• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار در دوران دانشجویی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام
به نظرتون در دوران دانشجویی چطور میشه کار کرد و درآمدی کسب کرد؟ شما خودتون کاری انجام میدید؟ یا اطرافیانتون مثلا چیکار میکنن؟

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان
پاسخ : کار در دوران دانشجویی

معلم زبان من دانشجوئه و مامانمم یه مدت تو دوران دانشجوییش معلم زبان بود . فک کنم معلم زبان بودن شغل باحالی باشه
البته زمانی ک من بزرگ شم ( کوچیکم الان ؟! :-") معلم زبان انگلیسی بودن خیلی جالب نباشه برای کار دانشجویی. چون انگلیسی دونستن توانایی نیست ک همه نداشته باشن و نمیشه گفت خاصه . ولی شاید معلم زبونای دگ مثل فرانسوی و .... بودن بهتر باشه

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از NOVANDA :
البته زمانی ک من بزرگ شم ( کوچیکم الان ؟! :-") معلم زبان انگلیسی بودن خیلی جالب نباشه برای کار دانشجویی. چون انگلیسی دونستن توانایی نیست ک همه نداشته باشن و نمیشه گفت خاصه . ولی شاید معلم زبونای دگ مثل فرانسوی و .... بودن بهتر باشه

اتفاقا یه توانایی حساب میشه! خیلی هم خاصه!
وقتی به قول خودت بزرگتر شدی و اسشالا رفتی دانشگاه و خواستی معلم زبان بشی متوجه میشی...

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

من خیلی از دوستام الان دارن کار میکنن,البته همه شون تدریسه...
یکیشون برنز شیمی داره و مدرسه خودمون درس میده,
یکی دیگه شونم المپیادی بود باز اما مدالی تو المپیاد نداره,ولی خب چون شیمیش خوبه تدریس خصوصی میکنه...
یکی دیگه داره تو موسسه زبان الان کار میکنه...
از نظر تدریس کار زیاد میشه کرد,به خصوص اگه تو یه درس توانایی آدم زیاد باشه... :-?

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من خیلی دلم میخواد کار کنم اما خوب از تدریس اصلا خوشم نمیاد [-( و فکر کنم تواناییشم ندارم
اما یه چیزایی مثل کار تو کتابخونه ی دانشگاه شاید خوب باشه مثلا!! اون ترم درخواست دادم موافقت نشد نمیدونم این ترم هم درخواست بدم یا نه :-??

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ! ghasedak :
من خیلی دلم میخواد کار کنم اما خوب از تدریس اصلا خوشم نمیاد [-( و فکر کنم تواناییشم ندارم [-o<
اما یه چیزایی مثل کار تو کتابخونه ی دانشگاه شاید خوب باشه مثلا!! اون ترم درخواست دادم موافقت نشد نمیدونم این ترم هم درخواست بدم یا نه :-??

کار دانشجویی (کار توی دانشگاه) خیلی پول و یا مزایاش کمه!
یه جورایی بیگاری حساب میشه!

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

منم خیلی جدیدا به این موضوع فکر می کنم چون مخارج رشتم خیلی زیاده.
از بین کارایی که یه دانشجو می تونه انجام بده به جز تدریس و کار تو دانشگاه به نظرم ترجمه یا مثلا برنامه نویسی و اینا واسه کسی که بلد باشه خوبه نسبتا... چون تو خونه نشستی و کارتو انجام می دی. استرسم نداره....

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

من این ترم که ترم اولم بود یه جا کار می کردم(همکاری علمی با یه موسسه ای)
از این ترم هم قراره یه کار دیگه یه جای دیگه بم بدن دو شغله شم! :D

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

منم هر کسی رو دیدم زبان تدریس میکرد ! البته یه بار یه موسسه آموزشی تبلیغات زده بود که واسه موسسش به چند تا دانشجو نیازمند بود !
خیلی ها هم برنامه نویسیشون خوبه ، همش برنامه قبول میکنن !

ولی نرم افزار های تخصصی رشتتون رو اگه خوب بلد باشین هم خیلی خوبه ! میگن زیاد میشه از طریق پروژه هایی که استادا میدن پول در آورد !

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

به نقل از 1024 :
من این ترم که ترم اولم بود یه جا کار می کردم(همکاری علمی با یه موسسه ای)
از این ترم هم قراره یه کار دیگه یه جای دیگه بم بدن دو شغله شم! :D

قانون دو شغله ها تصویب شده! هر چه سریعتر استعفا بدید مگرنه ممکنه بیان سراغتون و ...! :D
ولی جدا از شوخی منظورتون از همکاری علمی با موسسه ، پشتیبان(ویژه) شدن تو قلمچی و ... است؟! درآمدش چطوره؟

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از (619سابق) MSA :
قانون دو شغله ها تصویب شده! هر چه سریعتر استعفا بدید مگرنه ممکنه بیان سراغتون و ...! :D
ولی جدا از شوخی منظورتون از همکاری علمی با موسسه ، پشتیبان(ویژه) شدن تو قلمچی و ... است؟! درآمدش چطوره؟

نه منظورم کانون نبود و کارم هم اصلا پشتیبانی نیس
علمیه!

راستش هنوز بهم پول ندادن!

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از PharmacisT :
خوب بچه ها بیایید در مورد این هم صحبت کنیم که به نظرتون خوبی و ها و بدی های هر نوع کاری چیه؟
خوب مسلما استقلال مالی و ز طرفی شاید افت تحصیلی! اینا که واضحه!
من منظورم اینه که مثلا همین تدریس که همگی روش تاکید داریم!! میتونه زوایای بدی هم داشته باشه! چون گاها دیده شده فردی با رتبه دو رقمی کنکور مثلا! انقدر مشغول تدریس شده که توی رشته ی تحصیلیش نتونسته پیشرفت خاصی کنه! و کلا معلم مونده! معلم های مدرسه ما این جوری بودن!
در صورتی که همون ادم اگر تدریس نمیکرد کم کم خودشو مشغوله کارای بی مزد تو دانشگاه و خارج دانشگاه ولی مرتبط با تحصیلش میکرد و اخرش یه شغل مرتبط پیدا میکرد..

نظرتون؟؟

بله...آدم اگه کاری میکنه، باید عواقبشم در نظر داشته باشه دیگه...
نباید زیاد برای خودش کار درست کنه!...

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از PharmacisT :
خوب بچه ها بیایید در مورد این هم صحبت کنیم که به نظرتون خوبی و ها و بدی های هر نوع کاری چیه؟
خوب مسلما استقلال مالی و ز طرفی شاید افت تحصیلی! اینا که واضحه!
من منظورم اینه که مثلا همین تدریس که همگی روش تاکید داریم!! میتونه زوایای بدی هم داشته باشه! چون گاها دیده شده فردی با رتبه دو رقمی کنکور مثلا! انقدر مشغول تدریس شده که توی رشته ی تحصیلیش نتونسته پیشرفت خاصی کنه! و کلا معلم مونده! معلم های مدرسه ما این جوری بودن!
در صورتی که همون ادم اگر تدریس نمیکرد کم کم خودشو مشغوله کارای بی مزد تو دانشگاه و خارج دانشگاه ولی مرتبط با تحصیلش میکرد و اخرش یه شغل مرتبط پیدا میکرد..

نظرتون؟؟
آره فک کنم خیلیا که میرن تو جو زندگی و اقتصاد و اینا میبینن از همین تدریس دارن پول خوبی در میارن بیخیال رشته ی اصلیشون میشن که این خوب نیست به نظرم.
کار مرتبط با رشته تو دانشگاه یا بیرونش که الان اگه بشه خیلی عالیه حتی با کمترین حقوق

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

به نقل از پسر خیابون پشتی :
اتفاقا یه توانایی حساب میشه! خیلی هم خاصه!
وقتی به قول خودت بزرگتر شدی و اسشالا رفتی دانشگاه و خواستی معلم زبان بشی متوجه میشی...
میدونم توانایی محسوب میشه و خاصه ولی الان خیلی افراد دیگه هم بلدن
پس درآمد یه معلم فرانسوی میتونه بیشتر از یه معلم انگلیسی باشه چون خاص تره

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از NOVANDA :
میدونم توانایی محسوب میشه و خاصه ولی الان خیلی افراد دیگه هم بلدن
پس درآمد یه معلم فرانسوی میتونه بیشتر از یه معلم انگلیسی باشه چون خاص تره

زبانی که الآن به درد ما ایرانیا میخوره همون انگلیسیه!
بعدشم تو چه معلم زبان فرانسه شی و چه انگلیسی، فوقش چنتا کلاس تو روز میتونی داشته باشی؟؟؟
اونم برای ی دانشجو!!
پس میبینی که هیچ فرقی نمیکنه! :)
میانگین درصد زبان تو کنکور زیر 10 درصده! پس خیلیا هستن که زبان بلد نیستن!!
حتی تو کنکور ارشد هم هرکی 30 درصد زبان بزنه، رتبه اش حدودای 200 میشه!

zaynbmohammadi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب (س)
شهر
شهر ری
دانشگاه
یادگار امام (ره)
رشته دانشگاه
مهندسی برق - مخابرات

من این بحث رو دوست داشتم. خودم هم به کار فک کردم. اما نه توانایی تدریس زبان دارم نه تونستم کار پیدا کنم. :-?

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

یه نکته ای که باید بهش توجه بشه اینه که در 90% مواقع کار در دوران دانشجویی، نمیتونه درآمد بالایی داشته باشه. معمولا افراد برای کسب تجربه و رزومه ی کاری توی این دوران کار میکنن. و اون 10% هم طبیعتا در زمینه های رشته ی تحصیلیشون نمیتونن کار کنن.
اما کارای پیشنهادی که میشه انجام داد
1- اولین گزینه که همه هم گفتن، تدریسه. تدریس میتونه هم درس های دبیرستان رو در بر بگیره و هم درسها ی دانشگاه. به خصوص بچه های سمپاد که میتونن از لیبل "تیزهوشان" استفاده کنن و به خصوص برای تدریس درس های کنکوری، مخاطب زیادی رو جذب کنن.
2- دومین گزینه یه کمی شاید عنکبوت وار باشه، اما خب بالاخره راهیه واسه درآمد. :D اونم انجام پروژه های دانشجوییه! مثلا یکی که برنامه نویسی بلده، خب از سال پایینی ها یا بالایی ها، پول بگیره واسشون پروژه انجام بده :-" این حرکت به جرات میگم در 99% از دانشگاه ها جواب میده.
3- این گزینه مخصوص کساییه که زیاد به درامد کوتاه مدت اهمیت نمیدن. میتونید برید توی زمینه هایی که بعدها میخواید کار کنید، به عنوان کاراموز کار کنید. نکته ای که هست اینه که کارآموز در اول، یک فرد تو سری خور هست! ولی این کارآموزی دوتا فایده داره:
الف) اینکه تجربه ی کاری پیدا میکنید. وقتی وارد بازارکار میشید به راحتی متوجه این مساله خواهید شد که تجربه ی کاری حتی به صورت کارآموز، در سطح خوبی قابل قیاس با مدرک تحصیلیتون خواهد بود :|
ب) اگه یه جایی برید کارآموزی و اونجا خوب فکرتون رو به کار بندازید، خیلی زود میتونید در همون دوران کارآموزی اونجا مشغول به کار شید. مطمئن باشید هیچ کارفرمایی، کارمند خوب رو ول نمیکنه. حتی اگه دانشجو باشه! من خودم به شخصه سال اول یه جایی رفتم و به صورت رایگان شروع به کار کردم! واقعا فقط بیگاری بود، اما بعد از چندماه، شرکت باهام قرارداد بست و نزدیک یک سال همونجا کار کردم و باعث رشد زیادی شد.

به طور خلاصه بهتون توصیه میکنم این دیدگاهی که اکثر دانشجویان دارن رو کنار بزارید. فکر نکنید مثلا چون فلان دانشگاه فلان رشته رو میخونید، حالا همه باید شما رو همون اول با بهترین حقوق استخدام کنن! مطمئن باشید باید سخت زور بزنید تا توی بازار کار وارد بشید. در نتیجه ، سعی کنید به مزایای کم راضی باشید، بعد از کسب فرصت، حالا شروع کنید به نشون دادن خودتون و توانایی هاتون :)

sara1672

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan tehran
شهر
tehran
دانشگاه
shahid beheshti university of medical sciense
رشته دانشگاه
medicien

عاقا منم میخام تدریس کنم خیلیم خوب بلدم ولی شاگرد از کجا بیارم؟

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

راه های زیادی هست واسه شاگرد پیدا کردن
اولین و راحت ترین گزینه، دوستان و فامیل هستن. میتونید راحت توشون بگردید و اطلاعاتشونو در بیارید.
بعد اینکه مثلا توی مدرسه تون یا دانشگاهتون یه اطلاعیه ساده بزنید واسه آموزش. من خیلی دیدم این طرف اون طرف از این کاغذهای آ4 که دستی نوشتن فلان چیز تدریس میکنیم :D
حتی میشه از طریق اینترنت مثلا یه وبلاگ ساده هم مشتری پیدا کنید، ولی خب وقت میبره!
ضمنا، سایت ها و گروه های زیادی هستن واسه سر و سامان دادن به این مدرّس ها. مثلا یکیش این سایت . البته من شناخت زیادی ندارم ازشون، به عنوان مثال مطرح کردم.
نکته دیگه ای که هست اینه که باید از روش های بازاریابی جدید استفاده کنید و یه مزیت رقابتی برای خودتون ایجاد کنید. به قول معروف، دست زیاده توی بازار. شما باید یه کاری کنید که فرق داشته باشید با بقیه!
در نهایت به نظرم یه خط ایرانسل بخرید، چند برگه کپی کنید توی محله تون بزنید :D

این نکته رو اضافه کنم که اینها برای چیزای عمومی مثل زبان و کامپیوتر و ... مناسب هستن!

agha_ramin

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی قدیم
شهر
ته

برای دانشجو ها یک کار بسیار مناسب سراغ دارم
یک شرکت داریم میزنیم که اکثرا نیرو هارو داریم دانشجو و دانش اموز برمیداریم
[email protected]
اگه کسی تو کارهای اینترنتی سر رشته داره پیام بده

بالا