل نخوندم یعنی اصلا از وضعیت خودم راضی نیستم هر روز ک میگذره هدفم بزرگتر میشه اما انگیزم واسه درس خوندن کمتر واقعا نمیدونم چ کار کنم :-?الان میانگین ترازم تو ازمونا 7100 اما میخوام خیلی بهتر از اینا باشم یعنی ترازمو برسونم ب حدود 7800 اینا.ب نظرتون واقعا این کار شدنیه؟خیلی دیر نیس؟
راستی ساعت مطالعم هم خ کمه بین 25 تا 30.اگه جوابتون ب سوال بالا مثبته فک میکنین باید ساعت مطالعمو ب چن برسونم تا بتونم ب اون چیزی ک میخوام برسم؟
خواهشا منطقی ج بدین نه صرفا برای روحیه دادن و ...

مبینا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز انشاالله

سلام من دومم الانم معدلم شده 19.40 البته بیشتر تایمم واس المپیاد رفته حالا نمیدونم بچسبم به المپیاد یا درس خوندن واس کنکور ؟ همشم احساس میکنم از دوستام خ عقبم دارم افسردگی میگیرم بنظرتون چیکارکنم

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از Ehem_Ehem :
خُب ؛ امروز صبح یه چیزی راجع به بانک سوال گفتی. میخواستم همون لحظه بپرسم، تا به خودم اومدم رفتی :))

بانک سوال واسه عربی چی بردارم خوبه ؟ :-? خیلی سبز مثلا تو مبحث معرب مبنی تست میزنم، احساس میکنم بازم تست نیاز دارم ...
عربی همون خ سبزو بزنی کافیه

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از achromatic :
با سلام از اولین مرحله زندگیتون که موفق ردشدین انشا.. در بقیه مراحلم موفق میشین
یک سوال خیلی برام مهمه زیاد فکرمو درگیر کرده:به طور مثال اگر بین هم دوره ایاتون المپیادی میشناسین(طلاونقره و...)اینا واقعا نابغه حسابشون میکنید؟
راستیتش فرقی بین بچه های المپیادی و بقیه نمیبینم اونام تلاش و برنامه ریزی داشتن فقط تو یه مسیر دیگه

fantasy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدنی
شهر
تبریز

من شنیدم رتبه‌های برتر کنکور (زیر 100) عضو بنیاد ملی نخبگان میشن و ماهیانه یک مقداری چرک کف دست به حساب بانکیشون واریز می‌شه.
گفتم بیام از شما بپرسم و بدونم که چی به چیه.

Amirata Ghorbani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از arezoo1995 :
سلام....راستش من تا الان خیلی خوب و کامل نخوندم یعنی اصلا از وضعیت خودم راضی نیستم هر روز ک میگذره هدفم بزرگتر میشه اما انگیزم واسه درس خوندن کمتر واقعا نمیدونم چ کار کنم :-?الان میانگین ترازم تو ازمونا 7100 اما میخوام خیلی بهتر از اینا باشم یعنی ترازمو برسونم ب حدود 7800 اینا.ب نظرتون واقعا این کار شدنیه؟خیلی دیر نیس؟
راستی ساعت مطالعم هم خ کمه بین 25 تا 30.اگه جوابتون ب سوال بالا مثبته فک میکنین باید ساعت مطالعمو ب چن برسونم تا بتونم ب اون چیزی ک میخوام برسم؟
خواهشا منطقی ج بدین نه صرفا برای روحیه دادن و ...
من یکی از دوسام تا بهمن میانگین 7400 اینا میشد بعدش شروع کرد به تلاش و بعد عید رسوند 7900 اینا
ازش پرسیدم چطو گف هر چقدر ترازم خوب میشد باز ناراحت بودم و از خودم ناراضی و میگفتم باید بهتر بشم
نه کجا دیره تازه کم کم داره شرو میشه اونچه مهمه ترازای بعد عیده
نزدیکای 50 باشه خ خوبه الانا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا